Wczoraj w Rzeszowie członkowie naszego okręgu wzięli udział w spotkaniu z panem

Razem Podkarpackie:


Wczoraj w Rzeszowie członkowie naszego okręgu wzięli udział w spotkaniu z panem Robertem Makłowiczem, który przedstawił pomysł na organizację międzynarodowego festiwalu kulinarno-kulturalnego ???

Jak mówi kandydat na prezydenta Rzeszowa, popierany również przez nas Konrad Fijołek: „Stworzymy porządny, o europejskim znaczeniu festiwal #KarpatyNaWidelcu. Korzystając z know-how, z wiedzy i dorobku pana Roberta Makłowicza. Już jesienią, aby pomóc rzeszowskim przedsiębiorcom z branży gastronomicznej i promować prawdziwe karpackie smaki oraz kulturę. Impreza ta będzie atrakcją kulinarną, kulturalną i turystyczną Rzeszowa. Festiwal będzie integrował środowisko gastronomiczne i artystyczne, budował relacje między przedsiębiorcami, ale również między mieszkańcami Rzeszowa”.

Organizacja festiwalu to dobry pomysł na odczarowanie Podkarpacia i Rzeszowa, jako regionu zaściankowego, zacofanego, bez dobrej kuchni. Ten festiwal to koło napędowe do rozwoju małych lokalnych wytwórców i producentów.

Konradzie i Robercie – trzymamy kciuki!! ?

Fot. ze strony FB kandydata na prezydenta Rzeszowa Konrada Fijołka


Źródło
Opublikowano: 2021-05-19 11:30:47

Już w tę środę odbędzie się pod rzeszowskim ratuszem pikieta w obronie ogródkó

Razem Podkarpackie:

Już w tę środę odbędzie się pod rzeszowskim ratuszem pikieta w obronie ogródków działkowych! Przyjdziecie?

Mówimy: – sprawdzam, dla komitetów wyborczych i kandydatów na Urząd Prezydenta Rzeszowa. W kampanii wyborczej zieleń miejska jest wiodącym tematem, a chwilami najważniejszym. Programy
i obietnice, a życie? W środę okaże się na ile politycy wywiążą się
z tych deklaracji przy rozwiązaniu konkretnego zagrożenia dla ogrodów działkowych. Pokażmy jako społeczeństwo Rzeszowa, że oczekujemy konkretu, realnej zmiany i dowodu na nią. Poczekajmy wspólnie przed Ratuszem na wynik nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Rzeszowa w sprawie zieleni miejskie, ogródków działkowych w tym ROD im. W. Szafera. Do zobaczenia. Nadal podpisujemy petycję: https://www.petycjeonline.com/ocalmy_ogrodki_im_w_szafera_w_rzeszowie?fbclid=IwAR0jdB-cEclCYPZP2Q9-t_gbHDWWMfcMnrH_d1QRSFJST5tTcwVdwy1uXoI


Źródło
Opublikowano: 2021-05-17 19:33:09

Dzisiaj w Rzeszowie członkini naszego okręgu Agnieszka Itner razem z Wiesław B

Razem Podkarpackie:

Dzisiaj w Rzeszowie członkini naszego okręgu Agnieszka Itner razem z Wiesław Buż – Poseł na Sejm RP i kobietami Lewicy posadziły w Parku papieskim drzewko. Zbiegło się to z 6 urodzinami naszej partii, która powstała 16 maja 2015 roku!!! ?
Już 6 lat budujemy z Wami lewicę na Podkarpaciu i w całej Polsce! Przed nami jeszcze wiele lat ciężkiej pracy, ale razem damy radę ?

Drzewo kobiet lewicy posadzone


Źródło
Opublikowano: 2021-05-16 14:55:09

Byliśmy wczoraj wesprzeć protestujących z Inicjatywa Dzikie Karpaty w Turnicki

Razem Podkarpackie:


? Byliśmy wczoraj wesprzeć protestujących z Inicjatywa Dzikie Karpaty w Turnicki Park Narodowy projektowany na Pogórzu Przemyskim – otulinie Bieszczad. Jest to jeden z najbardziej cennych przyrodniczo terenów w Polsce. To tutaj, zachowały się jeszcze fragmenty Puszczy Karpackiej.

