Przed nami Tydzień Zrównoważonego Transportu.Jak często jeździcie rowerem i tran

Razem Podkarpackie:

Przed nami Tydzień Zrównoważonego Transportu.Jak często jeździcie rowerem i transportem zbiorowym? 🚴‍♀️🚌

W naszym regionie, niestety, transport publiczny leży, kolej obumiera, do wielu wsi nie dociera żaden autobus. Będziemy robić wszystko, aby to zmienić.

Lewica stawia na rozwój transportu rowerowego, kolejowego i autobusowego. Będziemy dążyć, do budowy transportu publicznego na europejskim poziomie!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 17:47:59

Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kolega Mateusz Pusz z Przemyś

Razem Podkarpackie:


Dotarła do nas bardzo smutna wiadomość. Zmarł nasz kolega Mateusz Pusz z Przemyśla, były członek naszej partii, z którym wspólnie budowaliśmy struktury Razem i lewicę na Podkarpaciu. Marzyła mu się polska sprawiedliwa społecznie, socjalna, chciał dalej działać na lewicy. Niestety odszedł. Za wcześnie…

Rodzinie i przyjaciołom składamy kondolencje.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-10 11:00:48

Obejrzyj Rzeszow112.pl – transmisja na żywo

Razem Podkarpackie:


Jesteśmy obecni na proteście Nie hejtujcie Podkarpacia! Nie ma naszej zgody na dyskryminację naszego województwa! Podkarpacie to nasz wspólny dom!


Źródło
Opublikowano: 2020-07-20 17:12:24

Na funkcjonowanie Pracowni Aktywności Wszelakich w Rzeszowie | zrzutka.pl

Razem Podkarpackie:

Dobrzy ludzie potrzebują wsparcia Aktywiści z rzeszowskiej Pracownia Aktywności Wszelakich potrzebują Waszej pomocy! Pomożecie? 💪

Organizują warsztaty (od pokazów pieczenia chleba, aż po wspinaczkę wysokogórską), prelekcje, pokazy filmów, wieczorki literackie, dyskusje polityczne, kameralne koncerty, wystawy sztuki, spotkania dla dzieci itd.

Udzielają również miejsca na spotkania wielu arcyważnym inicjatywom: Viva, Otwarte Klatki, organizatorom Marszu Równości, Grupie Manifa, Młodzieżowemu Strajkowi Klimatycznemu, Społecznym Strażnikom Drzew, Federacji Anarchistycznej i Anarchistycznemu Czarnemu Krzyżowi „Galicja” i innym organizacjom oraz osobom.

Zdecydowali się na samofinansowanie. Nie biorą żadnych pieniędzy z budżetu państwa, organizacji pozarządowych, ani bogatych sponsorów, gdyż prawdziwa alternatywa to niezależność i samofinansowanie. Koszt wynajmu lokalu pokrywają z dobrowolnych składek, benefitów i niniejszej zrzutki.

Jeżeli uważasz to co robi PAW za cenną inicjatywę i masz możliwości, po prostu ich wesprzyj

https://zrzutka.pl/74yvh2

Na funkcjonowanie Pracowni Aktywności Wszelakich w Rzeszowie | zrzutka.pl

Nasze zasoby (składki) wystarczają na pokrycie około siedemdziesięciu procent miesięcznych kosztów funkcjonowania. Stąd ta zrzutka.Nie mamy szefów i wykonujących polecenia, decyzje podejmujemy wspólnie, jeśli się tylko da na zasadzie konsensusu. Nasze różnorodne zainteresowania powoduj…

Źródło
Opublikowano: 2020-07-19 16:35:51

Nie podoba Ci się wynik wyborów? Nie załamujmy rąk i działajmy dalej razem i jes

Razem Podkarpackie:

Nie podoba Ci się wynik wyborów? Nie załamujmy rąk i działajmy dalej razem i jeszcze lepiej!
Chcesz być początkiem zmiany w polskiej polityce? Zacznij działać w organizacji pozarządowej lub partii!
Jeśli marzysz o Polsce dla milionów, a nie milionerów, to zapraszamy do Razem 💜


