Wspólnie z przedstawicielami organizacji społecznych oraz partii politycznych po

Magdalena Biejat:


Wspólnie z przedstawicielami organizacji społecznych oraz partii politycznych poparliśmy dzisiaj „Porozumienie dla Praworządności” – inicjatywę, której celem jest przywrócenie praworządności w Polsce oraz zakończenie prawnego konfliktu z Unią Europejską.

Mam nadzieję, że ten projekt będzie początkiem nowego, bardziej niezależnego, bardziej sprawiedliwego i dostępnego sądownictwa, które będzie służyć obywatelom.
Przywrócenie praworządności jest ważne, ale powrót do status quo to za mało. W Polsce musimy przywrócić nie tylko praworządność, ale i sprawiedliwość społeczną. Potrzebujemy wymiaru sprawiedliwości, który każdemu obywatelowi, każdej obywatelce da poczucie bezpieczeństwa, że mogą dochodzić swoich praw. Który będzie tak samo dostępny dla biednego i bogatego i będzie przejrzysty zarówno dla prawnika, jak i dla zwykłego obywatela.

Ziobro i jego reformy nie wzięły się znikąd. Nie możemy udawać, że wcześniej system sprawiedliwości działał w Polsce bez zarzutów. Potrzebujemy sprawiedliwego prawa i sprawiedliwych sędziów, którzy będą chronić fundamentów naszego społeczeństwa i bronić słabych przed silnymi. Takiego, który nikomu nigdy więcej nie da pretekstu do podważania sędziowskiej niezawisłości.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-07 15:31:00

Dziś jest jasne, że jedyną szansą na powrót do normalności są szczepienia. Rząd

Magdalena Biejat:


Dziś jest jasne, że jedyną szansą na powrót do normalności są szczepienia. Rząd musi wreszcie wziąć odpowiedzialność za zdrowie i życie Polaków. Dość już niepotrzebnych śmierci.

Tylko w zeszłym tygodniu ponad 2,5 tysiąca osób zmarło na koronawirusa, każdego dnia umiera kolejne 500. Łóżka szpitalne zajmują osoby z ciężkim przebiegiem koronawirusa, a przytłaczająca większość z nich to osoby niezaszczepione. Coraz więcej dzieci trafia do szpitala z coraz poważniejszymi objawami, bo coraz ciężej przechodzą koronawirusa. Dla nich i dla wielu osób szczególnie obciążonych dodatkowymi schorzeniami jedyną nadzieją na uniknięcie infekcji jest zaszczepienie wszystkich tych, którzy szczepić się mogą.

Dlatego domagamy się wprowadzenia szczepień na koronawirusa do kalendarza szczepień obowiązkowych. Nie zgadzamy się na przerzucanie odpowiedzialności za zdrowie publiczne na poszczególne osoby.

Domagamy się zdecydowanej walki z fake newsami i promocji rzetelnej wiedzy o szczepieniach na COVID-19. Konieczne jest wprowadzenie paszportów covidowych, tak, aby zaszczepieni (lub osoby posiadające aktualny wynik testu) nie musieli być objęci lockdownem. Chcemy testów dla zawodów pracujących z grupami szczególnie wrażliwymi – nauczycieli, pracownic i pracowników żłobków, pracowników pomocy społecznej i ochrony zdrowia.

Prawdziwy powrót do normalności jest w naszym zasięgu, wystarczy wziąć się do roboty!

#Szczepimysię #covid19 #koronawirus #TakdlaŻycia #szczepienia #epidemia


Źródło
Opublikowano: 2021-12-07 10:22:33

W sobotę interweniowałam w sprawie planowanych polowań na terenie gminy Narewka,

Magdalena Biejat:


W sobotę interweniowałam w sprawie planowanych polowań na terenie gminy Narewka, położonej w rejonie trwającego kryzysu humanitarnego. W odpowiedzi otrzymałam dzisiaj informację z Nadleśnictwa Browsk o odstąpieniu od organizacji planowanego przez nie polowania zbiorowego. Cieszę się, że ostatecznie podjęto rozsądną i odpowiedzialną decyzję w tej sprawie.

