Aborcyjny Dream Team:

Dziś Światowy Dzień Antykoncepcji! My przekornie będziemy pisać dziś jednak … o aborcji 😬

Czy ktoś z was słyszał o antykoncepcji – to pytanie pojawia się tu równie często jak opinia, że aborcja może być formą antykoncepcji.

Aborcja jest formą antykoncepcji, bo zapobiega zajściu w ciąże, a aborcja ciąże przerywa. Więc na logikę, to są dwie zupełnie inne rzeczy.

Aborcja, samo jak jest formą kontroli urodzeń, jest to forma gorsza czy mniej ważna. Wybierana bywa ze względu na styl życia, zdrowie lub finanse.

Pozostaje jeszcze kwestia stygmatyzacji.
Wyobraźmy sobie taką scenkę: przychodzi do Ciebie przyjaciółka w niechcianej ciąży po wsparcie i poradę, a Ty jej mówisz„czy słyszałaś o antykoncepcji?”
Po co to mówisz? Co chcesz jej w ten sposób przekazać? Czy ten komunikat pomaga jej rozwiązać problem? Raczej nie. Wręcz przeciwnie, kryje się za nim ocena i osąd.
tylko nie dajesz jej wsparcia ale jeszcze ją dodatkowo upokarzasz. Zastanów się, czy przypadkiem nie uważasz, że aborcja jest zła? Czy nie postrzegasz jej w kategoriach grzechu albo czegoś niebezpiecznego?

jest lepsza od aborcji. Antykoncepcja nie rozwiąże też problemu niechcianej ciąży!

Aborcja jest bezpieczna, nie powoduje chorób, depresji, jest jedną z najczęściej stosowanych procedur medycznych na całym świecie.

Czemu ludzie pozwalają sobie oceniać czyjeś decyzje i mówić takie rzeczy? Bo ciągle panuje przekonanie, że naszą naturalną rolą jest macierzyństwo i przeciwstawienie się mu, odejście od tej naturalnej roli, czy podejście do niej w inny sposób wymaga społecznego upomnienia.

Starajmy się rozmawiać o aborcji tak, jakbyśmy rozmawiały o ze swoimi bliskimi, którym ufamy i dla których chcemy dobrze. Aborcja to nie jest kwestia światopoglądowa, tylko realne doświadczenie wieeelu osób.
Aborcja jest formą kontroli urodzeń, samo ważną jak antykoncepcja.

Aborcja to nie problem. Aborcja to rozwiązanie problemu, jakim jest niechciana ciąża.

[opis grafiki: na różowym tle naszkicowane tabletki i napis: aborcja jako kontrola urodzeń jest ok]


Źródło
Opublikowano: 2022-09-26 16:53:19