Zawód pielęgniarstwa i położnictwa się w naszym kraju starzeje.

Razem Wrocław:


Zawód pielęgniarstwa i położnictwa się w naszym kraju starzeje.
Więcej pracownic i pracowników odchodzi na emerytury, aniżeli kształci się w tym zawodzie, a tym bardziej zostaje w kraju.
Nie sposób się temu dziwić. Niewystarczająca płaca, ogromny stres i odpowiedzialność, braki w personelu przez co dyżury są dłuższe niż być powinny… To zaledwie garstka zjawisk, które dotyka naszą ochronę zdrowia.

Dziś po raz kolejny dzielne Pielęgniarki i Położne wyszły walczyć o swoje prawa do godnego wynagrodzenia, lepszych warunków i odciążenia systemu.

Poprawa ich warunków pracy wpłynie pozytywnie na cały system opieki medycznej. Bycie pielęgniarką nie powinno się kojarzyć z wymęczeniem, niewdzięcznym wynagrodzeniem i ciągłym heroizmem. Jednak tak niestety wygląda obecna rzeczywistość.

Jako partia Razem chcemy:

❗Zlikwidować praktykę zatrudniania personelu szpitalnego na kontrakty.

❗Przywrócić godność zawodom pielęgniarek, salowych, ratowników i opiekunów medycznych, coraz bardziej potrzebnych w starzejącym się społeczeństwie.

❗Podniesiemy pensje personelu medycznego i zagwarantujemy ustawowo zwiększenie liczby personelu medycznego przypadającego na pacjenta.

Pielęgniarstwo i położnictwo to jedne z najbardziej kluczowych zawodów bez których kraj nie da sobie rady. Jesteśmy tego świadomi, dlatego chcemy walczyć razem z wami.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-12 18:10:33

Petycja do władz Wrocławia w obronie zabytkowego Stadionu Olimpijskiego [PL, DE]

Razem Wrocław:


Korzystając z naszej platformy pragniemy dotrzeć do mieszkańców Wrocławia w tej ważnej sprawie.

Żądamy natychmiastowego zaprzestania niszczenia tego wrocławskiego zabytku!

“Sprzeciwiamy się trwającej degradacji bezcennego, zabytkowego kompleksu Stadionu Olimpijskiego. Na naszych oczach niszczony jest światowej klasy zabytek, parcelowany na działki deweloperskie największy otwarty teren w mieście.
Zawiodły wszystkie instytucje powołane do ochrony zabytków, w szczególności Miejski Konserwator Zabytków, zawiedli politycy uchwalając jednogłośnie wadliwy, miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, który pozwala na obecną inwestycję. Zawiódł również gospodarz Stadionu Olimpijskiego – Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, która uzyskała ten teren od Skarbu Państwa w celu krzewienia kultury fizycznej. Tylko dzięki interwencji mieszkańców w 2015 roku zaniechano budowy apartamentowca na terenie basenów olimpijskich. Przez 6 kolejnych lat nie zrobiono niczego, aby faktycznie uratować Stadion. Teraz deweloper buduje to samo, tylko pod zmienioną nazwą. (…)

Plan przewiduje zniszczenie istniejących budowli, rozparcelowanie i zabudowę mieszkaniową, prowadzące bezpowrotnie do definitywnego zrujnowania kompleksu i utraty jego funkcji. “

Drodzy Wrocławiacy! Nie możemy na to pozwolic. Prosimy Was o podpisanie tej ankiety. Musimy bronić wrocławskich zabytków i wrocławskiego kulturowego dziedzictwa.

Petycja do władz Wrocławia w obronie zabytkowego Stadionu Olimpijskiego [PL, DE]

Źródło
Opublikowano: 2021-05-11 13:50:29

Parę dni temu, jeden z posłów Lewicy Razem, Adrian Zandberg, wcisnął hot doga na

Razem Wrocław:


Parę dni temu, jeden z posłów Lewicy Razem, Adrian Zandberg, wcisnął hot doga na Orlenie!

Powiecie… normalna rzecz, kto z nas nigdy tego nie zrobił? Tanie, smaczne, niezdrowe żarcie, na stacji, po drodze.

Ale co to? To zdenerwowani wyborcy platformy. Źli bo najwidoczniej, według nich, od dzisiaj, zakupy w państwowej spółce stały się zbrodnią przeciwko ojczyźnie.

O co tutaj właściwie chodzi? Chciałoby się zacytować pana Tadeusza Sznuka: Nie wiem, choć się domyślam.

Ostatnio Platforma leci w sondażach na łeb, na szyję. Posłowi Budce nie wychodzi zbyt wiele, wszystkie jego decyzje ciągną PO ku dnu w tempie o wiele szybszym niż starał się o to jego poprzednik. Dlatego wszyscy związani z tą partią, starają się robić wszystko co w ich mocy żeby odwrócić uwagę publiki od tego faktu. Od niesławnej wege parówki, poprzez bronienie balcerowicza przed jakimś wyimaginowanym zagrożeniem, po gadanie jakichś bzdur o sojowym latte.

Publika jednak widzi I nie zapomina. A my Razem z nią.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 20:30:30

Podpisz petycję obywateli EU, która apeluje do Komisji Europejskiej o zniesienie

Razem Wrocław:


Podpisz petycję obywateli EU, która apeluje do Komisji Europejskiej o zniesienie patentów na szczepionki tu:
https://eci.ec.europa.eu/015/public/#/screen/home

W wielu państwach globalnego Południa sytuacja epidemiczna jest bardzo zła. 30 kwietnia i 5 maja w Indiach wykryto ponad 400 tysięcy nowych przypadków. Żadne inne państwo nie wykazało takiego wzrostu w ciągu jednego dnia.

