Od początku transformacji ideologia neoliberalna przenikała podstawy polskiej po

Maciej Szlinder


Od początku transformacji ideologia neoliberalna przenikała podstawy polskiej polityki społecznej i gospodarczej, a także debaty publicznej.

„Od lat 90. większość mediów głównego nurtu tłumaczyła, że bezrobotni nie mają pracy, bo są nieporadni, leniwi, przyzwyczajeni do łatwego dostępu do miejsc pracy rodem z poprzedniego systemu. Winny był homo sovieticus, a nie systemowe reformy likwidujące zakłady przemysłowe czy wycofanie się państwa z zadań z zakresu polityki gospodarczej i społecznej. (…) Obecna w debacie publicznej skłonność do obciążania jednostek wyłączną odpowiedzialnością za swoje trudne położenie znajdowała również odzwierciedlenie w podejściu instytucji państwa do problemu bezrobocia. Zamiast systemowo zadbać o wyższe zatrudnienie (także bezpośrednio przez zatrudnianie w sektorze publicznym), szkolono bezrobotnych ze sztuki autoprezentacji i pisania CV, tak jakby magicznie od upowszechnienia takich kompetencji miała zwiększyć się liczba miejsc pracy. Refleksja nad stopniem ‘zatrudnialności’ konkretnych jednostek przesłoniła namysł nad polityką pełnego zatrudnienia.”

Polskie państwo jest państwem niezwykle mało opiekuńczym. Nasz system podatkowo-świadczeniowy był psuty przez kolejne rządy: pierwszy rząd PiS (obniżka i zmniejszenie regresji PIT), SLD (podatek liniowy dla samozatrudnionych), jak i PO (rozpowszechnienie umów śmieciowych). Wprowadzenie 500 plus było oczywiście poprawą, ale stanowczo niewystarczającą.

Konieczne są w Polsce zmiany niesprawiedliwego, regresywnego systemu podatkowego.

„Należy zapewnić podstawowe bezpieczeństwo ekonomiczne i socjalne, stawiając je na dwóch nogach. Pierwszą z nich są powszechne świadczenia pieniężne (dochód podstawowy, emerytura obywatelska, świadczenia dla osób z niepełnosprawnościami – związanymi nie ze zdolnością do pracy, ale z utrudnieniem w funkcjonowaniu w społeczeństwie). Drugą zaś dobrze funkcjonujące usługi publiczne: ochrona zdrowia, edukacja, usługi opiekuńcze, transport publiczny i mieszkalnictwo. Nowoczesne państwo dobrobytu powinno pewnie stać na obu tych nogach, by skutecznie mierzyć się z wyzwaniami współczesności.”

O polskim państwie opiekuńczym, bezpośrednich świadczeniach pieniężnych, usługach publicznych, długu i pracy w różnych jej wymiarach piszę w artykule we Wszystko Co Najważniejsze


Źródło
Opublikowano: 2021-03-31 14:37:07

Moja asystentka społeczna, Julia Anna Lauer, była jedną z inicjatorek interpel

Maciej Konieczny:

Moja asystentka społeczna, Julia Anna Lauer, była jedną z inicjatorek interpelacji Daria Gosek-Popiołek, Paulina Matysiak i moje do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w sprawie planowanych niekorzystnych rozwiązań dla kadry dydaktycznej szkół muzycznych.

Presja ma sens!
Członkini naszego okręgu, Julia Anna Lauer, absolwentka katowickiej szkoły muzycznej, była jedną z osób, które zaalarmowały posłanki Paulina Matysiak, Daria Gosek-Popiołek i Maciej Konieczny o planowanych przez ministerstwo niekorzystnych zmianach dotyczących kwalifikacji nauczycieli szkół artystycznych.

