Było wspaniale! Dziękuję.

Anka Górska:

Było wspaniale! Dziękuję.

Parada to wielkie święto równości. Dzień, w którym mowimy o równych prawach dla wszystkich. O tym, że nie jest ważne kogo kochamy i z kim zakładamy rodzinę. Ważne jest to żebyśmy wszyscy to akceptowali i nie zabraniali być po prostu sobą. By każdy i każda czuli się bezpiecznie w swojej miejscowości i swojej pracy. Bo miłość nie może nikogo wykluczać.
Źródło
Opublikowano: 2021-06-19 19:02:02

Pod tą maseczką jest potężny uśmiech od ucha do ucha, ponieważ jestem już zaszcz

Anna Górska:


Pod tą maseczką jest potężny uśmiech od ucha do ucha, ponieważ jestem już zaszczepiona.
Czuję się dzisiaj szczęśliwa, ponieważ nie zachorowałam ja ani nikt z mojej rodziny. Udało nam się ustrzec przed tą chorobą, która dość dużej grupie moich znajomych na spory czas, a niektórym już na zawsze odebrała zdrowie. Nikt z mojej rodziny i bliższych znajomych nie umarł, chociaż znam osoby, które straciły bliskich.
A teraz jesteśmy bezpieczniejsi. Są zaszczepieni nasi dziadkowie i rodzice oraz ja z mężem. Czekamy na wyniki badań dotyczących dzieci poniżej 12 roku życia i na pewno też nasze dzieci zaszczepimy. Żeby żyć, być znowu z ludźmi, bez lęku chodzić do pracy i szkoły.

Jestem ogromnie wdzięczna naukowczyniom i naukowcom, którzy opracowali te szczepionki. Dzięki nim, dzięki osobom pracującym w ochronie zdrowia z chorymi, a teraz przy programach szczepień możemy kolejny raz powiedzieć, że możemy dać radę – my ludzie, nawet z taką zarazą.
Potrzeba jeszcze dwóch rzeczy, aby można było powiedzieć, że daliśmy radę i pokonaliśmy to choróbsko:
1. my wszyscy, którzy dostęp do szczepionki mamy bezpłatny i zorganizowany, musimy się zaszczepić,
2. my uprzywilejowani biali ludzie bogatej północy, którzy dostęp do szczepionki mamy bezpłatny i zorganizowany musimy być solidarni z tą częścią świata, która tego luksusu nie posiada… inaczej będziemy się kręcić w kółko.
Stać nas, żeby pomóc innym, a już na pewno nie stać nas, żeby nie pomóc krajom, których mieszkanki i mieszkańcy mogą tylko pomarzyć o szczepieniach.

Wesprzyjmy europejską inicjatywę ustawodawczą #noprofitonpandemic – link w komentarzu.
I żyjmy. Już czas. 🌸Źródło
Opublikowano: 2021-05-31 17:40:25

Ważny głos w sprawie Turowa z miejscowego Razem Okręg Legnicko-Jeleniogórski!

Anna Górska:

Ważny głos w sprawie Turowa z miejscowego Razem Okręg Legnicko-Jeleniogórski!
Konsekwencje zaniedbań, braku planowania, odkładania problemów, „jakośtobędzizmu” kolejnych rządów za chwilę uzależnią nas energetycznie od np. gazu z Rosji…
Komu w Polsce na tym zależy?

Sprawa kopalni Turów (oraz sprzężonej z nią elektrowni) nie jest tak jednoznaczna, jak część komentatorów chciałaby to widzieć.
Faktem jest, że od węgla (zwłaszcza brunatnego) oraz wytwarzania energii na niej opartej należy odchodzić. To „najbrudniejszy” rodzaj energii, a kopalnie – zwłaszcza odkrywkowe – oznaczają dewastację środowiska na niespotykaną skalę. Setki hektarów wyłączone z obiegu materii, retencji wody i rekreacji to ostatnie, czego potrzebujemy w obliczu katastrofy klimatycznej.
Czy dobrze się więc stało, że TSUE nakazuje ją zamknąć? I tak, i nie. Zamknięcie jej jest konieczne, ale zamknięcie z dnia na dzień oznacza wyrok śmierci dla rejonu Bogatyni i Zgorzelca. Podobnie było… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-05-27 11:19:23

Kocham moje dzieci.

