God morgen! Miło jest nam poinformować, że Potężny Duń… Adrian Zandberg został przewodniczącym polsko-duńskiej grupy p

Razem:

God morgen! Miło jest nam poinformować, że Potężny Duń… Adrian Zandberg został przewodniczącym polsko-duńskiej grupy parlamentarnej! Gratulujemy! Najlepsze życzenia płyną również do Maciej Konieczny, który został współprzewodniczącym grupy polsko-palestyńskiej!
🇵🇱+🇩🇰=❤️
🇵🇱+🇵🇸=❤️


Źródło
Opublikowano: 2020-09-18 10:56:24

Obejrzyj Czas skończyć z chowem klatkowym!

Razem:


Tak dla zakazu hodowli zwierząt na futra! Jednak pójdźmy dalej! Skończmy z chowem klatkowym. Zobaczcie wystąpienie Magdalena Biejat!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 19:47:22

Obejrzyj Futra to fanaberia! Futra to tortury!

Razem:


Musicie to zobaczyć! Futra to fanaberia! Futra to tortury! Maciej Konieczny ostro o fermach futrzarskich!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 16:59:39

Zawsze jesteśmy po stronie zwierząt! Nasze polityczki i nasi politycy głosują z

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🦊🐷🐶 Zawsze jesteśmy po stronie zwierząt! Nasze polityczki i nasi politycy głosują za 5 dla zwierząt!

Od dwóch dni w sejmie trwają dyskusje nad zmianą ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw, o zmianie ustawy o ochronie zwierząt.

Uważamy, że nadszedł czas, aby zakończyć barbarzyńską hodowlę zwierząt na futra, niehumanitarny ubój czy okrutne traktowanie zwierząt domowych i cyrkowych. Czas na zakończenie dorabiania się na cierpieniu zwierząt bezdomnych i wzmocnienie organizacji społecznych oraz służb weterynaryjnych!

Nie zgadzamy się również na utożsamianie milionerów, którzy dorobili się na torturowaniu zwierząt futerkowych z rolnikami. Hodowla na mięso nie jest tym samym co zaspakajanie gustów modowych, ale po likwidacji tego przemysłu będziemy jednocześnie walczyć dla jego pracowników o zapewnieniu im pracy, w której nie będą musieli nikogo krzywdzić. To naszym rolnikom, a nie biznesowi futrzarskiemu potrzeba dziś jak nigdy wsparcia od Polek i Polaków. Najpiękniejszą rolniczą tradycją są małe wiejskie przetwórnie, serowarnie, sklepiki i prowadzony w nich handel detaliczny płodami rolnymi. Wielkie biznesy, w tym futerkowe je niszczą.

Partia Lewica Razem od zawsze stoi po stronie zwierząt. Nasze członkinie i nasi członkowie brały i brali już udział w protestach przeciwko ich złym traktowaniu. Wspierają organizacje, które walczą o ich prawa. Opiekują się zwierzętami, również hodowlanymi.
Jesteśmy za tym, aby Polska była wygodnym domem – również dla zwierząt!

[Grafika dołączona do wpisu: Składa się ze zdjęć osób ze zwierzętami, w większości są członkiniami i członkami partii Lewica Razem. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 14:54:08

Obejrzyj Konieczny o sprawiedliwym prawie spadkowym

Razem:Zobaczcie to! Dzieciaki z domów dziecka nie powinny płacić podatku spadkowego!

Trzeba za to wprowadzić normalny, europejski podatek od dziedziczenia ogromnych fortun. Wielu najbogatszych jest nimi nie przez pracę i zdolności, ale dlatego, że umarł im ojciec. Maciej KoniecznyŹródło
Opublikowano: 2020-09-17 11:51:17

Zandberg: Lewica to państwo, które nie miga się od odpowiedzialności

Razem:

"Pokazaliśmy już, że potrafimy znaleźć poparcie dla naszych pomysłów, także w nieoczywistych środowiskach. Tak udało się nam przeforsować zasadę, że jeśli firma dostaje kasę z budżetu na restrukturyzację, to te pieniądze nie mogą trafić do kieszeni prezesów. Doprowadziliśmy do tego, że świadczenia objęły pracowników na śmieciówkach, rząd pod naszą presją wprowadził ułatwienia w dostępie do tych środków. Jesteśmy też dosyć uparci. Tak długo tłukliśmy temat zbyt niskich zasiłków dla bezrobotnych, aż w końcu ministerstwo się złamało i podniosło świadczenie".

