Nie mamy mundurów, broni, terenowych samochodów, helikopterów, dronów, awansów,

Anna Górska:

💬 Nie mamy mundurów, broni, terenowych samochodów, helikopterów, dronów, awansów, nagród i dodatków. Mają je osoby z tej drugiej grupy chodzących po lesie, w której z kolei można znaleźć wielu mężczyzn. —
A mimo to jesteście silniejsze.
Dziękuję, Fundacja Ocalenie

A gdzie są mężczyźni???
Niezliczoną ilość razy usłyszałam na granicy to pytanie. Od mediów, osób odwiedzających, osób wspierających. Są u was jacyś mężczyźni??? Są, ale mało. Dlaczego??? Nie wiem, może należy pytać jakichś mężczyzn. Ale ponieważ jestem już trochę zmęczona tym pytaniem, to rzucam garść pytań-podpowiedzi:
– kto zwykle wykonuje słabo płatne prace w słabo płatnym sektorze,
– kto zwykle decyduje się na wolontariat,
– kto zwykle pracuje w pomocówce,
– kto zwykle opiekuje się osobami chorymi,
– kto zwykle gotuje i podaje zupę,
– kto zwykle troszczy się o to, czy drugiej osobie jest ciepło i czy nie jest głodna. Bieganie nocą po lesie brzmi jak ekscytująca przygoda? Może brzmi,… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-10-24 21:07:54

I tak o… Tak to będzie się kręciło w tej naszej Polsce zamkniętej w klinczu wo

Anna Górska:


I tak o… Tak to będzie się kręciło w tej naszej Polsce zamkniętej w klinczu wojny Kaczyńsko-Tuskowej od prawie już 20 lat…
A kiedy białowieska ziemia zacznie odsłaniać kości, oni pierwsi będą krzyczeć, że są niewinni.
Możemy chronić nasze granice, nie skazując ludzi na śmierć. Ludzi, których jeden reżim oszukał i złapał w pułapkę, a drugi… postanowił być jeszcze gorszy.
Jesteśmy silnym i bogatym krajem. Tylko zarządzanym od lat przez ignorantów, cyników i zwyczajnie złych ludzi.
Czas to zmienić.
Tylko takie osoby jak @dariagosek nas uratują. Uratują nas przed wstydem i hańbą tak, jak ratuje ta dzielna kobieta z Krakowa właśnie w tej chwili w puszczy rodziny, dzieci i nasze sumienia.
Moje też. I Twoje.
Dziękuję, Daria.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 23:29:30

Zarabiasz w Polsce? Płać podatki w Polsce.

Anna Górska:

Zarabiasz w Polsce? Płać podatki w Polsce.

Kolejny reprezentant tak zwanej technologicznej wielkiej czwórki otwiera swój oddział w Gdańsku. Amerykański gigant stanie się kolejnym międzynarodowym koncernem technologicznym na trójmiejskim rynku konkurującym o pracowników, z których znaczna część została wykształcona na polskich uczelniach finansowanych ze środków publicznych. Czy możemy w związku z tym liczyć na uczciwe rozliczenie zysku wygenerowanego w naszym kraju?

Facebook jest firmą znaną ze stosowania tak zwanych optymalizacji podatkowych, czyli praktyk polegających na sztucznym zaniżaniu dochodu w danym kraju poprzez transakcje z siostrzanymi spółkami zarejestrowanymi w rajach podatkowych. Dla przykładu, w zeszłym roku… Więcej
Źródło
Opublikowano: 2021-10-16 14:10:06

To ważne zjednoczenie dla lewicy, co podkreślali wszyscy przemawiający.

