Rządzący w krajach Europy Zachodniej dawno zrozumieli, że leki nie mogą być druzgocące dla budżetu domowego, a zwłaszcza emeryta. A idzie za tym prosta ekonomia. Jeżeli nie kupisz leków, bo po prostu nie będzie Cię na to stać, to podupadniesz na zdrowiu. Szpitalne leczenie i operacje są o wiele droższe dla państwa i uciążliwsze dla pacjenta. Droższe niż najprostszy sposób, czyli zasponsorowanie leków.

System, w którym emeryt musi wydać połowę emerytury, żeby kupić leki na receptę, sam wymaga leczenia. Czas to zmienić.

Chcemy wziąć przykład z innych krajów europejskich, takich jak Holandia. Proponujemy prostą zasadę: jeśli lekarz przepisuje lek na receptę, to ten lek powinien być bezpłatny. Dla Ciebie, dla mnie, a zwłaszcza dla Twojej babci.

Lewica Razem to bezpłatne leki na receptę. Lewica Razem to koniec nierówności w ochronie zdrowia pomiędzy “starą” i “nową” Unią. Mamy prawo do nowoczesnych leków i do godnego traktowania. Chcemy, żeby Unia wzięła większą odpowiedzialność za zdrowie. O to będziemy walczyć w Parlamencie Europejskim.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: Grafika podzielona jest na dwie połowy. Na górnej widnieje napis „Zasobność portfela nie powinna decydować o Twoim zdrowiu”. Na dolnej połowie napis brzmi „Wprowadzimy bezpłatne leki na receptę wszystkie! Lewica Razem”. Po środku napis „Zasługujemy na życie w zdrowiu”.]


Źródło
Opublikowano: 2019-03-04 11:03:11