47, słownie czterdzieścioro siedmioro senatorek i senatorów PiS przeciwko bezpie

Razem Pomorze:

47, słownie czterdzieścioro siedmioro senatorek i senatorów PiS przeciwko bezpieczeństwu dzieci i młodzieży!

W śród nich siedmioro z wykształceniem medycznym, w tym psychiatra! Kto to taki?
Wiceminister zdrowia i chirurg Waldemar Kraska, chirurg Stanisław Karczewski, dentysta Grzegorz Czelej, pediatra Bogusława Orzechowska, onkolog Dorota Czudowska, chirurg Margareta Budner i specjalista chorób wewnętrznych, psychiatra Rafał Ślusarz.

Wstyd, hańba, brak słów… PiS.

Stan psychiatrii dzieci i młodzieży w naszym kraju od zawsze pozostawiał wiele do życzenia. PiS próbował dołożyć kolejną cegiełkę do dalszego procesu niszczenia polskiej psychiatrii, chcąc odrzucić 80 milionów złotych na ten cel.

Jak pisze Rzecznik Praw Obywatelskich, w 2020 roku dramatyczna sytuacja w jakiej znajdują się pacjenci oddziałów psychiatrycznych dzieci i młodzieży, pogarsza się. Dzieci, które znajdują się w trudnych sytuacjach życiowych i niebezpiecznych dla zdrowia i życia kryzysach natury psychicznej, muszą opuszczać oddziały psychiatrii dziecięcej, aby robić miejsce osobom chorym na COVID-19. W tej sytuacji należy przypomnieć, że wypadnięcie z procesu terapeutycznego może wiązać się z bardzo przykrymi konsekwencjami dla pacjentów, a tym bardziej dla dzieci czy młodzieży. Gajowy, Mikułowicz, Sala i Simon (2010) wymieniają negatywne skutki wypadnięcia z procesu terapeutycznego, takie jak: spotęgowanie lęku, większa podatność na zranienie, podkopanie nadziei na wyleczenie, bezradność. Zgodnie można więc stwierdzić, że przerwanie terapii powoduje w najlepszym przypadku utrzymanie objawów, a w najgorszym ich pogorszenie, co w ostatecznym rachunku może doprowadzić do dalszej utraty zdrowia lub nawet życia.

Specjaliści wskazują wyraźnie na ogromne problemy związane z organizacją całej procedury leczenia psychiatrycznego dzieci i młodzieży. Na oddziały trafiają dzieci i młodzież, które mają za sobą doświadczenia przemocy w rodzinie czy na tle seksualnym, mimo iż powinny one trafiać do zupełnie innych, sprofilowanych pod te problemy placówek – tych jednak nigdzie w Polsce nie ma. Kolejnym problemem jest umieszczanie zarówno dzieci i młodzieży na tych samych oddziałach – co zupełnie mija się z celem i torpeduje skuteczną pomoc dla obydwóch tych grup.

Dramatycznych przykładów zaniedbań nie musimy daleko szukać. Sięgnijmy pamięcią do głośnej w Gdańsku sprawy gwałtu na piętnastolatce umieszczonej na oddziale z dorosłymi w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2019 r. Dlaczego odurzona środkami nasennymi nastolatka trafiła na swojego oprawcę? Z powodu braku łóżek! Z powodu braku pieniędzy na dziecięce i młodzieżowe oddziały!
To jedna z wielu krzyczących o pomstę historii na którą są głusi, krótkowzroczni senatorki i senatorowie PiS!

Pomyślał ktoś w PiSie o psychicznych skutkach pandemii? Dorosłym jest ciężko, a co dopiero dzieciom i młodzieży na których zdrowiu odbijają się również tragedie rodziców.

Podsumowując, polska psychiatria dzieci i młodzieży znajduje się w ogromnej zapaści. Brakuje personelu medycznego, a szpitale są przepełnione. Ilość osób, które potrzebują pomocy rośnie, a działania rządu są odwrotne w stosunku do potrzeb. Należy pamiętać, że nasz kraj nadal znajduje się w czołówce krajów europejskich pod względem skutecznych prób samobójczych u dzieci i młodzieży.