Projekt rozporządzenia zakładał, że nauczyciele szkół artystycznych musieliby, niezależnie od ukończenia studiów na wyższej uczelni muzycznej, legitymować się dyplomem ukończenia szkoły muzycznej lub ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia. Było to bardzo krzywdzące rozwiązanie, bo odebrałoby prawo uprawiania zawodu wielu osobom już w nim pracującym, ponadto, oznaczałoby w praktyce degradację rangi dyplomu ukończenia studiów wyższych.
Parlamentarzyści Razem zwrócili się do Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu z interpelacją w tej sprawie. Kilka dni temu przyszła odpowiedź z Ministerstwa – zdecydowało się ono wycofać z proponowanych zmian pod wpływem uwag.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 07:00:56

Ordo Iuris w ustawie „Tak dla rodziny, nie dla gender” podkreśla: „silne więzi r

Maja Staśko:


Ordo Iuris w ustawie „Tak dla rodziny, nie dla gender” podkreśla: „silne więzi rodzinne stanowią czynnik profilaktyki zjawisk patologicznych, w tym przemocowych”.

– Byliśmy jak z obrazka: piękna, wierząca, choć bardzo biedna rodzina z Nowej Huty.

Co niedzielę chodziliśmy do kościoła. A po kościele ojciec pił i bił mnie, mamę i siostrę. Mnie sobie upodobał najbardziej, bo byłam najmłodsza i najczęściej robiłam jakieś głupoty. Nie potrafiłam sobie zrobić kanapki i poprosiłam o to ojca. Albo przychodziłam z podartymi kolanami, zbiłam doniczkę lub chciałam cukierków, na które nie było pieniędzy. Albo wierciłam się w kościele na kazaniach.

To wszystko dla mojego ojca był powód, by mnie sprać.

Nie byłam standardowo biedna, jak w filmach: umorusane sadzą dziecko w dziurawych skarpetach, któremu współczuje się za sam wygląd. Na papierze byliśmy za bogaci na bycie biednymi, ale w rzeczywistości ojciec wszystko przepijał.

Chodziłam w starych ciuchach. Nie zawsze miałam buty na zimę. Nawet jak zaczął mi rosnąć biust, nie było na stanik. Na wf-ie musiałam się przebierać w kącie, by nikt nie zobaczył moich piersi.

Mama robiła, co mogła: pracowała na dwie zmiany, żeby nas wyżywić.

Gdy chodziłam do szkoły z siniakami, dzieci się ze mnie śmiały. Nauczyciele to widzieli – nikt nie zareagował.

Gdy miałam 7 lat, pobił mnie tak, że złamał mi rękę. W szpitalu przedstawiliśmy bajeczkę, że się wywaliłam.

Nie rozumiałam, za jakie grzechy Bóg mnie tak karze. Po wyjściu ze szpitala pobiegłam do kościoła, do księdza, który mnie uczył religii. Wszystko mu opowiedziałam. A on kazał mi się modlić do Boga, po czym zaprowadził do domu, gdzie czekał na mnie mój ojciec.

Ojciec domyślił się, co się stało. Od tego momentu prał mnie tak, żeby nie było widać. Po plecach, nie po rękach. Nie popychał, tylko bił z otwartej dłoni. Pas po dupie. Zmieniał sposoby w zależności od pory roku, bo w zimie noszę więcej ciuchów. A gdy siniaki były nie do zakrycia, ojciec pisał mi zwolnienia z wf-u. Że sie przeziębiłam.

Oczywiście, co niedzielę chodziliśmy do kościoła.

A ksiądz? Nie zgłosił tego. Wciąż nas odwiedzał po kolędzie, widział mnie na religii. Nie pytał, gdy widział, w jakim byłam stanie.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 21:12:10

Totalna opozycja? Nie, totalna kompromitacja. Wczoraj Sejm odrzucił obywatels

Marcelina Zawisza:

Totalna opozycja? Nie, totalna kompromitacja.

Wczoraj Sejm odrzucił obywatelski projekt Ratujmy Kobiety. Posłowie zdecydowali, że nie pozwolą nawet na dyskusję w komisji. Czy to zaskoczenie? Jednak tak. Bo projekt został wyrzucony do kosza dzięki parlamentarzystom Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej.

