Czy normalna jest sytuacja, w której poseł, do tego prezes partii rządzącej, prowadzi negocjacje biznesowe w siedzibie swojej partii? W imieniu bezpośrednio związanej z nim spółki? I nie odnotowuje tego w rejestrze korzyści?

Czy normalne jest, że ludzie związani z PiS, poprzez spółkę Srebrna, mieli wybudować komercyjne wieżowce w centrum Warszawy, na których spółka zarabiałaby setki milionów złotych?

Układ łączący politykę i biznes to oligarchia – system, w której prawa i potrzeby zwykłych ludzi schodzą na dalszy plan. To zaprzeczenie demokracji.

Dlatego skierowaliśmy szereg wniosków i pism w związku z #TaśmyKaczyńskiego:

➡️ Chcemy, by PKW zbadało finanse Prawa i Sprawiedliwości.
➡️ Chcemy, by oświadczeniu majątkowemu przyjrzało się CBA.
➡️ Chcemy, by marszałek Sejmu skierował sprawę Jarosława Kaczyńskiego do komisji etyki.

Na tym z pewnością nie zakończymy. Ta afera musi zostać w pełni wyjaśniona, bo uderza w podstawy zasad rządzących Polską.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Na górze jest tytuł wielkimi literami: "Dość świętych krów!". Poniżej są trzy wyróżnione akapity: "Złożyliśmy wniosek do Państwowej Komisji Wyborczej o kontrolę finansów PiS"; "Złożyliśmy pismo do CBA ws. oświadczenia majątkowego Jarosława Kaczyńskiego"; "Wnioskujemy do marszałką Sejmu o przekazanie sprawy Kaczyńskiego do komisji dyscyplinarnej". W tle z lewej strony jest fragment złożonych pism, z prawej strony na górze jest zdjęcie rzeczniczki partii Razem Doroty Olko oraz Adriana Zandberga w trakcie konferencji prasowej. Na dole z prawej strony jest zdjęcie Jarosława Kaczyńskiego. Na dole z lewej strony jest napis: #.]TaśmyKaczyńskiego

Źródło
Opublikowano: 2019-02-02 16:30:00