Maciej Konieczny:Jeszcze na gorąco o Polskim Ładzie:

1️⃣ Propozycje mieszkaniowe to kapitulacja rządu. Zamiast ambitnego europejskiego pomysłu na walkę z kryzysem mieszkaniowym mamy powrót do czasów PO i zapowiedzi pompowania kasy bankom i deweloperom. Skończymy z 20-metrowymi kawalerkami za 500 tysięcy na 40-letni kredyt.

2️⃣ Wsparcie dla rodzin jest oczywiście dobre, ale po raz kolejny dzieje się to kosztem wsparcia instytucjonalnego. To pełzająca prywatyzacja usług publicznych.

3️⃣ PiS po raz kolejny pokazuje, że nie jest w stanie udźwignąć bardziej skomplikowanego programu niż zarządzanie przepływem gotówki. Mieszkanie Plus zakończyło się porażką, teraz już nawet nie próbują udawać, że są w stanie jakkolwiek zwiększyć jakość i dostępność usług publicznych.

4️⃣ Największą dziurą w tym programie jest polityka senioralna. Nie usłyszeliśmy ani słowa o wsparciu dla rodzin, które opiekują się osobami niesamodzielnymi. Ze względu na starzenie się społeczeństwa skala tego problemu będzie tylko rosła. Potrzebujemy myślenia odważnego, rewolucyjnego i potrzebujemy realnego systemu wsparcia dla tych rodzin. O tym nie usłyszeliśmy nic.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-17 20:59:47