Posłanki i posłowie Partii Razem złożyli 20 lipca interpelację do prezesa Rady M

Anna Górska:


Posłanki i posłowie Partii Razem złożyli 20 lipca interpelację do prezesa Rady Ministrów w sprawie realizacji „Programu polskiej energetyki jądrowej”.

W ich opinii, mimo strategicznej wagi programu jądrowego, jest on prowadzony w sposób chaotyczny – uwagę zwraca zwłaszcza przede wszystkim uruchomienie konkurencyjnego projektu jądrowego przez Ministerstwo Aktywów Państwowych i jego szefa – ministra Jacka Sasina oraz brak współpracy pomiędzy brak współpracy pomiędzy Ministerstwem Klimatu i Środowiska a pełnomocnikiem rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej i podległą mu spółką Polskie Elektrownie Jądrowe sp. z o.o. Zwracają też uwagę, że choć minął niemal rok od końca konsultacji publicznych tzw. specustawy jądrowej, to nadal nie wyszła ona z rządu na obrady sejmu.

W interpelacji padają pytania m.in. o brak transparentności w procesie wyboru dostawcy technologii i generalnego wykonawcy, model finansowania i harmonogram dalszych działań. Posłowie i posłanki pytają także udział spółek skarbu państwa (m.in KGHM i Orlen) w programie jądrowym opartym o realnie istniejące konstrukcje wielkoskalowych bloków jądrowych, na przykład w modelu zbliżonym do spółdzielczego (SaHo albo Mankala), w miejsce planów budowy niesprawdzonych bloków SMR.

Finalnie domagają się aktualizacji Polityki Energetycznej Polski i Programu Polskiej Energetyki Jądrowej, tak by rozwijając moce jądrowe i OZE można było wyznaczyć datę odejścia polskiej energetyki od paliw kopalnych i co za tym idzie uniezależnienia się od ich importu.

Link do pełnego tekstu interpelacji w komentarzu.


Źródło
Opublikowano: 2022-08-03 13:41:00

„Jest paradoksem i zaprawdę chichotem historii, że w kraju, w którym wolność i d

Anna Górska:


„Jest paradoksem i zaprawdę chichotem historii, że w kraju, w którym wolność i demokrację wywalczyły związki zawodowe, największym wrogiem związków jest rząd, wybrany dzięki tej demokracji. (…) Udaje się wywalczyć wyższe płace w prywatnych firmach dzięki strajkom OPZZ i Konfederacja Pracy, wsparciu Lewica i Razem, ten i poprzedni rok to pokazały! Ale nie udaje się nakłonić rządu do choćby rozmów z reprezentacją związkową osób pracujących w sektorach, za które ten rząd odpowiada, których jest zatrudniającym! (…)
Wmówiono nam przez lata, że musi być „tanie państwo”, ale właśnie waszym kosztem i kosztem tego, że to „tanie państwo” się zwija. Ile byście nie włożyli wysiłku w jego utrzymanie swoją pracą, za kiepskie pensje i po godzinach, ten rząd niszczy Wasze miejsca pracy, a wszystkim oczekującym dobrych usług publicznych zobrzydza sektor publiczny i nakręca hejt, który uderza właśnie w Was! Dość tego! (…)
Razem jest z Wami, teraz i zawsze – do zwycięstwa!”

To fragmenty mojego przemówienia podczas dzisiejszej demonstracji OPZZ pod Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Protestujący domagają się 20% podwyżki w tym roku i korekty o dalszy wzrost inflacji w kolejnym. I te podwyżki im się po prostu należą, bo budżetówka to jedyna grupa pracujących, której pensje od lat są zamrożone i korekcie podlegają tylko najniższe uposażenia do progu minimalnego wynagrodzenia.
Czas na godne płace w budżetówce! Na postulowane podwyżki, ale też powiązanie ze średnim wynagrodzeniem w gospodarce pensji urzędniczek, pielęgniarek, nauczycielek, osób pracujących w sądach i administracji, w inspekcji weterynaryjnej i kolejnictwie itd…
Nie stać nas na „tanie państwo”! Nie stać nas na źle opłacany sektor publiczny, jeśli ma on działać.


