Powiedzieć, że to podłe, to nie powiedzieć nic. Na to co robi szefostwo MSWiA –

Robert Maślak


Powiedzieć, że to podłe, to nie powiedzieć nic. Na to co robi szefostwo MSWiA – Mariusz Błaszczak, Mariusz Kamiński, a za co odpowiedzialność bierze Mateusz Morawiecki i Andrzej Duda, nie ma słów wystarczająco obelżywych. Kłamliwa propaganda, dehumanizacja ludzi, przekraczanie kolejnych granic. Urzędnik państwowy na konferencji prasowej pokazuje rzekome dowody na zoofilię imigrantów. To odwołania się do rasistowskiego stereotypu mówiącego o tym, że Arabowie współżyją ze zwierzętami. W oczach opinii publicznej ma to degradować i dehumanizować uchodźców.
Tekst: https://oko.press/krowa-kaminskiego-to-stare-nagranie-z-internetu-a-w-dodatku-to-klacz/
Skojarzenia z najbardziej obrzydliwymi czasami w historii Polski same się nasuwają. Przed wojną byli to Żydzi, dzisiaj uchodźcy.

Nawiasem mówiąc, czy MSWiA pokaże zdjęcia seksu Polaka z owcą, którą ukradł i zgwałcił 3 lata temu? A może film jak Polak gwałci psa w Grecji?

SZWECJA: 40-letni Polak zgwałcił owcę


https://www.se.pl/wiadomosci/swiat/grecja-polak-zgwaci-psa-w-atenach-aa-wmrg-31Mw-YACx.html

Chcesz skomentować – to pamiętaj, że jesteś gościem na mojej tablicy. To nie śmietnik ani hydepark. Każda próba usprawiedliwiania dręczenia i poniżania ludzi skończy się banem. Więcej: https://www.facebook.com/297394714392739/posts/1009445156521021/


Źródło
Opublikowano: 2021-09-29 00:50:22

1 skrin: TVP Info dziś

Maja Staśko:


1 skrin: TVP Info dziś
2 skrin: kilka godzin później na naszej granicy

Kolejna osoba umiera. 16-latek, który wcześniej wymiotował krwią. A TVP Info pokazuje na antenie gwałt na krowie w trakcie oficjalnej konferencji ministra. I łączy to z migrantami i migrantkami z Bliskiego Wschodu. W ten sposób ksenofobiczne memy o ,,gwałceniu kóz” trafiają do milionów ludzi jako fakt, a nie krzywdzące uogólnienie i stereotyp.

Przez stan wyjątkowy media nie mogą sprawdzić informacji przekazanych na konferencji ministra ani TVP Info. Ani stanu zdrowia i życia ludzi na granicach.

To nie jest tylko propaganda – to zamordyzm.Źródło
Opublikowano: 2021-09-27 18:26:09

Mamy stan wyjątkowy na granicy z Białorusią, ale to stan wojenny z wolny społec

Robert Maślak


Mamy stan wyjątkowy na granicy z Białorusią, ale to stan wojenny z wolny społeczeństwem. Kilka uwag.
1. Stan wyjątkowy został wprowadzony, aby chronić rząd i ukryć przemoc oraz nieudolność – świadczy o tym blokowanie dostępu organizacji pomocowych, a nawet dziennikarzy. W Litwie, gdzie też wprowadzono ograniczenia, dziennikarze wchodzą na teren objęty stanem wyjątkowym, także polscy dziennikarze. W Polsce od złapanych dwóch dziennikarzy Onetu policja chciała przede wszystkim zdjęć. Władza autorytarna boi się niezależnych organizacji i wolnych mediów. Bezprawie nie lubi obserwatorów.

2. Litwa wprowadziła stan wyjątkowy, bo do kraju liczącego 3,7 mln osób dostało się ponad 4 000 uchodźców. Patrząc na liczbę ludności Litwy i Polski, to tak jakby do Polski weszło 40 tysięcy. Włochy nie wprowadziły stanu wyjątkowego, pomimo, że do wybrzeży tego kraju docierały tysiące ludzi. Polska z powodów geograficznych nie będzie głównym szlakiem dla uchodźców.

3. Straż graniczna i policja straszy mieszkańców przy granicy, że uchodźcy są niebezpieczni. Pomimo, że to często umęczeni i zdesperowani ludzie, dotąd nie zdarzyły się jakieś nieprzyjemne sytuacje.

4. Część mieszkańców nadgranicznych miejscowości pomaga uchodźcom, niektórzy wożą jedzenie i wodę w bagażnikach, aby w razie czego ich nakarmić. Są tacy, którzy spotykają ich na własnym polu, podobno są przypadki ukrywania uchodźców. Z czym się to kojarzy nie muszę pisać. To ludzie, którzy ratują człowieczeństwo.

