Bezpodstawne zatrzymania, brak poszanowania immunitetu, agresja ze strony służb

Razem Wrocław:

Bezpodstawne zatrzymania, brak poszanowania immunitetu, agresja ze strony służb mundurowych. Co dalej? Czy czeka nas ograniczenie prywatności? A może zakaz posiadania poglądów odmiennych, niż pisowska władza?

Aktualnie wydarzenia w kraju to przerażający dowód na to, że dziś nic nie jest pewne. Rząd PiS stara się odebrać nam prawa i wolności, których posiadanie powinno być oczywistością w XXI w.
Nie pozwólmy na powolne wprowadzanie, z pozoru niewielkich, zmian.

Nie pozwólmy, by zmiany te ograniczały nasze swobody!
Reagujmy, gdy widzimy zachowania, które nie powinny mieć miejsca we współczesnej Polsce.

👉 To nie jest normalne, że władza chce narzucić Ci jedyną słuszną religię.

👉 To nie jest normalne, że władza odbiera Ci prawo do bycią członkiem wspólnoty, bo myślisz inaczej niż ona.

👉 To nie jest normalne, że w środku miasta policja bezpodstawnie
dokonuje zatrzymań osób korzystających z konstytucyjnych praw.

👉 To nie jest normalne, że władza odbiera Ci człowieczeństwo z powodu Twojej nieheteronormatywnej orientacji seksualnej.

👉 To nie jest normalne, że nie możesz czuć się bezpiecznie mówiąc o swoich poglądach.

Nie zgadzajmy się na to! Nie zapominajmy, że razem możemy walczyć o nasze prawa!

W komentarzu znajdziecie link do informacji jak do nas dołączyć.

*z tym grabarzem to chodzi oczywiście o polityczne pogrzebanie


Źródło
Opublikowano: 2020-11-25 21:04:08

Joanna Wicha opowiada o tym, jak zmieniła się praca pielęgniarek w ciągu ostat

Razem:


Joanna Wicha opowiada o tym, jak zmieniła się praca pielęgniarek w ciągu ostatnich 30 lat


Źródło
Opublikowano: 2020-11-25 18:27:13

Członkini Rady Okręgu Warszawskiego Razem, Helena Nitkiewicz o horrendalnych

Razem Warszawa:

Członkini Rady Okręgu Warszawskiego Razem, Helena Nitkiewicz o horrendalnych kosztach wywozu śmieci w stolicy >>> https://www.facebook.com/hznitkiewicz/posts/162184488934725

Opłaty za śmieci w Warszawie są oburzające – od kilkunastu lat obserwujemy zaniedbania, których cenę płacą warszawiacy i warszawianki. Spójrzmy na kilka miast wojewódzkich:
– Białystok – 3 progi powierzchni lokalu 16 zł/36 zł/45 zł
– Bydgoszcz – 22 zł za osobę,
– Poznań – 27 zł za osobę,
– Kraków – 23 zł za osobę,
– Szczecin – 7,5 zł za 1 m3 zużytej wody (w zabudowie wielorodzinnej i jednorodzinnej jeśli zużycie nie przekroczy w niej 4 m3) i 94 zł w zabudowie wielorodzinnej, jeśli zużycie przekracza 4 m3.

Miasta te łączy fakt, że mają spalarnie o mocach przerobowych pokrywających swoje zapotrzebowanie (warszawska na Targówku jest instalacją zdecydowanie za małą i nie dość nowoczesną) i… More


Źródło
Opublikowano: 2020-11-25 14:09:40

Tego nie pokażą Wam w TVP! Bronimy małych restauracji! Nie pozwolimy korporacj

Razem:


Tego nie pokażą Wam w TVP! Bronimy małych restauracji! Nie pozwolimy korporacjom łupić małych przedsiębiorców!


Źródło
Opublikowano: 2020-11-25 12:51:52

Mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do informacji o planach zagospodarowania. Uchwała obywatelska przyjęta!

Razem Podkarpackie:

Pierwsza w Rzeszowie uchwała obywatelska przyjęta! 🎉

Jak można przeczytać w Wyborcza.pl Rzeszów, radne i radni Rzeszowa zdecydowali się przyjąć uchwałę stworzoną przez stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, które domagało się zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o planach zagospodarowania i inwestycjach na terenie miasta.

