Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się o sprawdzenie konstytucyjności zmian w u

Razem:

Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się o sprawdzenie konstytucyjności zmian w ustawie o Trybunale Konstytucyjnym autorstwa PO i PiSu. To dobra informacja – wniosek Rzecznika przypomina, że to nie kolejna przepychanka między Kaczyńskim i Kopacz, a kwestia elementarnych standardów.

W demokratycznym państwie nie powinno się – jak Platforma – manipulować terminami, żeby zapewnić sobie możliwość wyboru dodatkowych sędziów. W demokratycznym państwie nie powinno się – jak PiS – przepychać w trybie pilnym zmian dotyczących kluczowych zasad funkcjonowania władz publicznych. W demokratycznym państwie prezydent nie powinien, przy pomocy tricku z zaprzysiężeniem, podważać zasady niezawisłości i… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-06-21 11:55:11

W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Razem Wrocław:


W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.

W tak upalne dni jak ostatnie możemy sobie łatwiej wyobrazić co czują uchodźcy klimatyczni.
Jeśli nie będziemy działać, Polakom w przyszłości grozi uchodźstwo klimatyczne… Już teraz brakuje wody w niektórych częściach Polski. A będzie tylko gorzej!

Kurtyny wodne w miastach? Miły pomysł. Ale drodzy samorządowcy, rozważcie może taki radykalny pomysł. Nie betonujcie!!! Wyjdźcie na jeden z tych zabetonowanych placów i powiedzcie… jak długo jesteście w stanie tam wytrzymać? W tym tragicznym upale?

Czas na zupełnie nową filozofię w gospodarowaniu wodą! W Polsce marnujemy wodę na potęgę: masowo osuszamy bagna i torfowiska, odwadniamy tereny pod uprawy, regulujemy rzeki, budujemy niepotrzebne stopnie wodne i spiętrzenia.
Do tego dochodzą szkodliwe i często niepotrzebne inwestycje, jak wielkie kopalnie odkrywkowe. W efekcie, woda zamiast krążyć w krajobrazie, szybciej spływa do morza. Wciąż chcemy wyprowadzać rozwiązania rodem z lat 60-tych ubiegłego wieku: budowa tam i sztucznych zbiorników wodnych.

Tymczasem naukowcy, Unia Europejska i organizacje pozarządowe mówią jasno: to jest przestarzałe podejście! Prowadzi do m.in. pogłębienia problemu suszy na obszarach rolniczych i wysychania lasów, a co za tym idzie, do wzrostu zagrożenia pożarowego.
Zamieniamy rzeki w betonowe koryta, więc woda spływa z nich szybciej.
Negujemy fakty naukowe, ignorujemy ekspertów, a organizacje pozarządowe, traktujemy jako wrogów. A tymczasem trzeba współpracować: korzystać z raportów przyrodników i słuchać postulatów aktywistów od lat zaangażowanych w ten temat.
Podstawowym działaniem adaptacyjnym jest zatrzymywanie wody w krajobrazie, a osiągnąć to można tylko przez spowalnianie spływu i zatrzymanie wód gruntowych.

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.Źródło
Opublikowano: 2021-06-20 20:03:13

FARSA W MPK – KOLEJNA PODWYŻKA CEN BILETÓW?

Razem Wrocław:


FARSA W MPK – KOLEJNA PODWYŻKA CEN BILETÓW?

Nasz członek Filip Chudy z komentarzem na temat MPK Wrocław i skandalicznymi decyzjami podejmowanymi przez radę miasta Wrocławia.

Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, Wroclaw [Wroclove], Czy wrocławskie MPK dziś już…,Źródło
Opublikowano: 2021-06-18 20:59:34

Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, PiS praktycznie w całości zagłosowało ZA

Razem Wrocław:


Podczas dzisiejszego posiedzenia Sejmu, PiS praktycznie w całości zagłosowało ZA ODRZUCENIEM poprawek Senatu dotyczących podwyżek pensji dla pielęgniarek i położnych. Tylko 3 osoby nie przyłożyły do tego ręki, a i to też dlatego, że Macierewicz był nieobecny.