W ostatnim tygodniu w Indiach wykryto 46% wszystkich przypadków na świecie i stwierdzono 1/4 wszystkich zgonów. Indyjskie szpitale są przepełnione. W Ghaziabadzie krematorium musiało uruchomić tymczasowy stos pogrzebowy na chodniku. Delhi otrzymuje za mało tlenu, by pokryć zapotrzebowanie. Kwitnie czarny rynek tlenu.

Ponadto, tak wielka liczba zakażeń jak w Indiach sprzyja powstawaniu mutacji wirusa co stwarza zagrożenie dla całej globalnej populacji. Jedno jest pewne: świat musi przyspieszyć ze szczepieniami. Każdy kolejny wariant wirusa to ryzyko, że będzie on odporny na część szczepionek.

Konieczne jest ruszenie z masową produkcją szczepionek. Aby to się stało, niezbędne będzie uwolnienie patentów na szczepionki i procesy ich produkcji. Bogata Północ nie może skazywać reszty świata na cierpienia w imię zysków.

Wczoraj świat obiegła wieść o zmianie stanowiska Stanów Zjednoczonych w sprawie patentów na szczepionki na koronawirusa. Prezydent Biden spełnia swoją obietnicę w tym zakresie. Trzymamy kciuki za to, by zmiana pozycji USA w tej sprawie zmieniła też zdanie innych państw. Oby na następnym spotkaniu Światowej Organizacji Handlu w tej sprawie możliwe stało się to, co niemożliwe było na poprzednich spotkaniach za prezydentury zarówno Trumpa, jak i Bidena.

Czas wreszcie złożyć do grobu kłamstwa koncernów farmaceutycznych. Produkcja szczepionek mRNA jest tania i możliwa do szybkiego uruchomienia, a jedynym czynnikiem blokującym jest chciwość i patenty. Dzięki bardziej lokalnej produkcji szczepionek można też zaoszczędzić pieniądze na ich dystrybucji, bo znikają wielokilometrowe odcinki „zimnego” łańcucha dostaw.

Post podany za Razem Zagranica i Razem International.

Podpisz petycję obywateli EU, która apeluje do Komisji Europejskiej o zniesienie patentów na szczepionki tu:
https://eci.ec.europa.eu/015/public/#/screen/home


Źródło
Opublikowano: 2021-05-09 10:30:55

Kolejna odsłona cyklu gdzie wrzucam kiepskie memy przedstawiające program naszej

Razem Wrocław:


Kolejna odsłona cyklu gdzie wrzucam kiepskie memy przedstawiające program naszej partii! Jest mi, z powodu jego jakości, bardzo przykro.

Tym razem o aborcji, a I przy okazji odpowiedź do posła Budki, zapraszającego nas do jakiegoś rzekomego powrotu do opozycji. My tej opozycji nigdy nie opuściliśmy, ale prośby o powrót są co najmniej śmieszne… Skończyły się te czasy, gdy mogliście tej wspomnianej opozycji przewodzić… Znaczycie coraz mniej I teraz kapitaństwo się zmienia… Ale o tym będzie niedługo.
Tymczasem cieszmy się wszyscy z kiepskiego mema.

Decyzja o urodzeniu dziecka powinna należeć tylko do osoby ciężarnej. Popieramy złagodzenie prawa aborcyjnego. Wprowadzimy dostęp do bezpłatnych, legalnych zabiegów przerywania ciąży bez zasłaniania się klauzulą sumienia.

Po więcej informacji na ten temat zapraszam do komentarzy.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-06 16:20:45

O teraźniejszości świata pracy nie można mówić bez uwzględnienia kryzysu covid

Razem Wrocław:


O teraźniejszości świata pracy nie można mówić bez uwzględnienia kryzysu covidowego, tak samo o przyszłości pracy nie można mówić bez uwzględnienia kryzysu klimatycznego.
W ciągu 16 lat, według obecnych trendów, świat wyemituje już tyle gazów cieplarnianych, że niemożliwa będzie realizacja porozumienia paryskiego. Katastrofa klimatyczna już tu jest i wpłynie na każdy obszar naszego życia. Na szczęście receptą, zarówno na kryzys covidowy, jak i na kryzys klimatyczny, jest polityka sprawnego państwa, walki z bezrobociem, promowania zatrudnienia i wysokich płac.

Dlatego musimy jak najszybciej wdrożyć rozbudowaną modernizację naszej gospodarki, energetyki, przestrzeni publicznej, transportu i… More

Pracownik, praca, prawo. Lewica na 1 Maja!


Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 19:08:45

Jak zwykle liberałowie urządzają sąd nad lewicą parlamentarną.

Razem Wrocław:

Jak zwykle liberałowie urządzają sąd nad lewicą parlamentarną.
Obrażają się i tupią nogami ze wściekłości, że stracili monopol na "mniejsze zło", "pracę ponad podziałami" i po prostu pozycję lidera opozycji.

Dla Platformy Obywatelskiej to walka o być albo nie być. Na karku już czują oddech Hołowni. Zaraz skończy się ich era.
Dlatego nie będą teraz szczędzić sobie kłamstw i manipulacji.

Media sprzyjające KO walą w Lewicę i w Hołownię jak w bęben.

Ich bajeczka o walce o ideały się nie sprzedała.
Ale jak miała by to zrobić?
Trudno sprzedawać luksusowy towar biedocie.
W przeciwieństwie do klasy średniej głosującej na PO nikogo nie stać na wyrzeczenia i zaciskanie pasa.
Polek i Polaków nie stać na odmrażanie sobie uszu PiSowi na złość.

Widzą to także wyborcy KO, która jak zwykle w poważaniu ma to, czego chcą obywatelki i obywatele, i w poważaniu ma swoich wyborców. Podobnie było w kwestii praw kobiet, podobnie było w sprawie głosowania na #RPO , gdzie KO nie wywiązała się z umowy i nie zagłosowała na Piotr Ikonowicz .

