Aborcyjny Dream Team:


Już dziś o 20.30 w Czarno na białym TVN24 reportaż Darii Górki o osobach, które pojechały do Holandii i Belgii na zabieg aborcji w przypadku stwierdzonych wad płodu. Bohaterki tego reportażu próbowały przerwać ciążę w Polsce, ale udało się ze względu na funkcjonujące prawo. Jednej z bohaterek lekarz powiedział wprost: lepiej będzie zrobić to za granicą.

Każdego dnia w do jednej z klinik w Amsterdamie przyjeżdża nawet 6 osób z Polski przerwać ciążę. Liczba ta zwiększyła się wyroku TK z 22 października roku. Sam personel holenderskich klinik mówi, że był przygotowany ani na taki ruch ani na specyficzny rodzaj potrzeb pacjentek, które zgłaszają się do holenderskich klinik. Do czasu wyroku większość osób, które jeździły do zagranicznych klinik to były osoby, które po prostu nie chciały być w ciąży. Teraz ogromną grupą są osoby, które przerywają ciąże planowane i chciane, często na dość zaawansowanym etapie – i w związku z tym
potrzebują empatii, zrozumienia i opieki.

Koszt aborcji za granicą w drugim trymestrze przy występujących wadach płodu plus koszty wyjazdu i pobytu to nawet ponad 8 tysięcy złotych. Mało kogo stać na taki luksus.

Dlatego powstała właśnie #AborcjaBezGranic, by pomoc opłacić zabieg i wyjazd osobom, które takich pieniędzy mają. Za tydzień z okazji „rocznicy” powiemy Wam ile wynosiło wsparcie z ostatniego roku i ile osób skorzystało z tego wsparcia.

Polecamy Wam ten reportaż⬇️

https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym-odcinki,11367/odcinek-1701,S00E1701,611258


Źródło
Opublikowano: 2021-10-14 14:04:58