5. Media rządowe prowadzą kampanię antyuchodźczą, straszą też prowokacjami ze strony Białorusi i Rosji w związku z manewrami. Mówią o wojnie hybrydowej, choć to co robi Łukaszenka nie spełnia definicji tego terminu. Nie są pewni, czy propaganda przeciwko ludziom uciekającym od wojny i biedy, jaką prowadzili w 2015 r. sprawdzi się w 2021. Dlatego dołożyli manewry i rzekomo te ciężarówki, które wpadają w błoto na granicy, mają nas chronić przed atakiem – nie wspominają, że na przypadki zagrożeń zewnętrznych mamy przewidziany stan wojenny. Takie manewry odbywają się co kilka lat, ba, NATO jest o nich informowane. We wszystkich konfliktach, nawet zbrojnych uczestniczą dziennikarze.

6. Z powodu blokady informacyjne po polskiej stronie, media białoruskie pokazują nielegalne działania polskich służb i niestety mają rację. Polskie władze postępują jak białoruskie, odstawiają nielegalnie uchodźców z powrotem na pas graniczny. Ludzie są traktowani jak przedmioty. Jest to etyczna porażka państwa polskiego. Trudno pouczać innych, jeśli samemu postępuje się haniebnie.

7. Taki sam płot żyletkowy jaki stawia Błaszczak powstaje na granicy Litwy i Białorusi. Tam jest już pierwsza ofiara w ludziach. Przy jego budowie zginął litewski strażak.

8. Informacje o stanie wyjątkowym przekazywali wiceminister Wąsik i minister Kamiński. Kierowali CBA w latach 2006-09. Dostali wyrok pierwszej instancji 3 lata bezwzględnego więzienia za przekroczenie uprawnień Czekali na apelację. Duda ich ułaskawił bezprawnie przed procesem.

Chcesz komentować? Zapraszam, ale przedtem przeczytaj to, żeby nie było niespodzianek 🙂 https://www.facebook.com/MaslakRobert/photos/a.297459031052974/1013348276130709/

https://wiadomosci.onet.pl/bialystok/stan-wyjatkowy-dziennikarz-onetu-z-dwoma-zarzutami-z-powodu-relacji/s6fw2hf

https://belsat.eu/pl/news/01-09-2021-na-granicy-z-bialorusia-zginal-litewski-strazak/Źródło
Opublikowano: 2021-09-03 23:05:02

Wiecie, że przed atakiem Rosji chroni nas ten gó****ny, krzywy płot budowany na

Robert Maślak


Wiecie, że przed atakiem Rosji chroni nas ten gó****ny, krzywy płot budowany na granicy, bo Rosja nie ma czołgów, wozów opancerzonych, samolotów ani nawet przecinaków do metalu?
Tymczasem nasila się antyuchodźcza propaganda w TVP i w internecie. Fundacja Ocalenie i prawnicy mają nazwiska uchodźców, w przypadku niektórych nawiązany kontakt z rodzinami, uchodźcy mówili też z jakich regionów Afganistanu pochodzą. Są to stale te same osoby. Stoi to w całkowitej sprzeczności z tym co ogłasza Straż Graniczna. Tak samo informacje dotyczące jedzenia są różne. Straż Graniczna po raz kolejny nie dopuściła do uchodźców karetki.
Więcej (aktualizacja: SG dzisiaj wieczorem ponownie zaczęła zagłuszać kontakt z uchodźcami) : https://oko.press/znamy-tozsamosc-tych-32-osob-to-afganczycy-wciaz-ci-sami-chorzy-glodni-wycienczeni-wywiad/

Straż Graniczna zabrała inną grupę uchodźców z pobliskich Jurowlanów. Celowo zatrzymywała aktywistów, którzy jechali za autem Straży, aby sprawdzić gdzie ich wywożą. Nie ma ich w pobliskich posterunkach SG, co może świadczyć o nielegalnym odstawieniu na granicę. Jeden z pograniczników nazwał ludzi pomagającym uchodźcom „pierdolniętymi”. Takie są standardy panujące w tej formacji. Więcej o tej sytuacji:
https://www.facebook.com/photo?fbid=249258617215335&set=pcb.249259143881949

Chcesz komentować? Przestrzegaj zasad obowiązujących ma mojej stronie: https://www.facebook.com/MaslakRobert/photos/a.297459031052974/1013348276130709/


Źródło
Opublikowano: 2021-08-30 00:37:34

„Dziś mija 40 lat od dnia kiedy Ronald Reagan ogłosił plan cięcia podatków. 86%

Tomasz Markiewka:


„Dziś mija 40 lat od dnia kiedy Ronald Reagan ogłosił plan cięcia podatków. 86% gospodarstw domowych awansowało do wyższej grupy zarobkowej. Przez 10 lat PKB rosło 7,3% rocznie” – pisze na Twitterze Tomasz Wróblewski, człowiek, który zwiedził większość polskich mediów: był redaktorem naczelnym „Newsweeka”, „Dziennika Gazety Prawnej”, „Rzeczpospolitej” i „Wprost”, obecnie pisuje w „Do Rzeczy”.

