Podsumujmy: z rozmów z posłami, którzy zagłosowali za podwyższeniem własnych w

Michał Pytlik:

Podsumujmy: z rozmów z posłami, którzy zagłosowali za podwyższeniem własnych wynagrodzeń do ok. 13 tys. zł netto (uposażenie plus dieta) wynika, że mindset w tym towarzystwie jest mniej wiecej taki, że jak ktoś zarabia nawet dwie średnie krajowe, to zasadniczo jest frajerem i przegrywem.

Zarabiając blisko 8,5 na rękę uważali się za biedaków, skrzywdzonych przez rozhisteryzowane masy, które nie godziły się na podwyżki.

To mnie chyba najbardziej wkurwia w tej całej sprawie: nie sam moment podwyżek i ich kształt (choć to ofc też), ale te pretensje do świata, że nie rozumie ciężkiego losu polskiego posła.

Ci sami ludzie od lat dbają, żeby zasiłek dla bezrobotnych nie był zbyt wysoki (więc jest… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-30 21:32:23

Grzegorz Schetyna obiecywał dzisiaj, że „nie zapomni o poszkodowanych przez Pi

Michał Pytlik:

Grzegorz Schetyna obiecywał dzisiaj, że „nie zapomni o poszkodowanych przez PiS”. Nie potrzeba czekać do wyborów, żeby zobaczyć, jak PO łamie tę obietnicę. Nie dalej jak przedwczoraj Platforma wystawiła do wiatru poszkodowanych przez PiS mieszkańców Dobrzenia Wielkiego.

Pamiętacie ten dramatyczny protest? Dobrzeniacy walczyli z Patrykiem Jakim przeciwko zagarnięciu ich wsi przez Opole. Kiedy protestacyjna głodówka przyciągnęła uwagę mediów, w ślad za kamerami do Dobrzenia przyjechał Schetyna. Obiecał, że PO będzie wspierało ich walkę. Jego partia zobowiązała się nawet do tego na piśmie.

Platforma tę obietnicę właśnie złamała. Ich opolscy radni poszli na rękę rządzącym. Kiedy na… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 02:08:02

Gdyby ktoś mnie pytał jeszcze, dlaczego nie pałam sympatią do klubu Lewicy i d

Michał Pytlik:

Gdyby ktoś mnie pytał jeszcze, dlaczego nie pałam sympatią do klubu Lewicy i dlaczego uważam, że Razem powinno się od niego odłączyć, to na załączonym obrazku jest jedna z odpowiedzi.

Chciałbym, żeby lewica była lewicowa i miała lewicowe poglądy. Czy to naprawdę tak dużo?


Źródło
Opublikowano: 2021-03-21 21:28:38

Czytam właśnie, że Platforma Obywatelska odmówiła nadania Jolancie Brzeskiej h

Michał Pytlik:

Czytam właśnie, że Platforma Obywatelska odmówiła nadania Jolancie Brzeskiej honorowego obywatelstwa Warszawy. Brutalnie zamordowanej, spalonej w Lesie Kabackim ofierze mafii reprywatyzacyjnej odmówiono zwykłego, symbolicznego uznania.

Do jasnej cholery. Chcecie być lepsi niż PiS, chcecie jednoczyć opozycję i walczyć o demokrację, a robicie takie świństwa. Nie wstyd Wam? Żeby wygrać z PiS, to trzeba na to zasłużyć, a u Was z tym strasznie ciężko.

Źródło
Opublikowano: 2021-03-18 13:32:13

Bardzo, bardzo się cieszę, że kandydatem Lewicy na Rzecznika Praw Obywatelskich

Michał Pytlik:


Bardzo, bardzo się cieszę, że kandydatem Lewicy na Rzecznika Praw Obywatelskich został Piotr Ikonowicz. Moja radość jest tym większa, iż nie jestem entuzjastą klubu Lewicy jako całości i powiem wprost: nie spodziewałem się, że ktoś poza Razem będzie chciał tę kandydaturę wystawić. A jednak. 🙂

Wybór Piotra Ikonowicza przypomina nam, że prawa człowieka to nie tylko wolności obywatelskie, ale także wolność od głodu, biedy i prawo do dachu nad głową oraz godnej pracy – kwestie najbardziej kluczowe, jeśli chodzi o życie człowieka.

Trzymam kciuki!