Źródło
Opublikowano: 2022-07-28 19:11:07

Dzisiaj ponownie dołączyłam do trasy klubu parlamentarnego Lewica i Razem na sp

Anna Górska:


Dzisiaj ponownie dołączyłam do trasy klubu parlamentarnego Lewica i Razem na spotkania w Malborku i Sztumie.
Postulaty naszego programu #BezpiecznaRodzina znajdują uznanie wśród osób, które przychodzą się z nami spotkać i porozmawiać. Wiele osób już dobrze wie, że PiS zostawia ich w najtrudniejszym momencie na lodzie. Nie będzie taniej energii, nie będzie surowców do ogrzewania, inflacja szaleje, a do tego działania rządowych „jastrzębi” podnoszą raty kredytów. Nie będzie uczciwych waloryzacji emerytur, ograniczenia marż na paliwa, a prawdopodobnie też pieniędzy z KPO na rozwój mieszkalnictwa i transportu publicznego…
Dlatego wiemy już, że ci ludzie nie poprą już PiSu i Zjednoczona Prawica wybory przegra.
Ci ludzie dzisiaj z nadzieją patrzą na nas, na lewicę, bo tak jak są zawiedzeni Kaczyńskim, tak boją się powrotu Tuska.
My mówimy im, że nowy rząd będzie dbał o ludzi, o rodziny, o nasze codzienne potrzeby, albo będzie rządem mniejszościowym.

Beata Maciejewska – Posłanka Lewicy, Gdańsk Marek Rutka Paulina Piechna-Więckiewicz Marcin Kulasek Anita Sowińska Katarzyna Ueberhan Arkadiusz Iwaniak Poseł na Sejm RP


Źródło
Opublikowano: 2022-07-25 20:45:50

Po bardzo intensywnych dwóch dniach na Śląsku i w Zagłębiu czas na spotkania we

Anna Górska:

Po bardzo intensywnych dwóch dniach na Śląsku i w Zagłębiu czas na spotkania we własnym regionie.
Już jutro razem z klubem @__lewica będę reprezentowała @partiarazem w Malborku i Sztumie podczas spotkań trasy #BezpiecznaRodzina
Chodźcie porozmawiać o tym, jakiej Polski chcemy po wygranych wyborach!
BezpiecznaRodzina

Źródło
Opublikowano: 2022-07-24 21:36:50

Jeśli #LarozRazem, to musi być plaża. Więc byliśmy dzisiaj na plaży w Dąbrowie G

Anna Górska:


Jeśli #LarozRazem, to musi być plaża. Więc byliśmy dzisiaj na plaży w Dąbrowie Górniczej. Zanim usiedliśmy na leżakach, przed rozmowami z mieszkańcami Zagłębia, na konferencji prasowej mówiliśmy o pracy. Praca musi być dla przyszłego rządu sprawą absolutnie priorytetową. Musimy zadbać o wyższe pensje, o to, aby nikt kto chce pracować nie był takiej możliwości pozbawiony. Trzeba też skrócić czas pracy. Nasz projekt 35h pracy w tygodniu do końca wakacji trafi do Sejmu. Zakładamy sukcesywne skracanie czasu pracy do 7h dziennie, bez szoku dla gospodarki, z rozwiązaniami rozliczania czasu pracy dla różnych sektorów. Bez żmudnych pilotaży, bo Polska ma już doświadczenia w tym zakresie i wiemy jak skracać czas pracy.
Potrzeba odwagi i politycznej stanowczości, którą my mamy!

Pracujmy krócej – Konferencja Prasowa na Pogorii III #LatoZRazemLarozRazem,LatoZRazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-24 10:08:19

Knurów i jego tory i perony widmo. Jeden raz w sobotę i jeden raz w niedzielę mo

Anna Górska:


Knurów i jego tory i perony widmo. Jeden raz w sobotę i jeden raz w niedzielę można dojechać stąd do Gliwic i Rybnika. Do Rybnika nie ma w ogóle żadnej innej możliwości dojazdu niż autem, a to właśnie tam jest jedyny dostępny dla knurowian oddział hematologii na NFZ. Knurowska młodzież nie wybierze żadnej rybnickiej szkoły, bo nie ma jak do niej dojechać, a te z osób mieszkających w Knurowie, które pracują w Rybniku, załamują ręce nad cenami paliw…
Razem Śląsk i Stowarzyszenie Kolej na Knurów walczą o stałe codzienne połączenia kolejowe na trasie Gliwice-Knurów-Rybnik. Potrzeba nie tylko woli władz samorządowych, ale też ważnych zwłaszcza w czasie drożyzny działań władz centralnych, jak chociażby obniżenie o polowe cen korzystania z infrastruktury kolejowej o co apelowali już w rządzie posłanka Paulina Matysiak i poseł Maciej Konieczny z partii Razem.

