Wczoraj Inga Domańska i Mateusz Pigoń z warszawskiego Razem rozmawiali z załogą

Razem Warszawa:

Wczoraj Inga Domańska i Mateusz Pigoń z warszawskiego Razem rozmawiali z załogą Serce Miasta. Czas lockdownu był dla nich szczególnym wyzwaniem, gdy osoby żyjące na ulicach znalazły się w strasznej sytuacji: zamknięto łaźnie, noclegownie, punkty wydające posiłki. Ludzie z projektu Najpierw Mieszkanie i inicjatywy Serce Miasta działali jak nigdy, wydając każdego dnia ponad 200 posiłków. Pomagali też mieszkańcy Warszawy i prywatni przedsiębiorcy, w tym z zagrożonej branży gastro.
Teraz narasta konflikt punktu pomocy z sąsiadującym hostelem. Urzędnicy nie mediują, nie pomagają – zamiast tego straszą. Jak widać przeszkadza im, że wolontariusze i fundacje załatwiają to, co powinno być zrobione przez Ratusz.
Władze Warszawy kompletnie ignorują problemy ludzi w kryzysie bezdomności. Brakuje:

– noclegowni dla par (by osoby w kryzysie bezdomności mogły być razem),
– publicznych pralni i łaźni,
– miejsca, gdzie można nocować ze zwierzętami (gdy to jedyne, co w życiu zostało),
– specjalnych noclegowni tylko dla kobiet (zagrożonych wyjątkowo przemocą seksualną),
– programu wyjścia z bezdomności,
– opieki lekarskiej.

Uważamy, że nowoczesną stolicę stać na opiekę nad najsłabszymi i wykluczonymi. Warszawiacy już ten egzamin zdali. Teraz czas na urzędników. Przygotowujemy projekt i będziemy się upominać o odpowiednie działania w Ratuszu Miasta.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-25 16:01:47

Warmińsko-Mazurski Kongres Lewicy już jutro (sobota 26.09)! Dołącz do wydarzeni

Razem Warmińsko-Mazurskie:


🎉 Warmińsko-Mazurski Kongres Lewicy już jutro (sobota 26.09)! Dołącz do wydarzenia! Oglądaj transmisje wideo na żywo – zaczynamy o 11:00!

Rok temu lewica wróciła do Sejmu! 💪 Pierwszy raz mamy również posłanki i posłów Lewicy Razem w parlamencie! Jesteśmy siłą, która od początku chce reprezentować i reprezentuje osoby społecznie wykluczone. Które przez nierówności ekonomiczne muszą zastanawiać się, czy wystarczy im pieniędzy na czynsz, ubrania, czy leki. Walczymy o wyższe i równe płace. O godne życie obywatelek i obywateli Polski! Bez wyjątku.

Co osiągnęłyśmy i osiągnęliśmy przez ten rok, a czego zabrakło? Jaką mamy wizję przyszłości? Dowiedz się, biorąc udział online w Kongresach Lewicy – już jutro, odbędzie się taki w Olsztynie.

Wśród wielu gościń i gości dyskusji, które będą podczas niego prowadzone, Lewicę Razem reprezentować będą: Adrian Zandberg, Paulina Matysiak i Dominika Kasprowicz. Pełny plan i informacje w wydarzeniu załączonym w komentarzu.

Kongresy Lewicy odbywają się przy udziale Sojuszu Lewica Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia, Lewicy Razem i Polska Partia Socjalistyczna, czyli wszystkich ugrupowań współpracujących w Koalicyjnym Klubie Parlamentarnym Lewicy.

[Grafika dołączona do wpisu: Na górze napis ”WARMIŃSKO-MAZURSKI KONGRES LEWICY / 26.09.2020 r., start o godzinie 11:00 – oglądaj online!”, poniżej ”PRZEMAWIAJĄCY I PANELISTKI Z NASZEJ PARTII LEWICA RAZEM:”. Niżej od lewej zdjęcie Dominiki Kasprowicz; na środku Pauliny Matysiak; po lewej Adriana Zandberga. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]

Źródło
Opublikowano: 2020-09-25 09:20:23

Igrzyska w Krakowie i jednoczesna dyskryminacja osób LGBT w Małopolsce? Jesteśmy na NIE. Dlatego Kamil Maczuga z Razem K

Razem:

Igrzyska w Krakowie i jednoczesna dyskryminacja osób LGBT w Małopolsce? Jesteśmy na NIE. Dlatego Kamil Maczuga z Razem Kraków założył petycję, w której domagają się od Stowarzyszenia Europejskich Komitetów Olimpijskich wyrażenia sprzeciwu wobec homofobii w Polsce i województwie małopolskim. Samorządowcy z małopolskiego sejmiku podpisali tzw. uchwałę anty-LGBT. Petycję podpisać możesz również i Ty! Znajdziesz ją w komentarzu.

