KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI 2021 – UZUPEŁNIENIA DO ŻYCIORYSU

Razem Warmińsko-Mazurskie:

KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI 2021 – UZUPEŁNIENIA DO ŻYCIORYSU

Czytając tekst uchwały sejmowej o ustanowieniu 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego trochę się zdziwiłem. Przytoczony w niej życiorys poety od razu wydał mi się dziwnie sklejony tylko z momentów życia przystających do potrzeb propagandowych obecnej władzy. Kiedyś trochę bardziej interesowałem się Baczyńskim i dobrze pamiętam, że angażował i zachowywał się w taki sposób, za który dzisiaj dostałby z miejsca łatkę „lewak”. Dlatego postaram się napisać trochę o tych nieeksponowanych fragmentach życiorysu.

Przy okazji organizatorom Marszu Niepodległości życzliwie zalecałbym zastanowienie się, czy na pewno akurat ten poeta jest… Ещё


Возможно, это изображение 1 человекВозможно, это изображение 2 человекаВозможно, это изображение 9 человек

Źródło
Opublikowano:

Olsztyński Okręg Partii Lewica Razem w mediach! Zapraszamy do wysłuchania dzisie

Razem Warmińsko-Mazurskie:

?Olsztyński Okręg Partii Lewica Razem w mediach! Zapraszamy do wysłuchania dzisiejszej (14.06.2021 r.) audycji w Radio Olsztyn: My, Wy, Oni. O godzinie 17:15 gościć w niej będzie członkini naszego Okręgu – Małgorzata Matuszewska-Boruc! #radio #audycja #wystąpienie #reprezentowanie #Lewica #Razem #LewicaRazem #WarmiaiMazury #Okręg #Olsztyn #kraj #Polska


radio,audycja,wystąpienie,reprezentowanie,Lewica,Razem,LewicaRazem,WarmiaiMazury,Okręg,Olsztyn,kraj,Polska

Źródło
Opublikowano: 2021-06-14 12:06:17

W poniedziałek, 7 czerwca lokalny oddział OZZPiP zorganizował strajk ostrzegawcz

Razem Warmińsko-Mazurskie:


W poniedziałek, 7 czerwca lokalny oddział OZZPiP zorganizował strajk ostrzegawczy. Pikieta rozpoczęła się pod Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, skąd przeniosła się pod Urząd Wojewódzki. Członkowie olsztyńskiego okręgu Lewica Razem wspierali pielęgniarki i położne przez cały czas trwania demonstracji.

Tło tych protestów jest przerażające – przeciętny wiek pielęgniarki w Polsce – 53 lata – zbliża się z roku na rok do wieku emerytalnego. Pielęgniarki starzeją się wraz ze społeczeństwem! Powodem takiej sytuacji jest fakt, że przez ciężkie warunki pracy i płacy do zawodu nie przychodzi dostatecznie wiele osób, a wiele pielęgniarek zaraz po studiach emigruje za granicę. To największa grupa zawodowa w Polskiej ochronie zdrowia – prawie 230 tys. pielęgniarek i niemal 28 tys. położnych. Jeżeli nie zmienimy polityki wobec tej grupy zawodowej niechybnie czeka nas moment, w którym kadra pielęgniarska po prostu przejdzie na emeryturę i nie będzie nas miał kto leczyć!

Spór między Ministerstwem Zdrowia a związkami zawodowymi pielęgniarek i położnych dotyczy nowelizacji ustawy o sposobie ustalania minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia również nie przygotowało żadnej podwyżki dla zdecydowanej większości pielęgniarek – pielęgniarki nie posiadające tytułu specjalisty, największa grupa zawodowa (prawie 160 tysięcy osób!) nie otrzyma żadnych podwyżek.

Lewica Razem od zawsze stoi po stronie praw pracowniczych!
Źródło
Opublikowano: 2021-06-08 11:21:46

Olsztyński Okręg Partii Lewica Razem w mediach!

Razem Warmińsko-Mazurskie:


?Olsztyński Okręg Partii Lewica Razem w mediach!

Zapraszamy do wysłuchania dzisiejszej (17.05.2021 r.) audycji w Radio Olsztyn: My, Wy, Oni. O godzinie 17:15 gościć w niej będzie członek naszego Okręgu i członek Zarządu Krajowego Partii – Bartosz Grucela!