W lasach na terenach położonych w pobliżu granicy polsko-białoruskiej z dużą pewnością przebywają ludzie. Ludzie, którzy są zmarznięci, zmęczeni i przestraszeni. To nie spacerowicze czy grzybiarze, których myśliwi dotychczas napotykali w lasach. Prowadzenie polowań zbiorowych może zakończyć się tragedią dla osób, które mogą zostać postrzelone, ale także dla myśliwych, którzy tymi sytuacjami będą obciążeni psychicznie i prawnie. Mam nadzieję, że również sami myśliwi zrozumieją, że w obecnej sytuacji prowadzenie polowań na tych terenach jest zbyt ryzykowne i podobnie jak Nadleśnictwo Browsk zrezygnują z ich organizacji.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-06 14:10:17

Razem w Warszawie wspólnie z Młodzi Razem – Mazowieckie przygotowali petycję prz

Magdalena Biejat:

Razem w Warszawie wspólnie z Młodzi Razem – Mazowieckie przygotowali petycję przeciwko likwidacji buspasa na ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r., zachęcam Was do podpisywania. Miasto powinno tworzyć więcej buspasów, a nie likwidować już istniejące.

Link do petycji znajdziecie w komentarzu.

Koordynatorka koła dzielnicowego Ochota, Joanna Wojciechowska, wspólnie z mazowieckim okręgiem Młodych Razem stworzyła petycję mającą na celu ochronę buspasa na ulicy Bitwy Warszawskiej 1920 r. Inspirację do stworzenia petycji stanowiło niedawne głosowanie Rady Dzielnicy Ochota, w którym większość radnych poparła wniosek do Zarządu Dróg Miejskich o likwidację wydzielonego pasa ruchu w biegu ul. Bitwy Warszawskiej 1920 r.

Jest to decyzja w dwójnasób niedorzeczna. Po pierwsze, buspas powstał niedawno i bardzo usprawnił ruch komunikacji miejskiej w tym rejonie. Wskutek jego likwidacji autobusy utkną w korkach. Po drugie, ZDM nie jest jednostką właściwą do wydania takiej decyzji, gdyż podobnymi sprawami zajmuje się Zarząd Transportu Miejskiego.

Petycja zostanie złożona do Rady Dzielnicy Ochota oraz do wglądu do Zarządu Transportu Miejskiego.
Zachęcamy was do zapoznania się z jej treścią i podpisania. Jeżeli zależy wam na sprawnym transporcie miejskim, który nie stoi w korku, namawiamy do poparcia inicjatywy Joanny i osób z Młodzi Razem.
Link do petycji w komentarzu.
Źródło
Opublikowano: 2021-12-04 20:06:31

W ostatnich dniach gmina Narewka (powiat hajnowski) poinformowała o planowanych

Magdalena Biejat:


W ostatnich dniach gmina Narewka (powiat hajnowski) poinformowała o planowanych na jej terenie polowaniach zbiorowych, które mają odbyć się w grudniu i styczniu. Władze gminy nie mają żadnego wpływu na to, czy polowania się odbędą. Tymczasem w tym rejonie mamy do czynienia z poważnym kryzysem humanitarnym. W lasach ukrywają się ludzie, często rodziny z dziećmi. Zbiorowe polowania oznaczają dla nich dodatkowe, śmiertelne zagrożenie. Organizowanie ich w takim momencie to dowód szokującej wprost lekkomyślności.

W związku z tym wystąpiłam z interwencją do Polskiego Związku Łowieckiego, Koła Łowieckiego w Narewce oraz Nadleśnictwa Browsk. Mam nadzieję, że organizatorzy zrozumieją powagę sytuacji i odwołają polowania.

Źródło
Opublikowano: 2021-12-04 18:04:14

Jedyna dyskusja na temat epidemii koronawirusa odbyła się w Sejmie dzięki klubow

Magdalena Biejat:Jedyna dyskusja na temat epidemii koronawirusa odbyła się w Sejmie dzięki klubowi Lewicy. Na nasz wniosek wiceminister zdrowia musiał tłumaczyć się z bezczynności rządu. Ja pytałam o sytuację dzieci, które w wyniku zakażenia coraz częściej trafiają do szpitali i coraz poważniej chorują. Czekam na szczegółową odpowiedź na piśmie, a przede wszystkim domagam się, żeby minister zdrowia wziął się do roboty.


