Warmińsko-Mazurski Kongres Lewicy już jutro (sobota 26.09)! Dołącz do wydarzeni

Razem Warmińsko-Mazurskie:


🎉 Warmińsko-Mazurski Kongres Lewicy już jutro (sobota 26.09)! Dołącz do wydarzenia! Oglądaj transmisje wideo na żywo – zaczynamy o 11:00!

Rok temu lewica wróciła do Sejmu! 💪 Pierwszy raz mamy również posłanki i posłów Lewicy Razem w parlamencie! Jesteśmy siłą, która od początku chce reprezentować i reprezentuje osoby społecznie wykluczone. Które przez nierówności ekonomiczne muszą zastanawiać się, czy wystarczy im pieniędzy na czynsz, ubrania, czy leki. Walczymy o wyższe i równe płace. O godne życie obywatelek i obywateli Polski! Bez wyjątku.

Co osiągnęłyśmy i osiągnęliśmy przez ten rok, a czego zabrakło? Jaką mamy wizję przyszłości? Dowiedz się, biorąc udział online w Kongresach Lewicy – już jutro, odbędzie się taki w Olsztynie.

Wśród wielu gościń i gości dyskusji, które będą podczas niego prowadzone, Lewicę Razem reprezentować będą: Adrian Zandberg, Paulina Matysiak i Dominika Kasprowicz. Pełny plan i informacje w wydarzeniu załączonym w komentarzu.

Kongresy Lewicy odbywają się przy udziale Sojuszu Lewica Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia, Lewicy Razem i Polska Partia Socjalistyczna, czyli wszystkich ugrupowań współpracujących w Koalicyjnym Klubie Parlamentarnym Lewicy.

[Grafika dołączona do wpisu: Na górze napis ”WARMIŃSKO-MAZURSKI KONGRES LEWICY / 26.09.2020 r., start o godzinie 11:00 – oglądaj online!”, poniżej ”PRZEMAWIAJĄCY I PANELISTKI Z NASZEJ PARTII LEWICA RAZEM:”. Niżej od lewej zdjęcie Dominiki Kasprowicz; na środku Pauliny Matysiak; po lewej Adriana Zandberga. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]

Źródło
Opublikowano: 2020-09-25 09:20:23

Równo miesiąc. Tyle zostało nam, kobietom, do "cieszenia się" szczątka

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Równo miesiąc. Tyle zostało nam, kobietom, do "cieszenia się" szczątkami praw. Tyle zostało do wyrwania nam z rąk tego strzępu, tzw. "kompromisu aborcyjnego" przez prawicowych fundamentalistów religijnych. 22 października ma zapaść wyrok Trybunału Konstytucyjnego, mówiący o zakazie aborcji w przypadku nieuleczalnych wad płodu.

My nie spoczniemy. Chcecie wojny, to znowu będziecie ją mieli. Czarny Protest trwa!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-22 16:26:49

Zawsze jesteśmy po stronie zwierząt! Nasze polityczki i nasi politycy głosują z

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🦊🐷🐶 Zawsze jesteśmy po stronie zwierząt! Nasze polityczki i nasi politycy głosują za 5 dla zwierząt!

Od dwóch dni w sejmie trwają dyskusje nad zmianą ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.

Uważamy, że nadszedł czas, aby zakończyć barbarzyńską hodowlę zwierząt na futra, niehumanitarny ubój czy okrutne traktowanie zwierząt domowych i cyrkowych. Czas na zakończenie dorabiania się na cierpieniu zwierząt bezdomnych i wzmocnienie organizacji społecznych oraz służb weterynaryjnych!

Nie zgadzamy się również na utożsamianie milionerów, którzy dorobili się na torturowaniu zwierząt futerkowych z rolnikami. Hodowla na mięso nie jest tym samym co zaspakajanie gustów modowych, ale po likwidacji tego przemysłu będziemy jednocześnie walczyć dla jego pracowników o zapewnieniu im pracy, w której nie będą musieli nikogo krzywdzić. To naszym rolnikom, a nie biznesowi futrzarskiemu potrzeba dziś jak nigdy wsparcia od Polek i Polaków. Najpiękniejszą rolniczą tradycją są małe wiejskie przetwórnie, serowarnie, sklepiki i prowadzony w nich handel detaliczny płodami rolnymi. Wielkie biznesy, w tym futerkowe je niszczą.