Anna Górska:


Kocham moje dzieci.
To dla nich w zasadzie to wszystko robię.
Czasami dwoję się i troję, żeby wszystko pogodzić, poukładać, spiąć… Jak każda mama.
Jak każda mama drżę na samą myśl, że mogą być chore, może grozić im niebezpieczeństwo, martwię się i walczę o ich przyszłość.
Czasami, jak każdą mamę, rozmiar tej odpowiedzialności tak bardzo mnie przytłacza, że myślę „na co mi było, to całe macierzyństwo”…
Kocham, przytulam, otaczam opieką, tłumaczę, uczę, karcę, wściekam się, płaczę z bezsilnosci… Ale i ze szczęścia!
Nic wcześniej w życiu nie dawało mi takiego uczucia bezgranicznego szczęścia, jak obserwowanie tego, jak każdego dnia moje dzieci stają się swoimi własnymi osobami i pomaganie im w tym.
Życzę dzisiaj wszystkim mamom, aby troski nie przesłaniały nam tego szczęścia.Źródło
Opublikowano: 2021-05-26 11:13:04

Dzisiaj egzamin ósmoklasisty. Zdają go osoby, które kilka lat temu dowiedziały s

Anna Górska:


Dzisiaj egzamin ósmoklasisty. Zdają go osoby, które kilka lat temu dowiedziały się, że ponieważ ich poprzednicy w gimnazjach „brzydko się zachowywali”, to oni wracają do starych podstawówek i nie będą się uczyć w systemie, który w końcu zaczynał działać – jak to jest zresztą z każdą gruntowną reformą systemu oświaty, że zaczyna działać po kilku pełnych cyklach.
Nie poszli więc do gimnazjum. Dołożono im godzin, zwiększono podstawy programowe, wielu z nich, żeby zmieścić się z tym wszystkim w czasie i przestrzeni, musiało chodzić do szkoły na zmiany, ponieważ „wielcy reformatorzy” pisząc nowe podręczniki kierowali się wyłącznie zasadą „za moich czasów…”

A potem przyszła pandemia.
Osoby, które dzisiaj zdają egzamin, decydujący o ich edukacji ponadpodstawowej – tej, która już ma wpływ na ich przyszłość zawodową, połowę 7 i prawie całą 8 klasę uczyli się sami.
Tak, wiem, że po drugiej stronie komputerów siedziały nauczycielki i dawały z siebie, co mogły i umiały, ale mam dzieci w szkole i wiem, jak to wyglądało.

A wyglądało tak dlatego, że „za czasów” wszystkich dotychczasowych „wielkich reformatorów” nie było komputerów, Internetu, smartfonów, więc wyobraźni wystarczyło im na tyle, że przez lata rządów prawicowych liberałów, a po nich prawicowych konserwatystów wstawiono do sal komputery stacjonarne, po jednym łączu do szkół, do których dochodzi kabel, a szczytem informatyzacji podręczników w 2021 r. jest nadal pdf wypalony na płycie CD w zestawie dokładanym dla nauczyciela do zamówienia szkolnego.

Chciałabym wierzyć, że to, co pokazała nam pandemia – że dwa najważniejsze w państwie systemy: ochrony zdrowia i edukacji są z posklejanych na ślinę trocin, nauczy nas czegoś, że rządzący wyciągną z tego właściwą lekcję. Ale nie mam złudzeń.

Czytam dzisiaj, że jak tylko zmniejszyły się zachorowania, to pielęgniarki są znowu roszczeniowe. A w szkole, zdaniem polskiego rządu i „polskiego ładu”, w zasadzie jedynym czego brakuje są lekcje historii… Ech… 😞

Pracujemy w Razem nad programem prawdziwej reformy systemu edukacji, takim, który na pierwszym miejscu postawi osoby, które się uczą, który w końcu zadba o osoby uczące, który będzie walczył o kompetencje naszych dzieci w dobie zmieniającego się świata, który jest coraz mniejszy, coraz bardziej dostępny, różnorodny, kolorowy, ale który też może się skończyć jeśli o niego nie zadbamy już dzisiaj.
Pracujemy nad tym z osobami uczącymi się i tymi, które skończyły szkołę, z rodzicami i nauczycielkami, z propagatorami nauki, psycholożkami i pedagogami!
Dosyć patrzenia na edukację przez pryzmat ideologii rządu, braków w budżetach i „swoich czasów”.
Nie robimy tego dla siebie, my już pokończyliśmy szkoły.
Robimy to dla tych, którzy będą zmieniać świat!

Osobom, które dzisiaj zdawały egzamin gratuluję, że przetrwały to wszystko, co się działo w ostatnich latach, że zrobiły wszystko najlepiej, jak się dało. Jesteście wielkie i wielcy! Powodzenia na kolejnych egzaminach 🤞


Źródło
Opublikowano: 2021-05-25 14:42:19

Syn mój Artur zaprosił na nocowankę przyjaciela. 8-latkowie dyskutują: – Jaki

Anka Górska:

Syn mój Artur zaprosił na nocowankę przyjaciela. 8-latkowie dyskutują:
– Jakie drzewa lubisz najbardziej?
– Klon, dąb, brzozę, sosnę.
– Ja też najbardziej lubię klon, dąb, brzozę, ale wolę świerk.
– Tak, ja też lubię świerk! Koło nas było dużo świerków, ale deweloper wszystko wykupił i buduje tam teraz bloki.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-21 21:49:49

Mam taki sen, że kiedyś ten dzień nie będzie potrzebny. Tego nam wszystkim, a

Anna Górska:

Mam taki sen, że kiedyś ten dzień nie będzie potrzebny.
Tego nam wszystkim, a szczególnie osobom LGBTQIA+ życzę.