Źródło
Opublikowano: 2021-12-03 16:55:06

Trwa debata nad obrzydliwym projektem wprowadzającym kary więzienia dla kobiet z

Magdalena Biejat:


Trwa debata nad obrzydliwym projektem wprowadzającym kary więzienia dla kobiet za przerwanie własnej ciąży.

Wniosek o odrzucenie projektu w I czytaniu jako pierwszy złożył klub… PiS.

Nie mam żadnych wątpliwości, to wydarzyło się dzięki Wam. Dzięki Waszym protestom, dzięki Waszej walce.

To pierwsze zwycięstwo w walce o normalność. Jestem przekonana, że będzie ich więcej.

Dziś zbieramy podpisy pod projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów. Przyłączcie się do tej zbiórki, razem zacznijmy w Sejmie debatę nie o tym, jak nasze prawa zabierać, ale jak je przywrócić!


Źródło
Opublikowano: 2021-12-01 21:09:00

W Razem w Warszawie popieramy apel o zatrzymanie likwidacji Biennale Warszawa! T

Magdalena Biejat:

W Razem w Warszawie popieramy apel o zatrzymanie likwidacji Biennale Warszawa! To bardzo ważna instytucja dla stołecznej i polskiej kultury, która nie boi się zabierać głosu w ważnych, bieżących sprawach. Zachęcam Was do podpisania petycji w tej sprawie (link w komentarzu).

❗️ Sprzeciwiamy się likwidacji Biennale Warszawa, jednej z najodważniejszych i najbardziej odpowiedzialnych społecznie instytucji. W pełni popieramy apel do władz miasta, pod którym podpisało się ponad pięćset działaczek, artystów i osób reprezentujących inne zawody. Nie zgadzamy się na ukrywanie tej likwidacji pod administracyjnym żargonem „zmiany statutu i nazwy”. Zespół tworzący Biennale Warszawa mówi o kryzysach humanitarnych, problemach demokracji czy katastrofie klimatycznej z odwagą, którą ma niewiele instytucji. To właśnie takie miejsca sprawiają, że warszawska społeczność może poznawać i współtworzyć międzynarodowy namysł artystyczny, aktywistyczny i naukowy. Jak mówi członek okręgu… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-11-30 18:30:41

Zaczęliśmy dziś nowe posiedzenie Sejmu. W związku z tym wszyscy członkowie klubu

Magdalena Biejat:


Zaczęliśmy dziś nowe posiedzenie Sejmu. W związku z tym wszyscy członkowie klubu Lewica przetestowali się na obecność koronawirusa, dla bezpieczeństwa pracowników Sejmu i nas wszystkich.

Przypominamy przy tej okazji, nasz postulat w ramach strategii STOP COVID: regularne testy dla pracowników ochrony zdrowia, oświaty, pomocy społecznej czy kuratorów sądowych.

Możemy mieć pandemię pod kontrolą, ale do tego trzeba przestać się kłaniać posłance Siarkowskiej i jej klakierom.


Źródło
Opublikowano: 2021-11-30 16:48:39

Dowiedzieliśmy się dzisiaj z mediów, że zwolniony z pracy został Mariusz Ławnik,

Magdalena Biejat:


Dowiedzieliśmy się dzisiaj z mediów, że zwolniony z pracy został Mariusz Ławnik, przewodniczący związku zawodowego w mBanku. Został zwolniony dyscyplinarnie za „ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych”, czym według banku jest poinformowanie współpracowników o powstaniu związku zawodowego. Został zwolniony niezgodnie z prawem – na zwolnienie przewodniczącego związku musi zgodzić się rada pracowników i związek zawodowy, a te wyraziły sprzeciw.

