Jesli ktoś wygrał te wybory to wojna polsko – polska. Gigantyczne problemy pol

Jan Śpiewak:

Jesli ktoś wygrał te wybory to wojna polsko – polska. Gigantyczne problemy polskiego samorządu takie jak smog, rozlewanie się miast, brak mieszkań, niszczenie środowiska naturalnego i zabytków, korupcja, nepotyzm – zeszły nawet nie na drugi, ale na piąty plan. To się Schetynie i Kaczyńskiemu udało.

Jan Śpiewak, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:43:25

Rekordowo ciepły rok – Pogoda i Klimat

Jan Śpiewak:

Białe święta? Zapomnijmy. Od lat zima w Polsce wyglada coraz smutniej. A będzie jeszcze cieplej. Trzy najcieplejsze w Polsce lata w ponad 200-letniej historii pomiarów temperatury miały miejsce w ostatnich 5 latach w 2018, 2015 i 2014. Polska i świat muszą radykalnie zredukować ilość emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W innym wypadku nasze dzieci nie dożyją starości.

Jan Śpiewak, profile picture

Rekordowo ciepły rok – Pogoda i Klimat

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 02:10:17

Opłaty za energię pustoszą portfele Polaków

Razem Poznań:

Według raportu Europejski Urząd Statystyczny Polacy wydają obecnie 9,9 budżetu domowego na opłaty za energię. To niemalże najwięcej w Unii Europejskiej!
Jednocześnie analitycy podają, że na taki stan rzeczy wpływają klimat, poziom zarobków i dostęp do odnawialnych źródeł energii. Na to pierwsze nie mamy wpływu. Udział OZE w miksie energetycznym i wysokość naszych pensji zależą jednak także od nas i polityki państwa. Zacznijmy myśleć o kierunku potrzebnych zmian już dziś!

Razem Poznań, profile picture

Opłaty za energię pustoszą portfele Polaków

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 16:32:06

Teksas zamarza, niczym w hollywoodzkim klasyku „Po jutrze”. Ciekawy tekst na

Razem Warszawa:

Teksas zamarza, niczym w hollywoodzkim klasyku „Po jutrze”.
Ciekawy tekst na ten temat naszego partyjnego kolegi. Dobrze opisuje co się dzieje gdy nieprzewidywalne zjawiska zachodzą w pełnym nierówności społecznych mieście gdzie kluczowe dla bezpieczeństwa i funkcjonowania zasoby (jak zaopatrzenie mieszkańców w energię) są oddane w prywatne ręce.

W nadchodzących latach, również w Warszawie, czeka nas coraz więcej takich trudnych wyzwań. Aby być na nie gotowi musimy dbać o spójny i solidarny rozwój wszystkich dzielnic stolicy.

Wiem. Nikomu nie muszę tłumaczyć oczywistości, że #ClimateChangeIsReal. Nie muszę też wyjaśniać, że pogoda to nie klimat, a przez globalne ocieplenie jest (paradoksalnie) momentami zimniej za sprawą schodzenia wirów polarnych.

Zresztą jest masa fanpejów, które mówią o klimacie lepiej, mądrzej i merytoryczniej.

Ale jest jedna rzecz, o której muszę z wami pogadać. O tym, jak stan Texas wybierając mieszankę deregulacji, segregacji rasowej i wolnego rynku strzelił w stopę sobie, a najuboższym mieszkańcom przestrzelił aorty.

W USA panuje teraz niezwykle mroźna zima. Temperatura powietrza spada miejscami poniżej -40 st. C i bije rekordy meteorologiczne.

Najgorzej jest właśnie w Teksasie, gdzie… More

Razem w Warszawie, profile pictureMay be an image of map and text that says 'North American Electric Power Grids Western Interconnect Eastern Interconnect Texas Interconnect'May be an image of sky and text that says 'Fairmont Austin 2021-02-15 08:35:33 PM'May be a Twitter screenshot of 2 people and text that says '8:08 Tweet bianca @bk_tx @bk Rep ying @TerriG KVUE @KVUE yep! it's by no coincidence that hospitals and essential services are on the west side of 35 in our city to everyone who's confused: google "Wheatville" and "the city plan of 1928" 10:27PM 2/15/21 Twitter for iPhone 24 Retweets 2 Quote Tweets 141 Likes Billy Carr TheBillyCarr 8h Replying Repl to @KVUE Please educate them! and Show more replies Tweyury'May be an image of skyscraper and sky

