Bezpodstawne zatrzymania, brak poszanowania immunitetu, agresja ze strony służb

Razem Wrocław:

Bezpodstawne zatrzymania, brak poszanowania immunitetu, agresja ze strony służb mundurowych. Co dalej? Czy czeka nas ograniczenie prywatności? A może zakaz posiadania poglądów odmiennych, niż pisowska władza?

Aktualnie wydarzenia w kraju to przerażający dowód na to, że dziś nic nie jest pewne. Rząd PiS stara się odebrać nam prawa i wolności, których posiadanie powinno być oczywistością w XXI w.
Nie pozwólmy na powolne wprowadzanie, z pozoru niewielkich, zmian.

Nie pozwólmy, by zmiany te ograniczały nasze swobody!
Reagujmy, gdy widzimy zachowania, które nie powinny mieć miejsca we współczesnej Polsce.

👉 To nie jest normalne, że władza chce narzucić Ci jedyną słuszną religię.

👉 To nie jest normalne, że władza odbiera Ci prawo do bycią członkiem wspólnoty, bo myślisz inaczej niż ona.

👉 To nie jest normalne, że w środku miasta policja bezpodstawnie
dokonuje zatrzymań osób korzystających z konstytucyjnych praw.

👉 To nie jest normalne, że władza odbiera Ci człowieczeństwo z powodu Twojej nieheteronormatywnej orientacji seksualnej.

👉 To nie jest normalne, że nie możesz czuć się bezpiecznie mówiąc o swoich poglądach.

Nie zgadzajmy się na to! Nie zapominajmy, że razem możemy walczyć o nasze prawa!

W komentarzu znajdziecie link do informacji jak do nas dołączyć.

*z tym grabarzem to chodzi oczywiście o polityczne pogrzebanie


Źródło
Opublikowano: 2020-11-25 21:04:08

Władysław Frasyniuk, Józef Pinior, Stanisław Huskowski, Rafał Dutkiewicz, Bogdan

Razem Wrocław:

Władysław Frasyniuk, Józef Pinior, Stanisław Huskowski, Rafał Dutkiewicz, Bogdan i Barbara Zdrojewscy i prof. Ludwik Turko. Co ich łączy? Wszyscy byli opozycjonistami w okresie PRL. Wszyscy podpisali list, w którym bronią zmarłego kardynała Gulbinowicza, ukaranego przez Watykan m.in. za molestowanie seksualne. Oburza Was to? Nie dziwimy się Wam, ale to dopiero początek, niestety! Sygnatariusze listu uważają, że molestowanie seksualne to "kwestia o charakterze obyczajowym" oraz, że znamy jedynie "jednostkowe świadectwo o wątpliwej wiarygodności". Dlaczego uważają, że świadectwo ma wątpliwą wiarygodność? Z lektury listu się tego nie dowiemy, bo o tym już nie raczyli napisać. Czyżby więc uważali, że, oporny w tych sprawach Watykan, podjął decyzję bez zbadania sprawy? Taka szkodliwa mentalność, zgodnie z którą można z góry podważać wiarygodności ofiary, powinna była odejść wraz z totalitarnymi praktykami systemu komunistycznego! Autorzy listu słowem nie odnieśli się do faktu poręczenia przez Gulbinowicza za skazanego gwałciciela dzieci, który dzięki temu poręczeniu mógł gwałcić dalej. Nie chcą widzieć skandalicznych faktów z biografii Gulbinowicza. Bo co? Bo to zaburzy ich dobre samopoczucie? Skoro przez tyle lat grzali się w blasku zmarłego hierarchy, a teraz muszą przejść do porządku dziennego nad tym, że ich idol w purpurze dopuszczał się molestowania, to wolą tego nie dostrzec, zamiast się z tym zmierzyć? Smutne. Ale w Polsce nie zaskakuje.