Partia Lewica Razem od zawsze stoi po stronie zwierząt. Nasze członkinie i nasi członkowie brały i brali już udział w protestach przeciwko ich złym traktowaniu. Wspierają organizacje, które walczą o ich prawa. Opiekują się zwierzętami, również hodowlanymi.
Jesteśmy za tym, aby Polska była wygodnym domem – również dla zwierząt!

[Grafika dołączona do wpisu: Składa się ze zdjęć osób ze zwierzętami, w większości są członkiniami i członkami partii Lewica Razem. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 14:54:08

Adrian Zandberg: Rusza Sejm! Dziś pierwsze wrześniowe posiedzenie. Dostałem od W

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Adrian Zandberg: Rusza Sejm! Dziś pierwsze wrześniowe posiedzenie. Dostałem od Was bardzo wiele wiadomości z pytaniami, jak będę dziś głosować:

ZA zakazem hodowli zwierząt na futra i niehumanitarnego uboju zwierząt. Czas skończyć z tym barbarzyństwem!

PRZECIW ustawie 539, z oczywistych powodów. Prawa nie powinno się pisać pod konkretną osobę. Nie widzę powodu, żeby dawać urzędnikom publicznym tak szeroki immunitet.

Dziś, po długim oczekiwaniu, powołamy także oficjalnie Parlamentarną Grupę Polsko-Palestyńską.

A jutro – debata nad zmianami w budżecie. Rząd niestety uznał, że kryzys to dobry czas na rozdmuchiwanie wydatków zbrojeniowych. Na takie priorytety nie ma naszej zgody. Te pieniądze są potrzebne na ochronę zdrowia i pomoc dla osób, które tracą pracę!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 12:08:27

Obejrzyj Miliardy na karabiny, a grosze na ochronę zdrowia!

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Miliardy na karabiny, a grosze na ochronę zdrowia. Czy PiS chce do koronawirusa i nowotworów strzelać?! Zobaczcie mocne wystąpienie Marcelina Zawisza!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-15 15:12:30

Powszechny Spis Rolny!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🚜 Powszechny Spis Rolny!

Od początku września do końca listopada 2020 r. na terenie naszego kraju trwa obowiązkowy spis gospodarstw, które prowadzą działalność rolniczą!

Rolniczki i rolnicy pytane/pytani są między innymi o powierzchnię gruntów, liczbę zwierząt gospodarskich, uprawy rolne i ogrodnicze. Zbierane są również dane o liczbie ciągników, maszyn rolniczych i budynków gospodarskich, ale tylko tych związanych z prowadzoną produkcją rolniczą. Dane zebrane w spisie służyć będą między innymi do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich i realnie przełożą się na wielkość środków, które Polska otrzymuje na programy rozwojowe dla rolnictwa.

Jak przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny

Podstawowe metody samospisu:
– internetowy – poprzez formularz spisowy dostępny na stronie GUS, polegający na weryfikacji, aktualizacji i uzupełnieniu danych – link w komentarzu,
– przez telefon – infolinia spisowa: 22 279 99 99,
– bezpośredni – w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym.

Uzupełniające metody wywiadu:
– telefoniczny – przeprowadzony przez rachmistrza spisowego,
– bezpośredni – przeprowadzony przez rachmistrza wyposażonego w przenośne urządzenie mobilne.

Rolnictwo jest jednym z filarów, na którym opiera się Polska. To osoby pracujące na roli dostarczają nam produkty, które spożywamy w naszych domach. Dbajmy o nich i stawiajmy na lokalnych producentów!

[Grafika dołączona do wpisu: W tle zdjęcie zrobione podczas prac rolnych, udostępnione na wolnej licencji. Na środku na górze napis: ”POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020”. Poniżej napisy ”Od początku września do końca listopada 2020 r. / na terenie naszego kraju trwa obowiązkowy spis / gospodarstw, które prowadzą działalność rolniczą!”. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-14 15:28:36

Razem przeciwko nacjonalizmowi! Bądźmy solidarne i solidarni wobec krzywdzonych

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Razem przeciwko nacjonalizmowi! Bądźmy solidarne i solidarni wobec krzywdzonych mniejszości! 🏳‍🌈

Dziś 7 organizacji działających na terenie naszego województwa Dziewuchy Węgorzewo, KOD Warmińsko- Mazurskie, Młodzi Razem Warmińsko-Mazurskie, Olsztyński Marsz Równości, Ostra Zieleń – Warmia Mazury, partia Lewica Razem Warmińsko-Mazurskie, Stowarzyszenie Od-Ważne Iława, wspólnie zaapelowały do prezydent miasta Gdańsk Aleksandra Dulkiewicz o zakazanie zgromadzenia zarejestrowanego na terenie miasta Gdańsk na dzień 12.09.2020 r. „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji”.