Anna Górska:

To ważne zjednoczenie dla lewicy, co podkreślali wszyscy przemawiający.
Działamy razem i idziemy po władzę, aby zmienić Polskę i Europę.
💪♀️🏳️‍🌈✊🚩

Naszym koalicjantom z Nowa Lewica gratulujemy i życzymy wszystkiego najlepszego!
Miło było być na Waszym wyczekiwanym „weselu” 😉
Życzymy Wam dalszych owocnych obrad, a potem razem bierzmy się do dalszej pracy, bo równa, sprawiedliwa społecznie, zielona i europejska Polska sama się nie zrobi. Potrzebuje do tego naszej współpracy! Na #KongresLewicy partię Razem reprezentowali Joanna Wicha, Anna Górska i Maciej Szlinder z Zarządu Krajowego oraz posłanka Magdalena Biejat i poseł Adrian Zandberg.KongresLewicy

Źródło
Opublikowano: 2021-10-09 15:35:04

Pobudka o 4.30-5.00, marsz 4 km do stacji, godzina w pociągu, czekanie 1 godzinę

Anna Górska:


Pobudka o 4.30-5.00, marsz 4 km do stacji, godzina w pociągu, czekanie 1 godzinę na lekcje, po południu urywanie się z ostatnich zajęć, aby zdążyć na pociąg, albo czekanie 1-2 godziny na pociąg, marsz do domu, aby być przed 19 na kolacji i trudna decyzja: uczyć się, czy w końcu wyspać… Pamiętam tę rzeczywistość z mojej szkoły średniej, do której dojeżdżałam z wioski w Kujawsko-Pomorskiem. Minęło ponad 20 lat odkąd zdałam maturę, a słyszę od moich uczących się koleżanek i kolegów, że niewiele się zmieniło, a mieszkają przecież na obrzeżach wielkiej trójmiejskiej metropolii.

We wtorek zostałam zaproszona przez Młodzi Razem Pomorze na konferencję prasową, podczas której mówiliśmy o problemach transportu publicznego na Pomorzu, o wykluczeniu komunikacyjnym młodych osób, o tym, jak łatana prywatnymi i zawodnymi przewoźnikami sieć połączeń zwyczajnie marnuje czas kolejnych pokoleń młodzieży, czas, który powinni wykorzystywać na naukę, ale też na rozwijanie pasji i życia towarzyskiego, bo na tym polega młodość.

Popieram ich postulaty, bo wiem, jak ciężko jest osiągać sukcesy w nauce żyjąc na dworcach, przystankach, w zepsutych i opóźnionych PKSach.

Wysyłamy właśnie pytania w trybie dostępu do informacji publicznej do urzędów gmin około-trójmiejskich o to, jak organizują transport publiczny na swoim terenie. Pytamy też miast Gdańsk i Gdynia, co stoi na przeszkodzie, aby miejskie linie obsługiwały połączenia do i z okolicznych gmin. Zapytamy Marszałka Województwa, jakie konkretnie są plany z datami utworzenia realnej sieci połączeń komunikacyjnych na Pomorzu, bo to jego kompetencja. A także powołaną lata temu spółkę Obszar Metropolitalny Gdańsk Gdynia Sopot zapytamy, jak jej idzie w tworzeniu spójnej komunikacji metropolitalnej, bo efektów nadal nie widać…
Z odpowiedziami wrócimy.

W komentarzach znajdziecie linki do relacji medialnych z naszej konferencji.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-07 10:51:16

Anna Górska:Źródło
Opublikowano: 2021-09-29 12:10:36

Polska. Kraj, w którym zarodek i zwłoki mają prawo do „godnego traktowania”. Nat

Anka Górska:


Polska. Kraj, w którym zarodek i zwłoki mają prawo do „godnego traktowania”. Natomiast żywego człowieka, który przydarza się pomiędzy tymi etapami, można przetrzymywać 43 doby w błocie, wielokrotnie wywozić do lasu i przepychać przez granicę, wyrzucać na bagna, odmawiać wody do picia, dostępu do lekarza, dachu nad głową, prawa do życia.