ClimateChangeIsReal

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 15:54:38

Są Walentynki, więc robię fajne rzeczy zamiast wdawać się w internetowe utarcz

Urszula Kuczyńska

Są Walentynki, więc robię fajne rzeczy zamiast wdawać się w internetowe utarczki z ideologami Energiewende na naszym polskim podwórku.
Te „fajne rzeczy” oznaczają, że przygotowuję prezentację, do której szukałam zdjęć elektrowni jądrowych na świecie.
Znalazłam bardzo dużo … własnych – w tym zdjęcia z wyjazdu na Tajwan, do przyjaciół, w 2014 roku.
Urządziliśmy sobie skuterkami wycieczkę do Wanli, dzielnicy Tajpej, na jedną z najpiękniejszych plaż północnej części wyspy znanej jako Isla Formosa.
Przy tej plaży stoi największa elektrownia jądrowa Tajwanu – Guosheng, która zasila stolicę kraju i o wiele więcej.
Pomalowana na pastelowy zielony kolor, bardzo ładnie wpisuje się w wiecznie zamglony krajobraz porośniętych podzwrotnikową roślinnością wzgórz.
Jak się dobrze przyjrzycie, na ich szczytach zauważycie słupy podtrzymujące linie wyprowadzające moc z elektrowni.
Guosheng sobie stoi, nie przeszkadza, ani nie szkodzi nikomu: ani plażowiczom, ani surferom, którzy Wanli odwiedzają bardzo licznie z uwagi na doskonałe warunki do szaleństw na desce.
Pięknej niedzieli Wam życzę!

Urszula Kuczyńska - z energią, profile pictureMay be an image of cloud and nature

Źródło
Opublikowano: 2021-02-14 15:12:23

Górnicy boją się powtórki z Planu Balcerowicza | „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej

Obywatel:

„Jak wskazuje związek zawodowy, tylko w tym roku energetyka nie odebrała z Polskiej Grupy Górniczej ponad dwóch milionów ton zakontraktowanego węgla. Wartość nieodebranego węgla to ponad 600 milionów złotych. Zalega on na zwałach kopalń PGG. Już wkrótce część z nich będzie musiała stanąć, bo miejsca na zwałach zabraknie. Zamiast odbierać węgiel z PGG, energetyka wolała sprowadzać węgiel z importu, w tym także z putinowskiej Rosji. Tylko w ubiegłym roku spółki Skarbu Państwa lub spółki kontrolowane przez te spółki sprowadziły do Polski ponad 4 miliony ton węgla”. Więcej informacji w linku:

obywatel, profile picture

Górnicy boją się powtórki z Planu Balcerowicza | „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej

Źródło
Opublikowano: 2021-02-13 16:37:21

W tym tygodniu jeździliśmy do przedszkola na sankach Dzieci były zachwycone,

Magdalena Biejat:

W tym tygodniu jeździliśmy do przedszkola na sankach 🛷🌨️
Dzieci były zachwycone, a ja myślałam sobie o ludziach odpowiedzialnych w Polsce za klimat i naukę, którzy wykorzystywali opady śniegu do przekonywania nas, że kryzys klimatyczny nie istnieje, więc po co się tak spinać. O tych politykach, którzy się cieszyli, że ten śmieszny w skali roku opad pomoże zapobiec suszy wiosną. Wypierali przy tym kompletnie fakt, że nawet gdyby to wystarczyło, to i tak większość spłynie do morza dzięki zabetonowaniu kraju (nie pozdrawiam w tym miejscu Wód Polskich).