Prawie cała opozycja głosowała PRZECIW ODRZUCENIU, kilka osób się wyłamało lub nie było obecnych. Niestety nic by to i tak nie zmieniło.
229 posłów i posłanek Prawie i Sprawiedliwości powiedziało stanowcze nie! dla poprawy warunków pracy dla położnych i pielęgniarek.

Bądźmy świadomi… coraz mniej osób decyduje się studiować pielęgniarstwo i położnictwo, a część z tych które się na to decydują – po prostu wyjeżdżają z kraju. Więcej pielęgniarek odchodzi na emeryturę lub rezygnuje z zawodu, aniżeli dochodzi nowego personelu.

Możecie być im wdzięczni za każdą godzinę dłużej spędzoną w szpitalu z powodu braku personelu, który mógłby się wami zająć.

A Wy, drogie pielęgniarki i położne, pamiętajcie o tym, że my ciągle pamiętamy o Was.

Tekst napisany przez naszą członkinię: Ania Chochół, dzięki!Źródło
Opublikowano: 2021-06-15 20:01:37

Olsztyński Okręg Partii Lewica Razem w mediach! Zapraszamy do wysłuchania dzisie

Razem Warmińsko-Mazurskie:

📻Olsztyński Okręg Partii Lewica Razem w mediach! Zapraszamy do wysłuchania dzisiejszej (14.06.2021 r.) audycji w Radio Olsztyn: My, Wy, Oni. O godzinie 17:15 gościć w niej będzie członkini naszego Okręgu – Małgorzata Matuszewska-Boruc! #radio #audycja #wystąpienie #reprezentowanie #Lewica #Razem #LewicaRazem #WarmiaiMazury #Okręg #Olsztyn #kraj #Polska


radio,audycja,wystąpienie,reprezentowanie,Lewica,Razem,LewicaRazem,WarmiaiMazury,Okręg,Olsztyn,kraj,Polska

Źródło
Opublikowano: 2021-06-14 12:06:17

Ostatnie miesiące to niebezpieczny flirt instytucji publicznych ze skrajną prawi

Razem:

Ostatnie miesiące to niebezpieczny flirt instytucji publicznych ze skrajną prawicą. Neofaszyści i antysemici uczestniczą na równych prawach w uroczystościach państwowych, są zapraszani na dyskusje w instytucjach publicznych, rasistowskie kapele organizują koncerty w miejscach publicznych.

Po przejęciu władzy przez PiS skrajna prawica rozpanoszyła się w instytucjach państwowych i w mediach. Dzięki przyzwoleniu ze strony rządzących, środowiska szerzące nienawiść są przekonane, że wolno im wszystko.

Czas powiedzieć DOŚĆ! Dlatego ruszamy z kampanią Zero Tolerancji. Pojawimy się wszędzie tam, gdzie władza będzie współpracowała ze skrajną prawicą. Nagłośnimy każdy przypadek flirtu instytucji… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-06-13 12:15:54

OSZUSTWA PODATKOWE SKUTKUJĄ ZŁYMI USŁAGAMI PUBLICZNYMI

Razem Wrocław:


OSZUSTWA PODATKOWE SKUTKUJĄ ZŁYMI USŁAGAMI PUBLICZNYMI

Niektóre państwa oparły swój model gospodarczy na ułatwianiu okradania społeczeństw innych państw. Walkę z tym warto prowadzić dobrze i skutecznie.

Ostatnio świat obiegła informacja, że państwa G7 proponują minimalną światową stawkę podatku korporacyjnego na poziomie 15%. O ile sama propozycja jest przełomowa, to jest za wcześnie na otwieranie szampana.