Mimo tego, PiSu zdaje się to nie interesować i bez najmniejszego zawahania odrzucają oni pomysł przekazania na psychiatrię dziecięcą dodatkowych pieniędzy. Na szczęście chociaż w senacie nie mają większości.

Tylko co stanie się z obronioną poprawką, gdy trafi do sejmu, gdzie większość ma właśnie PiS?


Źródło
Opublikowano: 2021-01-14 08:54:43

Nic dodać, nic ująć. Pozwolimy im na takie zaniedbania? Wstawaj samuraj

Razem Pomorze:

Nic dodać, nic ująć. Pozwolimy im na takie zaniedbania?

Wstawaj samurajko, mamy Narodowy Program Szczepień do schrzanienia!
🗨️ Miliony zaszczepionych Polek i Polaków po trzech miesiącach! – Takie przechwałki sprzedaje rząd PiS. Jak jest w realu❓ Ledwo ponad 1200 osób zaszczepionych w weekend. W takim tempie zaszczepią wszystkich naprawdę w 2077 🤷‍♀️

Razem Pomorze, profile pictureNa grafice widnieje Mateusz Morawiecki. Ale nie taki zwykły, tylko jako człowiek z wieloma ulepszeniami. Jest na żółtym tle, a jego twarz jest modyfikowana przez wiele dziwnych rzeczy, trudno nam to samym nazwać. Wszystko jest stylizowane oczywiście na grę Cyber pank 2077. Napis na dole na czerwonym tle brzmi: Czy na zaszczepienie będziemy musieli czekać do dwa tysiące siedemdziesiątego siódmego? Lewica Razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-01-12 17:20:58

#SzczepięSię

Razem Pomorze:

#SzczepięSię
Jako biolożka i genetyczka doskonale wiem, że szczepionki chronią a nie szkodzą. Przecież od materiału genetycznego ogórka, którego jemy, nikt nie robi się zielony a od wklepywania kremów z liposomami nie wyrastają nam anteny na głowie. Wiemy także, że Covid-19 to nie sezonowa uciążliwość a przechorowanie nie daje nam super mocy w postaci dożywotniej odporności.

Wieloletnia praca biologów molekularnych, genetyków, immunologów i wakcynologów, mająca na celu stworzenie sprawnych mechanizmów tworzenia nowych leków i szczepionek, właśnie zdaje swój egzamin.

Zaszczepiłam się dobrowolnie! Nie tylko dlatego, że pracuję w grupie pracowników ochrony zdrowia, którzy mają zostać zaszczepieni jako pierwsi, ponieważ są najbardziej narażeni na zakażenie koronawirusem.
Jako osoba obciążona immunologicznie mogłabym zakażenia SARS_CoV_2 po prostu nie przeżyć.

Zaszczepiłam się również z myślą o rodzicach oraz o osobach, które nie będą mogły w najbliższym czasie z różnych powodów przyjąć szczepionki.
Zaszczepiłam się bo chcę znowu chodzić na koncerty i cieszyć się spotkaniami z przyjaciółmi.

Czy się boję? Tak, boję się ludzkiej bezmyślności i niefrasobliwości. Boję się bagatelizowania problemu i powielania głupot wypisywanych przez internetowych szarlatanów i celebrytów bez podstawowej wiedzy z zakresu ochrony zdrowia.

Aleksandra Kulma, Razem GdańskSzczepięSię

Źródło
Opublikowano: 2021-01-12 10:02:39

Globalne obostrzenia związane z pandemią są dużym obciążeniem dla wielu małych

Razem Pomorze:

Globalne obostrzenia związane z pandemią są dużym obciążeniem dla wielu małych i średnich biznesów, ale istnieją też sektory, którym pandemia wręcz pomogła. Właściciel Amazona, Jeff Bezos, podwoił w jej czasie swój i tak ogromny majątek. Czy dzięki temu pracownicy i pracownice Amazona cieszą się swoją częścią wypracowanego zysku?
Oczywiście, że NIE, bo Jeff Bezos się nie dzieli.
Pracownice magazynów firmy w Polsce informują, że nie tylko nie ma dodatkowych podwyżek, ale obcięto też zwyczajowe premie świąteczne.

