W czasie dzisiejszej konferencji prasowej mówiłyśmy o tym długo (tutaj można obe

Razem Poznań:

W czasie dzisiejszej konferencji prasowej mówiłyśmy o tym długo (tutaj można obejrzeć nagranie: shorturl.at/ryTY3), a teraz powiemy krótko: Jan Paweł II, osoba, która przez lata wykorzystywała swoją pozycję, by ukrywać i chronić pedofilów w obrębie Kościoła Katolickiego, nie powinien być honorowym obywatelem naszego miasta. Ani żadnego innego. Dlatego dziś złożyłyśmy w Urzędzie Miasta list, w którym postulujemy zarówno odebranie mu tego zaszczytnego tytułu, jak i zmianę nazwy parku Jana Pawła II.

Żadne "zasługi historyczne" czy "autorytet teologiczny" nie są powodem, by wynosić na piedestał osobę, która przez lata pozwalała na niewyobrażalną krzywdę dzieci. Bycie dobrym człowiekiem to nie jest gra o sumie zerowej. Najwyższa pora odjaniepawlić nasze ulice, tereny zielone, szkoły (!), szpitale i wszystkie inne przestrzenie publiczne.

Serdecznie zachęcamy do lektury naszego listu i składania podobnych we wszystkich instytucjach, które mają możliwość — czy raczej, jak można powiedzieć po najnowszych doniesieniach: obowiązek — zastąpić imię Jana Pawła II w lokalnym nazewnictwie imieniem kogoś, kto na to naprawdę zasługuje. Gwarantujemy, że w historii naszego kraju i nie tylko było mnóstwo godnych podziwu osób (zwłaszcza kobiet!) które nie kryły pedofilów.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-16 20:33:28

Konferencja prasowa w sprawie odebrania Janowi Pawłowi II (Karolowi Wojtyle) H

Razem Poznań:


Konferencja prasowa w sprawie odebrania Janowi Pawłowi II (Karolowi Wojtyle) Honorowego Obywatelstwa Miasta Poznania


Źródło
Opublikowano: 2020-11-16 12:10:57

Wciąż nie został opublikowany haniebny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie

Razem Poznań:

Wciąż nie został opublikowany haniebny wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przyczyn embriopatologicznych, a władze szpitali już zachowują się, jakby był obowiązującym prawem. Także poznański szpital przy ul. Polnej, ten sam, pod którym regularnie odbywają się modlitwy tzw. obrońców życia, dla których regularnie organizowałyśmy kontrmanifestacje. Jego dyrekcja wstrzymała wykonywanie zabiegów do czasu, gdy otrzyma odpowiednią ekspertyzę prawną.

Zaczyna się: fala strachu, jaką wywoła publikacja wyroku, już ruszyła. Strach kobiet, całych rodzin, lekarzy i lekarek, personelu szpitali. Jak żyć w kraju, w którym strach zejść w ciążę, strach badać, strach rodzić?


Źródło
Opublikowano: 2020-11-06 19:51:59

Ponieważ najwyraźniej żyjemy w kiepskiej adaptacji „Roku 1984”, parę dni temu Mi

Razem Poznań:


Ponieważ najwyraźniej żyjemy w kiepskiej adaptacji „Roku 1984”, parę dni temu Ministerstwo Edukacji Narodowej zapowiedziało, pod osłoną nocy i za pośrednictwem mediów społecznościowych, represje na nauczycielach i nauczycielkach, którzy rozmawiali ze swoimi podopiecznymi o protestach przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przesłanek embriopatologicznych.

Możemy w takim razie przypuszczać, że Orwella minister Czarnek nie czytał: w przeciwnym razie niemal parodystyczny charakter tego manewru byłby dla niego więcej niż oczywisty.

