Elity budują „etos zapierdalania”. Ale większość z nas dorobiła się rozwalonego kręgosłupa i depresji

Razem:

– Trzydzieści lat już jesteśmy na tym dorobku. Jedni dorobili się całkiem sporo, a inni – rozwalonego kręgosłupa i depresji. Może już czas na refleksję, czy robimy to dobrze? (…) Elity beztrosko budują „etos zapierdalania”, nie biorąc pod uwagę, jakie to ma
konsekwencje dla tych ludzi. – Adrian Zandberg

Elity budują „etos zapierdalania”. Ale większość z nas dorobiła się rozwalonego kręgosłupa i depresji

Źródło
Opublikowano: 2021-10-27 18:00:23

Cały weekend obradowaliśmy i… mamy to! Wprowadzamy do programu rewolucyjne i b

Razem:


Cały weekend obradowaliśmy i… mamy to! Wprowadzamy do programu rewolucyjne i bezprecedensowe propozycje, o których nie ma odwagi pisnąć żadna polska partia.

Co w nich znajdziemy?
🌳 ustalenie daty neutralności klimatycznej,
🦊 ograniczenie praw łowieckich,
🌍 postulaty na temat gospodarki, która nie niszczy planety,
👷 rozszerzenie praw związków zawodowych,
👩‍💼 realizacja konstytucyjnego prawa do zatrudnienia,
🏘️ odejście od dążenia do ciągłego zysku m.in. w mieszkalnictwie,
🎒 finansowanie edukacji i ochrony zdrowia psychicznego,
💁‍♀️ i wiele innych!

O każdym Wam opowiemy i przekonamy Was, dlaczego jest to ważne i dlaczego dane postulaty to przyszłość.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-25 14:38:30

W piątek Razem Opolskie brało udział w demonstracji w w rocznicę haniebnego wyro

Razem:


W piątek Razem Opolskie brało udział w demonstracji w w rocznicę haniebnego wyroku Trybunały Konstytucyjnego Przyłębskiej. Poniżej fragment przemówienia Kamila Jarońska, członkini Zarządu okręgu:

Miesiąc temu dziewczyny, z którymi reaktywowałam dwa lata temu Manifę 8go marca w Opolu spytały się mnie, czy w marcu organizujemy kolejny przemarsz. Przypomniało mi się hasło, które wymyśliłyśmy na tamtą okazję “Znowu to samo siostro” i ogarnął mnie przytłaczający smutek. Żyjemy w kraju, w którym kolejne pokolenia dziewczyn muszą walczyć o swoje prawa, muszą wyjeżdżać za granicę, aby dostać fachową pomoc i opiekę, muszą nierzadko ukrywać swoją decyzję przed bliskimi. Wychowuje się kolejne pokolenia dziewczyn w przeświadczeniu, że aborcja jest zła. To trwa już za długo.

Chciałabym móc wreszcie iść z wami na radosną manifę, na której będziemy te wszystkie lata walki i protestów wspominać z dumą i ze szczęściem, że wreszcie żyjemy w kraju, w którym prawo do naszego ciała, zdrowia i zycia jest gwarantowane. Wierzę, że tylko solidarność, wytrwałość i wsparcie zaprowadzi nas do celu. Pamiętajcie, że nigdy nie będziecie szły same!

Z wczorajszego dema na Pl. Wolności w rocznicę wyroku na kobiety przez TK Przyłębskiej


Źródło
Opublikowano: 2021-10-24 09:34:35

Szokująca relacja z granicy Jakuba Sypiańskiego, członka Razem, który jest tłuma

Razem:

Szokująca relacja z granicy Jakuba Sypiańskiego, członka Razem, który jest tłumaczem.

Ma beddi jedhaku ʿalajna haj al-marra

Nie byłem pewien, czy chodziło o porażenie mózgowe ich kilkuletniego dziecka. Może krzywo chodził? Ale to są słowa, które zapamiętam długo z wczorajszej akcji w lesie. Rodzina z Syrii, cztery razy wywożona przez polskie służby w las białoruski, od tygodnia wśród drzew, od trzech dni bez jedzenia. Mówili, że SG ich biła.