Zandberg: Lewica to państwo, które nie miga się od odpowiedzialności

Rozmowa Pauliny Siegień.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-17 07:50:33

Apelujemy do władz Wrocławia o przełożenie w czasie podwyżki cen biletów MPK N

📢 Apelujemy do władz Wrocławia o przełożenie w czasie podwyżki cen biletów MPK ❗️ Na czwartkowej (17 września) sesji rady miejskiej Wrocławia głosowana będzie petycja Partia Zieloni Wrocław, aby w tej sprawie przeprowadzić najpierw konsultacje społeczne. Jako Razem Wrocław namawialiśmy radnych, żeby głosowali przeciwko podwyżce: https://www.facebook.com/razem.wroclaw/posts/2581753918756515.

Wtedy stracili okazję, żeby zagłosować rozsądnie. Nie chodzi tu już nawet o to, czy uważają, że przerzucanie kosztów kryzysu wywołanego epidemią 😷 na mieszkanców jest ok (naszym zdaniem nie). Zgodnie z danymi przytoczonymi przez Towarzystwo Upiększania Miasta Wrocławia tutaj: https://www.facebook.com/TUMWro/posts/3411979222201217 podwyżka przyniesie w najlepszym przypadku niewielki wzrost dochodów, a w najgorszym nawet straty! 😕 Ludzie będą rezygnowali z korzystania z komunikacji miejskiej, lub decydowali się zaryzykować jazdę bez biletu. Drodzy radni macie okazję naprawić swój błąd!

Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 21:18:19

Obejrzyj Zandberg w obronie praw zwierząt!

Razem:Nie przegapcie tego! Adrian Zandberg: Wbrew temu, o czym marzy pan Bosak, Polacy nie są barbarzyńcami. I skończcie z tymi godnymi pożałowania lamentami z brunatnych ław!

Tak dla praw zwierząt!Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 20:19:37

Przed nami Tydzień Zrównoważonego Transportu.Jak często jeździcie rowerem i tran

Razem Podkarpackie:

Przed nami Tydzień Zrównoważonego Transportu.Jak często jeździcie rowerem i transportem zbiorowym? 🚴‍♀️🚌

W naszym regionie, niestety, transport publiczny leży, kolej obumiera, do wielu wsi nie dociera żaden autobus. Będziemy robić wszystko, aby to zmienić.

Lewica stawia na rozwój transportu rowerowego, kolejowego i autobusowego. Będziemy dążyć, do budowy transportu publicznego na europejskim poziomie!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 17:47:59

Typowy PiS Kolanem chce przepchnąć skandaliczne zapisy o bezkarności! Zgodnie z

Razem:

Typowy PiS❗️ Kolanem chce przepchnąć skandaliczne zapisy o bezkarności! Zgodnie z przepisem będzie można kraść, oszukiwać, używać siły i przemocy, wystarczy, że przykryje się to „walką z pandemią”. Jesteśmy przeciwko takim nadużyciom. Będziemy głosować przeciw PiSowskiej #BezkarnośćPlus❗️BezkarnośćPlus

Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 16:22:48

Rusza Sejm! Dziś pierwsze wrześniowe posiedzenie. Dostałem od Was bardzo wiele w

Razem:

Rusza Sejm! Dziś pierwsze wrześniowe posiedzenie. Dostałem od Was bardzo wiele wiadomości z pytaniami, jak będę dziś głosować:

ZA zakazem hodowli zwierząt na futra i niehumanitarnego uboju zwierząt. Czas skończyć z tym barbarzyństwem!

PRZECIW ustawie 539, z oczywistych powodów. Prawa nie powinno się pisać pod konkretną osobę. Nie widzę powodu, żeby dawać urzędnikom publicznym tak szeroki immunitet.

Dziś, po długim oczekiwaniu, powołamy także oficjalnie Parlamentarną Grupę Polsko-Palestyńską.

A jutro – debata nad zmianami w budżecie. Rząd niestety uznał, że kryzys to dobry czas na rozdmuchiwanie wydatków zbrojeniowych. Na takie priorytety nie ma naszej zgody. Te pieniądze są potrzebne na ochronę zdrowia i pomoc dla osób, które tracą pracę!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 13:24:54

Adrian Zandberg: Rusza Sejm! Dziś pierwsze wrześniowe posiedzenie. Dostałem od W

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Adrian Zandberg: Rusza Sejm! Dziś pierwsze wrześniowe posiedzenie. Dostałem od Was bardzo wiele wiadomości z pytaniami, jak będę dziś głosować:

ZA zakazem hodowli zwierząt na futra i niehumanitarnego uboju zwierząt. Czas skończyć z tym barbarzyństwem!