Sytuacja w mBanku nie jest sprawą odosobnioną. Prawo pracy jest w Polsce nagminnie łamane, a pracownicy, którzy odważą się głośno o tym mówić, działać w związkach zawodowych i walczyć o swoje prawa są przez pracodawców karani i zastraszani. Dwa tygodnie temu Amazon zwolnił dyscyplinarnie chronioną związkowczynię, Magdę Malinowską, wieloletnią działaczkę Inicjatywy Pracowniczej. Uzasadnienie jej zwolnienia jest równie bezpodstawne, co w przypadku Mariusza Ławnika. A to tylko przykłady z ostatniego miesiąca.

Związki zawodowe są solą w oku korporacji, które zdają sobie doskonale sprawę z tego, że zrzeszanie się jest narzędziem, które daje pracownikom szansę w nierównej walce z gigantem. Czas skończyć z zastraszaniem związkowców i innymi nielegalnymi praktykami pracodawców. Lewica zawsze była i będzie po stronie pracowników.

Jeśli znajdujecie się w podobnej sytuacji, jak przedstawione powyżej, zgłaszajcie się do nas – możecie liczyć na naszą pomoc, wspieramy związki zawodowe.

Źródło
Opublikowano: 2021-11-26 16:47:45

Dziś w nocy, w okolicach Hajnówki, WOT zaatakował Jakuba Sypiańskiego, członka R

Magdalena Biejat:

Dziś w nocy, w okolicach Hajnówki, WOT zaatakował Jakuba Sypiańskiego, członka Razem i wolontariusza Grupa Granica. Wezwani na miejsce funkcjonariusze policji i Straży Granicznej odmówili przyjęcia zgłoszenia.

To skandaliczna sytuacja! WOT nie jest wyjęty spod prawa!

Więcej szczegółów w poście Macieja Koniecznego:

Dziś w nocy Jakub Sypiański, działacz partii Razem, tłumacz języka arabskiego, aktywista Grupa Granica, który od wielu tygodni niesie pomoc potrzebującym na granicy został w okolicach Hajnówki napadnięty przez uzbrojonych i umundurowanych żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej.

Nieoznakowany samochód zatrzymał Jakuba w nocy. Uzbrojeni, umundurowani mężczyźni, jak się później okazało żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, próbowali go siłą wywlec z pojazdu za nogi. Zachowywali się agresywnie i wulgarnie. Zabrali mu kluczyki. Szczęśliwie napastnikom nie udało się odpiąć pasów i Jakub w samochodzie doczekał przyjazdu Straży Granicznej oraz wolontariuszy Grupy Granica. Zarówno obecna na miejscu… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-11-26 13:24:09

Żeby zmienić dostęp do aborcji w Polsce, musimy zmienić sposób, w jaki o aborcji

Magdalena Biejat:Żeby zmienić dostęp do aborcji w Polsce, musimy zmienić sposób, w jaki o aborcji się mówi. Nie ruszymy do przodu, jeśli nadal będziemy demonizować przerywanie ciąży i stygmatyzować kobiety, które aborcji potrzebują. Czas z tym skończyć!

Jeśli chcecie to zmienić, jeśli chcecie, żeby wreszcie w dyskusji pojawił się głos kobiet, ich doświadczeń i ich potrzeb, wesprzyjcie zbiórkę podpisów pod projektem Legalna aborcja. Bez kompromisów. Razem możemy naprawdę wiele zmienić!


Źródło
Opublikowano: 2021-11-25 17:32:21

Dzisiaj TVN przedstawił materiał pokazujący jak łatwo jest kupić w Polsce fałszy

Magdalena Biejat:


Dzisiaj TVN przedstawił materiał pokazujący jak łatwo jest kupić w Polsce fałszywy certyfikat szczepienia na covid. Wystarczy wyłożyć 450 zł w gotówce.

Już w wakacje interweniowałam w sprawie fałszywych certyfikatów szczepień. Pod koniec lipca o tym coraz powszechniejszym procederze alarmowała również Naczelna Izba Lekarska. Skierowałam wtedy interpelację do Ministerstwa Sprawiedliwości z pytaniem, jakie działania są podejmowane w sprawie sprzedaży fałszywych certyfikatów szczepień oraz ile osób pociągnięto do odpowiedzialności. We wrześniu otrzymałam krótką, ogólnikową informację z Prokuratury Generalnej, że wprawdzie prowadzone są postępowania, ale do tamtej pory akt oskarżenia skierowano wobec raptem dwóch osób.

