Każdemu z nas może powinąć się noga. Przy odrobinie pecha w asyście trzydziestu policjantów może pojawić się pod Twoimi drzwiami w celu wykonania „egzekucji komorniczej”. Taki los spotkał parę starszych, schorowanych osób z Gdańska.

Członkowie i członkinie pomorskiego Razem wraz z osobami ze Studenckiego Komitetu Antyfaszystowskiego UG, PPS Gdańsk, RSS Pomorze i Kolektywu Zaraza byli na miejscu, by pomóc lokatorom i zablokować komornika.

Komornik wraz z obstawą dostał się do mieszkania i wymienił zamki. Lokatorzy boją się, że niedługo stracą dach nad głową. Spodziewają się dokwaterowania obcych osób i stosowania innych środków uporczywego nękania. Szykany te mają doprowadzić do “wyczyszczenia” mieszkania położonego w atrakcyjnym turystycznie historycznym centrum Gdańska.

Do tego typu egzekucji komorniczej nie powinno dojść bez wcześniejszego zapewnienia lokatorom mieszkania zastępczego.

Bez sensownej polityki mieszkaniowej będziemy żyli w barbarzyńskim kraju, gdzie takie sytuacje się nigdy nie skończą. Dziś starsza para z Gdańska, jutro być może Ty. Budujmy mieszkania!

Fot. Łukasz Kowalczuk

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: grafika przedstawia 6 zdjęć. Na pierwszym widać kilka zaparkowanych policyjnych radiowozów. NA dwóch kolejnych widać grupę policjantów przygotowujących się do wkroczenia do budynku. Na kolejnych zdjęciach widać osoby zaangażowane w blokadę, media oraz dwóch członków gdańskiego Razem relacjonujących sytuację mediom.]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-05 11:24:11