Dzisiaj i w kolejnych dniach KO głośno bedzie krzyczeć o Lewicy, która poszła z PiSem.
Ale krzyczeć będą głównie po to, żeby przykryć to, że sami poszli z Ziobrystami i Konfederacją.

Możecie mieć pewność, że przez następne dwa lata KO będzie myślało jak ratować swój byt.
Nasz?
Zapomnijcie.

Autor tekstu: Chrystian TalikRPO

Źródło
Opublikowano: 2021-04-30 19:32:09

W 2013 roku rząd PO odebrał im nabyte prawa do świadczeń, co zostało potwierdzon

Razem Wrocław:


W 2013 roku rząd PO odebrał im nabyte prawa do świadczeń, co zostało potwierdzone przez Trybunał Konstytucyjny, na wniosek złożony przez PiS, który niedługo po wyroku przejął władzę i… zignorował sprawę. Kiedy w 2014 roku rozbili namioty pod Sejmem mieli prawo oczekiwać, że ich konstytucyjne prawa zostaną im przywrócone wkrótce. Każda rozsądna osoba powie, że mają rację i im się należy. Chodzi o zrównanie bezrozumnie obniżonych świadczeń dla osób opiekujących się os. z niepełnosprawnościami, których niepełnosprawność powstała w wieku dorosłym i to jest jedyny powód dla którego poddane są dyskryminacji. Niezgodnie z prawem, ale mamy państwo z kartonu i 7 lat po wyroku orzekającym niezgodność tych przepisów z Konstytucją rzeczywistość wciąż skrzeczy i świadczenia nadal są obniżone. Ale to i tak nie jest jedyny problem, o czym zresztą nie raz wspominał zapraszany przez nas ekspert ds polityki społecznej, Rafał Bakalarczyk, z którymi będziemy też rozmawiać w czwartek. Brakuje np. opieki wytchnieniowej, urlopu od całodziennej, codziennej, 7 dni w tygodniu pracy. Jakie to uczucie walczyć o swoje tak długo, co im daje siłę, co należy zrobić teraz, żeby przywrócić należne im prawa – o to będziemy pytać Danutę Janoszkę i Marzenę Kaczmarczyk, które są opiekunkami osób z niepełnosprawnościami, uczestniczkami protestów z 2014 roku. Z naszej strony rozmowę będą prowadzić Marta Stożek i Chrystian Szpilski.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-29 19:00:22

"Niedługo minie 5 lat od kiedy „wstałam z kanapy” i postanowiłam się zaanga

Razem Wrocław:

"Niedługo minie 5 lat od kiedy „wstałam z kanapy” i postanowiłam się zaangażować. Wcześniej uczestniczyłam w rodzinnych dyskusjach, w dyskusjach między znajomymi, przychodziłam na demonstracje, czyli robiłam to co zazwyczaj robią osoby interesujące się polityką.

Prawie 5 lat temu postanowiłam, że chcę się zaangażować politycznie. Właśnie politycznie. Przez lata słyszałam, tak jak wszyscy, że polityka jest brudna, sprzedajna i chodzi tylko o osobiste kariery, gwiazdorstwo i wszelkie inne objawy osobistych sukcesów. 5 lat temu stwierdziłam, że mnie to nie interesuje, że chcę pomóc zmienić nasz kraj i świat, jeśli tylko będę mogła.

Zaangażowałam się, mimo że myślałam, że nie mam szczególnego talentu, wiedzy i umiejętności by móc coś zmienić. Wybrałam lewicową Partię Razem, bo uwierzyłam w to, że polityka może być inna. A ja bardzo potrzebowałam zmiany.

Przez te lata poznałam i pracowałam z wieloma fantastycznymi osobami z polityki, ale także aktywistkami i aktywistami oraz po prostu z zaangażowanymi osobami. Ma dla nich nieustająco ogromny szacunek.

Mimo tych lat występowania przeciwko szkodliwym i często zbrodniczym posunięciom obecnej władzy nie zmieniłam poglądów, nie zmieniło się to co mnie do polityki przyciągnęło. Nie zależy mi na tym, żeby odsunąć PiS od władzy, nie chcę przejąć władzy, chcę zmienić nasz kraj, chcę zatrzymać ten kołowrót gwiazdorstwa, przy którym nasze codzienne poważne problemy są cały czas spychane na dalszy plan i uznawane za nieistotne.

Jako radna krajowa Razem głosowałam za tym, żebyśmy głosowali za ratyfikacją europejskiego Funduszu Odbudowy, w Polsce mającym postać Krajowego Programu Odbudowy. Jako Lewica wnieśliśmy do niego istotne dla nas postulaty i nie widzę powodu, żeby głosować przeciwko.

Odpowiem więc w swoim imieniu wielkiemu wezwaniu OSK (które podziwiam i szanuję od momentu powstania): nie interesuje mnie tylko odsunięcie PiS od władzy, nie chcę powrotu do „ładniejszego” stanu sprzed tej władzy, nie chcę poddać się podziałowi na PiS i PO, na tym od lat tracimy wszystkie bo od lat nasze prawa były sprzedawane przez tych samych ludzi czy to kościołowi czy wielkim interesom. Czas na to by nasze prawa stały się dla nas najważniejsze, a naszym prawem jest dach nad głową, dobra opieka zdrowotna czy godne warunki pracy. Bez tego nie będzie prawdziwej równości, żadnych praw kobiet, żadnych praw dla grup mniejszościowych.

