Zapraszamy na debatę online w sprawie protestów kobiet na Podkarpaciu po ogło

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Zapraszamy na debatę online w sprawie protestów kobiet na Podkarpaciu po ogłoszeniu wyroku Trybunału Konstytucyjnego.
Gościem specjalnym debaty będzie Posłanka Agnieszka Dziemianowicz-Bąk.


Źródło
Opublikowano: 2021-01-18 18:58:05

Przetestowano ponad 130 tys. nauczycieli klas I-III. Zakażonych ponad 2 tys. 400 osób

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Testy nauczycieli w czasie zamknięcia szkół nie mówią zupełnie nic o ryzyku zakażenia w szkołach. Do tego potrzeba testowania w trakcie stacjonarnej nauki!

Ale to spore badanie przesiewowe.
Co wynik aż 2% zakażeń mówi o realnej skali pandemii w Polsce?

Przetestowano ponad 130 tys. nauczycieli klas I-III. Zakażonych ponad 2 tys. 400 osób

Testy na SARS-CoV-2 wykonano u blisko 134 tys. nauczycieli klas I-III szkół podstawowych i pracowników szkół; wyniki otrzymało 122 tys. z nich. Pozytywny test na obecność koronawirusa otrzymały 2422 osoby tj. 2 proc. wszystkich, którzy otrzymali wyniki – poinformował resort edukacji i nau…

Źródło
Opublikowano: 2021-01-18 09:56:36

Polska otrzymała 1052 tys. dawek szczepionki, które władza podzieliła: 465 tys

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Polska otrzymała 1052 tys. dawek szczepionki, które władza podzieliła: 465 tys. na pierwsze i 587 tys. „zabezpieczonych” na drugie szczepienie.

Ale… nie da się wziąć drugiej dawki bez pierwszej. Dlaczego (dla kogo?) w drugiej puli jest o 122 tys. więcej dawek, niż w pierwszej?


Źródło
Opublikowano: 2021-01-12 17:32:22

„Nie ma szans na zaszczepienie w pierwszym kwartale nauczycieli, bo nie ma szc

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


„Nie ma szans na zaszczepienie w pierwszym kwartale nauczycieli, bo nie ma szczepionek, na co rząd ma ograniczony wpływ” – mówił 5 stycznia minister Dworczyk.
Czy rząd narzeka na brak szczepionek, ale ich nie zamawia? 🤔
#Moderna #COVID19 #szczepimysieModerna,COVID19,szczepimysie

Źródło
Opublikowano: 2021-01-10 18:34:41

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości szykują rewolucyjne zmiany w Kodeksie postęp

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Posłowie Prawa i Sprawiedliwości szykują rewolucyjne zmiany w Kodeksie postępowania ws. o wykroczenia. Otóż obecnie możemy odmówić przyjęcia mandatu – wówczas organ (np. Policja) występuje z wnioskiem o ukaranie do sądu, który to rozstrzyga, czy złamaliśmy przepisy i zasługujemy na karę. Co istotne – dopóki nie zapadnie orzeczenie, nie jesteśmy zobligowani do uiszczenia jakiejkolwiek kwoty w związku z mandatem, który miał być na nas nałożony. Zgodnie zaś z propozycją partii władzy NIE BĘDZIEMY MOGLI ODMÓWIĆ PRZYJĘCIA MANDATU, a o ewentualnym wstrzymaniu jego wykonalności będzie mógł zdecydować sąd (ale oczywiście nie będzie musiał tego zrobić). Co to oznacza?

1) Przyjęta zostanie filozofia -… More

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, profile pictureImage may contain: text that says 'w konsekwencji proponowanych regulacji, w szczególności przerzucenia ciężaru procesowego zaskarżenia mandatu na ukaranego, należałoby się spodziewać nacznego zmniejszenia wpływu spraw o wykroczenia do sądu. Ponadto wan postępowanie odciążyłoby funkcjonariuszy od składania dużej liczby wniosków o ukaranie, na rzecz przekazania do sądu materiałów sprawy.'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-09 16:34:18

Szczepmy nauczycieli i pracowników placówek oświatowych! Szkoła to miejsce n

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Szczepmy nauczycieli i pracowników placówek oświatowych!

Szkoła to miejsce nauki, ale szkoła to też miejsce pracy. A nauczyciele, pracownicy szkół i przedszkoli są szczególnie narażeni na zakażenie #Covid_19

Lewica apeluje do rządu o pilne szczepienia pracowników oświaty!Covid_19

Źródło
Opublikowano: 2021-01-08 17:39:18

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, to też miejsce pracy! Wysyłanie nauczycie

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Szkoła to nie tylko miejsce nauki, to też miejsce pracy!

Wysyłanie nauczycieli i pracowników oświaty bez szczepienia do szkół, o których wiadomo, że były ogniskami zakażeń w drugiej fali, to ryzykowanie zdrowia i życia pedagogów, pracowników i ich rodzin.