Dodatkowo firma stosuje coraz bardziej opresywne metody kontroli pracowników. Kamery, czujniki i skomplikowane systemy kontrolują każdy ruch i każdą sekundę pracy. W sytuacji gdy… More

Razem Pomorze, profile pictureImage may contain: 3 people, text that says 'LEWICA razem ADRES fot. SOFAMERICA VENOTE Sharen mazo 7 88969823 amazon 95597 Gdy ktoś ci powiedział, że za twoim sukcesem stoją LUDZIE razem POMORZE'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-07 08:17:47

W minionym roku 2020 na Pomorzu: Sprzeciw wobec zakazowi aborcji – w odpowie

Razem Pomorze:

W minionym roku 2020 na Pomorzu:

Sprzeciw wobec zakazowi aborcji
– w odpowiedzi na #wyroknakobiety bra*śmy aktywny udział w protestach przeciwko zaostrzeniu i tak już zakazu przerywania ciąży. Osoby z pomorskich okręgów Razem wspierały organizacyjnie wydarzenia w ramach Strajku Kobiet, zabierały głos na demonstracjach, dokumentowały zachowanie policji, razem z Wami protestowały i razem z Wami były spisywane. Jeszcze przed wyrokiem TK zorganizowa*śmy akcję informacyjną zarówno na ulicy klejąc plakaty, jak i w mediach społecznościowych ostrzegając, jaki los gotują kobietom fanatycy u władzy.

Porady prawne dla osób na umowach śmieciowych
– kiedy w związku z pandemią SARS-CoV-2 wprowadzono… More

Razem Pomorze, profile pictureImage may contain: 5 people, people dancing and text

wyroknakobiety

Źródło
Opublikowano: 2021-01-06 12:11:20

Anna Górska z Zarządu Krajowego prowadzi właśnie live’a, zapraszamy serdecznie

Razem Pomorze:


Anna Górska z Zarządu Krajowego prowadzi właśnie live’a, zapraszamy serdecznie!

Na live zaprasza Anna Górska, członkini Zarządu Krajowego Razem.


Źródło
Opublikowano: 2021-01-05 19:02:40

Zapraszamy dziś na LIVE z Anną Górską z Zarządu Krajowego i członkinią naszych

Razem Pomorze:

Zapraszamy dziś na LIVE z Anną Górską z Zarządu Krajowego i członkinią naszych lokalnych, pomorskich struktur. Start o 18.00

Cześć!
To będzie nasze pierwsze spotkanie na żywo w 2021! Już o godz. 18.00 na FB @partiarazem!
Chętnie dowiem się, jak dla Was zaczął się 2021 🙂
Porozmawiamy też o gorącym temacie szczepień i spróbujemy wymyślić za nasz rząd, co musiałoby się stać, żebyśmy zaszczepili się szybciej niż za 5 lat.
No i najważniejsza zawsze część, czyli odpowiedzi na Wasze pytania. Będę na nie czekała w czasie transmisji, ale możecie też zadawać je już teraz w komentarzach.
Do zobaczenia! 💜
#popołudniówkazRazem #live #GórskaNaŻywo #QandA

Razem Pomorze, profile pictureImage may contain: 1 person, standing, text that says 'razem LIVE Q&A 5 STYCZNIA, GODZ. 1800 ANNA GÓRSKA Zarząd Razem f @partiarazem'

popołudniówkazRazem,live,GórskaNaŻywo,QandA

Źródło
Opublikowano: 2021-01-05 14:53:43

Być może nie masz zwierząt, więc się nie przejmujesz – pomyśl o psie sąsiadów,

Razem Pomorze:

Być może nie masz zwierząt, więc się nie przejmujesz – pomyśl o psie sąsiadów, który całą noc spędzi przerażony pod wanną. Albo zdezorientowany hukiem zerwie się ze smyczy i być może nigdy nie wróci do domu.

Być może co roku kupujesz dla swojego kota leki uspokajające. Działają, więc się nie przejmujesz – pomyśl o kotach i psach z trójmiejskich schronisk, które nie mają bezpiecznych domów i kochających opiekunów. Mają za to po kilku współlokatorów w każdym boksie, co niekoniecznie sprzyja zachowaniu spokoju w tak bardzo stresujących sytuacjach.