Co tak wzburzyło posłów? Prawo do antykoncepcji, edukacja seksualna i złagodzenie ustawy antyaborcyjnej. Normalne, europejskie standardy. Ponad 40 procent Polek i Polaków chce złagodzenia przepisów o aborcji. Projekt, których trafił do Sejmu, podpisały setki tysięcy obywateli. Posłowie nie potrafili jednak uszanować opinii połowy społeczeństwa. Wrzucili projekt do niszczarki, odmawiając pracy… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-10 22:21:40

Komisje OZZ Inicjatywa Pracownicza działające na uczelniach i w instytucjach n

OZZ Inicjatywa Pracownicza:

Komisje OZZ Inicjatywa Pracownicza działające na uczelniach i w instytucjach naukowych zwracamy się z apelem do ministra zdrowia o jak najszybsze objęcie szczepieniami przeciw COVID-19 wszystkich osób pracujących na uczelniach wyższych, w tym uczelniach artystycznych i w instytutach PAN.
Treść apelu poniżej ⤵⤵⤵

Komisje akademickie OZZ Inicjatywa Pracownicza zwracają się z oficjalnym apelem do Ministerstwo Zdrowia o jak najszybsze objęcie szczepieniami przeciw COVID-19 wszystkich osób pracujących na uczelniach wyższych, w tym uczelniach artystycznych, oraz osób prowadzących i obsługujących dydaktykę w instytutach PAN. Zaszczepienie pracowników i pracownic akademickich nie ma większego sensu, jeśli zaszczepione nie zostaną także osoby pracujące na stanowiskach administracyjnych, technicznych, doktoranci i doktorantki, modele i modelki czy bibliotekarze i bibliotekarki. Popieramy tym samym pismo ZNP z 2 marca 2021 roku i apelujemy do wszystkich związków zawodowych działających w sektorze nauki i… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-08 16:05:41

Bawi mnie, gdy ktoś rzuca hasła w rodzaju „Podatki to haracz, kradzież, itd.”, a

Tomasz Markiewka:


Bawi mnie, gdy ktoś rzuca hasła w rodzaju „Podatki to haracz, kradzież, itd.”, a potem zaczyna tłumaczyć „No, nie chodzi mi o wszystkie podatki, tylko ten konkretny…”. To trochę tak jakby ktoś krzyczał „Demokracja to zbrodniczy system!”, a potem wyjaśniał „No, nie każda, mam na myśli ten konkretny rząd”. W obu przypadkach nasuwa mi się ta sama odpowiedź: to bardzo, ekhm, ciekawy sposób na wyrażenie swojej opinii o konkretnym rządzie/podatku.

W rzeczywistości mało kto krytykuje nielubiany przez siebie rząd, atakując demokrację jako taką, natomiast łączenie słowa „podatki” z różnymi obelżywymi określeniami jest w Polsce normą.

Co rodzi we mnie brzydkie podejrzenie. Najwyraźniej ludzie, którzy używają takiego języka, mają problem z podatkami w ogóle i gdyby zajrzeć do ich mentalnej biblioteczki, to na jednej z półek można by znaleźć – być może wstydliwie zakryte innymi dziełami – złote myśli Janusza Korwina-Mikkego albo innego Sławomira Mentzena.

Jeśli mamy się bawić w uogólnienia na temat podatków, to należałoby raczej powiedzieć, że podatki to najlepszy wymyślony przez człowieka sposób na finansowanie fundamentów współczesnej cywilizacji. Przez fundamenty mam na myśli takie rzeczy, jak ochrona zdrowia, edukacja, transport czy kanalizacja.

Rowan Hooper z „New Scientist” pisał ostatnio w kontekście zdrowia: „Jeśli chcemy znaczącej i trwałej poprawy zdrowia publicznego w skali globalnej, to istnieje jedno poważne, ambitne, trudne, złożone i kosztowne rozwiązanie. Miliarderzy rzadko o nim mówią i rzadko w nie inwestują: powszechna opieka zdrowotna”.

I zgadnijcie, jaki sposób finansowania takiej powszechnej opieki zdrowotnej sprawdza się najlepiej? Podpowiem, że nie są to zbiórki dobroczynne, dotacje od miliarderów ani prywatny rynek ubezpieczeń.