Z tymi danymi jest pewien problem – są całkowicie zmyślone. Za Reagana PKB rosło o 3% rocznie, czyli mniej więcej tak samo jak w latach poprzedzających słynne cięcia podatków. Dziś wiemy też, że na tych cięciach skorzystała tylko garstka najbogatszych.

Na stronie Onetu możecie z kolei przeczytać tekst będący owocem współpracy portalu z Instytutem Misesa. W środku teza, że Stany Zjednoczone mają najmniejsze nierówności na świecie. Jest ona absurdalna – USA mają nierówności na bardzo wysokim poziomie, a wśród krajów rozwiniętych są liderem pod tym względem.

Mariusz Janicki pisze na łamach „Polityki” o rosnącej świadomości, że „socjal i ideologicznie motywowana polityka podatkowa za bardzo już odrywają się od realnego wkładu pracy, indywidualnego wysiłku i właśnie sprawiedliwości społecznej”. Na jakiej podstawie tak twierdzi? Nie wiadomo. Dziwne to jednak tezy w kraju, gdzie nauczycielka płaci procentowo wyższe podatki od menadżera na samozatrudnieniu (ewenement w Unii Europejskiej), a nierówności dochodowe – jak pokazują badania Bukowskiego i Novokmeta – są niepokojąco wysokie, jedne z najwyższych w Europie.

Nie wierzę w to, że pojedynczy tekst, nie mówiąc już o tweetach, ma jakiekolwiek przełożenie na społeczeństwo. Wierzę natomiast w coś, co brytyjski dziennikarz George Monbiot nazywa „infrastrukturą perswazji”. Jeśli jakiś komunikat jest powtarzany tysiące razy, w różnych wersjach, w różnego rodzaju mediach, to wpływa na poglądy obywateli danego kraju. A straszenie socjalizmem, pieśni pochwalne na temat fundamentalizmu rynkowego Reagana, biadolenie nad rozbuchanym socjalem – to są rzeczy, które znajdziecie niemal we wszystkich polskich mediach. Od „Wyborczej” po „Do Rzeczy”.

Przyznam, że wkurza mnie, gdy przy dyskusji o podatkach, różni komentatorzy mówią „Och, Polacy nie chcą progresji”, tak jakby ta niechęć rodziła się spontanicznie w naszych głowach i nie miała nic wspólnego z ową infrastrukturą perswazji (osobiście użyłbym mocniejszego słowa niż „perswazja”, na podstawie podanych przykładów możecie domyślić się czemu). Jakoś przy innych tematach łatwiej przychodzi nam łączenie kropek. Wiemy, że propaganda rządowo-kościelna ma wpływ na stosunek czy to do uchodźców, czy do osób LGBT. Ale przy dyskusjach o kwestiach socjalnych udajemy, że kilkadziesiąt lat bombardowania określonym przekazem nie ma większego znaczenia, a Polacy po prostu czegoś chcą, albo nie chcą.

Niektórzy czasem pytają, czemu tak krytykuję tych „liberałów” (czytaj: fundamentalistów rynkowych), skoro to prawica jest teraz u władzy. Ano dlatego, że ci ludzie nigdy nie są tak naprawdę w opozycji. Nie ma znaczenia, czy rządzi PO, czy Zjednoczona Prawica – fundamentaliści rynkowi są i tam, i tam, a infrastruktura perswazji cały czas pracuje na pełnych obrotach. Na szkodę większości z nas.

Źródło
Opublikowano: 2021-08-20 09:49:18

Dmuchanie bańki

Piotr Ikonowicz:


Dmuchanie bańki

W mediach czytamy, że „Polacy masowo wykupują mieszkania za gotówkę.” Byłoby fajnie, ale w rzeczywistości 2% najbogatszych plus firmy, nierzadko zagraniczne masowo wykupują mieszkania traktując je jako źródło zarobku względnie lokatę kapitału. Wiąże się to z nieopłacalnością lokat bankowych, a oni przecież chcą, żeby „pieniądz pracował”, a oni sami pracować nie musieli. Owo „masowe wykupywanie” nie powoduje, że maleje głód mieszkaniowy, że coraz więcej ludzi w Polsce ma mieszkania. Nie, przeciwnie, ponieważ „inwestorzy” kupują, żeby na tym zarobić, i tak już drogie mieszkania drożeją, bo ich cena wzrasta o zysk dzisiejszych „inwestorów”.

