Rejestr ciąż – być może wielu z Was już o nim słyszało. Jeśli ten termin jest dl…

Razem Małopolska:


Rejestr ciąż – być może wielu z Was już o nim słyszało. Jeśli ten termin jest dla kogoś nowy, w skrócie: #piekłokobiet ma coraz więcej stopni.

Psuedominister Zdrowia, Adam Niedzielski, podpisał ustawę, która nakazuje personelowi medycznemu, w systemie P1, gromadzenie informacji, u których pacjentek wykryto ciążę. Po co? Wiąże się to oczywiście z nieludzkim pomysłem Kai Godek z minionego roku, żeby przerwanie ciąży było karane jak zabójstwo. Skoro zakaz aborcji nie spowodował, że jest ich mniej i nie okazał się być rozwiązaniem na niż demograficzny, tonący brzytwy się chwyta – czas na kontrolę ciąż Polek.

Jest to nie tylko sprzeczne z RODO, ale przede wszystkim z prawami człowieka, a ściślej – z prawem do prywatności. Zwłaszcza, że Minister w swoim oświadczeniu zapowiedział, że do rejestru będzie miała dostęp prokuratura i sądy na „określonych przepisach”. Art. 51 ust. 2 Konstytucji RP przesądza, że państwo może zbierać o obywatelu wyłącznie dane, które są NIEZBĘDNE w państwie demokratycznym.

Brzmi strasznie, ale jak wygląda rejestr ciąż w praktyce? Jest to kolejne narzędzie represji, które głównie ma na celu zastraszenie obywateli. Żadna kara za przerwanie ciąży nie jest uregulowana prawnie, dopóki osoba w ciąży wykonuje aborcję samodzielnie, tj. sama dla siebie zamówi tabletki wczesnoporonne lub pojedzie na zabieg za granicę. Karana jest jedynie pomoc w przerwaniu ciąży. Zatem dopóki nie jesteśmy i nie będziemy karane za aborcję, rejestr ciąż nie może tego zmienić.

Więcej informacji na ten temat w udostępnionym poście @aborcyjnydream

#rejestrciąż #Proabo #legalnaaborcja2022 #bezpiecznaaborcja #aborcja #aborcjabezgranic #aborcjajestok #niejesteśsama

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-06-09 11:09:19

Dziś jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek – w związku z tym Maciej Szlinder od…

Razem Małopolska:


Dziś jest Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek – w związku z tym Maciej Szlinder odbył rozmowę na żywo z Joanna Wicha, członkinią Zarządu Krajowego naszej partii, która z zawodu jest pielęgniarką.

Nie od dziś wiadomo, że personel Ochrony Zdrowia jest bardzo niedoceniany, często pracuje ponad siły, a nie dostaje za to należytego wynagrodzenia. Dlatego tak ważne jest, by głośno o tym mówić.

Z pozytywnych newsów: Sejm uchwalił ustawę autorstwa Krzysztof Śmiszek o objęciu farmaceutów ochroną przysługującą funkcjonariuszom publicznym.

Ekonomiczny czwartek: płace pielęgniarekŹródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-05-12 18:05:16

Gwałt to zbrodnia wojenna! Protest przed konsulatem Rosji w Krakowie

Razem Małopolska:


Już w tę niedzielę, 8 kwietnia, o godzinie 13:00 pod Konsulatem Federacji Rosyjskiej przy ul. Biskupiej 7, odbędzie się milczący protest w sprawie haniebnych czynów na tle seksualnym na naszych ukraińskich siostrach. Będzie to również gest solidarności, domagający się godnej opieki medycznej i bezpiecznej aborcji dla Ukrainek przebywających aktualnie w naszym kraju.

Protestowały już Estonki, otaczając Ambasadę Rosji w Tallinie, w czarnych workach na głowie, umazane sztuczną krwią. Krok w krok za nimi poszła też społeczność Wilna, Warszawy i Trójmiasta, teraz pora na Kraków 🇺🇦

Ukrainki są w Polsce ofiarami dużo większej wiktymizacji, niż my same – nie dość, że są ofiarami ksenofobii, mają za sobą traumę wojny, to jeszcze w przypadku gwałtu zabieg aborcji jest utrudniony i stygmatyzowany, pomimo, że w polskim prawie nie jest zakazany.

Żądamy zmiany przepisów o przyspieszenie procedury aborcji w przypadku gwałtu.

