3091 złotych – tyle zazwyczaj wynosi kwota dochodu, od której nie musisz płacić podatku dochodowego. Z każdą następną zarobioną złotówką dorzucasz 18 groszy do utrzymania Polski.

30 000 złotych – tyle wynosi kwota wolna dla… posłów i posłanek.

12 000 złotych – tyle co najmniej powinna wynosić kwota wolna od podatku już w przyszłym roku.

Obecny system podatkowy jest niesprawiedliwy. Choć koszty życia stale rosną, to 3091 złotych rocznie – obecna kwota wolna od podatku – obowiązuje już od wielu lat. Osoby, które ledwo wiążą koniec z końcem, i tak muszą płacić podatki. Bogacze, parlamentarzyści czy kler wykorzystują za to kruczki prawne, by oddawać na nasze wspólne państwo jak najmniej. Między innymi to dlatego Polki i Polacy są nieufnie nastawieni do systemu podatkowego.

Czas to zmienić. Wprowadzimy równą, znacznie wyższą niż dzisiaj i regularnie podwyższaną kwotę wolną od podatku.

Razem stoi po stronie milionów, nie milionerów.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W górnej części grafiki, na tle zdjęcia przedstawiającego Urząd Skarbowy, widnieje napis: „Tak jest teraz. Kwota wolna od podatku dla większości Polek i Polaków wynosi zaledwie 3091 złotych. W dolnej części grafiki, na tle zdjęcia przedstawiającego entuzjastyczny tłum członkiń i członków Razem napis: „Tego chce Razem. Kwota wolna od podatku wynosząca 12 tysięcy złotych”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-11 14:32:50