My wszystkie i wszyscy potrzebujemy zmiany. Potrzebujemy poczuć się w Polsce w końcu bezpiecznie, potrzebujemy przestać się martwić o to czy uda nam się biologicznie przetrwać, kiedy powinie nam się noga i stracimy pracę, czy stracimy sprawność. Cały czas słyszałyśmy, że Polski na to nie stać, bo wiecznie musimy żyć w strachu z duszą na ramieniu mierzyć się z trudnościami. Ale to MY jesteśmy Polską i NAS na to stać. Stać nas na myślenie o swoim własnym dobru a nie o wojnie POPiS. Liczę na to, że wejdzie nam to wszystkim w krew. I w końcu będziemy w tym kraju razem."


Źródło
Opublikowano: 2021-04-29 10:58:14

Kolejny kamień milowy przekroczony!

Razem Wrocław:

Kolejny kamień milowy przekroczony!

Strona Razem Wrocław wczoraj osiągnęła pierwsze 10 tysięcy polubień!

Wyraźnie pokazuje to, że Wrocławiacy i mieszkańcy okolic mają w głowie wiele oleju i mają dość dotychczasowej władzy i bycia opluwanymi.

Serdecznie Wam dziękujemy!

Platforma Obywatelska Wrocław i PiS Wrocław (niestety się boją i nie można ich oznaczyć 🙃) jesteście daleko w tyle.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-28 16:09:34

Pomimo wojny polsko-polskiej, politycy i polityczki nie mogą traktować obywateli

Razem Wrocław:

Pomimo wojny polsko-polskiej, politycy i polityczki nie mogą traktować obywateli jak mięso armatnie.

Fundusz Odbudowy jest priorytetem w dotarciu do ugody, a nie podkładania na złość PiSowi kłód, bo te pieniądze muszą być pomocą dla obywateli. To nie jest atak w partie, a atak w dobro wszystkich.

Przy czym też Lewica nie zamierza popierać Funduszu bezrefleksyjnie. Postawiliśmy swoje warunki, które muszą zostać spełnione, by jakość życia obywateli mogła wrócić do względnej normy.

W przypadku odrzucenia Funduszu to nie opozycja się poświęca, a poświęceni zostaną obywatele. Nie tylko Polski.

Jest to kwestia unijna, bo choć kraje UE mogą interesować się kwestią Polski to ich priorytetem zawsze będą ich własne kraje. Czy KO, które zawsze biegnie do Komisji Europejskiej po pomoc sądzi, że to nie odbije się na już i tak słabych relacjach międzynarodowych? Czy choćby PiS został odciągnięty od władzy to Unia po takim ataku powitałaby nas otwartymi ramionami?

Solidarność jest ważna.
Dlatego Razem oraz Lewica jest solidarna. Z obywatelami.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-27 17:00:34

Parę dni temu podnosiliśmy przykrą sprawę, dewastacji jednego z plakatów, porusz

Razem Wrocław:


Parę dni temu podnosiliśmy przykrą sprawę, dewastacji jednego z plakatów, poruszającego ważny temat braku akceptacji dzieci LGBT, przez swoich rodziców. Sprawa ta bardzo Was wszystkich poruszyła, za co serdecznie dziękuję.

Jedna dobra osoba, tak samo jak my, wstrząśnięta tym barbarzyństwem, zdecydowała się naprawić sprawę – zamalowała na biało napis nie na górze, oraz na czarno zamalowała dwa świństwa na dole. Kiedy już chcieliśmy wstawić kolejnego posta, dziękującego tej dobrej osobie, okazała się rzecz niesłychana.

Jakaś gnida, tchórzliwie, pod osłoną nocy, polazła tam znów odnowić swoje smutne dzieło. Czymś niesamowitym I nie mieszczącym się w głowie jest to, że to bydle musiało najpierw na biało zamalować wcześniej skreślone napisy. Jak śmiesznym I niepoważnym osobnikiem musi być ten “bohater”, że żeby znów obrazić biedne dzieci, postanowił wcześniej elegancko wyczyścić bilbord, żeby znów przyozdobić go żałosnymi wyżynami swojego jestestwa…

Jeszcze na dodatek domalował tam krzyż celtycki, znak neonazistowski używany przez norweskich nazioli podczas 2WŚ. Ponadto uznawany przez organizacje katolickie za antypolski I antykatolicki! Jeśli się zgadzacie z takimi akcjami, to taki właśnie jest Wasz obraz.

Naprawdę nie wiemy jak możemy przemówić do tych ludzi… Powtórzę jedynie ostatnią wiadomość… I zwrócę się teraz do przeciwników skrzywdzonych przez los dzieci LGBT.

Drodzy nienawistnicy. Atakujecie dzieci, dzieci, które I tak mają już w życiu przerąbane z tak absurdalnego powodu jak to, kogo kochają. A przecież I Wam tak często chodzi o miłość. Nie wiem czy wydaje Wam się, że kieruje Wami wiara, ale my to widzimy tak, że jeśli tak myślicie, to chyba jednak już bardzo dawno Waszym bogiem stała się obrzydliwa nienawiść do innych I to nią się kierujecie w życiu.

Wasze akcje są obrzydliwe, obrzydliwi jesteście też Wy.

Zastanówcie się nad sobą, już nie proszę, już żądam.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-25 14:45:07

Dziś mamy Dzień Ziemi. W kontekście tego święta wczorajsze porozumienie w UE w s

Razem Wrocław:


Dziś mamy Dzień Ziemi. W kontekście tego święta wczorajsze porozumienie w UE w sprawie klimatu dzisiejsze święto wypada szczególnie ponuro. Zamiast przyspieszać walkę o ratowanie klimatu i planetę, na której da się żyć, państwa unijne po raz kolejny chowają głowę w piasek. Cele zmniejszania emisji zostały złagodzone po raz kolejny, a emisje będzie się liczyć w skali UE, a nie na poziomie państw członkowskich. Taka decyzja polityczna oznacza, że tak bardzo potrzebna Polsce transformacja energetyczna i odchodzenie od węgla zejdą na drugi plan. O ile cele klimatyczne w ogóle zostaną potraktowane serio, to zapewne będą zrealizowane przez przeniesienie emisyjnych gałęzi gospodarki za ocean. Na papierze wszystko się zgodzi, jak pominie się emisje w Azji na potrzeby Europy.