Warto jeszcze dodać, że Kamil wraz z Pauliną Pająk, Kubą Gawronem i Pawłem Prenetą z inicjatywy Atlas Nienawiści zostali nominowani do prestiżowej Nagrody Sacharowa! Gratulujemy i trzymamy kciuki!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-24 10:10:22

Od 1999 roku 23 września obchodzimy Dzień Widoczności Osób Biseksualnych (Celebr

Razem Pomorze:

Od 1999 roku 23 września obchodzimy Dzień Widoczności Osób Biseksualnych (Celebrate Bisexuality Day).
Biseksualizm to romantyczny lub seksualny pociąg lub zachowania seksualne wobec zarówno mężczyzn, jak i kobiet, bądź też wobec więcej niż jednej płci biologicznej lub kulturowej [Wikipedia].

Efektem braku rzetelnej edukacji seksualnej oraz negatywnej reprezentacji w kulturze popularnej stereotypy na temat osób biseksualnych są bardzo powszechne. Do najpopularniejszych należą przekonania, że osoby te są niezdecydowane, przechodzą pewnego rodzaju fazę czy są bardziej rozwiązłe seksualnie.

Ze względu na negatywne przedstawianie osób biseksualnych w mediach oraz powszechną dyskryminację wiele osób biseksualnych nie ujawnia się w strachu przed reakcją otoczenia.

Jeśli doświadczyliście dyskryminacji ze względu na swoją orientację seksualną lub czujecie potrzebę porozmawiania na temat swojej seksualności, możecie skorzystać z darmowej pomocy psychologicznej, którą zapewniają organizacje pozarządowe. Gdańskie Centrum Równego traktowania oferuje pomoc psychologiczną zarówno w formie indywidualnych konsultacji, jak i grup wsparcia. Więcej szczegółów na stronie Tolerado:
http://tolerado.org/dyzury-specjalistow-ds-wsparcia-gcrt/

🏳️‍🌈Celebrate Bisexuality!🏳️‍🌈


Źródło
Opublikowano: 2020-09-23 17:20:13

Równo miesiąc. Tyle zostało nam, kobietom, do "cieszenia się" szczątka

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Równo miesiąc. Tyle zostało nam, kobietom, do "cieszenia się" szczątkami praw. Tyle zostało do wyrwania nam z rąk tego strzępu, tzw. "kompromisu aborcyjnego" przez prawicowych fundamentalistów religijnych. 22 października ma zapaść wyrok Trybunału Konstytucyjnego, mówiący o zakazie aborcji w przypadku nieuleczalnych wad płodu.

My nie spoczniemy. Chcecie wojny, to znowu będziecie ją mieli. Czarny Protest trwa!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-22 16:26:49

Równo miesiąc. Tyle zostało nam, kobietom, do "cieszenia się" szczątkami praw. Tyle zostało do wyrwania nam z

Razem:

Równo miesiąc. Tyle zostało nam, kobietom, do "cieszenia się" szczątkami praw. Tyle zostało do wyrwania nam z rąk tego strzępu, tzw. "kompromisu aborcyjnego" przez prawicowych fundamentalistów religijnych. 22 października ma zapaść wyrok Trybunału Konstytucyjnego, mówiący o zakazie aborcji w przypadku nieuleczalnych wad płodu.

My nie spoczniemy. Chcecie wojny, to znowu będziecie ją mieli. Czarny Protest trwa!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-22 12:36:44

O czym myślałyście dzisiaj, stojąc w porannym korku do pracy?

Razem Poznań:

O czym myślałyście dzisiaj, stojąc w porannym korku do pracy?

