Presja ma sens!

Prokuratura przychyliła się do naszych wniosków i wszczyna śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Ministerstwie Zdrowia! Śledczy sprawdzają, czy pracownicy MZ przyjęli korzyść majątkową od koncernów farmaceutycznych. Grozi za to do 10 lat pozbawienia wolności.
– Mówimy o milionach złotych, które zostają przerzucone z kieszeni pacjentów na konta wielkich korporacji farmaceutycznych. Ministerstwo i jego pracownicy muszą działać w interesie Polek i Polaków, a nie zachowywać się jak przedstawiciele wielkich korporacji farmaceutycznych – mówi Jerzy Przystajko z Razem.

Na tym broni nie zamierzamy składać.
– Nacisk działa. Prokuratura postanowiła, że nie będzie się kompromitować i jednak sprawdzi co się dzieje w ministerstwie zdrowia – wyjaśnia Marcelina Zawisza z Zarządu Krajowego Razem. – Niestety śledztwo nie obejmie sprawdzenia czy nie doszło do nadużycia uprawnień lub niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego. Bez tego śledztwo prokuratury będzie niepełne. Będziemy składać pismo do prokuratury w tej sprawie. Nie odpuścimy. Chodzi o życie i zdrowie pacjentów i pacjentek.

Podjęte śledztwo nie jest naszą pierwszą próbą w celu zbadania nieprawidłowości w Ministerstwie Zdrowia. Pierwszy wniosek został przez prokuraturę odrzucony.
– Prokuratura postanowiła nie wszcząć śledztwa, ponieważ wysłali zapytanie do ministerstwa zdrowia i ministerstwo odpisało, że… żadnych nieprawidłowości nie ma! – dodaje Zawisza. – A śledczy na słowo uwierzyli.

#AferaLekowa

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Nagłówek brzmi: „Afera lekowa – ciąg dalszy”. Poniżej: „Dzięki interwencji Marceliny Zawiszy i Jerzego Przystajko z partii Razem, prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie Ministerstwa Zdrowia. Śledczy sprawdzają, czy pracownicy MZ przyjęli korzyść majątkową od koncernów farmaceutycznych. Grozi za to do dziesięciu lat więzienia”. Obok widnieją rozsypane, czarno białe kapsułki.]

Źródło
Opublikowano: 2019-01-18 12:55:35