Często słyszymy „Kto bogatemu zabroni?”. Kto bogatemu zabroni prywatnie leczyć swoje schorzenia? Kto bogatemu zabroni lecieć na operację do Austrii? Nikt. Gorzej, jak nie masz pieniędzy, wtedy musisz czekać kilka miesięcy w kolejkach, zapłacić ogromne pieniądze za leki i korzystać z przestarzałych terapii. A jak zachorujesz poważnie, czeka Cię tylko zbiórka w internecie.

Tak nie powinno być. Polska nie powinna być państwem z kartonu. Nasz kraj powinien w równej mierze gwarantować nam dostęp do tanich leków i szybkiej wizyty u lekarza. Jako pacjentka masz prawo być traktowana z szacunkiem. Razem powstało właśnie po to, abyśmy mieli dostęp do dobrej ochrony zdrowia. Bez względu na stan konta, status materialny czy płeć.

Dość państwu z tektury!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika podzielona została poziomo na dwie połowy. U góry widać napis „Zamiast państwa z tektury…”, a pod nim kartonowa karetka pogotowia. Na dolnej połowie widnieją napisy rozwijające nagłówek: „Obniżenie odpłatności za leki, podniesienie płac w ochronie zdrowia, ułatwienie dostępu do nowoczesnych terapii”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-06 18:01:00