O tym, że Poznań jest trzecim najbardziej zakorkowanym miastem w Polsce [1]? A może o tym, że nie będzie gdzie zaparkować [2]? Czy przeszła Wam przez myśl jazda tramwajem, ale okazało się, że się to nie opłaca [3]? Pociąg też nie dojedzie [4]? Ani PKS [5]?

Czas pomyśleć, jak to zmienić! Od 1994 w miastach na całym świecie organizowany jest Dzień bez Samochodu, którego celem jest zwrócenie uwagi rządzących na problemy transportu publicznego oraz ciągłe próby jego ograniczania przez władze samorządowe i centralne. Tego dnia osoby posiadające samochód mogą – za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego – podróżować komunikacją zbiorową bezpłatnie.

Prawo do pociągu, autobusu, czy nawet szerokiego chodnika jest Twoim prawem jako mieszkanki i mieszkańca. Jeśli chcesz o nim przypomnieć władzy, weź udział w Dniu bez Samochodu – choć raz.

A jeśli chcesz zmiany czyniącej naszą aglomerację bardziej przyjazną, działaj przez cały rok:
* skontaktuj się ze swoją Radą Osiedla (lub Gminy, jeśli mieszkasz pod Poznaniem) w sprawie transportu w Twojej okolicy,
* działaj w stowarzyszeniach i grupach lobbujących na rzecz transportu publicznego,
* skontaktuj się z nami!
No i chodź na spacer, jest piękna pogoda!

[1] https://moto.pl/…/7,88389,25648861,najbardziej
[2] https://www.poznan.pl/…/poziom-motoryzacji-w-poznaniu
[3] https://poznan.wyborcza.pl/…/7,36001,26087823,od-dzis
[4] https://miedzychod.naszemiasto.pl/koniec…/ar/c1-7344099
[5] http://infobus.pl/co-dalej-z-pks-poznan-_more_125247.html


Źródło
Opublikowano: 2020-09-22 11:11:58

NIE dla Deca jako Honorowego Dolnoślązaka


NIE dla Deca jako Honorowego Dolnoślązaka ❗️❗️❗️
Wraz zMałgorzata Traczz,Krzysztof Mieszkowskii,Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiett iKultura Równościi wsparliśmy apelKOD Dolnośląskie Wrocławw iStrajk Kobiet Wrocławw, by nie nadawać tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska biskupowi Ignacemu Decowi.

Pod apelem podpis złożyły tysiące osób zamieszkujących Dolny Śląsk. Na zdjęciu widać tylko początek rulonu z podpisami 📜
Tytuł Decowi radni dolnośląskiego sejmiku zamierzają przyznać 24 września, więc zostało mało czasu, żeby przekonać ich, że to zły pomysł.

Wojciech Browarny, profesor UWr i historyk literatury, radny dolnośląskiej Rady WojewódzkiejRazemm powiedział dlaczego uważamy, że Dec nie powinien otrzymać tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska:

"Radni sejmiku województwa dolnośląskiego postanowili w tym roku nadać tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska pisarce Oldze Tokarczuk i emerytowanemu biskupowi diecezji świdnickiej Ignacemu Decowi. Tokarczuk jest ważną pisarką i laureatką nagrody Nobla, a jako Dolnoślązaczka wspaniałą wizytówką kultury regionu. Jej nominacja jest więc oczywistością. Nominacja biskupa Deca – przeciwnie. Ten hierarcha słynie z mowy nienawiści, wymierzonej w osoby LGBT i uchodźców, a także z niechętnego stosunku do ochrony praw kobiet i edukacji seksualnej w szkołach.

Ignacy Dec jest przedstawicielem konserwatywnego „betonu” polskim kościele katolickim. Tacy ludzie, jak arcybiskup Marek Jędraszewski, dyrektor Radio Maryja ksiądz Tadeusz Rydzyk i właśnie biskup Dec rozpaczliwie usiłują powstrzymać cywilizacyjne i obyczajowe przemiany naszych czasów, prowadzące do powstania bardziej otwartego i równościowego społeczeństwa. Bezwzględnie zwalczają takie wartości, jak prawa człowieka, wolność osobista, tolerancja oraz równość i prawo do bezpieczeństwa każdego i każdej z nas bez względu na tożsamość, płeć czy pochodzenie.

