Plotka mówi, że profesor Małgorzata Manowska ma zostać Pierwszą Antyprezes Sąd

Magdalena Biejat:

Plotka mówi, że profesor Małgorzata Manowska ma zostać Pierwszą Antyprezes Sądu Najwyższego. Trudno o lepszy symbol tego, że III RP już nie ma. Konstytucję ma zdeptać wybitna prawniczka, postać z samego serca prawniczych elit.

PiS wystawiał dotąd do czarnej roboty panie Przyłębskie i panów Piotrowiczów. Marna sędzia, prokurator prześladujący opozycję w czasie stanu wojennego – świetnie pasowali liberałom do obrazka. Dawna elita nadal wierzy, że władza im się po prostu należy, bo są lepsi. Dlatego z uporem godnym lepszej sprawy walą w „PiSowskich chamów i nieuków”.

To oczywiście nie działa. Walka z PiS pod hasłem „to my jesteśmy elitą” była pomysłem politycznie durnym. Ale przede wszystkim -… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 16:45:30

Podczas wczorajszej komisji zdrowia procedowaliśmy ustawę o zawodzie lekarza i

Magdalena Biejat:

Podczas wczorajszej komisji zdrowia procedowaliśmy ustawę o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. W ustawie znalazł się zapis, który nakazywał podmiotowi leczniczemu wskazanie, gdzie można wykonać zabieg, którego lekarz odmawia w związku z klauzulą sumienia. Zapis wyglądał następująco:

„[art. 39 ust. 2.] W przypadku powstrzymania się przez lekarza od wykonania świadczenia zdrowotnego, o którym mowa w ust. 1, podmiot leczniczy, w ramach działalności którego powstrzymano się od wykonania świadczenia zdrowotnego, jest obowiązany wskazać lekarza lub podmiot wykonujący działalność leczniczą, który zapewni możliwość wykonania tego świadczenia.”

Niestety, posłowie Prawa i Sprawiedliwości złożyli… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 10:21:29

W ciągu jednego dnia prawie 600 osób podpisało się pod listem lekarzy i lekare

Magdalena Biejat:

W ciągu jednego dnia prawie 600 osób podpisało się pod listem lekarzy i lekarek do sędziów Trybunału Konstytucyjnego!

To właśnie TK już pojutrze zadecyduje, czy przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest zgodne z Konstytucją. Jeśli ta przesłanka do aborcji zostanie wykreślona z ustawy, jakość opieki nad kobietami w ciąży będzie gorsza, a wykonywanie zawodu lekarza – trudniejsze i wątpliwe etycznie.

Dlatego wczoraj napisałam list w tej sprawie i zaczęłam go wysyłać do znajomych lekarzy i lekarek. Odzew był bardzo duży, osób pracujących w zawodzie, które nie godzą się na zaostrzanie prawa aborcyjnego w ciągu zaledwie jednego dnia znalazło się prawie 600. Nasz głos jest jasny – nie… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-24 02:24:51

Kara więzienia za obrazę MAJESTATU prezydenta? ZOBACZCIE, co mówił Kaczyński

Magdalena Biejat:


Kara więzienia za obrazę MAJESTATU prezydenta? ZOBACZCIE, co mówił Kaczyński o tym przepisie w 2012!!! 🔥🔥🔥


Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 10:59:56

Na dzisiejszej Radzie Warszawy zdjęto z obrad projekt nadający Jolancie Brzeskie

Magdalena Biejat:


Na dzisiejszej Radzie Warszawy zdjęto z obrad projekt nadający Jolancie Brzeskiej Honorowe Obywatelstwo. To już drugi raz, gdy Platforma Obywatelska po prostu blokuje symboliczne uchwały upamiętniające zamordowaną działaczkę ruchu lokatorskiego. Mam poczucie, że w przeciwieństwie do odszkodowań dla tysięcy osób poszkodowanych, przez dziką reprywatyzację ten gest nic nie kosztuje, a jednak nawet na taki ruchu Platforma nie chce się zdobyć.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-18 19:42:21

Polecam Wam obejrzeć bardzo ciekawą dyskusję o roli kobiet w „historii ludowej

Magdalena Biejat:


Polecam Wam obejrzeć bardzo ciekawą dyskusję o roli kobiet w „historii ludowej”. Historyk Wojciech Browarny rozmawia na ten temat z dr Joanna Hytrek-Hryciuk oraz prof. Adamem Leszczyńskim.

