Udałam się dziś na Komisariat Policji w Oleśnicy aby zgłosić naczepy z drastyczn

Razem Wrocław:

Udałam się dziś na Komisariat Policji w Oleśnicy aby zgłosić naczepy z drastycznymi treściami (tzw.płodobusy) w przestrzeni publicznej, w tym m. in. pod oleśnickim szpitalem.

Mamy aktualnie szczyt 3. fali pandemii, również w oleśnickim szpitalu umierają nam bliscy, tymczasem tzw. fundacje pro-life nie mają kręgosłupa moralnego, zmuszając ludzi do oglądania takich makabrycznych (i zakłamanych!!) treści w przestrzeni publicznej. Nie zważają na to, że widzą je osoby z doświadczeniem poronienia oraz młode dzieci. Nie zważają na to, że stykają się z nimi osoby z zaburzeniami depresyjnymi i lękowymi.

Kiedy po raz kolejny mijałam ten okropny samochód nie mogłam już dłużej być obojętna, czy… Ещё


Нет описания фото.

Źródło
Opublikowano:

Mamy to! Złożyliśmy właśnie u Marszałek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pakiet U

Razem Wrocław:

Mamy to! 💪 Złożyliśmy właśnie u Marszałek Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pakiet Ustaw Konopnych! ☘️💚 Projekty naszych ustaw dotyczą:
1. konopi włóknistych (nowa ustawa)
– uchylenie obowiązku rejonizacji i wprowadzenie obowiązku zgłaszania upraw
– rozszerzenie katalogu zastosowań konopi włóknistych
– zwiększenie dopuszczalnego poziomu THC do 0,30% 2. marihuany medycznej
– umożliwienie uprawy konopi innych niż włókniste na potrzeby przemysłu farmaceutycznego i nasiennictwa oraz nadzoru nad tymi uprawami;
– wprowadzenie do polskiego porządku prawnego pojęć „stan po użyciu tetrahydrokannabinolu” i „stan upojenia tetrahydrokannabinolem”, analogicznych do stanu po użyciu alkoholu i stanu… Ещё

Нет описания фото.Возможно, это изображение 5 человекВозможно, это изображение 3 человекаВозможно, это изображение 3 человека и люди стоят

Źródło
Opublikowano:

KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI 2021 – UZUPEŁNIENIA DO ŻYCIORYSU

Razem Warmińsko-Mazurskie:

KRZYSZTOF KAMIL BACZYŃSKI 2021 – UZUPEŁNIENIA DO ŻYCIORYSU

Czytając tekst uchwały sejmowej o ustanowieniu 2021 rokiem Krzysztofa Kamila Baczyńskiego trochę się zdziwiłem. Przytoczony w niej życiorys poety od razu wydał mi się dziwnie sklejony tylko z momentów życia przystających do potrzeb propagandowych obecnej władzy. Kiedyś trochę bardziej interesowałem się Baczyńskim i dobrze pamiętam, że angażował i zachowywał się w taki sposób, za który dzisiaj dostałby z miejsca łatkę „lewak”. Dlatego postaram się napisać trochę o tych nieeksponowanych fragmentach życiorysu.

Przy okazji organizatorom Marszu Niepodległości życzliwie zalecałbym zastanowienie się, czy na pewno akurat ten poeta jest… Ещё


Возможно, это изображение 1 человекВозможно, это изображение 2 человекаВозможно, это изображение 9 человек

Źródło
Opublikowano:

MPK Wrocław na podwyżce cen biletów zarobi mniej niż obiecano, a może nawet nie

Razem Wrocław:

MPK Wrocław na podwyżce cen biletów zarobi mniej niż obiecano, a może nawet nie zarobi nic – szacunki podawane przez magistrat są wynikiem dziwnej analityki urzędników, przyklepanej przez zwasalizowanych radnych miejskich

Pamiętacie przegłosowaną niedawno radykalną podwyżkę cen biletów MPK? Magistrat szacował uzyskane dzięki niej wpływy na 35,7mln złotych. Akcja Miasto zapytała jak urzędnicy doszli do tej liczby – i po przeczytaniu odpowiedzi dopadło nas zwątpienie.