To pierwszy dobry krok w kierunku lepszego zagospodarowania przestrzennego miasta Rzeszowa, większego dostępu do informacji publicznej oraz działanie podnoszące poziom zaangażowania obywateli 💪

Mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do informacji o planach zagospodarowania. Uchwała obywatelska przyjęta!

Pomimo wątpliwości od strony formalnoprawnej, radni Rzeszowa zdecydowali się przyjąć uchwałę stworzoną przez stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, które domagało się zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o planach zagospodarowania.

Źródło
Opublikowano: 2020-11-24 22:07:30

Dorota Olko podsumowuje najważniejsze interwencje poselskie naszych parlamenta

Razem:


Dorota Olko podsumowuje najważniejsze interwencje poselskie naszych parlamentarzystów.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-24 19:05:29

Władysław Frasyniuk, Józef Pinior, Stanisław Huskowski, Rafał Dutkiewicz, Bogdan

Razem Wrocław:

Władysław Frasyniuk, Józef Pinior, Stanisław Huskowski, Rafał Dutkiewicz, Bogdan i Barbara Zdrojewscy i prof. Ludwik Turko. Co ich łączy? Wszyscy byli opozycjonistami w okresie PRL. Wszyscy podpisali list, w którym bronią zmarłego kardynała Gulbinowicza, ukaranego przez Watykan m.in. za molestowanie seksualne. Oburza Was to? Nie dziwimy się Wam, ale to dopiero początek, niestety! Sygnatariusze listu uważają, że molestowanie seksualne to "kwestia o charakterze obyczajowym" oraz, że znamy jedynie "jednostkowe świadectwo o wątpliwej wiarygodności". Dlaczego uważają, że świadectwo ma wątpliwą wiarygodność? Z lektury listu się tego nie dowiemy, bo o tym już nie raczyli napisać. Czyżby więc uważali, że, oporny w tych sprawach Watykan, podjął decyzję bez zbadania sprawy? Taka szkodliwa mentalność, zgodnie z którą można z góry podważać wiarygodności ofiary, powinna była odejść wraz z totalitarnymi praktykami systemu komunistycznego! Autorzy listu słowem nie odnieśli się do faktu poręczenia przez Gulbinowicza za skazanego gwałciciela dzieci, który dzięki temu poręczeniu mógł gwałcić dalej. Nie chcą widzieć skandalicznych faktów z biografii Gulbinowicza. Bo co? Bo to zaburzy ich dobre samopoczucie? Skoro przez tyle lat grzali się w blasku zmarłego hierarchy, a teraz muszą przejść do porządku dziennego nad tym, że ich idol w purpurze dopuszczał się molestowania, to wolą tego nie dostrzec, zamiast się z tym zmierzyć? Smutne. Ale w Polsce nie zaskakuje.

Jest to bowiem już kolejny przykład na to, że, w naszym, teoretycznie świeckim, państwie nieustannie borykamy się z traktowaniem duchownych, jakby byli nietykalni, nawet w momencie, gdy występują wyraźne przesłanki popełnienia czynów molestowania seksualnego, pedofilii, systemowego ukrywania pedofilów. Wciąż żyjemy sprawą zmarłego już kardynała Gulbinowicza, który w wyniku ostatniego głosowania wrocławskich radnych, stracił Honorowe Obywatelstwo Wrocławia. Decyzja bardzo dobra, jednak dlaczego kroki zostały podjęte tak późno? Już w zeszłym roku Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet wystąpiło do Rady z petycją o odebranie Gulbinowiczowi tego tytułu. Szkoda, że wtedy radnym zwyczajnie zabrakło odwagi, by postawić się Kościołowi, nawet w obliczu cierpienia bezbronnych dzieci – ofiar kościelnej pedofilii, na krzywdę których, już wtedy widzieliśmy, że kardynał był głuchy. Przecież już wtedy przez kilka lat miał wiedzę o pedofilskich czynach księdza Kani, gdzie jedyną reakcją kurii było przenoszenie go z parafii do parafii. Wiedza, jaką posiadał o czynach Kani, nie przeszkadzała mu jednak, by za niego ręczyć. Argument Rady, jakoby regulamin nie pozwalał na te działania, był zakłamany, bo można było po prostu uchwałę wycofać – tak, jak każdy podmiot zdolny takowe podejmować według ogólnie przyjętych norm prawnych. To dobra wiadomość, że działania zostały teraz podjęte, jednak godny potępienia jest fakt, że zrobiono to dopiero, gdy sam Gulbinowicz został przez Watykan za czyny pedofilskie skazany, a więc w tym wypadku Rada już zbyt wielu wyjść z sytuacji nie miała. Należy zatem powiedzieć jasno: w wyraźnych przypadkach zaniechań, nie należy więcej czekać do ostatniego momentu z odbieraniem honorów – trzeba działać szybko, sprawnie i konkretnie. A przede wszystkim odważnie.