Źródło
Opublikowano: 2020-07-13 18:00:21

Miejski Dom Kultury w Łańcucie w dniu 3 lipca 2020 roku zamierza puścić kontrowe

Razem Podkarpackie:

Miejski Dom Kultury w Łańcucie w dniu 3 lipca 2020 roku zamierza puścić kontrowersyjny film "Nieplanowane", wspierany oraz fundowany przez środowiska antyaborcyjne, w tym Ordo Iuris od stref wolnych od LGBT, skrajne organizacje nacjonalistyczne i media katolickie.

Stanowczo sprzeciwiamy się propagowaniu antynaukowego spojrzenia na tematykę aborcji w celu osiągnięcia korzyści politycznych lub ideologicznych oraz indoktrynowania młodzieży i osób starszych w publicznej, samorządowej placówce! Dom Kultury powinien być miejscem wolnym od antynaukowej propagandy.

Film zawiera wiele obrzydliwych przekłamań na tematy związane z aborcją, a jego politycznym celem jest spopularyzowanie antyaborcyjnej postawy wśród młodzież i społeczeństwa w sposób podobny, jak czynił to kiedyś zniesławiony "Niemy krzyk".

Kluczowy moment dla narracji, scena aborcji oglądana przez obraz USG, jest fikcją stworzoną za pomocą komputerowej animacji. Płód w trzynastym tygodniu ma według niej czuć ból i wykonywać świadome ruchy uciekania przed narzędziami lekarza. Są to manipulacje nie mające potwierdzenia w nauce i praktyce. Pokazywanie trzymiesięcznego płodu, który wygląda jak dziecko po porodzie, jest niedopuszczalne.

"Nieplanowane" straszy również efektami użycia tabletek poronnych, "dzień po". Przedstawione konsekwencje, takie jak ogromny krwotok i stan niemal agonalny nie są rzetelną reprezentacją działania takich tabletek. Tylko znikomy odsetek kobiet doświadcza po aborcji konsekwencji na tyle groźnych, by wymagały hospitalizacji.

Te motywy – i wiele innych zawartych w filmie – nie zwróciły uwagi pana dyrektora Miejskiego Domu Kultury w Łańcucie Andrzeja Piechowskiego? Prawdą jest, że uzgodnił pan projekcję filmu z księdzem proboszczem bez wiedzy burmistrza Łańcuta? Jeśli tak, to czy tak powinien zachowywać się dyrektor publicznej placówki? Według nas osoba odpowiedzialna za kulturę nie może być zależna od lokalnego proboszcza i jego "widzimisię".

Stawia to pod znakiem zapytania zrozumienie jego roli i misji, którą pełni jako funkcjonariusz publiczny, a którego celem i motywacją powinien być rozwój młodzieży i osób dorosłych w oparciu o rzetelną wiedzę.

W naszej ocenie pokaz tego filmu to nic innego, jak dążenie do zmanipulowania młodych ludzi, którzy nie mają dostatecznej wiedzy, aby krytycznie ocenić jego treść. Dlatego nasz działacz z Łańcuta – Krzysiek Jasiński zwróci się do pana dyrektora MDK w Łańcucie, aby ten odstąpił od wyświetlania w dniu 3 lipca 2020 antynaukowego filmu “Nieplanowane”.

Zdj. MDK w Łańcucie przed przebudową.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-30 10:32:36

Obejrzyj NA ŻYWO – Kurier Rzeszowski – portal, gazeta i telewizja internetowa

Razem Podkarpackie:


Konferencja prasowa Lewicy w Rzeszowie. Tematy bieżące, informacje na temat projektów, którymi Lewica będzie zajmować się w Sejmie.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-18 12:39:24

Obejrzyj Poseł Konieczny wspiera osoby LGBT z Podkarpacia

Razem Podkarpackie:


Słowa wsparcia od posła Razem Maciej Konieczny dla uczestników i uczestniczek prostestu Pokażmy Dudzie: LGBT to ludzie.