Z lekcji przedsiębiorczości albo codziennych zakupów znacie zapewne zasadę, że im coś jest droższe, tym mniej tego kupujemy (tzw. elastyczność cenowa popytu). Magistrat chyba o tym zapomniał, bo założył radośnie, że po podwyżce… Ещё


Нет описания фото.Нет описания фото.

Źródło
Opublikowano:

Na załączonym obrazku, pożyczonym z Twittera, widzicie pytanie z tegorocznej oli

Razem Poznań:

Na załączonym obrazku, pożyczonym z Twittera, widzicie pytanie z tegorocznej olimpiady z języka angielskiego, którą organizuje Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiła Lindego w Poznaniu. Autorem pytań jest Henryk Krzyżanowski.

W pytaniu zawarta jest sugestia, że osoby trans negują podstawy naukowe, podważając płeć, oraz chcą rozładować swój gniew, wyżywając się na tych, którzy nie wierzą w ideologię gender – szczególnie na kobietach jak J. K. Rowling, której nazywanie TERFem to mowa nienawiści.

Czy jak napiszę do Uniwersytetu, to będzie cenzura? Czy licealiści i licealistki informujące o tym pytaniu to cenzorzy? A może jednak jest tak, że zawieranie nacechowanych ideologicznie… Ещё


Нет описания фото.

Źródło
Opublikowano:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dwa dni przed zaplanowanym protestem mieszkańcó

Razem Wrocław:

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk dwa dni przed zaplanowanym protestem mieszkańców Kuźnik i ruchów ekologicznych zadecydował nie sprzedawać deweloperowi łąki pełniącej rolę klimatyzatora dla Wrocławia! ❌STOP EKOLOGICZNEJ ZAGŁADZIE!❌ ❗️Na Kuźnikach Magistrat planował zabudować sporą część wielkiej, retencyjnej łąki, która pełni rolę naturalnego klimatyzatora dla miasta. Ta decyzja została właśnie wycofana! Czekamy aż miasto zacznie podejmować takie decyzje systemowo w oparciu o wiedzę o troskę o ludzi i klimat, a nie tylko w wyniku desperackich prób ochrony przyrody przez mieszkańców i aktywistów. 💧Ta mokra, retencyjna łąka zapobiega nawałnicom, potrafi przyjąć spore ilości wody,… Ещё

Возможно, это изображение огонь, на открытом воздухе и текст

Źródło
Opublikowano:

GROŹNY OBRAZ Z PIZZERII ARESZTOWANY!

Razem Wrocław:


GROŹNY OBRAZ Z PIZZERII ARESZTOWANY! ?

Do jednej z wrocławskich pizzerii policja przyszła i aresztowała obraz na ścianie za „obrazę uczuć religijnych”. Brzmi absurdalnie? Bo to jest absurdalne.

Razem postuluje usunięcie z kodeksu karnego zapisu o obrazie uczuć religijnych. W ten sposób jedyną obrazą uczuć w pizzerii będzie co najwyżej obecność ananasa.

???


Źródło
Opublikowano: 2021-07-16 19:33:10

ZASKAKUJĄCO UDANA DECYZJA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA!

Razem Wrocław:


ZASKAKUJĄCO UDANA DECYZJA RADY MIEJSKIEJ WROCŁAWIA!

Na niedawno przeprowadzonej sesji Rady Miejskiej przegłosowano, by Wrocław wysłał wnioski o dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa. Pomoże to przejąć część udziałów z Towarzystwa budownictwa społecznego, a co za tym idzie – zainwestuje w budynki wielorodzinne z mieszkaniami na wynajem w trzech lokacjach:
Stabłowicka, Głubczycka, Żerniki 2.
Dodatkowo budynki mają mieć części wspólne zasilane dzięki fotowoltaice oraz mają posiadać system odprowadzania deszczówki.