Otóż tymi słowami syryjska mama błagała, że jak ją będą wyrzucać z dwójką dzieci i mężem po raz piąty, to żeby żołnierze się z nich tym razem nie śmiali.

Źródło
Opublikowano: 2021-10-23 18:33:37

To rodzina Massini z Latakii w Syrii. Mohammad i Alaa nie byli w stanie w zniszc

Razem:


To rodzina Massini z Latakii w Syrii. Mohammad i Alaa nie byli w stanie w zniszczonej wojnami Syrii zapewnić odpowiedniej opieki medycznej swojemu starszemu synowi – 7-letniemu Ghaithowi, który urodził się z porażeniem dziecięcym.
Dlatego z synami ruszyli w tę drogę: do Europy, do Polski. By walczyć o dobre życie dla swojego starszego syna.

Gdy ich wczoraj spotkaliśmy byli wycieńczeni. Młodszy Lais był w złym stanie, miał gorączkę, bolał go brzuch. Dzieci były przemoczone i zmarznięte. Po udzieleniu podstawowej pomocy wezwaliśmy na miejsce Rzecznika Praw Obywatelskich, PCK, straż graniczną i… media. Bo to one, ich obecność pozwala mieć nadzieję, że ta rodzina nie zostanie wywieziona na Białoruś.

Długo negocjowaliśmy ze Strażą Graniczną, by nie rozdzielać tej rodziny i skierować ja do jednego szpitala. Tak się stało – za co jestem wdzięczna.

Alaa opowiadała, ze kilkukrotnie byli już łapani i wywożeni na białoruską stronę. A potem wpychani na terytorium Polski przez białoruskich pograniczników. Opowiadała, że wojskowi szydzili z niepełnosprawności jej synka, popychali ich i krzywdzili.

Obecnie przebywają w szpitalu, czekamy na uruchomienie procedury azylowej. A ja jestem jedną z ich pełnomocniczek.
Źródło
Opublikowano: 2021-10-23 08:35:27

Razem:Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 15:17:30

Posłanka Daria Gosek-Popiołek z terenów przygranicznych: „Nie chcę, by ktokolwie

Razem:

Posłanka Daria Gosek-Popiołek z terenów przygranicznych: „Nie chcę, by ktokolwiek z was kiedykolwiek musiał słuchać płaczu dziecka w środku lasu, przerażonego i zagubionego, które nie wie, gdzie tak naprawdę jest. Ja słyszałam”.

Silne państwo nie pozwala ludziom umierać na granicy!

Dziś w nocy znaleźliśmy grupę ok 30 osób, w tym kilkanaście dzieci (najmłodsze miało rok) i kobietę w ciąży. Grupa ta od tygodnia błąkała się po lasach.

Nie chcę, by ktokolwiek z was kiedykolwiek musiał słuchać płaczu dziecka w środku lasu, przerażonego i zagubionego, które nie wie, gdzie tak naprawdę jest. Ja słyszałam.

Udzieliliśmy im niezbędnej pomocy, nakarmiliśmy, daliśmy ciepłe i suche ubrania. Podpisali wnioski o azyl i pełnomocnictwa.

Długo trwały rozmowy z SG – i przy kamerach, przy mnie, aktywistach uzyskaliśmy deklarację, że grupa ta nie zostaniesz rozwieziona po różnych placówkach. Trafiła do jednostki w Białowieży. Dokumenty zostały złożone też przez ePUAP.

Ale ja chcę wiedzieć co dzieje się z tymi dziećmi teraz. Czy marzną w jakimś namiocie ma terenie placówki? Czy dostały ciepły posiłek, opiekę medyczną? Czy mają koce i karimaty? Czy ktoś z tych strażników traktuje ich po ludzku?

Będę walczyć o te dzieci, o te rodziny. Te dzieci, które trzymałam na rękach, które przytulałam, którym dałam ciepłą herbatę.

Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 08:11:14

Razem:Źródło
Opublikowano: 2021-10-20 17:01:37

Skoro nie mur, to co? Takie pytania słyszymy często w sprawie kryzysu na polsko-

Razem:


Skoro nie mur, to co? Takie pytania słyszymy często w sprawie kryzysu na polsko-białoruskiej granicy. Rozwiązania są proste, znajdują się w zasięgu ręki i nie trzeba żadnych stanów wyjątkowych, żeby je stosować!