Dzisiaj godz: 16:00 na rynku w Rzeszowie! Pokojowa demonstracjea przeciwko polityce nienawiści PiS. Weźcie ze sobą flagi oraz transparenty i pozytywną energię! 🏳️‍🌈🇵🇱

https://www.facebook.com/events/1190125137990190/


Źródło
Opublikowano: 2020-06-17 11:00:00

Pokażmy Dudzie: LGBT to ludzie

Razem Podkarpackie:


Próbuje się nam wmówić, że to ludzie, a to po prostu ideologia” – powiedział o osobach LGBT+ Andrzej Duda. Tym samym dehumanizowanie nas stało się oficjalną linią partii rządzącej. Najwyższa osoba w państwie uważa, że nie jesteśmy ludźmi❗️

W środę 17 czerwca od godziny 16:00 na Rynku w Rzeszowie znajdziecie osoby z tęczowymi flagami. Możecie do nich podejść, porozmawiać, zadać pytania, poznać. Jeśli chcecie zapytać, czym jest LGBT+, możecie to zrobić. Jeśli chcecie okazać swoje wsparcie, również możecie.

Zapraszamy na pokojową demonstrację przeciw polityce nienawiści PiS. Weźcie ze sobą plakaty, flagi, transparenty i pozytywną energię! 🏳️‍🌈🇵🇱

https://www.facebook.com/events/1190125137990190/

Źródło
Opublikowano: 2020-06-16 10:00:00

Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifob

Razem Podkarpackie:

🏳️‍🌈 Dzisiaj obchodzimy Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Transfobii i Bifobii

17 maja 1990 roku Światowa Organizacja Zdrowia usunęła homoseksualizm z Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób. Z tej okazji ustanowiono Międzynarodowy Dzień Przeciw Homofobii, Transfobii i Bifobii. Mimo tamtej decyzji WHO, zachowania wykluczające są powszechne nawet trzydzieści lat później.

W Polsce sprawa ma się niestety znacznie gorzej niż w pozostałych krajach europejskich. Przykładem może być chociażby ostatni raport ILGA, w którym znaleźliśmy się na ostatnim miejscu w Europie!

Marzy nam się Polska otwarta, tolerancyjna, równa, sprawiedliwa. Chcemy państwa, w którym każda osoba czuje się dobrze i bezpiecznie. Razem zbudujemy taką Polskę!💪🇵🇱

Jeśli jesteś osobą nieheteronormatywną z regionu, chcesz się zaangażować w walkę o równe prawa, a może potrzebujesz pomocy? Zachęcamy do zgłaszania się do nas lub Marsz Równości w Rzeszowie


Źródło
Opublikowano: 2020-05-17 21:03:34

Partia Razem ma dzisiaj urodziny!!

Razem Podkarpackie:

Partia Razem ma dzisiaj urodziny!! 🎉
Od 5 lat działamy na rzecz budowy demokratycznego państwa dobrobytu i sprawiedliwości społecznej. Niektórzy już dawno skreślali nas na politycznej scenie, tymczasem my się nie poddawaliśmy i udało nam się wprowadzić reprezentację do Sejmu. Będziemy dla Was… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-05-16 21:36:36

Razem z posłanką Darią Gosek-Popiolek zwróciliśmy się z pytaniami do starosty ła

Razem Podkarpackie:

Razem z posłanką Darią Gosek-Popiolek zwróciliśmy się z pytaniami do starosty łańcuckiego. Pytamy w całej Polsce wielu starostów i wojewodów nt. sytuacji w szpitalach, DPSach i samorządach lokalnych. Dostajemy mnóstwo wiadomości od ludzi, którzy są zaniepokojeni, martwią się. Jak wiemy, wiele rozwiązań i procedur kuleje, rząd często nie jest w stanie w sposób odpowiedni zabezpieczyć nas, pracowników ochrony zdrowia przed zarażeniem. Samorządy potrzebują pomocy, dlatego pytamy o wiele spraw. Chcemy wiedzieć jak wygląda sytuacja oraz pomagać burmistrzom, wójtom i starostom.