Jest to bardzo dobra wiadomość!
Ceny mieszkań są skandalicznie wysokie, nie tylko na zakup jak i również na wynajem, a jakość życia tych mieszkań spada. Dlatego potrzeba ochrony mieszkańców przed flipperami i patodeweloperami, którzy tworzą osiedla na wzór chowu klatkowego – Miasto musi inwestować w mieszkalnictwo socjalne! Młodzi mieszkańcy, którzy dopiero zaczynają wchodzić w dorosłość również chcą móc zakupić mieszkanie o godnych warunkach, a nie przez lata wynajmować pokoje i płacić landlordom, którzy ceny zawyżają. Jest to również dużą stratą dla gospodarki miejskiej, która wraz z mieszkalnictwem socjalnym mogłaby się naprawdę rozwinąć, co również wpłynęłoby na rozwój miasta!

Cieszą nas również ekologiczne rozwiązania, które coraz częściej są stosowane w budownictwie.
Energia fotowoltaiczna mniej obciąża naszą planetę, dlatego ważnym jest jej rozpowszechnienie.
Odprowadzanie deszczówki jest również dobrym rozwiązaniem, bo niestety z powodu wszechobecnej betonozy powstają problemy, które rozwiązuje się właśnie takimi „podatkami od deszczu”.

We Wrocławiu potrzeba jeszcze więcej takich inwestycji, a my zamierzamy je wspierać i je rozwijać.

???


Źródło
Opublikowano: 2021-07-12 20:48:08

RZĄD PIS MA PIENIĄDZE NA WSZYSTKO, TYLKO NIE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA

Razem Wrocław:


RZĄD PIS MA PIENIĄDZE NA WSZYSTKO, TYLKO NIE NA SŁUŻBĘ ZDROWIA

“Projektowane rozwiązania zostaną sfinansowane ze środków budżetu Państwa (…). Przewiduje się, że łączny koszt przedsięwzięć realizowanych na podstawie projektowanych przepisów wyniesie na przestrzeni 10 lat około 2 mld 453 mln 230 tys. zł”

Jest to fragment uzasadnienia z przekazanego do sejmu przez naszego prezydenta (Andrzej Duda) traktujący o funduszach niezbędnych do odbudowy Pałacu Saskiego, Pałacu Bruhla i trzech kamienic przy ulicy Królewskiej w Warszawie.

Dużo pieniędzy prawda? No ale cóż… skoro prezydent uznał to za ważniejszy wydatek niż chociażby podwyżki dla pracowników służby zdrowia (przypominam że pandemia wciąż trwa i ci ludzie wciąż harują znacznie ponad swoje siły.

PiS ma, jak widać, swoje priorytety. A sam prezydent… czasem mam wrażenie, że lepiej już jak zamiast skupiania się na swojej funkcji to nie wiem… Lajkuje stopy na tiktoku.

A Wy jak myślicie? Odbudowa pałacu, czy poprawa warunków panujących w służbie zdrowia?

Głosujcie!

komentarz: Konrad Góra


Źródło
Opublikowano: 2021-07-09 21:04:29

LEPSZA CODZIENNOŚĆ DZIĘKI ZASŁONIĘTYM OKNOM?

Razem Wrocław:


LEPSZA CODZIENNOŚĆ DZIĘKI ZASŁONIĘTYM OKNOM?

Bardzo kiepska metoda reklamy Prawo i Sprawiedliwość, by swój plakat umieszczać na wysokość całej kamienicy i nie przejmować się jej mieszkańcami.

Jednak to nie jest tylko kwestia PiSu. W ciągu ostatnich miesięcy to już kolejny, tak gigantyczny baner który znajduję się w tym miejscu.
Bez uchwalonej ustawy krajobrazowej takie patologie marketingu są w pełni legalne!

Oczywiście, jesteśmy świadomi, że właściciele mieszkań muszą wyrazić zgodę i dostają za to pieniądze. Ale to przy założeniu, że Ci właściciele tu mieszkają, a nie wynajmują innym stawiając ich przed faktem dokonanym.