Premier nie chciał poznawać tożsamości 32 Afganek i Afgańczyków, przetrzymywanych od 9 sierpnia w Usnarzu, 3 Irakijczyków, którzy zaginęli po kolejnym wypchnięciu na Białoruś 21 sierpnia, 8 osób z Konga i Kamerunu, które wyrzucono z Polski już po wprowadzeniu stanu wyjątkowego. Nie chce znać imienia i nazwiska Kongijki, którą Straż Graniczna wywiozła do lasu prosto ze szpitala. A wystarczyło zapytać – my znamy tożsamość ich wszystkich.

Ale ludzie żyjący i cierpiący – tacy, którym można pomóc, kiedy o to proszą – najwyraźniej go po prostu nie interesują.


Źródło
Opublikowano: 2021-09-20 20:20:07

Polecam, nie tylko dlatego, że mój syn został gwiazdą filmową, ale ze wszystkich

Anka Górska:


Polecam, nie tylko dlatego, że mój syn został gwiazdą filmową, ale ze wszystkich powodów, o których mówią w nim uczennice i uczniowie, czyli najważniejsze osoby w szkole (i w tej szkole nikogo nie trzeba o tym przekonywać).

Nasza Szkoła to miejsce, gdzie w przyjaznych warunkach będziesz mógł zdobywać wiedzę i rozwijać swoje umiejętności.
Zapraszamy na seans filmu o Gdańska Szkoła Podstawowa i Gdańskie Liceum Ogólnokształcące. 🤩


Źródło
Opublikowano: 2021-09-15 22:16:38

Magdalena Biejat. Moja posłanka. Moja koleżanka

Anna Górska:

Magdalena Biejat. Moja posłanka. Moja koleżanka 😉

Wiem, że trudno w to uwierzyć, ale nawet polityczce czasem brakuje słów, a od wczoraj trochę tak jest 😉 mimo to spróbuję. Przede wszystkim dziękuję Wam za głosy i za gratulacje! To niesamowita sprawa, dostać od Was tak wspaniałą nagrodę! Dziękuję Kampania Przeciw Homofobii za zorganizowanie plebiscytu i wydarzenia, na którym można spotkać tak wiele wspaniałych osób. Kolorowych osób, które razem walczą o kolorową Polskę. A jest nas przecież dużo, dużo więcej. Coraz więcej. I kiedyś – wierzę, że już naprawdę niedługo – razem pogonimy homofobów i urządzimy ten nasz kawałek świata tak, żeby osoby LGBT+ mogły czuć się w nim bezpieczne i u siebie. Gratuluję pozostałym osobom nominowanym i laureat(k)om. To wielki przywilej móc się znaleźć w tak wspaniałym gronie! Fot.: Emilia Oksentowicz

Źródło
Opublikowano:

Nie oglądam innych gal wręczenia nagród.

Anna Górska:


Nie oglądam innych gal wręczenia nagród.
Serdecznie zapraszam do oglądania gali wręczenia nagród Korony Równości.

Ceremonia rozdania nagród Korony Równości 2021 KPH


Źródło
Opublikowano:

Szkoła się zaczęła. Pierwsze dni za nami.

Anna Górska:


Szkoła się zaczęła. Pierwsze dni za nami.
Cośmy się z rodzicami na wywiadówkach pośmiali z „cnót niewieścich”, to nasze, ale prawda jest taka, że ten śmiech podszyty był lękiem, że nasze dzieci, zamiast nauczyć się, jak zdobyć świat, jak poradzić sobie w życiu, jak ze sobą współpracować, zamiast poznać swoje prawa i zobowiązania społeczne, będą poznawały życiorysy i pisma ludzi o coraz bardziej wątpliwej renomie, ale ideologicznie ważnych dla obecnie rządzących.
Edukacja zawsze jest łakomym kąskiem dla władz, bo tam się wykuwa spiżowe armie ludzi, którzy znają tylko jedną wersję historii, jedne poglądy itp. Jednak badania pokazują, że jest ona też kuźnią buntu i krytycznego myślenia. Czyli: im więcej papieża w szkole, tym mniej w życiu.
Ale taka polityka wobec szkół jaką wdraża minister Czarnek jest dużo bardziej niebezpieczna dla całego systemu oświaty i społeczeństwa. Wielu rodziców, których na to stać, już zabiera swoje dzieci spod młota czarnkowej indoktrynacji do edukacji prywatnej i zamiast nowego ładu, będziemy mieć nowe rozwarstwienie.