#radio #audycja #wystąpienie #reprezentowanie #Lewica #Razem #LewicaRazem #WarmiaiMazury #Okręg #Olsztyn #kraj #Polska


Źródło
Opublikowano: 2021-05-17 13:04:22

Pandemia COVID-19 pokazała, że wyłączenie tzw. „Żółtych przycisków” w Olsztynie

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Pandemia COVID-19 pokazała, że wyłączenie tzw. „Żółtych przycisków” w Olsztynie usprawniło poruszanie się pieszym i rowerzystom po na terenie miasta. Mimo tego niezaprzeczalnego faktu ZDZiT zdecydował o ponownym włączeniu przycisków, co spotkało się z niezadowoleniem mieszkanek i mieszkańców. 12 maja 2021 roku członkowie i członkinie olsztyńskiego okręgu partii Razem wystosowali list do Prezydenta Grzymowicza w sprawie likwidacji tego rozwiązania na ulicach podkreślając zarówno aspekty praktyczne, jak i prawne.

Dodatkowo wymuszanie na przejeździe rowerowym wciśnięcia żółtego przycisku dla rowerzystów jest niezgodne z obowiązującymi przepisami, stanowią o tym art. 2 ust 47 Prawa o Ruchu Drogowym, które określa rower jako pojazd, a także Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 3 lipca 2003 r. w sprawie szczegółowych warunków technicznych dla znaków i sygnałów drogowych oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego i warunków ich umieszczania na drogach, które zawiera definicję “detektora”, gdzie stosowanie wymuszonego detektora może być tylko wobec pieszych.

Razem po stronie pieszych!


Źródło
Opublikowano: 2021-05-12 17:04:22

76 lat temu zakończyła się największa wojna w historii ludzkości, która na cał

Razem Warmińsko-Mazurskie:

76 lat temu zakończyła się największa wojna w historii ludzkości, która na całym świecie pochłonęła dziesiątki milionów ofiar.

W niedzielę, 9 maja na cmentarzu wojskowym przy ulicy Szarych Szeregów w Olsztynie członkowie i członkinie lokalnego okręgu partii Razem wspominali ludzi, którzy bohatersko walczyli z plugastwem nazizmu i faszyzmu. Bo walczyli oni o przyszłość dla swoich dzieci i wnuków, przyszłość pełną wolności, demokracji, pokoju i równości. Ich tytaniczna praca, walka i poświęcenie to fundament obecnego znanego nam świata. Niech na ich spuściźnie wiecznie kwitną prawa człowieka, solidarność i tolerancja.

9 maja obchodziliśmy także dzień Europy. Deklaracja Schumana podpisana w 1950 roku stworzyła fundamenty pod dzisiejszy kształt Unii Europejskiej.

Szczególnie dziś potrzebujemy być bardziej zjednoczeni w różnorodności niż kiedykolwiek wcześniej. NIGDY WIĘCEJ WOJNY!

Źródło
Opublikowano: 2021-05-09 22:26:57

Nasi lokalni działacze i działaczki, Nowa Lewica oraz przedstawiciele OPZZ wspól

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Nasi lokalni działacze i działaczki, Nowa Lewica oraz przedstawiciele OPZZ wspólnie uczcili Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy. Po godzinie 12:00 pod pomnikiem Orła Białego w Olsztynie delegacje złożyły wiązanki, a przedstawiciele poszczególnych ugrupowań wygłosili przemówienia.

Dlaczego potrzebujemy tego święta?

1 maja to święto ludzi walczących o godne warunki swojej płacy. To święto tych wszystkich, którzy odważają się powiedzieć szefowi “nie” – czy jest to dyrektor w eleganckim wieżowcu czy brygadzista w magazynie. To ci, którzy się organizują i domagają się przestrzegania swoich praw. Którzy zakładają związki zawodowe, stawiają odważne żądania, chcą godnie żyć i pracować. Bez takich ludzi nie mielibyśmy dzisiaj ani weekendów, ani zwolnień lekarskich. To jest wasz i nasz dzień.

Razem konsekwentnie staje i będzie stawać po stronie Pracowniczek i Pracowników. Walczymy o dobre warunki pracy, szacunek dla osób pracujących i godne płace.

Niech się święci 1 maja!
Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 16:56:36

Członek Zarządu Krajowego, Bartosz Grucela rozpoczął swój live, gdzie mówi co

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Członek Zarządu Krajowego, Bartosz Grucela rozpoczął swój live, gdzie mówi co słychać w Razem! Macie jakieś pytania? Możecie je zadać w komentarzach pod główną transmisją!