PRZECIW ustawie 539, z oczywistych powodów. Prawa nie powinno się pisać pod konkretną osobę. Nie widzę powodu, żeby dawać urzędnikom publicznym tak szeroki immunitet.

Dziś, po długim oczekiwaniu, powołamy także oficjalnie Parlamentarną Grupę Polsko-Palestyńską.

A jutro – debata nad zmianami w budżecie. Rząd niestety uznał, że kryzys to dobry czas na rozdmuchiwanie wydatków zbrojeniowych. Na takie priorytety nie ma naszej zgody. Te pieniądze są potrzebne na ochronę zdrowia i pomoc dla osób, które tracą pracę!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 12:08:27

Solidarność z uchodźcami z Morii – dość polityki obozów, murów i krat

Razem Warszawa:


8 września w obozie dla uchodźców na Lesbos wybuchł pożar. Spłonęło 80% powierzchni obozu, a bez tej ostatniej namiastki schronienia zostało 13 tysięcy ludzi. Od kilku dni uchodźcy koczują na ulicach, nie tylko bez dachu nad głową, ale często również bez dostępu do wody i pożywienia, narażeni na epidemię i ataki prawicowych band. Tymczasem Unia Europejska po raz kolejny umywa ręce.

Przyjdźcie jutro razem z nami zaprotestować przeciw skandalicznemu traktowaniu ludzi. Wspólnie pokażmy solidarność z uchodźcami!

Źródło
Opublikowano: 2020-09-15 19:13:43

Halo, Wrocław, słyszymy się? ;) Stolica Dolnego Śląska to pierwszy przystanek na mapie regionalnych konwencji Lewicy Ju

Razem:

Halo, Wrocław, słyszymy się? 😉 Stolica Dolnego Śląska to pierwszy przystanek na mapie regionalnych konwencji Lewicy 🌹 Już w tę sobotę będziecie mogli uczestniczyć w naszych panelach dyskusyjnych. Na nich wystąpi m.in. Adrian Zandberg. Co w programie? Zajrzyj w komentarze!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-15 17:40:14

Obejrzyj Miliardy na karabiny, a grosze na ochronę zdrowia!

Razem Warmińsko-Mazurskie:


Miliardy na karabiny, a grosze na ochronę zdrowia. Czy PiS chce do koronawirusa i nowotworów strzelać?! Zobaczcie mocne wystąpienie Marcelina Zawisza!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-15 15:12:30

Obejrzyj Zostawmy czyste środowisko następnym pokoleniom – Gosek-Popiołek na Jesiennej Ramówce Lewicy

Razem:


W dobie kryzysu klimatycznego dbanie o środowisko to priorytet. Dlatego nowelizujemy prawo wodne. Zobaczcie wystąpienie Daria Gosek-Popiołek na Jesiennej Ramówce Lewicy.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-15 15:04:24

Obejrzyj PiS chce walczyć czołgami z kryzysem?

Razem:


Czy PiS naprawdę chce walczyć z kryzysem gospodarczym strzelając do niego z czołgów? Maciej Konieczny nie zostawia suchej nitki na nowelizacji budżetu! Zobaczcie, bo tego nie pokażą w TVP!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-14 16:55:44

Powszechny Spis Rolny!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

🚜 Powszechny Spis Rolny!

Od początku września do końca listopada 2020 r. na terenie naszego kraju trwa obowiązkowy spis gospodarstw, które prowadzą działalność rolniczą!

Rolniczki i rolnicy pytane/pytani są między innymi o powierzchnię gruntów, liczbę zwierząt gospodarskich, uprawy rolne i ogrodnicze. Zbierane są również dane o liczbie ciągników, maszyn rolniczych i budynków gospodarskich, ale tylko tych związanych z prowadzoną produkcją rolniczą. Dane zebrane w spisie służyć będą między innymi do opracowania programów rozwojowych polskiego rolnictwa i obszarów wiejskich i realnie przełożą się na wielkość środków, które Polska otrzymuje na programy rozwojowe dla rolnictwa.

Jak przeprowadzany jest Powszechny Spis Rolny

Podstawowe metody samospisu:
– internetowy – poprzez formularz spisowy dostępny na stronie GUS, polegający na weryfikacji, aktualizacji i uzupełnieniu danych – link w komentarzu,
– przez telefon – infolinia spisowa: 22 279 99 99,
– bezpośredni – w najbliższym urzędzie gminy lub urzędzie statystycznym.