Być może uważasz, że zwierzęta w schroniskach mają zapewnione odpowiednie warunki i opiekę oddanych pracowników i wolontariuszy, więc się nie… More

Razem Pomorze, profile pictureImage may contain: 7 people, text that says '#NIE STRZELAM w SYLWESTRA POMORZE razem'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-31 08:37:29

„…za 3 lata głosować będą też te wszystkie osoby, którym w sondażu nie zadan

Razem Pomorze:

„…za 3 lata głosować będą też te wszystkie osoby, którym w sondażu nie zadano tego pytania, a które ta władza biła i gazowała w ostatnich miesiącach na ulicach, które teraz ciąga po komisariatach za udostępnienie wydarzenia na FB, które będą miały procesy, polskie, długie procesy, za naklejanie kartek na budynki i branie udziału w protestach i happeningach…
PiS już wie, że przegra kolejne wybory. Że przegra je z nami, ludźmi, którzy nie cofną się w walce o swoje prawa. Że przegra je przez aborcję.
A my wiemy, że pokonamy ich razem” – komentuje Anna Górska członkini Zarządu Krajowego Razem z Okręgu Gdańskiego.

Przyczynkiem do komentarza jest uchwalenie legalizacji aborcji w Argentynie. Tamtejsza lewica, organizacje feministyczne i praw człowieka walczymy o to aktywnie od 15 lat. Udało się.
Nam też się w końcu uda, bo już nigdy nie będziemy szły same!

Jak komuś mówię, że wprowadzimy legalną aborcję, jak tylko wygramy wybory, to coraz rzadziej spotykam reakcje niedowierzania.
Tak będzie.
Argentyna, kraj papieża, do którego co jakiś czas wzdycha nawet część polskich lewaków, a który próbował jeszcze wczoraj wpłynąć na decyzję argentyńskiego senatu, jest od dzisiaj krajem, w którym kobiety i osoby w ciąży mają prawo podjąć decyzję o jej przerwaniu.
Koniec.
Mają prawo podjąć taką decyzję, a państwo ma zadanie pomóc im za darmo i w bezpieczny sposób tę decyzję zrealizować.

Ostatnie badania pokazały, że poparcie dla postulatu legalnej aborcji jest w Polsce rekordowe – 66%.
Niemal absolutnie opowiada się za nim najmłodsza grupa badanych – ludzie… More

Razem Pomorze, profile pictureImage may contain: 1 person, text

Źródło
Opublikowano: 2020-12-30 21:08:16

Wesołych Świąt życzymy Wam RAZEM z całą partią Życzenia świątecznie od

Razem Pomorze:


Wesołych Świąt życzymy Wam RAZEM z całą partią 🥰

Życzenia świątecznie od partii Razem w stylu Love Actually, ale z polskim sznytem 🎄🎄🎄


Źródło
Opublikowano: 2020-12-24 15:59:53

Robotnicy na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku protestowali przeciwko podwyżkom cen

Razem Pomorze:

Robotnicy na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku protestowali przeciwko podwyżkom cen żywności. Sprzeciwiali się także podniesieniu norm produkcji w swoich zakładach. Wobec pracy na akord stanowiło to faktyczne obniżenie ich wynagrodzeń. Ludzie ci ginęli walcząc o swoje podstawowe prawa bytowe.

Biskup Szlachetka postanowił w trakcie uroczystości rocznicowych w Gdyni zbezcześcić ich pamięć. Posłużył się Ofiarami Grudnia’70 w agitacji za swoją fundamentalistyczną ideologią. Cynicznie zrównał autorytarny, satelicki wobec ZSRR reżim z dzisiejszymi masowymi protestami ze Strajkiem Kobiet na czele – organizowanymi również w obronie podstawowych praw bytowych. Taki sam zabieg propagandowy stosowała 50 lat… More

Razem Pomorze, profile pictureImage may contain: 1 person, text that says 'LEWICA razem Wiesław Szlachetka Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet Szczując na bite przez policję kobiety i walczące o swoje prawa mniejszości biskup Szlachetka stanął tam, gdzie kiedyś stało ZOMO. razem POMORZE'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-18 08:05:43