A mimo to łatwiej spotkać w polskich mediach emocjonalne komentarze o podatkach-jako-haraczu niż o podatkach-jako-podstawie-cywilizacji. Wydaje się, że nawet doświadczenie pandemii i całkowita bezradność prywatnej służby zdrowia tego nie zmieniły. Dlatego gdybym miał stworzyć listę TOP 10 najbardziej popularnych, a zarazem szkodliwych poglądów w Polsce – poglądów, które stoją na przeszkodzie dalszego rozwoju naszego kraju – to ideologia antypodatkowa z pewnością załapałaby się na jedno z czołowych miejsc.

Źródło
Opublikowano: 2021-03-05 10:28:48

Dobra zmiana nie może przeboleć, że młodzież jest coraz bardziej lewicowa. Dl

Razem Małopolska:


Dobra zmiana nie może przeboleć, że młodzież jest coraz bardziej lewicowa. Dlatego minister Czarnek uznał, że podręczniki szkolne trzeba zmienić. Na jeszcze bardziej prawicowe. Jeszcze więcej papieża! Jeszcze więcej żołnierzy wyklętych! A tym zajmie się Artur Górecki związany z Ordo Iuris.

Edukacja musi być świecka, równościowa i otwarta. Taka będzie za lewicy.

Razem Małopolska, profile pictureNa grafice widnieje Artur Górecki, pełnomocnik ministra Czarnka do spraw podstaw programowych i podręczników. Jego głowa ma otwartą klapkę a z niej wyglądają średniowieczne ryciny księży, świętych, diabłów i mnichów. Wychodzi z jego głowy również wstęga, na której widniej jego cytat: celem pracy nauczyciela jest prowadzenie ucznia ku Bogu. Napis główny na grafice brzmi: świecka szkoła! religia do kościoła! lewica razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 12:49:39

Dobra zmiana nie może przeboleć, że młodzież jest coraz bardziej lewicowa. Dla

Razem:

Dobra zmiana nie może przeboleć, że młodzież jest coraz bardziej lewicowa. Dlatego minister Czarnek uznał, że podręczniki szkolne trzeba zmienić. Na jeszcze bardziej prawicowe. Jeszcze więcej papieża! Jeszcze więcej żołnierzy wyklętych! A tym zajmie się Artur Górecki związany z Ordo Iuris.

Edukacja musi być świecka, równościowa i otwarta. Taka będzie za lewicy.

Razem, profile pictureMay be an image of 3 people, people standing and text that says 'LEWICA razem Celem pracy nauczyciela jest Bogu prowadzenie ucznia ŚWIECKA SZKOŁA! RELIGIA DO KOŚCIOŁA!'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 09:42:11

Edukacja równych szans! – Dorota Dominików na konwencji LewicySUBSKRYBUJ nas na YouTube!

DOŁĄCZ do Razem 👉 http://partiarazem.pl/dolacz/

Bądź na BIEŻĄCO 👉 http://partiarazem.pl/zamow-newsletter/

Śledź nas:
FB 👉 https://www.facebook.com/partiarazem
Instagram 👉 https://www.instagram.com/partiarazem/
Twitter 👉 https://twitter.com/partiarazem
TikTok 👉 https://www.tiktok.com/@partiarazem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 11:57:33

Razem z nauczycielkami i nauczycielami! Olsztyńscy przedstawiciele i przeds

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🏣 Razem z nauczycielkami i nauczycielami! 🏣
Olsztyńscy przedstawiciele i przedstawicielki Partii Razem uczestniczyli dziś w spotkaniu dotyczącym planowanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej zmian w systemie oświaty! Konferencja została zorganizowana przez olsztyński oddział Związku Nauczycielstwa Polskiego.

