#WojtekNieSprzedawaj!

Razem Pomorze:


#WojtekNieSprzedawaj!

Jako gdyński okręg Razem od dawna mówimy o tym, że miasto nie powinno sprzedawać atrakcyjnych terenów, a zamiast tego budować na nich infrastrukturę służącą mieszkańcom. Dlatego w stu procentach popieramy inicjatywę mieszkańców Gdyni – Polanka dla Wszystkich, której celem jest powstrzymanie miasta przed sprzedażą terenów po dawnych basenach na Polance Redłowskiej na budowę hotelu.

W zeszłą środę odbyła się dyskusja publiczna na temat Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego dla Kępy Redłowskiej (link w komentarzu), który obejmuje między innymi tereny Polanki Redłowskiej. Mieszkańcy przez trzy godziny wyrażali swój sprzeciw przeciwko planom nadania terenom dawnych basenów oznaczenia UT (czyli usługi turystki) oraz pozwoleniu na wybudowanie hotelu o wysokości kilkunastu metrów. Takie rozwiązanie zmieniło by charakter całej Polanki.

Do 9 listopada mamy jako mieszkańcy czas na wysyłanie swoich uwag do tego planu. Jeśli zależy wam na przyszłości Gdyni to odwiedźcie stronę inicjatywy Polanka dla Wszystkich. Zobaczcie akcje, które organizują mieszkańcy i przeczytajcie jak możecie pomóc.

#PolankaDlaWszystkich #wGdyni #Gdynia


Źródło
Opublikowano: 2021-10-27 17:47:09

Edukacja i solidarność naszą bronią! Posłuchajcie wystąpienia Julii Zielińskiej

Razem Pomorze:


Edukacja i solidarność naszą bronią! Posłuchajcie wystąpienia Julii Zielińskiej z Młodzi Razem Pomorze z piątkowej manifestacji:


Źródło
Opublikowano: 2021-10-25 08:05:39

Informacje o nakazie zakrywania ciała obowiązującym tylko uczennice rozwścieczył

Razem Pomorze:


Informacje o nakazie zakrywania ciała obowiązującym tylko uczennice rozwścieczyła wczoraj wiele osób. I słusznie.

Takie nakazy są głupie. Nawet gdyby rozszerzyć je na uczniów. Bo czemu miałoby to służyć? Chyba tylko obrzydzeniu im aktywności fizycznej. Takie nakazy są oburzające, bo dyskryminują jedną z płci. Są oburzające podwójnie, bo utrwalają stereotyp mówiący o winie ofiar uprzedmiotowienia, molestowania i gwałtów. Nie bez powodu wszystkie głosy uzasadniające te decyzje opowiadają o “zachęcaniu” i “prowokowaniu” uczniów czy nauczycieli. Albo o “dobru” uczennic. To szczyt obłudy.

Dzieci można chronić przed molestowaniem między innymi dając im od małego prawo do decydowania o własnym ciele – o tym co i ile jedzą, kogo przytulają i od kogo przyjmują całusy.

Dawajmy więc i uczennicom prawo do decydowaniu o własnym ciele – i ubraniu! Żaden regulamin, który dyskryminuje ze względu na płeć, nie jest legalny.

Drogie dziewczyny – ubierajcie się w co chcecie. Drodzy rodzice – wspierajcie swoje córki w ich decyzjach i nie bójcie się podważania zacofanych regulaminów.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 20:54:59

Kolejny reprezentant tak zwanej technologicznej wielkiej czwórki otwiera swój od

Razem Pomorze:


Kolejny reprezentant tak zwanej technologicznej wielkiej czwórki otwiera swój oddział w Gdańsku. Amerykański gigant stanie się kolejnym międzynarodowym koncernem technologicznym na trójmiejskim rynku konkurującym o pracowników, z których znaczna część została wykształcona na polskich uczelniach finansowanych ze środków publicznych. Czy możemy w związku z tym liczyć na uczciwe rozliczenie zysku wygenerowanego w naszym kraju?