Chcemy mieć pewność czy powiat łańcucki jest zabezpieczony w odpowiedni sposób, czy mamy jakieś braki oraz czy mamy plan działania, np. na wypadek zakażeń wśród personelu ochrony zdrowia, DPS czy pensjonariuszy.

Mamy nadzieję, że pan starosta odpowie na nasze pytania i pomoże rozwiać wszelkie wątpliwości. Mam też nadzieję, że jednak jesteśmy dobrze przygotowani, a jeśli nie, to wspólnymi siłami jakoś damy radę. Poprosimy rząd lub mieszkańców i wolontariuszy o pomoc. Z wirusem będziemy mierzyć się jeszcze bardzo długo. Musimy zatroszczyć się o zdrowie i życie nas, naszych seniorów i pracowników ochrony zdrowia. Rolą opozycji i polityków jest kontrolować organy państwa, samorząd, a jak trzeba – wspierać.


Źródło
Opublikowano: 2020-04-23 17:12:11

Razem z posłanką Pauliną Matysiak zapytaliśmy panią wojewodę podkarpacką Ewę Len

Razem Podkarpackie:

Razem z posłanką Pauliną Matysiak zapytaliśmy panią wojewodę podkarpacką Ewę Leniart o powroty do ojczyzny obywateli Ukrainy. Z mediów dowiadywaliśmy o fatalnych warunkach ich powrotów. Ludzie byli tłoczeni setkami i tysiącami na dworcu oraz przejściu granicznym w Korczowej, po kilkanaście godzin stali na zewnątrz, a część spała na dworcu.

Naszym zdaniem nie powinno to tak wyglądać. Mogło dojść do niebezpiecznej sytuacji i zakażeń koronawirusem. Mamy nadzieję, że już nie będzie żadnych niebezpiecznych zdarzeń na granicy polsko-ukraińskiej, a obywatele polscy i ukraińscy będą odpowiednio zabezpieczeni.


Źródło
Opublikowano: 2020-03-30 17:25:03

Wczoraj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość.

Razem Podkarpackie:

Wczoraj dotarła do nas bardzo smutna wiadomość.

W niedzielę po bardzo ciężkiej chorobie zmarł nasz partyjny kolega Arek Turoń.

Arek był bardzo dobrym człowiekiem, przyjaznym, pracowitym, pomysłowym i bardzo sumiennym. Zaangażowany szczególnie w działania prorowerowe, walczył też o lepszy transport publiczny, miasta przyjazne rowerzystom i pieszym. Umiał słuchać i rozmawiać z każdą osobą, niezależnie od przekonań politycznych. Walczył o sprawy, w które wierzył, nie starał się nigdy o pozycję ani uznanie. Chciał dołożyć swoją cegiełkę do wspólnego wysiłku na rzecz lepszej przestrzeni publicznej i budowy europejskiego państwa dobrobytu.

Współtworzył partię Razem na Podkarpaciu, od początku zaangażowany w organizację m.in. Marszu Równości w Rzeszowie. Był wolontariuszem bardzo wielu akcji charytatywnych, działał społecznie, od wielu lat organizował rajdy rowerowe i Masy Krytyczne, angażował się w sprawy Rzeszowa. Kandydował w wyborach samorządowych, do Parlamentu Europejskiego, brał udział w demonstracjach. Działał tak długo, jak tylko zdrowie mu na to pozwalało. Rzadko spotyka się ludzi o takim harcie ducha i woli działania, jak Arek. To ogromna strata dla działaczy miejskich i lewicy.