Tych zmian oczywiście nie powstrzymają. Tych praw nam nie odbiorą. Ale ich demagogia przynosi zatrute owoce: akty przemocy ze strony prawicowych polityków i zwykłych chuliganów, poczucie zagrożenia wśród osób innej orientacji, uzasadnienie dla prób ograniczania praw obywatelskich i praw kobiet. Ten kto chce nadać biskupowi Decowi honorowe obywatelstwo Dolnego Śląska, popiera jego kampanię nienawiści i podpisuje się pod nią w imieniu mieszkańców i mieszkanek regionu. A my nie zgadzamy się na przyklejanie nam gęby homofobów, ksenofobów i szowinistów. Apelujemy do radnych sejmiku o wycofanie tej kandydatury!"

Źródło
Opublikowano: 2020-09-21 15:25:57

Wczoraj w Opolu odbył się Kongres Lewicy. Jako że mój głos wewnątrz Partii Razem dziś już nic nie znaczy, pozwolę sobie

Michał Pytlik:

Wczoraj w Opolu odbył się Kongres Lewicy. Jako że mój głos wewnątrz Partii Razem dziś już nic nie znaczy, pozwolę sobie w związku z tym na otwartą refleksję.

Od samego początku, od pierwszego dnia po wyborach, uważam, że moje koleżanki i koledzy z Razem powinni się oddzielić od klubu Lewicy i pójść samodzielną ścieżką, tworząc w Sejmie własne koło. Każdy kolejny dzień utwierdza mnie w tym przekonaniu.

Nie będę wyliczał, ile wspólnego z lewicowymi ideami mają SLD i Wiosna. Najdobitniej pokazała to sprawa podwyżek dla parlamentarzystów, w której moja partia głosowała przeciw.

Widzę za to, jakie są ostatnie wyniki Lewicy – oscylują wokół poparcia, które Partia Razem miała samodzielnie. Zysk z trzymania się klubu Lewicy jest niewielki i będzie coraz mniejszy, a tracimy być może jedyną szansę na budowę samodzielnego lewicowego ruchu, który walczyłby o tych ludzi, o których SLD ani Wiosna się nie upomną.

Jak wiele można ugrać będąc samodzielnym kołem, pokazują dziś w Sejmie faszyści.

Tak więc Koleżanki i Koledzy z Razem: oddzielcie się i idźcie samodzielnie, dopóki jest jeszcze na to czas. Zyskacie na tym nie tylko Wy.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-21 11:20:18

Jedna z naszych partyjnych koleżanek, Anna Bąk, została wczoraj zatrzymana przez policję podczas legalnej pikiety solida

Razem:

Jedna z naszych partyjnych koleżanek, Anna Bąk, została wczoraj zatrzymana przez policję podczas legalnej pikiety solidarnościowej pod szpitalem w Poznaniu, zakłóconej przez nielegalną demonstrację przeciwników prawa do aborcji.

Nasi działacze nie chcieli dopuścić do tego, żeby pod oknami porodówki…

More
Źródło
Opublikowano: 2020-09-20 07:29:07

Jedna z naszych partyjnych koleżanek, Anna Bąk, została dziś zatrzymana przez po

Razem Poznań:

Jedna z naszych partyjnych koleżanek, Anna Bąk, została dziś zatrzymana przez policję podczas legalnej pikiety solidarnościowej pod szpitalem na Polnej, zakłóconej przez nielegalną demonstrację przeciwników prawa do aborcji.

Funkcjonariusze z komisariatu na ul. Kochanowskiego nie dopuszczają do kontaktu Ani z jej prawnym pełnomocnikiem, mimo że przybył on na miejsce niedługo po zatrzymaniu. M.in. doszło do sytuacji, w której Ania została poinformowana, że powinna "skontaktować się z prawnikiem", podczas gdy prawnik znajdował się w pomieszczeniu obok, o czym jej nie powiedziano.

Będziemy na bieżąco relacjonować rozwój wydarzeń.Źródło
Opublikowano: 2020-09-19 19:19:15

God morgen! Miło jest nam poinformować, że Potężny Duń… Adrian Zandberg został przewodniczącym polsko-duńskiej grupy p

Razem:

God morgen! Miło jest nam poinformować, że Potężny Duń… Adrian Zandberg został przewodniczącym polsko-duńskiej grupy parlamentarnej! Gratulujemy! Najlepsze życzenia płyną również do Maciej Konieczny, który został współprzewodniczącym grupy polsko-palestyńskiej!
🇵🇱+🇩🇰=❤️
🇵🇱+🇵🇸=❤️


Źródło
Opublikowano: 2020-09-18 10:56:24

Obejrzyj Czas skończyć z chowem klatkowym!