Oto jedna z wielu wypowiedzi ekspertów na temat tego kto kupuje mieszkania: „W maju i czerwcu zwiększył się inwestycyjny popyt na mieszkania, a restrykcyjne podejście banków osłabia możliwości zakupowe osób kupujących na własne potrzeby – ocenił Michał Cebula, prezes HRE Think Tank. Jego zdaniem, taka zmiana struktury popytu może być niebezpieczna w długim terminie i spowodować m.in. wzrost cen.” Należy się też zgodzić z ekspertem, że „możliwości zakupowe osób kupujących na własne potrzeby są słabe. Ale to nie wina banków i ich restrykcyjnego podejścia, tylko tego, że miarę jak ceny mieszkań rosną coraz mniejsza część ludności może sobie pozwolić na kredyt hipoteczny. Obecnie to zaledwie 30% i odsetek ten stale maleje zamiast rosnąć.

Wyobraźmy teraz sobie, że jakiś rząd odważy się na uruchomienie masowego budownictwa czynszowego na każdą kieszeń. Przecież dla „inwestorów” to byłaby istna katastrofa. Mieszkania na rynku by staniały, a inwestycje „tych masowo wykupujących mieszkania za gotówkę” straciłyby na wartości.

Liberalna propaganda przedstawia jako sukces gospodarczy masową spekulację na rynku mieszkaniowym prowadząca do dalszego dmuchania bańki w nieruchomościach. A każdy kto spróbuje zrobić coś by zwykły obywatel mógł za rozsądną cenę wynająć mieszkanie napotyka na zmasowany opór banków, deweloperów i spekulantów. A to oni kształtują komunikat mediów głównego nurtu, tych które na co dzień formatują poglądy większości.

Źródło
Opublikowano: 2021-07-10 09:51:55

Dałem sobie spokój z Tysolem, gdy pod nowym redaktorem zaczęli w piśmie związkow

Remigiusz Okraska:


Dałem sobie spokój z Tysolem, gdy pod nowym redaktorem zaczęli w piśmie związkowym dziamgolić w kółko o gejach, genderze, imigrantach oraz kibolach wyklętych. Ale od tego numeru będzie też Rafał Woś, a to oznacza bardzo dobrą decyzję obu stron – tygodnik związkowy zyska teksty o sprawach społecznych (czyli mniej zajmą w nim prawicowe obsesje), a Rafał będzie pisał do odbiorców socjalnych, zamiast tracić czas na gadanie do durnej liberalnej ściany, dla której lewicowość to geje, gender, imigranci i pomstowanie na IPN, i mało co więcej lub ciut więcej, ale na kolanach wobec liberalnego salonu i jego pohukiwań.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-28 21:25:56

Zandberg kontra prezes IPN Szarek. Ostra wymianaSUBSKRYBUJ nas na YouTube!

DOŁĄCZ do Razem ? http://partiarazem.pl/dolacz/

Bądź na BIEŻĄCO ? http://partiarazem.pl/zamow-newsletter/

Śledź nas:
FB ? https://www.facebook.com/partiarazem
Instagram ? https://www.instagram.com/partiarazem/
Twitter ? https://twitter.com/partiarazem
TikTok ? https://www.tiktok.com/@partiarazem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 19:04:42

Konieczny miażdży IPN za ich kłamstwa i propagandęSUBSKRYBUJ nas na YouTube!

DOŁĄCZ do Razem ? http://partiarazem.pl/dolacz/

Bądź na BIEŻĄCO ? http://partiarazem.pl/zamow-newsletter/

Śledź nas:
FB ? https://www.facebook.com/partiarazem
Instagram ? https://www.instagram.com/partiarazem/
Twitter ? https://twitter.com/partiarazem
TikTok ? https://www.tiktok.com/@partiarazem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 15:44:08

Przejrzałem profile FB podejrzanych o zabójstwo własnego dziecka z Torunia. Zdję

Robert Maślak


Przejrzałem profile FB podejrzanych o zabójstwo własnego dziecka z Torunia. Zdjęcia dzieci, apel o wsparcie dla fundacji pomagającej dzieciom, dla WOŚP, dla dziecka chorego na raka, propaganda antyaborcyjna. Katowali 3-letnią córkę uderzając ją różnymi przedmiotami, otwartą dłonią po całym ciele, w tym w szyję i twarz, nie leczyli złamania ramienia u dziecka. Bicie było na tyle mocne, że spowodowało zmiany w mózgu i jego obrzęk.
Katowali dziecko co najmniej przez kilka tygodni, w kwietniu i maju 2021 r. Czy wcześniej robili to także – nie wiadomo. Dziecko trafiło do szpitala 28 maja. Pogotowie wezwał ojciec. Stan dziecka był ciężki. Lekarze ratowali dziecko przez 2 tygodnie, wczoraj zmarło. Sprawcy to 23-letnia Sylwia M. i 32-letni Przemysław O. On siedział wcześniej w więzieniu za kradzież, ona według lokalnych mediów ma problemy natury psychologicznej. Według prokuratury działali razem i w porozumieniu, dlatego oboje zostali aresztowani na 3 miesiące. Grozi im 25 lat lub dożywocie.
Pozostałą dwójkę dzieci przekazano pod opiekę rodzinie zastępczej. Kobieta spodziewa się czwartego dziecka.

