Trudno jest życzyć coś na Dzień Dziecka, skoro przed momentem samej i samemu się

Razem Pomorze:

Trudno jest życzyć coś na Dzień Dziecka, skoro przed momentem samej i samemu się nim było ? Przede wszystkim życzymy Wam, żebyście mieli lepiej w dorosłości niż nasze pokolenie. Będziemy robić wszystko, żeby to Wam zapewnić ❤ #DzieńDziecka

Trudno jest życzyć coś na Dzień Dziecka, skoro przed momentem samej i samemu się nim było 🙂 Przede wszystkim życzymy Wam, żebyście mieli lepiej w dorosłości niż nasze pokolenie. Będziemy robić wszystko, żeby to Wam zapewnić <3 #DzieńDzieckaDzieńDziecka,DzieńDziecka

Źródło
Opublikowano: 2021-06-01 13:35:42

Przyznam się do czegoś: kiedy usłyszałem, że ponoć jest potwierdzenie, że Lech

Razem Pomorze:

Przyznam się do czegoś: kiedy usłyszałem, że ponoć jest potwierdzenie, że Lech Wałęsa był TW „Bolkiem”, przez chwilę poczułem miły przypływ wrednej satysfakcji. A potem kopnąłem się w tyłek, bo to nie tylko niekonstruktywne, ale jest przejawem pewnej polskiej choroby – tak samo zresztą, jak odwrotna reakcja, czyli odruchowa negacja.

Fakt, zawsze nie znosiłem byłego prezydenta. Mam do tego powody tak racjonalne jak i nieracjonalne: mam negatywny stosunek do przebiegu transformacji, który Wałęsa firmował swoją osobą, odrzuca mnie jego skrajny narcyzm, radosna ignorancja i paskudne publiczne wypowiedzi o związkowcach czy osobach LGBT. Z drugiej strony, ta niechęć jest na na pewno częściowo… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-05-23 03:58:58

W poniedziałek wsparliśmy i wsparłyśmy wydarzenie Solidarni z Palestyną—Gdańsk.

Razem Pomorze:W poniedziałek wsparliśmy i wsparłyśmy wydarzenie Solidarni z Palestyną—Gdańsk.
Podczas demonstracji głos zabrał między innymi gdańszczanin Hani Hraish – pochodzący z Palestyny były imam gminy muzułmańskiej. Dużo bardziej niż relacje medialne i statystyki, trafia do wyobraźni relacja człowieka, który opowiedział o życiu pod okupacją – w zamknięciu, w stanie ciągłego zagrożenia. Relacja o doświadczeniach swoich i własnej rodziny.
W imieniu Razem głos zabrał Adam Szczepański Radny Dzielnicy Przymorze Małe. Zwracał uwagę na inicjatywy łączące Izraelczyków oraz Palestyńczyków. Wiele z nich stanowi akt wielkiej odwagi. Jedną z takich inicjatyw jest działalność organizacji Breaking the Silence (pol. „przerwać milczenie”). Zrzesza ona obywateli i obywatelki Izraela, którzy po odbyciu obowiązkowej służby wojskowej dają świadectwo zbrodni wojennych oraz innych bezprawnych działań, których na ludności palestyńskiej dopuszcza się IDF („Israel Defence Forces” – oficjalna nazwa izraelskich sił zbrojnych). Te dzielne osoby często ponoszą konsekwencje swoich działań. Za rzetelne zdawanie relacji z działalności IDF narażone są na szykany ze strony służb państwowych, ale też na ostracyzm ze strony rodziny, sąsiadów i znajomych.
Jeśli te osoby mają odwagę głośno mówić o popełnionych zbrodniach, to tym bardziej my nie możemy pozostawać obojętni i obojętne żyjąc w dużo bardziej komfortowych warunkach.