🩺 zapewnienie wszystkim osobom przekraczającym granicę ciepłego schronienia, żywności i opieki medycznej!

📥 rejestracja wszystkich osób przekraczających granicę i rozpoczęcie procedur azylowych

🏠 przyjęcie wszystkich osób ubiegających się o azyl do ośrodków dla cudzoziemców

🇪🇺 powrót do rozmowy o relokacji uchodźców w Unii Europejskiej

Polska jest dużym, europejskim państwem. Stać nas na to, żeby na naszej granicy dzieci nie umierały z zimna. Nie musimy licytować się z Łukaszenką na łamanie praw człowieka i okrucieństwo. Możemy zachować się przyzwoicie.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-20 14:20:54

Przełom. Lasy Państwowe wstrzymały wycinkę na 10 lat i poparły mieszkańców, aby powstał rezerwat przyrody

Razem:

Sukces! Wycinka wstrzymana na 10 lat. Presja ma sens!

Kiedy w grudniu 2019 napisała do mnie Cecylia Malik, że mieszkanki i mieszkańcy Kleszczowa walczą o niesamowity las i powinnam im pomóc, spakowałam termos z herbatą i z maleńką Józefiną pojechałam na wspólne kolędowanie w obronie wiekowych buków. Pojechałam i… potem wracałam tam wielokrotnie.
Wiem, że często mówi się o walce o drzewa – i rzeczywiście jest to też walka. Ale przede wszystkim jest to PRACA. Ciężka praca Ratujmy kleszczowskie wąwozy i Anny Treit, którą starałam się wraz z moimi współpracowniczkami wspierać. To dziesiątki rozmów telefonicznych, spotkań z leśniczymi, pracownikami RDOŚ, to interwencje, pisma, zapytania. To konsultacje z naukowcami i naukowczyniami.
I wygląda na to, że ta ciężka praca przyniosła efekty.
Gratuluję Annie Treit i Kai Hołubowskiej, ich sąsiadom i sąsiadkom, wspierającym je aktywistkom i aktywistom.
I cieszę się, że mogłam dołożyć swoją cegiełkę do tego wydarzenia.
Teraz czekamy na decyzję Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w sprawie ustanowienia tam rezerwatu. I nie wyobrażam sobie, by RDOŚ nie objął tak cennego lasu ochroną!

Przełom. Lasy Państwowe wstrzymały wycinkę na 10 lat i poparły mieszkańców, aby powstał rezerwat przyrody

Źródło
Opublikowano: 2021-10-20 13:12:48

Harówka 16 godzin na dobę? Nie, dzięki. To zły pomysł.

Razem:


Harówka 16 godzin na dobę? Nie, dzięki. To zły pomysł.

👉 Polki i Polacy już teraz pracują za dużo. Pracujemy rocznie średnio 1766 godzin. Dla porównania Japończycy pracują 1598 godzin, a Niemcy 1346. W UE pracują od nas więcej tylko 3 społeczeństwa. (Dane OECD 2020)

👉 74% z nas pracuje w nadgodzinach. 20% z tych osób nie otrzymuje za to żadnego wynagrodzenia. (Raport Randstad)

👉 Rocznie z powodu przepracowania umiera na świecie aż 745 tys. osób. Głównie z powodu udarów mózgu i zawałów serca. (Raport WHO)

🟣 Dlatego opowiadamy się za skróceniem czasu pracy do 35 godzin tygodniowo bez utraty wynagrodzenia i za wzmocnieniem Inspekcji Pracy by skutecznie broniła praw pracowniczych.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-19 15:32:53

Adrian Zandberg o wystąpieniu Mateusza Morawieckiego przed Parlamentem Europejsk

Razem:


Adrian Zandberg o wystąpieniu Mateusza Morawieckiego przed Parlamentem Europejskim: „Ryzykowanie przyszłością Polski, miliardami euro dla polskiej ochrony zdrowia, gospodarki, mieszkalnictwa, w imię doraźnej partyjnej gierki z Ziobrą, jest po prostu skrajnie nieodpowiedzialne”.
🇵🇱🇪🇺