Źródło
Opublikowano:

25% karetek nie wyjedzie do potrzebujących ratunku, bo ratownicy mają dość tyran

Anna Górska:

25% karetek nie wyjedzie do potrzebujących ratunku, bo ratownicy mają dość tyrania za grosze na śmieciówkach.
Komisja Europejska nie przyjmuje naszego planu odbudowy oraz występuje do TSUE o nałożenie kar finansowych za „reformy” sądownictwa.
Mamy zniszczoną energetykę, kupujemy od innych państw chyba najwięcej prądu w historii, bo potrzeby rosną, lecz rząd udaje, że nie ma problemu z Turowem i Bełchatowem, a węgiel jest super.
Czarnek już do reszty rozwala edukację, o czym pisałam post wczoraj.
Policja zabija ludzi, do pomocy którym zostaje wezwana.
Trwa protest osób pracujących w sądach, do strajku szykują się pracujących w ZUS.
Biedronki mają w nosie polskie prawo, dogadały się z prywatną… Więcej

Źródło
Opublikowano:

„(…) Na marginesie – chciałbym powiedzieć o plamie na honorze żołnierza polski

Anna Górska:

„(…) Na marginesie – chciałbym powiedzieć o plamie na honorze żołnierza polskiego. Nie mogę zrozumieć, jako weteran II wojny światowej, nacisków, które spowodowały antyhumanitarne i nieludzkie traktowanie emigrantów na wschodniej granicy. Takie postępowanie nie licuje z postawą i honorem żołnierza. Nigdy więcej wojny i jej nieludzkich wzorów!” – te słowa wypowiedział kpt. Henryk Bajduszewski, weteran II wojny światowej, żołnierz II Korpusu Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Powiedział to wczoraj w Gdańsku, podczas miejskich obchodów 82. rocznicy wybuchu najtragiczniejszej i najokrutniejszej z wojen, na Placu Obrońców Poczty Polskiej.
Wszyscy nagrodziliśmy go owacją za te słowa, cenne… Więcej

Źródło
Opublikowano:

1 września – rocznica wybuchu wojny i początek roku szkolnego.

Anna Górska:

1 września – rocznica wybuchu wojny i początek roku szkolnego.
Wszystkim nam życzę, aby nowe pokolenia Polek i Polaków mogły w szkole właśnie myśleć krytycznie, czyli np. otwarcie wyciągać wnioski, że wojna to zawsze zło, a posyłanie dzieci na odstrzał wroga obraz klęski, a nie żaden triumf, jak ostatnio wygadywała małopolska kurator oświaty, polityczna i ideologiczna koleżanka ministra edukacji pana Czarnka.
Wierzę w nasze nauczycielki, wierzę, ze to przetrwamy, że nie będzie więcej wojen, a wszystkie osoby uczące się będą miały ze szkoły też radość, bo to w końcu powinien być też najpiękniejszy czas w naszym życiu, czas przygód i przyjaźni na całe życie.
Damy radę.

Źródło
Opublikowano:

Dzisiaj ważna rocznica – podpisania Porozumień sierpniowych w 1980 między ówczes

Anna Górska:

Dzisiaj ważna rocznica – podpisania Porozumień sierpniowych w 1980 między ówczesnym rządem PRL, a strajkującymi robotnikami wielu zakładów pracy w całej Polsce.