➡ Na zaproszenie ZNP w spotkaniu udział wzięli przedstawiciele władz samorządowych, posłowie i posłanki opozycji z okręgu olsztyńskiego, przedstawiciele kuratorium oraz partii politycznych. Pomimo zaproszenie wystosowanego do przedstawicieli partii rządzącej, na spotkaniu nie pojawił się żaden jej przedstawiciel. Pokazuje to, że PiS nie jest zainteresowany dialogiem społecznym.
➡… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 07:29:16

Chaos, niepewność i zamieszanie – oto co czeka polskie szkoły w wyniku pośpie

Razem Warmińsko-Mazurskie:

➡ Chaos, niepewność i zamieszanie – oto co czeka polskie szkoły w wyniku pośpiesznie przygotowanej, niedostatecznie skonsultowanej z nauczycielami, rodzicami i samorządami reformy systemu oświaty szykowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej❗ Nauczycielom grozi utrata pracy, uczniom i rodzicom dezorientacja i zagubienie w gąszczu zmian, samorządom – kolejne obciążenia ich budżetów.

❗Przypominamy, że jutro w Olsztynie demonstrują nauczyciele i nauczycielki przeciwko planowanym zmianom w systemie edukacji, forsowanym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej❗
Dołączajcie, widzimy się jutro o 14:00 pod Urzędem Wojewódzkim! ✊

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 06:28:08

Forsowana przez rząd Beaty Szydło reforma edukacji skończy się chaosem, zwolni

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Forsowana przez rząd Beaty Szydło reforma edukacji skończy się chaosem, zwolnieniami tysięcy nauczycieli oraz okrojeniem programów nauczania (np. przedmiotów ścisłych) – wszystko ze szkodą dla dzieci i rodziców. Dlatego będziemy na demonstracji ZNP i NIE dla chaosu w szkole: STOP reformie edukacji! Ogólnopolska manifestacja 19 listopada!

[Grafika: W tle, z prawej strony, znajduje się wizerunek minister Anny Zalewskiej, stylizowany na namalowany farbami. Z lewej strony jest duży tytuł wielkimi literami, pogrubioną czcionką: „Stop reformie edukacji”. Poniżej jest tekst: „Organizatorzy”: i loga ZNP oraz kampanii „Nie dla chaosu w szkole”. Obok jest nazwa, data i miejsce demonstracji: „Ogólnopolska manifestacja >>Nie dla chaosu w szkole<<, 19 listopada 2016 r., Warszawa, pl. Piłsudskiego, godz. 12:00”.]

Forsowana przez rząd Beaty Szydło reforma edukacji skończy się chaosem, zwolnieniami tysięcy nauczycieli oraz okrojeniem programów nauczania (np. przedmiotów ścisłych) – wszystko ze szkodą dla dzieci i rodziców. Dlatego będziemy na demonstracji ZNP i NIE dla chaosu w szkole: STOP reformie edukacji! Ogólnopolska manifestacja 19 listopada!

[Grafika: W tle, z prawej strony, znajduje się wizerunek minister Anny Zalewskiej, stylizowany na namalowany farbami. Z lewej strony jest duży tytuł wielkimi literami, pogrubioną czcionką: „Stop reformie edukacji”. Poniżej jest tekst: „Organizatorzy”: i loga ZNP oraz kampanii „Nie dla chaosu w szkole”. Obok jest nazwa, data i miejsce demonstracji: „Ogólnopolska manifestacja >>Nie dla chaosu w szkole<<, 19 listopada 2016 r., Warszawa, pl. Piłsudskiego, godz. 12:00”.]

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 14:45:09

Dziękujemy Wam za obecność na konwencji! Obserwujcie profile naszych wspani

Razem:

Dziękujemy Wam za obecność na konwencji!
Obserwujcie profile naszych wspaniałych młodzieżówek:
Federacja Młodych Socjaldemokratów
Młodzi Razem
Młoda Lewica
Czerwona Młodzież – Organizacja Młodzieżowa PPS
Byliście cudowni dzisiaj, dajecie nam nadzieję na lepsze jutro! ✊
#ZrobimyToLepiej #PrzyszloscJestTeraz

Razem, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'przyszłość jest teraz. #zrobimytolepiej 1. Prawo do aborcji 2. Neutralność klimatyczna 3. Koniec ze Åmieciówkami Szkoła bez religii 5. Tanie mieszkania na wynajem Nauka, nie propaganda 7. Równość małżeńska 8. Psycholog w każdej szkole 9. Edukacja seksualna i antydyskryminacyjna 10. Zielona energia LEWICA'

ZrobimyToLepiej,PrzyszloscJestTeraz

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 13:24:23

Ostródo! W imieniu RzeczJasna zapraszamy Was do udziału w debacie, o tym jak

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Ostródo!