Facebook jest firmą znaną ze stosowania tak zwanych optymalizacji podatkowych, czyli praktyk polegających na sztucznym zaniżaniu dochodu w danym kraju poprzez transakcje z siostrzanymi spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych. Dla przykładu, w zeszłym roku amerykański gigant zapłacił w Polsce podatek CIT wynoszący niecałe 0,8% swoich przychodów. Od początku istnienia Razem opowiadamy się za ograniczeniem tego typu praktyk. Uważamy, że zagraniczni inwestorzy zamiast epatować sloganami o społecznej odpowiedzialności biznesu powinni uczciwie rozliczać podatki w kraju, w którym inwestują i korzystają z wymarzonych dla siebie warunków, czyli relatywnie taniej, dobrze wykształconej siły roboczej.

Stop optymalizacjom podatkowym!


Źródło
Opublikowano: 2021-10-16 14:10:06

2 lata pracy w Sejmie za nami. Pomimo niesprzyjających warunków codziennie walcz

Razem Pomorze:


2 lata pracy w Sejmie za nami. Pomimo niesprzyjających warunków codziennie walczymy o lepszą Polskę dla wszystkich! 🇵🇱🏳️‍🌈🇪🇺

To już półmetek kadencji w Sejmie! Za nami dużo pracy i wyzwań. Walczyliśmy o godną pracę, prawa kobiet, odpowiedzialną politykę klimatyczną, broniliśmy praw człowieka. Jesteśmy w Sejmie dla Was, aby codziennie zabiegać o bezpieczną, sprawiedliwą, równą Polskę! Dołącz, wspieraj, wybieraj Razem! Razem możemy więcej.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-15 11:03:58

Dzień Edukacji Narodowej to tradycyjne święto pracowników oświaty. To również na

Razem Pomorze:


Dzień Edukacji Narodowej to tradycyjne święto pracowników oświaty. To również najlepszy czas, aby podziękować Nauczycielom za poświęcenie, serce i trud pracy wkładany każdego dnia w wykształcenie i wychowanie młodego pokolenia, które w przyszłości zaowocują w dobrze wykształconym i mądrym społeczeństwie. Życzymy, aby ta misja, szczególnie trudna w dzisiejszych czasach, przynosiła satysfakcję i radość.

#DzieńEdukacjiNarodowej


Źródło
Opublikowano: 2021-10-14 16:59:16

Gdańsk – oficjalny portal miasta

Razem Pomorze:

Przypominamy, że do końca tygodnia trwa głosowanie w Gdańskim Budżecie Obywatelskim 2022. Zachęcamy do zapoznania się z projektami i wzięcia udziału w głosowaniu – pokażmy, że chcemy bardziej zielonego i bardziej dostępnego miasta przyjaznego dla wszystkich mieszkanek i mieszkańców.

Gdańsk – oficjalny portal miasta

Źródło
Opublikowano: 2021-10-13 08:00:55

Razem Pomorze:Źródło
Opublikowano: 2021-10-12 17:50:10

Chcesz bezpieczeństwa? Żądaj uchwalenia #UstawaRatunkowa!

Razem Pomorze:

Chcesz bezpieczeństwa? Żądaj uchwalenia #UstawaRatunkowa!

Mija rok od wyroku Trybunału Przyłębskiej przez który ziściło się marzenie fanatycznej prawicy – całkowity zakaz aborcji w Polsce. Od prawie roku Polki muszą upodlone, pod osłoną nocy, jechać do Niemiec, Holandii, Czech i Słowacji. Jeśli nie mają pieniędzy, to są zmuszone do urodzenia noworodka ze śmiertelnymi wadami i są zmuszone do patrzenia, jak umiera ono w męczarniach. Jest jednak możliwa furtka w prawie – wystarczy przestać karać za aborcje. Dlatego nasza posłanka, Magdalena Biejat, wraz z klubem Lewicy złożyła tzw. „ustawę ratunkową”. Co znajdziemy w zapisach ustawy?
👉 przerwanie ciąży do 12. tygodnia za zgodą kobiety nie jest przestępstwem;
👉 brak kary za pomoc w przerwaniu ciąży;
👉… WięcejUstawaRatunkowa