Adam Szczepański:
„Po obu stronach konfliktu znajdują się zarówno osoby uczciwe, jak i skrajni fanatycy religijni. Nie jest to jednak powód do przyjmowania wygodnej symetrii i utrzymywania wersji, że „jedni i drudzy muszą odpuścić i się ze sobą dogadać”.
Fanatycy religijni w szeregach palestyńskich są oficjalnie uznani przez społeczność międzynarodową za terrorystów. Izraelskie skrajnie prawicowe fanatyczne bojówki religijne mają pełne wsparcie ze strony służb państwowych i przyzwolenie ze strony ich największego sojusznika – USA.
Palestyńczycy są pozostawieni sami sobie, coraz rzadziej mogą liczyć na układające się z Izraelem państwa arabskie, a inne regionalne mocarstwo – Iran jedynie cynicznie rozgrywa eskalację konfliktu realizując własne interesy.
Jeśli Palestyńczycy odpuszczą, to zginą lub będą jeszcze bardziej zniewoleni. Jeśli odpuści Izrael, wtedy możliwe będzie wygaszanie konfliktu. Argumenty są zawsze po stronie silniejszego.
Dla nas, w Polsce zbrodnicza polityka rządu Izraela stanowi przestrogę tego, do czego prowadzi oddanie władzy skrajnej prawicy i nacjonalistom. Bo nacjonalizm to wojna i terror.”

Wydarzenie zostało zorganizowane przez: Młodzi Razem Pomorze wraz z Czerwona Młodzież – OM PPS Pomorze oraz Kolektyw Atena.
Dziękujemy!

Zdjęcie przemawiającego Adama: Pamela Palma Zapata.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-19 12:22:52

#WyrokNaKobiety #UstawaRatunkowa Wczoraj w Sejmie miało miejsce bardzo

Razem Pomorze:

Wczoraj w Sejmie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – posiedzenie połączonych zespołów ds. Praw Kobiet oraz ds. Praw Reprodukcyjnych, podczas którego głos zabrały organizacje pozarządowe zajmujące się szerzeniem wiedzy o prawach reprodukcyjnych, lekarki i lekarze, którzy zajmują się diagnozowaniem ciężko patologicznych ciąż oraz posłanki i działaczki Lewicy.
Dowiedzieliśmy się, że w Polsce od wyroku konstytucyjnego, który prawie całkowicie pozbawił kobiety prawa do aborcji, wzrosła liczba tych zabiegów. Poznaliśmy też historie kobiet, które pomimo orzeczonego przez konsylium lekarskie stanu zagrożenia życia i jasnego wskazania do natychmiastowego zakończenia ciąży, zostały przez szpitale… WięcejWyrokNaKobiety,UstawaRatunkowa

Źródło
Opublikowano: 2021-05-14 16:23:37

Dzisiaj w Gdańsku razem z posłanką Beatą Maciejewską i posłem Marek Rutka poseł

Razem Pomorze:


Dzisiaj w Gdańsku razem z posłanką Beatą Maciejewską i posłem Marek Rutka poseł na Sejm RP mówiliśmy o tym, co wywalczyła w KPO Lewica
? 850 mln Euro dla szpitali powiatowych
? Ponad 70 tysięcy mieszkań na wynajem
? 300 mln Euro dla przedsiębiorstw dotkniętych pandemią
? Minimum 30% pieniędzy w dyspozycji samorządów
? Komitet monitorujący z reprezentacją samorządów, NGOsów, przedsiębiorców, przedsiębiorczyń i ludzi pracy

I przede wszystkim to dzięki nam Polska przystąpiła do przełomowej, największej w historii Unii inicjatywy pogłębiającej integrację. Do inicjatywy, która tworząc Fundusz Odbudowy bierze wspólną odpowiedzialność na wszystkie kraje, za wszystkie obywatelki i obywateli Unii Europejskiej.
Inicjatywy wymuszającej praworządność na rządach krajów stowarzyszonych i potwierdzającej najważniejsze dla Unii wartości.

Za taką Europą Lewica i Razem jesteśmy i nie boimy się postępować odpowiedzialne w imię jedności Unii, wyrównywania poziomów życia, wychodzenia z kryzysu.
#efo #KPO #więcejEuropy


Źródło
Opublikowano: 2021-05-11 16:02:52

Dzisiaj Święto Pracy!