Dla nas z kolei jest oczywiste, że łączenie homoseksualizmu z pedofilią to niepoparty żadnymi badaniami szkodliwy mit, by nie rzec: fiksacja seksualna polskiej prawicy. Niestety, minister Czarnek uważa inaczej: dlatego nasz kolega, Piotr Szymczak, służy dziś korepetycjami z zakresu statystyki.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-05 11:36:25

Wielkie gratulacje dla naszego partyjnego kolegi i członka Zarządu Okręgu, Prz

Razem Poznań:

Wielkie gratulacje dla naszego partyjnego kolegi i członka Zarządu Okręgu, Przemysław Czechanowski, który wczoraj został wybrany wiceprzewodniczącym zarządu Rady Osiedla Jana III Sobieskiego i Marysieńki. 🥳
Przemku, życzymy Ci mnóstwa energii, jak najmniej trudności i bardzo, bardzo wielu udanych projektów i inicjatyw! 💜💜💜

W dniu dzisiejszym został wybrany i się ukonstytuował nowy zarząd Rady Osiedla w składzie:
Przewodniczący Zarządu Tomasz Hejna
Wiceprzewodniczący Zarządu Przemysław Czechanowski
Wiceprzewodniczący Zarządu Mariusz Sikora
Członkini Zarządu Anna Cebulska
Członek Zarządu Krzysztof Kiemel
Gratulujemy osobom wybranym i życzymy nowemu Zarządowi owocnej pracy na rzecz naszego fyrtla!Źródło
Opublikowano: 2020-11-04 18:55:53

Dziś Zaduszki, ale zamiast biernie pogrążać się w zadumie, poświęciłyśmy się dzi

Razem Poznań:

Dziś Zaduszki, ale zamiast biernie pogrążać się w zadumie, poświęciłyśmy się działaniu.

Anna Wachowska-Kucharska Lewica Razem z naszego Zarządu Okręgu wzięła udział, obok m.in. posłanek Katarzyna Ueberhan i Posłanka Kretkowska, w konferencji prasowej poświęconej wydarzeniom i narracji wokół haniebnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji z przyczyn embriopatologicznych oraz przedstawieniu projektu Ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży oraz o edukacji o zdrowiu i seksualności.

Z delegacją Okręgu złożyłyśmy znicze i kwiaty w jeżyckich miejscach pamięci związanych z kobietami:
– pod tablicą upamiętniającą krótki pobyt Róży Luksemburg w kamienicy przy ul. Szamarzewskiego;
– pod pomnikiem na Skwerze Trzech Tramwajarek – Marii Kapturskiej, Heleny Przybyłek i Stanisławy Sobańskiej – przy skrzyżowaniu Dąbrowskiego i Kochanowskiego;
– w Zaułku Krystyny Feldman oraz
– pod tablicą na domu Kazimiery Iłłakowiczówny.

A na koniec solidna ekipa poznańskich razemków prowadzona przez Dawid Majewski i Ewelinę Krawczyk udała się na półtoragodzinny s p a c e r po przejściu dla pieszych przy Marcinku, na Bukowskiej i Grunwaldzkiej. Stamtąd przeszłyśmy niemal już tradycyjną trasą przez Kaponierę i Ratajczaka na plac Wolności, gdzie pochód się zakończył. Zakończył na dziś! 💜

Źródło
Opublikowano: 2020-11-02 23:16:06

Wszystkie oczy były wczoraj zwrócone ku Warszawie – i słusznie, bo wczorajsza de

Razem Poznań:

Wszystkie oczy były wczoraj zwrócone ku Warszawie – i słusznie, bo wczorajsza demonstracja w stolicy miała historyczną skalę. Nie myślcie jednak, że w Poznaniu rezygnujemy z walki!

Tak było wczoraj. Dzisiaj też będziemy i będziemy przychodzić tak długo, aż legalna, bezpieczna aborcja na życzenie do 12. tygodnia będzie dostępna dla wszystkich!

Źródło
Opublikowano: 2020-10-31 18:23:10

Co jest skutkiem nawet tego żenującego "kompromisu" aborcyjnego, który

Razem Poznań:


Co jest skutkiem nawet tego żenującego "kompromisu" aborcyjnego, który obowiązywał do tej pory, i który teraz na nowo – w jeszcze bardziej "kompromisowej" formie – proponuje prezydent Duda? Przede wszystkim STRACH:
lekarze i lekarki boją się zlecać szczegółowe badania prenatalne, bo może to skutkować oskarżeniem o podżeganie do dokonania aborcji
w razie źle rokujących wyników badań boją się zaproponować pacjentce zabieg usunięcia ciąży: bo co jeśli ktoś podważy ich decyzję, mówiąc, że płód mógłby się urodzić żywy, mógłby przeżyć – np. na skutek uporczywej, bolesnej, wycieńczającej psychicznie dla rodziców terapii – dajmy na to: trzy dni lub trzy tygodnie? Albo godzinę?
kobiety boją się zachodzić w ciążę, bo z powyższych przyczyn nie mogą mieć pewności, że zostaną otoczone fachową i wszechstronną opieką, nawet w takich sytuacjach jak np. obciążenie genetyczne ciężkimi chorobami

Kraj, w którym ludzie boją się zachodzić w ciążę, nie jest krajem, w którym można żyć. Dlatego nie może być mowy o żadnym kompromisie. Tylko legalna, bezpieczna aborcja na życzenie, do 12. tygodnia ciąży!