Szczepmy nauczycieli!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, profile pictureImage may contain: 1 person, text that says 'Czarnek: Na pewno od szczepienia nie uzależniamy powrotu do szkół PAP 05.01.2021 20:59'

Źródło
Opublikowano: 2021-01-06 15:07:36

EDIT: Udało się! Areszt domowy odwołany, minister zdrowia poinformował o zmian

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


EDIT: Udało się! Areszt domowy odwołany, minister zdrowia poinformował o zmianie rozporządzenia:
https://www.google.com/amp/s/www.money.pl/gospodarka/ferie-ministerstwo-pozwoli-dzieciom-na-samodzielne-wychodzenie-z-domu-przed-godzina-16-6593565409979200a.html%3famp=1

Nie ma szczepionki na depresję, nie ma szczepionki na samotność, nie ma szczepionki na fobię społeczną.
To wszystko grozi młodym, których rząd zamknął w ferie w areszcie domowym!

Dlatego interweniuję ws. zmiany rozporządzenia i natychmiastowego uwolnienia młodzieży z zamknięcia.


Źródło
Opublikowano: 2021-01-04 13:21:33

Rządzie, wypuść dzieci z aresztu domowego Wraz z młodzieżą i rodzicami apelu

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

❗Rządzie, wypuść dzieci z aresztu domowego❗
Wraz z młodzieżą i rodzicami apeluję o pilną zmianę rozporządzenia zakazującego dzieciom i młodzieży do lat 16 wychodzenia z domu w ciągu dnia.
https://www.wprost.pl/kraj/10404017/za-pare-miesiecy-bedziemy-mieli-epidemie-depresji-i-samobojstw-lewica-apeluje-do-rzadu-ws-ferii.html

W poniedziałek rozpoczynają się ferie zimowe. To czas, kiedy młodzież szkolna powinna odpocząć po trudach edukacji zdalnej, odetchnąć od komputera i przesiadywania w domu przed ekranem monitora.
Tymczasem rząd chce przez dwa tygodnie trzymać dzieciaki w domowym areszcie, zakazując im samodzielnego wychodzenia z domu między 8 a 16.00. Co to znaczy?
Jeśli Twoje dziecko… More

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, profile pictureImage may contain: 2 people, outdoor and closeupImage may contain: one or more people, people on stage and outdoorImage may contain: 2 people, people on stage, phone, crowd and outdoorImage may contain: 3 people

Źródło
Opublikowano: 2020-12-31 10:53:48

Konferencja prasowa odnośnie ferii w domu

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Konferencja prasowa odnośnie ferii w domu


Źródło
Opublikowano: 2020-12-30 15:14:49

"Po stronie Lewicy jedną z łączniczek między protestującymi na ulicy a poli

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

"Po stronie Lewicy jedną z łączniczek między protestującymi na ulicy a polityką w parlamencie była Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, która szybko dostrzegła, że opozycyjna klasa polityczna nie może być wyalienowana od tego, co dzieje się poza zabarykadowanym budynkiem Sejmu"

Dziękuję Rzeczpospolita i red. Michał Kolanko za umieszczenie mnie i #PosłankiLewicyAnna-Maria Żukowska i Joanna Scheuring-Wielgus – polityk – wśród wpływowych kobiet polskiej polityki w 2020 roku. A jeszcze bardziej dziękuję za dostrzeżenie, że "wpływ na politykę" to także otwieranie jej na to, co dzieje się na ulicach polskich miast i miasteczek.

https://www.rp.pl/…/312289934-Najbardziej-wplywowe-kobiety-…PosłankiLewicy

Źródło
Opublikowano: 2020-12-29 20:22:52

Życzę Wam, żeby już wkrótce spełniły się nasze wspólne życzenia: odzyskania bl

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Życzę Wam, żeby już wkrótce spełniły się nasze wspólne życzenia: odzyskania bliskości, zdrowia, bezpieczeństwa i wolności. Pod każdym względem i nie tylko od święta.

Wszystkiego lepszego!


Źródło
Opublikowano: 2020-12-23 22:51:21

„W polityce trzeba mieć szeroką wyobraźnię. Jej brak oznacza zgodę na trwanie

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

„W polityce trzeba mieć szeroką wyobraźnię. Jej brak oznacza zgodę na trwanie tego, co jest. Gdybym nie wyobrażała sobie możliwości porozumienia z innymi ugrupowaniami, to znaczyłoby, że jestem zadowolona ze stanu obecnego. A to nieprawda”.

https://wiadomosci.radiozet.pl/amp/full/481511/Polska/Polityka/Dziemianowicz-Bak-z-Lewicy-dla-RadioZET.pl-PiS-wladzy-nie-odda.-Trzeba-bedzie-mu-ja-zabrac?__twitter_impression=true

O zmianie, o młodych, o współpracy, o władzy, o protestach i posłowaniu na ulicy rozmawiamy z red. Mikołajem Pietraszewskim z Radio ZET.

Zapraszam do czytania!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, profile pictureImage may contain: 1 person, text that says 'zET radio WIADOMOŚCI SŁUCHAJ RADIA ZE Dziemianowicz-Bąk PiS władzy nie odda trzeba będzie mu ją zabrać MIKOŁAJ PIETRASZEWSKI 15.12.2020 09:59'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-18 06:59:33