Dyskutujemy o tym jak w latach dwudziestych XXI wieku opowiadać i pisać historię Polski? Czy i dlaczego potrzebujemy innej pamięci? Czego z przeszłości możemy dowiedzieć się o tu i teraz?

Zapraszamy do zadawania pytań w komentarzach!

Rozmawiamy z Adamem Leszczyńskim i Joanną Hytrek-Hryciuk.
W dyskusji przyglądamy się przede wszystkim roli kobiet w „historii ludowej”. O przeszłości, która ciągle nas intryguje, niepokoi i wywiera wpływ na polską rzeczywistość porozmawiamy w trzech kolejnych blokach tematycznych:
1. Alternatywne sposoby opowiadania historii Polski – prowadzi Wojciech Browarny.
2. Kobiety w ludowej historii Polski – prowadzi Teo Łagowska i Maciej Sawicki
3. Pytania i Odpowiedzi… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-16 18:04:12

Jako mieszkanka Pragi Północ popieram powstanie Centrum Restart dla seniorów,

Magdalena Biejat:


Jako mieszkanka Pragi Północ popieram powstanie Centrum Restart dla seniorów, osób z problemem uzależnień oraz schroniska wraz z zapleczem sanitarnym dla osób w kryzysie bezdomności. Zatrzymanie tworzenia ośrodka nie sprawi, że z przestrzeni dzielnicy znikną osoby z problemami. Spowoduje to jedynie, że w dalszym ciągu będą one po prostu spędzać czas na ulicy, tak jak do tej pory.
Prócz utworzenia ośrodka potrzebna jest nam ogólnomiejska, systemowa pomoc na wzór gdańskiej Karty Praw Osób Bezdomnych, dlatego już teraz Ratusz powinien powołać zespół ekspertów, którzy taki dokument stworzą.

Dzisiejsza konferencja prasowa pod Ratuszem m.st. Warszawy poświęcona sytuacji osób w kryzysie bezdomności i z uzależnieniem od narkotyków na Pradze-Północ.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-12 10:01:47

„Dziennik Wschodni” to najważniejszy lokalny tytuł prasowy województwa lubelskie

Magdalena Biejat:


„Dziennik Wschodni” to najważniejszy lokalny tytuł prasowy województwa lubelskiego. W 2014 r. interwencja UOKiK uchroniła go przed włączeniem do grupy Polska Press. W ten sposób „Dziennik” uniknął losu innych lokalnych mediów i dziś pozostaje jedną z czterech dużych gazet regionalnych, które nie znajdują się we władaniu spółki Orlen.

Większościowy udziałowiec gazety, lubelski deweloper Tomasz Kalinowski, od dłuższego czasu prowadził działania, mające na celu odwołanie Krzysztofa Wiejaka z funkcji redaktora naczelnego. Zabiegi mające na celu przejęcie władzy w redakcji to reakcja na krytyczne publikacje o negatywnych konsekwencjach społecznych działalności branży deweloperskiej w Lublinie. W dążeniu do zysków prywatni inwestorzy sięgali po dobro wspólne – przejmowali w korzystnych cenach miejskie nieruchomości, grodzili powszechnie dostępne tereny rekreacyjne, wpływali na samorządowe plany zagospodarowania, obciążali publiczne usługi i infrastrukturę sąsiadujące z jej inwestycjami.

Te poczynania mogły być przedmiotem publicznej debaty dzięki niezależności mediów, takich jak „Dziennik Wschodni”, które oddawały głos społeczności lokalnej, aktywistom i ekspertkom. W 2019 roku podczas referendum nad zabudową Górek Czechowskich branża deweloperska usiłowała wpłynąć na jego wynik masową kampanią marketingową. Gdyby miała wówczas pełną kontrolę nad redakcją „Dziennika”, również jego łamy zmieniłaby w folder reklamowo-propagandowy. Nie stało się tak tylko dzięki postawie jego dziennikarek i dziennikarzy. Dziś płacą swoimi karierami za rzetelność i niezależność.