Od 25 kwietnia grupa dzielnych osób blokuje wycinkę dzień i noc, monitorują działania leśników, domagają się powołania Turnickiego Parku Narodowego. Nie są już w stanie dłużej czekać bezczynnie i patrzeć jak niszczone są nasze ostatnie naturalne lasy. Czy to w Bieszczadach, Białowieży czy właśnie na Pogórzu Przemyskim – bramie do Bieszczad.

Ten protest oraz skala poparcia społecznego, pokazuje, że nie ma zgody na niszczenie naszych najcenniejszych lasów i puszcz. Nie w czasie katastrofy klimatycznej i coraz częstszych susz. Musimy za wszelką cenę zachowywać stare, cenne lasy. Musimy wstrzymać wycinki na terenie planowanego Parku i objąć ochroną najcenniejsze obszary!

Dziękujemy bardzo Inicjatywie Dzikie Karpaty i Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze oraz osobom wspierającym za ratowanie Puszczy Karpackiej! ?

? Czego żądają protestujący?
1. Natychmiastowego zaprzestania wycinki oraz polowań na całym obszarze projektowanego Turnickiego Parku Narodowego
2. Utworzenie Rezerwatu Przyrody „Reliktowa Puszcza Karpacka”
3. Powołanie Turnickiego Parku Narodowego. Okupacja będzie trwała dopóki nasze żądania nie zostaną w całości spełnione.

Projektowany Turnicki Park Narodowy wycinany jest na masową skalę. W tym niezwykłym miejscu, znajdują się resztki pradawnej puszczy, która niegdyś porastała kontynent. Do dziś żyje tu niesamowita ilość gatunków roślin oraz zwierząt, także takich, których nie spotkasz nigdzie indziej.

Stare naturalne lasy, jak te w projektowanym Turnickim Parku Narodowym, to jeden z najważniejszych elementów systemu podtrzymywania życia na planecie. To one zapewniają nam tlen, magazynują dwutlenek węgla, oczyszczają powietrze, regulują klimat i obieg wody.

?Jak można pomóc protestującym?

? Polub na FB stronę Inicjatywa Dzikie Karpaty czy Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze. Lajkuj, komentuj, udostępniaj!
? Dołącz do protestu. Na weekend, tydzień lub tyle, ile chcesz. Blokada znajduje się na obszarze projektowanego Turnickiego Parku Narodowego, przy drodze z Makowej do Arłamowa. Dokładne współrzędne to: 49.61842, 22.62539: https://goo.gl/maps/Hd1eZixZWEhhPVfP7
? Przed przyjazdem napisz e-maila na dzikiekarpaty@gmail.com lub wyślij wiadomość priv na stronie @dzikiekarpty.
? Podpisz petycję: https://naszademokracja.pl/…/zadamy-utworzenia…
? Wesprzyj blokadę dorzucając się do sprzętu wspinaczkowego i utrzymania obozu: https://pomagam.pl/turnickiteraz

#TurnickiTERAZ #TurnickiParkNarodowy


Źródło
Opublikowano: 2021-05-09 11:30:28

Dlaczego potrzebujemy Święta Pracy?

Razem Podkarpackie:

Dlaczego potrzebujemy Święta Pracy?

? przez pandemię koszty kryzysu zostały przerzucone na pracowników. Tarcze antykryzysowe została napisane w taki sposób, żeby pogorszyć warunki pracy;
? wciąż istnieją umowy śmieciowe i nigdy w historii nie było tylu osób zatrudnionych na niestabilnych umowach cywilnoprawnych. Pandemia jeszcze pogłębiła tę sytuację. Mówimy o milionach ludzi, dla których PiS nie zrobiło nic;
? jesteśmy w ogonie Europy, pod względem wysokości płac. Wszystkie podwyżki zjadła inflacja, doszło do cięć w sektorze publicznym.
? pamiętamy też dzisiaj, że praca odbywa się nie tylko w biurze czy w fabryce, ale też w domu – ostatni rok dla milionów rodziców, głównie matek, oznaczał tytaniczną pracę na dwa, trzy etaty, bez dostatecznego wsparcia państwa.