Razem Pomorze:

Dzisiaj Święto Pracy!
Uczciliśmy je w podwójny sposób. Wzięliśmy udział w obchodach z całą Lewica Pomorskie wspólnie z Ogólnopolskim Porozumieniem Związków Zawodowych na Podwalu Staromiejskim pod pomnikiem Tym, co za polskość Gdańska.
Następnie razem z Ruch Sprawiedliwości Społecznej Pomorze przeszliśmy pod Pomnik Poległych Stoczniowców, bohaterów ruchu robotniczego PRL, którzy oddali życie podczas tragicznego powstania Grudnia '70.
Z powodów pandemicznych Razem reprezentowała 3 osobowa delegacja z członkinią Zarządu Okręgu Gdynia Magdalena Drywa i członkiem ZO Gdańsk Bartoszem Markowskim.
Publikujemy przemówienie 1-majowe, które wygłosiła liderka Razem na Pomorzu, członkini Zarządu Krajowego partii Anna Górska:

Kiedy Ponad 130 lat temu ruch robotniczy formował swoje organizacyjne podwaliny, kiedy kształtowała się tradycja Święta Pracy najważniejsze było unormowanie czasu pracy, unormowanie płac i wprowadzenie powszechnego wynagrodzenia w pieniądzu, zakaz pracy dzieci czy prawo do organizowania się w unie pracujących.
Dzisiaj nadal część tych postulatów pozostaje aktualna, pomimo upływu czasu.
Nadal musimy walczyć o przestrzeganie norm czasu pracy, nadal traktuje się związki zawodowe jak zło.

A przecież praca musi być czymś, co i dla pracujących i dla zatrudniających stanowi niezaprzeczalną wartość i muszą istnieć mechanizmy i sposoby regulujące jej zasady i dbające o to, aby zarówno płaca jak i płaca były tylko i aż GODNE.

Dzisiaj jesteśmy w sytuacji szczególnej.
Trwająca od ponad roku pandemia uwidoczniła wszystkie patologie pracy, z którymi poszczególne osoby pracujące, jak i związki walczą od lat:
? uśmieciowienie rynku pracy doprowadziło do największych od lat zwolnień w branżach najbardziej dotkniętych lockdownami
? potwierdziło się, że najbardziej prekarne warunki pracy w Polsce nadal mają kobiety, które skutki zatrzymania gospodarki odczuły najsilniej
? przekonaliśmy się, że ten rząd – najbardziej lansujący się na ludowy – również stoi po stronie kapitału, a nie osób zatrudnionych – wielkie finansowe transfery trafiły do wielu wcale niemałych firm, bez kontroli utrzymania zatrudnienia; za to osobom pracującym zafundowano luzowanie przepisów prawa pracy, pozwolono na obniżanie wynagrodzeń i elastyczne dysponowanie czasem pracy, a jednocześnie w ogóle nie pochylono się nad jakimkolwiek uregulowaniem warunków pracy zdalnej.
To wszystko teraz najpilniej wymaga naprawy.
I jest to najważniejsze zadanie lewicy, zarówno tej parlamentarnej, jak i tej aktywistycznej i związkowej.

Partia Razem od początku istnienia robi wszystko, żeby reprezentować interes pracowników. To dzięki nam problem prekaryzacji i uśmieciowienia pracy przestał być powodem do chwalenia się przez kolejne rządy niskimi kosztami przed zagranicznymi inwestorami, a stał się problemem, o którym zaczęło się mówić w znaczeniu na jaki zasługuje – polskiej hańby!
Również obecnie, z poziomu Sejmu nasze posłanki i posłowie podejmują ważne inicjatywy pracowniczne jak choćby ostatnie:
? posłanki Marcelina Zawisza, Magdalena Biejat i Daria Gosek-Popiołek upominają się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wydokości 100 proc. pensji, jako docenienie pracy, tej niewidzialnej pracy rodziców, zwłaszcza matek;
? udało nam się wywalczyć, żeby osoby na śmieciówkach mogły się same zgłaszać po postojowe;
? wspieramy walki pracownicze w Amazonie;
? wspieramy pracowników Poczty, wyrzucanych z pracy za to, że są chorzy;
? zaproponowaliśmy Piotr Ikonowicz na RPO, aby mieć rzecznika, który będzie realnie reprezentował pracowników, który rozumie, że pracownik jest słabszą stroną, który wielokrotnie dał przykład swojego zaangażowania;
? naciskami na zwiększenie wynagrodzeń dla osób zatrudnionych w ochronie zdrowia w czasie pandemii i wiemy już, że będą wypłacane premie.
Nasze posłanki i posłowie złożyli też ważne projekty ustaw m.in. o emeryturach: najniższej gwarantowanej emeryturze, o naliczaniu emerytur dla osób zatrudnionych na umowach śmieciowych, czy o zwiększeniu uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy.
To jest realna praca parlamentarna.