Bartosz Grucela z Zarządu Krajowego Razem ze stałym cyklem „Co słychać w Razem”. O bieżącej sytuacji politycznej i aktywności okręgów partii.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-27 18:17:09

Agata Szerszeniewicz: „Część osób woli widzieć w nas maszyny do rodzenia”. Jak zwiększyć obecność kobiet w przestrzeni publicznej?

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Szerszeniewicz Agata z Razem w dzisiejszej Gazeta Olsztyńska opowiada skąd idea na nadanie kobiecego patronatu olsztyńskim tramwajom. Sam pomysł został zgłoszony przez Olsztyński Marsz Równości na Dzień Kobiet i zyskał wielu zwolenników w naszym mieście.

Zachęcamy do lektury.

Agata Szerszeniewicz: „Część osób woli widzieć w nas maszyny do rodzenia”. Jak zwiększyć obecność kobiet w przestrzeni publicznej?

Rada Warszawy przyjęła właśnie uchwałę o utworzeniu na Bemowie ulicy Trzech Lotniczek Polskich. Kraków i Łódź mają skwery Praw Kobiet. W centrum Sosnowca otwarto niedawno rondo Praw Kobiet. W Iławie pojawiły się aż dwa projekty dotyczące patronek ronda….

Źródło
Opublikowano: 2021-04-19 13:34:54

Jest źle. Liczba zachorowań rośnie szybciej, niż oczekiwały służby sanitarne.

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Jest źle. Liczba zachorowań rośnie szybciej, niż oczekiwały służby sanitarne. Zapełniają się kolejne oddziały intensywnej terapii. Na horyzoncie widać to, czego obawiali się lekarze: przeciążenie systemu. W Polsce granica bólu jest niestety niżej niż w wielu krajach europejskich. Mamy mniej lekarzy i pielęgniarek. Jeśli szpitale się zatkają, zobaczymy sceny, których nikt z nas nie chce zobaczyć.

We wrześniu rząd zdecydował się na utrzymanie wakacyjnego luzu. Dziś widać, że strategia „jakoś to będzie” zawiodła. Ale nie ma co się czarować: rząd nie zdecydował się na nią sam z siebie, tylko pod wpływem nastrojów społecznych. Polacy stęsknili się za normalniejszym życiem, nikt nie marzył o… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-17 15:56:00

.Razem popiera kandydaturę Piotr Ikonowicz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatel

Razem Warmińsko-Mazurskie:


.Razem popiera kandydaturę Piotr Ikonowicz na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Piotr Ikonowicz od ponad 40 lat walczy o ludzką godność i prawdziwie demokratyczne społeczeństwo.

W okresie PRL Piotr Ikonowicz jako działacz NSZZ „Solidarność” domagał się demokratycznych reform i samorządności robotniczej. Za kolportaż opozycyjnej prasy został skazany na karę pozbawienia wolności. W stanie wojennym został internowany w związku z organizacją niezależnych obchodów Międzynarodowego Dnia Solidarności Ludzi Pracy. Pomimo wielokrotnych zatrzymań i pobić Ikonowicz nie zrezygnował z walki o wolność i równość.

W III RP Ikonowicz kontynuował ją na wiele sposobów. W latach 1993-2001 jako poseł Polskiej Partii Socjalistycznej konsekwentnie upominał się w Sejmie m.in. o wygaszenie roszczeń reprywatyzacyjnych, zniesienie kary śmierci, prawo do strajku, świecki charakter państwa, prawo do aborcji, wolność zgromadzeń czy oparcie polskiego systemu podatkowego na zasadach solidarności i sprawiedliwości społecznej. Będąc członkiem Komisji Konstytucyjnej Zgromadzenia Narodowego, uczestniczył w pracach nad obecnie obowiązującą ustawą zasadniczą. W 2001 r. jako jedyny obok Roberta Biedronia czynny polityk wziął udział w pierwszej warszawskiej Paradzie Równości.