Robimy wszystko, żeby reprezentować interes pracowników – też z poziomu Sejmu. Co tam zrobiliśmy?
posłanki Marcelina Zawisza, Magdalena Biejat i Daria Gosek-Popiołek złożyły poprawkę o dodatkowy zasiłek opiekuńczy 100 proc. pensji (docenienie pracy matek);
udało nam się wywalczyć, żeby osoby na śmieciówkach mogły się same zgłaszać po postojowe;
wsparliśmy walkę pracowniczą w Amazonie
wsparliśmy pracowników Poczty, wyrzucanych z pracy za to, że chorują;
zgłosiliśmy Piotra Ikonowicza na RPO. Chcieliśmy mieć rzecznika, który będzie realnie reprezentował pracowników, który rozumie, że pracownik jest słabszą stroną, który wielokrotnie dał przykład swojego zaangażowania.

1 maja to święto ludzi pracy, to święto ludzi walczących o godne warunki i lepszą płacę. To święto tych wszystkich, którzy odważają się powiedzieć szefowi “nie” – czy jest to dyrektor w eleganckim wieżowcu czy brygadzista w magazynie. To ci, którzy się organizują i domagają się przestrzegania swoich praw. To ci, którzy zakładają związki zawodowe, stawiają odważne żądania, chcą godnie żyć i pracować. Bez takich ludzi nie mielibyśmy dzisiaj ani weekendów, ani zwolnień lekarskich.

To jest wasz dzień. My możemy powiedzieć – wszystkiego najlepszego i zapowiedzieć, że zawsze będziemy za wami stali i możecie na nas liczyć!


Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 14:13:01

25 kwietnia rozpoczęła się okupacja projektowanego Turnickiego Parku Narodowego

Razem Podkarpackie:

❗️25 kwietnia rozpoczęła się okupacja projektowanego Turnickiego Parku Narodowego❗️

Jak pisze na stronie Inicjatywa Dzikie Karpaty, od lat trwa dewastacja lasów Pogórza Karpackiego. Lasów, które już dawno powinny zostać objęte ochroną w formie parku narodowego, o którego starania trwają już przeszło 35 lat. Tysiące udokumentowanych zniszczonych stanowisk gatunków chronionych, apele, petycje – nic to nie daje.

Żądamy:
1. Natychmiastowego zaprzestania wycinki oraz polowań na całym obszarze projektowanego Turnickiego Parku Narodowego
2. Utworzenie projektowanego Rezerwatu Przyrody „Reliktowa Puszcza Karpacka”
3. Powołanie Turnickiego Parku Narodowego.
Okupacja będzie trwała dopóki nasze żądania nie zostaną w całości spełnione.

Przyjeżdżajcie i dołączajcie❗️

Projektowany Turnicki Park Narodowy wycinany jest na masową skalę. W tym niezwykłym miejscu, jednym z ostatnich takich w Europie, znajdują się resztki pradawnej puszczy, która niegdyś porastała kontynent. Do dziś żyje tu niesamowita ilość gatunków roślin oraz zwierząt, także takich, których nie spotkasz nigdzie indziej.

Występuje tu 151 gatunków ptaków, z czego 138 podlega ścisłej ochronie, jak orzeł przedni, orlik krzykliwy, bocian czarny, puchacz, puszczyk uralski, dzięcioł trójpalczasty oraz najmniejsza polska sowa – sóweczka. 10 gatunków płazów, 5 gatunków gadów oraz 485 gatunków owadów, w tym 49 gatunków zagrożonych wyginięciem – ponurek Schneidera, zagłębek bruzdkowany oraz jedyne stanowisko w Polsce Sternodea baudii. Rośnie tu wiele cennych gatunków roślin oraz grzybów, w tym reliktowych – wskaźnikowych dla lasów pierwotnych jak granicznik płucnik, tarczynka dziurkowana, kobiernik Arnolda i puchlinka ząbkowana.