Tomasz Kalinowski otwarcie mówi, że gazeta „psuła mu interesy”. Doprowadził więc do postawienia „Wschodniego” w stan likwidacji, a wyznaczony przez sąd likwidator zwolnił dziennikarzy protestujących przeciw utracie niezależności. Wypowiedzenia otrzymali redaktor naczelny Krzysztof Wiejak, jego zastępczyni Agnieszka Mazuś oraz dziennikarka Agnieszka Antoń-Jucha. Z pracy została również zwolniona główna księgowa, Anna Krysa.

Naciski środowisk biznesowych i prywatnego kapitału są, podobnie jak wpływ władz publicznych, zagrożeniem dla wolności mediów i, co za tym idzie, wolności słowa i demokracji. Rada Krajowa Partii Razem uważa, że prywatny interes nie może stać na przeszkodzie prawa obywateli i obywatelek do dostępu do rzetelnych informacji. Nie zgadzamy się na to, by lokalna prasa stawała się tubą propagandową właścicieli, realizującą ich interesy biznesowe.

Jest to fragment stanowiska, które podjęliśmy na ostatnim posiedzeniu Rady Krajowej. Jako partia Razem wyrażamy sprzeciw wobec zwolnienia dziennikarzy za spełnianie swojego zawodowego obowiązku, polegającego na rzetelnym informowaniu lokalnej społeczności o problematycznych inwestycjach.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-09 11:14:52

Interweniowałam dzisiaj w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i na Komisari

Magdalena Biejat:


Interweniowałam dzisiaj w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska i na Komisariacie Policji Warszawa Ursus, w sprawie wycinki 200 drzew, przy ul. Dzieci Warszawy, o której poinformowali mnie mieszkańcy okolicznych osiedli.
Zgodnie z prawem cięć nie można wykonywać m.in. w trakcie okresu lęgowego (od 1 marca) oraz jeśli ptaki założyły wcześniej w koronach gniazda. Jednak nie przeszkadzało to specjalnie wycinającym, bo gniazda zrzucili a wycinka trwała do dzisiaj w najlepsze.
Na szczęście, dzięki naszej interwencji, zaangażowaniu mieszkańców i policji prace dzisiaj wstrzymano. Mam nadzieję, że uda się zachować te kilkadziesiąt dorosłych drzew, które jeszcze się ostały.
Pamiętajcie, że jeśli w Waszej okolicy dochodzi do masowych wycinek, lub planowane są inwestycje, które zmienią Waszą okolicę w betonową patelnie, to możecie na mnie liczyć.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-02 21:18:54

Ile mamy jeszcze czekać na sprawiedliwość dla zamordowanej działaczki lokator

Magdalena Biejat:


Ile mamy jeszcze czekać na sprawiedliwość dla zamordowanej działaczki lokatorskiej? Czas na wyjaśnienia. Czas na konsekwencje. Domagamy się powołania komisji śledczej w Sejmie w sprawie wyjaśnienia braku postępów w śledztwie dotyczącym śmierci Jolanty Brzeskiej! #WszystkichNasNieSpalicieWszystkichNasNieSpalicie

Źródło
Opublikowano: 2021-03-01 15:22:36

Jutro minie 10 rocznica zabójstwa Jolanty Brzeskiej. W związku z tym środowiska

Magdalena Biejat:


Jutro minie 10 rocznica zabójstwa Jolanty Brzeskiej. W związku z tym środowiska lokatorskie planują wydarzenia o:
13:00 – na mokotowskim skwerze Jolanty Brzeskiej odbędzie się składanie kwiatów – Iwicka 19.
14:30 – pod siedzibą Ministerstwa Sprawiedliwości złożenie zniczy – Al. Ujazdowskie 11
18:00 – pod domem Brzeskiej na upamiętnienie zaprasza Komitet Obrony Praw Lokatorów. Nabielaka 9
19:00 – będzie okazja do oddania hołdu Brzeskiej po prawej stronie Wisły – Szmulki, Łochowska 1/29

Ja planuje wziąć udział w wydarzeniach ma Iwickiej 19 i pod Ministerstwem Sprawiedliwości.
Bądźmy tam razem.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-28 13:13:55

Wczoraj ostatecznie przyjęliśmy, przez aklamację uchwałę upamiętniającą 10 roczn

Magdalena Biejat:


Wczoraj ostatecznie przyjęliśmy, przez aklamację uchwałę upamiętniającą 10 rocznicę morderstwa Jolanty Brzeskiej i wszystkich ofiar reprywatyzacji. Bardzo się cieszę, że to się udało a sprawa wisiała na włosku…

Poniżej wklejam treść uchwały po zmianach wprowadzonych przez inne kluby:

1 marca 2011 roku Jolanta Brzeska, działaczka ruchu lokatorskiego, została zamordowana w Lesie Kabackim. Zbrodni dokonano ze szczególnym okrucieństwem – w momencie podpalenia Jolanta Brzeska wciąż żyła. Do dziś przebieg morderstwa nie został wyjaśniony, a jego bezpośredni sprawcy oraz ich mocodawcy nie zostali ukarani.