Ale za nią muszą stać ludzie, którzy nie boją się walczyć o warunki zatrudnienia w swoich miejscach pracy – związkowczynie i związkowcy!
Bez Waszego wsparcia, bez Waszego sygnalizmu i walki z systemem od środka, to się nie uda.

I powstają nowe związki! Jesteśmy tu teraz z OPZZ, a w Warszawie ogłoszono dzisiaj powstanie pierwszego Związku Zawodowego Pracowników Korporacji – wielkich ubiurowionych firm będących symbolem zarówno tego, jak globalnie zmienia się praca, ale też symbolem tego, jak bardzo znowu marginalizuje się rolę uzwiązkowienia. I dzisiaj pierwsi odważni ludzie powiedzieli “DOŚĆ! Korporacje też łamią nasze prawa i potrzebujemy w nich związków”. I to jest wielki powiew nadziei w tym dniu!
Jestem pewna, że ten związek niedługo rozwinie swoje struktury również w Trójmieście i na Pomorzu.

Polska ma wspaniałe tradycje ruchu robotniczego i związkowego. Tradycje, które zawsze wykraczały poza sprawy bytowe, a formowały się też wokół idei niepodległości, wolności i równości.
Wiemy o tym dobitnie zwłaszcza w Gdańsku, w Trójmieście – miejscach, w których robotnicza krew wsiąkła w ziemię w imię wartości najważniejszych!
Pamiętając o historii związków, historii polskiego ruchu robotniczego nie możemy zapominać m.in. o Grudniu 1970 na Pomorzu.
Cześć pamięci tych, którzy wtedy w walce o godną pracę i lepszą Polskę oddali życie!

I musimy pamiętać też o sierpniu 1980!
O tych 21 postulatach, z których wiele wciąż czeka na realizację.
Nadal deptane jest nasze prawo do strajku, nadal pracujemy za długo, dostęp do żłobków jest tragiczny, ochrona zdrowia ledwo zipie, a aby mieć mieszkanie trzeba – jak nam radzą liberałowie – “wziąć kredyt i zmienić pracę”; nadal całe sektory gospodarki pracują w weekendy.

Te postulaty się nie zestarzały. A dochodzi do nich wiele nowych, które OPZZ zebrał w kolejne 21 postulatów ludzi pracy! One muszą być dla nas dzisiaj drogowskazem.
Zwłaszcza, że przed nami trudny czas wychodzenia z kryzysu.

Będzie to łatwiejsze, dzięki naszej obecności w Unii Europejskiej i ogromnym unijnym funduszom, które spłyną do Polski, a o których właściwe rozdysponowanie lewica w ostatnich dniach i tygodniach walczy w Sejmie.

Ale to od czujności naszej – osób pracujących i naszej determinacji, od ochrony naszych związków i polityków zależy, czy wychodzenie z kryzysu znowu nie odbędzie się naszym kosztem. Nie możemy na to pozwolić! Dość przerzucania kosztów kryzysu na pracownice i pracowników!

I pamiętajmy jeszcze o jednym… praca to jedna z najważniejszych rzeczy w naszym życiu, ale zasługujemy też na odpoczynek, przyjemności i nagrody za nasz codzienny trud – oprócz chleba chcemy także róż!
I o to też będzie się upominać nasz pracowniczy marsz!
???

Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 14:42:40

Razem Pomorze:Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 11:23:34

Około 40 osób sprzątało dzisiaj Dolne Miasto w Gdańsku.

Razem Pomorze:

Około 40 osób sprzątało dzisiaj Dolne Miasto w Gdańsku.
Razem z Lewica Pomorskie, PPS, Młodzi Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Pomorze, Młoda Lewica – Pomorskie, FMS Pomorze wezwaliśmy do "czynu społecznego" w ramach uczczenia Dnia Ziemi.
Ktoś powie, że 50 worków śmieci, kilka opon, fragmenty mebli i sprzętu komputerowego zebranych w 1,5 godziny świata nie uratuje, ale z całą pewnością pomogło estetyce rejonów Opływu Motławy i dało jasny sygnał, że lewicy w Trójmieście zależy nawet na tych zakątkach miasta, o które nie biją się deweloperzy.
Miło było też się spotkać, chociaż poza pamiątkową fotką, rozeszliśmy się, aby pracować w wymaganym dystansie, w maseczkach i rękawiczkach.
Dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel, pracownikom służb utrzymania czystości, które zebrane w workach śmieci odbiorą z miejsca zbiórki oraz restauracji Nie/mięsny, która dla osób uczestniczących w akcji miała przygotowaną kawę, ciasto i lemoniadę!

Źródło
Opublikowano: 2021-04-24 20:13:04

Niestety, głosami PiS odrzucono kandydaturę Piotr Ikonowicz na urząd Rzecznik

Razem Pomorze:Niestety, głosami PiS odrzucono kandydaturę Piotr Ikonowicz na urząd Rzecznika Praw Obywatelskich. Prawica chce zaorać jeden z ostatnich, niezależnych urzędów w Polsce.

#IkonowiczNaRPO #RPOIkonowiczNaRPO,RPO

Źródło
Opublikowano: 2021-04-15 22:26:27

Pandemia jeszcze bardziej przyspieszyła to, co obserwujemy od lat – niezamożni n

Razem Pomorze:

Pandemia jeszcze bardziej przyspieszyła to, co obserwujemy od lat – niezamożni nadal mają kredyty na 30 lat, a najbogatsi stają się jeszcze bardziej bogaci. Kryzysu nie da się pokonać jeszcze większą harówką tych pierwszych, której owoce zgarnie kilku facetów z tej drugiej grupy.

Dlatego sprawiedliwość społeczna to jedna z rzeczy, którą mamy w sercach. Dołącz do nas, wspieraj nas i głosuj na Razem!


Źródło
Opublikowano: 2021-04-15 10:54:44

Posłanki Razem apelują o zasiłek lockdownowy w wysokości 100 proc. pensji

Razem Pomorze:

Razem – bezpieczeństwo i opieka.

Posłanki Razem apelują o zasiłek lockdownowy w wysokości 100 proc. pensji

Posłanki partii Razem – Magdalena Biejat, Daria Gosek-Popiołek i Marcelina Zawisza, wystosowały pismo m.in. do premiera Mateusza Morawieckiego, z apelem o zwiększenie dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 100 proc. miesięcznego wynagrodzenia oraz o odprowadzanie od niego składek do Zakładu Ub…

Źródło
Opublikowano: 2021-04-09 16:02:59

Z okazji świąt wielkanocnych chcielibyśmy przypomnieć, że zgodnie z polską konst

Razem Pomorze:

Z okazji świąt wielkanocnych chcielibyśmy przypomnieć, że zgodnie z polską konstytucją, władze publiczne powinny zachowywać bezstronność w sprawach przekonań religijnych, a każdej jednostce zapewnić wolność religii. Zapewnienia te brzmią nieco groteskowo w państwie, w którym aż nadto widoczna jest dominująca rola kościoła katolickiego, a przedstawicielstwo partii rządzącej nawet nie kryje pogardy wobec ludzi nieprzystających do chrześcijańskiego wzorca. Jak zgubny jest wpływ religii na państwo mogliśmy przekonać się chociażby przy okazji niedawnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, który wbrew woli większości społeczeństwa zaostrzył prawo antyaborcyjne.