Planeta jednak nie działa w takiej logice. Emisje trzeba ciąć globalnie, a nie przenosić z państwa do państwa. Model gospodarczy praktykowany przez państwa bogate jest nie do utrzymania: przekraczane są nie tylko ograniczenia planetarne w zakresie emisji CO₂, ale też w kwestii zużycia gruntów i śladu materiałowego. Jeśli chcemy marzyć o utrzymaniu dotychczasowej jakości życia lub jej poprawie, musimy nauczyć się nie nadużywać zasobów naszej planety. Inaczej dług ekologiczny po dzisiejszych elitach spłacać będą młodzi ludzie i ich dzieci.

Jeśli chcemy uniknąć skazywania przyszłych pokoleń na cierpienie i setek milionów uchodźców, musimy na pierwszym miejscu postawić sprawę klimatu. Musimy wywierać ciągły, nieubłagany nacisk na rządzących. Potrzebujemy natychmiast zacząć budowę dużej liczby elektrowni wiatrowych na morzu i lądzie i rozwijać gminne spółdzielnie energetyczne, aby korzyści z inwestycji publicznych nie zebrali najbogatsi. Równolegle, jak podkreśliła niedawno PAN, musimy budować elektrownie jądrowe, by zapewnić podstawę systemu elektroenergetycznego w miejsce zabijającego nas węgla. Musimy rozwijać zbiorowy transport elektryczny, aby zmniejszyć zużycie benzyny. Konieczna będzie też głęboka reforma rolnictwa, aby uprawy odbywały się z jak największą troską o bioróżnorodność, a także by wycofywać się z emisyjnej hodowli zwierząt. Aby przeprowadzić te strukturalne reformy, niezbędne będą szerokie programy osłonowe. Nie będzie to tani proces, ale jeszcze droższe będzie zmaganie się ze skutkami zaniechań rządów prawicy.

****
Opis zdjęcia: W tle widzimy zdjęcie elektrowni jądrowej, a na przednim planie napis „Pozostawmy za sobą planetę zdatną do życia! OZE, elektrownie jądrowe i transport publiczny” oraz twarz autora tekstu, Filipa Chudego, z zarządu okręgu Razem Wrocław


Źródło
Opublikowano: 2021-04-22 16:59:07

Na pewno wszyscy słyszeli o drobnej kontrakcji do fali obrzydliwych, nieestetycz

Razem Wrocław:


Na pewno wszyscy słyszeli o drobnej kontrakcji do fali obrzydliwych, nieestetycznych i kłamliwych bilbordów, które od pewnego czasu szpecą ulice naszego miasta. Chodzi o to żeby zwrócić uwagę na fakt, jak przerażająco ogromna liczba dzieci LGBT jest nieakceptowana przez swoich rodziców.

Okazuje się jednak niestety, że niektórym ludziom taka sytuacja bardzo odpowiada i postanowili zniszczyć jeden z tych plakatów wyrażając na nim swoje zadowolenie z tego faktu i idiotyczną wiadomość, gdzie zamiast przez pomyłkę zamiast swoich imion napisali „LGBT”.

W dzisiejszej Polsce grupa prawicowych, patologicznych, pseudokatolickich fundamentalistów szczuje Polaków na biedne dzieciaki. Dzieciaki, które urodziły się nieco inne niż ta banda by chciała. Grupa pod wodzą kai godek, wycierając sobie swoje obrzydliwe gęby biednymi dzieciakami, myśli, że broni jakąś katolicką, spaczoną moralność, gdzie miłość do drugiego człowieka jest grzechem, a pieprzenie życia bezbronnym i niewinnym jest cnotą. Wiedzcie, że atakujecie w ten sposób ostatnie osoby, którym się ten atak należy! Nie lubicie lewaków? Trudno, wasza sprawa. Ale nie utrudniajcie dzieciakom jeszcze bardziej i tak trudnego życia w naszym kraju.

Takie akcje są całkowicie obrzydliwe i możecie być pewni, że, jeśli wam na tym zależy, nie przybliżają Was do Boga, a jedynie do tego żeby być wstrętnymi potworami.

Pozdrawiam serdecznie i bardzo proszę o zastanowienie się nad sobą.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-21 19:58:05

Dzień 20.04 powszechnie znany jest jako święto marihuany. Ten dzień wiele osób n

Razem Wrocław:


Dzień 20.04 powszechnie znany jest jako święto marihuany. Ten dzień wiele osób na świecie uczci chociażby jointem. Mieszkańcy i mieszkanki np. niektórych kantonów Szwajcarii, Czech, Portugalii, Włoch, Holandii, czy też Francji mogą to zrobić, nie obawiając się o konsekwencje prawne. W Polsce niestety tak kolorowo nie jest.

Aby to zmienić Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany złożył dziś pakiet ustaw, który ma znormalizować sytuację marihuany w naszym kraju.

Celami złożonych ustaw są chociażby liberalizacja podejścia do marihuany medycznej oraz depenalizacja posiadania do 5 gramów marihuany, czy też karanie posiadania od 5 do 10 gramów jedynie grzywną.

Jedną z autorek ustaw jest nasza wspaniała Paulina Matysiak 🚬💚🍀

Nowa Lewica – Wrocław | Partia Zieloni Wrocław


Źródło
Opublikowano: 2021-04-20 22:12:19

DOLNOŚLĄSKA POLCJA MA GDZIEŚ OBOSTRZENIA I OBAWY ZWYKŁYCH OBYWATELI!