Niesamowite bogactwo występujących tu gatunków oraz ilość potężnych starych drzew i martwego drewna świadczy o wyjątkowości tego miejsca i jego ogromnej wartości przyrodniczej.

Stare naturalne lasy, jak projektowany Turnicki Park Narodowy to jeden z najważniejszych elementów systemu podtrzymywania życia na planecie. To one zapewniają nam tlen, magazynują dwutlenek węgla, oczyszczają powietrze, regulują klimat i obieg wody. Górskie lasy pełnią ważną rolę wodo i glebochronną. To tutaj jest największa ilość opadów, które zasilają rzeki w kraju, chroniąc przed coraz dotkliwszą suszą. Lasy zatrzymują część wody, magazynując ją i stopniowo oddając, zapobiegając tym samym powodziom.

Turnicki Park Narodowy to 18 tys. ha wyjątkowego lasu, który mimo szczególnej wartości przyrodniczej, jest bezwzględnie eksploatowany. Z dnia na dzień, z każdym wyciętym drzewem i zmiażdżonym metrem gleby, wartość ta jest degradowana.

Bardzo duża część projektowanego parku została już zniszczona, a to dopiero trzeci rok z dziesięcioletniego Planu Urządzania Lasu. Istnieją uzasadnione obawy, że po jego zrealizowaniu nie będzie już co chronić i nigdy nie doczekamy się jego powstania.

Pomóżmy protestującym❗️ Koniecznie śledźcie działania Inicjatywa Dzikie Karpaty. Przyjeżdżajcie, wspierajcie, puszczajcie dalej informację, a póki co PODPISZCIE PETYCJĘ❗️

(Link do petycji w komentarzu)


Źródło
Opublikowano: 2021-04-28 11:45:12

Weekend spędziliśmy na rzeszowskich ulicach. Zbieraliśmy podpisy pod lista pop

Razem Podkarpackie:

Weekend spędziliśmy na rzeszowskich ulicach. Zbieraliśmy podpisy pod lista poparcia Konrad Fijołek – kandydata opozycji na prezydenta Rzeszowa ?
#rzeszow #podkarpackie #lewica #lewicarazem #fijołek


rzeszow,podkarpackie,lewica,lewicarazem,fijołek

Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 18:47:47

Fijołek: W kampanii chciałbym łączyć mieszkańców

Razem Podkarpackie:


W piątek Agnieszka Itner oficjalnie poparła Konrada Fijołka – kandydata opozycji demokratycznej na prezydenta Rzeszowa.

Liczymy na dobrą współpracę w tych wyborach. Oczekujemy od też od wspólnego kandydata zwiększenia powierzchni objętej planami zagospodarowania przestrzennego, ochrony terenów zielonych w mieście, szczególnie w dolinie Wisłoka, a także, zwiększenia udziału mieszkańców w zarządzaniu miastem, stworzenia kompleksowej sieci dróg rowerowych i kompleksowego rozwoju transportu publicznego w Rzeszowie i aglomeracji.

Fijołek: W kampanii chciałbym łączyć mieszkańców

Źródło
Opublikowano: 2021-03-20 18:20:39

Wczoraj w Rzeszowie z liderkami i liderami Lewicy rozmawialiśmy o przyszłości,

Razem Podkarpackie:

Wczoraj w Rzeszowie z liderkami i liderami Lewicy rozmawialiśmy o przyszłości, współpracy, i lokalnych problemach. Poruszyliśmy także temat wyborów na prezydenta w Rzeszowie.
Odwiedzili nas Włodzimierz Czarzasty Dariusz Wieczorek i Marcin Kulasek. Super było się z wami spotkać! ??