Walkę o bliskie mu wartości będziemy musieli kontynuować niestety bez Niego. Dziękujemy za wszystko Arku, będzie nam Ciebie bardzo brakowało!


Źródło
Opublikowano: 2020-03-23 15:47:34

Stanowisko Okręgu Podkarpackiego Partii Razem w sprawie sposobu zagospodarowania

Razem Podkarpackie:

❗️Stanowisko Okręgu Podkarpackiego Partii Razem w sprawie sposobu zagospodarowania terenów pomiędzy ul. Podwisłocze, a rzeką Wisłok 🌳🌿🏗🏢

Stanowczo sprzeciwiamy się próbie zniszczenia ostatnich nadrzecznych terenów zielonych w centrum Rzeszowa. Uważamy, że tak cenne tereny powinny zostać zagospodarowane w sposób mądry i przemyślany. Apelujemy do Prezydenta i Rady Miasta Rzeszowa o rozsądek i kompleksowe podejście do ostatnich terenów zielonych nad Wisłokiem.

Uważamy, że tereny położone pomiędzy ul. Podwisłocze, a rzeką Wisłok muszą zostać objęte Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego. Ta przestrzeń nie może zostać zagospodarowana w sposób przypadkowy i chaotyczny. Pamiętać należy, że mówimy o terenach zalewowych. Dlatego nie można tych terenów w całości zagospodarować i wybetonować. Należy pozostawić dość spory kawałek terenu na wypadek powodzi, zagospodarować go jako park, a samą zabudowę umiejscowić wzdłuż ulicy Podwisłocze. Najlepiej, gdyby planowane budynki posiadały usługowe partery wychodzące na tereny zielone i rzekę.

Za konieczność uważamy zachowanie terenów zieleni pod rekreację i park dla obecnych oraz przyszłych mieszkańców okolicznych osiedli, a także innych mieszkańców Rzeszowa. Położenia w strefie zagrożenia powodziowego gdzie co jakiś czas dochodzi do zalewania tego terenu, także nie sprzyja zabudowie.

Wiele decyzji mających duży wpływ na życie mieszkanek i mieszkańców, było i wciąż jest podejmowanych pod dyktando interesów deweloperów oraz wielkiego biznesu. Prezydenci i radni nie biorą pod uwagę zdania lokalnej społeczności. Wiele polskich miast ignoruje potrzebę zrównoważonego rozwoju, wdrożenia ekologicznych rozwiązań czy też konieczność walki o czyste i zdrowe powietrze. Wspólną przestrzeń szatkują metalowe lub betonowe ogrodzenia strzeżonych osiedli. Pora na pozytywną zmianę w Rzeszowie! Zagospodarujmy mądrze tereny o których mowa wyżej.

Przestrzeń publiczna to nasze wspólne dobro. Miejska polityka przestrzenna powinna być zatem kompleksowa i przemyślana, traktująca respektowanie interesu społecznego i równowagę środowiskową jako wartości nadrzędne, a nie tylko partykularne interesy świata biznesu i deweloperów.

Kluczem do poprawy jakości życia mieszkanek i mieszkańców Rzeszowa jest kształtowanie przestrzeni o wysokiej jakości, którą będziemy planować zgodnie z potrzebami całej społeczności. Skończmy z dalszym zajmowaniem terenów zielonych zgodnie z życzeniami deweloperów oraz z wycinką drzew w parkach i przy drogach. Obecność terenów zielonych w zasięgu kilkunastu minut piechotą to kwestia naszego zdrowia i dobrostanu.

Jako partia Razem z mieszkańcami Rzeszowa będziemy walczyć o zachowanie terenów zielonych nad Wisłokiem i włączenie ich do tkanki miejskiej. Teren ten stanowi olbrzymią wartość dla lokalnej społeczności i tożsamości. Możemy to osiągnąć wdrażając przemyślaną strategię planowania przestrzennego, która zapobiegnie chaotycznej urbanizacji, rozlewaniu się tkanki miejskiej czy nieładowi przestrzennemu. Przyjazna przestrzeń to przestrzeń uporządkowana i dostępna. Należy m.in. wprowadzać ambitne i odważne uchwały krajobrazowe (których Rzeszów nie posiada) , które zlikwidują problem reklam szpecących miasto oraz grodzonych osiedli, a także obejmować tereny Miejscowymi Planami Zagospodarowania.