Od wakacji minęły miesiące, handel fałszywkami wciąż kwitnie, a rząd znów lekceważy problem. Kiedy trzeba było ścigać nastolatków za udział w Strajku Kobiet, służby państwowe działały błyskawicznie. Kiedy trzeba zadbać o zdrowie publiczne, rozkładają ręce i działają dopiero, kiedy ktoś wykona połowę roboty za nich – jak stało się w przypadku kliniki ze śledztwa dziennikarskiego.

Domagamy się od rządu zdecydowanych działań, a nie bezradnego rozkładania rąk i kalkulacji pod sondaże. Rozwiązania są, wystarczy po nie sięgnąć i przestać bać się własnego cienia.

(A o rozwiązaniach będzie w kolejnych postach!)


Źródło
Opublikowano: 2021-11-25 15:12:51

Trwa wojna. Każdego dnia giną ludzie. Ta prawdziwa wojna wcale nie toczy się na

Magdalena Biejat:


😷 Trwa wojna. Każdego dnia giną ludzie. Ta prawdziwa wojna wcale nie toczy się na granicy. Polska przegrywa walkę z pandemią, bo rząd PiS w obawie przed antyszczepionkowcami wywiesił białą flagę.

🏳️ Władzę PiS kolejny raz pandemia zaskoczyła. Znów nie ma żadnej strategii na walkę z epidemią. W szpitalach brakuje łóżek. Pacjenci w karetkach czekają po kilka godzin na przyjęcie na oddział. Odwoływane są planowe zabiegi. Wszystko dlatego, że rząd wdrożył strategię na przeczekanie, strategię, która da się streścić w haśle:” Kto umrze, ten umrze”.

👎 Rząd nie słucha lekarzy, nie słucha epidemiologów, nie słucha nawet własnych doradców – ekspertów z Rady Medycznej. Słucha tylko antyszczepionkowców i boi się działać. A w Polsce tylko w tamtym tygodniu z powodu COVIDu zmarło ponad tysiąc osiemset osób. Ilu jeszcze Polaków musi umrzeć, by rząd zaczął działać? Europa Zachodnia zna rozwiązania. Odpowiedzialne rządy działają, by nie narażać swoich obywateli na pewną śmierć. Lewica mówi dość! Lewica staje jako rzecznik osób zaszczepionych! Mamy odwagę jako pierwsi powiedzieć, STOP antyszczepionkowcom.

❤️ Życie nas wszystkich jest ważniejsze, niż słupki poparcia. Jesteśmy tu przed Ministerstwem Zdrowia, by przedstawić plan na walkę z czwartą falą pandemii. Plan, który ministerstwo powinno mieć, ale bierność z jaką mamy do czynienia, pokazuje wyraźnie, że go nie ma.

STOP COVID‼️

S – Szczepieni bez lockdownu
T- Testy dla pracowników ochrony zdrowia, oświaty i innych narażonych zawodów, jak np. dla obsługi transportu zbiorowego, czyli konduktorów, czy kontrolerów. Ale też pracowników administracyjnych, którzy mają kontakt z ludźmi, jak chociażby pracownicy pomocy społecznej.
O – Ograniczenia dla niezaszczepionych i nieprzetestowanych
P – Paszport covidowy przepustką do normalności

Obowiązkowe przedstawienie certyfikatu o zaszczepieniu, certyfikatu ozdrowieńca, lub testu wykonanego w ciągu ostatnich 24h w następujących miejscach:
1. Zgromadzenia i wydarzenia publiczne
2. Siłownie i kluby fitness
3. Zakłady fryzjerskie i kosmetyczne
4. Hotele i noclegi turystyczne
5. Gastronomia
6. Centra handlowe
7. Kościoły i miejsca kultu
8. Teatry
9. Kina

🚩 Jako Lewica domagamy się też, żeby rekomendacje rady medycznej przy premierze były jawne i znane opinii publicznej. Lewica deklaruje swoje poparcie dla wprowadzania tych rekomendacji w życie.