Anna Górska z Zarządu Krajowego Razem i członkini Razem Pomorze podczas środoweg

Razem Pomorze:


Anna Górska z Zarządu Krajowego Razem i członkini Razem Pomorze podczas środowego wydarzenia Spacer dla przyszłości! – Trojmiasto | Młodzieżowy Strajk Klimatyczny:
"Zjednoczona prawica, rozgrywając swoje wewnętrzne gierki, naraża życie nas wszystkich. Moje dzieci prawdopodobnie nie będą miały czym oddychać, jeśli ten rząd nie zacznie realizować programu za życiem. Bo troska o planetę i środowisko to jest właśnie program za życiem. Jeśli nasi politycy nie podejmą w Brukseli dobrych decyzji, to znaczy, że chcą nas skazać na śmierć".

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem:
https://trojmiasto.wyborcza.pl/…/7,35612,26592166


Źródło
Opublikowano: 2020-12-11 17:51:57

Razem walczymy o przestrzeganie praw człowieka. Z okazji Międzynarodowe

Razem Pomorze:

Razem walczymy o przestrzeganie praw człowieka.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka przypomnijmy, co prominentny członek PiS, Przemysław Czarnek ma do powiedzenia na ich temat.

Pamiętajcie – Razem i Lewica to gwarant zachowania praw człowieka. Jesteśmy gwarantem równości i praw kobiet.


Źródło
Opublikowano: 2020-12-10 13:03:22

Pomiędzy wymuskanymi elewacjami kamienic i modnymi knajpami mieszkanki i mieszka

Razem Pomorze:

Pomiędzy wymuskanymi elewacjami kamienic i modnymi knajpami mieszkanki i mieszkańcy Wrzeszcza nadal muszą żyć w skandalicznych, urągających ludzkiej godności warunkach.
Udostępniamy relację z interwencji Aleksandry Kulmy, Przewodniczącej Rady Dzielnicy Wrzeszcz Dolny, członkini Okręgu Gdańskiego Partii Razem.

Aleksandra Kulma Radna Dzielnicy Wrzeszcz Dolny

Źródło
Opublikowano: 2020-12-06 09:16:38

Domagamy się godnych i bezpiecznych warunków pracy osób pracujących w Hali Oliv

Razem Pomorze:

❗️ Domagamy się godnych i bezpiecznych warunków pracy osób pracujących w Hali Olivia!
❗️ Domagamy się przejrzystości w finansowaniu sportu przez Miasto Gdańsk, tak żeby służyło rozwijaniu sportowej pasji i promocji zdrowego trybu życia, a nie szemranym interesom!
❗️ Domagamy się należytej dbałości o stan historycznej Hali Olivia, miejsca I Zjazdu NSZZ "Solidarność" i żywego pomnika brutalizmu – nurtu modernistycznej architektury!

Hala Olivia to jedno z bardziej rozpoznawalnych miejsc na terenie Gdańska. To ważne miejsce na mapie wydarzeń sportowych, kulturalnych czy wystawowych. Obiekt przeszedł w ostatnich latach serię remontów, na stronie GKS Stoczniowiec, zarządcy hali, można przeczytać o nich ze szczegółami. Z opisu jawi się obraz nowoczesnego, tętniącego życiem zespołu sportowo-biznesowego spełniającego najwyższe standardy.
Załączone zdjęcia zaplecza hali w szokujący sposób burzą tę piękną wizję. Warunki takie są nie tylko uwłaczające, ale też niebezpieczne dla zdrowia osób korzystających z obiektu i w nim pracujących.
Dramatyczne warunki sanitarne poddają w wątpliwość zasadność rosnących opłat za dostęp do lodowiska Pomorskiego Klubu Hokejowego (PKH). W połączeniu z trudnościami wynikającymi z epidemii koronawirusa, rosnące trudności finansowe poskutkowały wycofaniem się PKH z rozgrywek Polskiej Hokej Ligi 2020/2021. Fakt, że GKS Stoczniowiec oprócz zarządzania halą – i dostępem do lodowiska – zarządza również konkurencyjną dla PKH drużyną hokejową stawia pod znakiem zapytania motywy zarządcy hali. Prezydentka Aleksandra Dulkiewicz i Miasto twierdzą, że są związani z umową z GKS Stoczniowiec, ale należałoby zapytać po pierwsze, dlaczego Miasto zawiera umowy, których nie może rozwiązać, mimo tego że działania najemcy mogą spowodować zagrożenie dla ludzi przebywających w Hali Olivii i doprowadzić obiekt do ruiny. A po drugie: dlaczego Miasto Gdańsk nie wspiera drużyny PKH? Jest to nie tylko klub z wiernym gronem kibiców, ale także miejsce, gdzie uczniowie gdańskich klas sportowych mogli szukać wsparcia i rozwijać swoje sportowe kariery.