Coś, co dla Ciebie jest na wyciągnięcie ręki, dla innych jest niedostępnym marzeniem. Coś, co nigdy Cię nie dotknie, dla nas, naszych przyjaciółek i przyjaciół jest smutną codziennością. Nie dowiesz się, że Twoja gmina jest strefą wolną od Ciebie, bo urodziłeś się nie taki, jak chcą radni.

Pamiętajcie o tym, Razem od zawsze stoi za społecznością LGBT+. Lewicowy rząd będzie oznaczać:
❤️ Równość małżeńską;
🏳️‍🌈 Dopisanie do katalogu cech chronionych przed przestępstwami z nienawiści orientacji seksualnej i tożsamości płciowej (rozszerzenie art. 119kk);
❌ Zakaz powstawania tzw. „stref wolnych od LGBT”;
🏳️‍⚧ Usprawnienie i ułatwienie procedury uzgodnienia płci, a wszelkie procedury medyczne w… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-05-17 13:34:12

Czy dzisiaj jest 16 maja??? Tak to dzisiaj

Anna Górska:


Czy dzisiaj jest 16 maja??? Tak to dzisiaj 🙂

Deklarację złożyłam chyba jakoś 6 października 2016 r. Tuż po Czarnym Poniedziałku, na którym przemawiałam i poczułam, że mam tę moc. Jak zeszłam z przyczepy półciężarówki, podeszła do mnie Basia Brzezicka i powiedziała, że już najwyższy czas, żebym złożyła deklarację.
Odebrała ją ode mnie Magda Doborzynska, skrócono mi staż do miesiąca, bo już już już chciałam robić, działać… W grudniu byłam już w Zarządzie Okręgu i działałam na całego.
Tak, przekonało mnie hasło #KobietyDoPolityki. I to, że było i jest w partii traktowane poważnie. Tak, kobiety muszą się angażować politycznie i wszystkie będę do tego przekonywać.

Dzisiaj Razem kończy 6 lat.
Przez ten czas zrobiliśmy w świadomości polskich polityków wszystkich opcji kipisz!
Trzaskowski rok temu najczęściej powtarzał słowa „śmieciowki” i „równość”.
W słowniku pojawiało się słowo „lewak” i ludzie zaczęli się publicznie przyznawać, że są socjalistkami i socjalistami! W Polsce!
Pomimo tego, że katoliccy fundamentaliści przy władzy gnębią kobiety, aborcja nie jest już tematem tabu i stoją za nami na ulicach setki tysięcy kobiet.
Dzisiaj w swoim „nowym ładzie” partia rządząca przepisała sporą część naszego programu. Programu sprzed 6 lat, ale my się nie obrażamy, bo jesteśmy już dalej, chcemy i zrobimy więcej!

Dzieją się u nas różne rzeczy. Dobre i złe. Czasami takie, że ktoś odchodzi, coś nie działa i musimy się trochę zbierać do kupy, ale gdzie tak nie jest…
Częsciej dzieją się rzeczy takie, że odbiera mi dech z dumy i wzruszenia. Jesteśmy w Sejmie!!!

I przede wszystkim: wiemy, co robimy, że robimy to dla wszystkich osób w Polsce i że robimy to RAZEM.
100 lat, moja kumpelo partio!
💜💜💜

ps. Do dzisiaj nie widziałam debaty z Zandbergiem w 2015 😆


Źródło
Opublikowano: 2021-05-16 10:43:03

Kartuzy – tam znajduje się kolejny szpital powiatowy, który dzięki pieniądzom wy

Anna Górska:


Kartuzy – tam znajduje się kolejny szpital powiatowy, który dzięki pieniądzom wynegocjowanym przez Lewica i Razem w KPO będzie mógł zostać doinwestowany. Wczoraj spotkaliśmy się z jego prezesem oraz Starostą kartuskim i na wspólnej konferencji prasowej mówiliśmy o tym, że głębsza integracja i ogolnoeuropejski wysiłek wychodzenia z krysyzu po pandemii będą możliwe. Zyskają na tym nie tylko szpitale, ale też samorządy, przedsiębiorcy i przeciętne Polki i Polacy.

Za współorganizację i zdjęcia dziękuję Lewica PomorskieŹródło
Opublikowano: 2021-05-15 16:23:58

Deklarację złożyłam chyba jakoś 6 października 2016 r. Tuż po Czarnym Poniedział

Anna Górska:


Deklarację złożyłam chyba jakoś 6 października 2016 r. Tuż po Czarnym Poniedziałku, na którym przemawiałam i poczułam, że mam tę moc. Jak zeszłam z przyczepy półciężarówki, podeszła do mnie Basia Brzezicka i powiedziała, że już najwyższy czas, żebym złożyła deklarację.
Odebrała ją ode mnie Magda Doborzynska – Artist, skrócono mi staż do miesiąca, bo już już już chciałam robić, działać… W grudniu byłam już w Zarządzie Okręgu i działałam na całego.
Tak, przekonało mnie hasło #KobietyDoPolityki. I to, że było i jest w partii traktowane poważnie. Tak, kobiety muszą się angażować politycznie i wszystkie będę do tego przekonywać.

