NIE dla Deca jako Honorowego Dolnoślązaka


NIE dla Deca jako Honorowego Dolnoślązaka ❗️❗️❗️
Wraz zMałgorzata Traczz,Krzysztof Mieszkowskii,Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiett iKultura Równościi wsparliśmy apelKOD Dolnośląskie Wrocławw iStrajk Kobiet Wrocławw, by nie nadawać tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska biskupowi Ignacemu Decowi.

Pod apelem podpis złożyły tysiące osób zamieszkujących Dolny Śląsk. Na zdjęciu widać tylko początek rulonu z podpisami 📜
Tytuł Decowi radni dolnośląskiego sejmiku zamierzają przyznać 24 września, więc zostało mało czasu, żeby przekonać ich, że to zły pomysł.

Wojciech Browarny, profesor UWr i historyk literatury, radny dolnośląskiej Rady WojewódzkiejRazemm powiedział dlaczego uważamy, że Dec nie powinien otrzymać tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska:

"Radni sejmiku województwa dolnośląskiego postanowili w tym roku nadać tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska pisarce Oldze Tokarczuk i emerytowanemu biskupowi diecezji świdnickiej Ignacemu Decowi. Tokarczuk jest ważną pisarką i laureatką nagrody Nobla, a jako Dolnoślązaczka wspaniałą wizytówką kultury regionu. Jej nominacja jest więc oczywistością. Nominacja biskupa Deca – przeciwnie. Ten hierarcha słynie z mowy nienawiści, wymierzonej w osoby LGBT i uchodźców, a także z niechętnego stosunku do ochrony praw kobiet i edukacji seksualnej w szkołach.

Ignacy Dec jest przedstawicielem konserwatywnego „betonu” polskim kościele katolickim. Tacy ludzie, jak arcybiskup Marek Jędraszewski, dyrektor Radio Maryja ksiądz Tadeusz Rydzyk i właśnie biskup Dec rozpaczliwie usiłują powstrzymać cywilizacyjne i obyczajowe przemiany naszych czasów, prowadzące do powstania bardziej otwartego i równościowego społeczeństwa. Bezwzględnie zwalczają takie wartości, jak prawa człowieka, wolność osobista, tolerancja oraz równość i prawo do bezpieczeństwa każdego i każdej z nas bez względu na tożsamość, płeć czy pochodzenie.

Tych zmian oczywiście nie powstrzymają. Tych praw nam nie odbiorą. Ale ich demagogia przynosi zatrute owoce: akty przemocy ze strony prawicowych polityków i zwykłych chuliganów, poczucie zagrożenia wśród osób innej orientacji, uzasadnienie dla prób ograniczania praw obywatelskich i praw kobiet. Ten kto chce nadać biskupowi Decowi honorowe obywatelstwo Dolnego Śląska, popiera jego kampanię nienawiści i podpisuje się pod nią w imieniu mieszkańców i mieszkanek regionu. A my nie zgadzamy się na przyklejanie nam gęby homofobów, ksenofobów i szowinistów. Apelujemy do radnych sejmiku o wycofanie tej kandydatury!"

Źródło
Opublikowano: 2020-09-21 15:25:57

Apelujemy do władz Wrocławia o przełożenie w czasie podwyżki cen biletów MPK N

📢 Apelujemy do władz Wrocławia o przełożenie w czasie podwyżki cen biletów MPK ❗️ Na czwartkowej (17 września) sesji rady miejskiej Wrocławia głosowana będzie petycja Partia Zieloni Wrocław, aby w tej sprawie przeprowadzić najpierw konsultacje społeczne. Jako Razem Wrocław namawialiśmy radnych, żeby głosowali przeciwko podwyżce: https://www.facebook.com/razem.wroclaw/posts/2581753918756515.

Wtedy stracili okazję, żeby zagłosować rozsądnie. Nie chodzi tu już nawet o to, czy uważają, że przerzucanie kosztów kryzysu wywołanego epidemią 😷 na mieszkanców jest ok (naszym zdaniem nie). Zgodnie z danymi przytoczonymi przez Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia tutaj: https://www.facebook.com/TUMWro/posts/3411979222201217 podwyżka przyniesie w najlepszym przypadku niewielki wzrost dochodów, a w najgorszym nawet straty! 😕 Ludzie będą rezygnowali z korzystania z komunikacji miejskiej, lub decydowali się zaryzykować jazdę bez biletu. Drodzy radni macie okazję naprawić swój błąd!

Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 21:18:19

Dzięki Teo Łagowska strona, Ania Kowalczyk Derlęga, Franek Broda, Chrystian Pawe

Dzięki Teo Łagowska strona, Ania Kowalczyk Derlęga, Franek Broda, Chrystian Paweł Szpilski – Lewica Razem i innym osobom, które zorganizowały kontrę, osoby przechodzące obok Wrocław Główny mogły poczuć, że stacjonującej w tym miejscu nienawistnej kampanii bzdur pod adresem osób LGBT ktoś wychodzi przeciw.

My wszyscy, tak samo jak Teo, mamy milion rzeczy do roboty i tym bardziej potrzebujemy bohaterskich osób, które tam staną wtedy kiedy trzeba i powiedzą głośno NIE. Może nam się wydaje, że te bzdury wystarczy zostawić w spokoju, bo nikt w nie nie wierzy. Kto by chciał być dzisiaj tym złym, dyskryminującym, kto może być aż tak ślepy na współczesną wiedzę i zamykać oczy i uszy na słowa osób LGBT, które nie są już niewidoczne i zabierają głos. Jak można tak mało wiedzieć, jak można być tak okrutnym?

Ale znaleźli się oni, z ich kampanią za miliony złotych, zbierają setki tysięcy podpisów pod swoimi ustawami. Chcą zakazać edukacji seksualnej i marszów równości, podżegają do fizycznej przemocy, mówią obrzydliwe rzeczy o osobach LGBT. Nie, nie mogliśmy udawać, że to się nie dzieje!

Źródło
Opublikowano: 2020-09-12 18:12:07

Obejrzyj Zawiadomienie na billboard ze zdjęciem płodu w ściekach


Pro Prawo do Życia ma nowy billboard. Tym razem przeszli samych siebie. Mamy nie tylko olbrzymie zdjęcie zmasakrowanego ludzkiego płodu, jest to zdjęcie płodu w ściekach!

Składamy zawiadomienie o wykroczenie umieszczenia drastycznego obrazu w miejscu publicznym. Na filmie opowiadamy też o nowej metodzie walki, tym razem konsekwencje wyciągniemy także wobec firm, które wynajmują billboardy pod takie makabryczne treści.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-02 12:00:13

Tęczowa flaga jednak zawisła nad gmachem Uniwersytet Wrocławski! Cieszy nas to!

Razem Wrocław:

Tęczowa flaga jednak zawisła nad gmachem Uniwersytet Wrocławski! Cieszy nas to! Ale jednocześnie smuci i rozczarowuje, że musiało się to stać nieoficjalnie, bowiem, zarówno rektor Adam Jezierski, jak i rektor-elekt Przemysław Wiszewski odmówili jej wywieszenia. Tym samym poszli w ślady Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który wcześniej także odmówił tego gestu solidarności z wrocławską społecznością LGBTQIA. Tęcza nie obraża, ale widać, że władze samorządowe i uniwersyteckie w naszym mieście usilnie starają się tego nie dostrzegać.

Cc: Wrocławia, Wydział Nauk Historycznych i Pedagogicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Wydział Chemii Uniwersytetu WrocławskiegoŹródło
Opublikowano: 2020-08-27 14:04:43

Polecamy do lektury Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który nie znajdzie miejsca

Polecamy do lektury Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, który nie znajdzie miejsca dla tęczowej flagi 🏳️‍🌈
Dziś spotkało to osobę od nas. Ale codziennie akty agresji i przemocy spotykają osoby LGBT+ w całej Polsce. My widzimy problem. To nie czas na chowanie głowy w piasek! To nie czas na głaskanie homofobów, fundamentalistów i innych złych ludzi. Nadszedł czas na stanięcie otwarcie po stronie praw człowieka i wszystkiego czym jest cywilizacja!
Wspierajcie otwarcie osoby LGBT+, bądźcie dla nich odważne i odważni, to jest czas kiedy potrzebują Was naprawdę bardzo. Niech nigdy nie idą same!