https://www.rp.pl/Sadownictwo/306129978-Nie-zyje-dziecko-skatowane-przez-rodzicow.html

https://wiadomosci.wp.pl/torun-zmarla-3-latka-skatowana-przez-rodzicow-6649818356345760a

https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-zmarla-skatowana-trzylatka-z-torunia-zarzuty-dla-rodzicow-mo,nId,5292697

Źródło
Opublikowano: 2021-06-13 23:11:17

Poseł na Sejm przychodzi do prezydenta pod transparentem: „Zdejmij jarmułkę!”. T

Razem:

Poseł na Sejm przychodzi do prezydenta pod transparentem: „Zdejmij jarmułkę!”. Tłum nacjonalistycznych bojówkarzy wrzeszczy „Nie przepraszam za Jedwabne” i bredzi o „żydowskich kłamstwach”. To wszystko pod hasłem obrony dobrego imienia Polski. Tak, po obejrzeniu tego obrazka z pewnością nikomu nie przyjdzie do głowy, że Polska ma problem z antysemitami.

Nacjonaliści, rozpieszczani przez władze państwowe i samorządowe, czują się bezkarni. Dziś otwarcie negowali pogromy Żydów i kpili z losu ofiar Zagłady. Mam nadzieję, że Andrzej Duda jest świadomy, co oznacza podpis pod ustawą o IPN. Przyjęcie tego bubla prawnego to prezent właśnie dla brunatnej bandyterki.

PiS jest dziś ich zakładnikiem.… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-05-31 17:50:14

Równo 6 lat temu, 16.05.2015, odbył się kongres założycielki Partii Razem. Jest

Razem Wrocław:


Równo 6 lat temu, 16.05.2015, odbył się kongres założycielki Partii Razem. Jest to oczywiście dla nas wielki powód do świętowania, ale także do bardzo krótkiego podsumowania tego, co udało nam się w tym roku zrobić na poziomie lokalnym dla lepszej i sprawiedliwszej Polski.

Byliśmy i byłyśmy z wami na protestach i razem z wami walczyliśmy i walczyłyśmy o prawa osób w ciąży do bezpiecznej i legalnej aborcji.

Walczyliśmy o to, aby te obrzydliwe bilbordy antyaborcyjne zniknęły z naszych miast.

Wystartowaliśmy z kampanią Wrocław Bez Reklam, której celem jest opanowanie reklamozy w naszym mieście.

Wnieśliśmy do Rady Miasta wniosek o nadanie jednemu z naszych skwerów imienia Róży Luksemburg.

Nagłaśnialiśmy sprawę Tomasza Greniucha, nacjonalisty, który miał zostać szefem Wrocławskiego oddziału IPN we Wrocławiu.

Zorganizowaliśmy dla was spotkania online z osobami eksperckimi, w tym o samotności osób starszych w czasie pandemii czy transinkluzywności.

I dużo, dużo więcej… ?

Jeśli chcesz, aby w kolejnym roku udało nam się zrobić jeszcze więcej dla sprawiedliwszej Polski – wspieraj nas. A jeśli chcesz się czynnie zaangażować – może nawet do nas dołącz? ?


Źródło
Opublikowano: 2021-05-16 20:18:50

Pewnie tu i ówdzie pojawi się dzisiaj coroczny ignorancki bełkot o „komunistyczn

Remigiusz Okraska:


Pewnie tu i ówdzie pojawi się dzisiaj coroczny ignorancki bełkot o „komunistycznym święcie”. No cóż, halo IPN, proszę przyjechać na facebooka w asyście policjanta: tak 1 maja 1926 roku wyglądała grafika z okładki dziennika „Robotnik” wydawanego przez Polską Partię Socjalistyczną. W winiecie były jeszcze codziennie drukowane w niej napisy „Niech żyje socjalizm” oraz „Proletariusze wszystkich krajów łączcie się”.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 12:21:50

Pan Bartosz słusznie o sprawie zwolnienia Rafała Wosia z Tygodnika Powszechneg

Remigiusz Okraska:

Pan Bartosz słusznie o sprawie zwolnienia Rafała Wosia z Tygodnika Powszechnego. Szczególnie polecam punkt 7.

Kilka wniosków po zwolnieniu Rafała Wosia z „Tygodnika Powszechnego”.

1. Demokratyczny charakter mediów opozycyjnych, które miałyby niby stać w kontrze do mediów reżimowych i promujących jednolite treści, to mit, w który mogą już wierzyć tylko naiwniacy. Woś został kolejny raz wywalony z liberalnej gazety za nieprawomyślne poglądy, czyli konsekwentne promowanie agendy socjalnej i okazjonalne chwalenie PiS-u za socjal. Nie była to jednak prymitywna propaganda w stylu „najlepsi patrioci na świecie”, tylko argumenty oparte na faktach i liczbach.