Reklamy muszą przestać odbierać komfort ludziom i szpecić krajobraz całego miasta! Zysk nie może przysłaniać ( :upside_down_face: ) dobra mieszkańców miasta!

Walczymy o to, by Wrocław został w końcu czystym miastem bez zbędnych i patologicznych reklam

???


Źródło
Opublikowano: 2021-07-07 12:31:27

Wrocławianie pod Ratusz! Rada Miejska głosuje Korytarz Ekologiczny Doliny Ślęzy!

Razem Wrocław:W OBLICZU KATASTROFY KLIMATYCZNEJ SUTRYK CHCE ZABUDOWAĆ TERENY ZALEWOWE

20 lat po powodzi tysiąclecia miasto chce budować na terenach zalewowych na Kuźnikach

Lasy to ważny element naszej walki o klimat. Drzewa wychwytują i gromadzą w sobie CO₂ z atmosfery, czym ratują nas przed jeszcze większą zapaścią klimatyczną. Jakiekolwiek wycinki teraz to podcinanie gałęzi, na której siedzimy.

Drzewa przyczyniają się też do obniżania temperatury w mieście. Nieprzypadkowo podczas fal upałów w parkach i lasach jest chłodniej. Podobny efekt na otoczenie ma jednak też zieleń miejska. Skutki jej usuwania mogliśmy zobaczyć w zestawieniu „Gazety Wrocławskiej” zawierającym najgorętsze miejsca Wrocławia. Lista składała się z ogołoconych z zieleni placów i betonowych pomników pychy byłego prezydenta Rafała Dutkiewicza.

Tak samo niebezpieczne jest planowanie budowy na terenach zalewowych. Obszary te są zbyt cenne przyrodniczo, by człowiek niszczył je na kolejne osiedle, które może stanąć gdzie indziej. Pozostawienie tych gruntów przyrodzie przyczynia się do złagodzenia przebiegu przyszłych powodzi, poprawia retencję, zwiększa bioróżnorodność, chroni przed upałami.

Wisząca nam nad głowami katastrofa klimatyczna już dawno powinna nam uświadomić, że człowiek nie jest panem tej planety. Jedyny sposób, w który możemy przetrwać i żyć w dobrobycie, to nauczenie się harmonijnego współistnienia z naturą. W wymiarze ekonomicznym z pomocą przychodzi tu model „obwarzanka”. A w wymiarze miejskim? Warto zacząć od ochrony terenów pochłaniających CO₂ i chroniących nas przed podtopieniami.

Komentarz: Filip Chudy

Źródło
Opublikowano: 2021-07-05 20:59:54

Lewica nie ma alergii na słowo “składka”, ale propozycja rządu jest kuriozalna.

Razem:

Lewica nie ma alergii na słowo “składka”, ale propozycja rządu jest kuriozalna. Sprowadza się do tego, żeby wziąć pieniądze z tych mediów, których władza nie kontroluje, i rozdać je tym mediom, które się władzy podobają. Za czymś takim oczywiście nie podniesiemy ręki.

Podatki sektorowe muszą być konstruowane uczciwie. To, co położył na stole Morawiecki, to nie sprawiedliwy podatek sektorowy, tylko ordynarne nadużycie władzy.

Rząd próbuje bronić ustawy, mówiąc, że to podatek dla gigantów. To nie jest prawda. Gazety mają niskie i spadające z miesiąca na miesiąc nakłady. Lokalne radia to często bardziej inicjatywy społeczne, niż prawdziwe biznesy. Porównywanie ich do Google’a czy Facebooka… Więcej

Źródło
Opublikowano:

Wrocławska komunikacja publiczna potrzebuje zmian. Badania prowadzone od wielu l

Razem Wrocław:


Wrocławska komunikacja publiczna potrzebuje zmian. Badania prowadzone od wielu lat w Danii czy Kanadzie wskazują, że tylko bezpieczny i wygodny miejski autobus lub tramwaj jest realną alternatywą dla samochodu. Oczywiście wspierać należy także ruch rowerowy i pieszy.
Nie można przy tym drastycznie podnosić cen biletów, gdyż usługi MPK muszą być dostępne. Nie zapominajmy, że w mieście przemieszczają się też osoby starsze, niezamożne, z niepełnosprawnością i dzieci. Ich prawa, potrzeby i głos w tej sprawie koniecznie trzeba uwzględnić. To nie jest niemożliwe.