Źródło
Opublikowano: 2020-08-21 17:40:29

Apel: niech tęczowe flagi zawisną na fasadzie UM Wrocławia Napiszcie w koment

📢 Apel: niech tęczowe flagi zawisną na fasadzie UM Wrocławia ❗️ 🏳️‍🌈 Napiszcie w komentarzach, jeżeli chcecie się podpisać pod apelem – dopiszemy Was pod listą osób popierających, która trafi do Prezydenta Sutryka!

Będzie to wyraz solidarności z osobami uczestniczącymi w piątkowej demonstracji w Warszawie, które zostały niesłusznie zatrzymane i brutalnie potraktowane przez policję.

W komentarzach znajdziecie linka do strony, gdzie będziemy umieszczać osoby, które podpisały apel.

O co chodzi?
Wczoraj w Warszawie policja zatrzymywała osoby protestujące w obronie aktywistki LGBT, Margot, której sąd wlepił 2 miesiące aresztu. Zatrzymano ponad 48 osób.


Źródło
Opublikowano: 2020-08-08 14:21:27

Sprzeciwiamy się podwyżkom cen biletów we wrocławskim MPK Takie rozwiązanie to

Razem Wrocław:

📣Sprzeciwiamy się podwyżkom cen biletów we wrocławskim MPK ❗️ Takie rozwiązanie to przerzucanie kosztów kryzysu wywołanego pandemią na osoby podróżujące wrocławskim transportem zbiorowym.

Podjęcie takiej decyzji zachęci tylko do dalszego przesiadania się wrocławian w samochody 🚗 Będzie to skutkować jeszcze większym zakorkowaniem naszego miasta. Niezależnie od preferowanego środka transportu, w naszym interesie jest zmniejszać korki. Nie da się tego osiągnąć bez wygodnego i taniego transportu zbiorowego 🚌 Miasto Wrocław nie uruchomiło nowych ścieżek rowerowych jak np. Kraków, więc wyborem poza rowerem będzie przede wszystkim auto.
Próby podniesienia cen biletów odbywają się nie tylko we Wrocławiu. Na podobny pomysł wpadły też władze m.in. Krakowa. Szeroka skala występowania tych pomysłów dobitnie pokazuje, że problemu nie należy rozwiązywać jednostkowo.

W rozsądnie zarządzanym państwie pokrycie kosztów związanych z pandemią oraz różnicy we wpływach z biletów powinno odbyć się na szczeblu ogólnopolskim 🇵🇱 Zignorowanie przez rząd i parlament kwestii transportu zbiorowego i przerzucenie jej na samorządy to haniebna praktyka, choć stosowana od wielu lat.
Gdy Państwo zrzuca koszty kryzysu na samorządy, te powinny się temu przeciwstawić, zamiast przerzucać je na obywateli 💸

Wzywamy wszystkie radne miejskie i wszystkich radnych miejskich, którzy nie chcą, by wrocławianie spędzali całe godziny w korkach, by odrzuciły projekt podniesienia cen biletów 📢📢📢


Źródło
Opublikowano: 2020-07-22 19:13:24

Dolina Baryczy została skażona substancjami pochodzenia organicznego, których źr

Razem Wrocław:

Dolina Baryczy została skażona substancjami pochodzenia organicznego, których źródła dotąd nie ustalono jednoznacznie. Zginęły niemal wszystkie żyjące w rzece ryby, a zagrożone są także ptaki i inne zwierzęta.

Wojciech Jan Browarny, z Rady Dolnośląskiej Razem: – Park Krajobrazowy Doliny Baryczy i położone na jego terenie rezerwaty należą do najcenniejszego przyrodniczego i kulturowego dziedzictwa naszego regionu. Ich katastrofalne zanieczyszczenie powinno skłonić do szybkiego i skutecznego działania osoby odpowiedzialne za ochronę tego dziedzictwa. A na razie z ich strony słyszymy tylko domysły lub uspokajające zapewnienia, które w niczym nie zmieniają stanu skażonej rzeki. Czy gdyby płonęła wrocławska katedra, politycy i urzędnicy gasiliby ją pustosłowiem? Zamiast realnie działać, minister środowiska pociesza (się), że “sytuacja powoli ulega poprawie”, a wojewoda dolnośląski wykorzystuje sytuację do ataku na władze Warszawy i ruch ekologiczny.