#COVID19 #koronawirus #szczepmysię #szczepienia


Źródło
Opublikowano: 2021-11-23 10:48:00

#podpisujęBO zasługujemy na to, by czuć się bezpieczne. Bo nie godzę się na to,

Magdalena Biejat:


#podpisujęBO zasługujemy na to, by czuć się bezpieczne. Bo nie godzę się na to, żeby kobiety bały się zajść w ciążę w Polsce. Bo zakaz aborcji zabija.

Zostało 6 tygodni na zebranie 100 tys podpisów. Trzeba działać, teraz!

Tylko razem możemy wskazać właściwy kierunek zmian i zanieść naszą wspólną ustawę do Sejmu! Taką ustawę, dzięki której aborcja będzie legalna, bezpieczna, dostępna i lokalna!

Zaczynamy akcję #podpisujęBo!

Nominuję do niej Janina Daily, Franek Sterczewski i Agata Passent

Zrób zdjęcie/filmik/grafikę z hasztagiem #podpisujęBo i napisz/powiedz dlaczego podpisujesz projekt Legalna aborcja. Bez kompromisów, oznacz profil i nominuj kolejne 3 osoby, by zrobiły to samo!

W komentarzu znajdziecie link do pobrania wzoru kartki ze zdjęcia – może będzie pomocna, ale niech was nie ogranicza! Na stories na IG weszły pierwsze naklejki, które znajdziecie po hasłach #legalna #aborcja jeśli chcecie dodać je do relacji!

A ty dlaczego podpisujesz projekt Legalna Aborcja Bez Kompromisów?

#legalnaaborcja #BezKompromisów
#legalnaaborcjabezkompromisów
#anijednejwięcej #anijednejwiecej
#aborcjabezkompromisów #proabo
#legalnaborcjateraz #prawodoaborcji
#strajkkobiet #protestkobiet #polishgirl #AborcjaBezGranic #aborcjaratujeżycie #aborcja
#solidarnośćnasząbronią #nigdyniebędzieszszłasama #jeszczebedzienormalnie #silajestkobieta #kobietaniezalezna


Źródło
Opublikowano: 2021-11-17 15:18:27

Od 11 listopada jestem na Podlasiu, na dyżurze poselskim. Odkąd tu przyjechałam,

Magdalena Biejat:


Od 11 listopada jestem na Podlasiu, na dyżurze poselskim. Odkąd tu przyjechałam, jestem w terenie po kilkanaście godzin dziennie.

Na zdjęciu stoję o 22 pod budynkiem Straży Granicznej próbując ustalić, co stało się z uchodźcami zatrzymanymi kilka godzin wcześniej. W grupie była rodzina z 5 dzieci, ich wuj i dwóch innych mężczyzn. Udało mi się ustalić, że – póki co – dzieci i ich ojciec są bezpieczni. Matka została przewieziona do szpitala w głębokiej hipotermii, była na skraju śmierci. Wiemy, że pozostałych 3 mężczyzn wypchnięto z powrotem do Białorusi. Staramy się pilnować, by przynajmniej dzieci i ich rodzice nie trafili z powrotem do lasu.

Przez tych kilka dni obserwowałam, jak działa sieć wsparcia i interwencji zorganizowana przez Grupę Granica, Fundację Ocalenie, Medyków na Granicy i przede wszystkim mieszkańców, którzy niosą pomoc na niespotykaną skalę. Jestem im wdzięczna za tę ogromną pracę, którą wykonują. I wściekła na państwo, które nie powinno zrzucać tej odpowiedzialności na barki obywatelek i obywateli. Nie powinno wypychać z powrotem na granicę zziębniętych, zdesperowanych ludzi wiedząc doskonale, że trafią tam na białoruskie służby, które po prostu ich zawrócą. Nie tak wygląda dbanie o bezpieczeństwo granicy.

Od poniedziałku znów jestem w Warszawie, bo zaczynamy kolejne posiedzenie Sejmu. Ale zaraz po nim na teren przygraniczny wrócą posłowie i posłanki Razem i Lewicy.


