Dosyć tego! Dość poniżania pracowników budżetówki! Dość zaniżania wartości ich pracy! Dość zamrażania pensji!

Po policjantach i strażakach, kolejne grupy zawodowe z budżetówki walczą o lepsze pieniądze. Pracowniczki i pracownicy przechodzą na zwolnienia lekarskie. I nie muszą oszukiwać lekarzy. Przepracowanie odcisnęło piętno na zdrowiu zdecydowanej większości z nich.

Podczas gdy rząd na czele z premierem Morawieckim co rusz przechwala się tym, jaka Polska jest bogata i jakim jest krajem mlekiem i miodem płynącym, budżetówka nadal zarabia grosze.

1000 złotych i godne warunki pracy – to żądania, które przewijają się wśród postulatów każdej z tych grup zawodowych. Drodzy listonosze, nauczyciele, pracownicy opieki społecznej, pracowniczki prokuratur! Zasługujecie na godziwe pensje. Zasługujecie na pracę w godnych warunkach, bo wiemy, jaką odpowiedzialnością jest ona obarczona.

Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Nagłówek głosi: "Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!". Niżej tekst: "Listonosze, pracownice prokuratury, nauczycielki, pracownicy pomocy społecznej – kolejne grupy zawodowe walczą o godne płace i podwyżki. Wspólny postulat? Tysiąc złotych więcej za ciężką pracę! / Wspierajmy się nawzajem. Razem jesteśmy silniejsi!". W prawym dolnym rogu rysunek przedstawiający cztery uniesione pięści. Jedna z nich trzyma list, inna – linijkę.]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-01 20:01:31