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-05-03 10:36:18

Dziś w Krakowie, w Spółdzielni „Ogniwo”, odbyło się spotkanie, na którym omawian…

Razem Małopolska:


Dziś w Krakowie, w Spółdzielni „Ogniwo”, odbyło się spotkanie, na którym omawiane były nowe pomysły na działania lokalne naszej partii, bieżące sprawy okręgów Małopolska Zachodnia i Razem Kraków oraz zbliżające się wybory delegatów na majowy Kongres w Warszawie. Na nasze spotkanie specjalnie ze stolicy przyjechały członkinie Zarządu Krajowego Razem, Joanna Wicha i posłanka Paulina Matysiak. W posiedzeniu wzięła również udział krakowska posłanka Daria Gosek-Popiołek ☺️ Dołożymy wszelkich starań, żeby wszystkie nasze postanowienia się urzeczywistniły. Życzymy miłego weekendu majowego!


Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-04-30 22:42:05

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy do przystąpienia do Unii Europejs…

Razem Małopolska:

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy do przystąpienia do Unii Europejskiej! 💛🇺🇦💙 #SlavaUkrainiParlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy do przystąpienia do Unii Europejskiej! 💛🇺🇦💙 #SlavaUkraini


SlavaUkraini,SlavaUkraini

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-03-01 16:09:13

Pomoc Ukrainie – Fundacja im. Stefana Batorego

Razem Małopolska:


Fundacja Batorego opublikowała listę zweryfikowanych zbiórek charytatywnych dla naszych ukraińskich braci. Wpłat można dokonywać wchodząc w podane niżej linki:

1. Fundacja ,,Nasz Wybór”
https://pomagam.pl/solidarnizukraina
2. Fundacja ,,Ocalenie”
https://www.facebook.com/donate/275450921370284/
3. Polska Akcja Humanitarna
https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina
4. Polska Misja Medyczna
https://pmm.org.pl/chce-pomoc#ukraina
https://www.facebook.com/donate/375415624008297/5395474380471879/
5. Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej
https://pcpm.org.pl/ukrainaotwiera
https://www.facebook.com/donate/2948107692167955/4897929046952704/

Źródło:
https://www.batory.org.pl/2022/02/25/pomoc-ukrainie/

Pomoc Ukrainie – Fundacja im. Stefana Batorego

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-02-28 20:16:53

Wojna w XXI w. ma dwie strony medalu – z jednej możemy szybciej i lepiej zmobili…

Razem Małopolska:


Wojna w XXI w. ma dwie strony medalu – z jednej możemy szybciej i lepiej zmobilizować się do pomocy potrzebującym, co widać od samego początku ataku na Ukrainę. Dość spolaryzowane państwo polskie w dobie konfliktu militarnego, którego ofiarami są nasi najbliżsi zagraniczni sąsiedzi, wykazało się niesamowitą solidarnością. Wiele organizatorów zbiórek charytatywnych, z magazynów których wyjeżdża transport dostarczający potrzebne artykuły na polsko-ukraińskie granice, ogłaszają, że są przepełnione i okazana pomoc przerosła najśmielsze oczekiwania. Druga, już nie tak pokrzepiająca strona globalizacji w czasie wojny, to krążąca po całym internecie olbrzymia dezinformacja i prorosyjska propaganda.

Zanim udostępnisz infografikę na swoim instastory lub na facebook’u – koniecznie sprawdź źródło. Nie publikuj byle czego, ponieważ możesz nawet nieświadomie rozprzestrzeniać fake newsy. Przed przelaniem jakiejkolwiek, nawet najmniejszej kwoty, sprawdź, czy zbiórka charytatywna, którą wybrał*ś, jest zweryfikowana. Nie wplątuj się w niepotrzebne dyskusje z rosyjskimi trolami. Swoją energię i cenny czas lepiej przeznaczyć na zgłaszanie ich administracji, czy to Instagrama, czy Facebooka, czy Twittera. Nieważne, czy chodzi o komentarz, post lub całe konto.

Oto przykłady kilku kont kontrolowanych przez rosyjskie władze, które niezwłocznie należy zgłaszać do administracji:
1. RT (instagram: @rt),
2. Sputnik (instagram: @sputnik_news),
3. Redfish (instagram: @redfishstream),
4. In The Now (instagram: @inthenow),
5. Soapbox (instagram: @soapboxstand).

Przekaz w.w. kont to m.in. fake newsy głoszące, że Ukraina ostrzeliwuje Donieck i chowa rakiety w dzielnicach mieszkalnych. Nie ma żadnych informacji o ataku na Kijów ani informacji o jakiejkolwiek agresji ze strony Rosji.