W nieodległym Lipsku, mieście podobnym do Wrocławia, wiele osób zrezygnowało z prywatnego samochodu. Po prostu przestał być potrzebny.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-26 20:41:15

Co to jest: pionowe, wysokie na kilkadziesiąt metrów i oczyszcza powietrze?

Razem Poznań:


Co to jest: pionowe, wysokie na kilkadziesiąt metrów i oczyszcza powietrze? ?

Myślisz może: drzewo. Otóż nie! Takie właściwości ma rzekomo posiadać mural ku czci Jana Kulczyka, który Fundacja Festiwalu Malta oraz osoby z poznańskich środowisk akademickich i kulturalnych chcą namalować na jednej ze ścian dawnego hotelu Polonez przy al. Niepodległości.

Do stworzenia muralu o wielkości – bagatela – ok. 500 m kw. mają zostać wykorzystane „ekologiczne” farby, które na 1 m kw. pomalowanej powierzchni podobno pochłaniają tyle zanieczyszczeń, ile jedno drzewo.

Jacek Jaśkowiak ocenia pomysł jako „skromny i nienachalny” (zapewne w porównaniu np. ze spiżowym pomnikiem konnym Kulczyka na płycie Starego Rynku?). My oceniamy go jako pozbawiony dobrego smaku i memogenny. Żeby jednak krytyka była konstruktywna, przedstawiamy własne, alternatywne propozycje:
✔️ Mural ku czci Kazimiery Iłłakowiczówny, najbardziej znanej poznańskiej poetki (wizualizacja poniżej, można korzystać). Iłłakowiczówna powinna mieć swój mural nie tylko jako wybitna twórczyni, lecz także m.in. dlatego, że nie dorobiła się majątku na prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw i ukrywaniu fortuny w rajach podatkowych, żeby przypadkiem nie płacić podatków w… no cóż, Polsce i Poznaniu.
✔️ Zasadzenie 500 drzew. Ich zaletą jest nie tylko to, że oczyszczają powietrze znacznie skuteczniej niż „ekologiczne” farby (podobno jedno drzewo działa co najmniej tak samo dobrze, jak 1 m kw. powierzchni pomalowanej specjalną magiczną farbą!), ale też nie umożliwiają swoim rodzinom zbijania kasy na wątpliwych publiczno-prywatnych biznesach.
✔️ Pomalowanie WSZYSTKIEGO w mieście tą potężną ekologiczną farbą i ostateczne rozwiązanie problemu smogu w Poznaniu.

Liczymy na gorące poparcie poznańskich środowisk akademickich i kulturalnych! <3

Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 20:58:27

Wiedza w Polsce na temat związków zawodowych jest znikoma.

Razem Wrocław:


Wiedza w Polsce na temat związków zawodowych jest znikoma.
Czas to zmienić!


Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 17:30:53

Deszcze niespokojne potargały Twój sad, zalały po brzegi doniczki na balkonie al

Razem Poznań:


Deszcze niespokojne potargały Twój sad, zalały po brzegi doniczki na balkonie albo zrobiły kąpiel samochodowi w parkingu podziemnym? Albo ze strachem odśwież_ł_ś wiadomości o sali sportowej szkoły Twojego dziecka? Witaj w zabetonowanej rzeczywistości nadciągającej katastrofy klimatycznej!