Alex Cobham z Sieci Sprawiedliwości Podatkowej podkreślił, że to jest kolejny przypadek, gdy państwa bogate próbują narzucić zasady wszystkim innym państwom. Zwrócił uwagę, że należy się z tą propozycją przenieść na forum ONZ, by wziąć pod uwagę zdanie ponad setki państw niż G7. Taka propozycja musi być ustalona i przyjęta demokratycznie.

Niska minimalna stawka oznacza też, że pozytywne skutki byłyby mniejsze niż mogłyby być przy stawce wyższej. Jest ryzyko, że państwa będą równać CIT w dół do poziomu 15%, co może dać efekt odwrotny niż zamierzony. W Polsce oznaczać to będzie, że utrzymanie państwa spadnie jeszcze bardziej na ludzi zarabiających między płacą minimalną a średnią. Cobham proponuje, by globalna stawka była więc na poziomie co najmniej 25%.

Niezależnie od zapowiedzi, niektóre państwa już torpedują starania o większą sprawiedliwość podatkową. Członkini G7 Wielka Brytania dąży już do wyłączenia City, londyńskiego centrum finansjery, z tego minimalnego podatku. Polska i Węgry również starają się storpedować te starania.

Jak widać, duch specjalnych stref ekonomicznych nie zaniknął. Szkoda, że rządowi trzeba przypominać: to nie ulgi podatkowe, a infrastruktura i kompetentna kadra tworzą warunki do rozwoju!
Razem od samego początku jest za walką z oszustami podatkowymi i ukróceniem nieskutecznej polityki ulg.

Fragment naszej deklaracji programowej:
Wprowadzimy klauzulę przeciw unikaniu opodatkowania, co da państwu realne narzędzie do walki z procederem wyprowadzania z Polski nieopodatkowanych zysków przez międzynarodowe koncerny.

💵💴💶💷Źródło
Opublikowano: 2021-06-11 15:29:12

Północny wiatr i Słońce kłóciły się o to, kto jest silniejszy. Wiatr zauważył po

Razem Wrocław:


Północny wiatr i Słońce kłóciły się o to, kto jest silniejszy. Wiatr zauważył podróżnika w płaszczu i powiedział – „kto zdoła rozebrać podróżnika z jego płaszcza jest najsilniejszy.”

Więc Północny Wiatr zaczął dąć i wiał najmocniej jak potrafił, a podróżnik tylko owinął się mocniej płaszczem i szedł do przodu pod wiatr.

„Teraz moja kolej”, powiedziało Słońce. Błyszczało, i promieniowało swoim światłem i nie minęło dużo czasu a już podróżny zdjął płaszcz i położył się szczęśliwy w cieniu drzewa.

Życzliwość i ciepło zawsze zwyciężają nad furią i siłą. Nigdy nie zapomnij świecić jak słońce.

Szczęśliwego Miesiąca Dumy!

PS. Wiem, że ta historia jest okropna. Dwa sadystyczne bóstwa znęcają się dla zabawy nad słabszym. Nie jest logicznym, dlaczego podróżnik cieszy się z tego, że gwałtowniej świecące słońce zaburza homeostazę jego organizmu, co grozi śmiercią z powodu udaru cieplnego. Zmuszony jest więc się rozebrać i zaprzestać podróży. Następnie jeszcze się cieszy, zupełnie jak zmanipulowany przedstawiciel klasy robotniczej albo inna zniewolona osoba.

PPS. Zignorujcie jednak ten nasz autoironiczny komentarz, bowiem nie o to tutaj chodzi.
Chodzi o to, żeby Wasze ciepło zwyciężyło z chłodem i pogardą wiejącą z prawej strony. A my zrobimy wszystko, by móc się dzielić naszym ciepłem.

☀️☀️☀️Źródło
Opublikowano: 2021-06-09 20:00:04

W poniedziałek, 7 czerwca lokalny oddział OZZPiP zorganizował strajk ostrzegawcz

Razem Warmińsko-Mazurskie:


W poniedziałek, 7 czerwca lokalny oddział OZZPiP zorganizował strajk ostrzegawczy. Pikieta rozpoczęła się pod Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym, skąd przeniosła się pod Urząd Wojewódzki. Członkowie olsztyńskiego okręgu Lewica Razem wspierali pielęgniarki i położne przez cały czas trwania demonstracji.