Jolanta Brzeska organizowała Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów – ruch oporu lokatorów przeciw bezprawiu. Pomagała poszkodowanym w postępowaniach sądowych i znajdowała pomoc w sytuacjach beznadziejnych. Zabiegała u władz Warszawy o zatrzymanie reprywatyzacji i zorganizowanie pomocy poszkodowanym. Dzięki jej wysiłkom oraz ruchu, który zapoczątkowała, o reprywatyzacji usłyszała cała Polska.

Jolanta Brzeska została zamordowana za głośny sprzeciw wobec reprywatyzacji, której sama padła ofiarą. Po przejęciu kamienicy, w której mieszkała, nowy właściciel drastycznie podwyższył opłaty, w związku z czym Jolancie Brzeskiej groziła eksmisja. Nie walczyła jednak wyłącznie w swojej sprawie. Proces reprywatyzacji przyniósł olbrzymie straty Rzeczypospolitej Polskiej, stał się źródłem krzywd lokatorów i lokatorek mieszkań komunalnych, naruszał konstytucyjną zasadę prowadzenia polityki sprzyjającej zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych.

W wyniku systematycznego procesu przywłaszczania i bezwzględnego opróżniania mieszkań poszkodowanych zostało niezliczone tysiące osób w polskich miastach.

W 10. rocznicę zabójstwa Jolanty Brzeskiej Sejm Rzeczypospolitej Polskiej wyraża szacunek i podziw dla jej odwagi i determinacji w walce o los poszkodowanych w wyniku reprywatyzacji.

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej domaga się przeprowadzenia rzetelnego śledztwa w sprawie zabójstwa Jolanty Brzeskiej, zakończonego skazaniem sprawców zbrodni oraz ich mocodawców.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-26 13:01:16

Sejm odrzucił dziś nasz wniosek o wyjęcie z sejmowej zamrażarki ustawy ratunkowe

Magdalena Biejat:


Sejm odrzucił dziś nasz wniosek o wyjęcie z sejmowej zamrażarki ustawy ratunkowej.

Ustawa ratunkowa, którą złożyła Lewica, znosi kary za pomoc przy przerwaniu ciąży. Jest więc nie tylko ratunkiem dla samych kobiet ale także i może przede wszystkim dla całych rodzin, dla ich najbliższych i dla ich lekarzy.

Niestety, wyrok na kobiety, który zapadł 22 października, nie tylko zakazał aborcji w przypadku ciężkich i nieuleczalnych wad płodu. Ten wyrok uniemożliwił lekarzom ratowanie pacjentek, których ciąża zagraża życiu i zdrowiu. O tym, jak dramatyczne są to przypadki, mówi w filmie w poprzednim poście Kamila Ferenc z Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.

My walczymy dalej. W Sejmie i na ulicach.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-25 18:20:19

Obejrzyjcie koniecznie ten film. „Wyrok” TK w sprawie aborcji nie tylko uniemo

Magdalena Biejat:


Obejrzyjcie koniecznie ten film. „Wyrok” TK w sprawie aborcji nie tylko uniemożliwił przerwanie ciąży z powodu nieodwracalnych wad płodu. On również spowodował realne zagrożenie dla zdrowia i życia kobiet.

Bliźnięta są zrośnięte sercami i wątrobą. Porodu nie przeżyją. Macica kobiety będzie tak zniszczona, że nie będzie mogła ona mieć już nigdy dzieci. Lekarze boją się przerwać ciążę. Tak nisko cenione jest życie Polek po wyroku tzw. Trybunału Julii Przyłębskiej. Dlatego Sejm musi uchwalić #UstawaRatunkowa! Koniec z karaniem za aborcje! Mówi o tym Kamila Ferenc z Federacja na rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.UstawaRatunkowa

Źródło
Opublikowano: 2021-02-25 13:15:53

[ NA ŻYWO] Posłanki Lewicy ws. Ustawy Ratunkowej – Prawo do aborcji

Magdalena Biejat:


[🔴 NA ŻYWO] Posłanki Lewicy ws. Ustawy Ratunkowej – Prawo do aborcji


Źródło
Opublikowano: 2021-02-25 10:31:20

Jutro będzie głosowane włączenie projektu ustawy ratunkowej do porządku obrad.