W 1948 roku radziecki marszałek Konstanty Rokossowski postanowił wraz ze swoimi żołnierzami rozpocząć polowania w Dolinie Baryczy. Śmiało przeciwstawił mu się ornitolog, profesor Uniwersytetu Wrocławskiego, Kazimierz Szarski. Jego liczne apele i zabiegi powstrzymały hekatombę. Ten niezłomny przyrodnik ocalił prawdopodobnie tysiące ptaków i ssaków, żyjących na terenie stawów milickich. Bierzmy przykład z Szarskiego. Żądajmy od polityków i urzędników autentycznej ochrony środowiska naturalnego. Ratujmy Dolinę Baryczy!


Źródło
Opublikowano: 2020-07-11 20:21:23

Obejrzyj Z czym się je PKB? Wykład online dr Iwo Augustyńskiego

Razem Wrocław:Jeśli nie jesteście pewni, czy wiecie o co chodzi z tym całym PKB; co to jest; skąd się bierze; jak to działa i o czym do nas mówi; a w ogóle PO CO NAM TO?, to zapraszamy na nasz stream „z czym się je PKB”

Dr ekonomii, Iwo Augustyński przeprowadzi Was przez przez ekonomiczne chaszcze w najbardziej komfortowy sposób.Źródło
Opublikowano: 2020-06-25 18:55:11

Jeśli nie jesteście pewni, czy wiecie o co chodzi z tym całym PKB; co to jest;

Razem Wrocław:


Jeśli nie jesteście pewni, czy wiecie o co chodzi z tym całym PKB; co to jest; skąd się bierze; jak to działa i o czym do nas mówi; a w ogóle PO CO NAM TO?, to zapraszamy na nasz stream „z czym się je PKB”

Dr ekonomii, Iwo Augustynski przeprowadzi Was przez przez ekonomiczne chaszcze w najbardziej komfortowy sposób.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-24 10:48:16

Obejrzyj Marta Stożek na proteście po umorzeniu śledztwa ws. śmierchi Stachowiaka

Razem Wrocław:


Na demonstracji Protest przeciwko bezkarności policji! – Wrocław pojawił się TVN24, prezentujemy wypowiedź Marta Stożek z zarządu okręgu Razem Wrocław, która przewodniczyła zgromadzeniu odnosząca się do dziwnie znikających nagrań z dowodami przeciwko policjantom, którzy razili paralizatorami Igora Stachowiaka.

W komentarzach link do całego materiału.


Źródło
Opublikowano: 2020-06-21 18:12:13

Lewica protestowała pod komisariatem przy Trzemeskiej. Żądała wyjaśnienia sprawy Igora Stachowiaka

Razem Wrocław:


O proteście Protest przeciwko bezkarności policji! – Wrocław napisała Wyborcza.pl Wrocław:

– Protestujemy przeciwko mordercom w mundurach, ale to nie znaczy że jesteśmy przeciwko uczciwym policjantom. Chcemy wspierac dobrą, praworządną policję, ale mówimy "nie" przestępstwom, które są tuszowane przez aparat państwa – mówił prof. Wojciech Jan Browarny, z dolnośląskiej rady wojewódzkiej Razem. – Musimy solidarnie przeciwdziałać przemocy i mataczeniu. Trzeba pociągnąć do odpowiedzialności tez tym, którzy wydają pozwolenia z samej góry.

– Od wymierzania prawa jest sąd, a nie stróże prawa. Szkoda mi tych dobrych policjantów, którzy dobrze wykonują sobie obowiązki. Teraz niestety musimy obawiać się wszystkich i myśleć "co, gdy padnie na mnie?" – mówiła Dalia Kuchar z Młodzi Razem – Dolnośląskie.

Marta Stożek z zarządu okręgu Razem Wrocław – Komendanci odeszli po tej sprawie na przyśpieszoną emeryturę, dostali półroczne odprawy.

Maciej Pilny z Wiosna na Dolnym Śląsku powiedział zaś o pomysłach na zmianę sytuacji, które przedstawiał rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar – to m.in. obowiązek obecności adwokata już od początku zatrzymania oraz zapewnienie sygnalistom w służbach mundury ochrony prawnej.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-20 18:46:59

Na wydarzeniu Jestem człowiekiem, nie ideologią! 18.06 Wrocław nasze osoby człon

Razem Wrocław:


Na wydarzeniu Jestem człowiekiem, nie ideologią! 18.06 Wrocław nasze osoby członkowskie przemawiały nie raz, ale aż dwa razy 😄. Przeczytajcie co miała zgromadzonym osobom do powiedzenia Reinan Janikowska.

