Od kilku tygodni Kolektyw Wilczyce walczy o wydzielenie 219 a w otulin

Razem Podkarpackie:

💜🌲

Od kilku tygodni Kolektyw Wilczyce walczy o wydzielenie 219 a w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zbudowały obóz w tym wydzieleniu, monitorują działania leśników.
Wczoraj z posłanką Anita Sowińska odbyłyśmy długą rozmowę z nadleśniczym z Nadleśnictwa Stuposiany.

Ze strony nadleśnictwa padły zapowiedzi, że w najbliższym czasie cięć nie będzie. Ale jeszcze przez 3 lata będzie obowiązywał obecny PUL, czyli plan urządzenia lasu, który zakłada pozyskanie drewna. Nie mamy więc pewności, na jak długo uratowaliśmy to wydzielenie.
Dlatego zachowujemy czujność: Wilczyce zapowiadają utrzymanie protestu. Jeśli chcecie dołączyć do obozowiska – piszcie do kolektywu.
Co teraz? Teraz będziemy działać na rzecz na utworzenia w 219a rezerwatu. Interweniować będę w RDOŚ Rzeszów. I wspierać Wilczyce i Inicjatywa Dzikie Karpaty.

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of 1 person, snow, tree and natureMay be an image of one or more people, tree and natureMay be an image of natureMay be an image of tree and snow

Źródło
Opublikowano: 2021-02-16 19:21:41

Tak łamie się konstytucyjne prawo do protestu. Tak się dewastuje nasze Bieszcz

Razem Podkarpackie:

Tak łamie się konstytucyjne prawo do protestu. Tak się dewastuje nasze Bieszczady. Spychaczem rozjeżdża się Konstytucję, protest, ludzi i cenną przyrodę 😡😥
Trzymajcie się i nie dajcie. Solidarność naszą bronią! 💪✊

INFO Z OSTATNIEJ CHWILI!!!
PRÓBA EWIKCJI BLOKADY W NORZE 219a!!!!
Nasza brama, barykady, flagi zniszczone!
Dziś około godziny 12.00 na teren naszego protestu wjechał traktor ze spychaczem niszcząc wszystko co stanęło mu na drodze. Gdybyśmy nie wyszły mu na przeciw, prawdopodobnie zniszczone zostałyby inne obiekty w tym namioty i tipi! Oprócz osoby kierującej maszyną na terenie Nory pojawił się pracownik Lasów Państwowych – Paweł, który nagrywał uczestników protestu jednocześnie zastraszając, grożąc i oskarżając o naruszenie nietykalności. Według nich utrudnialiśmy im wykonywanie obowiązków służbowych.

Przypominamy że kolektyw Wilczyce wysłał wczoraj do Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe pismo, w którym poinformowałyśmy o udrożnieniu drogi dla służb ratunkowych, jednocześnie przypominając, że nie w lesie nie biwakujemy, jak pracownicy nadleśnictwa chcieliby to widzieć, lecz pokojowo i legalnie protestujemy!
Na zdjęciach widać m.in. naszą bramę o godz. 11 i to samo miejsce godzinę później.

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of snow, tree and roadMay be an image of snowMay be an image of snow and treeMay be an image of nature, snow, road and tree

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 11:18:10

Dzisiaj Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ogólnopolski Strajk Ko

Razem Podkarpackie:

Dzisiaj Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Warszawski Strajk Kobiet, Centrum Praw Kobiet, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, a także posłanki Lewica przedstawiłyśmy ustawę komitetu.

Legalna aborcja. Bez kompromisów!
Od dziś zaczynamy zbierać podpisy pod projektem ustawy! 🖊
Chcemy:
✅ Prawa do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia
✅ Poprawy procedur związanych z przeprowadzaniem zabiegu przerywania ciąży – przede wszystkim w zakresie tzw. klauzuli sumienia
✅ Depenalizacji aborcji – czyli zniesienia kar dla tych, którzy pomagają w aborcji
✅ Rozszerzenia programu badań prenatalnych na badania białka PAPP-A
More

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of text that says 'OBYWATELSKIEJ KOMITET INICJATYWY LEGALNA ABORCJA BEZ KOMPROMISÓW'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-03 22:20:17

Próba zatrzymania naszej członkini Agnieszki Itner przez rzeszowską policję po

Razem Podkarpackie:


Próba zatrzymania naszej członkini Agnieszki Itner przez rzeszowską policję po dzisiejszym Strajku Kobiet. Na szczęście obyło się bez użycia siły.