Dziękujemy Kibicom i Kibickom Pomorskiego Klubu Hokejowego za udostępnienie zdjęć i za zwrócenie naszej uwagi na skandaliczne warunki panujące w tym ważnym dla tożsamości Gdańska obiekcie.
Źródło
Opublikowano: 2020-12-05 18:45:32

Razem zawsze z kobietami! „Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa

Razem Pomorze:

Razem zawsze z kobietami!

„Wyborcą do Sejmu jest każdy obywatel Państwa bez różnicy płci”
„Wybieralni do Sejmu są wszyscy obywatele (lki) państwa posiadający czynne prawo wyborcze”

Te dwa zapisy zmieniły życie Polek. Dokładnie 102 lata temu dekretem Piłsudskiego uzyskałyśmy prawa wyborcze, które wcześniej musiałyśmy wywalczyć. Kiedyś to było nie do pomyślenia, dziś prawa wyborcze kobiet to rzecz tak naturalna, jak słońce na niebie.

Czy to koniec walki? Nie. Po tylu latach nadal walczymy o równość płac, o możliwość decydowania o sobie, swoim zdrowiu i bezpieczeństwie. Polki nie poddadzą się nigdy, wbrew woli fanatyków.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-28 11:45:39

Razem przeciwko wyzyskowi! Zawsze po stronie pracowników! Jeśli zdrapi

Razem Pomorze:

Razem przeciwko wyzyskowi!

Zawsze po stronie pracowników!

Jeśli zdrapiemy piękną, brokatową warstwę niskich cen w #blackfriday zobaczymy zaharowaną twarz pracownika. Dlatego popieramy akcję #MakeAmazonPay, czyli strajk pracowników Amazona. Ma on miejsce w aż 15 krajach, również w Polsce.

Nie ma zgody na obciążanie pracowników dodatkowymi obowiązkami bez możliwości premii. Zasługujecie na zapewnienie bezpieczeństwa, podwyżki i poszanowanie praw pracowniczych.

Amazon musi również osiągnąć zerową emisję dla dobra planety. Amazon musi płacić podatki w krajach, w których działa. Stać ich na to. Ale Jeffem Bezosem kieruje chciwość.blackfriday,MakeAmazonPay

Źródło
Opublikowano: 2020-11-27 12:21:51

Dziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.

Razem Pomorze:

Dziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.
Czy wiecie, że zapisy w Konstytucji RP były wybierane w głosowaniu z wcześniej przygotowanych propozycji? Głosujący świadomie odrzucili wszystkie zapisy o ochronie życia poczętego (było ich pięć. Trzy dostały 0 głosów na 43, a pozostałe dwa: 2/43 i 4/43). Wybrali zapis dziś obowiązujący: “Każdy człowiek ma prawo do ochrony życia”.
Dlaczego tak?
Twórcy naszej Konstytucji najwyraźniej mieli świadomość, że temat tak istotny powinien się wykuwać w debacie publicznej i parlamentarnej, a nie być określany przez małe, zamknięte gremia, choćby nie wiem jak szacowne.
Dziś, kiedy wybrane z pogwałceniem przepisów wąskie gremium zdeptało prawa kobiet i osób z macicami do samostanowienia, nic dziwnego, że prawie wszyscy czujemy się pokrzywdzeni. 70% społeczeństwa Polski popiera #strajkkobiet. 13% procent wzięło w nim czynny udział. Kobiety i ich sojusznicy wprowadzają temat tam, gdzie jego miejsce – to jest właśnie debata publiczna z prawdziwego zdarzenia!strajkkobiet

Źródło
Opublikowano: 2020-11-22 10:15:32

ziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.