Kolej na Knurów – Konferencja Prasowa #LatoZRazemLatoZRazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-23 14:00:39

Plac, na którym stoimy, to rynek w Nowym Bytomiu (Ruda Śląska). Wybraliśmy to mi

Anna Górska:


Plac, na którym stoimy, to rynek w Nowym Bytomiu (Ruda Śląska). Wybraliśmy to miejsce na drugą dzisiejszą konferencję prasową o betonozie, która zawładnęła umysłami polskich samorządowców. Ten rynek kiedyś miał drzewa, trawniki, wyspy chłodu, dzięki roślinności… tętnił życiem, bo dało się na nim posiedzieć, spotkać z ludźmi i miło spędzić czas. Dzisiaj jest betonową pustynią. Co z tego, że są na nim ławki, a nawet stoliki szachowe, jeśli ich nagrzane słońcem betonowe i stalowe (!) elementy parzą, a siedzenie przy nich to gwarancja udaru.

Betonoza w Rudzie Śląskiej – Konferencja Prasowa #LatoZRazemLatoZRazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-23 12:04:33

Śląsk. Zaczęliśmy w Chorzowie od konferencji prasowej w sprawie planowanych inwe

Anna Górska:


Śląsk. Zaczęliśmy w Chorzowie od konferencji prasowej w sprawie planowanych inwestycji deweloperskich na obrzeżach Parku Śląskiego. Miasto przejęło teren od Wojewody z przeznaczeniem na usługi dla ogółu mieszkańców, ale postanowiło sprzedać dziesiątki zalesionych hektarów deweloperom, za cenę nieproporcjonalnie niską w stosunku do zysków, jakie inwestorzy osiągną na sprzedaży mieszkań.
To jeden z dziesiątek przykładów niegospodarności samorządów, które dodatkowo wykorzystują wprowadzone przez PiS przepisy tzw. Ustawy „Lex deweloper”, które pozwalają ignorować miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, plany które powstają latami w konsultacjach z lokalnymi społecznościami.
Chorzowianie nie chcą degradacji Parku Śląskiego, nie chcą kolejnego luksusowego osiedla bez infrastruktury dojazdowej, korkującego pół Śląska.
Chcą zieleni i komunalnych inwestycji, a nie pompowania zysków deweloperów.
Partia Razem stoi po stronie mieszkanek i mieszkańców.

Patodeweloperka w Parku Śląskim – Konferencja prasowa #LatoZRazemLatoZRazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-23 10:04:57

Projekt uchwały Sejmu w tej sprawie, który złożyliśmy jako Razem, trafił do zamr

Anna Górska:

Projekt uchwały Sejmu w tej sprawie, który złożyliśmy jako Razem, trafił do zamrażarki. Najwyższy czas go wyjąć i przegłosować. Na tym też polega solidarność z walczącą Ukrainą.

Rząd Ukrainy zwrócił się dziś oficjalnie do zagranicznych kredytobiorców o odroczenie spłaty kolejnej raty ukraińskiego długu. Już sam fakt, że walcząca Ukraina musi o coś takiego prosić jest niewyobrażalnym skandalem. Zamiast wspierać Ukraińców w ich walce o wolność i demokrację Zachód wyciąga rękę po miliardy euro.

Jako Partia Razem wraz z naszymi przyjaciółmi z ukraińskiego Socjalnego Ruchu od pierwszego dnia wojny prowadzimy kampanię na rzecz anulowania ukraińskiego długu. Udało nam się zaangażować w tą walkę lewicowych partnerów z całego świata. Amerykańska Izba Reprezentantów przyjęła nawet stosowną uchwałę. Niestety podobna sztuka nie udała się w polskim Sejmie.

