Głośne ostatnio historie zwolnień związkowców, m.in. Mariusza Ławnika przez mBan

Justyna Samolińska:


Głośne ostatnio historie zwolnień związkowców, m.in. Mariusza Ławnika przez mBank Polska (PIP stwierdziła, że bank rażąco naruszył prawo), czy Magdy Malinowskiej przez Amazon.com, wołają o istotne zmiany w prawie na rzecz silniejszej, realnej ochrony związkowców.

Tymczasem w zaciszu swojego gabinetu radca prawny Marta Kopeć z Kopeć & Zaborowski – KKZ, być może słysząc właśnie o tych przypadkach, zwęszyła dobry interes i reklamuje się przy pomocy tekstu „Jak zwolnić związkowca?”. Potwornie przy tym generalizuje i stereotypizuje:
Typowy związkowiec, „Wiesiek”, według niej:
„Może bezkarnie obrażać przełożonych, członków zarządu, lekceważyć polecenia służbowe. Wolno mu pluć Ci w twarz i siać ferment wśród załogi. Może pracować na pół gwizdka”.
„Poczucie bezkarności u związkowców jest tak duże, że nierzadko odbija się na nastrojach społecznych. Bo dlaczego taki Wiesiek może nie stosować się do zasad, dlaczego może wszystko, a inni pracownicy nie mogą?”.

Ale nie dajmy się zwieść tej pozornej trosce o pracowników, w innym poradniku pisze z wyrozumiałością: „Redukcja i likwidacja etatów to dla wielu pracodawców dobry sposób na zwolnienie pracownika, gdy prawdziwy powód nie może być tym oficjalnym. Czasem jednak jest to konieczność, wynikająca z ekonomii biznesu”.


Źródło
Opublikowano: 2022-05-12 20:04:06

Hej, potrzebne mieszkanie/pokój dla pracującej Ukrainki z dwójką dzieci (16 i 7

Justyna Samolińska:

Hej, potrzebne mieszkanie/pokój dla pracującej Ukrainki z dwójką dzieci (16 i 7 lat), w którym będą mogli zostać dłużej, za pieniądze (chociaż na pewno nie w rynkowej cenie). Praca na Bankowym, Ina nie zna Warszawy, więc optymalnie Wola, Praga, linia…Hej, potrzebne mieszkanie/pokój dla pracującej Ukrainki z dwójką dzieci (16 i 7 lat), w którym będą mogli zostać dłużej, za pieniądze (chociaż na pewno nie w rynkowej cenie). Praca na Bankowym, Ina nie zna Warszawy, więc optymalnie Wola, Praga, linia…Zobacz więcej

Źródło
Opublikowano: 2022-03-03 11:19:22

Strajk w Trzemesznie – fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska | zrzutka.pl

Justyna Samolińska:


Kochane osoby, tym razem zrzutka nie na sprzęgło ani nowy komputer, ale na walkę klas. Pierwszy taki strajk w przemyśle od lat, pracownicy odeszli od pieców hutniczych i domagają się wyższych pensji. Za okres strajku nie otrzymują pensji. Każda złotówka się liczy, to moment na to, żeby pokazać że hasło „Solidarność naszą bronią” coś tam znaczy! Wplacajcie, udostępniajcie, wspierajcie protestujących!

Strajk w Trzemesznie – fundusz dla pracowników i pracownic Paroc Polska | zrzutka.pl

Źródło
Opublikowano: 2021-08-07 10:57:11

Uwaga uwaga – czy znam kogoś miłego w Odessie?

Justyna Samolińska:

Uwaga uwaga – czy znam kogoś miłego w Odessie?

Córka znajomej wraz z koleżanką, obie po 16 lat, obie Ukrainki, pojechały tam na koncert, nie mają jak wrócić, bo loty odwołane do poniedziałku, w Odessie była jakaś hardkorowa burza i zalało miejsce, gdzie miały się zatrzymać. Potrzebują godnego zaufania noclegu – to (podobno!) grzeczne dzieci, nie piją, nie ćpią, same w obcym mieście, kto pomoże!

Źródło
Opublikowano: 2021-07-22 12:16:44