Jest to bowiem już kolejny przykład na to, że, w naszym, teoretycznie świeckim, państwie nieustannie borykamy się z traktowaniem duchownych, jakby byli nietykalni, nawet w momencie, gdy występują wyraźne przesłanki popełnienia czynów molestowania seksualnego, pedofilii, systemowego ukrywania pedofilów. Wciąż żyjemy sprawą zmarłego już kardynała Gulbinowicza, który w wyniku ostatniego głosowania wrocławskich radnych, stracił Honorowe Obywatelstwo Wrocławia. Decyzja bardzo dobra, jednak dlaczego kroki zostały podjęte tak późno? Już w zeszłym roku Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiet wystąpiło do Rady z petycją o odebranie Gulbinowiczowi tego tytułu. Szkoda, że wtedy radnym zwyczajnie zabrakło odwagi, by postawić się Kościołowi, nawet w obliczu cierpienia bezbronnych dzieci – ofiar kościelnej pedofilii, na krzywdę których, już wtedy widzieliśmy, że kardynał był głuchy. Przecież już wtedy przez kilka lat miał wiedzę o pedofilskich czynach księdza Kani, gdzie jedyną reakcją kurii było przenoszenie go z parafii do parafii. Wiedza, jaką posiadał o czynach Kani, nie przeszkadzała mu jednak, by za niego ręczyć. Argument Rady, jakoby regulamin nie pozwalał na te działania, był zakłamany, bo można było po prostu uchwałę wycofać – tak, jak każdy podmiot zdolny takowe podejmować według ogólnie przyjętych norm prawnych. To dobra wiadomość, że działania zostały teraz podjęte, jednak godny potępienia jest fakt, że zrobiono to dopiero, gdy sam Gulbinowicz został przez Watykan za czyny pedofilskie skazany, a więc w tym wypadku Rada już zbyt wielu wyjść z sytuacji nie miała. Należy zatem powiedzieć jasno: w wyraźnych przypadkach zaniechań, nie należy więcej czekać do ostatniego momentu z odbieraniem honorów – trzeba działać szybko, sprawnie i konkretnie. A przede wszystkim odważnie.

Od 24 lipca br. działa komisja ds. pedofilii w kościele. Przy czy słowa komisja i działa należy pisać w cudzysłowie. Jej aktywność jest bowiem żadna. Ale czy może być inaczej, skoro zasiadają w niej osoby m.in. z organizacji Ordo Iuris? To pytanie retoryczne. Naszym celem jest powołanie bezstronnej komisji, która dogłębnie wyjaśni wszystkie przypadki pedofilii i jej ukrywania przez polski kościół katolicki. Komisji, która będzie się w pierwszej kolejności kierować interesem ofiar, a nie obroną tzw. "dobrego" imienia kościoła. Oczywiście niektórych nie przekona nawet bezstronna komisja, wyroki sądów, stos dowodów, autorytet najwyższego przywódcy wiary jaką wyznają. Bo krok do przodu w celu ochrony ofiar i ukarania sprawców wymaga zmiany mentalności. Oby to wydarzyło się jak najprędzej.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-24 17:25:40

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy Rada Miasta Oleśnica wspiera protestujące kobiet

Gdyby ktoś się zastanawiał, czy Rada Miasta Oleśnica wspiera protestujące kobiety, to odpowiadam: nie, nie wspiera.

Kilkanaście dni temu złożyłam moją i Laura Kwoczała petycję, osobny projekt uchwały przygotowali również radni Robert Sarna i Paweł Leszczykowski.

Żaden z tych, postulowanych przez nas, projektów nie znalazł się w porządku obrad na dzień 27.11.

Rozumiem, że na protestach fajnie się promować, pokazywać z transparentami, udzielać poparcia w mediach społecznościowych – to takie fajne, klikalne.

Natomiast jak przychodzi do faktycznego wsparcia, to nie, nie ma tematu.

A wiecie co ZNALAZŁO się w porządku obrad następnej Sesji Rady Miasta? Odrzucenie skargi na płodobusy w przestrzeni publicznej. Podczas, gdy Kraków uchwalił zakaz prezentowania takich treści, Oleśnica głaszcze kościół i organizacje fundamentalistyczne po główkach i legitymuje ich atak na prawa kobiet.

Pamiętajcie, drodzy radni. Oleśniczanki was rozliczą przy urnach. Jesteście wybrani również naszymi głosami.