Od 24 lipca br. działa komisja ds. pedofilii w kościele. Przy czy słowa komisja i działa należy pisać w cudzysłowie. Jej aktywność jest bowiem żadna. Ale czy może być inaczej, skoro zasiadają w niej osoby m.in. z organizacji Ordo Iuris? To pytanie retoryczne. Naszym celem jest powołanie bezstronnej komisji, która dogłębnie wyjaśni wszystkie przypadki pedofilii i jej ukrywania przez polski kościół katolicki. Komisji, która będzie się w pierwszej kolejności kierować interesem ofiar, a nie obroną tzw. "dobrego" imienia kościoła. Oczywiście niektórych nie przekona nawet bezstronna komisja, wyroki sądów, stos dowodów, autorytet najwyższego przywódcy wiary jaką wyznają. Bo krok do przodu w celu ochrony ofiar i ukarania sprawców wymaga zmiany mentalności. Oby to wydarzyło się jak najprędzej.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-24 17:25:40

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy Rada Miasta Oleśnica wspiera protestujące kobiet

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy Rada Miasta Oleśnica wspiera protestujące kobiety, to odpowiadam: nie, nie wspiera.

Kilkanaście dni temu złożyłam moją i Laura Kwoczała petycję, osobny projekt uchwały przygotowali również radni Robert Sarna i Paweł Leszczykowski.

Żaden z tych, postulowanych przez nas, projektów nie znalazł się w porządku obrad na dzień 27.11.

Rozumiem, że na protestach fajnie się promować, pokazywać z transparentami, udzielać poparcia w mediach społecznościowych – to takie fajne, klikalne.

Natomiast jak przychodzi do faktycznego wsparcia, to nie, nie ma tematu.

A wiecie co ZNALAZŁO się w porządku obrad następnej Sesji Rady Miasta? Odrzucenie skargi na płodobusy w przestrzeni publicznej. Podczas, gdy Kraków uchwalił zakaz prezentowania takich treści, Oleśnica głaszcze kościół i organizacje fundamentalistyczne po główkach i legitymuje ich atak na prawa kobiet.

Pamiętajcie, drodzy radni. Oleśniczanki was rozliczą przy urnach. Jesteście wybrani również naszymi głosami.

Nie zapomnimy Wam tego.
#PatrzymyWamNaRęce

MojaOlesnica.pl
Razem Wrocław
Nowa Lewica – SLD Oleśnica
OlesnicaInfo.pl
Nowa Oleśnica
OleśnicaPatrzymyWamNaRęce

Źródło
Opublikowano: 2020-11-24 11:08:32

Razem:Źródło
Opublikowano: 2020-11-23 22:44:59

Marcelina Zawisza o ochronie zdrowia i pracownikach socjalnych

Razem:


Marcelina Zawisza o ochronie zdrowia i pracownikach socjalnych


Źródło
Opublikowano: 2020-11-23 21:44:32

Dziś protestujący w Warszawie zgromadzili się pod budynkiem MEN, gdzie okazali s

Razem Wrocław:


Dziś protestujący w Warszawie zgromadzili się pod budynkiem MEN, gdzie okazali swój sprzeciw wobec zastraszania przez ministra Czarnka nauczycieli i uczniów, a także domagali się jego dymisji. Jeśli myślicie, że zachowanie policjantów wobec pokojowo protestujących obywateli w ostatnich dniach to szczyt bezprawia i naruszenia wolności demonstrowania, a gorzej już być nie może, to niestety dzień dzisiejszy udawania, że władza zawsze może posunąć się o krok dalej – zatrzymana została dziennikarka Agata Grzybowska, która fotografowała protestujących. Nie pomogło nawet okazanie przez nią legitymacji dziennikarskiej. Najwyraźniej władzom, która wydaje rozkazy Polskiej Policji, przeszkadzają już nie tylko pokojowe demonstracje, lecz także wolność mediów.