W imieniu RzeczJasna zapraszamy Was do udziału w debacie, o tym jak planowane zmiany w systemie oświaty będą wyglądać w Waszym mieście.

Zgodnie z planowanymi zmianami ustaw: Prawo Oświatowe i wprowadzające Prawo Oświatowe, w miejsce obecnie istniejących szkół mają być wprowadzone: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany miałyby rozpocząć się od roku szkolnego 2017/2018.

✓ 24 listopada (czwartek)
✓ 17:00
✓ Dworzec RzeczJasna, ul Słowackiego 13, Ostróda

Zapraszamy do udziału w debacie, o tym jak planowane zmiany w systemie oświaty będą wyglądać w Ostródzie, która odbędzie się w czwartek 24 listopada, o godz. 17:00 na Dworcu RzeczJasna w Ostródzie.

Chcemy przybliżyć mieszkańcom Ostródy, szczególnie rodzicom, jakie skutki w praktyce reforma oświaty wywoła w naszym mieście i jaki będzie jej wpływ na edukację ich dzieci.

Zgodnie z planowanymi zmianami ustaw: Prawo Oświatowe i wprowadzające Prawo Oświatowe, w miejsce obecnie istniejących szkół mają być wprowadzone: 8-letnia szkoła podstawowa, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum oraz dwustopniowe szkoły branżowe; gimnazja mają zostać zlikwidowane. Zmiany miałyby rozpocząć się od roku szkolnego… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 12:35:08

W piątek 2 grudnia spotkaliśmy się z przedstawicielami Komitetu Wyborczego Wyb

Razem Warmińsko-Mazurskie:

W piątek 2 grudnia spotkaliśmy się z przedstawicielami Komitetu Wyborczego Wyborców „Ugrupowanie Lokalne” z powiatu działdowskiego. „Ugrupowanie Lokalne” reprezentował Władysław Kubiński, a RazemMaciej Konieczny, członek Zarządu Krajowego oraz przedstawiciele Zarządu Okręgu Olsztyńskiego. Było to już kolejne nasze spotkanie.

Rozmawialiśmy o obszarach współpracy na terenie powiatu działdowskiego i całego województwa oraz o transporcie publicznym i organizacji służby zdrowia. Dużo czasu poświęciliśmy też na dyskusję o problemach mieszkaniowych: wysokich cenach i wąskiej ofercie. Zastanawialiśmy się, w jaki sposób władze samorządowe mogą stworzyć konkurencję dla prywatnych developerów, którzy zdominowali rynek nieruchomości. Nie zabrakło też gorących tematów, czyli rozmowy o konsekwencjach reformy oświaty, która dotknie wiele dobrych szkół i nauczycieli w powiecie.

[Na zdjęciu od lewej: Grzegorz Bobrowicz – ZOO, Małgorzata Matuszewska-Boruc – ZOO, Władysław Kubiński – KWW , Maciej Konieczny – ZK partii Razem.]

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 4 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 02:08:12

Zarówno wierzącym, jak i niepodzielającym tej wiary, życzymy wesołych i spokoj

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zarówno wierzącym, jak i niepodzielającym tej wiary, życzymy wesołych i spokojnych dni!