W porozumieniach rząd zgodził się zrealizować jeden z najważniejszych ówcześnie postulatów – powstanie wolnych, niezależnych i samorządnych związków zawodowych. Tak powstał NSZZ „Solidarność”. Postulaty strony robotniczej nie zostały spełnione, 16 miesięcy później wprowadzono stan wojenny. Wielu strajkujących w sierpniu ’80 i później członków Solidarności straciło pracę i w „państwie bez bezrobocia” dostało wilczy bilet, był wśród nich też mój ojciec. Wielu innych zostało internowanych.

Jednak Sierpień ’80 zapoczątkował ostateczny… Więcej

Źródło
Opublikowano:

W ośrodku dla uchodźców brakowało jedzenia, rodzice nakarmili dzieci grzybami, k

Anna Górska:


W ośrodku dla uchodźców brakowało jedzenia, rodzice nakarmili dzieci grzybami, które zebrali w okolicy, jedno z dzieci zmarło, drugie walczy o życie, uratować może je tylko przeszczep płata wątroby.
To jest niewyobrażalna tragedia, przebyć 5000 km, żeby uratować swoje dzieci przed tragedią wojny i stracić jedno z nich, bo w kraju członkowskim Unii Europejskiej nie ma jedzenia w ośrodku.
To jest koszmar!
Oczywiście nasz rząd wszystkiemu zaprzecza, jedzenia było full, a w ośrodkach będzie się informować przybywające osoby, żeby nie jadły grzybów…
To jest szczyt chamstwa i bezczelności tego rządu. To, że w ośrodkach brakuje wszystkiego, wiemy, bo co i rusz w Internecie trwa wielka mobilizacja, żeby osoby zwoziły tam rzeczy, podstawowe rzeczy: koce, pościele, mydło, ubrania, jedzenie również. Widzimy to teraz co chwilę!
Więc Władzo, nie wciskaj nam kitu, jak to dbasz o osoby uciekające przed wojną.
Nie dbasz, nie dbasz o te, które przetrzymujesz w lesie już prawie miesiąc i nie dbasz o tych, których łaskawie wpuszczasz, bo… po prostu masz w dupie ludzi, wszystkich. Liczy się tylko Twoje koryto.
Odpowiecie za to.


Źródło
Opublikowano: 2021-08-30 15:41:17

#LatozRazem było ostatnio też na Śląsku!

Anna Górska:

#LatozRazem było ostatnio też na Śląsku!
Polecam relację naszego tamtejszego okręgu.

Za nami intensywne dni śląskiej odsłony #LatazRazem. Poniżej krótkie podsumowanie i fotorelacja.

Śląskie #LatozRazem rozpoczęło się w poniedziałek pod Sądem Okręgowym w Katowicach, gdzie wspólnie ze związkowcami z KNSZZ „Ad Rem” Związek Zawodowy Asystentów Sędziów oraz naszymi parlamentarzystami – Daria Gosek-Popiołek i Maciej Konieczny spotkaliśmy się z mediami, żeby przedstawić tragiczną sytuację pracowników sądów. Wiceprzewodniczący związku Patryk Kępa, poza kwestiami płacowymi, poruszył też temat narastającego mobbingu w sądach, ignorowanego przez Ministerstwo Sprawiedliwości.

Po południu razem z naszymi parlamentarzystami zbieraliśmy na katowickim rynku podpisy pod projektem… Więcej

LatozRazem,LatazRazem,LatozRazem

Źródło
Opublikowano: 2021-08-25 21:12:16

Na żywo, o tym co działo się i dzieje pod granicą z Białorusią Maciej Konieczny.

Anna Górska:


Na żywo, o tym co działo się i dzieje pod granicą z Białorusią Maciej Konieczny.

Relacja na temat tego co aktualnie dzieje się na polsko-białoruskiej granicy.


Źródło
Opublikowano: 2021-08-19 19:33:06

Cały czas większość z nas uważa, że jeśli coś się dzieje 5000 km od nas, to w za

Anna Górska:


Cały czas większość z nas uważa, że jeśli coś się dzieje 5000 km od nas, to w zasadzie co można zrobić i to ogólnie nie nasza sprawa.