Piotr Ikonowicz najbardziej znany jest jednak jako zaangażowany społecznie prawnik, konsekwentnie stający w obronie biednych i pokrzywdzonych. W ramach Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej udziela bezpłatnych porad prawnych osobom ubogim. Setki razy własnym ciałem blokował bezprawne eksmisje na bruk. Ikonowicz poświęca wsparciu lokatorów własne pieniądze, czas, wygodę, a gdy trzeba – także wolność. Gdy w 2013 r. miał trafić za kratki – za blokowanie kilkanaście lat wcześniej próby wyrzucenia z domu pary emerytów – grupa opozycjonistów z czasów PRL, w tym prof. Karol Modzelewski, Ewa Hołuszko oraz Zbigniew i Zofia Romaszewscy, napisała w liście do Prezydenta RP: „Nie możemy zgodzić się z sytuacją, w której w III RP wysyła się do więzienia działaczy społecznych zaangażowanych w pomoc słabym i wykluczonym. Nie bez znaczenia jest fakt, że eksmisje na bruk zostały od tamtej pory uznane za sprzeczne z ustawą zasadniczą przez Trybunał Konstytucyjny. Blokada eksmisji na bruk, w związku z którą na Piotrze Ikonowiczu ciąży wyrok sądowy, była więc aktem obywatelskiego nieposłuszeństwa w imię obrony konstytucyjnych wartości”. Piotr Ikonowicz wielokrotnie wspierał strajki i protesty pracownicze, występował przeciw warszawskiej reprywatyzacji i zabiegał o prawa osób w kryzysie bezdomności. Jego wybór na funkcję RPO będzie najlepszym potwierdzeniem faktu, że prawa socjalne są integralną częścią praw człowieka.

W 2021 roku Piotr Ikonowicz wraz z Agatą Nosal-Ikonowicz zostali odznaczeni przez Adama Bodnara odznaką honorową „Za Zasługi dla Ochrony Praw Człowieka”. Dotychczasowa działalność społeczna i polityczna Piotra Ikonowicza dowodzi, że jest on odpowiednim kandydatem na stanowisko Rzecznika Praw Obywatelskich. Ikonowicz zawsze był rzecznikiem naszych praw. Nadszedł czas, by mógł kontynuować tę misję jako RPO.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-15 19:26:43

Zwróciłam się z interwencją do Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza w sp

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Zwróciłam się z interwencją do Wójta Gminy Stawiguda Michała Kontraktowicza w sprawie wyłączenia z ruchu ul. Jeziornej, prowadzącej na wyspę w Tomaszkowie. Sytuację zgłosił członek Okręgu Lewicy Razem Warmińsko-Mazurskie – Stanisław, a całość pilotowała członkini tego samego Okręgu i pracowniczka mojego biura – Szerszeniewicz Agata.

Jest to jedyna droga dojazdowa do wyspy, której część z wybudowanym z funduszy Unii Europejskiej pomostem jest przeznaczona do użytku publicznego. Mieszkańcy skarżą się, że nie można tam dojechać, ani dowieźć osób starszych lub z niepełnosprawnościami. Brakuje parkingu gminnego, który umożliwiłby zostawienie samochodu przed wyspą lub w niewielkim oddaleniu. Czas, jaki zajmuje piesze pokonanie drogi od ul. Jeziornej do pomostu to dla sprawnej osoby 15 minut. Dla osób np. z niepełnosprawnościami dystans ten jest bardzo trudny z uwagi na zakręty, obniżenia i podwyższenia terenu. Sytuacja sprawia, że osoby zamieszkujące na wyspie mają ją tylko dla siebie.

Na ul. Jeziornej ustawiono znak B-1, zabraniający poruszania się po niej pojazdów (także rowerów i innych pojazdów jednośladowych) i kolumn pieszych. Oficjalnym powodem jego ustawienia jest zbyt wąska ulica. W związku z tym w świetle prawa drogą tą mogą poruszać się jedynie piesi lub niewielkie ich grupy. Kolumna dzieci (np. klasa uczniów z nauczycielem) nie może iść na spacer na wyspę, ponieważ zabrania tego ustawiony na ul. Jeziornej znak. To samo dotyczy osób, które chcą się wybrać na przejażdżkę rowerową lub konną. W odczuciu mieszkańców Tomaszkowa zabieg ten jest celowy i ma służyć wygodzie mieszkańców wyspy, a nie interesowi społecznemu.

Nie jest to moje jedyne działanie w tej miejscowości. W listopadzie podjęłam interwencję w sprawie zawłaszczania linii brzegowej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie poinformowały mnie o tym, że poddadzą analizie informacje, które im przedstawiłam.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-07 12:00:00

Czy Polska gospodarka i wolność mediów są zagrożone?