Możliwość organizacji zgromadzeń jest dla nas jedną z podstaw funkcjonowania państwa demokratycznego. Ich organizatorki i organizatorzy oraz uczestniczki i uczestnicy, gromadzą się w na nich w celu wspólnego wyrażania stanowisk w sprawach publicznych. Nie oznacza to jednak, że osoby te mają możliwość działania z pominięciem obowiązującego prawa, w szczególności Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Nie zgadzamy się na zgromadzenia, które szykanują jakiekolwiek grupy społeczne czy wzywają do agresji wobec nich. Chcemy, żeby Polska była krajem, w którym każdy, bez względu na pochodzenie, wyznawaną religię bądź bezwyznaniowość, stopień sprawności, wiek, orientację psychoseksualną, tożsamość płciową, czuł się szanowany i bezpieczny.

W ostatnich latach w naszym kraju obserwujemy zgodę coraz większej części społeczeństwa na postawy zachęcające do nienawiści. Musimy zacząć solidaryzować się z osobami krzywdzonymi i spojrzeć na problem jako krajowy. W ostatnim czasie w Polsce odbyły się takie zgromadzenia jak np. „Katowice miastem nacjonalizmu” albo „Nigdy więcej bratnich wojen”, podczas których padły hasła, które nigdy nie powinny wybrzmieć w przestrzeni publicznej, takie jak "Nadchodzą nacjonaliści", "Naszą drogą nacjonalizm, uderz, uderz w liberalizm", "Europa biała, Europa czysta, nadchodzi, nadchodzi rekonkwista", "It is Okay to be White", “Wolność słowa dla nacjonalistów" i wyzwiska wobec osób LGBT+.

Pragniemy, aby Polska była krajem bezpiecznym dla wszystkich osób. Takim, w którym prawa człowieka są przestrzegane!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-10 12:32:30

Młodzi Razem na Warmii i Mazurach!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Młodzi Razem na Warmii i Mazurach! 💜

Masz 13-26 lat i chciałabyś/chciałbyś działać na rzecz społeczeństwa? Jesteś za młoda/młody na wstąpienie do Lewicy Razem, ale chcesz spróbować swoich sił w polityce? Dołącz do stowarzyszenia Młodzi Razem, z którym współpracujemy!

Sama/sam zmieniaj swoje otoczenie!

Kontakt poprzez stronę Młodzi Razem Warmińsko-Mazurskie! Napisz do nich!

[Grafika dołączona do wpisu: w tle elementy wzorowane na dwóch częściach herbu województwa warmińsko-mazurskiego i górnej części Wysokiej Bramy w Olsztynie. Na środku napis ”MŁODZI razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-06 12:14:57

Nie zabijajmy olsztyńskich dzików!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🐗 Nie zabijajmy olsztyńskich dzików!

Według różnych źródeł w Olsztynie żyje obecnie od 300 do 450 dzików. Tylko w tym roku zostało odłowionych, a następnie uśpionych niemal 100 osobników, zatem według różnych szacunków od jednej czwartej do jednej trzeciej tutejszej populacji. W planach jest eutanazja kolejnej setki.

Jednym z wytłumaczeń takiego działania jest walka z Afrykańskim Pomorem Świń (ASF). Istnieją jednak twarde dowody na to, że zabijanie dzików nie jest skuteczną metodą walki z tą chorobą. Z odpowiedzi na interpelację złożoną przez posłów i posłanki z Lewicy, Zielonych, KO i PSL wynika, że tylko 0,4% zabitych pod pretekstem walki z ASF dzików miało tę chorobę! Co więcej, zgodnie ze stanowiskiem Polskiej Akademii Nauk (PAN), uśmiercanie dzików nie rozwiązuje problemu. Konieczne jest podjęcie działań o wiele bardziej efektywnych, takich jak bioasekuracja i nadzór weterynaryjny. Jednocześnie PAN zwraca uwagę na fakt, że aż ok. 80% padłych dzików miało kontakt z wirusem ASF, zatem to jak najszybsze odnalezienie i usunięcie ich ze środowiska powinno być działaniem priorytetowym.