Edit: Agata Grzybowska została już zwolniona z zatrzymania.

Materiał z Instagrama zxlifeofmyownxz


Źródło
Opublikowano: 2020-11-23 20:30:49

Polska ochrona zdrowia trzyma się na nogach tylko dzięki katorżniczej pracy piel

Razem:

Polska ochrona zdrowia trzyma się na nogach tylko dzięki katorżniczej pracy pielęgniarek, ratowników, salowych, lekarek czy laborantów. PiS to widzi, ani myśli przekazać więcej na zdrowie i żeruje wyzyskując pracowników. PiS wyciera sobie gębę "ochroną życia", a życie Polek i Polaków jest dla nich warte tyle, co nic.

Razem i Lewica zwiększą nakłady na ochronę zdrowia. Do 7,2 proc. PKB 💪


Źródło
Opublikowano: 2020-11-23 19:23:30

Pierwszym protestem, w jakim brałam brałam udział był Czarny Protest z września

Razem Warszawa:

Pierwszym protestem, w jakim brałam brałam udział był Czarny Protest z września 2016. I choć byłam wtedy uczennicą liceum, która bardziej przejmowała się maturą z biologii niż sytuacją w naszym kraju, to dołączyłam wtedy do dziesiątek kobiet, które wyszły w tamten poniedziałek na ulice mojego rodzinnego miasta, bo poczułam, że to jest ważna kwestia, wobec której nie potrafię przejść obojętnie.

Od tamtych protestów minęły już ponad cztery lata, więc gdy usłyszałam o haniebnym wyroku Trybunału, byłam wściekła.
Wściekła, że cały czas, jesteśmy zmuszane walczyć o nasze podstawowe prawa, o naszą godność, o nasze bezpieczeństwo.
Wściekła, że jesteśmy sprowadzane do roli inkubatorów, uprzedmiotawiane, traktowane jak istoty drugiej kategorii.
Jeszcze przed październikowym wyrokiem miałyśmy w Polsce jedno z najbardziej restrykcyjnych ustawodawstw ws. aborcji w Europie i absolutnie nie pozwolimy na jego dalsze ograniczenia.

Anty-aborcjoniści tłumaczą swoje poglądy „chęcią obrony życia” – dlaczego jednak pomijają życie kobiet, matek, rodziców? Dlaczego chcą skazywać je wieloletnie cierpienie, traumy, potencjalne ciężkie uszczerbki na zdrowiu? Dlaczego przy jednoczesnym zakazywaniu aborcji, nie chcą zapewniać dzieciom z niepełnosprawnościami i wadami rozwojowymi możliwości godnego życia? Dlaczego nie biorą pod uwagę warunków socjoekonomicznych rodzin, ich możliwości do zaopiekowania się dzieckiem? Dlaczego zapominają o niepełnosprawnych dorosłych, zamkniętych DPS-ach, często mieszkającymi w fatalnych warunkach, pozostawionych samymi sobie?

Aborcja nie jest żadną przyjemnością i dobrze, gdyby było ich dokonywanych jak najmniej. Ale zmniejszajmy ich liczbę nie zakazami, ale rzetelną edukacją seksualną, łatwo dostępną antykoncepcją, walką z kulturą gwałtu i patriarchatem.

Dlatego protestuje i będę protestować, ponieważ chciałbym żyć w kraju, w którym każda z nas może mieć wybór i bez strachu planować rodzinę. Gdzie może po prostu czuć się bezpiecznie.