Dzisiaj Razem kończy 6 lat.
Przez ten czas zrobiliśmy w świadomości polskich polityków wszystkich opcji kipisz!
Trzaskowski rok temu najczęściej powtarzał słowa „śmieciowki” i „równość”.
W słowniku pojawiało się słowo „lewak” i ludzie zaczęli się publicznie przyznawać, że są socjalistkami i socjalistami! W Polsce!
Pomimo tego, że katoliccy fundamentaliści przy władzy gnębią kobiety, aborcja nie jest już tematem tabu i stoją za nami na ulicach setki tysięcy kobiet.
Dzisiaj w swoim „nowym ładzie” partia rządząca przepisała sporą część naszego programu. Programu sprzed 6 lat, ale my się nie obrażamy, bo jesteśmy już dalej, chcemy i zrobimy więcej!

Dzieją się u nas różne rzeczy. Dobre i złe. Czasami takie, że ktoś odchodzi, coś nie działa i musimy się trochę zbierać do kupy, ale gdzie tak nie jest…
Częsciej dzieją się rzeczy takie, że odbiera mi dech z dumy i wzruszenia.

I przede wszystkim: wiemy, co robimy, że robimy to dla wszystkich osób w Polsce i że robimy to RAZEM.
100 lat, moja kumpelo partio!
💜💜💜

ps. Do dzisiaj nie widziałam debaty z Zandbergiem w 2015 😆


Źródło
Opublikowano: 2021-05-15 15:28:40

Wczoraj w Sejmie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – posiedzenie połączonych

Anna Górska:


Wczoraj w Sejmie miało miejsce bardzo ważne wydarzenie – posiedzenie połączonych zespołów ds. Praw Kobiet oraz ds. Praw Reprodukcyjnych, podczas którego głos zabrały organizacje pozarządowe zajmujące się szerzeniem wiedzy o prawach reprodukcyjnych, lekarki i lekarze, którzy zajmują się diagnozowaniem ciężko patologicznych ciąż oraz posłanki i działaczki Lewicy.
Dowiedzieliśmy się, że w Polsce od wyroku konstytucyjnego, który prawie całkowicie pozbawił kobiety prawa do aborcji, wzrosła liczba tych zabiegów. Poznaliśmy też historie kobiet, które pomimo orzeczonego przez konsylium lekarskie stanu zagrożenia życia i jasnego wskazania do natychmiastowego zakończenia ciąży, zostały przez szpitale odesłane z kwitkiem.

Mówiłyśmy o tym, że takie będą skutki. M.in. aby temu zapobiec Magdalena Biejat złożyła w Sejmie ustawę ratunkową, która zdejmie z lekarzy widmo odpowiedzialności karnej za pomaganie osobom w ciąży.
Wczoraj padły na sejmowej sali twarde liczby i dowody, że miałyśmy rację.

Dziękuję posłankom Lewica, że wywalczyły to posiedzenie, bo zwołanie go wymagało zgody marszałek Sejmu, która do naszych zwolenniczek nie należy i blokuję podobne pomysły. Ustawa ratunkowa nadal nie ma numeru druku.

Jednak przeglądam nagłówki gazet i portali, przewijam social media i nie widzę, żeby liberalne media o tłumy fanatyków KO grzmiały na swoich łamach i w Internecie o tym ważnym posiedzeniu. A jeszcze przedwczoraj były tak zainteresowane prawami kobiet i tym, że Lewica i partia Razem zdradziły ideały…

Bardzo bym sobie życzyła, gdyby wszystkie osoby, które wymieniają słowa „prawa kobiet” przez wszystkie przypadki, realnie i zawsze o nie walczyły, a nie tylko używały tych słów do politycznych wojen. Więcej by się nam wtedy udało.
#RobimySwoje


Źródło
Opublikowano: 2021-05-14 16:23:37

Dzisiaj w Gdańsku razem z @beata.monika.maciejewska i @marekrutka mówiliśmy o ty

Anna Górska:


Dzisiaj w Gdańsku razem z @beata.monika.maciejewska i @marekrutka mówiliśmy o tym, co wywalczyła w KPO @__lewica
💜 850 mln Euro dla szpitali powiatowych
💜 Ponad 70 tysięcy mieszkań na wynajem
💜 300 mln Euro dla przedsiębiorstw dotkniętych pandemią
💜 Minimum 30% pieniędzy w dyspozycji samorządów
💜 Komitet monitorujący z reprezentacją samorządów, NGOsów, przedsiębiorców, przedsiębiorczyń i ludzi pracy

I przede wszystkim to dzięki nam Polska przystąpiła do przełomowej, największej w historii Unii inicjatywy pogłębiającej integrację. Do inicjatywy, która tworząc Fundusz Odbudowy bierze wspólną odpowiedzialność na wszystkie kraje, za wszystkie obywatelki i obywateli Unii Europejskiej.
Inicjatywy wymuszającej praworządność na rządach krajów stowarzyszonych i potwierdzającej najważniejsze dla Unii wartości.