Gwałtowna depopulacja dzików przeprowadzana pod pretekstem walki z ASF może mieć ponadto opłakane skutki dla ludzi. Spowoduje ona zachwianie równowagi ekosystemu i wzrost zachorowań na choroby przenoszone przez drobne zwierzęta leśne – boreliozę, kleszczowe zapalenie mózgu, wściekliznę, gorączkę krwotoczną HFRS. Zatem niewłaściwa walka z niegroźnym dla ludzi wirusem może ściągnąć nam na głowy prawdziwe niebezpieczeństwo. Należy też zauważyć, że według licznych badań dziki pozytywnie wpływają na ekosystem – spulchniają glebę i żywią się larwami owadzich szkodników. Wbrew ASF-nagonce, tak naprawdę dziki przyczyniają się do ograniczenia rozprzestrzeniania się chorób, zjadają bowiem padlinę, chore ptaki i ssaki.

Kolejnym wytłumaczeniem dla redukcji populacji dzików są szkody, jakie ponoszą rolnicy i rolniczki na skutek żerowania dzików na ich polach. Często jednak wynikają one z faktu, że rolnicy i koła łowieckie nie potrafią się dogadać w kwestii metody zabezpieczenia pola przed dzikami (ogrodzenia elektryczne, siatki wokół upraw). Efekt jest taki, że pozostaje ono niechronione. Fakt braku ochrony pól przed dzikami przytaczają również środowiska naukowe (PAN) w swoim liście otwartym do premiera Mateusza Morawieckiego, z którego pochodzą również przytoczone wyżej zalecenia dotyczące walki z ASF. Co więcej, za szkody wyrządzone przez dziki na polach uprawnych koła łowieckie zobowiązane są wypłacać rolniczkom odszkodowania. Warunkiem jest stosowanie zabezpieczeń pól zaproponowanych przez koła (zdarzają się jednak wyjątki, kiedy w dobrze uzasadnionych przez rolników przypadkach mimo braku ochrony odszkodowanie jest na drodze sądowej przyznawane).

Innym argumentem za eutanazją dzików jest troska o bezpieczeństwo obywateli i obywatelek miasta. Wciąż jednak nie oznacza to, że zwierzęta należy zabijać. Dobrym rozwiązaniem byłoby odławianie i wywóz dzików z miasta do lasu. Niestety prośby prezydenta Olsztyna spotkały się z odmową ministra środowiska… z powodu ASF! W związku z brakiem efektywnych działań na rzecz tak ważnych według PAN bioasekuracji i nadzoru weterynaryjnego stanowisko ministra stanowi wyrok na zwierzęta. Uniemożliwia bowiem ostatni humanitarny dla dzików sposób na walkę z epidemią ASF – izolację. Faworyzuje zaś zabijanie dzików, wśród których, przypomnijmy, prawdopodobieństwo wystąpienia ASF wynosi 0,4%.

Dobrym rozwiązaniem jest też odsuwanie obwodów łowieckich od miast. Pozwoliłoby to zapobiec sytuacjom, kiedy dziki w poszukiwaniu schronienia przed myśliwymi uciekają do skupisk ludzkich. Zmiana taka leży w kompetencji sejmiku województwa, wierzymy więc, że ma większe szanse na wprowadzenie.

Ponadto większą uwagę należy poświęcić odpowiedniemu zabezpieczaniu śmietników, tak by nie przyciągały one dzików do miasta, kusząc łatwo dostępnym, atrakcyjnym pożywieniem.

Ostatnią kwestią wymagającą interwencji jest zgłaszany przez aktywistki niepokojący zwyczaj dokarmiania dzików przez myśliwych. Powoduje on deregulację cyklu rozmnażania się tych zwierząt; dzików gwałtownie przybywa, w związku z czym myśliwi mają wytłumaczenie dla ograniczenia ich populacji (którą de facto sami zwiększają).
Miejsce dzików nie jest w mieście, ale miasta coraz częściej rozlewają się na obszary leśne. Należy stworzyć program, który kompleksowo sprawi, że dziki w miastach takich jak Olsztyn nie będą czuły się bezpiecznie i nie będą miały możliwości prostego znalezienia pożywienia. Mieszkanki i mieszkańcy miasta powinni również przestać je dokarmiać.