Joanna Gierzyńska
Studentka psychologii
Członkini okręgu warszawskiego Razem
#KobietyRazem
#WyrokNaKobiety
_____________________________________________
#KobietyRazem to cykl, w którym nasze działaczki mówią o walce o prawa kobiet i o ostatnich, historycznych protestach.WyrokNaKobiety,KobietyRazem

Źródło
Opublikowano: 2020-11-23 18:59:48

Jako zapalona czytelniczka chętnie sięgam po książki historyczne i powieści obyc

Razem Warszawa:

Jako zapalona czytelniczka chętnie sięgam po książki historyczne i powieści obyczajowe.Gdy czytam o historii Polski, niezależnie od epoki, niezmiennie imponuje mi siła polskich kobiet. Zawsze potrafiły stanąć na wysokości zadania. Kiedy niełaskawe koleje losu przetaczały się nad tą nieszczęsną krainą, to one były jej spoiwem. Prowadziły gospodarstwa, gdy mężów i ojców zsyłano na obce ziemie. W okupowanej Polsce, pozbawione niemal wszystkich zasobów, wynajdywały sposoby na obiady z obierek i sukienki z resztek tkanin. Gdy zabraniano mówić o polskiej historii, w tajemnicy przekazywały dzieciom nasze tradycje. Kobiety lepiej sytuowane patronowały artystom, nie pozwalając polskiej kulturze upaść. Mimo że próżno nazwisk tych cichych bohaterek szukać na pomnikach i tablicach, ich rozsądek, zaradność i hart ducha oddały nieocenione zasługi społeczeństwu. Patriotyzm polskiej kobiety to nie patetyczne hasła, rzewne przemowy i szaleńcze zrywy, lecz wytrwała praca na rzecz kraju, często ponad siły.

Tylko tego, kto nie zna polskiej historii, może dziwić ogrom dzisiejszych protestów. Tylko ten, który nie szanuje naszej tradycji, może wyszydzać gniew Polek. Tylko ten, któremu przyświeca wyłącznie własna korzyść, może podjąć cyniczne polityczne gierki, których stawką jest życie i bezpieczeństwo obywatelek. Obecny rząd bardzo lubi brać na sztandary patriotyczne hasła, wycierać sobie gębę tradycją, zapominając, że w tej tradycji nie leży i nigdy nie leżała uległość. Pokolenia Polek walczyły o nas, o naszą wolność i godność. Obowiązkiem polskiej patriotki jest zrobić to samo dla naszych córek.

Aleksandra Niewiadomska
Architektka, malarka
Członkini okręgu warszawskiego Razem
#KobietyRazem
#WyrokNaKobiety
_____________________________________________
#KobietyRazem to cykl, w którym nasze działaczki mówią o walce o prawa kobiet i o ostatnich, historycznych protestach.WyrokNaKobiety,KobietyRazem

Źródło
Opublikowano: 2020-11-22 19:04:20

Dziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.

Razem Pomorze:

Dziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.
Czy wiecie, że zapisy w Konstytucji RP były wybierane w głosowaniu z wcześniej przygotowanych propozycji? Głosujący świadomie odrzucili wszystkie zapisy o ochronie życia poczętego (było ich pięć. Trzy dostały 0 głosów na 43, a pozostałe dwa: 2/43 i 4/43). Wybrali zapis dziś obowiązujący: “Każdy człowiek ma prawo do ochrony życia”.
Dlaczego tak?
Twórcy naszej Konstytucji najwyraźniej mieli świadomość, że temat tak istotny powinien się wykuwać w debacie publicznej i parlamentarnej, a nie być określany przez małe, zamknięte gremia, choćby nie wiem jak szacowne.
Dziś, kiedy wybrane z pogwałceniem przepisów wąskie gremium zdeptało prawa kobiet i osób z macicami do samostanowienia, nic dziwnego, że prawie wszyscy czujemy się pokrzywdzeni. 70% społeczeństwa Polski popiera #strajkkobiet. 13% procent wzięło w nim czynny udział. Kobiety i ich sojusznicy wprowadzają temat tam, gdzie jego miejsce – to jest właśnie debata publiczna z prawdziwego zdarzenia!strajkkobiet

Źródło
Opublikowano: 2020-11-22 10:15:32

ziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.

