Z całego serca dziękuję za nagrodę w plebiscycie Kampania Przeciw Homofobii #Kor

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Z całego serca dziękuję za nagrodę w plebiscycie Kampania Przeciw Homofobii #KoronyRówności. Gratulacje także dla przyjaciół z sejmowych ław – Magdalena Biejat i Franek Sterczewski – i wszystkich nominowanych i nagrodzonych w tym roku.

To nagroda w kategorii życie polityczne – jestem za nią wdzięczna, ale marzy mi się, żeby pewnego dnia nie była potrzebna. Bo polityka i państwo nie muszą mieć wiele wspólnego z miłością. Państwo nie musi nas kochać. Ale państwo nie może dobrowolnej miłości zabraniać. Utrudniać. Udawać, że nie istnieje. I że nie istnieją ludzie, którzy chcą kochać tak jak chcą, nikogo nie krzywdząc.

Dlatego to w polityce potrzebna jest zmiana. My, sojuszniczki i sojusznicy ze świata polityki mamy wiele do zrobienia. Nowelizacja kodeksu karnego, tak, żeby przemoc motywowana homofobią była ścigana jak przestępstwa z nienawiści. Związki partnerskie i równość małżeńska. Edukacja antydyskryminacyjna w szkołach i wsparcie psychiatryczne i psychologiczne dla młodych ludzi. To konkrety, po walce o które nas – polityków i polityczki – poznacie. Dziękuję, że możemy ją z Wami prowadzić!KoronyRówności

Źródło
Opublikowano: 2020-09-28 10:11:19

Za brak przygotowania do drugiej fali pandemii odpowiada rząd – to jasne. Ale dl

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Za brak przygotowania do drugiej fali pandemii odpowiada rząd – to jasne. Ale dla Lewica jasne jest też, że choroba nie ma barw politycznych. Dlatego chcemy zwołania okrągłego stołu ws. drugiej fali koronawirusa . Przeciwko chorobie działajmy ponad podziałami!

https://www.google.com/…/lewica-chce-zwolania-okraglego-sto…

Krzysztof Gawkowski
Anna-Maria Żukowska


Źródło
Opublikowano: 2020-09-25 15:53:08

Pandemia koronawirusa bezlitośnie obnażyła słabości polskiego systemu. W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się polsc

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Pandemia koronawirusa bezlitośnie obnażyła słabości polskiego systemu. W szczególnie trudnej sytuacji znaleźli się polscy seniorzy, szczególnie narażeni nie tylko na następstwa choroby, ale też bezradność państwa. O tym, jaki wpływ ma pandemia na życie osób starszych i co państwo może dla nich zrobić już w piątek opowie doktor Rafał Bakalarczyk, ekspert w dziedzinie polityki senioralnej.

Serdecznie zapraszam jutro o godz. 18:00 na spotkanie otwarte w moim biurze poselskim przy ul. Haukego-Bosaka 17/1 we Wrocławiu.

Ze względu na bezpieczeństwo sanitarne, osoby chętne do udziału w spotkaniu proszone są o wcześniejsze potwierdzenie obecności mailowo na kontakt@dziemianowicz-bak.pl


Źródło
Opublikowano: 2020-09-24 09:31:32

Wszyscy wiemy, czym dziś żyje Nowogrodzka w Warszawie. Ale, jak lubi powtarzać poseł Marek Dyduch, "Polska to coś w

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Wszyscy wiemy, czym dziś żyje Nowogrodzka w Warszawie. Ale, jak lubi powtarzać poseł Marek Dyduch, "Polska to coś więcej". Dlatego wspólnie spotkaliśmy się dziś z mieszkańcami ziemi kłodzkiej, dla których jedną z kluczowych spraw jest rozstrzygnięcie trasy drogi S8. Mieszkańcy, samorządowcy i lokalni przedsiębiorcy turystyczni są zgodni – ta ważna inwestycja nie może powstawać kosztem ludzi, przyrody i potencjału turystycznego tego pięknego dolnośląskiego regionu.

Będziemy zabiegać, by ich głos został usłyszany!