Źródło
Opublikowano: 2021-11-14 09:00:48

W Dniu Święta Niepodległości polecam piękne wykonanie hymnu warszawskiego chóru

Magdalena Biejat:


W Dniu Święta Niepodległości polecam piękne wykonanie hymnu warszawskiego chóru Chór Voces Gaudii. W tym dniu i nie tylko, wszyscy mają prawo śpiewać nasz hymn z dumą!

Śpiewamy by dać upust emocjom. Czasami śpiewamy pełni gniewu, czasami pełni nadziei. Dzisiaj śpiewamy z dumą. Chcemy razem z Wami uczcić Święto Niepodległości. Bo nie ma Polski, zwłaszcza tej niepodległej, bez LGBTQ+!

Zapraszamy do odsłuchania, udostępniania i śpiewania razem z nami Mazurka Dąbrowskiego!

——–

We sing our emotions out. Sometimes we express anger, sometimes we share our hopes. Today, we sing with pride. Together with all of you, we’d like to celebrate the Day of Independence of Poland. For there is no Poland and no independence without the LGBTQ+!

Feel free to listen, share and sing Dąbrowski’s Mazurka, the national anthem of Poland, with us!

——–
Dziękujemy… WięcejŹródło
Opublikowano: 2021-11-11 00:45:07

Młodzi, agresywni mężczyźni, którzy atakują funkcjonariuszy, demolują i wprowad

Magdalena Biejat:


Młodzi, agresywni mężczyźni, którzy atakują funkcjonariuszy, demolują i wprowadzają chaos. Co minister Błaszczak mówiłby, gdyby chciał powiedzieć prawdę? Sami zobaczcie:


Źródło
Opublikowano: 2021-11-10 18:44:10

Magdalena Biejat: Prawica wkalkulowała sobie w koszty śmierć kobiet

Magdalena Biejat:


Wyrok TK Przyłębskiej pogorszył sytuację ciężarnych pacjentek. Już przed nim lekarze bali się przerwać ciążę zagrażającą zdrowiu i życiu kobiety w obawie przed odpowiedzialnością karną. A to potęguje tylko strach kobiet. Nie godzę się na to, żeby kobiety bały się, że w szpitalu nie otrzymają odpowiedniej pomocy. Żeby zachodzenie w ciążę było heroizmem. Śmierć Izabeli oraz inne tragiczne historie, o których zaczynamy coraz więcej słyszeć, dobitnie pokazują, że potrzebujemy natychmiastowej zmiany prawa, wprowadzającego legalną aborcję i znoszącego kary za pomoc kobietom przy przerwaniu ciąży.

Między innymi o tym, jakie kroki należy podjąć, żeby zmienić sytuację: o ustawie ratunkowej i o komitecie „Legalna aborcja. Bez kompromisów”, ale także o haniebnym projekcie Stop LGBT, mówiłam w podcaście Radia Zet, którego możecie posłuchać pod linkiem.

Magdalena Biejat: Prawica wkalkulowała sobie w koszty śmierć kobiet

Źródło
Opublikowano: 2021-11-10 15:34:25

PiS postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i ogłosił dziś, że

Magdalena Biejat:


PiS postanowił uczcić Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i ogłosił dziś, że Marsz Narodowy otrzymuje charakter państwowy. Dzięki temu będzie mógł obejść zakaz wydany przez warszawski Ratusz i podtrzymany przez sądy. To jest skandaliczna decyzja i ostateczny dowód na to, że dla rządzących ważniejsze jest bratanie się z faszystowskimi bojówkarzami od Bąkiewicza niż bezpieczeństwo mieszkanek i mieszkańców Warszawy.

Czy palenie mieszkań, demolowanie sklepów i burdy uliczne też będą miały charakter państwowy, Prawo i Sprawiedliwość?

Stawanie dziś po stronie ludzi głoszących faszystowskie i ksenofobiczne hasła to policzek dla miasta zniszczonego przez nazistów. To hańba dla rządu i jego popleczników.

(Zdjęcie: Jakub Kamiński / East News)


Źródło
Opublikowano: 2021-11-09 12:13:15