Źródło
Opublikowano: 2021-03-16 10:34:01

PiS w ramach Nowego Ładu zapowiada radykalną zmianę podatków – biedni mają płaci

Michał Pytlik:


PiS w ramach Nowego Ładu zapowiada radykalną zmianę podatków – biedni mają płacić mniej, a ubytek w budżecie mają pokryć bogaci.

Jako stały bywalec antypisowskich demonstracji i silny krytyk obecnego rządu muszę powiedzieć, że jest to bardzo dobry pomysł. Przede wszystkim dlatego, że dziś jest dokładnie na odwrót: to biedni płacą więcej niż najbogatsi. Sytuacja, w której sprzątaczka w większym stopniu utrzymuje nasze państwo od prezesa banku, jest chora.

Jak dobrze widać, ten rząd niedługo potknie się o własne nogi. Arrivederci Roma. Ale zanim się to stanie, ma szansę zrobić coś bardzo dobrego. I oby to zrobił.

Źródło
Opublikowano: 2021-03-09 17:03:04

Sąd w Płocku stwierdził dziś, że Matka Boska w tęczowej aureoli nie obraża nic

Michał Pytlik:

Sąd w Płocku stwierdził dziś, że Matka Boska w tęczowej aureoli nie obraża niczyich uczuć.

Z jednej strony się zgadzam, ale z drugiej Sąd dopuścił się poważnego niedopatrzenia: otóż tęczowa aureola to dla Matki Boskiej wspaniały komplement. Ja bym na jej miejscu jakoś nagrodził aktywistki.

Dobrego wieczoru!

Źródło
Opublikowano: 2021-03-02 20:01:57

Dokładnie 10 lat temu zamordowana została Jolanta Brzeska. Spalona w lesie za ob

Michał Pytlik:


Dokładnie 10 lat temu zamordowana została Jolanta Brzeska. Spalona w lesie za obronę ludzi wyrzucanych z domów przez mafię reprywatyzacyjną. Cześć jej pamięci.

Przytomnemu człowiekowi trudno pojąć, dlaczego przez tyle czasu warszawski ratusz próbował blokować wypłatę odszkodowań. Trudno również pojąć, dlaczego PiS potrzebował tak strasznie dużo czasu, by uchwalić ustawę reprywatyzacyjną. Całe szczęście, że poszedł po rozum do głowy i prceder ten ukrócił.

Bardzo bym sobie życzył, by to, co zrobiono ze śmiercią Brzeskiej, nauczyło nas, że nie warto umierać ani za PiS, ani za PO. Bo gdy potrzeba realnej sprawiedliwości na samym dole, to nie można liczyć ani na jednych, ani na drugich.

Źródło
Opublikowano: 2021-03-01 19:09:57

Z radością obserwuję deklarację posłanek i polityków Razem, że będą lobbować za

Michał Pytlik:


Z radością obserwuję deklarację posłanek i polityków Razem, że będą lobbować za tym, aby Rzecznikiem Praw Obywatelskich został Piotr Ikonowicz.

Mało kto zasługuje na to stanowisko w równym stopniu, co Ikonowicz. Nie chodzi tylko o to, że świetnie zna prawo i języki, ale przede wszystkim o wieloletnie doświadczenie i zaangażowanie na rzecz praw człowieka. Działalność Ikonowicza, obejmująca osoby biedne, wykluczone i wobec których brutalnie łamie się prawo, często pozostaje niezauważona, a to przecież tytaniczna, szlachetna i wyjątkowo potrzebna praca.

Ikonowicz nie jest też fanatykiem w stosunku do głównych partii, dlatego ze strony zarówno opozycji, jak i PiS-u byłoby niemądre niepoparcie go.

Trzymam kciuki!

Źródło
Opublikowano: 2021-02-24 14:45:11

Borki razem ze mną! Wiecie, co mnie różni od obecnej ekipy w Opolu? Jej zale

Michał Pytlik:

Borki razem ze mną!

Wiecie, co mnie różni od obecnej ekipy w Opolu? Jej zależy na dyrektorach, prezesach i ludziach wielkich wpływów. Stoją za nimi spółki Skarbu Państwa, układy, korporacje i lokalne lobby.

A za mną stoją mieszkańcy. Bo Opole jest dla wszystkich. Również dla tych, którzy swoje troski i radości przeżywają codziennie w domu i w pracy, o których elity w mieście już dawno zapomniały. To dla Was startuję w najbliższych wyborach, nie dla układów i kolesi.