Takie myślenie o aktualnej sytuacji w Afganistanie, zdaje się nie być obce również polskiemu rządowi. Jednak rzeczywistość jest prostsza – wydarzenia w Azji Środkowej zawsze oddziałują na nas bezpośrednio i polski rząd doskonale to wie, tylko udaje, że nic się nie dzieje i jawnie łamie międzynarodowe prawo stosując przemoc wobec osób, które uciekają przed wojną.

Niedaleko Białegostoku, nieopodal zbiegu granic Polski, Białorusi i Litwy od tygodnia przetrzymywana jest grupa kilkudziesięciu afgańskich i irakijskich uchodźców, w większości rodzin z dziećmi, którzy heroicznie, w obawie o życie przebyli tysiące kilometrów i dotarli aż tutaj. A tutaj spotkali się z karabinami straży granicznej. Są zatrzymani w pasie “ziemi niczyjej” pod gołym niebem. Straż dostarcza im jedzenie. Wśród osób są też małe dzieci, poniżej 2 roku życia.

Uchodźcy chcieli przekroczyć granicę Polski z Białorusią. Białoruś udało im się opuścić, zostali wręcz wypchnięci przez pograniczników Łukaszenki, ale do Polski nadal nie dotarli, bo rząd w Warszawie odmawia im wstępu.

Wszystkie międzynarodowe konwencje traktujące o migracjach i kwestiach uchodźczych, których Polska jest sygnatariuszką, nie zezwalają na taką sytuację. Uchodźców należy wpuścić na terytorium kraju, zapewnić im godne warunki pobytu i wszcząć wszystkie konieczne procedury. Zmuszanie ich do koczowania w lesie jest nieludzkie, to przemoc, postępowanie skandaliczne i niegodne państwa prawnego, dojrzałej demokracji za jaką chcemy uchodzić.

Jeszcze dzisiaj na miejsce dojadą osoby z Fundacja Ocalenie, które dowiozą przetrzymywanym namioty, śpiwory, środki czystości, jedzenie dla najmłodszych dzieci itp.

Śledźcie social media fundacji, aby być na bieżąco, jaka pomoc jest jeszcze potrzebna.


Źródło
Opublikowano: 2021-08-18 13:12:37

Razem możemy zrobić więcej! Dołącz do nas

Anna Górska:


Razem możemy zrobić więcej! Dołącz do nas ?
https://dolacz.partiarazem.pl/
Wesprzyj nas ?
https://wesprzyj.partiarazem.pl/

Jesteśmy Razem. Jesteśmy partią dla Ciebie. Dołącz do nas. Wesprzyj nas!


Źródło
Opublikowano: 2021-08-13 11:48:46

To b bardzo intensywny i bardzo udany dzień w Kaliszu. Dziękuję Razem Kalisz za

Anna Górska:

To b bardzo intensywny i bardzo udany dzień w Kaliszu. Dziękuję Razem Kalisz za wspaniale spotkania i rozmowy!

Dzisiaj intensywny dzień w Kaliszu!

Zaczęliśmy od konferencji prasowej o smogu i jakości powietrza w miastach z Dorota Olko, Maciej Szlinder, Anna Górska, Beata Błażejczak-Kleczewska i Kamila Manuela Majewska, wiceprzewodniczącą rady miasta Kalisza.

Po konferencji zrobiliśmy objazd po mieście zabytkowym autobusem z odkrytym dachem. Na trasie dosiadali się do nas kaliszanie i kaliszanki, żeby porozmawiać.

Dzień zakończyliśmy spotkaniem z naszym wspaniałym okręgiem Razem Kalisz.

Jutro widzimy się w Poznaniu!

#LatozRazem
#kaliszLatozRazem,kalisz

Źródło
Opublikowano: 2021-08-12 20:31:51