Legitymowanie Rzeszów
Agnieszka Itner ❤️


Źródło
Opublikowano: 2021-02-01 19:28:48

Tzw. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie wyroku

Razem Podkarpackie:

❗️Tzw. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie wyroku zakazującego aborcji w Polsce!
❗️DOŚĆ TEGO! NIE CHCEMY, ŻEBY O NAS DECYDOWALI NARODOWCY I KLER!
Walka trwa! Nie poddamy się ⚡✊
#StrajkKobiet #aborcja #podkarpackie #lewica #razem

Razem Podkarpackie, profile pictureImage may contain: 1 person, standing and text

StrajkKobiet,aborcja,podkarpackie,lewica,razem

Źródło
Opublikowano: 2021-01-27 19:00:03

Spotkaliśmy się dzisiaj w Rzeszowie z Młodzi Razem Podkarpackie by porozmawiać

Razem Podkarpackie:

💜Spotkaliśmy się dzisiaj w Rzeszowie z Młodzi Razem Podkarpackie by porozmawiać o sytuacji lewicy na Podkarpaciu oraz zaplanować kilka inicjatyw.
💜 Więcej szczegółów wkrótce dlatego śledźcie nas na Facebooku i Instagramie. Będzie o transporcie publicznym, wykluczeniu transportowym, środowisku czy walce ze smogiem.
Dziękujemy za gościnę posłowi Wiesławowi Bużowi. Bernie przesyła pozdrowienia! 😊

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of 2 people, people sitting and people standing

Źródło
Opublikowano: 2021-01-22 19:07:44

Debata o strajkach kobiet na Podkarpaciu Zapraszamy na debatę online w

Razem Podkarpackie:


Debata o strajkach kobiet na Podkarpaciu

Zapraszamy na debatę online w sprawie protestów kobiet na Podkarpaciu po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Gościem specjalnym debaty będzie Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.


Źródło
Opublikowano: 2021-01-18 18:51:31

Zapraszamy na debatę online o jesiennych strajkach kobiet na Podkarpaciu. Gośc

Razem Podkarpackie:

Zapraszamy na debatę online o jesiennych strajkach kobiet na Podkarpaciu. Gościem specjalnym debaty będzie posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. O protestach w naszym regionie będą mówić ich organizatorki, m.in. Agnieszka Itner i Lila Kalinowska.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/247318963413683/

Źródło
Opublikowano: 2021-01-17 19:57:26

W zeszłym tygodniu nasza koleżanka z Razem, posłanka Daria Gosek-Popiołek raze

Razem Podkarpackie:


W zeszłym tygodniu nasza koleżanka z Razem, posłanka Daria Gosek-Popiołek razem z posłanką Anita Sowińska odwiedziły Pogórze Przemyskie gdzie trwa w najlepsze niszczenie lasu i wycinanie wiekowych drzew.
Trwa dewastacja ostatnich dzikich, cennych terenów. Specjaliści, eksperci i ekolodzy od lat protestują przeciwko wycinkom w Puszczy Karpackiej. Od lat ich wspieramy i będziemy to robić do skutku. Będziemy walczyć o ochronę Puszczy Karpackiej i utworzenie Turnickiego Parku Narodowego! 🌲🌳

W zeszłym tygodniu wspólnie z Anita Sowińska odwiedziłam Pogórze Przemyskie, żeby sprawdzić czy nadal prowadzone są tam wycinki wiekowych drzew. To, co zobaczyłyśmy na miejscu, jest przygnębiające – najcenniejsze drzewostany Puszczy Karpackiej znikają na naszych oczach!
Dlatego wspieram działania przyrodników i aktywistek, którzy od lat zabiegają o utworzenie na tym terenie Turnickiego Parku Narodowego i będę interweniować w tej sprawie do skutku!


