Ministerstwo Zdrowia chce, by informacje o cenie leków stanowiły tajemnicę refundacyjną. Za jej ujawnienie będzie grozić 5 lat pozbawienia wolności. To reakcja na ujawnienie # przez Partię Razem, Gazetę Wyborczą i Fakt. Apelujemy do rządu o to, by nie blokował opinii publicznej dostępu do wiedzy na co wydawane są publiczne pieniądze! Niech zaczną w końcu działać w interesie pacjentów, a nie wielkich amerykańskich korporacji farmaceutycznych!

Apelujemy również do Bartosza Arłukowicza o złożenie wotum nieufności wobec ministra Szumowskiego, zanim PiS postanowi zamknąć na 5 lat do więzienia wszystkich walczących o ujawnienie prawdy na temat finansowania wielkich korporacji z budżetu państwa! Zapowiedział pan wniosek 3 stycznia! Niech pan nie będzie tchórzem!

Na konferencji odnieśliśmy się też do ostatnich wypowiedzi w sprawie strajku w szkołach. Wezwaniami do przerwania strajku liberałowie wbijają nauczycielom nóż w plecy i utrudniają prowadzenie negocjacji. Nauczyciele to nie zabawka, którą można się medialnie pobawić, a potem wyrzucić, jak się znudzi. Dziś pod Sejmem złożyliśmy jasną deklarację: Lewica nie zdradzi nauczycieli.
Źródło
aferalekowa
2019-04-19 12:40:34