Na te globalne tendencje składają się lokalne decyzje. Władze miejscowe chętnie „rewitalizują” kolejny plac na bardziej betonowy, dostawiając mobilne drzewa jak na Placu Kolegiackim. Zaprojektują północne planty wokół Starego Rynku tak, że jeszcze kawałek zieleni przeznaczą pod zabudowę. Do każdej ambitnej inwestycji w transport zbiorowy-tramwajowy (Nowa Naramowicka dziś, Nowa Głogowska może jutro) doleją po dwa pasma betonu w jedną stronę.

Nie musi tak być. W Razem wiemy, że nie każda trawa musi być skoszona i odwodniona, że nie każda niezagospodarowana działka to potencjalna parcela pod zabudowę I zysk dewelopera, że nie każda piędź ziemi musi być być utwardzona i utrudniać naturalny spływ deszczówki. Że drzewa i łąki chronią życie wielu innych gatunków, ale też nas samych.

Masz dość polityków, którzy dużo mówią o klimacie, załamują ręce i najwyżej myślą jak pomalować na zielono interesy deweloperki i innego biznesu?

Zmień ich Razem z nami!


Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 17:16:24

JUŻ DZISIAJ o 17:30 na naszej stronie odbędzie się stream traktujący o związkach

Razem Wrocław:


JUŻ DZISIAJ o 17:30 na naszej stronie odbędzie się stream traktujący o związkach zawodowych na stronie Razem Wrocław.

Stream zostanie poprowadzony przez wieloletniego związkowca Krzysztof Ratajek, który po prezentacji będzie odpowiadał na Wasze pytania!

W Polsce wiedza na temat związków zawodowych jest znikoma.
To trzeba zmienić!

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

TA WIEDZA MOŻE URATOWAĆ CI ŻYCIE


Źródło
Opublikowano: 2021-06-25 14:25:23

Wielu z nas wciąż wierzy, że matematyka to domena chłopców. To stereotypowe prze

Razem Wrocław:


Wielu z nas wciąż wierzy, że matematyka to domena chłopców. To stereotypowe przekonanie negatywnie wpływa na wiarę w siebie dziewczynek i ich rzeczywiste wyniki w naukach ścisłych.

Coraz więcej badań pokazują, że te różnice nie istnieją a wraz ze zmianami społecznymi, które przyniosły większą akceptację dla wyboru ścisłych ścieżek kariery przez dziewczynki, coraz więcej z nich wybiera przedmioty matematyczne.

Istnieje jednak dodatnia korelacja między równością płci a różnicą w wynikach testów matematycznych, bo na przykład w krajach gdzie wskaźnik równości płci jest wysoki, takich jak Szwecja czy Norwegia, dziewczynki i chłopcy osiągają takie same wyniki w testach matematycznych. Natomiast w Turcji (kraju o niskim wskaźniku równości płci) dziewczynki mają gorsze wyniki od chłopców.

Pokazuje to zatem, że to bardziej czynniki kulturowe mogą mieć wpływ na osiągnięcia matematyczne, niż uzdolnienia „biologiczne”.
Wiara dziewczynek w to, że mogą odnosić sukcesy w dziedzinach ścisłych może być podważana przez przekonania rodziców i nauczycieli, że dziewczynki są słabe z matematyki.

Wśród 35 krajów europejskich mniej niż 1 na 5 absolwentów kierunków technik komputerowych to kobieta. Nawet jeśli dziewczyny kończą studia z nauk ścisłych wybierają raczej zawód nauczycielki. Dane z krajów OECD pokazują, że 71% absolwentów kierunków ścisłych płci męskiej podejmuje profesjonalną pracę w dziedzinach fizyki, matematyki czy inżynierii, zaś u kobiet odsetek ten wynosi zaledwie 43%

W Polsce w roku akademickim 2018/2019 odsetek kobiet na politechnikach wyniósł 36% , a na kierunkach informatycznych tylko 14,6% .
Dziewczynki tracą zainteresowanie naukami ścisłymi zdecydowanie za szybko w trakcie swojej ścieżki naukowej, co stanowi poważny problem dla obecnego i przyszłego rynku pracy.