Już przed wojną Ukraina wydawała po wielokroć więcej na obsługę zagranicznego długu niż na przygotowania do obrony. Dziś wobec trwającego wysiłku zbrojnego Ukraińców i perspektywy kosztownej odbudowy oczekiwanie spłaty zagranicznego długu przez Ukrainę jest głupie, cyniczne i głęboko niemoralne.
Źródło
Opublikowano: 2022-07-20 17:38:17

Brawo dla Razem Kraków, @

Anna Górska:

Brawo dla Razem Kraków, @

Dość wyprzedawania publicznego majątku! O to apelują do prezydenta Majchrowskiego krakowska posłanka Daria Gosek-Popiołek, radny Łukasz Gibała, Razem Kraków i Alternatywa Młodych dla Krakowa.

O jakich gruntach mowa? O terenach nieobjętych ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania, terenach zielonych, lasach i przeznaczonych pod zabudowę wielorodzinną.

Wiele polskich samorządów buduje mieszkań tyle, co kot napłakał. A w 2019 roku za średnie wynagrodzenie można było w Krakowie kupić niecały metr kwadratowy mieszkania, a od tego czasu ceny nieruchomości tylko wzrastały. Dość tego. Państwo musi budować mieszkania na tani wynajem!
Źródło
Opublikowano: 2022-07-19 09:08:06

Dzisiaj chciałabym zrobić mały coming out… Przynajmniej publicznie, bo prywatn

Anna Górska:


Dzisiaj chciałabym zrobić mały coming out… Przynajmniej publicznie, bo prywatnie już raz zrobiłam. Otóż jestem… atomówką 😉 albo po prostu zwolenniczką i fanką elektrowni jądrowych, które wbrew dawnym strachom i tragediom, tak naprawdę uratują świat! Bo:
🟢 Atom to bowiem najczystsze źródło energii, które nie emituje CO2, więc pomoże w walce z globalnym ociepleniem i zatrzyma czekającą nas katastrofę klimatyczną.
– Tylko atom w miksie energetycznym z OZE jest w stanie zastąpić obecne paliwa kopalne, czyli węgiel i gaz. I nie będzie się to wiązało z przerwami w dostawach czy horrendalnie wysokimi rachunkami dla społeczeństwa, tym bardziej jeśli byłby to, jak mówił Adrian Zandberg „duży i publiczny atom”.
🟢 Polska powinna już dawno mieć co najmniej jedną elektrownię jądrową. Pomijam już trudne lata 90. XX w. i traumę Czarnobyla oraz zablokowany plan budowy elektrowni w Żarnowcu. Jednak u progu wejścia Polski do UE, gdy dzięki funduszom unijnym pojawiła się szansa na rozwój oraz nastał czas względnego spokoju, można było do tematu wrócić…
🟢 Bo dziś EJ byłaby gwarantem nie tylko taniej i bezemisyjnej energii potrzebnej do zrównoważonego społeczno-ekonomicznego rozwoju kraju, ale też niezależności i bezpieczeństwa, co może również potwierdzić Anna Górska :-). Przy czym niezależność zdaje się szczególnie ważna w obecnym czasie wojny w Ukrainie, a jej brak skutkuje nie tylko ekonomicznym kryzysem, lecz także moralnym, gdzie co niektórzy włodarze europejscy próbują usprawiedliwiać zbrodnie Putina…
🟢 Natomiast bezpieczeństwo EJ gwarantuje dziś naprawdę rozwinięta technologia, gdzie nie mowy o „drugim Czarnobylu”, a i straszenie Fukushimą w wielu miejscach mija się z prawdą, choćby taką, że w naszym rejonie geograficznym nie występują na szczęście trzęsienia ziemi po których nadeszłoby tsunami…
🟢 I wreszcie składowanie odpadów radioaktywnych także obecnie jest coraz bezpieczniejsze. W Finlandii na przykład trafiają one do głębinowego i długoterminowego składowiska pod ziemią, gdzie mają pozostawać przez dziesiątki tysięcy lat. Natomiast w Szwajcarii składowane są na hali o wielkości boiska piłkarskiego, bo następnie mają trafić do tzw. prędkich reaktorów, które pozwolą je maksymalnie dopalić. A i Polska ma swoje składowisko odpadów promieniotwórczych, które przyjmuje także wypalone paliwo jądrowe, choć działa ono na dość małą skalę, bo odpady są raczej drobne, zaś paliwo pochodzi z jedynego reaktora Maria, wykorzystywanego u nas w celach naukowych. Poniżej zaś „ostateczny argument” dla antyatomowców ;-), czyli zaproszenie do zwiedzania rodzimego składowiska!