Za taką Europa Lewica i @partiarazem jesteśmy i nie boimy się postępować odpowiedzialne w imię jedności Unii, wyrównywania poziomów życia, wychodzenia z kryzysu.
#efo #KPO #więcejEuropy


Źródło
Opublikowano: 2021-05-11 16:02:52

Sejm przegłosował Fundusz Odbudowy. „Gdybyśmy nie ratyfikowali tych środków, bylibyśmy w ogonie Europy”

Anna Górska:


Kampania zwalania winy na lewicę, za wszystkie nieszczęścia Platformy Obywatelskiej trwa w najlepsze. A w zasadzie chyba jedynym nieszczęściem PO jest jej przywództwo, które nie ma wizji nie tylko na tę partię, ale przede wszystkim nie ma wizji Polski. Samo krzyczenie, żeby obalić PiS nie wystarczy, już to wiemy po kilku ostatnich razach, że tym się nie wygrywa wyborów. PO nie ma wizji Polski bez PiS.
My – Lewica i partia Razem ją mamy. Konsekwentnie realizujemy nasz program i będziemy to robić, również z tym rządem, jeśli się da. A naszym celem jest pozbawić ten rząd władzy za dwa lata. Powinno to być celem całej opozycji, ale Platformie, chyba jednak aż tak nie zależy.
Czas przestać się dąsać i wziąć do pracy. Do pracy nad wizją i planem na wygranie. Wybory coraz bliżej.
Między innymi o tym mówiłam dzisiaj w Radio Gdańsk S.A.

Zachęcam do odsłuchania audycji.
https://radiogdansk.pl/audycje-rg/sniadanie-w-radiu-gdansk/item/126566-sejm-przeglosowal-fundusz-odbudowy-gdybysmy-nie-ratyfikowali-tych-srodkow-bylibysmy-w-ogonie-europy

Sejm przegłosował Fundusz Odbudowy. „Gdybyśmy nie ratyfikowali tych środków, bylibyśmy w ogonie Europy”

Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 18:45:19

Rehabilitacja Wojowniczki- życie bez bólu. | zrzutka.pl

Anka Górska:

Jeśli macie raz w życiu choćby wpłacić na jakąś zrzutkę, to bardzo Was proszę, wpłaćcie na tę.
Wiem, że są ich dziesiątki tysięcy.
Nie powinno ich być. Każda osoba z niepełnosprawnością i jej rodzina powinni dostawać pomoc.

Rehabilitacja Wojowniczki- życie bez bólu. | zrzutka.pl

Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 00:30:18

Tak, obchodziliśmy dzisiaj Święto Pracy na Pomorzu.

Anna Górska:

Tak, obchodziliśmy dzisiaj Święto Pracy na Pomorzu.

Miałam zaszczyt zabrać głos w imieniu Razem. Oto, co mówiłam:

Kiedy Ponad 130 lat temu ruch robotniczy formował swoje organizacyjne podwaliny, kiedy kształtowała się tradycja Święta Pracy najważniejsze było unormowanie czasu pracy, unormowanie płac i wprowadzenie powszechnego wynagrodzenia w pieniądzu, zakaz pracy dzieci czy prawo do organizowania się w unie pracujących.
Dzisiaj nadal część tych postulatów pozostaje aktualna, pomimo upływu czasu.

Nadal musimy walczyć o przestrzeganie norm czasu pracy, nadal traktuje się związki zawodowe jak zło.
A przecież praca musi być czymś, co i dla pracujących i dla zatrudniających stanowi niezaprzeczalną wartość i muszą istnieć mechanizmy i sposoby regulujące jej zasady i dbające o to, aby zarówno płaca jak i płaca były tylko i aż GODNE.

Dzisiaj jesteśmy w sytuacji szczególnej.
Trwająca od ponad roku pandemia uwidoczniła wszystkie patologie pracy, z którymi poszczególne osoby pracujące, jak i związki walczą od lat:
🚩 uśmieciowienie rynku pracy doprowadziło do największych od lat zwolnień w branżach najbardziej dotkniętych lockdownami
🚩 potwierdziło się, że najbardziej prekarne warunki pracy w Polsce nadal mają kobiety, które skutki zatrzymania gospodarki odczuły najsilniej
🚩 przekonaliśmy się, że ten rząd – najbardziej lansujący się na ludowy – również stoi po stronie kapitału, a nie osób zatrudnionych – wielkie finansowe transfery trafiły do wielu wcale niemałych firm, bez kontroli utrzymania zatrudnienia; za to osobom pracującym zafundowano luzowanie przepisów prawa pracy, pozwolono na obniżanie wynagrodzeń i elastyczne dysponowanie czasem pracy, a jednocześnie w ogóle nie pochylono się nad jakimkolwiek uregulowaniem warunków pracy zdalnej.
To wszystko teraz najpilniej wymaga naprawy.
I jest to najważniejsze zadanie lewicy, zarówno tej parlamentarnej, jak i tej aktywistycznej i związkowej.