No i taki właśnie mamy klimat, że nawet nie da się iść na sanki z dziećmi nie martwiąc się o ich przyszłość na planecie Ziemia.
#śnieg #dzieci #keepcalm

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person, standing and snow

śnieg,dzieci,keepcalm

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 13:14:37

Dobre, bo tanie | „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej

Obywatel:

Na naszej stronie nowy tekst, a w nim Jarosław Niemiec, górnik i związkowiec z kopalni Bogdanka, pisze o tym, jakim nonsensem jest obecna wersja „transformacji energetycznej”: „Z rozwiązań proponowanych obecnie nie mogą się czuć zadowoleni ani szczerzy rzecznicy ochrony klimatu, ani pracownicy, ani odbiorcy/konsumenci energii. Cel ochrony klimatu nie zostaje osiągnięty, bo węgiel się nadal spala, tyle że przy okazji niszczone są dalsze tereny i zasoby, pod kolejne kopalnie, również odkrywkowe (bo i taką technologią wydobywa się węgiel kamienny na Syberii). Górnicy tracący pracę, tym bardziej. Początkowo zadowoleni odbiorcy będą srodze rozczarowani, jeśli okaże się, że rachunki za energię nie będą niższe. Czemu by miały nie być niższe? Bo kiedy Polska odejdzie od węgla, nie zapewniwszy sobie innych krajowych źródeł energii, wówczas utraci energetyczną niezależność i zapłaci tyle, ile dostawca zażąda”. Całość w linku:

obywatel, profile picture

Dobre, bo tanie | „Nowy Obywatel” – pismo na rzecz sprawiedliwości społecznej

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 08:36:05

UWAGA SMOG Wraz z bezwietrzną pogodą stan powietrza drastycznie się pogarsza!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

⚠UWAGA SMOG⚠
Wraz z bezwietrzną pogodą stan powietrza drastycznie się pogarsza! Wczoraj po południu w Olsztynie wartości pyłów zawieszonych znacznie przekroczyły bezpieczne dla człowieka stężenie.
W niedzielę 17 grudnia o godzinie 18:00 według sensora powietrza firmy Airly umieszczonego przy ul. Wyszyńskiego 1 wskaźniki wyniosły:

⚠Dla pyłów zawieszonych PM2,5 – zdaniem Światowej Organizacji Zdrowia najbardziej szkodliwy dla zdrowia spośród innych zanieczyszczeń atmosferycznych – wynosił 85 μg/m3 czyli 340% normy;
⚠Dla pyłów zawieszonych PM10 – 147 μg/m3 czyli 294% normy.
Nikt nie poinformował o tym mieszkańców❗ W niedzielę odbywał się na Starówce Warmiński Jarmark Świąteczny, który… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 02:08:18

Że Gazeta Wyborcza wrzuciła wczoraj tekst Marcin Popkiewicz z tytułem „Rząd ch

Urszula Kuczyńska

Że Gazeta Wyborcza wrzuciła wczoraj tekst Marcin Popkiewicz z tytułem „Rząd chce budować elektrownie atomową. Miejsca pracy będą przy laniu betonu i dowożeniu pizzy?” to mnie nie zdziwiło.

Zdziwiło mnie tylko, że Marcin Popkiewicz jako fizyk nie wie, że „lanie betonu” na budowie elektrowni jądrowej to rzecz absolutnie kluczowa, podlegająca szczegółowym regulacjom, drobiazgowej kontroli gremiów międzynarodowych i krajowych organów nadzoru. To właśnie beton jest skuteczną izolacją pomiędzy wnętrzem reaktora a środowiskiem – w tym ludźmi. To właśnie beton chroni dziś stopiony rdzeń Czarnobyla jako tzw. sarkofag. To beton odpowiedniej jakości pozwolił ograniczyć skutki wydarzeń w Fukushimie.

More

Urszula Kuczyńska - z energią, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'Małgorzata Tracz reading Gazeta Wyborcza Wroclaw, Poland ZamawiajÄ…c elektrownie atomowe za granicÄ…, to tam stworzymy wysoko płatne miejsca pracy. Polskim firmom skapnie lanie betonu, układanie kabli dostarczan dosta pizzy. StawiajÄ…c na efektywność energetycznÄ… OZE, stworzymy Polsce rynek na pompy ciepła, stolarkÄ™ okiennÄ…, autobusy elektryczne czy montaż instalacji PV Marcin Popkiewicz, fizyk jÄ…drowy klimatolog bezlitoÅ›nie celnie komentuje rzÄ…dowe plany energetyczne. Polecam See More partia zieloni wyborcza.pl KLIMAT ŚRODOWISKO malgorzata.tracz Marcin Popkiewicz RzÄ…d chce budować elektrownie atomowe. "Miejsca pracy bÄ™dÄ… przy laniu betonu i dowożeniu pizzy" Ûl' lutego 2021 06:31 ZDJĘCIE ENERGIA'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-09 21:17:20

#hydroenergetyka W stanie Uttarkhand w Indiach doszło do ogromnej tragedii.

