Udałam się dziś na Komisariat Policji w Oleśnicy aby zgłosić naczepy z drastyczn

Razem Wrocław:

Udałam się dziś na Komisariat Policji w Oleśnicy aby zgłosić naczepy z drastycznymi treściami (tzw.płodobusy) w przestrzeni publicznej, w tym m. in. pod oleśnickim szpitalem.

Mamy aktualnie szczyt 3. fali pandemii, również w oleśnickim szpitalu umierają nam bliscy, tymczasem tzw. fundacje pro-life nie mają kręgosłupa moralnego, zmuszając ludzi do oglądania takich makabrycznych (i zakłamanych!!) treści w przestrzeni publicznej. Nie zważają na to, że widzą je osoby z doświadczeniem poronienia oraz młode dzieci. Nie zważają na to, że stykają się z nimi osoby z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi.

Kiedy po raz kolejny mijałam ten okropny samochód nie mogłam już dłużej być obojętna, czy… Ещё


Нет описания фото.

Źródło
Opublikowano:

Mamy to! Złożyliśmy właśnie u Marszałek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pakiet U

Razem Wrocław:

Mamy to! 💪 Złożyliśmy właśnie u Marszałek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pakiet Ustaw Konopnych! ☘️💚 Projekty naszych ustaw dotyczą:
1. konopi włóknistych (nowa ustawa)
– uchylenie obowiązku rejonizacji i wprowadzenie obowiązku zgłaszania upraw
– rozszerzenie katalogu zastosowań konopi włóknistych
– zwiększenie dopuszczalnego poziomu THC do 0,30% 2. marihuany medycznej
– umożliwienie uprawy konopi innych niż włókniste na potrzeby przemysłu farmaceutycznego i nasiennictwa oraz nadzoru nad tymi uprawami;
– wprowadzenie do polskiego porządku prawnego pojęć „stan po użyciu tetrahydrokannabinolu” i „stan upojenia tetrahydrokannabinolem”, analogicznych do stanu po użyciu alkoholu i stanu… Ещё

Нет описания фото.Возможно, это изображение 5 человекВозможно, это изображение 3 человекаВозможно, это изображение 3 человека и люди стоят

Źródło
Opublikowano:

MPK Wrocław na podwyżce cen biletów zarobi mniej niż obiecano, a może nawet nie

Razem Wrocław:

MPK Wrocław na podwyżce cen biletów zarobi mniej niż obiecano, a może nawet nie zarobi nic – szacunki podawane przez magistrat są wynikiem dziwnej analityki urzędników, przyklepanej przez zwasalizowanych radnych miejskich

Pamiętacie przegłosowaną niedawno radykalną podwyżkę cen biletów MPK? Magistrat szacował uzyskane dzięki niej wpływy na 35,7mln złotych. Akcja Miasto zapytała jak urzędnicy doszli do tej liczby – i po przeczytaniu odpowiedzi dopadło nas zwątpienie.

Z lekcji przedsiębiorczości albo codziennych zakupów znacie zapewne zasadę, że im coś jest droższe, tym mniej tego kupujemy (tzw. elastyczność cenowa popytu). Magistrat chyba o tym zapomniał, bo założył radośnie, że po podwyżce… Ещё


Нет описания фото.Нет описания фото.

Źródło
Opublikowano:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dwa dni przed zaplanowanym protestem mieszkańcó

Razem Wrocław:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dwa dni przed zaplanowanym protestem mieszkańców Kuźnik i ruchów ekologicznych zadecydował nie sprzedawać deweloperowi łąki pełniącej rolę klimatyzatora dla Wrocławia! ❌STOP EKOLOGICZNEJ ZAGŁADZIE!❌ ❗️Na Kuźnikach Magistrat planował zabudować sporą część wielkiej, retencyjnej łąki, która pełni rolę naturalnego klimatyzatora dla miasta. Ta decyzja została właśnie wycofana! Czekamy aż miasto zacznie podejmować takie decyzje systemowo w oparciu o wiedzę o troskę o ludzi i klimat, a nie tylko w wyniku desperackich prób ochrony przyrody przez mieszkańców i aktywistów. 💧Ta mokra, retencyjna łąka zapobiega nawałnicom, potrafi przyjąć spore ilości wody,… Ещё

Возможно, это изображение огонь, на открытом воздухе и текст

Źródło
Opublikowano:

GROŹNY OBRAZ Z PIZZERII ARESZTOWANY!