Razem Wrocław:


DOLNOŚLĄSKA POLCJA MA GDZIEŚ OBOSTRZENIA I OBAWY ZWYKŁYCH OBYWATELI!

Jak podaje członkini Razem Wrocław – Rienka Kaperowicz (link do całego posta w komentarzu) dolnośląska policja stawia dobro łamiących prawo biedafurgonetek plujących w twarz obywatelom fałszywymi informacjami wyżej niż zdrowie obywatelki martwiącej się o zdrowie psychiczne mieszkańców Oleśnicy:

„Udałam się dziś na Komisariat Policji w Oleśnicy aby zgłosić naczepy z drastycznymi treściami (tzw. płodobusy) w przestrzeni publicznej, w tym m. in. pod oleśnickim szpitalem.
Mamy aktualnie szczyt 3. fali pandemii, również w oleśnickim szpitalu umierają nam bliscy, tymczasem tzw. fundacje pro-life nie mają kręgosłupa moralnego, zmuszając ludzi do oglądania takich makabrycznych (i zakłamanych!!) treści w przestrzeni publicznej. Nie zważają na to, że widzą je osoby z doświadczeniem poronienia oraz młode dzieci. Nie zważają na to, że stykają się z nimi osoby z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi.
Kiedy po raz kolejny mijałam ten okropny samochód nie mogłam już dłużej być obojętna, czy ograniczyć się do kolejnego posta na fb. Postanowiłam telefonicznie skontaktować się z komisariatem policji (w końcu mamy pandemie, więc staram się ograniczyć kontakty międzyludzkie).
Wyszukawszy numer na komisariat w Google, wykonałam połączenie. Rozmowa z policjantem była krótka i dość nieprzyjemna. Usłyszałam, że przecież wojewoda cofnął zakaz. Odpowiedziałam, że ja o tym doskonale wiem, ale mimo wszystko chce skorzystać z mojego prawa i złożyć zawiadomienie. W odpowiedzi usłyszałam, że skoro CZUJĘ SIĘ URAŻONA, to muszę przyjść na komisariat i złożyć tam zawiadomienie.
Na szczęście na komisariacie sprawa poszła o wiele sprawniej i przyjemniej. Kompetentna policjantka najpierw zadzwoniła do odpowiedzialnej za tę kwestię osoby, a później poinformowała mnie, że nie muszę już składać zawiadomienia, bo sprawa jest w toku, ktoś inny złożył już zawiadomienie.
Bardzo się cieszę, że Oleśniczanie i Oleśniczanki nie przyglądają się tej sprawie biernie, tylko wykorzystują dostępne środki, żeby zapobiec terrorowi tzw. organizacji pro-life na ulicach naszego miasta.
Na pewno będę bacznie przyglądać się sprawie i mam nadzieję, że tak szybko jak te samochody wjechały na ulicę naszego miasta, tak szybko z niego wyjadą.”

Wielu funkcjonariuszy policji jest świetnymi ludźmi, niestety nie zmienia to faktu, że policyjna instytucja zezwala na sytuacje w której zwykli obywatele mogą być traktowani jak ludzie mniej ważni. My, w Razem Wrocław, nie zgadzamy się na takie traktowanie obywatelek!


Źródło
Opublikowano: 2021-04-14 17:21:50

Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazała, że nie jest w stanie spojrzeć dal

Razem Wrocław:


Platforma Obywatelska po raz kolejny pokazała, że nie jest w stanie spojrzeć dalej, niż na czubek własnego nosa.

12 kwietnia sejmowa komisja sprawiedliwości i praw człowieka oddawała swoje głosy poparcia na kandydatów na RPO. Lewica pomimo swojego kandydata wyraziła poparcie solidarnościowe również dla kandydata KO i PSLu – Sławomira Patyry. Jednak nie dane było oczekiwać podobnego gestu ze strony naszych domniemanych „sojuszników”, którzy głosowali przeciw Piotrowi Ikonowiczowi.

Koalicja Obywatelska, która wielokrotnie nawoływała do zjednoczenia się opozycji naprzeciw rządowemu reżimowi ponownie pokazuje, że to zjednoczenie ma być na ich zasadach i pozostałe partie powinny robić za ich przybudówkę. Wystawienie własnego kandydata i próba bojkotowania Ikonowicza jest desperacką próbą ratunku swoich interesów. Dla podkreślenia – Interesów KO, a nie ich wyborców.

Postawmy sprawę jasno – Patyra nie ma szans na zostanie następnym Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Nawet posłowie Koalicji muszą być tego świadomi, a nadal próbują postawić na swoim. Tylko nic na tym nie zyskają, jedynie jeszcze bardziej niszczą swój PR, który obecnie i tak wygląda mizernie. Upieranie się przy swoim jest dziecinnym tupaniem nóżką, bo jak nie będzie tak jak oni chcą to nie będzie niczego.

Gdyby podczas czwartkowego głosowania w sejmie na kandydata na RPO, jednak KO i PSL postanowili poprzeć Ikonowicza mogliby, choć trochę poprawić swój wizerunek i zdobyć odrobinę wiarygodności w swoich przemowach. Ale to wymagałoby porzucenia uporu, arogancji i czystej chciwości.
Piotr Ikonowicz, poza swoimi zasługami dla społeczeństwa o których już pisaliśmy, ma większe szanse na zostanie Rzecznikiem Praw Obywatelskich. Prędzej PiS poprze naszego kandydata, aniżeli Sławomira Patyrę.