Urszula Kuczyńska

#hydroenergetyka
W stanie Uttarkhand w Indiach doszło do ogromnej tragedii.
Odłamanie się fragmentu górskiego lodowca na Nanda Devi w rejonie Josimath, doprowadziło do ogromnej powodzi i przerwania tamy na rzece Dhauli Ganga.
Na tamie trwały prace konserwatorskie i umocnieniowe – zainstalowana jest tam elektrownia wodna Rishi Ganga o mocy 35 MW. Fala powodziowa przetacza się w tej chwili przez Uttarkhand zmiatając przybrzeżne wioski i domostwa. Są doniesienia o tym, że uszkodzone zostały 4 inne tamy, w dolnym biegu rzeki.
Dotąd udało się odnaleźć ciała 3 zabitych przez powódź robotników. Za zaginione uważa się kolejne 150 osób.

Jak sądzicie? Usłyszymy o tym w mediach?

Czy czekają nas tylko kolejne doniesienia o tym, że w damskiej łazience Elektrowni Jądrowej Ostrowiec spaliła się żarówka?

Urszula Kuczyńska - z energią, profile pictureMay be an image of outdoors

hydroenergetyka

Źródło
Opublikowano: 2021-02-07 14:37:29

„Żałują podpisu pod wnioskiem do TK w sprawie aborcji? Czas na czyny” Lewica proponuje ustawę ratunkową

Magdalena Biejat:

Mówi się, że można przerwać ciążę, jeśli zagraża życiu kobiety, ale wiemy, jaki mamy klimat. Jeśli lekarz będzie chciał pomóc kobiecie, to natychmiast znajdzie się prawnik z Ordo Iuris, który go oskarży. Nie chcemy stawiać lekarzy przed wyborem: pomóc pacjentce i ryzykować karę więzienia czy zachować się wbrew etyce?

Więcej o projekcie może przeczytać w artykule Agaty Szczęsniak.

Magdalena Biejat, profile picture

„Żałują podpisu pod wnioskiem do TK w sprawie aborcji? Czas na czyny” Lewica proponuje ustawę ratunkową

Źródło
Opublikowano: 2021-02-06 02:19:15

Kilka dni temu, w rozmowie z Polska Agencja Prasowa, profesor Grzegorz Wielgos

Urszula Kuczyńska

Kilka dni temu, w rozmowie z Polska Agencja Prasowa, profesor Grzegorz Wielgosiński z Politechniki Łódzkiej podał, że z badań jasno wynika, że Polska ma swój własny, jedyny i niepowtarzalny typ smogu.

Wiecie, bo w nauce zasadniczo wyróżnia się dwa typy smogu:
a) smog „londyński”, czyli taki, który powstaje w warunkach bezwietrznej pogody, w chłodnym i wilgotnym powietrzu w wyniku spalania węgla w domowych kominkach. Taki smog składa się głównie z pyłu, tlenku węgla i dwutlenku siarki;

b) smog „kalifornijski”, czyli taki, który pochodzi z rur wydechowych samochodów. Powstaje w gorącym i suchym powietrzu i składa się głównie z tlenków azotu i ozonu.

Otóż, okazało się, że nasz domowy i swojski… More

Urszula Kuczyńska - z energią, profile pictureMay be an image of text that says 'E The Economist Sponsored Poland is the only country in Europe to use more coal-derived energy for heating today than it did in 1990 ECONOMIST.COM Poland's coal-fired home heating creates widespread pollution You and 1,1K others Like Comment 294 comments 151 shares Share'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 22:58:53