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-02-28 16:54:00

Maspex sfinalizował przejęcie CEDC. Żubrówka znów jest polska

Razem Małopolska:


W odniesieniu do poprzedniego posta – każdy z nas może zastosować sankcje. Zarówno duże firmy, jak i zwyczajni konsumencji.

Firma Maspex z siedzibą w Wadowicach poczyniła w tym kierunku ogromny krok, finalizując przejęcie CEDC (Central European Distribution Corporation) – producenta głównie wódek, który do niedawna był w rękach Russian Standard, czyli największego producenta alkoholi w Rosji, czyli popularna Żubrówka, Soplica, Absolwent, Bols, Palace czy Royal tak naprawdę nie były polskie.

Oprócz wykluczania Federacji Rosyjskiej z międzynarodowych wydarzeń sportowych czy politycznych przez bardziej wpływowych ludzi, warto zastanowić się, jakich wyborów dokonujemy w codziennym życiu. Każda, nawet najmniejsza sankcja zastosowana wobec rosyjskich producentów jest ważna. Kropla drąży skałę.

Maspex sfinalizował przejęcie CEDC. Żubrówka znów jest polska

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-02-26 18:25:26

Czytamy, że życie naszych przyjaciół i przyjaciółek w Ukrainie jest mniej warte …

Razem Małopolska:


Czytamy, że życie naszych przyjaciół i przyjaciółek w Ukrainie jest mniej warte od belgijskich brylantów i włoskich laczków od Gucci.

Czas z tym skończyć! Putin zrozumie tylko potężne uderzenie ekonomiczne!

💳 Odciąć Rosję od SWIFT!
🏦 Odciąć rosyjskie banki od rynków europejskich!
👨‍💼 Wyrzucić rosyjskich dyplomatów!
🤑 Skonfiskować majątki rosyjskich oligarchów!
🇺🇦 Umorzyć międzynarodowy dług Ukrainy!
💱 Zamrozić obrót rosyjskimi obligacjami!
🌍 Zawiesić członkostwo Rosji w Radzie Europy!
⛽ Zrezygnować z Nord Stream 2!
👨‍⚖️ Zgłosić rosyjskich zbrodniarzy do Międzynarodowego Trybunału Karnego!

Teraz!


Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2022-02-25 16:04:50

Dziś media prywatne zamilkły w proteście przeciwko nowemu projektowi ustawy, któ…

Razem Małopolska:

Dziś media prywatne zamilkły w proteście przeciwko nowemu projektowi ustawy, który ma opodatkować reklamy w mediach. Rząd twierdzi, że to sprawiedliwa składka solidarnościowa, która wesprze walkę ze skutkami epidemii.

Tymczasem propozycja rządu ma niestety mało wspólnego ze sprawiedliwym opodatkowaniem. Sprowadza się do tego, żeby wziąć pieniądze od mediów, których władza nie kontroluje, i rozdać je tym, które się władzy podobają. To po prostu nadużycie władzy, która od lat wykorzystuje fundusze celowe, żeby kierować strumień publicznych pieniędzy do swoich popleczników. Umówmy się, kolejne dotacje dla kościoła czy księdza Rydzyka nie mają nic wspólnego z dbaniem o dobro wspólne, ani ze… Więcej

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano:

W gąszczu nieprzyjemnych newsów z minionych dni mamy dla Was coś zupełnie innego…

Razem Małopolska:


W gąszczu nieprzyjemnych newsów z minionych dni mamy dla Was coś zupełnie innego – udało się zebrać 100 tysięcy pod projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów 💚

Taka ilość podpisów oznacza, że projekt ustawy obywatelskiej będzie musiał być przeczytany w Sejmie, a więcej podpisów to większa szansa na należyty dostęp do legalnej, bezpiecznej i dostępnej aborcji w Polsce. Zmiany w prawie spowodowane pandemią pozwalają na dalsze zbieranie podpisów, a zatem będzie ich jeszcze więcej!

Zbierajcie podpisy i podpisujcie się do 14 lutego, a 8 marca projekt zostanie złożony w Sejmie.

W związku z tym, że niemożliwe jest zbieranie podpisów online – wydrukuj kartę z labk.pl, podpisz, zbieraj podpisy wśród rodziny i znajomych i wyślij do Komitetu Legalnej Aborcji Bez Kompromisów.