Wolność religii zależy jednak nie tylko od władz publicznych. W Polsce, pod wpływem niepisanych praw jakimi są tradycja i społeczne oczekiwania, masowo i często bezrefleksyjnie chrzci się dzieci i posyła na religię w szkołach. Warto zastanowić się, jakie konsekwencje mają od najmłodszych lat wykładane katolickie dogmaty i na ile młodzi ludzie mają zapewnioną wiedzę i narzędzia niezbędne do odnalezienia własnej drogi, niezależnie od swojej wiary w siłę wyższą bądź jej braku.

Bądźmy świadomi swoich wyborów, szczególnie jeśli dotyczą one naszych dzieci, i pamiętajmy – to, czy będziemy kiedyś żyć w świeckim państwie zależy przede wszystkim od nas!

Tekst: Robert Kozakiewicz
Grafika: Tomasz Rurkowski


Źródło
Opublikowano: 2021-04-04 11:40:17

Pamiętacie, jak dwa lata temu jedna z naszych liderek Anna Górska zawiadamiała p

Razem Pomorze:

Pamiętacie, jak dwa lata temu jedna z naszych liderek Anna Górska zawiadamiała prokuraturę, że abp Głódź najprawdopodobniej popełnił przestępstwo ukrywania pedofilii?
No, to prokuratura chyba się tym w końcu zajmie. Po tym, jak za winnego uznał Głódzia Watykan, sprawa dotarła aż do samej państwowej komisji ds. pedofilii, która zawiadomiła prokuraturę!
To raczej już nie przelewki… wszak szef tej komisji, obiecał molestowanym dzieciom, że te trafią bez kolejki do nieba ?‍♀️??‍♂️
To już oficjalne – władze naszego państwa są na pasku kleru.
Nie mniej, mamy nadzieję, że w tej sprawie powstanie akt oskarżenia i zapadną wyroki.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-02 17:07:25

Ile można czekać na realizację podstawowych inwestycji? Mieszkanki i mieszkańcy

Razem Pomorze:


Ile można czekać na realizację podstawowych inwestycji? Mieszkanki i mieszkańcy Rekowa Górnego mają dość czekania na oświetlenie, kanalizację deszczową i wymianę zrujnowanej nawierzchni ulic.

Magdalena Drywa, asystentka społeczna posłanki Paulina Matysiak, radna sołectwa Rekowo Górne, członkini Partii Razem domaga się wyjaśnień od Wójta Gminy Puck Tadeusza Puszkarczuka! Czekamy na odpowiedzi wójta na pytania dotyczące wydatków z ostatnich 10 lat, trwających prac i planów inwestycyjnych.

#RekowoGórne


Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 09:25:08

TRASA

Razem Pomorze:TRASA

Przestawiamy trasę naszego Biegu!

– Zaczynamy przy pomniku Arc of Freedom. https://www.google.pl/maps/place/Arc+of+Freedom/@54.4129649,18.6010651,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x46fd0b7ec2dee9c3:0x19d8de66ed4e9816!8m2!3d54.4129618!4d18.6032538
– Biegniemy do alejki prowadzącej na Molo w Brzeźnie
– Przed samym Molo skręcamy w lewo
– Przy wejściu na plażę nr 60 wracamy do parku
– Przed jeziorkami skręcamy w prawo, i biegniemy wokół nich – mając je cały czas po lewej stronie.
– I na koniec – wracamy do Arc of Freedom.

Na zakrętach stać będą wolontariuszki_e, którzy wskażą właściwy kierunek.

Pandemicznie: W okolicy startu/mety jest bardzo dużo miejsca, także prosimy o zachowywanie dużych odstępów między osobami, nie gromadzenie się. Wszyscy się bezpiecznie zmieścimy bez problemu.