Źródło
Opublikowano: 2021-10-11 16:01:37

Gdańsk – Młodzi solidarnie z Protestem Medyków

Razem Pomorze:


W sobotę 9 października 2021r. o godzinie 15:00 przy Europejskim Centrum Solidarności (ECS) odbędzie się protest poparcia dla protestu medyków.
Sytuacja w opiece zdrowotnej jest dramatyczna. Zamykane są kolejne oddziały w szpitalach, przez co osoby mieszkające poza wielkimi miastami muszą się leczyć często kilkadziesiąt kilometrów od miejsca zamieszkania. Ze względu na ciężkie warunki pracy młodzi lekarze, lekarki, pielęgniarki i pielęgniarze coraz częściej podejmują decyzję o wyjeździe z kraju – np. średnia wieku pielęgniarek w Polsce to 53 lata, położnych – 50. Ratownictwo medyczne jest zawodem ciężkim i źle opłacanym, dzięki czemu coraz częściej nie można skompletować załogi karetki. Wszystko to już odbija się na naszym zdrowiu, a będzie tylko gorzej, jeśli nie zmienimy gruntownie sposobu patrzenia na opiekę zdrowotną. Przedstawiciele zawodów medycznych strajkują i domagają się od rządzących prawdziwej zmiany, nie tylko dla siebie ale dla nas wszystkich.
Pamiętajmy, że rząd pracuje dla nas i jego absolutnie głównym priorytetem powinno być zapewnienie nam godnej opieki zdrowotnej. Niestety, trzeba mu o tym przypomnieć – poprzyjmy protest zawodów medycznych. Solidarność naszą bronią!

Źródło
Opublikowano: 2021-10-08 21:04:16

Zobaczcie co Młodzi Razem Pomorze oraz Anna Górska mieli wczoraj do powiedzenia

Razem Pomorze:


Zobaczcie co Młodzi Razem Pomorze oraz Anna Górska mieli wczoraj do powiedzenia na konferencji poświęconej wykluczeniu komunikacyjnemu:

Konferencja Prasowa – Wyklucznie Komunikacyjne


Źródło
Opublikowano: 2021-10-05 16:37:20

Wypychanie dzieci do lasu?! Na bagna?! Tego nie robi cywilizowany kraj! Należy r

Razem Pomorze:


Wypychanie dzieci do lasu?! Na bagna?! Tego nie robi cywilizowany kraj! Należy rozpocząć procedury azylowe i zweryfikować każdą osobę. Nie możemy pozwolić ludziom umierać!

Zobaczcie wystąpienie Anna Górska w Telewizji Republika.Źródło
Opublikowano: 2021-09-30 08:14:14

Wczoraj z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji okręg gdański wraz z Lewic

Razem Pomorze:

Wczoraj z okazji Światowego Dnia Bezpiecznej Aborcji okręg gdański wraz z Lewica Pomorskie i Młoda Lewica – Pomorskie zbierał podpisy pod projektem ustawy legalizującej przerywanie ciąży #LegalnaAborcja. Dziękujemy za wszystkie podpisy i ciepłe słowa.

Walka o prawa kobiet trwa!LegalnaAborcja

Źródło
Opublikowano: 2021-09-29 19:17:13

SKANDAL PANIE PREZYDENCIE!! Gdynia straci miliony!

Razem Pomorze:


SKANDAL PANIE PREZYDENCIE!! Gdynia straci miliony!

Dzięki czujności Łukasza Piesiewicza z Miasto Wspólne dowiedzieliśmy się, że Gdynia straciła 2/3 działki na Kamiennej Górze, którą próbowała sprzedać.

Zgodnie z prawem, byli wywłaszczeni właściciele mieli prawo do pierwokupu, czyli skupienia części działki za cenę z podstawowej wyceny, a nie po cenie końcowej aukcji. Oznacza to, ze miasto zamiast kilkudziesięciu milionów które planowało na tym zarobić, dostanie około 10 za 2/3 działki, a resztę będzie próbowało dalej sprzedawać.