Więcej informacji na instagramie @legalna.aborcja

#SolidarnośćNasząBronią #LegalnaAborcjaBezKompromisów #strajkkobiet #AniJednejWięcej #prawakobiet #prawoaborcyjne


Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2021-12-20 20:47:42

Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom wyszedł ze wspaniałą inicjatywą – Telefon…

Razem Małopolska:


Instytut Przeciwdziałania Wykluczeniom wyszedł ze wspaniałą inicjatywą – Telefonem Pomocowym i Helpdeskiem dla Mężczyzn. Linia będzie czynna w każdy czwartek w godzinach wieczornych – między 19:00 a 21:00. Jest również możliwość kontaktu mailowego pod adresem biuro@fundacjaipw.org. Doradcą psychologicznym sprawującym pieczę nad funkcjonowaniem teleporadni jest Rafał Grabowski, wykształcony i doświadczony psycholog, absolwent Uniwersytetu Humanistycznego SWPS, współpracujący m.in. z Ośrodkiem Wsparcia Ekonomii Społecznej i Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Toruniu.

Dlaczego możliwość mówienia o problemach wśród mężczyzn jest tak ważna i trzeba na nią kłaść duży nacisk? Ponieważ wciąż wszechobecne jest powielanie szkodliwych stereotypów o tym, że mężczyzna ma być ,,męski”. Tu ,,męski” rozumiane jako twardy, bez uczuć, nie mający prawa się rozpłakać. Wciąż widzimy mężczyznę w mniemaniu prymitywnego schematu żywiciela rodziny, nieustraszonego łowcy. Tymczasem uczucia są rzeczą ludzką. Rozmawianie o swoich lękach, stresie lub traumach nie jest zarezerwowane tylko dla kobiet. Przez podejście wspomniane na początku akapitu zdecydowanie większy odsetek samobójców stanowią mężczyźni, ponieważ już na etapie dzieciństwa małym chłopcom wpaja się takie frazy jak: ,,Chłopaki nie płaczą”, ,,Nie bądź jak baba”, co w dorosłym życiu skutkuje skrywaniem w sobie problemów, brakiem umiejętności radzenia sobie z nimi i nierzadko agresją czy uciekaniem w używki.

Mężczyzno/chłopaku – rozmawianie o problemach JEST MĘSKIE. Ty też masz prawo się rozpłakać i to nie będzie ujma na Twoim honorze, jeśli przyznasz, że nie masz siły, nie dasz rady, jesteś przebodźcowany.


Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2021-12-09 20:48:36

Link do wydarzenia:…

Razem Małopolska:

Link do wydarzenia: https://fb.me/e/187KHowSA

Drodzy i Drogie,

jak pewnie już wiecie – w najbliższą sobotę na krakowskim Rynku zbierają się piękni chłopcy narodowcy, żeby zademonstrować, że stoją murem za polskim mundurem i dziękują polskim służbom za każde uchodźcze dziecko wywiezione do lasu, każdą przerzuconą przez płot kobietę, każdego przepędzonego mężczyznę.

Nie możemy pozwolić na szerzenie nienawiści i strachu przed biednymi ludźmi szukającymi kawałka bezpiecznej ziemi. Nie możemy pozwolić na budowanie narracji o bohaterstwie polskich strażników i policjantów, kiedy godzą się oni wykonywać rozkazy bezprawne i okrutne.

A więc – kontrmanifestacja! Widzimy się przy studzience Badylaka w sobotę o godz. 15.

Zachęcamy do przynoszenia transparentów, a także kocy terminicznych – symbolu próbujących przetrwać w chłodzie uchodźców i uchodźczyń.

Podczas manifestacji chcielibyśmy zebrać też jak najwięcej takich właśnie kocy (tych nierozpakowanych), aby przekazać je grupom przebywającym na granicy – więc, jeśli możecie, przynieście je!

fot. Kacper Pempel, Reuters/Forum
Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2021-11-18 22:06:21

Protest w Suchej Beskidzkiej – Beskidzka24.pl

Razem Małopolska:


Podobnie jak w wielu miastach w Polsce, również i w Suchej Beskidzkiej odbył się dzisiaj (6 listopada) protest pod hasłami „Ani jednej więcej” i „Spacer dla Izy”.