Źródło
Opublikowano: 2022-07-15 15:37:40

Zielona Góra była drugim przystankiem #LatozRazem w województwie lubuskim. Polec

Anna Górska:

Zielona Góra była drugim przystankiem #LatozRazem w województwie lubuskim. Polecam relację okręgu.

W czwartkowe południe #LatoZRazem zawitało do Zielonej Góry 💜💚
Rozpoczęliśmy konferencją prasową pod pomnikiem Bachusa poświęconą kłopotom z koleją w naszym regionie. Jak uciążliwy i palący jest to problem wie każdy, kto w ciągu ostatnich dwóch lat próbował dostać się z Zielonej Góry do Poznania, Warszawy, Gdańska czy Gorzowa. Brak bezpośrednich połączeń do tych miast daje się we znaki podróżnym, a remont, mimo potężnych zainwestowanych pieniędzy, ciągnie się w nieskończoność. To jest niedopuszczalne. Chcemy bezpiecznego, sprawnego i dostępnego transportu dla wszystkich!
Po konferencji udaliśmy się na obiad i zwiedzanie. Natomiast już za chwilę widzimy się na Piast-Polanie na pikniku, na który wraz z gośćmi serdecznie zapraszamy 💚💜
Adrian Zandberg
Paulina Matysiak
Joanna Wicha
Anna Górska
Bartosz GrucelaLatozRazem,LatoZRazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-14 15:27:26

Już jutro Zielona Góra!

Anna Górska:

Już jutro Zielona Góra!
A tak minął dzisiejszy dzień w Gorzowie. Jeszcze rozmawiamy i cieszymy się dobrą pogodą na bulwarach nad Wartą, ale już Was zachęcam do zapoznania się z relacją okręgu Razem Lubuskie 😊

Delegacja poselsko-zarządowa w ramach akcji #LatoZRazem odwiedziła dziś województwo lubuskie. Zaczęliśmy konferencją prasową przed dworcem PKP w Gorzowie Wielkopolskim, na której poruszyliśmy problem transportu zbiorowego. Na Skwerze Wolności odbył się natomiast piknik, podczas którego była okazja zmierzenia się z posłanką Paulina Matysiak w skakaniu w worku 😉
Gościliśmy dziś również Anna Górska, Joanna Wicha oraz Bartosz Grucela, którzy również wzięli udział w konkurencjach 🙂 Dziękujemy za ten dzień wszystkim naszym gościom i sympatykom, z którymi mieliśmy okazję się dziś spotkać 🙂
Tymczasem jutro #LatoZRazem zawita do Zielonej Góry! Tam powiększy się grono naszych gości – dołączy do nich poseł Adrian ZandbergLatoZRazem,LatoZRazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-13 20:17:37

Parlament Europejski przyjął kilka dni temu rezolucję, w której m.in. zawarł int

Anna Górska:


Parlament Europejski przyjął kilka dni temu rezolucję, w której m.in. zawarł intencje wpisania prawa do przerywania ciąży do Karty Praw Podstawowych UE. To ważny krok, bo po raz pierwszy jakikolwiek organ Unii postanowił użyć instrumentów traktatowych do zakończenia nierówności w dostępie do aborcji osób z różnych krajów UE. Rezolucja została przegłosowana zdecydowaną większością, co też jest budujące. Jednak moim zdaniem niewystarczające, biorąc pod uwagę, czym jest Karta Praw Podstawowych.

To dokument, który jest częścią Traktatu Lizbońskiego, przyjętego w 2007 roku. Negocjował go w imieniu Polski Jarosław Kaczyński, ale ratyfikacja przypadła już na rząd Donalda Tuska. I właśnie Karta Praw Podstawowych nie została ratyfikowana w całości, mimo, ze Donald Tusk zapowiadał jej przyjęcie przed ówczesnymi wyborami. Dlaczego? Z powodów ideologicznych.

