53,5% Polek i Polaków w wieku 15-29 lat oraz 40,7% wszystkich z nas mieszka w przeludnionych mieszkaniach. Takie warunki przekładają się na wyniki szkolne dzieci, nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne oraz relacje z innymi.

Program PiSu Mieszkanie+ okazał się klapą. Na zapowiadane 100 tys. mieszkań powstało zaledwie kilkaset. Nie potrzebujemy pustych haseł i plasterka na problemie. Potrzebujemy prawdziwego, dobrze dofinansowanego rozwiązania poważnego problemu.

Uważamy, że Polki i Polacy zasługują na europejskie standardy mieszkaniowe. Na to, by podobnie jak mieszkańcy i mieszkanki Berlina, Wiednia czy Pragi mogli korzystać z lepszych, większych i bardziej dostępnych mieszkań. Przecież prawo człowieka do mieszkania i dachu nad głową to jedno z podstawowych praw socjalnych.

Dobre, godne warunki mieszkaniowe to też inwestycja w lepsze, zdrowsze społeczeństwo. My będziemy budować!

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika przedstawia blok mieszkalny w ponurych barwach, a za nim ciemne chmury. Napis dużą czcionką brzmi: 41% z nas mieszka w przeludnionych mieszkaniach. W Unii Europejskiej tylko 16,6%”. Niżej na fioletowym tle napis: „Masowa i realizowana w oparciu o fundusze centralne budowa małych i średnich mieszkań na wynajem będzie podstawowym środkiem zażegnania kryzysu”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-07 10:34:56