Po wystąpieniu Mateusza Morawieckiego w Parlamencie Europejskim jest jasne, że premier nie rozumie, jaki wniosek złożył do TK. Ryzykowanie przyszłością Polski, miliardami euro dla polskiej ochrony zdrowia, gospodarki, mieszkalnictwa, w imię doraźnej partyjnej gierki z Ziobrą, jest po prostu skrajnie nieodpowiedzialne. Kto tego nie rozumie, nie powinien być premierem Rzeczypospolitej.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-19 10:50:51

Razem:Źródło
Opublikowano: 2021-10-18 12:46:05

27 września Marcin Szost i Patrycja Kucharska z okregu podwarszawskiego Razem zo

Razem:


27 września Marcin Szost i Patrycja Kucharska z okregu podwarszawskiego Razem zorganizowali kontrolę poselską w urzędzie gminy Lesznowola. Wraz z posłanką Paulina Matysiak i posłem Adrian Zandberg wystąpili o udostępnienie dokumentów związanych z inwestycjami w gminie Lesznowola.

Chodzi o budzące wątpliwości transakcje z firmami SETE i SENA, dotyczące terenów po dawnym KPGO Mysiadło.

Podczas spotkania pani wójt Batycka-Wąsik deklarowała, że udostępni dokumenty. Na jej prośbę posłanka Matysiak wysłała także formalny wniosek z obowiązkowym terminem 14 dni na odpowiedź.

Czekamy na odpowiedź. O sprawie będziecie mogli czytać na stronie Razem Podwarszawski


Źródło
Opublikowano: 2021-10-17 09:26:37

To jest łagodne określenie, że byliśmy zaskoczeni i zawiedzeni niemal jednogłośn

Razem:


To jest łagodne określenie, że byliśmy zaskoczeni i zawiedzeni niemal jednogłośną akceptacją planów budowy stadionu i przekazaniem dodatkowych 40 mln przez Radę Miasta na realizację tej absurdalnie drogiej zachcianki prezydenta. Jak mówią działacze Razem Opolskie priorytety ratusza znacznie odbiegają od potrzeb naszego miasta. Za te 200 mln możnaby w Opolu:
✅wprowadzić darmową komunikację na 11 lat
✅zbudować 400 mieszkań, albo;
✅kupić około 50 autobusów elektrycznych;
✅wymienić wszystkie kopciuchy w Opolu (jest ich ok. 6 tys) i podłączyć miasto do ciepłociągu elektrowni
✅pracownicy mogliby otrzymać 1000 złotych brutto premii
Opole nie potrzebuje tak ogromnego obiektu. Jest to wyraz megalomanii prezydenta i radnych. Wiedząc, jak prezydent lubi stawiać pomniki księciom piastowskim, wczoraj na konferencji prasowej nasi członkowie Zarządu Razem Opole Kamila Jarońska i Jerzy Przystajko oraz członek Zarządu Młodzi Razem Opolskie Dawid Bednarski zaproponowali, aby pod stadionem prezydent postawił swój pomnik. Jesteśmy przekonani, że Arkadiusz Wiśniewski zapisze się w historii miasta jako włodarz, który mając dotychczas największy budżet zadłuży je na swoją zachciankę.
Źródło
Opublikowano: 2021-10-16 18:49:00

W ubiegłą sobotę przez Białystok przeszedł II Marsz Równości! Na konferencji pra

Razem:


W ubiegłą sobotę przez Białystok przeszedł II Marsz Równości! Na konferencji prasowej zorganizowanej przed startem marszu, z udziałem posłanki Paulina Matysiak oraz Małgorzaty Linkiewicz, członkini naszej partii i stowarzyszenia Tęczowy Białystok wyraziliśmy swoje poparcie dla postulatów Marszu.