Dziki są dzikie i chcemy, aby tak pozostało!

[Grafika dołączona do wpisu: na środku dzik. Poniżej napis ”LEWICA Razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-04 11:03:20

Jesteśmy już po wyborach wewnątrzpartyjnych!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Jesteśmy już po wyborach wewnątrzpartyjnych! 💜

Dziś Partyjna Komisja Wyborcza zatwierdzi decyzje członkiń i członków Partii Lewica Razem o wyborze swoich reprezentantek i reprezentantów w organach krajowych takich jak:

1. Rada Krajowa (39 osób, wraz z posłankami i posłami).
2. Zarząd Krajowy (5 osób).
3. Partyjny Sąd Koleżeński (17 osób).
4. Krajowa Komisja Rewizyjna (7 osób).

Reprezentantem naszego województwa, wybranym przez Okręg został Marcin Gulczyński.

W organach krajowych z zasiądą również dwie osoby wybrane z naszego Okręgu w wyborach powszechnych:
1. Bartosz Grucela – Zarząd Krajowy.
2. Grzegorz – Krajowa Komisja Rewizyjna.

Wszystkim gratulujemy objęcia mandatów!

[Grafika dołączona do wpisu: Na środku na górze napis ”MAMY WYBRANE WŁADZE PARTYJNE / GRATULUJEMY OBJĘCIA MANDATÓW”. Poniżej zdjęcia 10 osób z 68, które zasiadły we władzach. Od lewej na górze:
1. Dorota Olko, Radna Krajowa.
2. Sławomir Gadek, Radny Krajowy.
3. Paulina Matysiak, członkini Zarządu Krajowego.
4. Marcin Gulczyński, Radny Krajowy z województwa warmińsko-mazurskiego.
5. Marta Stożek, Radna Krajowa z województwa dolnośląskiego.
6. Maciej Szlinder, członek Zarządu Krajowego.
7. Anna Górska, członkini Zarządu Krajowego.
8. Bartosz Grucela, członek Zarządu Krajowego.
9. Joanna Wicha członkini Zarządu Krajowego.
10. Leszek Karlik, członek Krajowej Komisji Rewizyjnej.
Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-02 10:40:59

Orientacje seksualne i tożsamości płciowe to nie choroby!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Orientacje seksualne i tożsamości płciowe to nie choroby!

Konferencja Episkopatu Polski wydała stanowisko w sprawie osób LGBT+. Zamiast zająć się problemem pedofilii wśród swoich duchownych albo mową nienawiści, którą przedstawiciele kościoła katolickiego w Polsce kierują wobec osób LGBT+, jego przedstawiciele postanowili wezwać do pomocy osobom ”pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową” w poradniach przy strukturach kościoła. W swoim stanowisku kierują się ”cierpieniem i duchowym rozdarciem przeżywanym przez te osoby”.

Nie zgadzamy się z tym przekazem! Od zawsze członkinie i członkowie Lewicy Razem wspierają osoby LGBT+ oraz kierują się głosami specjalistek i specjalistów, którzy jednogłośnie głoszą, że promowanie nienawistnych postaw wobec osób LGBT+, propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy zmuszaniu do heteroseksualizmu jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom. W 2018 r. “leczenie homoseksualizmu” zostało potępione przez Parlament Europejski. Jest również zakazane w wieku krajach i stanach w USA.

Razem sprzeciwiajmy się nienawiści wobec każdej i każdego z nas oraz wspierajmy osoby LGBT+ w Polsce! 🌈

W tle grafiki zdjęcie abp Marka Jędraszewskiego, przedstawiciela kościoła katolickiego w Polsce, który nazwał osoby LGBT+ "tęczową zarazą” i porównał je do epidemii cholery.

[Grafika dołączona do wpisu: w tle zdjęcie abp Marka Jędraszewskiego. Na środku na górze napis ”KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE CHCE LECZYĆ OSOBY LGBT+ / Nie zgadzamy się z tym! Orientacje seksualne i tożsamości płciowe to nie choroby!”. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-08-30 13:13:45

Zamiast lekcji plastyki, muzyki, czy dodatkowego języka, prawica postanowiła 30

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zamiast lekcji plastyki, muzyki, czy dodatkowego języka, prawica postanowiła 30 lat temu przeznaczać rok w rok kolejne miliony na kościół katolicki. Dość tego! Od początku zapowiadamy – jedną z naszych pierwszych decyzji jako rządzących będzie wyprowadzenie religii ze szkół publicznych.