Razem Wrocław:


GROŹNY OBRAZ Z PIZZERII ARESZTOWANY! ?

Do jednej z wrocławskich pizzerii policja przyszła i aresztowała obraz na ścianie za „obrazę uczuć religijnych”. Brzmi absurdalnie? Bo to jest absurdalne.

Razem postuluje usunięcie z kodeksu karnego zapisu o obrazie uczuć religijnych. W ten sposób jedyną obrazą uczuć w pizzerii będzie co najwyżej obecność ananasa.

???


Źródło
Opublikowano: 2021-07-16 19:33:10

ZASKAKUJĄCO UDANA DECYZJA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA!

Razem Wrocław:


ZASKAKUJĄCO UDANA DECYZJA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA!

Na niedawno przeprowadzonej sesji Rady Miejskiej przegłosowano, by Wrocław wysłał wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pomoże to przejąć część udziałów z Towarzystwa budownictwa społecznego, a co za tym idzie – zainwestuje w budynki wielorodzinne z mieszkaniami na wynajem w trzech lokacjach:
Stabłowicka, Głubczycka, Żerniki 2.
Dodatkowo budynki mają mieć części wspólne zasilane dzięki fotowoltaice oraz mają posiadać system odprowadzania deszczówki.

Jest to bardzo dobra wiadomość!
Ceny mieszkań są skandalicznie wysokie, nie tylko na zakup jak i również na wynajem, a jakość życia tych mieszkań spada. Dlatego potrzeba ochrony mieszkańców przed flipperami i patodeweloperami, którzy tworzą osiedla na wzór chowu klatkowego – Miasto musi inwestować w mieszkalnictwo socjalne! Młodzi mieszkańcy, którzy dopiero zaczynają wchodzić w dorosłość również chcą móc zakupić mieszkanie o godnych warunkach, a nie przez lata wynajmować pokoje i płacić landlordom, którzy ceny zawyżają. Jest to również dużą stratą dla gospodarki miejskiej, która wraz z mieszkalnictwem socjalnym mogłaby się naprawdę rozwinąć, co również wpłynęłoby na rozwój miasta!

Cieszą nas również ekologiczne rozwiązania, które coraz częściej są stosowane w budownictwie.
Energia fotowoltaiczna mniej obciąża naszą planetę, dlatego ważnym jest jej rozpowszechnienie.
Odprowadzanie deszczówki jest również dobrym rozwiązaniem, bo niestety z powodu wszechobecnej betonozy powstają problemy, które rozwiązuje się właśnie takimi „podatkami od deszczu”.

We Wrocławiu potrzeba jeszcze więcej takich inwestycji, a my zamierzamy je wspierać i je rozwijać.

???


Źródło
Opublikowano: 2021-07-12 20:48:08

RZĄD PIS MA PIENIĄDZE NA WSZYSTKO, TYLKO NIE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA

Razem Wrocław:


RZĄD PIS MA PIENIĄDZE NA WSZYSTKO, TYLKO NIE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA

“Projektowane rozwiązania zostaną sfinansowane ze środków budżetu Państwa (…). Przewiduje się, że łączny koszt przedsięwzięć realizowanych na podstawie projektowanych przepisów wyniesie na przestrzeni 10 lat około 2 mld 453 mln 230 tys. zł”

Jest to fragment uzasadnienia z przekazanego do sejmu przez naszego prezydenta (Andrzej Duda) traktujący o funduszach niezbędnych do odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla i trzech kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Dużo pieniędzy prawda? No ale cóż… skoro prezydent uznał to za ważniejszy wydatek niż chociażby podwyżki dla pracowników służby zdrowia (przypominam że pandemia wciąż trwa i ci ludzie wciąż harują znacznie ponad swoje siły.

PiS ma, jak widać, swoje priorytety. A sam prezydent… czasem mam wrażenie, że lepiej już jak zamiast skupiania się na swojej funkcji to nie wiem… Lajkuje stopy na tiktoku.