Źródło
Opublikowano: 2021-03-12 20:23:47

Dziś o 19 rozmowa z członkinią naszego okręgu :) Rok 2020 pokazał nam,

Razem Podkarpackie:

Dziś o 19 rozmowa z członkinią naszego okręgu

Rok 2020 pokazał nam, że superbohaterki częściej niż peleryny noszą pielęgniarskie fartuchy. A ich największe moce to doświadczenie, cierpliwość, empatia. Czy oznacza to, że zawód pielęgniarki zyska w końcu należny mu szacunek? Kim są osoby zajmujące się w Polsce pielęgniarstwem? Czy praca opiekuńcza, również ta nieodpłatna macierzyńska i coraz częściej nieodpłatna pełnoetatowa opieka seniorów jest u nas doceniana?

Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie spotkania, które poprowadzi Radna Krajowa Razem Wiktoria Aleksandra Barańska. Jej gościniami będą:

Joanna Wicha, z Zarządu Krajowego Partii Razem

oraz Agnieszka Itner, działaczka podkarpacka i asystentka społeczna Darii Gosek-Popiołek.

Zapraszamy 13 marca o godz. 19:00

Źródło
Opublikowano: 2021-03-12 20:19:37

Strajk kobiet z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie Chcą pełni praw reproduk

Razem Podkarpackie:


Strajk kobiet z okazji Dnia Kobiet w Rzeszowie

Chcą pełni praw reprodukcyjnych


Źródło
Opublikowano: 2021-03-08 18:08:11

Od kilku tygodni Kolektyw Wilczyce walczy o wydzielenie 219 a w otulin

Razem Podkarpackie:

??

Od kilku tygodni Kolektyw Wilczyce walczy o wydzielenie 219 a w otulinie Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Zbudowały obóz w tym wydzieleniu, monitorują działania leśników.
Wczoraj z posłanką Anita Sowińska odbyłyśmy długą rozmowę z nadleśniczym z Nadleśnictwa Stuposiany.

Ze strony nadleśnictwa padły zapowiedzi, że w najbliższym czasie cięć nie będzie. Ale jeszcze przez 3 lata będzie obowiązywał obecny PUL, czyli plan urządzenia lasu, który zakłada pozyskanie drewna. Nie mamy więc pewności, na jak długo uratowaliśmy to wydzielenie.
Dlatego zachowujemy czujność: Wilczyce zapowiadają utrzymanie protestu. Jeśli chcecie dołączyć do obozowiska – piszcie do kolektywu.
Co teraz? Teraz będziemy działać na rzecz na utworzenia w 219a rezerwatu. Interweniować będę w RDOŚ Rzeszów. I wspierać Wilczyce i Inicjatywa Dzikie Karpaty.

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of 1 person, snow, tree and natureMay be an image of one or more people, tree and natureMay be an image of natureMay be an image of tree and snow

Źródło
Opublikowano: 2021-02-16 19:21:41

Tak łamie się konstytucyjne prawo do protestu. Tak się dewastuje nasze Bieszcz

Razem Podkarpackie:

Tak łamie się konstytucyjne prawo do protestu. Tak się dewastuje nasze Bieszczady. Spychaczem rozjeżdża się Konstytucję, protest, ludzi i cenną przyrodę ??
Trzymajcie się i nie dajcie. Solidarność naszą bronią! ?✊

INFO Z OSTATNIEJ CHWILI!!!
PRÓBA EWIKCJI BLOKADY W NORZE 219a!!!!
Nasza brama, barykady, flagi zniszczone!
Dziś około godziny 12.00 na teren naszego protestu wjechał traktor ze spychaczem niszcząc wszystko co stanęło mu na drodze. Gdybyśmy nie wyszły mu na przeciw, prawdopodobnie zniszczone zostałyby inne obiekty w tym namioty i tipi! Oprócz osoby kierującej maszyną na terenie Nory pojawił się pracownik Lasów Państwowych – Paweł, który nagrywał uczestników protestu jednocześnie zastraszając, grożąc i oskarżając o naruszenie nietykalności. Według nich utrudnialiśmy im wykonywanie obowiązków służbowych.