Uzupełniające metody wywiadu:
– telefoniczny – przeprowadzony przez rachmistrza spisowego,
– bezpośredni – przeprowadzony przez rachmistrza wyposażonego w przenośne urządzenie mobilne.

Rolnictwo jest jednym z filarów, na którym opiera się Polska. To osoby pracujące na roli dostarczają nam produkty, które spożywamy w naszych domach. Dbajmy o nich i stawiajmy na lokalnych producentów!

[Grafika dołączona do wpisu: W tle zdjęcie zrobione podczas prac rolnych, udostępnione na wolnej licencji. Na środku na górze napis: ”POWSZECHNY SPIS ROLNY 2020”. Poniżej napisy ”Od początku września do końca listopada 2020 r. / na terenie naszego kraju trwa obowiązkowy spis / gospodarstw, które prowadzą działalność rolniczą!”. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-14 15:28:36

Dzięki Teo Łagowska strona, Ania Kowalczyk Derlęga, Franek Broda, Chrystian Pawe

Dzięki Teo Łagowska strona, Ania Kowalczyk Derlęga, Franek Broda, Chrystian Paweł Szpilski – Lewica Razem i innym osobom, które zorganizowały kontrę, osoby przechodzące obok Wrocław Główny mogły poczuć, że stacjonującej w tym miejscu nienawistnej kampanii bzdur pod adresem osób LGBT ktoś wychodzi przeciw.

My wszyscy, tak samo jak Teo, mamy milion rzeczy do roboty i tym bardziej potrzebujemy bohaterskich osób, które tam staną wtedy kiedy trzeba i powiedzą głośno NIE. Może nam się wydaje, że te bzdury wystarczy zostawić w spokoju, bo nikt w nie nie wierzy. Kto by chciał być dzisiaj tym złym, dyskryminującym, kto może być aż tak ślepy na współczesną wiedzę i zamykać oczy i uszy na słowa osób LGBT, które nie są już niewidoczne i zabierają głos. Jak można tak mało wiedzieć, jak można być tak okrutnym?

Ale znaleźli się oni, z ich kampanią za miliony złotych, zbierają setki tysięcy podpisów pod swoimi ustawami. Chcą zakazać edukacji seksualnej i marszów równości, podżegają do fizycznej przemocy, mówią obrzydliwe rzeczy o osobach LGBT. Nie, nie mogliśmy udawać, że to się nie dzieje!

Źródło
Opublikowano: 2020-09-12 18:12:07

Dzięki filmowemu reportażowi zrobionemu dzięki Otwarte Klatki głośno jest ostatn

Razem Warszawa:

Dzięki filmowemu reportażowi zrobionemu dzięki Otwarte Klatki głośno jest ostatnio o okrucieństwie hodowców zwierząt futerkowych. Poseł Kaczyński zapowiedział złożenie w Sejmie ustawy zakazującej takich hodowli i mamy nadzieję, że tym razem okaże się bardziej słowny niż 3 lata temu, kiedy słyszeliśmy podobne zapowiedzi, z których niestety nic nie wynikło.
Razem od początku swojego istnienia postuluje pełen zakaz hodowli zwierząt futerkowych, więc o głosy naszych posłanek i posłów jesteśmy spokojni. Liczymy, że w obecnym Sejmie znajdzie się większości ludzi wrażliwych na bezsensowne cierpienie zwierząt i ustawa zostanie w końcu przyjęta. Będzie to ważny krok w stronę poprawy dobrostanu wszystkich zwierząt hodowlanych.
Apelujemy do parlamentarzystów i parlamentarzystek wszystkich partii: odwagi! Niech interesy nielicznej grupy hodowców nie przesłonią Wam dobra zwierząt!

[Grafika: Zdjęcie śpiącego, zwiniętego w kulkę liska polarnego i tekst: "Chcemy całkowitego zakazu zabijania zwierząt na futra!".]


Źródło
Opublikowano: 2020-09-11 13:46:24

Nie dla mowy nienawiści i brunatnych zgromadzeń na polskich ulicach!

Razem Pomorze:

Nie dla mowy nienawiści i brunatnych zgromadzeń na polskich ulicach!

W mieście wolności i solidarności nietolerancja nie przejdzie!

12 września, spotkają się tzw. „narodowcy”, samozwańczy „patrioci” i „obrońcy wiary” by zgnieść „tęczową zarazę” w bastionie „skrajnej lewicy”, Gdańsku. Nie dopuszczają innej wizji świata niż ich własna, odmawiają przy tym praw człowieka i szacunku „innym”.
Wykorzystują niedoskonałości polskiego prawa do podsycania nienawiści.