A Wy jak myślicie? Odbudowa pałacu, czy poprawa warunków panujących w służbie zdrowia?

Głosujcie!

komentarz: Konrad Góra


Źródło
Opublikowano: 2021-07-09 21:04:29

LEPSZA CODZIENNOŚĆ DZIĘKI ZASŁONIĘTYM OKNOM?

Razem Wrocław:


LEPSZA CODZIENNOŚĆ DZIĘKI ZASŁONIĘTYM OKNOM?

Bardzo kiepska metoda reklamy Prawo i Sprawiedliwość, by swój plakat umieszczać na wysokość całej kamienicy i nie przejmować się jej mieszkańcami.

Jednak to nie jest tylko kwestia PiSu. W ciągu ostatnich miesięcy to już kolejny, tak gigantyczny baner który znajduję się w tym miejscu.
Bez uchwalonej ustawy krajobrazowej takie patologie marketingu są w pełni legalne!

Oczywiście, jesteśmy świadomi, że właściciele mieszkań muszą wyrazić zgodę i dostają za to pieniądze. Ale to przy założeniu, że Ci właściciele tu mieszkają, a nie wynajmują innym stawiając ich przed faktem dokonanym.

Reklamy muszą przestać odbierać komfort ludziom i szpecić krajobraz całego miasta! Zysk nie może przysłaniać ( :upside_down_face: ) dobra mieszkańców miasta!

Walczymy o to, by Wrocław został w końcu czystym miastem bez zbędnych i patologicznych reklam

???


Źródło
Opublikowano: 2021-07-07 12:31:27

Wrocławianie pod Ratusz! Rada Miejska głosuje Korytarz Ekologiczny Doliny Ślęzy!

Razem Wrocław:W OBLICZU KATASTROFY KLIMATYCZNEJ SUTRYK CHCE ZABUDOWAĆ TERENY ZALEWOWE

20 lat po powodzi tysiąclecia miasto chce budować na terenach zalewowych na Kuźnikach

Lasy to ważny element naszej walki o klimat. Drzewa wychwytują i gromadzą w sobie CO₂ z atmosfery, czym ratują nas przed jeszcze większą zapaścią klimatyczną. Jakiekolwiek wycinki teraz to podcinanie gałęzi, na której siedzimy.

Drzewa przyczyniają się też do obniżania temperatury w mieście. Nieprzypadkowo podczas fal upałów w parkach i lasach jest chłodniej. Podobny efekt na otoczenie ma jednak też zieleń miejska. Skutki jej usuwania mogliśmy zobaczyć w zestawieniu „Gazety Wrocławskiej” zawierającym najgorętsze miejsca Wrocławia. Lista składała się z ogołoconych z zieleni placów i betonowych pomników pychy byłego prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Tak samo niebezpieczne jest planowanie budowy na terenach zalewowych. Obszary te są zbyt cenne przyrodniczo, by człowiek niszczył je na kolejne osiedle, które może stanąć gdzie indziej. Pozostawienie tych gruntów przyrodzie przyczynia się do złagodzenia przebiegu przyszłych powodzi, poprawia retencję, zwiększa bioróżnorodność, chroni przed upałami.

Wisząca nam nad głowami katastrofa klimatyczna już dawno powinna nam uświadomić, że człowiek nie jest panem tej planety. Jedyny sposób, w który możemy przetrwać i żyć w dobrobycie, to nauczenie się harmonijnego współistnienia z naturą. W wymiarze ekonomicznym z pomocą przychodzi tu model „obwarzanka”. A w wymiarze miejskim? Warto zacząć od ochrony terenów pochłaniających CO₂ i chroniących nas przed podtopieniami.

Komentarz: Filip Chudy

Źródło
Opublikowano: 2021-07-05 20:59:54

Wrocławska komunikacja publiczna potrzebuje zmian. Badania prowadzone od wielu l

Razem Wrocław:


Wrocławska komunikacja publiczna potrzebuje zmian. Badania prowadzone od wielu lat w Danii czy Kanadzie wskazują, że tylko bezpieczny i wygodny miejski autobus lub tramwaj jest realną alternatywą dla samochodu. Oczywiście wspierać należy także ruch rowerowy i pieszy.
Nie można przy tym drastycznie podnosić cen biletów, gdyż usługi MPK muszą być dostępne. Nie zapominajmy, że w mieście przemieszczają się też osoby starsze, niezamożne, z niepełnosprawnością i dzieci. Ich prawa, potrzeby i głos w tej sprawie koniecznie trzeba uwzględnić. To nie jest niemożliwe.