Jakub Żynis, Zarząd Gdyńskiego Okręgu Razem:

Jest to niesamowite i ciężko w to uwierzyć, że ludzie którzy zarządzają miastem od ponad 20 lat, i którzy mają doświadczenie w setkach sprzedanych działek, dopuszczają do tak fatalnego i kosztownego dla miasta błędu. Wychodzi na to że równie dobrze mogłyby Gdynią rządzić dzieci bez żadnego doświadczenia.

Zarówno Miasto Wspólne jak i działacze Gdyńskiego okręgu Razem mówili od dawna, że na owej działce powinny powstać mieszkania miejskie. Gdynia cały czas pozbywa się atrakcyjnych terenów na rzecz prywatnych deweloperów w celu łatania dziur budżetowych. To niesamowicie krótkowzroczne podejście które powoduje więcej problemów po latach.

Idealnie obrazuje to fakt, że Gdynia jest miastem z największym wzrostem cen w nowym budownictwie w całej Polsce. Gdynian nie stać na mieszkanie we własnym mieście. Musimy skończyć z tym fatalnym podejściem i zmusić miasto do stworzenia polityki mieszkaniowej z prawdziwego zdarzenia.

—————————————————————

Zgadzasz się z nami? Chcesz odpowiedzialnej polityki miejskiej? Chcesz miasta rozwijającego się, budującego mieszkania w przystępnych cenach? Śledź nasze media społecznościowe, wspieraj nas, dołącz i działaj z nami, głosuj na nas!

#Gdynia #wGdyni #SzczurekBuduj


Źródło
Opublikowano: 2021-09-29 07:17:18

W poniedziałek 27 września o 18:05 w TVP3 po raz kolejny wystąpi członkini gdańs

Razem Pomorze:

W poniedziałek 27 września o 18:05 w TVP3 po raz kolejny wystąpi członkini gdańskiego okręgu Razem Aleksandra Kulma Radna Dzielnicy Wrzeszcz Dolny. W programie W Twojej sprawie będzie opowiadać o zaniedbaniach miasta w sprawie Pana Sławomira, któremu grozi utrata samodzielnie wyremontowanego mieszkania. Zapraszamy do oglądania!


Źródło
Opublikowano: 2021-09-25 17:03:26

Posłanka Magdalena Biejat odpiera wściekły atak Platformy Obywatelskiej na związ

Razem Pomorze:


Posłanka Magdalena Biejat odpiera wściekły atak Platformy Obywatelskiej na związki zawodowe. Dołączajcie do związków zawodowych! Razem jesteśmy silniejsi!

Było ostro na ostatniej komisji finansów 🔥 Niestety, neoliberalizm rodem z lat 90. i epoki Balcerowicza łupanego niektórym weszły za mocno. Magdalena Biejat musiała wyłożyć im podstawy dotyczące związków zawodowych.


Źródło
Opublikowano: 2021-09-25 08:24:00

Jakiś czas temu w mediach pojawiła się bardzo dobra informacja – kolejne tereny

Razem Pomorze:


Jakiś czas temu w mediach pojawiła się bardzo dobra informacja – kolejne tereny w południowych dzielnicach Gdańska zostaną przeznaczone na Park Południowy, czyli obszar zielony bez zabudowy mieszkalnej. Bardzo cieszy nas ta decyzja – jako Razem zawsze opowiadaliśmy się za zwiększeniem obecności przyrody w miastach, co jest niezbędne zarówno dla dobrostanu mieszkańców, jak i dla przeciwdziałania coraz dotkliwszym skutkom zmian klimatycznych. Docelowo Park Południowy ma mieć 77,7 hektara, czyli niewiele mniej niż największy w Gdańsku tego typu teren – Park Reagana. Zachęcamy do śledzenia projektu i uczestniczenia w konsultacjach z mieszkańcami, które mają zacząć się jeszcze w tym miesiącu.


Źródło
Opublikowano: 2021-09-22 08:06:10