Tło tych protestów jest przerażające – przeciętny wiek pielęgniarki w Polsce – 53 lata – zbliża się z roku na rok do wieku emerytalnego. Pielęgniarki starzeją się wraz ze społeczeństwem! Powodem takiej sytuacji jest fakt, że przez ciężkie warunki pracy i płacy do zawodu nie przychodzi dostatecznie wiele osób, a wiele pielęgniarek zaraz po studiach emigruje za granicę. To największa grupa zawodowa w Polskiej ochronie zdrowia – prawie 230 tys. pielęgniarek i niemal 28 tys. położnych. Jeżeli nie zmienimy polityki wobec tej grupy zawodowej niechybnie czeka nas moment, w którym kadra pielęgniarska po prostu przejdzie na emeryturę i nie będzie nas miał kto leczyć!

Spór między Ministerstwem Zdrowia a związkami zawodowymi pielęgniarek i położnych dotyczy nowelizacji ustawy o sposobie ustalania minimalnego wynagrodzenia w ochronie zdrowia.

Ministerstwo Zdrowia również nie przygotowało żadnej podwyżki dla zdecydowanej większości pielęgniarek – pielęgniarki nie posiadające tytułu specjalisty, największa grupa zawodowa (prawie 160 tysięcy osób!) nie otrzyma żadnych podwyżek.

Lewica Razem od zawsze stoi po stronie praw pracowniczych!
Źródło
Opublikowano: 2021-06-08 11:21:46

Apel Razem do prawicy – Rzeczpospolita – rp.pl

Razem:

„Piszemy do Was, ludzi polskiej prawicy, bo wierzymy, że są wśród Was tacy, którzy z niepokojem patrzą na coraz groźniejsze działania partii rządzącej. Że – choć wiele nas różni – tak jak my, nie chcecie bezczynnie patrzeć na rozbijanie polskiej wspólnoty politycznej”

W jutrzejszej Rzeczpospolita – apel Partii Razem do polskiej prawicy. Dziś można go już przeczytać na stronie internetowej dziennika.

Apel Razem do prawicy – Rzeczpospolita – rp.pl

Źródło
Opublikowano: 2021-06-05 13:21:00

DZIĘKUJEMY ZA UDANĄ MANIFESTACJĘ

Razem Wrocław:


DZIĘKUJEMY ZA UDANĄ MANIFESTACJĘ

Wczoraj, na Placu Solnym we Wrocławiu, odbyła się manifestacja solidarnościowa organizowana przez Młodzi Razem – Dolnośląskie.

Na manifestacji wystąpił także członek Razem Wrocław Filip Chudy, którego wypowiedź możecie obejrzeć pod linkiem podanym w komentarzu, o czasie: 49:20.

Oczywiście pojawić musiała się rozkosznie głupiutka kontrmanifestacja ludzi, uważających że walka o równe prawa i sprawiedliwe traktowanie, jest jakiegoś rodzaju ciosem skierowanym w tradycyjną rodzinę i normalność.

Nawet przeciwnicy Unii Europejskiej się tam pojawili, co było naprawdę zaskakujące XD

Na szczęście udało się zignorować tę grupkę i udało się zsolidaryzować z pobitym chłopakiem na Wyspie Słodowej, ale także z innymi ofiarami prawicowej nagonki, tak fizycznymi, jak i psychicznymi.

Dziękujemy Wam wszystkim za przybycie, oraz Młodym Razem za świetną organizację!

Tak trzymać!

Autorem tego świetnego zdjęcia jest Bartosz Głasek. Dzięki!

✊💪✊💪


Źródło
Opublikowano: 2021-06-04 14:51:33