Mówicie, że Kościół się nie uwrażliwia i nie modernizuje, choć przecież kiedyś

Łukasz Najder:

Mówicie, że Kościół się nie uwrażliwia i nie modernizuje, choć przecież kiedyś grzeszników karał stosem, ekskomuniką, cęgami i wiecznym potępieniem w całodobowym, bulgoczącym piekle, a dzisiaj – przeniesieniem do innej rezydencji.

Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 19:03:00

Wolałbym konkretne wsparcia dla zakażonych covidem – kiedy rzęzisz gdzieś w po

Łukasz Najder:

Wolałbym konkretne wsparcia dla zakażonych covidem – kiedy rzęzisz gdzieś w poczekalni z braku tlenu, łóżka bądź obsługi respiratora, lektor czyta ci najbardziej nikczemne tweety Leszka Balcerowicza i wypowiedzi eks-posłanki Sawickiej o służbie zdrowia nagrane przez Agenta Tomka.

Źródło
Opublikowano: 2021-03-25 12:37:14

myślami już przy konferencji prasowej premiera

Łukasz Najder:


myślami już przy konferencji prasowej premiera


Źródło
Opublikowano: 2021-03-25 09:20:38

ZAMĘT: Zwrot ludowy / Felietony / dwutygodnik.com

Łukasz Najder:

Kochani, najserdeczniej zapraszam. Rzecz o „ludowych historiach Polski” – o tym, komu tak bardzo przeszkadzają, ale zarazem i postulat-przestroga, by cały ten zbytek wydawniczym, trud reinterpretacyjny i szum w mediach nie był ostatecznie – i tradycyjnie – psu na budę. Zalecam. 🔥

ZAMĘT: Zwrot ludowy / Felietony / dwutygodnik.com

Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 15:17:02

Wszyscy w kółko o tym Dudzie i Żulczyku, a tymczasem już za parę godzin „dwuty

Łukasz Najder:

Wszyscy w kółko o tym Dudzie i Żulczyku, a tymczasem już za parę godzin „dwutygodnik” opublikuje mój głośny tekst o „ludowych historiach Polski” – komu przeszkadzają, czemu powinniśmy być wobec nich czujni. Ludzie najmilejsi, zaklinam, miejcie priorytety i wspierajcie eseistów z małych ośrodków. DoZo!


Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 12:48:05

oto zestaw, który na manifestacji w Polsce roku 2021 zapewni ci bezpieczeństwo

Łukasz Najder:

oto zestaw, który na manifestacji w Polsce roku 2021 zapewni ci bezpieczeństwo ze strony policji, a być może nawet i niewidzialność:

– brak maseczki
– efektowna tunika jakiegoś bractwa chrystusowego
– szalik kibicowski
– flara
– wydany na płycie cd album Iwana Komarenko


Źródło
Opublikowano: 2021-03-21 14:58:33

W krótkich przerwach od antylewicowych fobii i walki z wszechpotężnym socjalizme

Łukasz Najder:


W krótkich przerwach od antylewicowych fobii i walki z wszechpotężnym socjalizmem, naczelny akwizytor Platformy Obywatelskiej urządza sobie takie oto rajdy pod drugiej stronie rigczu i zwykłej logiki. W dodatku chyba nie ma w swoim pobliżu nikogo, kto by mu łagodnie wyjaśnił, że nie chodzi o PRZELŚLADOWANIE KATOLIKÓW, ale o to, żeby potencjalnych zamkniętych, podgrzanych miejsc, w których wirusek ochoczo się mnoży i transferuje z osoby na osobę, było jak najmniej. Do takich wniosków można też dojść samodzielnie za sprawą tak zwanej podkładki falsyfikującej. Patrz, konstanciniaku:

Otwarte stoki najbardziej denerwują tych, którzy na nie nigdy nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie – dalej nie ma takiego obowiązku.

Otwarte restauracje najbardziej denerwują tych, którzy nigdy do nich nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie- dalej nie ma takiego obowiązku.

Otwarte hotele/baseny/siłownie najbardziej denerwują tych, którzy nigdy do nich nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie- dalej nie ma takiego obowiązku.

Otwarte stadiony, na których Taco i Quebonafide grają komplety najbardziej denerwują tych, którzy nigdy do nich nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie- dalej nie ma takiego obowiązku.

Otwarte hale, w których dokonuje się bicie rekordu Guinnessa w jak najdłuższym staniu obok siebie i pluciu sobie w twarz najbardziej denerwują tych, którzy nigdy do nich nie wchodzą i wolą kpić z tych, którzy to robią. Spokojnie- dalej nie ma takiego obowiązku.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-20 15:59:19

Panie, ale co ja mogę? Ja tu przewodniczącym największej partii opozycyjnej je

Łukasz Najder:


Panie, ale co ja mogę? Ja tu przewodniczącym największej partii opozycyjnej jestem…


Źródło
Opublikowano: 2021-03-20 12:28:25

niech zmodernizowana Polska składa się wyłącznie z parkingów, oekranowanych dr

Łukasz Najder:

niech zmodernizowana Polska składa się wyłącznie z parkingów, oekranowanych dróg szybkiego ruchu i Żabek

Ostatni (znany mi) problem związany z modernizacją bytomskiego dworca. Niestety, chyba najgorszy…
W efekcie „wyprostowania” torowiska ma nie tylko zostać zniszczony peron „polski”, ale również wspomniana przeze mnie rampa kolejowa, jak również budynek nastawni.
Tymczasem owa nastawnia, wybudowana w latach 30-tych razem z dworcem, była, jak na tamte czasy, budowlą bardzo modernistyczną. Została wykonana z blachy. Ciągle znajdują się w niej dawne, sprawne urządzenia. Wygląd nastawni żywcem przypomina kształt „Latającego Ślązaka”. Jest prawdziwym zabytkiem techniki. Nie można dopuścić, aby został zniszczony. Jeżeli PKP go nie chce, niech przekaże miastu albo stowarzyszeniu. Budynek nastawni… Więcej
Źródło
Opublikowano: 2021-03-19 21:17:46