Partia Razem od początku istnienia robi wszystko, żeby reprezentować interes pracowników. To dzięki nam problem prekaryzacji i uśmieciowienia pracy przestał być powodem do chwalenia się przez kolejne rządy niskimi kosztami przed zagranicznymi inwestorami, a stał się problemem, o którym zaczęło się mówić w znaczeniu na jaki zasługuje – polskiej hańby!
Również obecnie, z poziomu Sejmu, nasze posłanki i posłowie podejmują ważne inicjatywy pracowniczne jak choćby ostatnie:
🚩 posłanki Marcelina Zawisza, Magdalena Biejat i Daria Gosek-Popiołek upominają się o dodatkowy zasiłek opiekuńczy w wydokości 100 proc. pensji, jako docenienie pracy, tej niewidzialnej pracy rodziców, zwłaszcza matek;
🚩 udało nam się wywalczyć, żeby osoby na śmieciówkach mogły się same zgłaszać po postojowe;
🚩 wspieramy walki pracownicze w Amazonie;
🚩 wspieramy pracowników Poczty, wyrzucanych z pracy za to, że są chorzy;
🚩 zaproponowaliśmy Piotr Ikonowicz na RPO, aby mieć rzecznika, który będzie realnie reprezentował pracowników, który rozumie, że pracownik jest słabszą stroną, który wielokrotnie dał przykład swojego zaangażowania;
🚩 naciskami na zwiększenie wynagrodzeń dla osób zatrudnionych w ochronie zdrowia w czasie pandemii i wiemy już, że będą wypłacane premie.
Nasze posłanki i posłowie złożyli też ważne projekty ustaw m.in. o emeryturach: najniższej gwarantowanej emeryturze, o naliczaniu emerytur dla osób zatrudnionych na umowach śmieciowych, czy o zwiększeniu uprawnień Państwowej Inspekcji Pracy.
To jest realna praca parlamentarna.

Ale za nią muszą stać ludzie, którzy nie boją się walczyć o warunki zatrudnienia w swoich miejscach pracy – związkowczynie i związkowcy!
Bez Waszego wsparcia, bez Waszego sygnalizmu i walki z systemem od środka, to się nie uda.

I powstają nowe związki!
Jesteśmy tu teraz z OPZZ, a w Warszawie ogłoszono dzisiaj powstanie pierwszego Związku Zawodowego Pracowników Korporacji – wielkich ubiurowionych firm będących symbolem zarówno tego, jak globalnie zmienia się praca, ale też symbolem tego, jak bardzo znowu marginalizuje się rolę uzwiązkowienia. I dzisiaj pierwsi odważni ludzie powiedzieli “DOŚĆ! Korporacje też łamią nasze prawa i potrzebujemy w nich związków”. I to jest wielki powiew nadziei w tym dniu!
Jestem pewna, że ten związek niedługo rozwinie swoje struktury również w Trójmieście i na Pomorzu.

Polska ma wspaniałe tradycje ruchu robotniczego i związkowego. Tradycje, które zawsze wykraczały poza sprawy bytowe, a formowały się też wokół idei niepodległości, wolności i równości.
Wiemy o tym dobitnie zwłaszcza w Gdańsku, w Trójmieście – miejscach, w których robotnicza krew wsiąkła w ziemię w imię wartości najważniejszych!
Pamiętając o historii związków, historii polskiego ruchu robotniczego nie możemy zapominać m.in. o Grudniu 1970 na Pomorzu.
Cześć pamięci tych, którzy wtedy w walce o godną pracę i lepszą Polskę oddali życie!

I musimy pamiętać też o sierpniu 1980!
O tych 21 postulatach, z których wiele wciąż czeka na realizację.
Nadal deptane jest nasze prawo do strajku, nadal pracujemy za długo, dostęp do żłobków jest tragiczny, ochrona zdrowia ledwo zipie, a aby mieć mieszkanie trzeba – jak nam radzą liberałowie – “wziąć kredyt i zmienić pracę”; nadal całe sektory gospodarki pracują w weekendy.

Te postulaty się nie zestarzały. A dochodzi do nich wiele nowych, które OPZZ zebrał w kolejne 21 postulatów ludzi pracy! One muszą być dla nas dzisiaj drogowskazem.

Zwłaszcza, że przed nami trudny czas wychodzenia z kryzysu.
Będzie to łatwiejsze, dzięki naszej obecności w Unii Europejskiej i ogromnym unijnym funduszom, które spłyną do Polski, a o których właściwe rozdysponowanie lewica w ostatnich dniach i tygodniach walczy w Sejmie.
Ale to od czujności naszej – osób pracujących i naszej determinacji, od ochrony naszych związków i polityków zależy, czy wychodzenie z kryzysu znowu nie odbędzie się naszym kosztem. Nie możemy na to pozwolić! Dość przerzucania kosztów kryzysu na pracownice i pracowników!