Platforma Obywatelska – Małopolska Platforma Obywatelska – powiat suski Barbara Borkowska KOD_Małopolskie Ewelina Pytel Polska 2050 Małopolskie Razem Małopolska

https://beskidzka24.pl/protest-w-suchej-beskidzkiej/

Protest w Suchej Beskidzkiej – Beskidzka24.pl

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2021-11-06 19:46:22

30 listopada radczyni prawna Jolanta Budzowska poinformowała na Twitterze o trag…

Razem Małopolska:


30 listopada radczyni prawna Jolanta Budzowska poinformowała na Twitterze o tragicznym wydarzeniu, jakie miało miejsce w Pszczynie. 22 października, 30-letnia Izabela, w 22. tygodniu ciąży, trafiła do szpitala z tzw. bezwodziem. Lekarze czekali, aż płód obumrze. Z relacji matki Izy wiemy, że pacjentka pisała do niej: „Dziecko waży 485 gramów. Na razie dzięki ustawie aborcyjnej muszę leżeć. I nic nie mogą zrobić. Zaczekają, aż umrze lub coś się zacznie, a jeśli nie, to mogę spodziewać się sepsy. Przyspieszyć nie mogą. Musi albo przestać bić serce, albo coś się musi zacząć”. Niestety, przypuszczenia kobiety okazały się prorocze – zmarła na skutek wstrząsu septycznego. Serce płodu przestało bić, zaraz potem zatrzymało się serce Izy. Teraz jej mąż samotnie wychowuje ich córkę.

Tak wyglądają realia polskich szpitali po wyroku Trybunału Konstytucyjnego z minionego roku. W XXI w., w samym środku Europy. Julia Przyłębska, Kaja Godek i wszyscy, którzy głosowali za przepchnięciem ustawy, mają krew na rękach. Śmiertelnych ofiar bezdusznego wyroku może być jeszcze więcej. To mogła być każda z nas, albo nasza matka, córka, siostra lub ciotka.

W całej Polsce aż zawrzało i nie inaczej stało się w powiecie suskim. W tę sobotę, 6 listopada, przyjdź o 15:30 na rynek, wyraź swój żal na transparencie i zapal znicz pod siedzibą PiSu (oczywiście mając na uwadze na reżim sanitarny).

Strajk Kobiet – Sucha Beskidzka i okolice
KOD_Małopolskie
Razem Małopolska

#AniJednejWięcej #piekłokobiet #strajkkobiet #SuchaBeskidzka


Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2021-11-05 12:30:22

Ani jednej więcej

Razem Małopolska:


Niestety, doczekaliśmy się pierwszej śmiertelnej ofiary wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie całkowitego zakazu aborcji.

Wczoraj radczyni prawna Jolanta Budzowska poinformowała na Twitterze o tym tragicznym wydarzeniu. Kobieta w 22. tygodniu ciąży trafiła do szpitala z tzw. bezwodziem. Lekarze czekali, aż płód obumrze. I stało się tak, ale zmarła też pacjentka, z powodu wstrząsu septycznego.

I co na takie zdarzenie może powiedzieć prawica, Kościół, czy może sama Kaja Godek, której nadal nie nudzi się walka o zakaz (bezpiecznej) aborcji? Że tak miało być? Że Bóg tak chciał?

Śmiertelnych ofiar bezdusznego wyroku może być jeszcze więcej. A pomysłodawcy skazania kobiet na takie cierpienie umywają ręce.

Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2021-10-31 21:41:22

24 godziny – tyle minęło od ogłoszenia przez ministra Błaszczaka projektu ustawy…

Razem Małopolska:


24 godziny – tyle minęło od ogłoszenia przez ministra Błaszczaka projektu ustawy o budowie muru na granicy do pojawienia się tej ustawy w harmonogramie tego posiedzenia.
O godz. 13.00 projekt rozpatrywany będzie na Komisji Obrony Narodowej, o 23.00 – odbędzie się drugie czytanie na sali plenarnej.

Nie potrzebujemy tego muru – ale potrzebuje go PiS, żeby jeszcze skuteczniej zarządzać strachem, by budować poczucie zagrożenia w społeczeństwie, irracjonalnego lęku przed uchodźcami. Nauczyli się tego od Trumpa. A przecież my wiemy, że mury nie działają. Że nie jest to żadne rozwiązanie problemu. Widzieliśmy to na granicy USA i Meksyku.

Ludzie, którzy uciekają przed wojną, głodem, cierpieniem nie są zagrożeniem – bo mamy procedury, które pozwalają chronić jednocześnie nasze bezpieczeństwo i pomagać tym, którzy tej pomocy potrzebują. O tym między innymi mówi konwencja genewska, której przestrzegania po prostu się domagamy.


Źródło: Razem Małopolska
Więcej w kategorii: Razem Małopolska

Opublikowano: 2021-10-13 11:25:11