Źródło
Opublikowano: 2020-10-30 17:42:51

Aborcja wszędzie, bo była jest i będzie

Razem Poznań:

Ładna pogoda, a jednak jakby coraz bardziej duszno. Pójdziecie z nami się przespacerować? Będziemy o 19.00 na Placu Wolności!
A podczas spaceru pamiętaj, że masz prawo:
👉 decydować o swoim ciele i przyszłości;
👉 robić zdjęcia, filmować i w inny sposób utrwalać wydarzenia podczas spaceru;
👉 w razie… More

Źródło
Opublikowano: 2020-10-25 17:15:56

Wściekłość, smutek, rozczarowanie. Rozpacz. To tylko niektóre z uczuć, jakie był

Razem Poznań:


Wściekłość, smutek, rozczarowanie. Rozpacz. To tylko niektóre z uczuć, jakie były wyczuwalne w Poznaniu podczas wczorajszego protestu przeciwko nieludzkiej decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie przerwania ciąży w przypadku stwierdzenia nieodwracalnych wad i uszkodzeń płodu.

Dopóki nie…

More

Źródło
Opublikowano: 2020-10-24 19:12:05

Narażamy się, podczas pandemii wychodząc na ulice, by protestować przeciwko best

Razem Poznań:

Narażamy się, podczas pandemii wychodząc na ulice, by protestować przeciwko bestialskiemu prawu zakazującemu aborcji w przypadku ciężkich i nieodwracalnych uszkodzeń płodu. Bo są rzeczy ważne, takie jak zdrowie, ale są też te najważniejsze, jak prawo do decydowania o własnym ciele i przyszłości.

A…

More

Image may contain: one or more people and shoes

Źródło
Opublikowano: 2020-10-23 21:40:26

Wiecie, co sądzimy o haniebnym, antyludzkim wyroku kontrolowanego przez PiS Tryb

Razem Poznań:


Wiecie, co sądzimy o haniebnym, antyludzkim wyroku kontrolowanego przez PiS Trybunału Konstytucyjnego. Pisałyśmy o tym wiele, wiele razy.

Wyraźcie swój gniew, smutek, lęk i rozczarowanie decyzją TK na sposoby, które uważacie za najbardziej odpowiednie.

A potem zacznijcie działać. Razem możemy…

More
Na czarnym tle hasło:" Tylko razem pokonamy prawicowych fanatyków! Dołącz do nas". Niżej tłum osób z transparentami na jednej z demonstracji w obronie praw kobiet.

Źródło
Opublikowano: 2020-10-22 22:54:54

Kontynuujemy cykl #KorepetycjeDlaCzarnka. Dziś: zajęcia z gender studies (albo —

Razem Poznań:


Kontynuujemy cykl #KorepetycjeDlaCzarnka. Dziś: zajęcia z gender studies (albo — tu wersja dla pana ministra, bardzo uczulonego na słowo na G — z socjologii ), prowadzone przez Michał Kucharski.

Dlaczego nie należy bać się gender i czym różni się ideologia od teorii opisującej rzeczywistość: tego pan minister oraz wszystkie zainteresowane osoby mogą dowiedzieć się z naszego krótkiego filmu.

Zapraszamy do uważnego oglądania i robienia notatek! 👩‍🏫KorepetycjeDlaCzarnka

Źródło
Opublikowano: 2020-10-21 21:25:17

Wczoraj Przemysław Czarnek, poseł z Lublina, został mianowany ministrem edukacji

Razem Poznań:


Wczoraj Przemysław Czarnek, poseł z Lublina, został mianowany ministrem edukacji i nauki. To bardzo odpowiedzialna funkcja: kształcenie przyszłych pokoleń! Tym gorzej, że minister Czarnek wiele razy wykazał się brakami w elementarnej wiedzy.

