"Liberałowie czekają na powrót Tuska. Wierzą, że jego wystąpienie magicznie odsunie PiS od władzy. Dziś uchylamy rąbka tajemnicy. Czekaliście na wehikuł polityczny Tuska? Oto on!" – mówił Maciej Konieczny, odsłaniając przed Uniwersytetem Warszawskim białego konika na biegunach.

Rozczarowanie? Tak to bywa, kiedy ktoś w polityce oczekuje, że uratuje go książę na białym koniu. Czy ktoś pamięta jeszcze Mateusza Kijowskiego? Ryszarda Petru? Polski nie uratuje żaden stary ani nowy mesjasz. Polska polityka nie potrzebuje pustych słów i kolejnych, zakochanych w sobie narcyzów.

Ci, którym powodziło się za Tuska, wzdychają za przeszłością. Dla większości ta przeszłość wcale nie była różowa. Mamy dosyć Kaczyńskiego, ale nie chcemy wracać do Tuska. Jego rządy to były śmieciówki, bezrobocie i polityka niskich płac. Za Tuska setki tysięcy młodych ludzi musiały wyjechać z kraju za pracą. Polska zasługuje na lepszy wybór niż: Kaczyński czy Tusk.

"Opozycja musi mieć program. Nie może być zbieraniną ludzi, których łączy tylko niechęć do PiSu. Koalicja Europejska, która nie potrafi się sama ze sobą w niczym dogadać, zgadza się tylko co do tego, że chcą wrócić do władzy. Tak nie da się ani rządzić Polską, ani odsunąć PiSu od władzy" – mówiła przed Uniwersytetem Warszawskim Dorota Olko.

Zamiast taplać się w przeszłości, Lewica proponuje konkrety: wyższe płace, niższe czynsze, bezpłatne leki na receptę. Chcemy silniejszej Europy, która stawi czoła wielkim korporacjom i weźmie odpowiedzialność za jakość życia zwykłych ludzi. Tego nie zrobi ani Tusk, ani Kaczyński. Polska i Europa potrzebuje lewicy!
Źródło
Opublikowano: 2019-05-03 16:57:26