W nieodległym Lipsku, mieście podobnym do Wrocławia, wiele osób zrezygnowało z prywatnego samochodu. Po prostu przestał być potrzebny.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-26 20:41:15

Wiedza w Polsce na temat związków zawodowych jest znikoma.

Razem Wrocław:


Wiedza w Polsce na temat związków zawodowych jest znikoma.
Czas to zmienić!


Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 17:30:53

JUŻ DZISIAJ o 17:30 na naszej stronie odbędzie się stream traktujący o związkach

Razem Wrocław:


JUŻ DZISIAJ o 17:30 na naszej stronie odbędzie się stream traktujący o związkach zawodowych na stronie Razem Wrocław.

Stream zostanie poprowadzony przez wieloletniego związkowca Krzysztof Ratajek, który po prezentacji będzie odpowiadał na Wasze pytania!

W Polsce wiedza na temat związków zawodowych jest znikoma.
To trzeba zmienić!

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

TA WIEDZA MOŻE URATOWAĆ CI ŻYCIE


Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 14:25:23

Wielu z nas wciąż wierzy, że matematyka to domena chłopców. To stereotypowe prze

Razem Wrocław:


Wielu z nas wciąż wierzy, że matematyka to domena chłopców. To stereotypowe przekonanie negatywnie wpływa na wiarę w siebie dziewczynek i ich rzeczywiste wyniki w naukach ścisłych.

Coraz więcej badań pokazują, że te różnice nie istnieją a wraz ze zmianami społecznymi, które przyniosły większą akceptację dla wyboru ścisłych ścieżek kariery przez dziewczynki, coraz więcej z nich wybiera przedmioty matematyczne.

Istnieje jednak dodatnia korelacja między równością płci a różnicą w wynikach testów matematycznych, bo na przykład w krajach gdzie wskaźnik równości płci jest wysoki, takich jak Szwecja czy Norwegia, dziewczynki i chłopcy osiągają takie same wyniki w testach matematycznych. Natomiast w Turcji (kraju o niskim wskaźniku równości płci) dziewczynki mają gorsze wyniki od chłopców.

Pokazuje to zatem, że to bardziej czynniki kulturowe mogą mieć wpływ na osiągnięcia matematyczne, niż uzdolnienia „biologiczne”.
Wiara dziewczynek w to, że mogą odnosić sukcesy w dziedzinach ścisłych może być podważana przez przekonania rodziców i nauczycieli, że dziewczynki są słabe z matematyki.

Wśród 35 krajów europejskich mniej niż 1 na 5 absolwentów kierunków technik komputerowych to kobieta. Nawet jeśli dziewczyny kończą studia z nauk ścisłych wybierają raczej zawód nauczycielki. Dane z krajów OECD pokazują, że 71% absolwentów kierunków ścisłych płci męskiej podejmuje profesjonalną pracę w dziedzinach fizyki, matematyki czy inżynierii, zaś u kobiet odsetek ten wynosi zaledwie 43%

W Polsce w roku akademickim 2018/2019 odsetek kobiet na politechnikach wyniósł 36% , a na kierunkach informatycznych tylko 14,6% .
Dziewczynki tracą zainteresowanie naukami ścisłymi zdecydowanie za szybko w trakcie swojej ścieżki naukowej, co stanowi poważny problem dla obecnego i przyszłego rynku pracy.

Jeśli nie pomożemy dziewczynkom rozwijać zdolności matematycznych, być może nigdy nie uda się zasypać „dziury kompetencyjnej” ani przygotować młodzieży do podejmowania wyzwań w świecie, w którym umiejętności techniczne są niezwykle ważne

Bez odpowiednich kompetencji ścisłych dziewczynki będą miały mniejszy udział w rozwiązywaniu problemów współczesnego świata.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-23 20:26:49

W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Razem Wrocław:


W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.