Bojkotując Ikonowicza Koalicja tylko wzmacnia pozycję Bartłomieja Wróblewskiego, tak samo jakby po prostu oddali na niego głos. A trzeba przypomnieć, że Wróblewski jest jednym z autorów wniosku o ograniczenie aborcji, który następnie został uznany przez Trybunał pseudoKonstytucyjny. A posłowie i posłanki Koalicji podobno temu wyrokowi się sprzeciwiali.
Czy strategią KO i PSLu jest pociągnięcie wszystkich na dno razem z sobą? A może jednak warto ten raz odpuścić i pomyśleć o dobru obywateli, którzy na was głosowali?

Jeszcze nie wszystko stracone. Przekonamy się w czwartek czy choć raz PO pomyślą o kimś więcej, niż o samych sobie.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-13 20:22:32

Yo, po dłuższej przerwie, część trzecia kiepskiego memownicwa połączonego RAZEM

Razem Wrocław:


Yo, po dłuższej przerwie, część trzecia kiepskiego memownicwa połączonego RAZEM z częścią naszej deklaracji programowej. Za tydzień powiemy o niej więcej, ale najpierw trzeba zrobić lepszego mema xD

Wygasimy roszczenia reprywatyzacyjne; tym samym skończymy z wyrzucaniem ludzi na bruk przez oszustów.
Zakażemy eksmisji na bruk i do pomieszczeń nienadających się do zamieszkania.
Uporządkujemy rynek najmu i uregulujemy ceny najmu. Wprowadzimy większą kontrolę państwa nad rynkiem wynajmu nieruchomości, tak, by każdego było stać na wynajęcie mieszkania na uczciwych warunkach. Skończymy z plagą najmu krótkoterminowego, przez obowiązek rejestracji lokali i ich kontrole.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-12 18:42:58

Ostatnie wydarzenia dotyczące transpłciowej dziewczynki pokazały nam, że Polska

Razem Wrocław:


Ostatnie wydarzenia dotyczące transpłciowej dziewczynki pokazały nam, że Polska wcale nie jest transfobicznym krajem. Dziewczyna mogła liczyć na wsparcie rodziców, szkoły, a później nawet i burmistrza miasta, który się za nią wstawił.

Cały hejt był jedynie podsycany przez Krystynę Pawłowicz i jej popleczników, co mogło skończyć się tragedią. Na szczęście to właśnie zachowanie Pawłowicz w większości było krytykowane, bo pokazała jak niewiele dla niej znaczy szczęście i komfort dzieci już narodzonych, skoro się nie zgadza to z jej wąską wizją świata.

Zapewne właśnie z tego powodu, bo trudno uwierzyć o jakiejś prawdziwej skrusze, Pawłowicz postanowiła usunąć post dotyczący dziewczynki i „przeprosić”. Na przeprosiny już trochę za późno, co nie zmienia faktu, że jak najbardziej miała ona obowiązek to uczynić. Tylko może jednak bardziej oficjalnie, niż na Twitterze?

Jednak tu przeprosiny nie wystarczą. Za dużo szkód ta kobieta wyrządziła temu dziecku, rodzicom a nawet szkole. Nawet jeśli post został usunięty to jest masa materiałów dotyczących tego dziecka, a ludzie w Internecie potrafią być niezwykle okrutni w swoich słowach. W dodatku osoby transpłciowe mogą w przyszłości bać się comingoutować właśnie z powodu, że zostanie to rozdmuchane do poziomu afery, bądź inne placówki edukacyjne będą ignorować komfort swoich uczniów z obawy nalotu kuratorium. Krystyna Pawłowicz wyrządziła ogromną krzywdę i powinna za to odpowiedzieć.

Dlatego wzywamy do realnego okazania skruchy, poprzez czyny, a nie puste literki.
I was namawiamy do tworzenia nacisku na rząd, by ta krzywda nie została zapomniana, a przynajmniej nie bez uprzedniego odszkodowania. O jego formie powinni zadecydować rodzice, ale przede wszystkim Agnieszka, bo to ona jest najbardziej poszkodowana w tej historii.

Polska nie jest krajem transfobicznym i nienawistnym. A ten jad wylewany przez fanatycznych radykałów w końcu zostanie zatamowany, o co będziemy walczyć.
#PrzeprosinyToZaMało


Źródło
Opublikowano: 2021-04-09 18:42:53

1 kwietnia 2021 przejdzie do historii jako jedna z największych kompromitacji pa

Razem Wrocław:


1 kwietnia 2021 przejdzie do historii jako jedna z największych kompromitacji państwa nieudolnie rządzonego przez Prawo i Sprawiedliwość.

Zaczęło się rano, gdy okazało się, że plotka – rozchodząca się po Social Media lotem błyskawicy – o tym, że na szczepienia mogą zapisywać osoby 40+, została potwierdzona przez ministra Michała Dworczyka. Co ciekawe, nie podczas konferencji prasowej, ale na antenie radia RMF FM.

Osoby w wieku 40-59 lat mogły więc oficjalnie zapisywać się na szczepienia, które nie tylko mogły się odbywać jeszcze w kwietniu, ale nawet przy użyciu wakcyn Pfizera. To wszystko w sytuacji, gdy nadal trwa szczepienie seniorów i lekarzy.

Nagle, ledwie dwa dni po oficjalnej zmianie programu szczepień, nastąpiła jego chaotyczna rewolucja.

System rejestracji pacjent.gov.pl padł. I nie działa do teraz: nie można nie tylko zarejestrować się na szczepienie, ale nie ma też możliwości np. skorzystać z e-recepty lub wysłać e-PITu.

Tymczasem o godzinie 10.00 Michał Dworczyk przekazał, że był to „błąd systemu” i osoby zapisane na kwiecień zostaną przepisane na maj. Media donoszą, że nikt w kierownictwie partii rządzącej nie miał świadomości, co się wydarzyło rano. Brali to za Prima Aprilis!

Premier Mateusz Morawiecki na konferencji prasowej nie chciał komentować tego, co się stało.

Śmieszne? Nie! Przerażające!