Przypominamy że kolektyw Wilczyce wysłał wczoraj do Nadleśnictwo Stuposiany, Lasy Państwowe pismo, w którym poinformowałyśmy o udrożnieniu drogi dla służb ratunkowych, jednocześnie przypominając, że nie w lesie nie biwakujemy, jak pracownicy nadleśnictwa chcieliby to widzieć, lecz pokojowo i legalnie protestujemy!
Na zdjęciach widać m.in. naszą bramę o godz. 11 i to samo miejsce godzinę później.

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of snow, tree and roadMay be an image of snowMay be an image of snow and treeMay be an image of nature, snow, road and tree

Źródło
Opublikowano: 2021-02-12 11:18:10

275 lat temu urodził się jeden z najwybitniejszych Polaków. Bohater walk o nie

Razem Podkarpackie:

275 lat temu urodził się jeden z najwybitniejszych Polaków. Bohater walk o niepodległość, demokrata, zwolennik rozdziału państwa od kościoła, solidarności i równych praw dla wszystkich ✊

Antyklerykał, radykalny demokrata, przeciwnik niewolnictwa, bojownik o świeckie państwo, równe prawa i sprawiedliwe społeczeństwo. Bohater walk niepodległościowych. Przeciwnik poddaństwa chłopów. Pamiętamy o Kościuszce! ✊


Źródło
Opublikowano: 2021-02-04 13:42:37

Dzisiaj Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ogólnopolski Strajk Ko

Razem Podkarpackie:

Dzisiaj Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny, Ogólnopolski Strajk Kobiet, Warszawski Strajk Kobiet, Centrum Praw Kobiet, Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom, Wielka Koalicja za Równością i Wyborem, a także posłanki Lewica przedstawiłyśmy ustawę komitetu.

Legalna aborcja. Bez kompromisów!
Od dziś zaczynamy zbierać podpisy pod projektem ustawy! ?
Chcemy:
✅ Prawa do bezpiecznego przerywania ciąży do 12 tygodnia
✅ Poprawy procedur związanych z przeprowadzaniem zabiegu przerywania ciąży – przede wszystkim w zakresie tzw. klauzuli sumienia
✅ Depenalizacji aborcji – czyli zniesienia kar dla tych, którzy pomagają w aborcji
✅ Rozszerzenia programu badań prenatalnych na badania białka PAPP-A
More

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of text that says 'OBYWATELSKIEJ KOMITET INICJATYWY LEGALNA ABORCJA BEZ KOMPROMISÓW'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-03 22:20:17

Próba zatrzymania naszej członkini Agnieszki Itner przez rzeszowską policję po

Razem Podkarpackie:


Próba zatrzymania naszej członkini Agnieszki Itner przez rzeszowską policję po dzisiejszym Strajku Kobiet. Na szczęście obyło się bez użycia siły.

Legitymowanie Rzeszów
Agnieszka Itner ❤️


Źródło
Opublikowano: 2021-02-01 19:28:48

Tzw. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie wyroku

Razem Podkarpackie:

❗️Tzw. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej opublikował uzasadnienie wyroku zakazującego aborcji w Polsce!
❗️DOŚĆ TEGO! NIE CHCEMY, ŻEBY O NAS DECYDOWALI NARODOWCY I KLER!
Walka trwa! Nie poddamy się ⚡✊
#StrajkKobiet #aborcja #podkarpackie #lewica #razem

Razem Podkarpackie, profile pictureImage may contain: 1 person, standing and text

StrajkKobiet,aborcja,podkarpackie,lewica,razem

Źródło
Opublikowano: 2021-01-27 19:00:03

Spotkaliśmy się dzisiaj w Rzeszowie z Młodzi Razem Podkarpackie by porozmawiać

Razem Podkarpackie:

?Spotkaliśmy się dzisiaj w Rzeszowie z Młodzi Razem Podkarpackie by porozmawiać o sytuacji lewicy na Podkarpaciu oraz zaplanować kilka inicjatyw.
? Więcej szczegółów wkrótce dlatego śledźcie nas na Facebooku i Instagramie. Będzie o transporcie publicznym, wykluczeniu transportowym, środowisku czy walce ze smogiem.
Dziękujemy za gościnę posłowi Wiesławowi Bużowi. Bernie przesyła pozdrowienia! ?

