Anna Górska, jedynka na pomorskiej liście Lewicy Razem w wyborach do Europarlamentu o strajku nauczycielek i nauczycieli:

"Jest poniedziałek, godz. 8.00. W większości szkół dzwonek powinien oznajmiać rozpoczęcie pierwszej w tym tygodniu lekcji. Ale nie dzisiaj. Dzisiaj rozpoczyna największy od 1989 roku strajk w Polsce. Nareszcie.
Zostaję od dzisiaj z córką w domu i spróbuję sama przekazać jej tę wiedzę, którą przekazałaby jej pani w klasie. Powiem jej też o tym, czym są strajki, że warto zrzeszać się w związkach zawodowych i walczyć o poprawę warunków pracy.

To uciążliwa sytuacja dla nas rodziców, bo musimy wziąć wolne, aby nasze dzieci nie zostały bez opieki, niektórzy z nas przez to być może zarobią mniej. Mam jednak nadzieję, że ten strajk pokaże nam, jak bardzo nasza sytuacja zależy od sytuacji innych ludzi. Przypomni nam, jak ważne jest tworzyć zgodną wspólnotę, w której każdej i każdemu z nas żyje się dobrze, w której mamy dobre umowy o pracę, stabilne warunki zatrudnienia, płatny urlop oraz płacimy sprawiedliwe podatki, aby usługi publiczne, z których korzystamy, były dobrej jakości.

To jest słuszny i ważny dla nas wszystkich strajk, dlatego warto abyśmy w te dni byli razem z nauczycielkami i nauczycielami".
Źródło:
Opublikowano: 2019-04-08 08:00:00