I pamiętajmy jeszcze o jednym… praca to jedna z najważniejszych rzeczy w naszym życiu, ale zasługujemy też na odpoczynek, przyjemności i nagrody za nasz codzienny trud – oprócz chleba chcemy także róż!
I o to też będzie się upominać nasz pracowniczy marsz!
🌹🌹🌹

Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 14:50:36

Bardzo polecam uwadze wszystkich profil radnego dzielnicy, mojego kompana walk

Anna Górska:

Bardzo polecam uwadze wszystkich profil radnego dzielnicy, mojego kompana walk lewackich o równość i sprawiedliwość!
Przeczytajcie, bo bardzo mądrze pisze o naszej kolejnej polsko-polskiej wojence, w kontekście 1 maja i potrzeb zwykłych ludzi.

Dziś obchodzimy Miedzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy oraz rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. I obie to okoliczności są mocno ze sobą związane.
Po transformacji fundusze unijne to tak naprawdę jedyna poważniejsza ingerencja w „wolny rynek”. Jedyny bufor przed cięciami wydatków publicznych, praktycznie jedyne źródło inwestycji publicznych nawiązujących do koncepcji państwa dobrobytu. Fundusze unijne są w Polsce jednym z niewielu realnych zabezpieczeń przed dzikim kapitalizmem.
Dlatego dla mnie, jako dla samorządowca, temat funduszy unijnych nie może być nigdy źródłem szantażu. Spierajmy się o to, jak je efektywnie wydawać, o to, jakie cele chcemy za ich pomocą osiągnąć.… More


Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 13:39:13

Razem i Lewica są odpowiedzialne, dlatego przedstawiliśmy konkretne, twarde prop

Anna Górska:

Razem i Lewica są odpowiedzialne, dlatego przedstawiliśmy konkretne, twarde propozycje w sprawie KPO. Europejskie środki nie należą ani do tego, ani kolejnego rządu, ani do prawicy, ani Zjednoczonej Opozycji – należą do wszystkich Polaków i Polek.

Naszym obowiązkiem jest zagwarantować, żeby te pieniądze trafiły do samorządów, do polskiej ochrony zdrowia, do polskiej gospodarki.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-30 14:49:12

Sprawa dla której – my, lewica – wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za wyjście

Anna Górska:

Sprawa dla której – my, lewica – wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za wyjście z impasu ratyfikacji Europejskiego Funduszu Odbudowy jest dużo poważniejsza niż to, czy pan Borys Budka będzie jutro premierem, czy będzie musiał ustąpić partyjnej opozycji i przestać być szefem PO.
Jesteśmy lewicą, nie zajmujemy się PO.
Zajmujemy się Polkami i Polakami, wszystkimi osobami mieszkającymi w Polsce, zajmujemy się krajem i tym, żeby się rozwijał, żeby żyło nam się w nim lepiej.
I po to jest ten Fundusz.
Zdecydowaliśmy się podjąć negocjacje z rządem, bo EFO – ponad BILION Euro dla całej Europy, przez ambicjonalne rozgrywki całej prawicy – i tej zjednoczonej i tej opozycyjnej – jest realnie zagrożony. Wiemy, bo rozmawiamy z urzędnikami w Brukseli, że nikt nie będzie czekał, aż się pan Budka doagada w końcu z panem Gowinem, aż pan Kaczyński poprzekupuje ostatnich pojedynczych "kukizów" i w końcu coś zagłosują. Unia pójdzie do przodu bez Polski.
Pieniądze na wyjście z najpoważniejszego po II wojnie światowej kryzysu popłyną wszędzie, tylko nie do nas. Znowu. Tym razem nie przez Jałtę, ale przez politykierstwo i głupotę prawicy zostaniemy z tyłu i będziemy tylko pogrążać się w kryzysie.
Wiem, że niektórzy wyznają taktykę politycznej wojny "im gorzej, tym lepiej", ale to jest taktyka na wyniszczenie. Nie siebie, nie polityków, politycy się wyżywią… To jest taktyka na wyniszczenie nas, naszych rodzin, naszych miejsc pracy, naszych firm, naszej ochrony zdrowia i instytucji kultury. To taktyka, w której znowu przetrwają najsilniejsi, najbogatsi, najlepiej umocowani i najsprytniejsi, a uczciwi i ciężko pracujący zostaną na lodzie.
Przerabialiśmy to już po '89 roku, wiemy, kto na tym najlepiej wyszedł i mówimy jasno – nie będzie powtórki.
Czekamy na dokument Krajowego Planu Odbudowy z rządu, który zostanie wysłany do Brukseli, w którym mają być zawarte wynegocjowane przez nas ustalenia. Czekamy na kształt ustawy o Komitecie monitorującym i ustawy ratyfikującej EFO.
Jeśli nasze warunki zostaną spełnione, w poczuciu odpowiedzialności za Polskę, klub parlamentarny Lewicy, a w nim posłanki i posłowie Razem poprą EFO w sejmowym głosowaniu.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-28 13:33:18

To była dobra, aktywna i pożyteczna sobota z super ludźmi z sercem po lewej!

Anna Górska:

To była dobra, aktywna i pożyteczna sobota z super ludźmi z sercem po lewej!
Marzę, żeby już skończyła się pandemia, żebyśmy moli pościągać maseczki, wyściskać się, zaplanować 1000 kolejnych akcji!
Z takimi osobami i taką energią, chce się góry przenosić!