Razem Podkarpackie, profile pictureMay be an image of 2 people, people sitting and people standing

Źródło
Opublikowano: 2021-01-22 19:07:44

Debata o strajkach kobiet na Podkarpaciu Zapraszamy na debatę online w

Razem Podkarpackie:


Debata o strajkach kobiet na Podkarpaciu

Zapraszamy na debatę online w sprawie protestów kobiet na Podkarpaciu po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Gościem specjalnym debaty będzie Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.


Źródło
Opublikowano: 2021-01-18 18:51:31

Zapraszamy na debatę online o jesiennych strajkach kobiet na Podkarpaciu. Gośc

Razem Podkarpackie:

Zapraszamy na debatę online o jesiennych strajkach kobiet na Podkarpaciu. Gościem specjalnym debaty będzie posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. O protestach w naszym regionie będą mówić ich organizatorki, m.in. Agnieszka Itner i Lila Kalinowska.

Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/events/247318963413683/

Źródło
Opublikowano: 2021-01-17 19:57:26

W zeszłym tygodniu nasza koleżanka z Razem, posłanka Daria Gosek-Popiołek raze

Razem Podkarpackie:


W zeszłym tygodniu nasza koleżanka z Razem, posłanka Daria Gosek-Popiołek razem z posłanką Anita Sowińska odwiedziły Pogórze Przemyskie gdzie trwa w najlepsze niszczenie lasu i wycinanie wiekowych drzew.
Trwa dewastacja ostatnich dzikich, cennych terenów. Specjaliści, eksperci i ekolodzy od lat protestują przeciwko wycinkom w Puszczy Karpackiej. Od lat ich wspieramy i będziemy to robić do skutku. Będziemy walczyć o ochronę Puszczy Karpackiej i utworzenie Turnickiego Parku Narodowego! ??

W zeszłym tygodniu wspólnie z Anita Sowińska odwiedziłam Pogórze Przemyskie, żeby sprawdzić czy nadal prowadzone są tam wycinki wiekowych drzew. To, co zobaczyłyśmy na miejscu, jest przygnębiające – najcenniejsze drzewostany Puszczy Karpackiej znikają na naszych oczach!
Dlatego wspieram działania przyrodników i aktywistek, którzy od lat zabiegają o utworzenie na tym terenie Turnickiego Parku Narodowego i będę interweniować w tej sprawie do skutku!


Źródło
Opublikowano: 2021-01-15 21:23:44

Chcieliśmy przypomnieć Wam fragment naszego Programu wyborczego – Transport na

Razem Podkarpackie:

???Chcieliśmy przypomnieć Wam fragment naszego Programu wyborczego – Transport naprawdę publiczny, wygodny i dostępny dla wszystkich
✅Dość podziału na Polskę A i B – na metropolie, między którymi kursują samoloty i luksusowe pociągi oraz miejscowości, z których ostatni PKS odjechał 20 lat temu. Przywrócimy zlikwidowane połączenia i zmodernizujemy sieć kolejową. Sprawimy, że każdy będzie mógł swobodnie dojechać do pracy, szkoły albo wyjechać na wakacje, także jeśli nie ma samochodu.
✅Stawiamy na kolej!
Priorytetem będzie dla nas kolej – tani, bezpieczny i przyjazny dla środowiska środek transportu. Rozbudujemy wojewódzkie połączenia kolejowe. Uruchomimy połączenia pasażerskie do wszystkich… More

Razem Podkarpackie, profile pictureImage may contain: text that says 'CZAS NA KOLEJ! -Koniec z tłokiem w pociągach -Rozkład jazdy pisany z mieszkańcami -Wspólny rozkład jazdy autobusów i pociągów dla całego województwa, także online Rozbudujemy lokalne połączenia z państwami sąsiadującymi LEWICA RAZEM PODKARPACKIE'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-08 16:44:27