W tak upalne dni jak ostatnie możemy sobie łatwiej wyobrazić co czują uchodźcy klimatyczni.
Jeśli nie będziemy działać, Polakom w przyszłości grozi uchodźstwo klimatyczne… Już teraz brakuje wody w niektórych częściach Polski. A będzie tylko gorzej!

Kurtyny wodne w miastach? Miły pomysł. Ale drodzy samorządowcy, rozważcie może taki radykalny pomysł. Nie betonujcie!!! Wyjdźcie na jeden z tych zabetonowanych placów i powiedzcie… jak długo jesteście w stanie tam wytrzymać? W tym tragicznym upale?

Czas na zupełnie nową filozofię w gospodarowaniu wodą! W Polsce marnujemy wodę na potęgę: masowo osuszamy bagna i torfowiska, odwadniamy tereny pod uprawy, regulujemy rzeki, budujemy niepotrzebne stopnie wodne i spiętrzenia.
Do tego dochodzą szkodliwe i często niepotrzebne inwestycje, jak wielkie kopalnie odkrywkowe. W efekcie, woda zamiast krążyć w krajobrazie, szybciej spływa do morza. Wciąż chcemy wyprowadzać rozwiązania rodem z lat 60-tych ubiegłego wieku: budowa tam i sztucznych zbiorników wodnych.

Tymczasem naukowcy, Unia Europejska i organizacje pozarządowe mówią jasno: to jest przestarzałe podejście! Prowadzi do m.in. pogłębienia problemu suszy na obszarach rolniczych i wysychania lasów, a co za tym idzie, do wzrostu zagrożenia pożarowego.
Zamieniamy rzeki w betonowe koryta, więc woda spływa z nich szybciej.
Negujemy fakty naukowe, ignorujemy ekspertów, a organizacje pozarządowe, traktujemy jako wrogów. A tymczasem trzeba współpracować: korzystać z raportów przyrodników i słuchać postulatów aktywistów od lat zaangażowanych w ten temat.
Podstawowym działaniem adaptacyjnym jest zatrzymywanie wody w krajobrazie, a osiągnąć to można tylko przez spowalnianie spływu i zatrzymanie wód gruntowych.

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.Źródło
Opublikowano: 2021-06-20 20:03:13

FARSA W MPK – KOLEJNA PODWYŻKA CEN BILETÓW?

Razem Wrocław:


FARSA W MPK – KOLEJNA PODWYŻKA CEN BILETÓW?

Nasz członek Filip Chudy z komentarzem na temat MPK Wrocław i skandalicznymi decyzjami podejmowanymi przez radę miasta Wrocławia.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Wroclaw [Wroclove], Czy wrocławskie MPK dziś już…,Źródło
Opublikowano: 2021-06-18 20:59:34

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, PiS praktycznie w całości zagłosowało ZA

Razem Wrocław:


Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, PiS praktycznie w całości zagłosowało ZA ODRZUCENIEM poprawek Senatu dotyczących podwyżek pensji dla pielęgniarek i położnych. Tylko 3 osoby nie przyłożyły do tego ręki, a i to też dlatego, że Macierewicz był nieobecny.

Prawie cała opozycja głosowała PRZECIW ODRZUCENIU, kilka osób się wyłamało lub nie było obecnych. Niestety nic by to i tak nie zmieniło.
229 posłów i posłanek Prawie i Sprawiedliwości powiedziało stanowcze nie! dla poprawy warunków pracy dla położnych i pielęgniarek.

Bądźmy świadomi… coraz mniej osób decyduje się studiować pielęgniarstwo i położnictwo, a część z tych które się na to decydują – po prostu wyjeżdżają z kraju. Więcej pielęgniarek odchodzi na emeryturę lub rezygnuje z zawodu, aniżeli dochodzi nowego personelu.

Możecie być im wdzięczni za każdą godzinę dłużej spędzoną w szpitalu z powodu braku personelu, który mógłby się wami zająć.

A Wy, drogie pielęgniarki i położne, pamiętajcie o tym, że my ciągle pamiętamy o Was.