[Mem: po prawej stronie znajduje się choinka utworzona z przykładowych haseł z których znana jest partia Razem “LGBT RODZINA GODNA PRACA ZWIERZĘTA KOMUNIKACJA SOLIDARNOŚĆ DOŁĄCZ DO NAS NOWE MIESZKANIA EDUKACJA I KULTURA HAŃBA! KOBIETY DO POLITYKI PRACOWNICE I PRACOWNICY PRAWO INNA POLITYKA JEST MOŻLIWA WOLNOŚĆ! RÓWNOŚĆ! DEMOKRACJA! PRZEMYSŁ ZA WOLNOŚĆ NASZĄ I WASZĄ NIEPEŁNOSPRAWNI BEATO OPUBLIKUJ! PAŃSTWO OPIEKUŃCZE NIC O NAS BEZ NAS SPRAWIEDLIWE PODATKI #CZARNYPROTEST HISTORIA ZDROWIE”. Nad choinką umiejscowione zostały najpopularniejsze symbole religijne np. krzyż prawosławny, kołowrót słowiański i jeden świecki orzeł biały. Symbole ułożone zostały na kształt ośmioramiennej gwiazdy. Po lewej stronie grafiki znajdują się życzenia “Wesołych, spokojnych dni!”. W stopce tradycyjnie adres strony “partiarazem.pl” i logotyp “razem WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

CZARNYPROTEST

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 09:21:03

„Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą wprowadza od 1 września 20

Razem Warmińsko-Mazurskie:

„Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą wprowadza od 1 września 2017 roku rząd?” – takie pytanie zadawaliśmy wczoraj mieszkankom i mieszkańcom w Miasto Olsztyn, podczas zbierania podpisów poparcia pod referendum ZNP, w sprawie zmian w edukacji na Warmii i Mazurach!

Od początku wspieramy nauczycielki i nauczycieli, rodziców i organizacje społeczne walczące w obronie polskich szkół. Staniemy murem w przypadku decyzji o strajku szkolnym! Uważamy, że pseudoreforma proponowana przez Prawo i Sprawiedliwość została przepchnięta w pośpiechu, bez poważnej debaty i planów realizacji. W dalszym ciągu rodzice nie wiedzą do jakich szkół mają posłać swoje dzieci we wrześniu, nauczyciele nie… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 6 people and people smilingMay be an image of 1 personMay be an image of 3 peopleNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 14:29:08

Nie jesteś tym, co jesz

Obywatel:

Nasz redaktor naczelny otwiera nowy numer „Nowego Obywatela” takim tekstem: „Popularny slogan mówi, że jesteś tym, co jesz. Jego użytkownicy często mają dobre zamiary. Chcą zwrócić uwagę, że jakość, rodzaj i dobór pożywienia są ważne. Dla zdrowia, samopoczucia, kondycji, ale także dla innych ludzi, zwierząt, środowiska naturalnego itp. Jednak slogan ten jest często fałszywy. Albo służy jako pałka do okładania najsłabszych. W tym numerze pokazujemy, że często nie masz wyboru, aby jeść dobrze, zdrowo, jakościowo. Bo masz chudy portfel. Bo nie masz czasu. Bo edukacja żywieniowa kuleje. Bo masowy handel oferuje byle co. Bo przemysłowe rolnictwo przedkłada zysk ponad jakość. Bo mimo reklamowego… More

obywatel, profile picture

Nie jesteś tym, co jesz

Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 11:07:45

Zbiórka podpisów pod referendum szkolnym organizowanym przez Związek Nauczycie

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zbiórka podpisów pod referendum szkolnym organizowanym przez Związek Nauczycielstwa Polskiego trwa!
W sobotę przeprowadziliśmy naszą akcję w Iławie. Od godziny 11 do 14 wspólnie z przedstawicielami powiatowego oddziału ZNP pytaliśmy Iławianki i Iławian o wsparcie inicjatywy. O naszej akcji nad Jeziorakiem napisał portal Info Iława: http://www.infoilawa.pl/aktualnosci/item/7476-ilawa-partia-razem-pyta-mieszkancow-o-zdanie-w-sprawie-reformy-oswiaty

➡️ W tym tygodniu w Olsztynie podpisy będziemy zbierać we wtorek przy lodowisku na plaży miejskiej w godzinach 11-14 oraz w czwartek między 15:30-16:30 w Centrum miasta niedaleko Galerii Handlowej Aura.
Natomiast w sobotę 25 lutego odwiedzimy… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 5 peopleNo photo description available.May be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 08:15:10

Dziś, mimo niesprzyjającej pogody, zbieraliśmy podpisy pod referendum szkolnym

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Dziś, mimo niesprzyjającej pogody, zbieraliśmy podpisy pod referendum szkolnym ZNP w czterech miastach regionu. Byliśmy w Elblągu, Giżycku, Mrągowie i Olsztynie – łącznie kilkaset osób podpisało się dziś pod wnioskiem o rozpisanie referendum ws. reformy edukacji.