To, co dziś się stało jest absolutnym skandalem i szczytowym przykładem niekompetencji rządu PiS. Niekompetencji, która będzie kosztować zdrowie, życie i miejsca pracy kolejnych tysięcy Polaków.

Minister Dworczyk musi natychmiast podać się do dymisji! W walce z pandemią, której program szczepień jest tak istotną częścią, muszą podejmować decyzje eksperci, a nie partyjni aparatczykowie, który urządzili wszystkim „najśmieszniejszy” Prima Aprilis w historii.

Dominik Balawender


Źródło
Opublikowano: 2021-04-01 13:08:13

Już dziś rusza Spis Ludności 2021, podczas którego Główny Urząd Statystyczny zbi

Razem Wrocław:


Już dziś rusza Spis Ludności 2021, podczas którego Główny Urząd Statystyczny zbiera dane o obywatelach i obywatelkach.

Spis jest obowiązkowy, więc każdy z nas ma obowiązek wziąć w nim udział, bo może nas spotkać kara grzywny (w ekstremalnych przypadkach nawet do 5000 zł). Na szczęście zbieranie danych trwa do 30 września, a następnie przez kolejne 3 miesiące są zbierane dane uzupełniające.
Ze względu na panującą pandemie Spis w większości będzie zbierany przez Internet, a przypadku osób, które nie mogą wypełnić ankiety internetowo jest specjalna linia telefoniczna.

Numer na infolinie dotyczącą Spisu: 22 279 99 99 ❗❗❗

W terenie również mogą pojawić się rachmistrzowie, którzy, jeśli sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli, zaczną wędrować od maja. Sprawdzajcie osoby, które potencjalnie mogą was odwiedzić i podać się za rachmistrza, byście nie zostali oszukani! Spis jest w pełni darmowy, ale podajecie swoje dane wrażliwe 📣
Rachmistrzów możecie zweryfikować a pomocą imienia, nazwiska i identyfikatora, który rachmistrz musi podać. Następnie możecie go sprawdzić na stronie lub pod numerem telefonu.

10 lat temu pojawił się poprzedni spis ludności, który niestety generował kilka błędów, które mogły zaburzyć rzetelność Spisu.

1. Pytanie o nasze wyznanie można błędnie odczytać jako pytanie, czy byliśmy ochrzczeni. Jest to błąd, bo chodzi o naszą aktualną wiarę, jak i poczucie przynależności. Jeśli nie czujesz się związan* z żadnym wyznaniem, możesz wybrać opcję “nie należę do żadnego wyznania”. Jeśli jednak utożsamiasz się z którymś ze związków wyznaniowych, możesz go w Spisie wskazać. Na początku na liście pojawi się 7 największych Kościołów w Polsce. Jeśli nie ma wśród nich tego, z którymi się utożsamiasz, wybierz opcję “Inne”. Pojawi się lista wszystkich związków wyznaniowych zarejestrowanych w Polsce. Jeśli kolejny raz wybierzesz “Inne”, pojawi się opcja odręcznego wpisania twojego związku wyznaniowego. Jeśli nie pojawiają Ci się jakieś opcje – Zadzwoń na Infolinię! Więcej na ten temat możecie przeczytać na stronie https://chcesieliczyc.pl/

2. Pytanie o naszą narodowość. Tutaj możemy wybrać więcej opcji, niż tylko narodowość polską. Jest na przykład również narodowość śląska czy kaszubska. W dodatku podobnie jak w punkcie wyżej, gdy wybierzemy opcję „Inna” i ponownie „Inna” możemy wpisać przynależność np. europejską, jeśli czujemy się związani z Europą.
W tym punkcie już niestety pojawiły się głosy, że w wersji Demo Spisu nie ma właśnie opcji, by zaznaczyć i wpisać własną przynależność, więc ponownie – W takich przypadkach zgłaszamy to na infolinii!

Jeśli macie jakieś pytania lub niepewności najlepiej pytać u źródła. Mamy dużo czasu na wypełnienie ankiety, jednak nie zostawiajmy tego na ostatni moment i upewnijmy się, że wersja, którą wypełniamy jest w 100% poprawna.

Więcej informacji ogólnych znajdziecie na stronie: https://spis.gov.pl/
Tam również będą odpowiedzi na to w jakim celu ten spis jest robiony, dlaczego jest robiony i jak odnosi się on do RODO.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-01 11:10:54

Walczmy razem o to, by nasze piękne państwo przestało rzucać osobom trans kłod

Razem Wrocław:

Walczmy razem o to, by nasze piękne państwo przestało rzucać osobom trans kłody pod nogi!
Różnie to bywało ostatnimi czasy, ale drogie osoby, możecie być pewne, że w Razem Wrocław wszyscy stoimy za Wami murem!
🏳️‍⚧🏳️‍⚧🏳️‍⚧

31 marca: Dzień widoczności osób transpłciowych!
Czy wiesz że:
😡 Polska ma jedną z najgorszych procedur prawnego uzgodnienia płci w Europie?
😡 ponad połowa osób transpłciowych w Polsce doświadczyła przemocy ze względu na swoją tożsamość?
😡 tylko 29 proc. osób transpłciowych w naszym kraju nigdy NIE myślało o samobójstwie?

Razem skończmy z dyskryminacją, pogardą i nienawiścią!
Postulujemy:
🏳️‍⚧ czytelne, godne procedury uzgodnienia płci
🏳️‍⚧ ochronę osób transpłciowych przed przestępstwami z nienawiści
🏳️‍⚧ wprowadzenie do szkół świeckiej, pozbawionej uprzedzeń i zgodnej z aktualną wiedzą naukową edukacji na temat tożsamości płciowej
Dowiedz się więcej o transpłciowości: tranzycja.pl


Źródło
Opublikowano: 2021-03-31 13:05:54