Magdalena Biejat:


Jutro będzie głosowane włączenie projektu ustawy ratunkowej do porządku obrad. W ostatnim bloku głosowań, na końcu posiedzenia. Jasno wskazuje to na intencje Prawa i Sprawiedliwości.

Mimo to nie poddajemy się. Dziś apelowałam do posłanek i posłów wszystkich opcji o umożliwienie dyskusji nad naszym projektem. To jedyne wyjście umożliwiające kobietom minimum bezpieczeństwa po „wyroku” TK.

Docierają do nas informacje o tragicznych sytuacjach kobiet, którym odmawiane jest przerwanie ciąży. O tym, jak skrajnie zdeformowane są płody i jak traktowane są kobiety, które przez wyrok Julii z Berlina, wpędzane są w załamania nerwowe i ciężkie depresje #UstawaRatunkowaUstawaRatunkowa

Źródło
Opublikowano: 2021-02-24 12:47:31

Mam szansę pojawić się na debacie dla i o młodych, ale trzeba na mnie zagłosow

Magdalena Biejat:

Mam szansę pojawić się na debacie dla i o młodych, ale trzeba na mnie zagłosować 😉 Opowiem na niej o pomyśle Lewicy na rozwiązanie problemu z reprywatyzacją, pomysłach na ochronę środowiska i wiele innych. Byłabym bardzo wdzięczna, gdybyście mi w tym pomogli!
Link wrzucam poniżej ⤵️

Już 8. października spotkamy się w Marzyciele i Rzemieślnicy a Wy będziecie mogli zadać nurtujące Was pytania kandydatom. Jednak kto z polityków się pojawi? Wy pomóżcie nam podjąć tę decyzję. W najbliższych dniach na naszej stronie pojawią się propozycje po 3 kandydatek/ów z każdego ugrupowania, a Wy wybierzecie, kogo chcecie zobaczyć już 8. października. Na pierwszy ogień idzie Lewica. Którego z kandydatów Lewicy do Sejmu chciałbym zobaczyć?

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 14:41:19

Dziś razem z Adrian Zandberg mieliśmy niedzielę pracującą. Interweniowaliśmy s

Magdalena Biejat:

Dziś razem z Adrian Zandberg mieliśmy niedzielę pracującą. Interweniowaliśmy skutecznie w sprawie naruszenia miru domowego i próby bezprawnej eksmisji na warszawskiej Woli. Zgodnie z prawem, o którego wprowadzenie walczyliśmy w Sejmie, nie można wyrzucić na bruk nikogo w czasie trwania epidemii. Dziś udało się to prawo wyegzekwować.

Szkoda, że potrzebna jest aż interwencja poselska, żeby przypomnieć, że prawa lokatorskie podlegają ochronie prawnej i że powinny być również chronione w praktyce.

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person and standing

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 20:09:29

Posłuchajcie tej wyjątkowej konwencji Lewicy, na której oddaliśmy głos młodym.

Magdalena Biejat:


Posłuchajcie tej wyjątkowej konwencji Lewicy, na której oddaliśmy głos młodym.

#PrzyszłośćJestTeraz #ZrobimyToLepiej

Przyszłość Jest Teraz!

#PrzyszłośćJestTeraz – Konwencja #Lewica poświęcona młodym!

#ZrobimyToLepiejPrzyszłośćJestTeraz,ZrobimyToLepiej,PrzyszłośćJestTeraz,Lewica,ZrobimyToLepiej

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 12:07:09

Dyskutujemy o przyszłości ruchu kobiecego, zapraszam Was do oglądania, dyskusj

Magdalena Biejat:


Dyskutujemy o przyszłości ruchu kobiecego, zapraszam Was do oglądania, dyskusja jest bardzo ciekawa!

Zapraszamy do dyskusji o perspektywach i politycznych dylematach ruchu kobiet.