Tutaj zaś możecie znaleźć transkrypcję przemówienia mamy Reinan z tej samej demonstracji: https://www.facebook.com/lagowska.teo/posts/10216995356382477

Źródło
Opublikowano: 2020-06-19 17:48:54

WyPAD! Rząd na bruk!

Razem Wrocław:


Dostaliśmy zaproszenie, na imprezę wyjazdową, spora część z nas będzie w sobotę dopominać się o to by policja nie szła w stronę bezkarnej brutalności.

Jeśli jednak marzy Wam
się uczestnictwo w większej imprezie to polecamy:

„Organizujemy wyjazd na wydarzenie w Warszawie
wyjazd z Wrocławia planujemy o godz 9:45 .
z przystanków MPK, pomiędzy aquaparkiem a Kaufladem, jak każdy nasz wyjazd

Zgłoszenia przyjmujemy do czwartku 18.06.2020 na adres mail: zarzad.kod.wroclaw@gmail.com .W treści zgłoszenia mailowego prosimy o podanie imię nazwisko i telefon. Rezerwacja miejsc w autokarze po wpłacie zaliczki w wysokości 50 zł na nr konta 66 1160 2202 0000 0003 5817 3959 tytuł wpłaty " rząd na bruk zaliczka na wyjazd" imię i nazwisko osoby wpłacającej

opis wydarzenia

Rząd na bruk!

Państwo rządzący robią sobie rodzinne interesiki na maseczkach, a Ty płacisz 10 tysięcy za jazdę na rowerze albo wyjście na ulicę. Bo są równi i równiejsi.

Pan prezes może wchodzić na cmentarz, premier Pinokio siedzieć bez maseczek w knajpie, przed Tobą zamyka się bramę i wali gazem w twarz.

Razem ze znajomymi i rodziną wpłacasz na zbiórki na leczenie chorych dzieci, szyjesz maseczki, jednocześnie pracujesz za psie pieniądze i płacisz podatki, z których powinien być finansowany system ochrony zdrowia. Ale pieniędzy starcza tylko na luksusową opiekę medyczną dla Kaczyńskiego, któremu dyrektor NFZ dostarcza kule do domu. Ty możesz zdychać bez pomocy.

Już od pięciu lat demolują Ci państwo, Duduś robi z Ciebie pośmiewisko na świecie, w sądach nie będzie miał Cię kto bronić przed karami z sanepidu, bo Ziobro przejął cały system.

Wraca cenzura i zakazuje się puszczania piosenek w radio. Kościół dalej chroni pedofili i chętnie zakaże edukacji seksualnej, żeby Twoje dziecko nie rozumiało, co znaczy ręka księdza w majteczkach.

Nasze zdrowie jest nieważne wobec żądzy wygrania wyborów, ale potem gubią karty wyborcze, a Sasin ogłasza, że on nic nie wie i w ogóle tu nie stał.

My w tym czasie tracimy pracę i zarobki, nasze dzieci wariują zamknięte w domach, a oni kalkulują, ile procencików przybywa dudusiowi. Tarcza starcza na przykrycie tyłka, ale nie na przetrwanie firmy. Ale co ich obchodzi, że nie masz z czego zapłacić czynszu, jak sami nachapali się milionów na posadkach?

Wierzysz, że nie będą oszukiwać przy wyborach, kiedy mają swoją panią prezes w Sądzie Najwyższym? Powie, że ona tak bez trybu, ale nie zgadza się z wynikami i co? Będziesz mógł jej naskoczyć.

Wkurwia Cię to i nie wiesz, co z tym zrobić?

Zabrali Ci wolność, to odbierz sobie ją sama i sam.

Żaden rząd nie jest nie do obalenia. To my ich wybieramy i my możemy ich usunąć.

Czas przegonić zgraję skorumpowanych PiSowczyków.

Rząd na bruk!

https://www.facebook.com/events/624328364840277/

Źródło
Opublikowano: 2020-06-16 09:36:26