❗️Dość samowoli deweloperów, grodzenia osiedli i betonowania parków oraz terenów zielonych na d Wisłokiem! Jeszcze raz apelujemy do Prezydenta i Rady Miasta Rzeszowa o rozsądek i kompleksowe podejście do ostatnich terenów zielonych nad Wisłokiem.


Źródło
Opublikowano: 2020-03-09 09:30:00

Ruszył proces o mobbing Grażyny Bochenek. Pozwany prezes Radia Rzeszów

Razem Podkarpackie:

Pani Grażyno, trzymamy kciuki i wspieramy!

Ruszył proces o mobbing Grażyny Bochenek. Pozwany prezes Radia Rzeszów

Regularne wizyty Grażyny Bochenek u psychiatry – do tego doprowadził Przemysław Tejkowski, prezes Radia Rzeszów, zwalniając dyscyplinarnie z pracy doświadczoną dziennikarkę.

Źródło
Opublikowano: 2020-03-04 18:10:55

Rzeszowska Manifa 2020 | zrzutka.pl

Razem Podkarpackie:

Organizatorki i organizatorzy same nie dadzą rady, potrzebują Waszego wsparcia finansowego, aby opłacić druk plakatów oraz wlepek, pokryć koszty organizacyjne itd.

III Rzeszowska Manifa już za ponad tydzień. Każda złotówka jest na wagę złota!

W imieniu komitetu organizacyjnego dziękujemy za wsparcie i do zobaczenia 14 marca na Manifa Rzeszów 2020!

Link do zbiórki: https://zrzutka.pl/3269mw

Rzeszowska Manifa 2020 | zrzutka.pl

Manifa stoi pracą wolontariuszek, ale ma też wydatki. Wydatki nie są duże i skrupulatnie rozliczamy zgromadzone złotówki. Celujemy w 1000 złotych. Zbieramy na promocję Manify, Zaiksy, zwroty kosztów podróży dla gości, a jeśli nam zostanie wesprzemy zaufaną grupę działającą na rzecz…

Źródło
Opublikowano: 2020-03-03 17:02:46

Bohaterów i zbrodniarzy nie wolno stawiać w jednym szeregu

Razem Podkarpackie:

Bohaterów i zbrodniarzy nie wolno stawiać w jednym szeregu❗️

Obłędny kult Rajsa "Burego" czy Brygady Świętokrzyskiej to splunięcie w twarz prawdziwym bohaterom Polskiego Państwa Podziemnego.

Już w najbliższą niedzielę w Rzeszowie skrajne środowiska po raz kolejny wykorzystają Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych do gloryfikacji otwartych faszystów oraz zbrodniarzy. Morderców, którzy splamili honor żołnierski terroryzowaniem ludności cywilnej i atakami wymierzonymi w mniejszości narodowe. Z ich rąk zginęły tysiące cywilów, w tym licznie kobiety i dzieci.

Myśląc z szacunkiem o prawdziwych bohaterach podziemia, którzy zginęli z rąk stalinowskich katów, stanowczo sprzeciwiamy się szerzonemu przez skrajną prawicę kultowi morderców, takich, jak np. Romuald Rajs "Bury". Wsparcie obecnych władz Rzeczypospolitej dla zacierania różnic pomiędzy bohaterami i mordercami ludności cywilnej jest skandaliczne i uwłacza pamięci tych wszystkich, którzy swoją działalnością zasłużyli na cześć i pamięć.