Więcej na temat kontrowersyjnego przebiegu S8 ⬇️⬇️⬇️
https://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,26236071,s8-wroclaw-k…


Źródło
Opublikowano: 2020-09-21 20:13:23

W państwie, którego prezydent nazywa ludzi ideologią, w czasach, kiedy człowiek typowany na nowego ministra sprawiedli

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

https://www.koronyrownosci.pl/

W państwie, którego prezydent nazywa ludzi ideologią, w czasach, kiedy człowiek typowany na nowego ministra sprawiedliwości grozi działaczom społecznym sądem, w sytuacji, gdy coraz więcej pełnoprawnych obywateli i obywatelek w obawie przed przemocą i dyskryminacją rozważa wyjazd ze swojego kraju – stanie po stronie osób LGBT+ to po prostu obowiązek. Dziękuję Kampania Przeciw Homofobii za uznanie, że dobrze go wypełnieniam i nominację w plebiscycie #KoronyRówności. To dla mnie ogromna radość i wyróżnienie. Dziękuję!KoronyRówności

Źródło
Opublikowano: 2020-09-21 13:22:41

Nic o Was bez Was – nie zgadzamy się na ograniczanie konsultacji społecznych i p

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Nic o Was bez Was – nie zgadzamy się na ograniczanie konsultacji społecznych i pomijanie dialogu z organizacjami, stowarzyszeniami i związkami zawodowymi. Szczególnie kiedy chodzi konsultacje ustaw, które tych organizacji bezpośrednio dotykają!

Dlatego na dzisiejszym posiedzeniu Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży nie mogliśmy zgodzić się na pierwsze czytanie prezydenckiego projektu ograniczającego współpracę ngo-sów ze szkołami.

Zdecydowany głos Lewica i organizacji został wysłuchany! Ustawa musi poczekać do czasu, gdy głos w jej sprawie będzie mogła zabrać także strona społeczna 💪

Bogusław Wontor
Kretkowska Katarzyna – Lewica
Marcin Kulasek
ZNP
Źródło
Opublikowano: 2020-09-18 13:42:34

Dziś i jutro trwa ważne posiedzenie Sejmu, ale tuż po nim, w piątek zapraszam serdecznie na otwarcie mojego biura posels

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Dziś i jutro trwa ważne posiedzenie Sejmu, ale tuż po nim, w piątek zapraszam serdecznie na otwarcie mojego biura poselskiego w Oławie!

Do zobaczenia 18 września o godz. 18.00 w siedzibie oławskiej Rady Powiatu SLD przy ul. Kamiennej 4.
Źródło
Opublikowano: 2020-09-16 10:03:32

"Najwyższy czas zrozumieć, że nie istnieje coś takiego, jak neutralna edukacja.

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

"Najwyższy czas zrozumieć, że nie istnieje coś takiego, jak neutralna edukacja.

W programach nauczania, metodach wychowawczych, treściach kształcenia jedne wartości są eksponowane, inne rugowane – i to jest działanie polityczne, odzwierciedlenie dominującej ideologii.

Dlatego sam fakt, że PiS dostrzega w edukacji 'ideologiczny aparat państwa' jeszcze nie jest zagrożeniem. Groźna może być ideologia, której prawica chce podporządkować szkołę. Groźna może być skala tego podporządkowania. A najgroźniejsze może być to, że nie będzie komu się tej ideologii przeciwstawić. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, że szkoła zawsze będzie przestrzenią ścierania się wizji. Traktowanie szkoły jak technokratycznej maszynki do edukowania dzieci to też ideologia".

Zachęcam do lektury niedawnego wywiadu, jaki dla OKO.press przeprowadził ze mną Anton Ambroziak – w całości o edukacji, myśleniu wykraczającemu poza jedną kadencję i o tym, co polskiej szkole może i powinna dać lewica.

https://oko.press/adb-wotum-nieufnosci-wobec-ministra-eduk…/


Źródło
Opublikowano: 2020-09-13 10:25:34

Obejrzyj Wotum nieufności wobec ministra Piontkowskiego

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Tak, to będzie trudny rok szkolny. Żeby uczniowie, nauczycielki, rodzice i opiekunowie mogli przejść przez niego cali, zdrowi i z nową wiedzą, na czele MEN musi stać osoba odpowiedzialna i kompetentna. Taką osobą nie jest minister Piontkowski. Dlatego jako Lewica składamy wniosek o jego odwołanie.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-01 16:21:40

"Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowyc

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

"Akceptacja niezależnych od partii i pracodawców wolnych związków zawodowych"…

To 40 lat temu. A dziś?
Prawdziwa wolność i niezależność związków i związkowców to nadal zadanie do zrealizowania.