2. W związku z powyższym akcje typu „wolne media bez reklam” to zawracanie tyłka i obrona interesów wielkiego kapitału, a nie żadne tam upominanie się… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-04-16 20:25:49

Dzisiaj mniej lub więcej 150 rocznica urodzin Róży Luksemburg, o czym przypomniały mi niemieckie media.

Adriana Rozwadowska:


Dzisiaj mniej lub więcej 150 rocznica urodzin Róży Luksemburg, o czym przypomniały mi niemieckie media.
W tych polskich najbardziej znana na świecie – obok Marii Skłodowskiej-Curie – Polka została, nie że dziś, ale w ogóle w ciągu ostatniego tygodnia, krótko wspomniana przez:
– Ezamosc.pl
– Dziennik Wschodni
– oraz Przegląd
Poza tym w pierwszej dziesiątce wyszukiwań – jeśli wpiszecie w Google personalia i ustawicie ostatni tydzień – wyświetla się m.in. przepis na fit szarlotkę i strona o herbatkach owocowych.
Przypomnę także, że w 2018 roku w Zamościu, z inicjatywy IPN, w ramach ustawy dekomunizacyjnej, skuto ostatnią po niej wspominkę, czyli tablicę na jej domniemanym domu.
Mamy za to w Polsce blisko 1 tys. pomników Papieża Polaka.
Z poglądami Róży Luksemburg nikt nikomu nie każe się zgadzać, ale chciałabym przypomnieć, że z poglądami Karola Wojtyły też nie zgadza się w tym kraju każdy.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-05 09:38:23

Dymisja Greniucha nie rozwiązuje problemu

Razem Wrocław:


Dymisja Greniucha nie rozwiązuje problemu
Tacy jak oni dorzynają ważną instytucję.

Tomasz Greniuch, który jeszcze niedawno hajlował i pochwalał nazistowskich zbrodniarzy, nie będzie szefem Instytutu Pamięci Narodowej we Wrocławiu.

Na jego awans krytycznie zareagowało m.in. środowisko naukowe, opozycja i władze miasta. W tym przypadku społeczna presja okazała się skuteczną bronią przeciwko „brunatnej fali”.

Ta oczekiwana i uzasadniona dymisja nie rozwiązuje jednak szerszego problemu. Sprawa Greniucha pokazuje bowiem, do czego prowadzi trwające od lat zawłaszczanie publicznych instytucji przez prawicę.

Każdy kolejny prezes IPN jest gorszy niż poprzedni. Coraz bardziej dogmatyczny i dyspozycyjny wobec władzy, a coraz mniej ceniony pod względem dorobku naukowego. Mierny, ale wierny – jak bywało w PRL. Efekty tej polityki kadrowej widać jak na dłoni. Z IPN odchodzą kompetentni badacze i badaczki, a ich miejsce zajmują propagandyści i
nacjonalistyczni działacze.

Jarosław Szarek, obecny prezes IPN, powiadomił media o dymisji Greniucha bez rzetelnego wyjaśnienia i przeprosin. Jakby instytut był jego prywatnym folwarkiem, w którym panu dziedzicowi wolno wszystko i to bez żadnego trybu. Arogancja kroczy przed upadkiem. Szkoda tylko, że za przyzwoleniem PIS-u ludzie pokroju Greniucha i Szarka dożynają nie swój prawicowy folwark, lecz ważną publiczną instytucję, finansowaną z budżetu polskiego państwa.

Neonaziści w typie Tomasza Greniucha za swoje czyny odpowiedzą przed historią. Ale nie czekajmy tak długo. Jako społeczeństwo już teraz możemy im pokazać drzwi. Niech słyszą nasze głośne „wypier…ć!”.

Wojciech Browarny, historyk i regionalista, Lewica Razem


Źródło
Opublikowano: 2021-02-24 16:17:02

Od czasu uchwalenia ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju

Razem Pomorze:

Od czasu uchwalenia ustawy o zakazie propagowania komunizmu lub innego ustroju totalitarnego przez nazwy budowli, obiektów i urządzeń użyteczności publicznej, Instytut Pamięci Narodowej wyszukuje rzesze nazwisk, dat itp., które jego zdaniem upamiętniają ustrój totalitarny w Polsce. Z każdym dniem Instytu sięga coraz głębiej i próbuje dekomunizować tych, którzy na to nie zasłużyli.Ostatnio ofiarami Instytutu stali się Wincenty Pstrowski i Stanisław Sołdek. Jest to bulwersująca sytuacja, która nie broni się ani merytorycznie, ani moralnie.
Zarzuty, które IPN stawia Pstrowskiemu i Sołdkowi są oderwane od rzeczywistości. Instytut, zdaje się, zapomniał, że w roku 1945 zakończyła się II Wojna… More

Razem Pomorze, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:12:32

Petycja w obronie ulicy Dąbrowszczaków złożona! Dziś podczas posiedzenia Ko

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Petycja w obronie ulicy Dąbrowszczaków złożona! ✊
Dziś podczas posiedzenia Komisji Gospodarki Komunalnej, Ochrony Środowiska i Rozwoju Miasta, Rady Miasta Olsztyna udało nam się złożyć petycję ze sprzeciwem wobec zmiany nazwy tej ulicy. Petycję przyjął od nas Przewodniczący Komisji, Radny Łukasz Łukaszewski, a podpisało się pod nią ponad 700 osób.