Tekst napisany przez naszą członkinię: Ania Chochół, dzięki!Źródło
Opublikowano: 2021-06-15 20:01:37

OSZUSTWA PODATKOWE SKUTKUJĄ ZŁYMI USŁAGAMI PUBLICZNYMI

Razem Wrocław:


OSZUSTWA PODATKOWE SKUTKUJĄ ZŁYMI USŁAGAMI PUBLICZNYMI

Niektóre państwa oparły swój model gospodarczy na ułatwianiu okradania społeczeństw innych państw. Walkę z tym warto prowadzić dobrze i skutecznie.

Ostatnio świat obiegła informacja, że państwa G7 proponują minimalną światową stawkę podatku korporacyjnego na poziomie 15%. O ile sama propozycja jest przełomowa, to jest za wcześnie na otwieranie szampana.

Alex Cobham z Sieci Sprawiedliwości Podatkowej podkreślił, że to jest kolejny przypadek, gdy państwa bogate próbują narzucić zasady wszystkim innym państwom. Zwrócił uwagę, że należy się z tą propozycją przenieść na forum ONZ, by wziąć pod uwagę zdanie ponad setki państw niż G7. Taka propozycja musi być ustalona i przyjęta demokratycznie.

Niska minimalna stawka oznacza też, że pozytywne skutki byłyby mniejsze niż mogłyby być przy stawce wyższej. Jest ryzyko, że państwa będą równać CIT w dół do poziomu 15%, co może dać efekt odwrotny niż zamierzony. W Polsce oznaczać to będzie, że utrzymanie państwa spadnie jeszcze bardziej na ludzi zarabiających między płacą minimalną a średnią. Cobham proponuje, by globalna stawka była więc na poziomie co najmniej 25%.

Niezależnie od zapowiedzi, niektóre państwa już torpedują starania o większą sprawiedliwość podatkową. Członkini G7 Wielka Brytania dąży już do wyłączenia City, londyńskiego centrum finansjery, z tego minimalnego podatku. Polska i Węgry również starają się storpedować te starania.

Jak widać, duch specjalnych stref ekonomicznych nie zaniknął. Szkoda, że rządowi trzeba przypominać: to nie ulgi podatkowe, a infrastruktura i kompetentna kadra tworzą warunki do rozwoju!
Razem od samego początku jest za walką z oszustami podatkowymi i ukróceniem nieskutecznej polityki ulg.

Fragment naszej deklaracji programowej:
Wprowadzimy klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania, co da państwu realne narzędzie do walki z procederem wyprowadzania z Polski nieopodatkowanych zysków przez międzynarodowe koncerny.

????Źródło
Opublikowano: 2021-06-11 15:29:12

Północny wiatr i Słońce kłóciły się o to, kto jest silniejszy. Wiatr zauważył po

Razem Wrocław:


Północny wiatr i Słońce kłóciły się o to, kto jest silniejszy. Wiatr zauważył podróżnika w płaszczu i powiedział – „kto zdoła rozebrać podróżnika z jego płaszcza jest najsilniejszy.”

Więc Północny Wiatr zaczął dąć i wiał najmocniej jak potrafił, a podróżnik tylko owinął się mocniej płaszczem i szedł do przodu pod wiatr.

„Teraz moja kolej”, powiedziało Słońce. Błyszczało, i promieniowało swoim światłem i nie minęło dużo czasu a już podróżny zdjął płaszcz i położył się szczęśliwy w cieniu drzewa.

Życzliwość i ciepło zawsze zwyciężają nad furią i siłą. Nigdy nie zapomnij świecić jak słońce.

Szczęśliwego Miesiąca Dumy!

PS. Wiem, że ta historia jest okropna. Dwa sadystyczne bóstwa znęcają się dla zabawy nad słabszym. Nie jest logicznym, dlaczego podróżnik cieszy się z tego, że gwałtowniej świecące słońce zaburza homeostazę jego organizmu, co grozi śmiercią z powodu udaru cieplnego. Zmuszony jest więc się rozebrać i zaprzestać podróży. Następnie jeszcze się cieszy, zupełnie jak zmanipulowany przedstawiciel klasy robotniczej albo inna zniewolona osoba.

PPS. Zignorujcie jednak ten nasz autoironiczny komentarz, bowiem nie o to tutaj chodzi.
Chodzi o to, żeby Wasze ciepło zwyciężyło z chłodem i pogardą wiejącą z prawej strony. A my zrobimy wszystko, by móc się dzielić naszym ciepłem.

