Na papierze „zawodowy” poseł bez żadnej firmy, nie prowadzący żadnej działalności. A jednak nagrania opublikowane przez „Gazetę Wyborczą” jasno pokazały, że szeregowy zwykły poseł prowadził biznes w imieniu spółki Srebrna. Stawką było zbudowanie wieżowców, z których dochód – setki milionów złotych – mógłby służyć środowisku PiS do dalszej walki politycznej.

Finansowanie działalności partii z budżetu państwa ma zapobiec patologiom z krajów, w których rządzą oligarchowie. Politycy PiS te przepisy prawa po prostu obchodzą. Dlatego zgłosiliśmy tę sytuację organom Państwowej Komisji Wyborczej. Liczmy na skrupulatne prześwietlenie finansów partyjnych Prawa i Sprawiedliwości! Dość uprzywilejowanej kasty!

System finansowania partii politycznych jest do gruntownej zmiany. W obecnym kształcie nie spełnia on swojej roli. Premiuje największych graczy, a kontrola nad ich wydatkami jest niewystarczająca. Partie pompują pieniądze w telewizyjne spoty i billboardy, nie pracę w terenie czy ekspertyzy programowe. Dlatego chcemy likwidacji subwencji w dzisiejszej postaci i zastąpienia jej funduszami celowymi, jednakowymi dla wszystkich partii.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: w górnej części grafiki twarz Jarosława Kaczyńskiego na tle budynku Pekao S.A. oraz Srebrna. W dolnej części grafiki napis: Chcemy państwa bez szemranych układów, korupcji, politycznych konfliktów interesów i nadużyć władzy”. Niżej dużą czcionką napis: „Składamy wniosek do PKW o przeprowadzenie kontroli finansowania partii PiS”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-01-30 12:01:00