➡ Od Radnych otrzymaliśmy informację, że Urząd Miasta przesłał do Instytutu Pamięci Narodowej listę wszystkich ulic w Olsztynie z pytaniem, które ulice w/g IPN mają wypełniać definicję zapisaną w ustawie „dekomunizacyjnej”. Urząd obecnie czeka na odpowiedź z IPN, po jej otrzymaniu ustali dalszy tryb postępowania.
➡ Nasza petycja została… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.May be an image of 3 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 03:07:25

Wejście z przypinką Razem do Sejmu jest poważnym wykroczeniem, o czym przekona

Razem Pomorze:

Wejście z przypinką Razem do Sejmu jest poważnym wykroczeniem, o czym przekonała się dzisiaj licealna młodzież. Mieli wziąć udział w debacie zorganizowanej przez IPN, ale zostali z niej wykluczeni. Za cenzurę i rozmontowywanie demokracji na żywo i w kolorze dziękujemy partii PiS.

Przypominamy, że Razem jest legalną partią, biorącą udział w demokratycznych procesach politycznych, gwarantowanych przez Konstytucję i prawo międzynarodowe. Naszą bronią jest solidarność. Stoimy po stronie milionów, nie milionerów.

Straży Marszałkowskiej i przedstawicielce IPN nie spodobały się oprócz przypinek Razem przypinki “Parady Równości”, „Refugees Welcome” i „Nie dla Chaosu w Szkole”. Nie podobają się im empatia, krytyczne myślenie, solidarność, demokracja i prawa człowieka.

Te wartości są Ci bliskie? Przypinkę Razem możesz odebrać w naszych biurach albo zapytać o nią nasze aktywistki i naszych aktywistów.

Kuchciński przy pomocy straży marszałkowskiej dał warszawskim uczniom lekcje z cenzury.

W Sejmie właśnie odbywa się turniej debat historycznych dla liceów. Jego organizatorem jest IPN. Miała brać w nim udział drużyna z I SLO w Warszawie. Ale nie weźmie. Dlaczego? Reprezentanci szkoły chcieli pokazać, że nie zgadzają się na język nienawiści i pogardy, którym posługują się rządzący. Żeby zamanifestować swoje poparcie dla postulatów równości i solidarności, mieli ze sobą przypinki: Parady Równości, Refugees Welcome, Nie dla Chaosu w Szkole i Razem. Okazało się, że chodzenie po Sejmie z nieprawomyślnymi przypinkami jest niemożliwe – straż marszałkowska zatrzymała uczniów już przy wejściu.… More

Razem Pomorze, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 10:26:25

Echa „Wystrzałowego Dnia Dziecka” w Gdańsku. Czy od małego powinniśmy obcować z bronią?

Razem Pomorze:

Łukasz Kowalczuk z zarządu gdyńskiego okręgu Razem komentuje imprezę „Wystrzałowy Dzień Dziecka”, w którą zaangażował się i promował IPN:

„Świat nie stanie się lepszy, jeśli wszystkie dzieci na świecie nauczymy strzelać. Wszyscy się chyba zgodzimy, że dzieci nie powinny zajmować się zabijaniem ludzi, nawet w czasie okupacji. To, czy one będą umiały strzelać w wieku ośmiu lat, nie zmieni układu sił na świecie ani tego, że wojny dzisiaj wygrywa przewaga technologiczna, myśl naukowa, które też są najskuteczniejszym narzędziem odstraszania. Mały powstaniec w naszej historii symbolizuje ogromną tragedię, a dzieci w konfliktach na świecie wykorzystywane są również i dzisiaj. Powinniśmy uczyć, że… More

Razem Pomorze, profile picture

Echa „Wystrzałowego Dnia Dziecka” w Gdańsku. Czy od małego powinniśmy obcować z bronią?