Rozwój energetyki jądrowej był priorytetem Tokio od 1973 roku. Japonia miała a

Urszula Kuczyńska

Rozwój energetyki jądrowej był priorytetem Tokio od 1973 roku. Japonia miała ambicję podnieść udział energii jądrowej w swoim miksie energetycznym do 30% do 2017 roku.
Po Wielkim Trzęsieniu Ziemi z Tohoku i wywołanych przez tsunami wydarzeniach w elektrowni Fukuszima-Daiichi, Japonia wystraszyła się atomu. W 2012 wyłączyła na stałe 24 z 56 działających w kraju reaktorów – nawet takie, którym nie groziło zalanie i pomimo faktu, że wszystkie okazały się odporne na rekordowo silne wstrząsy sejsmiczne. Stała się drugim – po Chinach – największym importerem surowców energetycznych na świecie spalając węgiel, gaz ziemny i ropę.
W dekadę po tej wielkiej panice, Japonia oficjalnie do atomu wraca. … More

Urszula Kuczyńska - z energią, profile pictureMay be an image of text that says 'Home Companies Markets World Asia Street Nuclear energy Politics FINANCIAL REVIEW Policy World Property Technology Opinion Newsfeed Wealth .&Careers Life&Luxury Japan says nuclear energy crucial to hitting net zero goal by 2050 Prinrte Robin RobHarding Save Share Tokyo Nuclear power will be essential Japan to reach carbon emissions 2050, the country's energy ministe Financial Times, saying power shortages this winter debate the goal fnet zero told he helped shift Heavy snowfalls that brought Japan the brink power cuts last month underlined he continued eed nuclear, said Hiroshi Kajiyama, who responsiblefor energy in as minister for economy, trade and industry.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-03 15:16:36

Biejat: Dopóki rządzi PiS nie ma szans, żeby kobiety miały pełnię praw. Jeśli chcą wyjść z tego z twarzą, to mamy ofertę

Magdalena Biejat:

Bo, co się wydarzy, jeśli kobieta z taką ciążą trafi do lekarza? On może bać się skorzystać z tej furtki, bo doskonale wiemy, jaki jest teraz klimat w kraju. Za chwilę pojawiłby się na pewno ktoś z Ordo Iuris oraz prokurator wyznaczony przez Zbigniewa Ziobrę i groziłoby lekarzowi więzieniem, zakazem wykonywania zawodu.

Magdalena Biejat, profile picture

Biejat: Dopóki rządzi PiS nie ma szans, żeby kobiety miały pełnię praw. Jeśli chcą wyjść z tego z twarzą, to mamy ofertę

Źródło
Opublikowano: 2021-01-29 15:11:43

Regularnie czytam o sobie i o iluś podobnych osobach, że jesteśmy pisolewicą i z

Remigiusz Okraska:

Regularnie czytam o sobie i o iluś podobnych osobach, że jesteśmy pisolewicą i zaprzedaliśmy duszę diabłu, bo chwalimy PiS za socjal, a nie krytykujemy podobno za co innego. Patrzę zatem na reakcje "pisolewicy" za każdym razem, gdy PiS odwali jakiś numer czy to antysocjalny, czy kiepski w innych sprawach, jak imigranci, LGBT, ekologia, obecna decyzja TK. I w 99% przypadków widzę, że "pisolewica" krytykuje wtedy PiS za właśnie takie decyzje – jedni mniej, inni bardziej, ale w zasadzie niemal zawsze.

Oczywiście przyglądam się też uważnie POlewicy czyli lewicy liberalnej i co za pech, co za zbieg okoliczności, co za przypadek, że zwykle nie widuję lub widuję znacznie rzadziej w tym przypadku krytykę pod adresem ich sojuszników-liberałów. No, czasami wypomną, że w sprawie aborcji czy Kościoła liberałowie byli zbyt ostrożni, nie zrobili, nie postawili się itp., ale już za inne sprawy ta krytyka jakaś taka cicha, mało bojowa, rzadko zauważalna, prawie nieistniejąca. Ba, pamiętam takie przypadki, jak ten, gdy POlewica z Krytyki Politycznej wprost popierała podwyższenie wieku emerytalnego przez PO (dla kobiet o 7 lat, a to feminizm) lub broni tej partii dzisiaj w temacie aborcji, tak jakby na tym kończyła się i zaczynała cała tematyka warta uwagi, choć przecież była to partia, która setki tysięcy kobiet skazywała np. na pracę za 5 pln brutto na śmieciówkach.

No i tak to jest w kwestii tego, jaką kto jest lewicą, nawet gdyby uznać, że o ten termin warto się w Polsce 2021 bić, upominać i dopraszać, choć przecież nie warto.