Jakie cele postawi sobie w dalszej kolejności? Czy ma potencjał długofalowej zmiany politycznej? Czy wpłynie na wynik kolejnych wyborów i przyczyni się do rekompozycji sceny politycznej?

Swój udział potwierdzili: Magdalena Biejat (posłanka na Sejm RP), Natalia Broniarczyk (Aborcyjny Dream Team, Warszawa), Lana Dadu (Kraków), Katarzyna Gauza (Łódzkie Dziewuchy Dziewuchom), Agnieszka Dziemianowicz-Bąk (posłanka na Sejm RP), Liliana Kalinowska (Przemyśl), Kamila Kasprzak-Bartkowiak (Lewica Razem, Gniezno), Jadwiga Klata (Extinction Rebellion, Warszawa), Elżbieta Korolczuk (Uniwersytet Södertörn w Sztokholmie),… More


Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 22:27:19

Atak gazem na posłankę Biejat. Śledczy wciąż nie podjęli decyzji

Magdalena Biejat:

18 listopada próbowałam interweniować, wzywając Policję do zaprzestania nieuzasadnionego, prowadzącego do eskalacji użycia przemocy, trzymając na wysokości twarzy funkcjonariusza swoją legitymację poselską. W odpowiedzi policjant, do którego się zwróciłam, prysnął mi w twarz gazem pieprzowym.

Do dzisiaj prokuratura nie wszczęła śledztwa, woli za to ścigać kobiet, które zmuszone są do przerwania ciąży w realiach po publikacji wyroku TK.
Więcej możecie przeczytać w artykule.
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-strajk-kobiet/news-atak-gazem-na-poslanke-biejat-sledczy-wciaz-nie-podjeli-zadn,nId,5059633

Magdalena Biejat, profile picture

Atak gazem na posłankę Biejat. Śledczy wciąż nie podjęli decyzji

Źródło
Opublikowano: 2021-02-19 17:56:07

To wstyd, że nie uregulowaliśmy odpowiedniu przestępstwa zgwałcenia. Dzisiejsz

Magdalena Biejat:


To wstyd, że nie uregulowaliśmy odpowiedniu przestępstwa zgwałcenia. Dzisiejsza praktyka stawia w centrum uwagi sprawcę a nie ofiarę. Czas najwyższy, by ofiary stanęły w centrum naszej troski a sprawców spotkała zasłużona kara, dlatego składamy projekt zmieniający definicję gwałtu.


Źródło
Opublikowano: 2021-02-18 00:59:33

#TęczaNieObraża, za to homofobia zabija. Nie mogę być dzisiaj w Płocku, ale m

Magdalena Biejat:

#TęczaNieObraża, za to homofobia zabija.

Nie mogę być dzisiaj w Płocku, ale myślę i wspieram aktywistki, które odpowiadają przed sądem ws. Tęczowej Maryjki.

Elżbieta Podleśna, Anna Prus i Joanna Gzya-Iskandar rozwiesiły w 2019 r. gafiki Matki Boskiej w tęczowej aureoli. Był to ich sprzeciw wobec homofobii i przemocy seksualnej w kościele katolickim. Im grozi do 2 lat pozbawienia wolności. Do ścigania pedofili w sutannach prokuratura jakoś się nie spieszy.

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person

TęczaNieObraża

Źródło
Opublikowano: 2021-02-17 15:51:25

Trwa posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet pod przewodnictwem Wanda

Magdalena Biejat:

Trwa posiedzenie Parlamentarnego Zespołu Praw Kobiet pod przewodnictwem Wanda Nowicka. Konsultujemy projekt ustawy przygotowany przez Anita Kucharska-Dziedzic – posłanka na Sejm RP zmieniający definicję gwałtu. Projekt wprowadza w życie zapisy konwencji antyprzemocowej (zwanej potocznie konwencją stambulską) i wprowadza zasadę, że seks, na który nie wyrażono zgody, to gwałt.

Na spotkaniu są dzisiaj działaczki, prawniczki, posłanki, przedstawiciele Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Wkrótce na stronie klubu Lewicy rozpoczną się szerokie konsultacje ustawy (wrzucę tu link, jak tylko będzie dostępny). A tymczasem zapraszam Was do oglądania transmisji ze spotkania. Link znajdziecie w komentarzu.

Magdalena Biejat, profile pictureMay be an image of 1 person, sitting and indoor

Źródło
Opublikowano: 2021-02-15 13:52:13