Razem Pomorze:

ziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.
Czy wiecie, że zapisy w Konstytucji RP były wybierane w głosowaniu z wcześniej przygotowanych propozycji? Głosujący świadomie odrzucili wszystkie zapisy o ochronie życia poczętego (było ich pięć. Trzy dostały 0 głosów na 43, a pozostałe dwa: 2/43 i 4/43). Wybrali zapis dziś obowiązujący: “Każdy człowiek ma prawo do ochrony życia”.
Dlaczego tak?
Twórcy naszej Konstytucji najwyraźniej mieli świadomość, że temat tak istotny powinien się wykuwać w debacie publicznej i parlamentarnej, a nie być określany przez małe, zamknięte gremia, choćby nie wiem jak szacowne.
Dziś, kiedy wybrane z pogwałceniem przepisów wąskie gremium zdeptało prawa kobiet i osób z macicami do samostanowienia, nic dziwnego, że prawie wszyscy czujemy się pokrzywdzeni. 70% społeczeństwa Polski popiera #strajkkobiet. 13% procent wzięło w nim czynny udział. Kobiety i ich sojusznicy wprowadzają temat tam, gdzie jego miejsce – to jest właśnie debata publiczna z prawdziwego zdarzenia!strajkkobiet

Źródło
Opublikowano: 2020-11-22 09:13:45

Protest kobiet w Łodzi

Michał Pytlik:


Protest kobiet w Łodzi


Źródło
Opublikowano: 2020-11-22 00:39:19

Policja prąca do konfrontacji przeciw kobietom w Łodzi

Michał Pytlik:


Policja prąca do konfrontacji przeciw kobietom w Łodzi


Źródło
Opublikowano: 2020-11-21 20:07:30

Macierzyństwo może być pięknym czasem, ale żadnej z nas nikomu nie wolno uszczęś

Razem Warszawa:

Macierzyństwo może być pięknym czasem, ale żadnej z nas nikomu nie wolno uszczęśliwiać na siłę. Chcę, by kobiety mogły w końcu same decydować o sobie i o swoim życiu. Mamy prawo żyć zgodnie z własnym sumieniem. W przyszłości nikt nikogo nie zmusi do przerwania ciąży, ponieważ jest to indywidualna decyzja każdej z nas.

Podziwiam każdą kobietę, która zdecydowała się urodzić dziecko wiedząc, że będzie ono niepełnosprawne. Są one bohaterkami, podejmując się tak trudnego zadania. Spora część kobiet wie jednak, że nie poradziłaby sobie w tej roli. To nieludzkie, by zmuszać je do podtrzymania ciąży za wszelką cenę.

Wiele kobiet, które planowały ciążę w najbliższym czasie, boi się, że z chwilą pojawienia się "dwóch kresek" staną się inkubatorami bez prawa głosu, a ich ciało przestanie należeć do nich. Sama jestem jedną z tych kobiet i mimo chęci powiększenia rodziny jestem zmuszona odłożyć te plany na później.

Walczę o prawa kobiet, ponieważ każda z nas zasługuje na godne traktowanie.
Walczę, ponieważ mam dość tłumaczenia się z każdej decyzji, która dotyczy mojego ciała.
Walczę, ponieważ wiem, że mam wpływ na zbliżające się zmiany!

Natalia Kwiatkowska
Pracownica produkcji
Członkini okręgu warszawskiego Razem
#KobietyRazem
#WyrokNaKobiety
_____________________________________________
#KobietyRazem to cykl, w którym nasze działaczki mówią o walce o prawa kobiet i o ostatnich, historycznych protestach.WyrokNaKobiety,KobietyRazem

Źródło
Opublikowano: 2020-11-21 18:24:32

Razem Pomorze przeciwko haniebnym atakom na Centrum Praw Kobiet.

Razem Pomorze:

Razem Pomorze przeciwko haniebnym atakom na Centrum Praw Kobiet.

Wraz z:

Nowa Lewica
Młoda Lewica
Polska Partia Socjalistyczna
Lepszy Gdańsk
Federacja Młodych Socjaldemokratów
Fundacja na Rzecz Humanizmu, Racjonalizmu i Świeckości
Fundacja Godność Pacjenta

nie pozwolimy na pozbawienie ofiar przemocy wsparcia ze strony Centrum Praw Kobiet. Zawsze jesteśmy z Polkami i Polakami w potrzebie, tym razem też się nie ugniemy. Gdańszczanki potrzebują silnych organizacji kobiecych, które oferują wsparcie i bezpieczeństwo.Źródło
Opublikowano: 2020-11-21 13:39:17