Źródło
Opublikowano: 2020-08-26 19:01:10

Odeszła wybitna postać. Maria Janion, profesorka, historyczka i znawczyni epoki

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Odeszła wybitna postać. Maria Janion, profesorka, historyczka i znawczyni epoki romantyzmu. Wielka przyjaciółka lewicy, piewczyni pracy u podstaw, syzyfka i obrończyni praw osób LGBT. Uświadamiała nas, że Polska oznacza wspólnotę, nie zbiór jednostek. Polska to życie, a nie taniec na grobach. Rzeczy, które zostały z naszej tożsamości wyrwane najpierw przez chrystianizację, a wieki później neoliberalizm. Jej śmierć to ogromna strata. Jej słowa nie pójdą w zapomnienie.


Źródło
Opublikowano: 2020-08-24 12:47:27

Rozpoczęłyśmy i rozpoczęliśmy wybory do organów krajowych w naszej Partii!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Rozpoczęłyśmy i rozpoczęliśmy wybory do organów krajowych w naszej Partii! 💜

Od piątku do poniedziałku w naszej partii – Lewica Razem – trwają zdalne wybory do organów krajowych! Członkinie i członkowie wybierają nowe składy na kadencje do:

1. Rady Krajowej – po jednej reprezentantce/jednym reprezentancie z województwa + zagranicy oraz radne i radnych startujące/cych z puli ogólnopolskiej.
2. Zarządu Krajowego.
3. Partyjnego Sądu Koleżeńskiego.
4. Krajowej Komisji Rewizyjnej.

Wszystkim osobom głosującym i kandydującym życzymy wspaniałych wyborów! 💪

[Grafika dołączona do wpisu: W tle zdjęcie z Kongresu partii Lewica Razem z 2016 roku. Na górze napis ”ROZPOCZĘŁYŚMY I ROZPOCZĘLIŚMY WYBORY / DO ORGANÓW KRAJOWYCH W NASZEJ PARTII”. Na dole po lewej grafika logotypu Okręgu.]


Źródło
Opublikowano: 2020-08-21 12:11:42

Z kieszeniami pełnymi łupów kapitan ucieka na szalupę i odpływa z tonącego statk

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Z kieszeniami pełnymi łupów kapitan ucieka na szalupę i odpływa z tonącego statku. Taki jest obraz Łukasza Szumowskiego, który opuszcza Ministerstwo Zdrowia przed druga falą pandemii. Po „respiratorach-widmo”, zakupach u handlarza bronią i kolejnych rekordach zachorowań, boimy się, kogo PiS może wstawić na miejsce szefa resortu.

Kogo obstawiacie? Jerzego Ziębę? Bogdana Chazana?


Źródło
Opublikowano: 2020-08-20 16:34:35

Osoby LGBT+ to ludzie, nie ideologia! ‍

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Osoby LGBT+ to ludzie, nie ideologia! 🏳‍🌈
Dziś w Gazeta Olsztyńska, w jednym z artykułów, wypowiadają się Szerszeniewicz Agata i Bartosz Grucela, członkini i członek naszego Okręgu. Opowiadają oni o sytuacji osób LGBT+ w Polsce i oceniają zachowanie warszawskiej policji w ubiegły piątek, kiedy to… Więcej

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, tekst „8 ludzie a nie ideologia Bo my ciągle jesteśmy zastraszani... SPOŁECZEŃSTWO| Mogłabym zrozumienia szacuneknależ każdemu absolutnie bezwarunkowo człowiekov eresowani Możewedy zrozumieć zrozumie? pogorszyła.”

Źródło
Opublikowano: 2020-08-14 13:07:42

PiS, pod pretekstem walki z pandemią, daje sobie władzę absolutną, znaną tylko z

Razem Warmińsko-Mazurskie:


PiS, pod pretekstem walki z pandemią, daje sobie władzę absolutną, znaną tylko z totalitarnych krajów. W nowy projekt ustawy antyCovidowej chce kolanem upchnąć „licencję na zabijanie / złodziejstwo / wstaw wszystko, co znajdziesz w kodeksie karnym, a potrafisz podpasować pod Covid”.