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Czy Polska gospodarka i wolność mediów są zagrożone?

Na te pytania odpowiedziała Emilia Bartkowska-Młynek z Lewica Razem dla BogatyRegion. Link poniżej.

[Grafika dołączona do wpisu składa się z: Górny napis ”Wolność mediów, polska gospodarka – czy są zagrożone? / Emilia Bartkowska-Młynek dla Bogatego Regionu”. Na środku zdjęcie Emilii Bartkowskiej-Młynek. Na dole po lewej napis ”LEWICA razem WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2021-03-05 17:45:57

Zebraliśmy Olsztyn! Dokładnie rok temu udało nam się zebrać podpisy pod naszą

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zebraliśmy Olsztyn!
Dokładnie rok temu udało nam się zebrać podpisy pod naszą listą wyborczą. Aż trudno uwierzyć, że minęło już 365 dni. Tyle się wydarzyło. Mimo że zbiórka podpisów i kampania wyborcza były wyczerpujące, wciąż je miło wspominamy. To wtedy naprawdę narodziło się Razem – tak w Olsztynie, jak i w województwie. Dziękujemy i świętujemy!
➡ Olsztyn zebrany!

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 4 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 18:37:13

Olsztyński Budżet Obywatelski – czas głosowania! Od 8 do 18 września można gł

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Olsztyński Budżet Obywatelski – czas głosowania!
Od 8 do 18 września można głosować w kolejnej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym roku do wyboru jest 135 projektów, w tym 30 zintegrowanych-ogólnomiejskich. Łącznie mieszkańcy Olsztyna mają ponad 3,5 miliona złotych do rozdysponowania. Na projekty osiedlowe jest po 110 tys. zł, a na cztery zintegrowane – po 300 tys. zł na każdy.

➡ Gorąco zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Dzięki temu Razem, jako mieszkańcy i mieszkanki, możemy decydować o swoim mieście. Bierzmy sprawy w swoje ręce i zmieniajmy nasze miasto!
➡ To już 4 edycja budżetu partycypacyjnego w stolicy Warmii i Mazur. OBO cieszy się dużą popularnością w… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 17:30:36

Wracamy z Rady Krajowej Partii Razem! Głównymi tematem weekendowego spotkania

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Wracamy z Rady Krajowej Partii Razem!

Głównymi tematem weekendowego spotkania była strategia wobec nadchodzących wyborów samorządowych.

[Zdjęcie przedstawia dwóch Członków: Bartosza Grucelę – Zarząd Okręgu Olsztyn, Arka Bolejko – wojewódzki delegat Rady Krajowej i Katarzynę Skrok – Członkini Olsztyńskiego Okręgu partii Razem.]

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 3 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 15:27:31

14 września kolejny raz staniemy w obronie zwierząt! Od godziny 17 do 18.30

Razem Warmińsko-Mazurskie:

14 września kolejny raz staniemy w obronie zwierząt!
Od godziny 17 do 18.30 na placu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Leonharda, obok stadionu Stomilu, będziemy protestować przeciwko cyrkom ze zwierzętami w naszym mieście. Dołączcie do nas!

❗Dziś spędziliśmy dzień sprawdzając czy CYRK MEDRANO przestrzega prawa odbywając swoją niechcianą przez nas wizytę w Olsztynie.❗
Według przepisów, posiłkując się najnowszym raportem „Cyrki ze zwierzętami w Polsce”Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!:
http://viva.s1.group5.pl/dane2/raport_druk.pdf,
Cyrk na 30 dni przed przyjazdem w określone miejsce powinien:
➡ Zgodnie Ustawą o Przeciwdziałaniu Chorób Zakaźnych wśród Zwierząt, zgłosić swój… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 14:24:14

Europejski Tydzień Transportu Zrównoważonego z FRO

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zapraszamy do wzięcia udziału w Europejskim tygodniu transportu zrównoważonego organizowanego przez Forum Rozwoju Olsztyna!
Z tej okazji możemy udać się na na wydarzenia i wykłady, które będą miały miejsce w dniach 16 – 22 września 2016 roku.