Panie ministrze, prosimy się nie bać. Niczym dobrzy koledzy i koleżanki z ławki pomożemy panu podciągnąć się z przedmiotów, w których ma pan tyły. Zapraszamy na #KorepetycjeDlaCzarnka!

Na tapet (tak, panie ministrze, to poprawna forma tego wyrażenia; polecamyzrobić fiszkę) wzięłyśmy kilka spośród nagannych wypowiedzi ministra Czarnka i postanowiłyśmy je skorygować. Na początek koleżanka Zuzanna Żak zaprasza na korepetycje z podstaw pedagogiki. Prosimy uważnie robić notatki, a nie spać z książką pod poduszką i liczyć na cud!KorepetycjeDlaCzarnka

Źródło
Opublikowano: 2020-10-20 20:02:15

Stop antyaborcyjnym pikietom pod szpitalem na Polnej!

Razem Poznań:

👇 PODPISZ PETYCJĘ PRZECIWKO RELIGIJNYM PIKIETOM POD SZPITALEM 👇
Za 4 dni Trybunał Konstytucyjny ma podjąć decyzję w sprawie przerywania ciąży ze względu na ciężkie wady płodu. Bardzo niepokoimy się o ten wyrok, ponieważ TK jest w tej chwili daleki od bezstronności (prezeska jest bliską przyjaciółką… More

Stop antyaborcyjnym pikietom pod szpitalem na Polnej!

Źródło
Opublikowano: 2020-10-18 17:44:48

UWAGA! Dziś kolejny raz grupa niebezpiecznych dla społeczeństwa antynaukowych os

Razem Poznań:

UWAGA! Dziś kolejny raz grupa niebezpiecznych dla społeczeństwa antynaukowych osób w foliowych czapeczkach spotka się o 17 na Starym Rynku, by podbić dzienną liczbę zakażeń! Dlatego apelujemy: uważajcie na siebie i ostrzeżcie WSZYSTKIE osoby, zwłaszcza te będące w grupie ryzyka, by o tej godzinie trzymać się od Rynku z daleka!

My zaś przypominamy, że od dnia dzisiejszego jest OBOWIĄZEK noszenia maseczki, także na zewnątrz!

Maseczka jeszcze nikogo nie zabiła, jej brak – owszem!


Źródło
Opublikowano: 2020-10-10 13:29:36

Nasz kolega Michał Kucharski wraz z posłanką Kretkowska Katarzyna – Lewica wzią

Razem Poznań:

💬 Nasz kolega Michał Kucharski wraz z posłanką Kretkowska Katarzyna – Lewica wziął wczoraj udział w spotkaniu z dyrektorem Zakładu Lasów Poznańskich, Mieczysławem Brońskim. Temat ochrony polskich lasów jest dla nas szczególnie ważny: to właśnie one stały się jedną z pierwszych ofiar rabunkowej polityki koalicji rządzącej i to one bywały wielkimi nieobecnymi podczas sejmowych rozmów.

Cieszymy się, że mieliśmy okazję uczestniczyć w takim spotkaniu i podyskutować o pomysłach na ekologiczną, sprawiedliwą Polskę: taką, w której lasy nie są traktowane jako rezerwa taniego drewna do odsprzedania kolegom z okolicznych tartaków. Takie spotkania i dyskusje są szczególnie istotne w dobie nadchodzących zmian klimatu, kiedy efekty susz oraz rekordowych temperatur, w postaci coraz wyższych cen żywności, dotykają nas wszystkich.

Przypomnijmy, że odpowiedzialna, przeciwdziałająca suszom polityka leśna to:

🌳 ustawa o ochronie przyrody szyta na potrzeby XXI wieku – pozwalająca na łatwiejsze tworzenie nowych oraz poszerzanie już istniejących parków narodowych;
🌳 odtwarzanie mokradeł oraz innych unikatowych nisz ekologicznych;
🌳 odpowiednio finansowana instytucja Generalnej i Regionalnych Dyrekcji Ochrony Środowiska, wyposażona w szerokie kompetencje;
🌳 likwidacja odkrywek węgla brunatnego, zagrażających lokalnemu rolnictwu i zasobom wodnym.

Więcej o naszych pomysłach na politykę ekologiczną znajdziecie poniżej:
👉 http://partiarazem.pl/…/stanowisko-ws-polityki-ekologicznej/


Źródło
Opublikowano: 2020-10-06 14:24:43