Czas na sprawiedliwe podatki!

Czas na to, aby miliarderzy i milionerzy płacili więcej na drogi, przedszkola i służbę zdrowia. Czas na to, aby osoby mniej zarabiające płaciły mniejsze podatki. Tego chce partia Razem.

Dziś w Polsce, gdy wspomnisz o bardziej sprawiedliwych podatkach, medialni "eksperci" i komentatorzy rwą włosy z głowy i rzucają poważne oskarżenia. Dlaczego? Ponieważ nie sięgają wzrokiem poza interes swojej grupy znajomych. Oni nie chcą, żeby Tobie było lżej. Bronią przywilejów, które zdobyli dzięki swoim kumplom ze świata polityki. Nie zależy im na sprawnie działającym państwie, bo wszystko mogą sobie kupić. Ale my potrzebujemy sprawnie działającego państwa. Nie tylko w Konstancinie.

Popularna amerykańska polityczka Alexandria Ocasio-Cortez porywa tłumy, kiedy mówi, że obecna sytuacja bogacenia się nielicznej, uprzywilejowanej grupy kosztem reszty społeczeństwa jest niesprawiedliwa. O potrzebie bardziej sprawiedliwych podatków mówią także najbogatsi biznesmeni świata: Bill Gates, Richard Branson i Warren Buffett.

Nie daj się nabrać na kit medialnych pseudoekspertów i stronniczych komentatorów. Czas wprowadzić sprawiedliwe podatki.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika stylizowana jest na rozmowę na czatcie lub w komunikatorze internetowym. Pierwszy komunikat na grafice pochodzi od Razem: „Podatki powinny być bardziej sprawiedliwe.” Niżej wyświetla się reakcja Tomasza Lisa w formie zmartwionej buźki. Niżej komentarz osoby podpisanej „Media”: „Olaboga, radykałowie”. Pod spodem komentarz popularnej amerykańskiej polityczki Alexandri Ocasio-Cortez: „Serio, bogaci powinni dokładać się bardziej niż biedni. Niżej komentarz Mediów: „Bolszewizm! Okradajo bogatych!”. Na samym dole komentarz Billa Gatesa, dokładny cytat: „Powinienem płacić wyższe podatki. Zapłaciłem dużo więcej podatku niż ktokolwiek, ponad 10 mld USD, ale rząd powinien wymagać, aby ludzie mojej pozycji płacili znacznie wyższe podatki”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-02-18 09:43:56