➡ Chodnik dla pieszych! – 16 września, piątek, od godziny 12:00, ul. Pieniężnego, przed dawnym kinem Polonia.
➡ Wykłady oraz dyskusja o transporcie w mieście – 17 września (sobota,) godzina 17:00, Miejski Ośrodek Kultury – Kamienica Naujacka przy ul. Dąbrowszczaków 3.
➡ „Jesteśmy! Jedziemy!” rowerowy przejazd przez miasto – 18 września, niedziela, godz. 12:00, START – pętla autobusowa Nagórki; META – Pumptrack ul. Grunwaldzka
➡ „Czy sygnalizacja jest… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile picture

Europejski Tydzień Transportu Zrównoważonego z FRO

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 12:22:16

Dziś o 17 rozpoczynamy protest przeciwko cyrkom ze zwierzętami! Dołączcie do

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗Dziś o 17 rozpoczynamy protest przeciwko cyrkom ze zwierzętami!❗
Dołączcie do nas!
✔ 17:00
✔ Plac u zbiegu ulic Piłsudskiego i Leonharda, obok stadionu Stomilu!

14 września kolejny raz staniemy w obronie zwierząt!
Od godziny 17 do 18.30 na placu u zbiegu ulic Piłsudskiego i Leonharda, obok stadionu Stomilu, będziemy protestować przeciwko cyrkom ze zwierzętami w naszym mieście. Dołączcie do nas!

❗Dziś spędziliśmy dzień sprawdzając czy CYRK MEDRANO przestrzega prawa odbywając swoją niechcianą przez nas wizytę w Olsztynie.❗
Według przepisów, posiłkując się najnowszym raportem „Cyrki ze zwierzętami w Polsce”Fundacja Międzynarodowy Ruch Na Rzecz Zwierząt Viva!:
http://viva.s1.group5.pl/dane2/raport_druk.pdf,
Cyrk na 30 dni przed przyjazdem w określone miejsce powinien:
➡ Zgodnie Ustawą o Przeciwdziałaniu Chorób Zakaźnych wśród Zwierząt, zgłosić swój… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 11:21:24

Tak jak zapowiadaliśmy, dziś w Urzędzie Miasta w Olsztynie złożyliśmy wniosek

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗Tak jak zapowiadaliśmy, dziś w Urzędzie Miasta w Olsztynie złożyliśmy wniosek o rejestrację Obywatelskiej Inicjatywy Uchwałodawczej❗
Będziemy dążyć do oficjalnego zakazu udostępniania terenów miejskich cyrkom wykorzystującym zwierzęta podczas swoich występów. Dziś wykonaliśmy pierwszy krok ku temu!

➡ Teraz czekamy na pozytywną odpowiedź od Halina Ciunel, Przewodniczącej Rady Miasta, o rejestracji naszej Inicjatywy.
Mamy nadzieję, że już niedługo będziecie mogli spotkać działaczki i działaczy Razem na ulicach stolicy Warmii i Mazur i złożyć swój podpis popierający naszą propozycję uchwały. Na zdjęciu poniżej prezentujemy nasz wniosek.
➡ Natomiast o wczorajszym proteście napisały Wyborcza.pl Olsztyn oraz Onet Olsztyn.
Zapraszamy do zapoznania się z artykułami:
Gazeta Wyborcza: http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,20693788,razem-w-olsztynie-przeciwko-zwierzetom-w-cyrku.html#BoxLokOlszImg
Onet Wiadomości: http://wiadomosci.onet.pl/olsztyn/olsztyn-nie-chca-w-miescie-cyrku-ze-zwierzetami/7jxj0j
Razem damy radę!

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 10:20:30

15 września – Europejski Dzień Prostaty, jest doskonałą okazją, by przypomnie

Razem Warmińsko-Mazurskie:

♂ 15 września – Europejski Dzień Prostaty, jest doskonałą okazją, by przypomnieć mężczyznom o konieczności wykonywania badań kontrolnych swojego ciała, jak również wskazać niedoskonałości polskiego systemu zdrowotnego w tym zakresie. ♂

➡ Blokada emocjonalna, lekceważące sformułowania wobec mężczyzn leczących choroby narządów płciowych, stygmatyzacja, uciążliwa formalnie i emocjonalnie procedura związana z przeprowadzaniem badań urologicznych – to część z powodów, przez które Polacy w niedostatecznym stopniu dbają o swoje zdrowie. Ledwie co trzeci 40-latek (jak wynika z Europejskiego Ankietowego Badania Zdrowia (EHIS) 2014 r.) miał badanie lekarskie prostaty.
➡ Uważamy, że Polacy powinni móc… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 08:16:48