– Jako przedstawiciele Razem Podlaskie chcemy dziś być z tymi wszystkimi mieszkańcami naszego regionu, których nasze Państwo na co dzień usuwa z publicznej dyskusji. Marsz równości nie jest świętem wyobrażonej zdehumanizowanej ideologii, ale jest świętem zwykłych ludzi, którzy mają codziennie problemy, wszystkich osób, które na co dzień chcą korzystać z pełni praw obywatelskich – a z racji sytuacji politycznej w kraju nie mogą stworzyć formalnego związku; wspólnie rozliczać się czy dziedziczyć. – przypominała Agnieszka Dąbrowska.

Posłanka Paulina Matysiak zwróciła uwagę na brak zainteresowania strony rządzącej poprawą sytuacji osób LGBT+ w Polsce. – Warto przypomnieć, że już w ubiegłym roku Lewica złożyła dwa projekty ustaw w polskim Parlamencie. Jedna to ustawa o równości małżeńskiej, druga ustawa o związkach partnerskich i niestety te ustawy od półtora roku są w sejmowej „zamrażarce”. Strona rządząca nie chce dyskusji, nie chce pochylić się nad problemami dużej społeczności w naszym kraju.

Podkreśliła, jak tym bardziej ważna jest determinacja i odwaga w organizowaniu takich wydarzeń jak Marsz Równości – Osoby, które idą w tym marszu, idą po swoje prawa. Idą, bo walczą o lepszą Polskę, bo walczą o swoje marzenia i chcą żyć w kraju, w którym będą mogły być sobą. Równości potrzebujemy wszyscy – dodała.

– Marsz Równości przechodzi pod hasłem szeroko rozumianej równości, to dotyczy nie tylko kwestii praw osób LGBT+, ale też, jak wspominają sami organizatorzy, grup marginalizowanych czy też odtrącanych z innych przyczyn niż ich identyfikacja płciowa, czy orientacja seksualna. Dzisiaj wstawiamy się i maszerujemy także dla osób, które są bezprawnie przetrzymywane lub wypychane z granic Polski, pomimo obowiązującego prawa, które nakazuje udzielenia schronienia. – postulowała Justyna Rembiszewska.

Małgorzata Linkiewicz, jedna z organizatorek wydarzenia podkreśliła determinację oraz poczucie konieczności zorganizowania Marszu Równości w Białymstoku po rocznej przerwie. – Nie damy się zastraszyć i wypchnąć poza margines poza nawias społeczeństwa. Zapraszamy wszystkie osoby LGBT+ oraz osoby wspierające, wszystkich, którym zależy na państwie dla każdego, gdzie każdy będzie mógł czuć się wolny i będzie mógł żyć w godności.

Cieszymy się, że tegoroczny Marsz Równości był wydarzeniem bezpiecznym oraz pełnym radości i nadziei. Mimo przykrych doświadczeń sprzed 2 lat, stowarzyszenie Tęczowy Białystok pokazało niezwykłą odwagę, czego ogromne gratulujemy!
Źródło
Opublikowano: 2021-10-16 07:41:41

Okrucieństwo to nie siła!

Razem:


Okrucieństwo to nie siła!

Chcesz wiedzieć co znowu knuje PiS? Obejrzyj nasze nagranie. Posłuchaj jak nasze posłanki i posłowie punkt po punkcie wytykają bezsensowność i szkodliwość polityki PiS na granicy.

Prężenie muskułów przez rząd, mur za miliardy i brak litości nie ukryją ich słabości!Źródło
Opublikowano: 2021-10-15 15:58:00

To już półmetek kadencji w Sejmie! Za nami dużo pracy i wyzwań. Walczyliśmy o go

Razem:


To już półmetek kadencji w Sejmie! Za nami dużo pracy i wyzwań. Walczyliśmy o godną pracę, prawa kobiet, odpowiedzialną politykę klimatyczną, broniliśmy praw człowieka.

Jesteśmy w Sejmie dla Was, aby codziennie zabiegać o bezpieczną, sprawiedliwą, równą Polskę!