Już w czasie negocjacji traktatowych polskiej prawicy, od Kaczyńskiego po Zolla (tak, tego Zolla), nie podobało się, że Unia chce „rozliczać” państwa członkowskie z przestrzegania praw człowieka. Chodziło o zapisy dotyczące równego traktowania m.in. ze względu na wyznanie i orientację seksualną. Polska znalazła w Unii sojusznika – Wielką Brytanię, której z kolei nie podobała się swoboda działalności związków zawodowych. Oba kraje zagroziły, że nie podpiszą traktatu reformującego Unię.
Powstał więc Protokół Brytyjski do Karty, który (z grubsza) wyłącza państwa, które go przyjmą spod jurysdykcji Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w tych obszarach.

Ratyfikacji Traktatu z Protokołem Brytyjskim, wbrew przedwyborczym zapowiedziom, wbrew badaniom opinii, ale zgodnie z wolą biskupów, dokonała większość sejmowa po zwycięskich wyborach PO i Donalda Tuska.

Historia pokazuje więc, że Karta Praw Podstawowych, choć ważna i chlubna, nie jest narzędziem, które może cokolwiek wymusić na państwach członkowskich i zapewnić wszystkim osobom w UE równe prawa.

Czego potrzebujemy?
Kolejnej reformy UE i twardych narzędzi ochrony praw podstawowych, poprzez instrumenty wspólnych polityk.

Jesteśmy po Konferencji na Rzecz Przyszłości Europy – wielkich europejskich konsultacjach społecznych o tym, jak powinna być zreformowana Unia. W Polsce mało kto o tym wiedział, bo naszej „prospołecznej” władzy nie zależy na używaniu obywatelskich narzędzi konsultacji. Ale w innych krajach UE odbiły się one szerszym echem. Cały proces ma doprowadzić do prac nad nowym traktatem unijnym.
Mam nadzieję, że również nad przeorientowaniem wspólnych polityk unijnych w kierunku głębszej integracji.
Jedną z nowych polityk powinna być wspólna polityka ochrony zdrowia, a w niej jednolity standard europejski w zakresie ochrony zdrowia i pakiet świadczeń gwarantowanych zawierający również prawo do legalnego, bezpiecznego i darmowego przerywania ciąży.

Tylko takie narzędzia zagwarantują nam równe prawo do aborcji w całej Unii Europejskiej.
Potrzebujemy odwagi w przyszłym reformowaniu Unii Europejskiej i gwarancji, że jakiekolwiek zmiany rządów w jakimkolwiek z krajów UE nie pozbawią połowy mieszkających w nich osób ich podstawowego prawa do wyboru.

#uniaeuropejska #prawakobiet #legalnaaborcja


Źródło
Opublikowano: 2022-07-12 10:15:54

#BezpiecznaRodzina to taka, która nie boi się nadchodzącej zimy i tego, czy będz

Anna Górska:


#BezpiecznaRodzina to taka, która nie boi się nadchodzącej zimy i tego, czy będzie miała ciepło w domu, ani tego, czy będzie ją stać na kolejną ratę kredytu za mieszkanie, to dzieci, które nie są głodne, to tani i dogodny dojazd do pracy, szkoły, lekarzy czy na spotkania ze znajomymi lub do kina, to opieka psychologiczna i dentystyczna w szkołach, a nie wbijanie dzieciom do głów ideologicznych bzdur, to szacunek dla osób starszych, nie przez wzniosłe słowa, ale okazany uczciwą waloryzacją emerytur, dostępem do lekarzy specjalistów i bezpłatnymi lekami.
Bezpieczna rodzina, to taka, która nie obawia się o siebie, jeśli nie spełnia fundamentalistycznych katolickich wymogów, kiedy tworzą ją ludzie, którzy się kochają i dbają o siebie nawzajem, o których państwo dba i którym pomaga w kryzysach.
O takiej Polsce rozmawialiśmy dzisiaj z mieszkankami i mieszkańcami Słupska i Chojnic.
Trasa Lewica i Razem jedzie dalej! Jutro województwo kujawsko-pomorskie!
Ja wracam do tej niezmordowanej ekipy jeszcze w lipcu na spotkania w Malborku i Tczewie!
Dziękuję posłowi okręgu gdyńsko-słupskiego Marek Rutka za roztoczenie dobrego gospodarskiego ducha nad tym dniem.