☀️☀️☀️Źródło
Opublikowano: 2021-06-09 20:00:04

DZIĘKUJEMY ZA UDANĄ MANIFESTACJĘ

Razem Wrocław:


DZIĘKUJEMY ZA UDANĄ MANIFESTACJĘ

Wczoraj, na Placu Solnym we Wrocławiu, odbyła się manifestacja solidarnościowa organizowana przez Młodzi Razem – Dolnośląskie.

Na manifestacji wystąpił także członek Razem Wrocław Filip Chudy, którego wypowiedź możecie obejrzeć pod linkiem podanym w komentarzu, o czasie: 49:20.

Oczywiście pojawić musiała się rozkosznie głupiutka kontrmanifestacja ludzi, uważających że walka o równe prawa i sprawiedliwe traktowanie, jest jakiegoś rodzaju ciosem skierowanym w tradycyjną rodzinę i normalność.

Nawet przeciwnicy Unii Europejskiej się tam pojawili, co było naprawdę zaskakujące XD

Na szczęście udało się zignorować tę grupkę i udało się zsolidaryzować z pobitym chłopakiem na Wyspie Słodowej, ale także z innymi ofiarami prawicowej nagonki, tak fizycznymi, jak i psychicznymi.

Dziękujemy Wam wszystkim za przybycie, oraz Młodym Razem za świetną organizację!

Tak trzymać!

Autorem tego świetnego zdjęcia jest Bartosz Głasek. Dzięki!

✊?✊?


Źródło
Opublikowano: 2021-06-04 14:51:33

WSZYSTKO CO CHCECIE WIEDZIEĆ O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH

Razem Wrocław:


WSZYSTKO CO CHCECIE WIEDZIEĆ O ZWIĄZKACH ZAWODOWYCH

❔❓❔❓

Za dwa tygodnie odbędzie się STREAM! na naszych social mediach, traktujący o związkach zawodowych.

Plan jest taki: Wy zadajecie pytanie, a Krzysztof Ratajek – specjalista w tym temacie odpowie na wszystkie!

Prosimy Was serdecznie, zadawajcie pytania na ten temat.
Jak założyć?
Czy coś może za to grozić?
Ilu ludzi do tego potrzeba?

Na wszystkie czekamy!

ZADAWAJCIE PYTANIA!

❓❔❓❔


Źródło
Opublikowano: 2021-06-03 20:47:14

Ach, dzień dziecka…

Razem Wrocław:


Ach, dzień dziecka…
Wraz z tym dniem może napłynąć do nas nostalgia, gdy samemu było się beztroskim szkrabem. W końcu wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi, a wielu z nas nadal pielęgnuje w sobie tę iskierkę dziecięcej perspektywy. Nie mylić z dziecinną, choć i tu się znajdzie kilka osób 😉

Jednak na świecie, jak i w Polsce wiele dzieci nie ma tej beztroski.
Coraz więcej dzieci i młodzieży ma depresję i problemy psychologiczne. Rok pandemii zebrał niezwykle krwawe żniwo. 107 przypadków śmiertelnych, gdy osoby niepełnoletnie odebrały sobie życie. Jeszcze więcej próbowało pójść tą samą drogą, ale na szczęście udało się ich uratować.

Tragiczny stan psychiatrii dziecięcej tylko pogarsza sytuacje młodych osób oraz ich rodzin, którzy nie są w stanie sobie poradzić z depresją. Pieniędzy, które miały zostać przekazane na poprawę sytuacji wciąż nie widać.

Wiele dzieci wciąż zmaga się z problemem ubóstwa i rodzinnej patologii. One nie mają beztroskiego życia, a państwo wciąż kuleje z pomocą wobec nich oraz ich rodzin, które potrzebują wsparcia i najczęściej terapii.

Na ulicach miast można spotkać dzieci Romów, które od małego są uczone żebrania i kradzieży, by przetrwać, bo i tutaj niewiele jest czynione, by im pomóc i zmienić ich zwyczaje. Zdarza się, że są pozbawione dostępu do edukacji, opieki zdrowotnej czy nawet mieszkania.