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 07:18:40

Dziękujemy Wam za obecność na konwencji! Obserwujcie profile naszych wspani

Razem:

Dziękujemy Wam za obecność na konwencji!
Obserwujcie profile naszych wspaniałych młodzieżówek:
Federacja Młodych Socjaldemokratów
Młodzi Razem
Młoda Lewica
Czerwona Młodzież – Organizacja Młodzieżowa PPS
Byliście cudowni dzisiaj, dajecie nam nadzieję na lepsze jutro! ✊
#ZrobimyToLepiej #PrzyszloscJestTeraz

Razem, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'przyszłość jest teraz. #zrobimytolepiej 1. Prawo do aborcji 2. Neutralność klimatyczna 3. Koniec ze Åmieciówkami Szkoła bez religii 5. Tanie mieszkania na wynajem Nauka, nie propaganda 7. Równość małżeńska 8. Psycholog w każdej szkole 9. Edukacja seksualna i antydyskryminacyjna 10. Zielona energia LEWICA'

ZrobimyToLepiej,PrzyszloscJestTeraz

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 13:24:23

Dekomunizacyjna czystka w Olsztynie. Wytypowano 120 ulic.

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗️Dekomunizacyjne widmo krąży nad Olsztynem❗️
Prawica i IPN zmuszają nasze regionalne samorządy do przyśpieszenia prac nad wdrażaniem tzw. ustawy dekomunizacyjnej. Ostatnio w województwie głośno jest o poszukiwaniach patronów ulic do wykreślenia. Niektóre gminy już to zrobiły (Olsztynek), inne prowadzą konsultacje (Działdowo – tutaj interweniowaliśmy w sprawie zmiany nazwy ulicy Dąbrowszczaków i Strzelczyka), a są też takie, które dopiero rozpoczynają prace w tej materii.
Dzisiejszym przykładem jest Miasto Olsztyn, które przez nadgorliwość urzędników miejskiego ratusza stało się sławne, niestety w negatywnym sensie, w całym kraju. Otóż przygotowana została dość kontrowersyjna lista… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile picture

Dekomunizacyjna czystka w Olsztynie. Wytypowano 120 ulic.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 00:24:20

IPN Gdańsk on Twitter

Razem Pomorze:

Maciej Leczkowski o dzisiejszej decyzji Wojewody Pomorskiego.

Podczas konferencji wojewody na sali im. Lecha Kaczyńskiego, pod portretem Lecha Kaczyńskiego zapowiedziano zmianę nazwy ul. Dąbrowszczaków na ul. Lecha Kaczyńskiego.
Scenariusze komediowe same się piszą.

Tak poważniej to jestem absolutnie oburzony tą wiadomością. Przez kilka miesięcy prowadziliśmy (Razem Pomorze, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Pomorze, Lepszy Gdańsk oraz inni sojusznicy) intensywną kampanię informacyjną skierowaną do mieszkańców mojej dzielnicy, ale przede wszystkim dla mieszkańców ul. Dąbrowszczaków odnośnie tego patrona. Walczyliśmy przeciwko ahistorycznej propagandzie Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Gdańsku, która zrównała polskich patriotów i antyfaszystów z… More

Razem Pomorze, profile picture

IPN Gdańsk on Twitter

Źródło
Opublikowano: 2021-02-15 13:59:03

W dniu wczorajszym Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski wydał skandalicz

Razem Warmińsko-Mazurskie:

W dniu wczorajszym Artur Chojecki wojewoda warmińsko-mazurski wydał skandaliczne zarządzenie zmieniające m. in. nazwę ulicy Dąbrowszczaków. Bez konsultacji społecznych i głuchy na apele organizacji opozycyjnych wobec ahistorycznej narracji IPN. Zlekceważył wolę wybranej w demokratycznych wyborach. Rady Miasta Olsztyna. Zlekceważył również tysiące Olsztynian i Olsztynianek, które są przeciwne takiej zmianie i które podpisały się pod petycją przygotowaną przez Razem Olsztyn do władz miasta o pozostawienie dotychczasowej nazwy ulicy.

Skandalicznemu zachowaniu wojewody towarzyszy łamanie prawa miejscowego. W Olsztynie od 2010 roku obowiązuje uchwała Rady Miasta (LXVII/812/10) o ustaleniu zasad… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 8 people and people smiling

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 05:13:12

Wojewoda warmińsko-mazurski zwróci się w tym tygodniu do wszystkich samorządów

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Wojewoda warmińsko-mazurski zwróci się w tym tygodniu do wszystkich samorządów lokalnych w naszym regionie o przekazanie listy pomników znajdujących się na ich terenie, które podlegają tzw. ustawie dekomunizacyjnej oraz oszacowanie kosztów ich rozbiórki. W Elblągu pracownikom olsztyńskiego oddziału IPN i urzędnikom wojewody nie spodobał się czołg-pomnik T-34 („Symbol walki 1. Warszawskiego Pułku Czołgów im. Bohaterów Westerplatte z hitlerowskim najeźdźcą”) oraz obelisk z Czerwoną Gwiazdą na cmentarzu wojennym żołnierzy radzieckich („poległym podczas wyzwalania Elbląga”) przy ul. Agrykola.

Mieszkańcy i elbląscy dziennikarze pytali o nie w IPN w Gdańsku, który to urząd ustami prof. Igora… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-11 16:49:28