Jutro również będziemy zbierać podpisy – tym razem w Olsztynie, w okolicy sklepu RAST na Jarotach od godziny 10:00.
Nie chcesz reformy pisanej na kolanie – przyjdź i poprzyj referendum! ✊

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 3 people and people smilingNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 17:50:28

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej! Wpłać darowiznę

Razem:

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

Razem, profile pictureGrafika przedstawia tuzy prawicowej polityki, Kaczyńskiego, Czarnka, Ziobrę, Pawłowicz, Rydzyka i tak dalej. Dwie ręce przedzierają grafikę, a na przedarciu widnieje napis - wesprzyj razem! Z twoim wsparciem pokonamy ich! Zeskanuj kog QR w aplikacji bankowej i zrób przelew! Lewica Razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 15:38:23

Nauczyciele! Według ministra Czarnka nie jesteście w pełni obywatelami i nie m

Razem:

Nauczyciele! Według ministra Czarnka nie jesteście w pełni obywatelami i nie możecie uczestniczyć w demonstracjach! To samo uczniowie! Pan minister zdecyduje, co wolno robić i czytać, a co nie. W końcu myli mu się 2020 z 1984.

Skończymy z tym. Szkoła ma być nowoczesna, przyjazna, wspierająca i świecka. Taka będzie za lewicowych rządów.

Razem, profile pictureNa czerwono czarnej grafice widnieje podobizna Przemysława Czarnka. Wielki napis brzmi minister Czarnek. Nauczycielko, nauczycielu, uważaj! Ministerstwo prawomyślności ma cię na oku! Lewica Razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 14:37:14

Nie dla chaosu w szkole – strajk szkolny – spot ZNP i partii Razem

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Razem Warmińsko-Mazurskie, profile picture” />

Dziś w całym kraju odbywa się Strajk Szkolny. Nauczyciele i nauczycielki ze ZNP oraz rodzice wspólnie sprzeciwiają się chaosowi w polskiej szkole i kolejnej rewolucji. Minister Zalewska odebrała dzieciom poczucie bezpieczeństwa i spokojne warunki do nauki.

Razem na Warmii i Mazurach od początku popiera związkowców w walce z tą deformą edukacji. Na jesieni ubiegłego roku wspólnie uczestniczyliśmy w protestach w Warszawie i Olsztynie. Od początku włączyliśmy się w zbiórkę podpisów pod referendum szkolnym. Byliśmy obecni na ulicach miast województwa: Olsztyna, Elbląga, Iławy, Szczytna, Działdowa, Lidzbarka Welskiego, Giżycka, Mrągowa.

W dniu wczorajszym na konferencji prasowej zorganizowanej… More

https://www.youtube.com/watch?v=HkLK8N3CZvs

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 09:41:46

Tymczasem tuż przed ostatnim weekendem wyborczym… :) Jeśli mieszkacie w Sta

Michał Pytlik:

Tymczasem tuż przed ostatnim weekendem wyborczym…

Jeśli mieszkacie w Starym Mieście lub Śródmieściu, na Wasz głos zasługuje Klaudia Spodzieja. Kandyduje z miejsca 2 z listy nr 17. Koniecznie na nią głosujcie! Bliska jej sercu jest edukacja prawna młodzieży i lokalni przedsiębiorcy. To osoba, która poważnie traktuje swoje zobowiązania i na pewno Was nie zawiedzie.

Klaudia i ja życzymy Wam miłego weekendu!

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 2 people and people smiling

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 00:13:16