Zmagają się z ubóstwem technologicznym, które znacznie ukazało swoje oblicze w czasie ogólnopolskiego lockdownu. Brak dobrego komputera czy Internetu utrudniał, a nawet uniemożliwiał korzystanie z zajęć lekcyjnych, bądź po prostu możliwości kontaktu z rówieśnikami, który mógłby zostać utrzymany, przynajmniej wirtualnie.

Wiele dziewczynek wciąż zmaga się z ubóstwem menstruacyjnym, gdzie nie mają regularnego dostępu do podpasek czy tamponów, a nawet jeśli to kiepskiej jakości, które mogą doprowadzać do podrażnień czy infekcji.

1 czerwca to również pierwszy dzień Pride Month, czyli ważny czas dla osób LGBT+. Polska wciąż jest najbardziej homofobicznym krajem Unii Europejskiej. Nie tylko dorośli cierpią z powodu ogólnego linczu i szykan, dzieci również.
Przykład dziewczynki, którą zaatakowała Krystyna Pawłowicz idealnie pokazuje, że ultrakonwerwatyści nie cofną się nawet przed skrzywdzeniem dziecka.
Niewzruszenie Prezydenta Andrzeja Dudy, podczas spotkania z Bartem Staszewskim, który pokazał mu zdjęcia nieletnich ofiar homofobii również pokazuje, że nawet jeśli nic nie mówią to to akceptują. Chociaż Prezydent, podczas swojej kampanii powiedział i to o wiele za dużo.
Coraz więcej osób młodych nie boi się poznawać siebie i żyć w zgodzie ze sobą, niestety pewne środowiska w naszym kraju, wciąż ich zniszczyć i zdeptać.

Nadal wiele osób LGBT boi się przyznać swojej rodzinie prawdy o nich samych z obawy o ich reakcje. Niestety wciąż są rodziny, które nie są w stanie ich zaakceptować, co kończy się pogorszeniem ich relacji, bądź zupełnym odcięciem. Wciąż istnieją rodzice, którzy są gotów wyrzucić swoje dzieci z domu z powodu ich orientacji czy tożsamości płciowej.

Polska wciąż się zmienia – Jednak wciąż ciężko określić czy na gorsze z powodu obecnej władzy, czy na lepsze z powodu wspaniałego pokolenia dzieci i młodzieży, które obecnie dorasta.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-01 20:44:23

W najbliższych wyborach parlamentarnych startuję do Sejmu z wrocławskiej listy p

Razem Wrocław:

W najbliższych wyborach parlamentarnych startuję do Sejmu z wrocławskiej listy partii Razem. Jaki są najważniejsze hasła mojego programu wyborczego?

[1] Gospodarka, która naprawdę służy społeczeństwu.

Zdrowa gospodarka i godne płace to fundament zmiany społecznej. Oznacza to dla mnie w pierwszej kolejności działanie na rzecz: (a) wzrostu nie tylko ilości, ale przede wszystkim jakości miejsc pracy; (c) sprawiedliwych, progresywnych podatków oraz rozsądnego wydatkowania środków w ten sposób pozyskanych; (c) pobudzania przemysłu w oparciu o rozwój technologii i innowacji.

[2] Poseł, który naprawdę służy swoim wyborcom.

Polski parlament jest oderwany od codziennego życia Polek i Polaków.… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-05-31 21:09:33

Słodolidarnościówka – stop przemocy wobec osób LGBTQIA+

Razem Wrocław:MANIFESTACJA SOLIDARNOŚCIOWA Z POBITĄ ZA WYGLĄD OSOBĄ

Młodzi Razem – Dolnośląskie 3 czerwca o 16:00 organizują na Placu Solnym manifestację solidarnościową z osobą, która została pobita na Wyspie Słodowej ze względu na jej nieheteronormatywność. A dokładnie za to, że „wyglądał jak p…ł”.

Manifestujemy to, co nam się po prostu należy: bezpieczeństwo, ochrona prawna, równe prawa.

Zgromadzenie zostało zarejestrowane w Urzędu Miejskim Wrocławia.

Przyjdźcie, w miarę możliwości, dla bezpieczeństwa, z kimś.

NIGDY NIE BĘDZIECIE IŚĆ SAM_! ?️‍??️‍⚧

Źródło
Opublikowano: 2021-05-31 19:50:34