Źródło
Opublikowano: 2021-01-15 21:23:44

Chcieliśmy przypomnieć Wam fragment naszego Programu wyborczego – Transport na

Razem Podkarpackie:

🚄🚌🚉Chcieliśmy przypomnieć Wam fragment naszego Programu wyborczego – Transport naprawdę publiczny, wygodny i dostępny dla wszystkich
✅Dość podziału na Polskę A i B – na metropolie, między którymi kursują samoloty i luksusowe pociągi oraz miejscowości, z których ostatni PKS odjechał 20 lat temu. Przywrócimy zlikwidowane połączenia i zmodernizujemy sieć kolejową. Sprawimy, że każdy będzie mógł swobodnie dojechać do pracy, szkoły albo wyjechać na wakacje, także jeśli nie ma samochodu.
✅Stawiamy na kolej!
Priorytetem będzie dla nas kolej – tani, bezpieczny i przyjazny dla środowiska środek transportu. Rozbudujemy wojewódzkie połączenia kolejowe. Uruchomimy połączenia pasażerskie do wszystkich… More

Razem Podkarpackie, profile pictureImage may contain: text that says 'CZAS NA KOLEJ! -Koniec z tłokiem w pociągach -Rozkład jazdy pisany z mieszkańcami -Wspólny rozkład jazdy autobusów i pociągów dla całego województwa, także online Rozbudujemy lokalne połączenia z państwami sąsiadującymi LEWICA RAZEM PODKARPACKIE'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-08 16:44:27

Transport zbiorowy i kolej na Podkarpaciu są od lat zaniedbywane. Ale to zacz

Razem Podkarpackie:

🚄 Transport zbiorowy i kolej na Podkarpaciu są od lat zaniedbywane. Ale to zaczyna się zmieniać. Od nowego roku zaczęły funkcjonować nowe połączenia w ramach Podkarpackiej Kolei Aglomeracyjnej. W ciągu ostatnich miesięcy uruchamiane są nowe linie, projekty modernizacyjne i inne przedsięwzięcia, które polepszą komunikację w naszym regionie.
W 2017 roku, ogłoszony został program ” AUTOBUS+POCIĄG”, który ruszyć miał w sierpniu 2019 roku. Program ten, wprowadzić miał łączone bilety PKA i ZTM. Takie rozwiązanie byłoby dobre dla wielu podróżnych, którzy muszą dojeżdżać na co dzień do pracy, szkoły, uczelni czy rodziny. Nie trzeba kupować oddzielnych biletów autobusowych i kolejowych. Ceny… More

Razem Podkarpackie, profile pictureImage may contain: text that says '+ TAK dla wspólnego biletu aglomeracyjnego! młodzi razem Podkarpackie Podkarp razem podkarpackie'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-06 18:33:10

Za PRL szczepiono sprawniej niż obecnie. To wiele mówi o przygotowaniu partii

Razem Podkarpackie:

Za PRL szczepiono sprawniej niż obecnie. To wiele mówi o przygotowaniu partii rządzącej do zaszczepienia ponad 30 mln obywateli.

Kiedy w Polsce Ludowej, w 1963 roku wybuchła epidemia we Wrocławiu, w trzy dni zaszczepiono 125 tysięcy osób. W kilka tygodni szczepionka dotarła do milionów Polaków.

Zjednoczenie Wytwórni Surowic i Szczepionek w Warszawie było w stanie w sprinterskim tempie wyprodukować kilka milionów szczepionek. Na Dolnym Śląsku zaszczepiono 2,5 mln ludzi. I epidemię wygaszono.

Co to mówi o polskim państwie, jeśli dziś radzi sobie z organizacją szczepień gorzej niż PRL?

Oczywiście – wirus jest inny, technologie też. Ale sama organizacja szczepień to nie jest lot na Marsa. To niestety można porównywać. I nie jest to porównanie, z którego współczesna Polska może być dumna.

Razem Podkarpackie, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-01-04 21:08:40

Herman Liberman urodził się 3 stycznia 1870 w Drohobyczu w zasymilowanej rodzi

Razem Podkarpackie:

Herman Liberman urodził się 3 stycznia 1870 w Drohobyczu w zasymilowanej rodzinie żydowskiej.