Razem:


Tak dla zakazu hodowli zwierząt na futra! Jednak pójdźmy dalej! Skończmy z chowem klatkowym. Zobaczcie wystąpienie Magdalena Biejat!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 19:47:22

Obejrzyj Futra to fanaberia! Futra to tortury!

Razem:


Musicie to zobaczyć! Futra to fanaberia! Futra to tortury! Maciej Konieczny ostro o fermach futrzarskich!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 16:59:39

Zawsze jesteśmy po stronie zwierząt! Nasze polityczki i nasi politycy głosują z

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🦊🐷🐶 Zawsze jesteśmy po stronie zwierząt! Nasze polityczki i nasi politycy głosują za 5 dla zwierząt!

Od dwóch dni w sejmie trwają dyskusje nad zmianą ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.

Uważamy, że nadszedł czas, aby zakończyć barbarzyńską hodowlę zwierząt na futra, niehumanitarny ubój czy okrutne traktowanie zwierząt domowych i cyrkowych. Czas na zakończenie dorabiania się na cierpieniu zwierząt bezdomnych i wzmocnienie organizacji społecznych oraz służb weterynaryjnych!

Nie zgadzamy się również na utożsamianie milionerów, którzy dorobili się na torturowaniu zwierząt futerkowych z rolnikami. Hodowla na mięso nie jest tym samym co zaspakajanie gustów modowych, ale po likwidacji tego przemysłu będziemy jednocześnie walczyć dla jego pracowników o zapewnieniu im pracy, w której nie będą musieli nikogo krzywdzić. To naszym rolnikom, a nie biznesowi futrzarskiemu potrzeba dziś jak nigdy wsparcia od Polek i Polaków. Najpiękniejszą rolniczą tradycją są małe wiejskie przetwórnie, serowarnie, sklepiki i prowadzony w nich handel detaliczny płodami rolnymi. Wielkie biznesy, w tym futerkowe je niszczą.

Partia Lewica Razem od zawsze stoi po stronie zwierząt. Nasze członkinie i nasi członkowie brały i brali już udział w protestach przeciwko ich złym traktowaniu. Wspierają organizacje, które walczą o ich prawa. Opiekują się zwierzętami, również hodowlanymi.
Jesteśmy za tym, aby Polska była wygodnym domem – również dla zwierząt!

[Grafika dołączona do wpisu: Składa się ze zdjęć osób ze zwierzętami, w większości są członkiniami i członkami partii Lewica Razem. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 14:54:08

Obejrzyj Konieczny o sprawiedliwym prawie spadkowym

Razem:Zobaczcie to! Dzieciaki z domów dziecka nie powinny płacić podatku spadkowego!

Trzeba za to wprowadzić normalny, europejski podatek od dziedziczenia ogromnych fortun. Wielu najbogatszych jest nimi nie przez pracę i zdolności, ale dlatego, że umarł im ojciec. Maciej KoniecznyŹródło
Opublikowano: 2020-09-17 11:51:17

Zandberg: Lewica to państwo, które nie miga się od odpowiedzialności

Razem:

"Pokazaliśmy już, że potrafimy znaleźć poparcie dla naszych pomysłów, także w nieoczywistych środowiskach. Tak udało się nam przeforsować zasadę, że jeśli firma dostaje kasę z budżetu na restrukturyzację, to te pieniądze nie mogą trafić do kieszeni prezesów. Doprowadziliśmy do tego, że świadczenia objęły pracowników na śmieciówkach, rząd pod naszą presją wprowadził ułatwienia w dostępie do tych środków. Jesteśmy też dosyć uparci. Tak długo tłukliśmy temat zbyt niskich zasiłków dla bezrobotnych, aż w końcu ministerstwo się złamało i podniosło świadczenie".

Zandberg: Lewica to państwo, które nie miga się od odpowiedzialności

Rozmowa Pauliny Siegień.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 07:50:33