Trasa na Stravie: https://www.strava.com/routes/2810920800532739668 (można pobrać GPX)

Trasa w Google Maps: https://www.google.com/maps/dir/54.4124986,18.6034251/54.4129732,18.6059976/54.4091796,18.6172302/54.4133146,18.6239683/54.420044,18.607914/54.4176761,18.6032364/54.4165961,18.6009685/54.4162364,18.6042813/54.4140867,18.6083101/Arc+of+Freedom/@54.4126477,18.6084877,1416m/data=!3m1!1e3!4m22!4m21!1m0!1m0!1m0!1m0!1m5!3m4!1m2!1d18.6065878!2d54.4184045!3s0x46fd0b25b5fcbc3f:0x61cd74c2b19c6007!1m0!1m0!1m0!1m0!1m5!1m1!1s0x46fd0b7ec2dee9c3:0x19d8de66ed4e9816!2m2!1d18.6032538!2d54.4129618!3e2

Do jutra 🙂

Źródło
Opublikowano: 2021-03-27 17:14:07

NIK sprawdził dostęp do ginekologów i ginekolożek w gminach wiejskich. A racze

Razem Pomorze:

NIK sprawdził dostęp do ginekologów i ginekolożek w gminach wiejskich. A raczej jego brak.

Na jedną poradnię w mieście przypada średnio 4,5 tys. pacjentek, na wsi – 10 tys. Średnio. Na przykład w województwach podlaskich i lubelskim na jedną poradnię ginekologiczną na wsi przypadało nawet 27 tys. kobiet, które w skrajnych przypadkach do poradni miały 50 km.

27 tysięcy kobiet na jedną poradnię. Gdyby każda z nich chciała pójść do ginekologa raz w roku – zakładając, że poradnia działa 7 dni w tygodniu, w tym we wszystkie święta – poradnia musiałaby przyjąć 74 kobiety dziennie.

Gdy pokonały już wszystkie trudności, wyczekały w kolejce długie tygodnie, pokonały 50 kilometrów to nie miały żadnej… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-24 11:22:22

Drzewa nie mogą być zakładnikami POPiS-u i zależnych od nich koalicji!

Razem Pomorze:


Drzewa nie mogą być zakładnikami POPiS-u i zależnych od nich koalicji!

Dziesięć 100-letnich drzew wycięto na zlecenie inwestora i za przyzwoleniem prezydentki miasta z centrum Gdańska, z Parku Steffensów… 10 kolejnych starych drzew.
Wywołuje to słuszne oburzenie i po raz kolejny każe się zastanowić, czy dla rządzącej od lat miastem PO jest w ogóle jakaś inna cenna wartość, niż tylko zyski deweloperów.
Widzimy, co się działo w sprawie planu Pasa Nadmorskiego, gdzie zignorowano zupełnie głosy mieszkańców i analizy organizacji takich jak Zielona Fala – Trójmiasto.
Ale też, przyznam szczerze, salwę śmiechu wywołało u mnie jakże „święte” oburzenie PiSu.
Szanowni Panowie Radni i Panie Pośle, nikt w Wasz stanowczy protest nie wierzy ?
Ja rozumiem, że trzeba się… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-20 10:56:09

Od kilku dni dostaję dużo wiadomości dotyczących sytuacji pracowników w warunk

Razem Pomorze:

Od kilku dni dostaję dużo wiadomości dotyczących sytuacji pracowników w warunkach panującej epidemii COVID-19. Wynika z nich, ze niestety nie wszyscy pracodawcy traktują obecną sytuację z należytą powagą.

Szczególnie zszokował mnie mail od osoby zatrudnionej w LPP SA. To wielka polska korporacja zajmująca się produkcją i sprzedażą odzieży, która kilka lat temu „zasłynęła” unikaniem płacenia podatków w Polsce. Firma posiada kilka popularnych marek odzieżowych i zatrudnia około 25 tysięcy osób.

W zawiązku z decyzjami rządu większość sklepów odzieżowych została zamknięta. Mimo tego, jak informuje osoba pracująca w LPP, kilka tysięcy pracowników biurowych w Gdańsku, Warszawie i Krakowie w… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-20 09:06:37