Źródło
Opublikowano: 2021-01-28 22:47:40

Musicie to zobaczyć! Konieczny w TVP Cywilizacja śmierci? To smog, covid i śm

Razem:


Musicie to zobaczyć! Konieczny w TVP 🔥 Cywilizacja śmierci? To smog, covid i śmierć na drogach!


Źródło
Opublikowano: 2021-01-26 14:44:28

Konieczny w TVP 🔥 Cywilizacja śmierci? To smog, covid i śmierć na drogach!SUBSKRYBUJ nas na YouTube!

DOŁĄCZ do Razem 👉 http://partiarazem.pl/dolacz/

Bądź na BIEŻĄCO 👉 http://partiarazem.pl/zamow-newsletter/

Śledź nas:
FB 👉 https://www.facebook.com/partiarazem
Instagram 👉 https://www.instagram.com/partiarazem/
Twitter 👉 https://twitter.com/partiarazem
TikTok 👉 https://www.tiktok.com/@partiarazem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

Źródło
Opublikowano: 2021-01-26 13:53:36

Mimo zielonej propagandy, Amazon emituje więcej śladu węglowego niż WSZYSTKIE

OZZ Inicjatywa Pracownicza:

Mimo zielonej propagandy, Amazon emituje więcej śladu węglowego niż WSZYSTKIE największe elektrownie węglowe w Unii Europejskiej – wytwarza go już tyle co łącznie pięć z listy TOP 10 największych eminentów w UE. Co więcej, o ile największa w Unii elektrownia Bełchatów zredukowała swój ślad węglowy o 15 procent (o 5,6 miliona ton CO2), Amazon w tym samym czasie zwiększył go o 15 proc. (tj o 7 milionów ton). Wyzysk ludzi przekłada się na wyniszczanie planety. Dlatego w polskich magazynach walczymy o niższe tempo pracy i wyższe płace!

Amazon zatruwa świat mocniej niż największe elektrownie węglowe w UE. Wyzysk ludzi prowadzi do wyniszczenia planety.

[Na zdjęciu szef Amazon spożywający jaszczura iguanę podczas rozmowy o finansowaniu prywatnych podróży kosmicznych]

W pracowniczej kampanii #MakeAmazonPay aktywny udział biorą organizacje ekologiczne. Akcję blokady dostaw w magazynie Amazon pod Wrocławiem w grudniu 2020 poparł Greenpeace Polska [1]. Listy poparcia otrzymaliśmy także od górniczych związków zawodowych [2]. Warto mieć na uwadze, że byli górnicy zlikwidowanych kopalń węgla w regionie Dolnego Śląska znajdują się wśród szeregowych pracowników i najbardziej aktywnych członków naszej komisji w Amazon.

Tymczasem przez… More

OZZ Inicjatywa Pracownicza, profile pictureImage may contain: 1 person, indoor and food

MakeAmazonPay

Źródło
Opublikowano: 2021-01-24 20:19:05

ROZMOWY PRAWEGO Z LEWYM O KLIMACIE /Krzysztof Markowski PRAWY: SŁABA PROWOKAC

Razem Wrocław:

ROZMOWY PRAWEGO Z LEWYM O KLIMACIE /Krzysztof Markowski

PRAWY: SŁABA PROWOKACJA Z TĄ GRAFIKĄ
Lewy: Ale przyznasz, że kiedy nawali śniegu są tacy, co wołają: “hej, lewaki, wytłumaczcie mi, jak to jest z tym ocieplaniem się klimatu i gdzie jest Wasza mamusia teraz”. Co więcej, do grona ludzi wykazujących się klimatycznym denializmem należy także prezydent Andrzej Duda, który napisał na Twitterze: “Jak sobie pomyślę że płacimy za „globalne ocieplenie” i popatrzę za okno to mnie trafia szlag:/”. Powiesz może, że takiego Twitta musiał usunąć zaraz po przeczytaniu, więc to żaden dowód, ktoś mógł go podrobić. Ale nic z tych rzeczy, w komentarzach znajdziecie linka prowadzącego prosto do źródła [1]… More

Razem Wrocław, profile pictureImage may contain: text that says 'KLIMAT SIĘ OCIEPLA... POPATRZ ILE ŚNIEGU NAWALIŁO'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-19 16:57:43