Nie zapomnimy Wam tego.
#PatrzymyWamNaRęce

MojaOlesnica.pl
Razem Wrocław
Nowa Lewica – SLD Oleśnica
OlesnicaInfo.pl
Nowa Oleśnica
OleśnicaPatrzymyWamNaRęce

Źródło
Opublikowano: 2020-11-24 11:08:32

Dziś protestujący w Warszawie zgromadzili się pod budynkiem MEN, gdzie okazali s

Razem Wrocław:


Dziś protestujący w Warszawie zgromadzili się pod budynkiem MEN, gdzie okazali swój sprzeciw wobec zastraszania przez ministra Czarnka nauczycieli i uczniów, a także domagali się jego dymisji. Jeśli myślicie, że zachowanie policjantów wobec pokojowo protestujących obywateli w ostatnich dniach to szczyt bezprawia i naruszenia wolności demonstrowania, a gorzej już być nie może, to niestety dzień dzisiejszy udawania, że władza zawsze może posunąć się o krok dalej – zatrzymana została dziennikarka Agata Grzybowska, która fotografowała protestujących. Nie pomogło nawet okazanie przez nią legitymacji dziennikarskiej. Najwyraźniej władzom, która wydaje rozkazy Polskiej Policji, przeszkadzają już nie tylko pokojowe demonstracje, lecz także wolność mediów.

Edit: Agata Grzybowska została już zwolniona z zatrzymania.

Materiał z Instagrama zxlifeofmyownxz


Źródło
Opublikowano: 2020-11-23 20:30:49

Nagranie przedstawiające prawdziwą wersję tej historii.


Nagranie przedstawiające prawdziwą wersję tej historii.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-19 21:32:36

Przestraszona protesującymi Polkami władza przesunęła posiedzenie Sejmu o dwa ty

Razem Wrocław:

Przestraszona protesującymi Polkami władza przesunęła posiedzenie Sejmu o dwa tygodnie. Wystarczyło czasu, by przygotować się na ponowne "otwarcie". Jeszcze nigdy budynek, w którym odbywają się obrady nie był tak odgrodzony i niedostępny dla obywateli jak dziś! Posłowi Kaczyńskiemu wydaje się, że może krok po kroku odebrać podstawowe prawa, jakie należą się kobietom, odebrać możliwość decyzji o własnym ciele, a potem schować się za stalowymi barierkami i kordonami policji 😠

Zdjęcie: Wiktoria Aleksandra Barańska


Źródło
Opublikowano: 2020-11-18 19:01:04

Pamiętacie bandytę, który zaatakował dziennikarkę podczas demonstracji? Z Prokur

Razem Wrocław:

Pamiętacie bandytę, który zaatakował dziennikarkę podczas demonstracji? Z Prokuratury Krajowej przyszło polecenie, żeby wypuścić go z aresztu. A teraz prokuratura Ziobry nęka prokuratora, który nie zgodził się na wykonanie tego polecenia 😡

Kolejny przykład na zblatowanie skrajnie prawicowych środowisk z obozem władzy, który reprezentują prokuraturzy powolni Zbigniewowi Ziobrze.

Jeżeli bandyta, którego napaść na dziennikarkę została udokumentowana na wideo, a nazwisko ujawnione przez kolegów (więc dowody winy są niezbite), może wyjść z aresztu, to jest to znak dla innych, że mogą stosować przemoc wobec przedstawicieli krytycznych wobec Zjednoczonej Prawicy mediów, bo będą chronieni.

Prokuratura Ziobry nie chroni ofiar prawicowej przemocy, chroni sprawców, a tych, którzy chcą bandytów karać, częstuje zawodowymi szykanami. Trudno to nazwać inaczej, jak skandalem i sprzeniewierzeniem się praworządności.
Źródło: Wyborcza.pl Wrocław
Zdjęcie: Piotr Hulewicz Fotograf


Źródło
Opublikowano: 2020-11-18 16:57:23

Zmasakrowany płód w ekskrementach przy Braniborskiej

Razem Wrocław:

Zmasakrowany płód w ekskrementach przy Braniborskiej❗️👽💩
Na ten widok narażone są dzieci ze Specjalistycznego Ośrodka Diagnozy i Rehabilitacji Dzieci i Młodzieży z Wadą Słuchu 😭😱
Tego się nie da odzobaczyć 🙈 Złożyliśmy zawiadomienie 👮‍♀️🚓🥖

Nasze stanowisko przedstawiliśmy dzisiaj na konferencji prasowej: Chrystian Paweł Szpilski – Lewica Razem i Marta Stożek, wspólnie z Agnieszka Dziemianowicz-Bąk i Bartłomiej Ciążyński:

Chrystian Paweł Szpilski – Lewica Razem: Ten billboard, podobnie jak wszystkie inne opłacane przez tę fundację, umieszczony został w bezpośrednim sąsiedztwie placówki, do której uczęszczają małoletnie osoby. Przedstawicielom środowisk antichoice lub tzw. prolajferom ewidentnie zależy na tym, aby to właśnie najmłodsi byli narażeni na tego typu nieodpowiednie dla nich treści

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk: Takie billboardy szykanujące kobiety to nie przypadek. Wpisują się w antykobiecą narrację obecnej władzy. Od lat prawica domaga się legalizacji torturowania kobiet w Polsce. Całkowity zakaz aborcji, o który od lat walczą przedstawiciele zarówno opozycji parlamentarnej, jak i pozaparlamentarnej prawicy, stwarza klimat dla takich organizacji do tego, żeby kobiety stygmatyzować. I musimy dać opór fanatykom.

Bartłomiej Ciążyński: Oprócz tego, że takie zachowanie jest po prostu karygodne i nieprzyzwoite jest też wykroczeniem z art. 141 Kodeksu wykroczeń. Niestety, wbrew temu do czego została powołana, prokuratura przystępuje do tych spraw i cofa akty oskarżenia. Ale mamy na to patent, bo z pomocą przychodzą nam nasi mieszkańcy i mieszkanki, którzy wchodzą w rolę oskarżycieli.

Marta Stożek: Potrzebujemy wprowadzić wysokie kary za takie działania oraz by były one nieuchronne, pełniły funkcję odstraszającą. Jako matka piątki dzieci i kobieta, która ma za sobą doświadczenia dwóch poronień, mogę zagwarantować, że nasza walka o godność i prawa kobiet w Polsce nie ustanie, nigdy nie będzie mojej zgody na szczucie i zastraszanie kobiet, na sprowadzanie na nas traum i narażanie naszego zdrowia.

Zdjęcia z konferencji: Krzysztof Markowski

Źródło
Opublikowano: 2020-11-17 20:03:03

Petycja o przywrócenie Pl. Jana Pawła II nazwy Plac 1 Maja [Wrocław]

Przywróćmy nazwę pl. Jana Pawła II z powrotem na pl. 1 MajaJeszcze można się podpisywać pod petycją

DlaczegoJak mówi Wojciech Browarny, śląskoznawca i prof. Uniwersytetu Wrocławskiego z rady dolnośląskiej Razem –Wrocławianie pamiętają ten plac jako pl. 1 Maja, który upamiętnia ludzi pracy, tak właśnie myślą o tym placu. Tę nazwę kochamy i pamiętamy. Potrzebujemy, żeby ten plac był znowu naszym miejscem.

https://www.petycjeonline.com/petycja_o_przywrocenie_pl_jan…

Petycja o przywrócenie Pl. Jana Pawła II nazwy Plac 1 Maja [Wrocław]

Do: Rady Miejskiej Wrocławia, Komisji Nazewnictwa Ulic Towarzystwa Miłośników Wrocławia. Plac Jana Pawła II należy do najważniejszych przestrzeni publicznych Wrocławia. Jako miejsce przełomowych wydarzeń społecznych jest głęboko osadzony w historii i współczesności naszego miasta. T…

Źródło
Opublikowano: 2020-11-12 15:50:32

Konferencja prasowa dot. przywrócenia pl. Jana Pawła II nazwy 1-go Maja

Razem Wrocław:


Konferencja prasowa dot. przywrócenia pl. Jana Pawła II nazwy 1-go Maja


Źródło
Opublikowano: 2020-11-12 13:55:31

Petycja o przywrócenie Pl. Jana Pawła II nazwy Plac 1 Maja Zgadzacie się [link

📢 Petycja o przywrócenie Pl. Jana Pawła II nazwy Plac 1 Maja❗️ Zgadzacie się [link do petycji w komentarzu!]