Dołącz, wspieraj, wybieraj Razem! Razem możemy więcej.Źródło
Opublikowano: 2021-10-15 11:03:58

Słynna szkoła chicagowska, która mówi o tym, że wolny rynek wszystko załatwi odc

Razem:


Słynna szkoła chicagowska, która mówi o tym, że wolny rynek wszystko załatwi odchodzi na śmietnik historii. Dlaczego? Kilka dni temu Nobla z ekonomii dostali naukowcy zajmujący się wpływem imigracji, płacy minimalnej i edukacji na rynek pracy i gospodarkę. Okazuje się, że to, czym straszą turbolibertarianie i zwolennicy Balcerowicza łupanego nie ma żadnego pokrycia w rzeczywistości. Płaca minimalna nie musi powodować zmniejszenia się liczby miejsc pracy. Co my na to?

TAK! dla wprowadzenia europejskiej płacy minimalnej!
TAK! dla minimalnej wynoszącej 3500 zł na rękę dla budżetówki!
TAK! dla pensji poselskiej wynoszącej trzykrotność minimalnej!


Źródło
Opublikowano: 2021-10-15 07:55:06

Nasz sukces w Sejmie!

Razem:

Nasz sukces w Sejmie! 🎉
Rok 2022 będzie miał… dwie matronki! Pisarkę Marię Konopnicką i himalaistkę Wandę Rutkiewicz! To wielka zmiana po tylu latach, kiedy każdy kolejny rocznik miał męskich patronów. Dziękujemy serdecznie za uchwały członkiniom koła kobiet, które działa w naszej partii! 💃💃💃Źródło
Opublikowano: 2021-10-14 20:49:51

Ekonomiczny czwartek z Maciejem Szlinderr i Emilią Makówką z Własny$pokój – femi

Razem:


Ekonomiczny czwartek z Maciejem Szlinderr i Emilią Makówką z Własny$pokój – feministyczne finanse.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-14 18:01:21

Godnych płac!

Razem:

💸 Godnych płac!
🫂 Szacunku i bezpieczeństwa!
🏫 Otwartej i tolerancyjnej szkoły!
👩‍⚕️ Psychologa w każdej szkole!
⬅️ Wyprowadzenia religii!
🌳 Edukacji klimatycznej! I wielu innych! Życzymy nauczycielkom, nauczycielom, wszystkim pracownikom oświaty, dzieci i młodzieży!


Źródło
Opublikowano: 2021-10-14 07:59:33

Zdrowie i życie kobiet w ciąży jest zagrożone. Zagrożeni są ich bliscy i zagroże

Razem:


Zdrowie i życie kobiet w ciąży jest zagrożone. Zagrożeni są ich bliscy i zagrożeni są pomagający im lekarze. Wszystko przez #WyrokNaKobiety Trybunału Przyłębskiej.

Jest szansa to naprawić i zapobiec dalszym tragediom. Sejm musi przegłosować Ustawę Ratunkową posłanki Magdalena Biejat, która dekryminalizuje pomocnictwo przy przerywaniu ciąży.

Lekarze nie mogą wahać się przy udzielaniu pomocy zagrożonym kobietom w ciąży. Nie możemy karać za troskę, empatię i niesienie pomocy.

#UstawaRatunkowa
WyrokNaKobiety,UstawaRatunkowa

Źródło
Opublikowano:

Afera na posiedzeniu komisji Suskiego. Posłowie wyszli z sali

Razem:


SUSKI PISZE HISTORIĘ OD NOWA 🤯

Jak powiedziała polsatnews.pl Paulina Matysiak z Lewicy, większość posłów biorących udział w posiedzeniu komisji była za przyjęciem pierwotnej wersji tekstu projektu poprzez aklamację. Marek Suski przyszedł jednak z autopoprawką i „nie dało się go namówić” na powrót do poprzedniej wersji.

W nowej wersji tekstu – podkreślała Matysiak – pojawiają się nazwiska osób związanych z KOR, ale brakuje wśród nich m.in. Jacka Kuronia czy Jana Józefa Lipskiego. W swoim wpisie na Twitterze zarzuciła wiceprzewodniczącemu komisji Markowi Suskiemu „zakłamywanie historii” i „gumkowanie historii KOR”.

Afera na posiedzeniu komisji Suskiego. Posłowie wyszli z sali

Źródło
Opublikowano: 2021-10-12 19:27:30