Przywódcy Państwa Podziemnego mieli jednoznaczną opinię o nacjonalistach, którzy odmówili podporządkowania się Armii Krajowej, a często kolaborowali z niemieckim okupantem. Zygmunt Zaremba, socjalista i jeden z przywódców niepodległościowej konspiracji, pisał: "NSZ [został postawiony] poza nawias Polski Podziemnej. Polska Podziemna przyjęła zasady demokracji i postępu społecznego i położyła je jako fundament niepodległości. NSZ wyznawał ideologię faszystowską, wrogą demokracji i postępowi społecznemu".

"Żołnierze wyklęci" to zakłamane pojęcie. Środowiska radykalnej prawicy wykorzystują ten termin do gloryfikacji otwartych faszystów oraz zbrodniarzy, którzy splamili honor żołnierski. Za plecami rotmistrza Pileckiego, Pużaka czy innych przywódców Państwa Podziemnego przemyca się kult hitlerowskich kolaborantów i ludobójców. Nie ma na to naszej zgody❗️


Źródło
Opublikowano: 2020-02-27 19:17:38

Obejrzyj Łukasz Kotulak – live

Razem Podkarpackie:


Konferencja prasowa partii Razem, posłanki Darii Gosek-Popiołek oraz Wiesława Buża. Mówiliśmy o tragicznej sytuacji podkarpackich szpitali i likwidacji oddziałów. Jeszcze dzisiaj odwiedzimy szpital w Ustrzykach Dolnych, gdzie likwidowana jest porodówka.


Źródło
Opublikowano: 2020-02-21 13:58:25

Politycy PiS i rząd mają gdzieś szpitale. Wolą drogie zabawki do zabijania niż z

Razem Podkarpackie:

Politycy PiS i rząd mają gdzieś szpitale. Wolą drogie zabawki do zabijania niż zdrowie Polek i Polaków ⁉️

Likwidowane są kolejne oddziały, zwalnianie są pielęgniarki, których brakuje, a szpitale stoją nad przepaścią. Ostatnio zlikwidowano porodówkę w Ustrzykach, szpital ma ogromne długi, ale rząd nic z tym nie robi. Państwo polskie wycofuje się z Bieszczad. Najpierw wykończono publiczny transport zbiorowy, kolej i autobusy. Teraz czas na szpitale.

W Polsce według szacunków szpitale powiatowe zadłużone są na ponad 1,7 mld złotych. Nowe odrzutowce bojowe F-35 kosztują, uwaga… 18 mld złotych!!! Zamiast przeznaczyć środki na oddłużenia, wydajemy na broń. To jest niezrozumiałe i nieodpowiedzialne zachowanie. W ten sposób Prawo i Sprawiedliwość oraz rząd działają na szkodę obywateli Polski, szczególnie takich miast, jak Ustrzyki Dolne, Sanok czy Kolbuszowa.

PiS miało zadbać o Polskę powiatową. Tymczasem następuje tam dalszy rozkład publicznej opieki zdrowia i publicznego transportu zbiorowego. Nie możemy dalej nabierać się na proludzką, prospołeczną twarz PiS. Tylko lewica jest w stanie tę zapaść w ochronie zdrowia czy transporcie naprawić

➡️Postulujemy zwiększenie nakładów na publiczną ochronę zdrowia do 7,2% PKB oraz na kształcenie lekarzy, pielęgniarek i personelu medycznego. Utrzymamy i dofinansujemy szpitale powiatowe. Obowiązkiem państwa polskiego jest zapewnienie wszystkim dostępu do publicznej opieki zdrowia w miejscu zamieszkania, a nie 30-50 km dalej!

Nie zostawimy mieszkańców południowego Podkarpacia. Razem z nimi będziemy walczyć o lepszą opiekę zdrowotną. Powstrzymamy likwidację oddziałów szpitalnych i samych szpitali. Będziemy interweniować w Ministerstwie i samorządzie lokalnym. Bieszczady zasługują na dobrą ochronę zdrowia!


Źródło
Opublikowano: 2020-02-11 15:23:37