Po prawie 61 latach Plac 1 Maja został nazwany w 2006 roku placem Jana Pawła II. Papieża Jana Pawła II, który przez cały czas sprawowania swojego urzędu ukrywał istnienie pedofilii w Kościele Katolickim. Pomimo doniesień amerykańskich katolików i licznych zarzutów, uczynił pedofila kardynałem. Jako głowa tej instytucji Karol Wojtyła ponosi kierowniczą odpowiedzialność za przestępstwa popełnione w czasie jego pontyfikatu przez podległych mu kapłanów i hierarchów. Nazwa Plac 1 Maja upamiętniała święto ludzi pracy, którzy walczyli o równość, praworządność i demokrację, a po 1945 roku podnieśli Wrocław z ruin. Nie honorujmy już dłużej obrońcy pedofilii – zmieńmy nazwę placu Jana Pawła II z powrotem na plac 1 Maja!

Poniżej link do petycji:

https://www.petycjeonline.com/petycja_o_przywrocenie_pl_jan…


Źródło
Opublikowano: 2020-11-11 15:44:44

Decyzją papieża Franciszka kardynał Gulbinowicz (97 l.) traci insygnia biskupie

Decyzją papieża Franciszka kardynał Gulbinowicz (97 l.) traci insygnia biskupie ma zakaz celebrowania nabożeństw i uczestniczenia w publicznych spotkaniach. Pozbawiono go także prawa do mszy pogrzebowej w katedrze i pochówku w katedrze. Oficjalnie przyczyn nie podano, ale emerytowany kardynał był oskarżony o molestowanie seksualne i ręczenie za księdza pedofila, w wyniku tego ten mógł uniknąć aresztu i gwalcić dalej.Od 1976 do 2004 roku Gulbinowicz był metropolitą wrocławskim. Jest honorowym obywatelem Wrocławia. Jako Razem sprzeciwialiśmy się nadaniu mu tego tytułu, jednak radni nie chcieli nas słuchać. Mamy nadzieję, że teraz bardzo się tego wstydzą. Ale wstyd to za mało. Apelujemy, by naprawili swój błąd i honorowe obywatelstwo cofnęli, ratując honor naszego miasta!


Źródło
Opublikowano: 2020-11-06 13:46:43

Oleśnica walczy Wczoraj Rienka Kasperowicz, członkini zarządu Razem we Wrocławi


Oleśnica walczy Wczoraj Rienka Kasperowicz, członkini zarządu Razem we Wrocławiu, padła ofiarą ataku podczas przemówienia: https://facebook.com/story.php?story_fbid=1081599645626051&id=100013280776251&sfnsn=mol
Ale nie daje się zastraszyć i walczy dalej! Doszedł nam tymczasem kolejny powód, by protestować. Trwają bowiem prace nad klauzulą sumienia dla farmaceutów, pozwalająca na odmowę sprzedaży prezerwatyw, kapturków, wkładek antykoncepcyjnych, a także antykoncepcji hormonalnej!

Źródło
Opublikowano: 2020-11-04 15:45:00

Choć mem jest naszego siostrzanego okręgu, to takiego kompetentnego kuratora m

Choć mem jest naszego siostrzanego okręgu, to takiego kompetentnego kuratora mamy nad całym Dolnym Śląskiem. Cieszymy się, że w końcu ktoś w naszej oświecie dojrzał do tego, że krzyże w salach szkolnych są nie na swoim miejscu i należy je zdjąć. Za rządów *** takie rzeczy 😮

Dolnośląski Kurator Oświaty Roman Kowalczyk wystosował list skierowany do nauczycieli i dyrektorów szkół, w którym prosi o “nieeksponowanie symboli organizacji deklarujących polityczne cele” w szkołach i placówkach oświaty! Ponieważ jedyną organizacją deklarującą i realizującą cele polityczne, która powszechnie eksponuje swoje symbole w szkołach, jest Kościół katolicki, z zainteresowaniem będziemy śledzić postępy w usuwaniu krzyży z sal lekcyjnych dolnośląskich szkół.
Źródło: https://www.kuratorium.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2020/11/list-dko-do-dyrektorow-i-nauczycieli-z-2.11.2020-r..pdf


Źródło
Opublikowano: 2020-11-04 06:25:54

Współorganizatorka oleśnickich protestów apeluje do samorządowców – Oleśnica – MojaOlesnica.pl

Rienka Kasperowicz, mieszkanka Oleśnicy z zarządu okręgu Razem we Wrocławiu, który obejmuje także powiat oleśnicki, zwróciła się do samorządowców, a w szczególności do radnych z Oleśnicy, by poparli uchwałą protesty przeciwko wyrokowi TK ws aborcji płodów z letalnymi wadami. Takiego poparcia w czwartek udzielili radni wrocławscy.

https://mojaolesnica.pl/39900,wspolorganizatorka-olesnickic…

Współorganizatorka oleśnickich protestów apeluje do samorządowców – Oleśnica – MojaOlesnica.pl

Rienka Kasperowicz, współorganizatorka oleśnickich protestów, zwróciła się z apelem do samorządowców. Publikujemy jej wpis.