Ojciec był robotnikiem w kopalni, następnie właścicielem niewielkiego przedsiębiorstwa naftowego. Herman od dziecka z bliska obserwował w jak fatalnych warunkach żyją robotnicy w dynamicznie rozwijającym się regionie borysławskim. W działalność polityczną angażował się już w gimnazjum, organizował kółka młodzieży szkolnej o charakterze niepodległościowo-socjalistycznym. Po ukończeniu szkoły wyjechał do Wiednia, gdzie podjął studia prawnicze. Żywo interesował się polityką, więc wolny czas spędzał na galerii dla publiczności w wiedeńskim parlamencie i słuchał wystąpień posłów. Pewnie nie spodziewał… More

Razem Podkarpackie, profile pictureImage may contain: 1 person, text that says 'LEWICA razem 151 LAT LATTEMU TEMU URODZIŁ SIĘ HERMAN LIBERMAN Wybitny adwokat polityk mocno związany z Podkarpaciem. Poseł, jeden Z liderów Polskiej Partii Socjalistycznej współtwórca Konstytucji marcowej z 1921 roku. razemPODKARPACKIE'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-03 15:52:26

Dlaczego nie strzelamy w sylwestra? Przede wszystkim przez wzgląd na swoje wł

Razem Podkarpackie:

Dlaczego nie strzelamy w sylwestra?

Przede wszystkim przez wzgląd na swoje własne bezpieczeństwo oraz wszystkich ludzi dookoła. Amatorskie odpalanie fajerwerków lub rac może skończyć się poparzeniami, kalectwem, a nawet spowodować pożar pobliskich budynków, czego dowodem może być ostatni Marsz Niepodległości. Samo przebywanie w pobliżu jest silnie niebezpieczne dla naszego układu oddechowego z powodu trujących substancji wytwarzanych podczas spalania.

Drugim powodem jest troska o środowisko naturalne. Po zabawie sylwestrowej zostaje masa fajerwerkowych śmieci, a powietrze jest bardziej zanieczyszczone niż zazwyczaj. Dzikie zwierzęta podczas wybuchów mogą zachowywać się nieprzewidywalnie, co… More

Razem Podkarpackie, profile pictureImage may contain: 2 people, text that says 'razem podkarpackie młodzi razem Podkarpackie 乐 młodzi razem Podkarpackie #NIE razem STRZELAM podkarpackie'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-31 14:52:41

Życzymy Wam wszystkim wesołych i spokojnych Świąt, równych praw i europejskieg

Razem Podkarpackie:


Życzymy Wam wszystkim wesołych i spokojnych Świąt, równych praw i europejskiego państwa dobrobytu, które nie zostawia nikogo za burtą! 😊🎄🎅

Życzenia świątecznie od partii Razem w stylu Love Actually, ale z polskim sznytem 🎄🎄🎄


Źródło
Opublikowano: 2020-12-24 17:14:31

Były starosta z PiS za bezcen sprzedał majątek PKS Krosno. Przed sądem stanie razem z tymi, którzy na tej transakcji się wzbogacili

Razem Podkarpackie:

Tak właśnie Prawo i Sprawiedliwość dba o rozwój transportu zbiorowego i publiczny majątek.

Były starosta krośnieński z PiS sprzedał 100 autobusów i 5ha w centrum miasta, razem z całym zapleczem i budynkami za 400 tys złotych. Nie bez powodu sprawa zakończy się w sądzie. Taki działanie musiało budzić zaniepokojenie i oburzenie.

Były starosta z PiS za bezcen sprzedał majątek PKS Krosno. Przed sądem stanie razem z tymi, którzy na tej transakcji się wzbogacili

Jan J. przez trzy kadencje był starostą krośnieńskim. Ale zapamiętany zostanie jako ten, który za bezcen sprzedał PKS Krosno. Teraz stanie przed sądem, razem z tymi, który kupili majątek i doprowadzili do likwidacji firmy.

Źródło
Opublikowano: 2020-12-04 18:11:59

102 lata temu wywalczyłyśmy prawa wyborcze. Dziś walczymy o pełną równość!

Razem Podkarpackie:

102 lata temu wywalczyłyśmy prawa wyborcze. Dziś walczymy o pełną równość! ✊💪

„Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci”
„Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele (lki) państwa posiadający czynne prawo wyborcze”
Te dwa zapisy zmieniły życie Polek. Dokładnie 102 lata temu dekretem Piłsudskiego uzyskałyśmy prawa wyborcze, które wcześniej musiałyśmy wywalczyć. Kiedyś to było nie do pomyślenia, dziś prawa wyborcze kobiet to rzecz tak naturalna, jak słońce na niebie.
Czy to koniec walki? Nie. Po tylu latach nadal walczymy o równość płac, o możliwość decydowania o sobie, swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Polki nie poddadzą się nigdy, wbrew woli fanatyków.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-28 19:37:25

Mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do informacji o planach zagospodarowania. Uchwała obywatelska przyjęta!