Dlatego w 40 rocznicę podpisania Porozumień Sierpniowych przyjechałam do Gdańska nie tylko, żeby "upamiętnić" i "uczcić " to, co wydarzyło się cztery dekady temu. Przyjechałam też spotkać się i wesprzeć człowieka – pracownika, związkowca – którego historia, dziejąca się tu i teraz, jest jedną z tych, które postulatów Solidarności nie pozwalają po prostu zamknąć w podręczniku. Dziękuję za to spotkanie.

(O sprawie pana Cezarego przeczytacie m.in. tu: https://www.tygodnikpowszechny.pl/ile-solidarnosci-w-centru…).Źródło
Opublikowano: 2020-08-31 11:11:08

Premier składa obietnice – my składamy ustawy!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Premier składa obietnice – my składamy ustawy!

Jeszcze w listopadzie Premier Morawiecki obiecywał wprowadzenie zmian w prawie, które poprawiłyby bezpieczeństwo najsłabszych uczestników ruchu drogowego. Obietnicy do dziś nie dotrzymał.

Tymczasem od początku wakacji na polskich drogach zginęło aż 397 osób. Każda z nich była czyimś dzieckiem, rodzicem, przyjacielem lub bliskim. Każda z tych tragedii powinna być dla polityków jak zimny prysznic. Dla mnie i dla Lewica jest. Dlatego, nie czekając dłużej na spełnienie rządowych obietnic, złożyliśmy w Sejmie projekt nowelizacji ustaw regulujących prawo drogowe.

Polskie drogi są jednymi z najbardziej śmiertelnych w Europie, a polskie prawo wciąż nie chroni dostatecznie słabszych uczestników ruchu drogowego. Najwyższy czas to zmienić!

https://tvn24.pl/…/zmiany-dla-kierowcow-pierwszenstwo-dla-p…


Źródło
Opublikowano: 2020-08-26 17:12:03

Miłość nie zna granic

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Miłość nie zna granic 🇵🇱🇪🇺

Tysiące kochających się par zostało rozdzielonych przez koronawirusa i związane z nim ograniczenia w możliwości przekraczania granic. Pary dwunarodowe, w których jedna osoba posiada obywatelstwo państwa spoza Unii Europejskiej i które nie pozostają ze sobą w związku małżeńskim, od miesięcy borykają się z przymusową separacją 😢.

Dziś deklarują, że są gotowe poddać się wszystkim niezbędnym procedurom, samodzielnie sfinansować swoje testy, odbyć kwarantannę – byle tylko móc ponownie spotkać się z najbliższymi sobie osobami.

Wraz z posłami i posłankami z klubu Lewica interweniujemy u premiera Morawieckiego w sprawie otwarcia granic dla takich osób. Bo dla nich przyjazd do Polski to miłość, nie turystyka!

Wanda Nowicka
Kretkowska Katarzyna – Lewica
Marcin Kulasek
Jan Szopiński
Daria Gosek-Popiołek
Wiesław Buż – Poseł na Sejm RP
Monika Falej
Paulina Matysiak
Magdalena Biejat
Marcelina Zawisza


Źródło
Opublikowano: 2020-08-21 18:43:46

Obejrzyj Zdaniem MEN testy na koronawirus nie są potrzebne w oświacie

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:Zdaniem MEN testy na #koronawirus, o które apeluje między innymi ZNP nie są potrzebne w oświacie, bo… rodzice nie powinni posyłać chorych dzieci do szkoły.

No, nie powinni. Tylko że:
1. Czasem jednak posyłają.
2. #Covid_19 bywa bezobjawowy.

MEN powinien to wiedzieć.
koronawirus,Covid_19

Źródło
Opublikowano: 2020-08-18 17:49:03