Co będzie…

Więcej
Na grafice widnieje napis skandal pis zapewnia sobie bezkarność! Obok widnieje dłoń, która trzyma legitymację partyjna prawa i sprawiedliwości. Na legitymacji napisy licencja na lewe przetargi? Korupcję? Pacyfikację zgromadzeń?

Źródło
Opublikowano: 2020-08-13 14:37:42

Stop przemocy władzy – solidarnie z osobami LGBT+! ‍

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Stop przemocy władzy – solidarnie z osobami LGBT+! 🏳‍🌈
Dziękujemy za udział demonstracji pod olsztyńskim ratuszem!
Solidaryzowałyśmy/solidaryzowałyśmy się z osobami LGBT+ w Polsce, osobami, które w piątek w Warszawie doświadczyły brutalnej przemocy warszawskiej policji i z Margot.
Jest nas coraz więcej! 🌈


Źródło
Opublikowano: 2020-08-12 12:24:36

Dziś obywatele i obywatelki Białorusi, niezgadzający się na represje polityczne,

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Dziś obywatele i obywatelki Białorusi, niezgadzający się na represje polityczne, zmęczeni kryzysem gospodarczym i skrajnie nieodpowiedzialnym lekceważeniem epidemii przez władze, wybierają prezydenta.

Aleksandr Łukaszenka rządzi Białorusią już 26 lat i tej władzy nie zamierza oddawać. Jednak Białorusinki i Białorusini nie zgadzają się na kolejne lata dyktatury i mówią dość. Takiej mobilizacji społecznej nie było tam od lat. Od wielu tygodni tłumy obywatelek i obywateli gromadziły się we wszystkich regionach kraju i demonstracyjnie domagały się końca rządów Łukaszenki i prawdziwej wolności.

W tych ważnych dla Białorusi czasach stoję po stronie ludzi walczących z dyktatorską władzą. Wyrażam solidarność i ogromny podziw dla odwagi jaką wykazują.

Wolność dla Białorusi! 🇧🇾

Zdjęcie: Homoatrox, Rally in support of Tsikhanouskaya in Minsk (30 July 2020) – 17, CC BY-SA 3.0


Źródło
Opublikowano: 2020-08-09 14:01:33

Wiecie gdzie jest policja religijna? W Arabii Saudyjskiej. A teraz w Polsce. Za

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Wiecie gdzie jest policja religijna? W Arabii Saudyjskiej. A teraz w Polsce. Za tęczową flagę – areszt i przesłuchanie. Za pedofilię wśród księży – przerzucenie do innej parafii i rozłożone ręce prokuratury. Za rządów lewicowych takie coś nie będzie miało miejsca. Będzie za to równość małżeńska i koniec dyskryminacji 🏳️‍🌈


Źródło
Opublikowano: 2020-08-05 16:21:20

76 lat temu od niemieckiej kuli zginął młody chłopak. Poeta, socjalista, powstan

Razem Warmińsko-Mazurskie:

76 lat temu od niemieckiej kuli zginął młody chłopak. Poeta, socjalista, powstaniec. Krzysztof Kamil Baczyński. Dziś nazwano by go „lewakiem”. W powstaniu ramię w ramię walczyli ludzie o najróżniejszych poglądach. Łączyło ich to, że odrodzona, niepodległa Polska ma być państwem demokratycznym i sprawiedliwym społecznie, a nie brunatna.


Źródło
Opublikowano: 2020-08-04 19:02:32

Dziś obchodzimy piąte urodziny naszego Okręgu!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🎉 Dziś obchodzimy piąte urodziny naszego Okręgu! 🎂

Podoba Ci się to, co robimy? Chciałabyś/chciałbyś tworzyć polską politykę? Dołącz do nas! Oto kilka możliwości współpracy z partią Lewica Razem. Linki w komentarzach.

Zostań:

1. Członkinią/członkiem.

W kilka dni od uzupełnienia formularza kontaktowego powinna odezwać się do Ciebie osoba odpowiedzialna za rozmowy z osobami chcącymi dołączyć do Partii. Osoba ta jest z Okręgu z Twojego województwa/miasta. Przed zgłoszeniem warto zapoznać się z celami/programem i Statutem (wymienione w nim są prawa i obowiązki członkowskie) partii Lewica Razem. Jeżeli nie masz 18 lat – skontaktuj się z Młodzi Razem (Młodzi Razem Warmińsko-Mazurskie).

