Aborcyjny Dream Team:


Na całym świecie każdego dnia osoby decydują się na aborcję. Także w czasie, kiedy to czytasz. Jedna na cztery ciąże kończy się aborcją. Mimo to, przekazywana na temat aborcji wiedza jest bardzo często niedokładna i stygmatyzująca przerywanie ciąży.

Jak nie powielać aborcyjnej stygmy?
Poniżej kilka wskazówek.

1️⃣Odwieszamy wieszaki do szafy

Wieszak nadal funkcjonuje jako potężny symbol, ale nie oddaje rzeczywistości, w której żyjemy. Chcesz publikować treści o aborcji albo wybierasz się na demonstrację proabo? Odwieś wieszak do szafy a do ręki weź kartkę i mazak, narysuj na niej tabletki albo napisz adres strony internetowej, z której możesz zamówić bezpieczne tabletki do aborcji np. womenhelp.org @womenhelporg

2️⃣ Unikamy poniższych stwierdzeń:

❌ „Nie możesz zakazać aborcji. Możesz zakazać tylko bezpiecznych aborcji”
❌ „Nikt nie chce aborcji, ale czasem jest bardzo potrzebna”
❌ „Nielegalna aborcja to niebezpieczna aborcja”

3️⃣ Pożegnajmy się z Opowieściami Podręcznej

Choć to ważna i potrzebna lektura, to umówmy się: większość z nas nie żyje w Gileadzie – zwłaszcza jeśli jesteśmy białymi, pełnosprawnymi cis kobietami, z ważnymi dokumentami uprawniającymi nas do legalnego pobytu w kraju, w którym mieszkamy.

4️⃣ Koniec z eufemizmami

Aborcja to aborcja, a wybór bez aborcji nic nie znaczy.

5️⃣ Pomysły o zmniejszaniu liczby aborcji są boomerskie.

Każdej osobie w niechcianej ciąży życzymy aborcji, tak jak osobie chorującej na raka życzymy dobrej opieki onkologicznej, tak jak osobie szukającej godnej życzymy znalezienia zatrudnienia ze sprawiedliwym wynagrodzeniem na uczciwych warunkach, z poszanowaniem prawa pracy. Aborcji ma być tyle, ile jest potrzebnych.

Całość do przeczytania ⬇️
https://aborcyjnydreamteam.pl/2022/05/kilka-wskazowek-jak-nie-powielac-aborcyjnej-stygmy/


Źródło
Opublikowano: 2022-05-12 17:38:17