Razem Podkarpackie:

Pierwsza w Rzeszowie uchwała obywatelska przyjęta! 🎉

Jak można przeczytać w Wyborcza.pl Rzeszów, radne i radni Rzeszowa zdecydowali się przyjąć uchwałę stworzoną przez stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, które domagało się zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o planach zagospodarowania i inwestycjach na terenie miasta.

To pierwszy dobry krok w kierunku lepszego zagospodarowania przestrzennego miasta Rzeszowa, większego dostępu do informacji publicznej oraz działanie podnoszące poziom zaangażowania obywateli 💪

Mieszkańcy będą mieli lepszy dostęp do informacji o planach zagospodarowania. Uchwała obywatelska przyjęta!

Pomimo wątpliwości od strony formalnoprawnej, radni Rzeszowa zdecydowali się przyjąć uchwałę stworzoną przez stowarzyszenie Razem dla Rzeszowa, które domagało się zwiększenia dostępu mieszkańców do informacji o planach zagospodarowania.

Źródło
Opublikowano: 2020-11-24 22:07:30

Magdalena Biejat opowie dzisiaj o: 1. Pracy Komitetu „Legalna aborcja – bez

Razem Podkarpackie:


Magdalena Biejat opowie dzisiaj o:
1. Pracy Komitetu „Legalna aborcja – bez kompromisów”.
2. Projektach ustaw w sprawie aborcji autorstwa Z. Ziobry oraz A. Dudy, który Sejm będzie procedować w środę.
3. Pod czyim domem policja w Pruszkowie zatrzymuje demonstracje? Zapraszamy


Źródło
Opublikowano: 2020-11-16 20:16:10

Zapraszamy do oglądania live z Adrianem Zandbergiem i zadawania pytań

Razem Podkarpackie:


Zapraszamy do oglądania live z Adrianem Zandbergiem i zadawania pytań 🙂


Źródło
Opublikowano: 2020-11-06 20:36:57

MANIFA Rzeszów zbiera na nagłośnienie | zrzutka.pl

Razem Podkarpackie:

PROSTESTY SAME SIĘ NIE ZROBIĄ 💪

Od ponad tygodnia mieszkanki Rzeszowa i Podkarpacia wychodzą na ulicę, aby protestować przeciw barbarzyńskiemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.

Staramy się, aby ich głos był dobrze słyszany, ale potrzebujemy do tego sprzętu. Zaprzyjaźnione organizacje wpierają nas swoim nagłośnieniem, jednak przy tej skali protestu jest ono niewystarczające.

Potrzebujemy przenośnych megafonów oraz mocnego i mobilnego głośnika.

To jak, pomożecie? Link do zbiórki:
https://zrzutka.pl/gv2scn

MANIFA Rzeszów zbiera na nagłośnienie | zrzutka.pl

Nie chcą nas słuchać? Niech nas usłyszą!Od ponad tygodnia mieszkanki Rzeszowa wychodzą na ulicę, by protestować przeciw barbarzyńskiemu wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego.Staramy się, by ich głos był dobrze słyszany, ale potrzebujemy do tego sprzętu. Zaprzyjaźnione organizacje wpiera…

Źródło
Opublikowano: 2020-11-02 16:05:42

84 lata temu zmarł Ignacy Daszyński – socjalista, rewolucjonista i zwolennik pra

Razem Podkarpackie:

84 lata temu zmarł Ignacy Daszyński – socjalista, rewolucjonista i zwolennik prawa do aborcji.

Był bardziej postępowy niż obecnie rządząca partia i spora część polskiej opozycji z PO na czele.

My będziemy walczyć o szerszy dostęp do legalnej, bezpiecznej aborcji. Będziemy zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy dotyczącym aborcji, praw kobiet i edukacji seksualnej na europejskim poziomie!


Źródło
Opublikowano: 2020-10-31 22:34:08