Zostanie członkinią/członkiem Lewicy Razem daje możliwość wpływania na działanie Partii – jest to zależne od własnego wkładu i aktywności. Członkini/członek z pełnymi prawami uzyskuje dostęp do kanałów komunikacyjnych partii. Otrzymuje również wiadomości o bieżących sprawach Okręgu. Jeżeli wolisz praktykę niż teorię – te rozwiązanie powinno być dla Ciebie odpowiednie.

2. Sympatyczką/sympatykiem.

Tak jak w przypadku zgłoszenia się na członkinię/członka po kilku dniach powinna odezwać się do Ciebie osoba z Okręgu, w którym mieszkasz. Po dołączeniu do Partii zyskasz częściowy dostęp do kanałów komunikacyjnych Partii oraz dostęp do częściowych informacji o działaniach Okręgu. Zalecamy wcześniejsze zapoznanie się z celami/programem i Statutem (wymienione w nim są prawa i obowiązki sympatyczek/sympatyków) partii Lewica Razem.

3. Odbiorczynią/odbiorcą newslettera.

Na stronie internetowej partii Lewica Razem znajduje się możliwość zamówienia naszego newslettera. Daje on możliwość regularnego dostępu do publicznych informacji o działaniach partii Lewica Razem.

4. Osobą wpierającą nas finansowo.

Kampania, akcje czy utrzymanie biur wymaga finansowania. Jeżeli nie chcesz aktywnie uczestniczyć w partii – nie masz na to czasu, ale chciałabyś/chciałbyś zmieniać polską politykę, wspomóż nas finansowo. W szczególności zachęcamy do ustawienia stałego, miesięcznego przelewu na konto:
Lewica Razem, ul. Nowy Świat 27, 00-029 Warszawa.
Numer konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296.
W tytule przelewu należy wpisać „Darowizna na partię”.
Uwaga: polskie prawo zezwala partiom przyjmować darowizny pochodzące wyłącznie z kont krajowych oraz od osób fizycznych.

[Grafika składa się ze zdjęć członkiń/członków Okręgu partii Lewica Razem w Olsztynie, który obejmuje całe województwo warmińsko-mazurskie. Na środku napis ”DZIŚ URODZINY NASZEGO OKRĘGU” W lewym dolnym rogu znajduje się logotyp Okręgu.]


Źródło
Opublikowano: 2020-08-02 14:51:37

Wiedzieli, jakiego przeciwnika mają przed sobą. Wiedząc, w jak dramatycznej są s

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Wiedzieli, jakiego przeciwnika mają przed sobą. Wiedząc, w jak dramatycznej są sytuacji, walczyli z nazizmem i faszyzmem. Za wolność naszą i Waszą. Powstankom i powstańcom należy się im szacunek i pamięć. Cześć i chwała bohaterom i ofiarom! #PowstanieWarszawskie #1sierpniaPowstanieWarszawskie,1sierpnia

Źródło
Opublikowano: 2020-08-01 15:40:08

Oto kilka faktów o bezpieczeństwie na polskich drogach:

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Oto kilka faktów o bezpieczeństwie na polskich drogach:

Polska jest jedynym krajem w całej Unii Europejskiej, gdzie w nocy można jechać szybciej samochodem niż w dzień.
w wypadkach na polskich drogach ginie co roku prawie 3000 osób‼️
cały czas na przejściach dla pieszych życie traci ponad 200 osób rocznie.

1 lipca miały pojawić się zmiany w przepisach, które zwiększyłyby bezpieczeństwo na drogach kierowców, ale także pieszych. Tymczasem cały czas ich nie ma, a rząd zwleka z koniecznymi zmianami ratującymi życie‼️

Musimy podjąć odważne i zdecydowane działania, aby chronić zdrowie i życie wszystkich uczestników ruchu drogowego, bo na razie znajdujemy się wysoko… w rankingu państw z najniebezpieczniejszymi drogami w Europie.

Zależymy nam na wspólnym dobru, dlatego proponujemy między innymi wprowadzenie bezwzględnego pierwszeństwa pieszych oraz odbieranie prawa jazdy kierowcom, którzy przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h także poza terenem zabudowanym.

Oczywiście o bezpieczeństwie na drodze pamiętajmy przez cały rok, a nie tylko podczas obchodzonego dzisiaj Dnia Bezpiecznego Kierowcy.

Grafika: http://www.freepik.com


Źródło
Opublikowano: 2020-07-25 13:04:46