Miasto Gdańsk okazuje się być bezradne wobec tego typu zgromadzeń, a ich organizatorzy chełpią się ową bezradnością w mediach społecznościowych. Obnoszą się z dumą, że nikt im nie przeszkodzi propagować nienawiść w centralnym punkcie Głównego Miasta, pod Dworem Artusa.

„Tęczowa ofensywa kulturowa trwa i rozwija się w naszym kraju coraz szybciej. Jeśli chcemy ją zatrzymać musimy postawić jej stanowczy opór!”.
„…zamanifestuj przeciwko ich rewolucji teraz, kiedy znajdujemy się w przełomowym momencie dziejowym i w mieście, gdzie władze sprzyjają ruchom skrajnie lewicowym”.
„Skrajna lewica czuje się w naszym kraju bezkarna! Liberalno-lewicowe władze miast udają, że nie widzą problemu, albo nawet wspierają te środowiska”.
Tak zachęcają do udziału w manifestacji „Gdańsk przeciwko tęczowej agresji” jej organizatorzy – Młodzież Wszechpolska i Ruch Narodowy. Używają wojennej, patetycznej retoryki by zyskać radykalnych zwolenników i walczyć przeciw wspólnemu wrogowi – wszystkim „innym”. Wszystkim tym, którzy nie zgadzają się ich poglądami przyszywają łatkę zdrajcy, ojkofoba, zabierają patriotyzm i polskie obywatelstwo.

Na początku tego tygodnia Pani Prezydent Miasta Gdańska skomentowała na swoim profilu inne wydarzenie organizowane przez środowiska skrajnie prawicowe. Przypominamy, że Razem Pomorze pisemnie ostrzegało przed charakterem tego zgromadzenia.

„Po ludzku czuję się źle. Chyba wszyscy gdańszczanie czujemy się źle. Fakt, że po ulicach miasta, tak doświadczonego okrucieństwem wojny, maszerują w XXI wieku osoby z hasłami nacjonalistycznymi i wykluczającymi musi napawać smutkiem” – pisała Aleksandra Dulkiewicz 6 września po przemarszu tzw. „autonomicznych nacjonalistów”.

Urzędnicy kolejny raz staną przed dylematem prawnym i moralnym. Czy Konstytucja nie daje nam jasnej odpowiedzi w sprawie podobnych zgromadzeń, mowy nienawiści wobec osób LGBTQ+ i wszystkich „innych”, niepasujących do prawicowej wizji świata? Jak tym razem skomentuje bierność gdańskiego magistratu Pani Prezydent? Czy ponownie ograniczy się do wygodnego wpisu #sorrynotsorry po fakcie?

Przypominamy Pani Prezydent, że Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej mówi wprost:
Art. 30. Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych.
Art. 32, pkt 2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Wzywamy do stanowczego działania w obronie mieszkańców Gdańska!sorrynotsorry

Źródło
Opublikowano: 2020-09-11 11:06:45

Taką pocztówkę mamy dla Was dzisiaj z Rabki-Zdroju.

Razem Małopolska:

Taką pocztówkę mamy dla Was dzisiaj z Rabki-Zdroju.

"Drogie Osoby LGBTI+

Wszystko z Wami w porządku. Jesteście wspaniałe i silne. Jeśli Kościół zwraca się przeciwko Wam, to grzeszy Kościół, nie Wy.
Homofobia nie jest chrześcijańską wartością.

Jeśli zarzuca się wam niszczenie rodzin, to obnaża to tylko słabość polskiej rodziny. Homofobia nie łączy rodzin, ona je rozbija. Homofobia nie jest patriotyczna, ona dzieli kraj.

Jesteście dzielne, jesteście ważne i będziemy o Was walczyć.

Przyzwoici Rabczanie. "
Źródło
Opublikowano: 2020-09-10 18:35:53

Znacie to? Myśliwy zastrzelił X, bo pomylił X z dzikiem.

Razem Małopolska:

Znacie to? Myśliwy zastrzelił X, bo pomylił X z dzikiem.

Jaką możemy mieć pewność, że myśliwy, który nie potrafi odróżnić konia od dzika, nie zastrzeli naszego psa, albo nas samych podczas spaceru w lesie? Prawo myśliwego do polowania nie może być nadrzędne wobec naszego prawa do bezpiecznego spacerowania po lesie czy łące.

Nie będziemy mogli bezpiecznie cieszyć się przyrodą, dopóki nie będziemy ściśle regulować i kontrolować myśliwych. Dość przywilejów dla lobby myśliwskiego!


Źródło
Opublikowano: 2020-09-10 14:43:28