Źródło
Opublikowano: 2020-10-31 19:54:17

Prokuratura Krajowa nakazała wypuścić bandytę, który zaatakował dziennikarkę „Wyborczej”. – To polityczne przyzwolenie na bicie protestujących kobiet

"Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu w piątek złożyła wniosek o areszt dla kibola, który podczas strajku kobiet zaatakował dziennikarkę "Wyborczej". Po kilku godzinach wycofała go z sądu. – Była interwencja z samej góry, z Prokuratury Krajowej – mówią nasi rozmówcy."

Poczułyśmy się naprawdę bezpieczniej, kiedy sprawcę napaści spotkały konsekwencje jego czynów i został odseparowany od reszty społeczeństwa. To był straszak na pozostałych – to o czym mówią karniści – potrzebna jest nieuchronność kary, żeby miała ona skutek odstraszający.

To co oni robią we własnym interesie utrzymania władzy, żeby nas zastraszyć, żebyśmy bały się wyjść protestować będzie miało negatywne skutki dla bezpieczeństwa ludzi w ogóle. I to na długie lata. To niewybaczalne. Nie zapomnimy. A na razie – kiedy państwo nas nie broni, swoje siostry musimy same chronić.

https://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,26464837,kibol-atakuj…

Prokuratura Krajowa nakazała wypuścić bandytę, który zaatakował dziennikarkę „Wyborczej”. – To polityczne przyzwolenie na bicie protestujących kobiet

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu w piątek złożyła wniosek o areszt dla kibola, który podczas strajku kobiet zaatakował dziennikarkę 'Wyborczej'. Po kilku godzinach wycofała go z sądu. – Była interwencja z samej góry, z Prokuratury Krajowej – mówią nasi rozmówcy.

Źródło
Opublikowano: 2020-10-31 11:36:50

Rozpiska wydarzeń na dzisiaj: * 17:00 Park Staromiejski: Mamy spacerują 30.10


Rozpiska wydarzeń na dzisiaj:
* 17:00 Park Staromiejski: Mamy spacerują 30.10
* 17:00 Dworzec Główny PKP Błyskawice na Herbatę!
* 17:30 Dworzec Główny PKP: JEDZIEMY DALEJ Z BŁYSKAWICAMI-Spacer po mieście
* 18:00 okolice Ruskiej: Piknik Wrocławskich Rewolucjonistek
* 18:00 z Placu Wolności: MASA KRYTYCZNA Rozsierdzone pierogi wsiadają na koła


Źródło
Opublikowano: 2020-10-30 10:18:24

Wrocław 28.X.2020 #tojestwojna


Wrocław 28.X.2020 #tojestwojna

fot. Kuba Burzyński
Instagram: https://www.instagram.com/burzynskiii/

Niestety, nie było bezpiecznie. Kuba dotarł bezpiecznie do domu, ale jak sam mówi, to równie dobrze on mógł zostać pobity. Trudno, przy brakach kadrowych i tak dużej skali protestów, aby policja…

More
Image may contain: one or more people and people standingImage may contain: 1 person, sitting, tree, night and outdoorImage may contain: one or more people, text that says 'NAWET DZ o TYM WIE'Image may contain: one or more people, night and outdoor

tojestwojna

Źródło
Opublikowano: 2020-10-29 07:16:01

UWAGA naziole we wrocławiu napadają ludzi – przemieszczajcie się w grupach, zach


UWAGA naziole we wrocławiu napadają ludzi – przemieszczajcie się w grupach, zachowajcie czujność. jeżeli coś się będzie działo, mimo wszystko starajcie się zachować uważność na inne osoby podczas ucieczki.

jeżeli nie macie jak bezpiecznie wrócić do domu, piszcie pod tym postem, postaramy się pomóc.

Źródło
Opublikowano: 2020-10-28 23:23:16