Źródło
Opublikowano: 2022-07-09 22:35:49

Już jutro dołączam do klubu parlamentarnego Lewica

Anna Górska:


Już jutro dołączam do klubu parlamentarnego Lewica
Na razie na dwa spotkania letniej trasy „Bezpieczna rodzina” 🙂
Będę reprezentowała Razem na moim rodzimym Pomorzu.
Zapraszam do Słupska i Chojnic.
Będzie okazja do poznania się i rozmowy również z Marek Rutka posłem reprezentującym okręg w Sejmie o tym, o jakiej Polsce marzymy, w jakiej będziemy się czuć bezpiecznie i jak sprawić, aby mieć ją taką już po najbliższych wyborach.
Do zobaczenia!


Źródło
Opublikowano: 2022-07-08 13:47:14

Wodę mam, kocyk, ręcznik i spf50… a dzięki darowiźnie na Razem również nadzieję,

Anna Górska:

Wodę mam, kocyk, ręcznik i spf50… a dzięki darowiźnie na Razem również nadzieję, że jeszcze w ogóle będzie można wyjść na plażę, że da się powstrzymać zmiany klimatyczne i słońce nie spali nas na popiół za jakiś czas!
Wlać i Ty. Razem możemy więcej!

To właśnie dzięki Tobie możemy więcej. Twoja pomoc sprawi, że po następnych wyborach miejsce prawicowych fanatyków mogą zająć lewicowe posłanki i posłowie wrażliwi na krzywdę społeczną.

Wesprzyj nas!
https://wesprzyj.partiarazem.pl/
Źródło
Opublikowano: 2022-07-07 17:11:30

Mamy dobre 15 lat zapóźnienia w transformacji energetycznej. Przyczyniła się do

Anna Górska:


Mamy dobre 15 lat zapóźnienia w transformacji energetycznej. Przyczyniła się do tego zarówno opieszałość PO, jak i ignorancja oraz kunktatorstwo PiS. Swoje dołożyła też UE zbyt długo słuchająca w tej sprawie Niemiec.
Jednak zawsze cieszy mnie, kiedy ktoś w końcu dochodzi do słusznych wniosków. Rząd wycofuje się z irracjonalnych blokad dla wiatraków na lądzie, a Parlament Europejski właśnie uznał atom za zieloną energię, inwestycje w którą będzie można finansować z budżetu UE.
Niestety, jak to często w takich układankach bywa, PE poszedł też na rękę Niemcom i wpisał do taksonomii gaz, który nie tylko nie jest zielony, a jego wydobycie jest ogromnym źródłem emisji CO2, ale jest też dla Europy ogromnym zagrożeniem politycznym. Jedyna inwestycja związana z gazem, którą UE powinno wspierać to rozbiórka Nord Stream. Nie chcemy gazu z Rosji, nie będzie powrotu do „business as usual”.
#OZE #atom #kryzysklimatyczny #co2 #climatechange #energy #transformacja #twitter #ue


Źródło
Opublikowano: 2022-07-07 07:30:46

Pierwsza część #LatozRazem za mną. Wczoraj w Kielcach osoby działające w okręgu

Anna Górska:

Pierwsza część #LatozRazem za mną. Wczoraj w Kielcach osoby działające w okręgu Razem Świętokrzyskie i Młodzi Razem Świętokrzyskie upominali się m.in. o podopiecznych pieczy zastępczej.

Wczoraj (5 lipca) odbyła się akcja Lato z Razem w Kielcach. Nasz region odwiedził poseł Maciej Konieczny, członkinie Zarządu Krajowego partii, Joanna Wicha i Anna Górska, oraz Dawid Majewski z okręgu poznańskiego partii.

Dzień rozpoczęliśmy od konferencji prasowej poświeconej postępującej inflacji oraz jej skutkom na życie Polek i Polaków. W imieniu naszego okręgu mówił Grzegorz Banasik, który zwrócił uwagę, że rosnące koszty życia są szczególnie odczuwane przez rodziny zastępcze i ich podopiecznych. Zasugerował, że samorządy powinny robić więcej, aby pomóc takim rodzinom. W związku z tym przedstawił petycję, którą złożyliśmy do prezydenta Kielc, o wprowadzenie zniżek dla podopiecznych… Więcej
LatozRazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-06 09:46:04