Razem Pomorze:

ziś mija miesiąc od wyroku na kobiety.
Czy wiecie, że zapisy w Konstytucji RP były wybierane w głosowaniu z wcześniej przygotowanych propozycji? Głosujący świadomie odrzucili wszystkie zapisy o ochronie życia poczętego (było ich pięć. Trzy dostały 0 głosów na 43, a pozostałe dwa: 2/43 i 4/43). Wybrali zapis dziś obowiązujący: “Każdy człowiek ma prawo do ochrony życia”.
Dlaczego tak?
Twórcy naszej Konstytucji najwyraźniej mieli świadomość, że temat tak istotny powinien się wykuwać w debacie publicznej i parlamentarnej, a nie być określany przez małe, zamknięte gremia, choćby nie wiem jak szacowne.
Dziś, kiedy wybrane z pogwałceniem przepisów wąskie gremium zdeptało prawa kobiet i osób z macicami do samostanowienia, nic dziwnego, że prawie wszyscy czujemy się pokrzywdzeni. 70% społeczeństwa Polski popiera #strajkkobiet. 13% procent wzięło w nim czynny udział. Kobiety i ich sojusznicy wprowadzają temat tam, gdzie jego miejsce – to jest właśnie debata publiczna z prawdziwego zdarzenia!strajkkobiet

Źródło
Opublikowano: 2020-11-22 09:13:45

Razem Pomorze przeciwko haniebnym atakom na Centrum Praw Kobiet.

Razem Pomorze:

Razem Pomorze przeciwko haniebnym atakom na Centrum Praw Kobiet.

Wraz z:

Nowa Lewica
Młoda Lewica
Polska Partia Socjalistyczna
Lepszy Gdańsk
Federacja Młodych Socjaldemokratów
Fundacja na Rzecz Humanizmu, Racjonalizmu i Świeckości
Fundacja Godność Pacjenta

nie pozwolimy na pozbawienie ofiar przemocy wsparcia ze strony Centrum Praw Kobiet. Zawsze jesteśmy z Polkami i Polakami w potrzebie, tym razem też się nie ugniemy. Gdańszczanki potrzebują silnych organizacji kobiecych, które oferują wsparcie i bezpieczeństwo.Źródło
Opublikowano: 2020-11-21 13:39:17

Restauratorzy w całej Polsce nie mogą funkcjonować na 100%. Z powodu pandemii, n

Razem Pomorze:

Restauratorzy w całej Polsce nie mogą funkcjonować na 100%. Z powodu pandemii, nie zjemy na miejscu, w lokalu. Możemy za to zamówić na wynos.

"Fakt" zapytał gdańskich restauratorów, jak to wygląda i okazuje się, że jedną z ich największych bolączek są prowizje, jakie ściągają od nich firmy pośredniczące w zamówieniach.

Wielkie, najczęściej zagraniczne korporacje życzą sobie nawet 30% od kwoty, którą płacimy, za możliwość zamawiania jedzenia przez ich aplikację!
To rozbój, biorąc pod uwagę, że mają teraz zdecydowanie więcej zamówień, a restauracje ledwo wiążą koniec z końcem.

Warto dodać, że owi pośrednicy mają swoje siedziby najczęściej za oceanem, nie płacą w Polsce podatków, a jeśli zapewniają dowóz, kurierom płacą grosze na śmieciówkach.

Razem stoi po stronie polskich przedsiębiorców! Poseł Adrian Zandberg złożył w Sejmie poprawkę do kolejnej tarczy antykryzysowej, aby obniżyć marże pośredników w branży gastronomicznej.

Takie rozwiązania wprowadziły i wprowadzają już kraje, które są matecznikami tych cyfrowych pośredników, min. USA i Australia.
Czekamy na korzystne i odważne rozstrzygnięcia w Parlamencie!


Źródło
Opublikowano: 2020-11-20 10:31:12