Jeśli nie pomożemy dziewczynkom rozwijać zdolności matematycznych, być może nigdy nie uda się zasypać „dziury kompetencyjnej” ani przygotować młodzieży do podejmowania wyzwań w świecie, w którym umiejętności techniczne są niezwykle ważne

Bez odpowiednich kompetencji ścisłych dziewczynki będą miały mniejszy udział w rozwiązywaniu problemów współczesnego świata.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-23 20:26:49

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się o sprawdzenie konstytucyjności zmian w u

Razem:

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się o sprawdzenie konstytucyjności zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PO i PiSu. To dobra informacja – wniosek Rzecznika przypomina, że to nie kolejna przepychanka między Kaczyńskim i Kopacz, a kwestia elementarnych standardów.

W demokratycznym państwie nie powinno się – jak Platforma – manipulować terminami, żeby zapewnić sobie możliwość wyboru dodatkowych sędziów. W demokratycznym państwie nie powinno się – jak PiS – przepychać w trybie pilnym zmian dotyczących kluczowych zasad funkcjonowania władz publicznych. W demokratycznym państwie prezydent nie powinien, przy pomocy tricku z zaprzysiężeniem, podważać zasady niezawisłości i… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-06-21 11:55:11

W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Razem Wrocław:


W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.

W tak upalne dni jak ostatnie możemy sobie łatwiej wyobrazić co czują uchodźcy klimatyczni.
Jeśli nie będziemy działać, Polakom w przyszłości grozi uchodźstwo klimatyczne… Już teraz brakuje wody w niektórych częściach Polski. A będzie tylko gorzej!

Kurtyny wodne w miastach? Miły pomysł. Ale drodzy samorządowcy, rozważcie może taki radykalny pomysł. Nie betonujcie!!! Wyjdźcie na jeden z tych zabetonowanych placów i powiedzcie… jak długo jesteście w stanie tam wytrzymać? W tym tragicznym upale?

Czas na zupełnie nową filozofię w gospodarowaniu wodą! W Polsce marnujemy wodę na potęgę: masowo osuszamy bagna i torfowiska, odwadniamy tereny pod uprawy, regulujemy rzeki, budujemy niepotrzebne stopnie wodne i spiętrzenia.
Do tego dochodzą szkodliwe i często niepotrzebne inwestycje, jak wielkie kopalnie odkrywkowe. W efekcie, woda zamiast krążyć w krajobrazie, szybciej spływa do morza. Wciąż chcemy wyprowadzać rozwiązania rodem z lat 60-tych ubiegłego wieku: budowa tam i sztucznych zbiorników wodnych.

Tymczasem naukowcy, Unia Europejska i organizacje pozarządowe mówią jasno: to jest przestarzałe podejście! Prowadzi do m.in. pogłębienia problemu suszy na obszarach rolniczych i wysychania lasów, a co za tym idzie, do wzrostu zagrożenia pożarowego.
Zamieniamy rzeki w betonowe koryta, więc woda spływa z nich szybciej.
Negujemy fakty naukowe, ignorujemy ekspertów, a organizacje pozarządowe, traktujemy jako wrogów. A tymczasem trzeba współpracować: korzystać z raportów przyrodników i słuchać postulatów aktywistów od lat zaangażowanych w ten temat.
Podstawowym działaniem adaptacyjnym jest zatrzymywanie wody w krajobrazie, a osiągnąć to można tylko przez spowalnianie spływu i zatrzymanie wód gruntowych.

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.Źródło
Opublikowano: 2021-06-20 20:03:13

FARSA W MPK – KOLEJNA PODWYŻKA CEN BILETÓW?

Razem Wrocław:


FARSA W MPK – KOLEJNA PODWYŻKA CEN BILETÓW?

Nasz członek Filip Chudy z komentarzem na temat MPK Wrocław i skandalicznymi decyzjami podejmowanymi przez radę miasta Wrocławia.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Wroclaw [Wroclove], Czy wrocławskie MPK dziś już…,Źródło
Opublikowano: 2021-06-18 20:59:34