Około 40 osób sprzątało dzisiaj Dolne Miasto w Gdańsku.
Razem z Lewica Pomorskie, PPS, Młodzi Razem, Ruch Sprawiedliwości Społecznej Pomorze, Młoda Lewica – Pomorskie, FMS Pomorze wezwaliśmy do „czynu społecznego” w ramach uczczenia Dnia Ziemi.
Ktoś powie, że 50 worków śmieci, kilka opon, fragmenty mebli i sprzętu komputerowego zebranych w 1,5 godziny świata nie uratuje, ale z całą pewnością pomogło estetyce rejonów Opływu Motławy i dało jasny sygnał, że lewicy w Trójmieście zależy nawet na tych zakątkach miasta, o które nie biją się deweloperzy.
Miło było też się spotkać, chociaż poza pamiątkową fotką, rozeszliśmy się, aby pracować w wymaganym dystansie, w maseczkach i rękawiczkach.
Dziękujemy wszystkim osobom, które odpowiedziały na nasz apel, pracownikom służb utrzymania czystości, które zebrane w workach śmieci odbiorą z miejsca zbiórki oraz restauracji Nie/mięsny, która dla osób uczestniczących w akcji miała przygotowaną kawę, ciasto i lemoniadę!


Źródło
Opublikowano: 2021-04-24 20:13:04

Dzisiaj Dzień Ziemi. Dzieci zbierają śmieci, sami – jako Lewica – mamy zapla

Anna Górska:

Dzisiaj Dzień Ziemi.
Dzieci zbierają śmieci, sami – jako Lewica – mamy zaplanowaną akcję na sobotę. W szkołach jest to temat przewodni prawie wszystkich lekcji od tygodnia. To wspaniale!
Ale musimy zdawać sobie sprawę, że ziemię uratuje tylko jedno – wyzerowanie emisji gazów cieplarnianych, zakończenie wydobycia ropy i gazu.
Naukowcy są coraz bardziej zgodni w tym temacie i trzeba to nagłaśniać jeszcze intensywniej, bo nie ma już czasu: OZE i atom uratują planetę.
My wiemy to odkąd istniejemy, potwierdził to właśnie zespół Polskiej Akademii Nauk:
https://informacje.pan.pl/index.php/informacje/materialy-dla-prasy/3295-komunikat-o-koniecznosci-obnizenia-emisji-gazow-cieplarnianych?fbclid=IwAR0FWwCn0FyalC9UkEPwvzJ4ISReMB1H-T6dDoPsu-XxMBlaYa6JKINVF9o

Nauka za atomem, Razem za nauką! Musimy jak najszybciej odejść od węgla, w celu zatrzymania kryzysu klimatycznego. Utrzymać stabilność polskiej energetyki może jedynie miks OZE+atom. W naszym programie utwierdza nas najnowsze stanowisko Polskiej Akademii Nauk.
⚛️ + 🌀 + ☀️ = ❤️


Źródło
Opublikowano: 2021-04-22 14:29:25

„[Po wybuchu powstania w getcie] cała kamienica [na Muranowskiej 6] wpadła w s

Anna Górska:

„[Po wybuchu powstania w getcie] cała kamienica [na Muranowskiej 6] wpadła w stan euforii. Na dachach domów [po gettowej stronie Muranowskiej] kręcili się ludzie, co chwila znikając i zjawiając to na dole, to na górze. Mieli w ręku jakąś broń. W pewnym momencie zobaczyliśmy, że naprzeciwko, nieco na prawo od nas zatknięto na dachu flagi biało-niebieską i biało-czerwoną.”*

—-
*Y. Helman, The fate of the last fighters of the Jewish Military League in Warsaw, „Dapim. Studies on the Shoah” 1991, cyt. za: A. Grabski, M. Wójcicki, Żydowski Związek Wojskowy – historia przywrócona, Warszawa 2008, s. 6
https://sztetl.org.pl/pl/slownik/powstanie-w-getcie-warszawskim#footnote9_bta41st

78 lat temu kilkaset Żydów i Żydówek wystąpiło przeciwko nazistowskiej machinie śmierci. Choć robili to z poczuciem, że ich walka jest skazana na porażkę, to woleli bohatersko zginąć za wolność i szacunek dla przyszłych pokoleń.

Cześć ich pamięci!

#ŁączyNasPamięćŁączyNasPamięć

Źródło
Opublikowano: 2021-04-19 11:53:40

Kontynuując wątek energetyczny, zachęcam do przeczytania wywiadu, którego udziel

Anna Górska:


Kontynuując wątek energetyczny, zachęcam do przeczytania wywiadu, którego udzieliłam portalowi BiznesAlert.pl.
Mówię w nim nie tylko o potrzebie uzupełnienia miksu energetycznego atomem, ale też o technologiach przyszłości, które pozwoliłyby nam skończyć z katastrofalną dla naszej planety gospodarką wydobywania paliw.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-07 12:35:26