Przyjaciele z Borek – dziękuję za Wasze poparcie! Ktoś musi w końcu opowiedzieć się po Waszej stronie. Od kilku lat stoję za Wami murem. I to się nigdy nie zmieni.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 7 people and people smiling

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:44:29

Stanowczo apeluję o to, by nie obrażać moich wyborczyń i wyborców. To mądrzy i

Michał Pytlik:

Stanowczo apeluję o to, by nie obrażać moich wyborczyń i wyborców. To mądrzy i świadomi ludzie, których nigdy nie byłbym w stanie nabrać na żadną tanią propagandę. Wiedzą też, że daję im wolny wybór i nie muszą na mnie oddać głosu, bo i tak będę z nimi.

Tak więc jeśli ktoś zamierza robić idiotów z popierających mnie mieszkańców, to wszelkie epitety i niestworzone historie proszę adresować do mnie. Zniosę je bez problemu. Na obrażanie tych, którzy dzielą moje wartości i przekonania nie pozwolę.

Michał Pytlik, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 10:32:27

Już jutro wezmę udział w wydarzeniu Rowerem do szkoły. Rowerem do pracy. Opols

Michał Pytlik:

Już jutro wezmę udział w wydarzeniu Rowerem do szkoły. Rowerem do pracy. Opolska Masa Krytyczna. Ruszamy o 18:00 z Placu Wolności!

Na rowerze poruszam się codziennie. Dlaczego? Nie tylko dlatego, że to przyjemne. Rower to niższy koszt eksploatacji dróg, niższe koszty leczenia, brak opłat za bilety i paliwo i czystsze powietrze. Rower to nie tylko indywidualny wybór. Rowery opłacają się nam wszystkim. Dlatego należy je traktować jako priorytet. W Opolu są ku temu świetne warunki – wystarczy jedynie trochę woli.

Oddaję głos organizatorom:

„Pamiętajmy, że podróż rowerem do pracy/szkoły i z powrotem (łącznie min. 30 minut dziennie) wystarczy, aby nasz mózg zaczął wytwarzać endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Jadąc na rowerze spalimy kalorie i wzmocnimy naszą odporność. Dzięki wysiłkowi fizycznemu zwiększymy dopływ krwi do mózgu, wpływając pozytywnie na naszą koncentrację i pamięć długotrwałą. Będziemy więc o wiele bardziej produktywnymi pracownikami i łatwiej przyswoimy wiedzę podczas zajęć w szkole, czy na uczelni.”

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 07:18:33

Już się zaczęło. Porowska z PiS atakuje ziomka Jakiego, Wiśniewskiego, który s

Michał Pytlik:

Już się zaczęło. Porowska z PiS atakuje ziomka Jakiego, Wiśniewskiego, który się odwdzięcza w mało wybredny sposób, trzeci wytyka hipokryzję pierwszemu, a drugi trzeciemu.

Przestańcie z nas robić idiotów. Przez całą kadencję tworzyliście w Opolu koalicję, umywaliście sobie ręce przy wspólnych głosowaniach, a tydzień po wyborach znowu się dogadacie i będziecie współpracować. PiS, PO, Wiśniewski, SLD i Razem dla Opola.

Zamiast udawać konkurencję może czas przypomnieć sobie o ludziach, o których po kilku latach już dawno zapomnieliście?

Opole to nie poligon na Wasze durne sprzeczki. Opole to my, mieszkańcy.

Michał Pytlik, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 21:42:12

Dziś na specjalne zaproszenie miałem przyjemność czytać dzieciom „Przedwiośnie

Michał Pytlik:

Dziś na specjalne zaproszenie miałem przyjemność czytać dzieciom „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego. Wcieliłem się w narratora dialogu, w którym ojciec opowiada synowi o szklanych domach i „nowej cywilizacji”.

Serdecznie dziękuję za zaproszenie!

Warto pamiętać o Żeromskim nie tylko w kontekście polskiej niepodległości. Cechowała go wielka wrażliwość społeczna. W swoich dziełach poruszał on temat wyzysku pracownic i pracowników, spółdzielczości, popierał też Polską Partię Socjalistyczną. Jego poglądy są mi bardzo bliskie.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 1 personMay be an image of 2 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 18:31:16

Dziś powiem Wam coś od serca. Czego najbardziej brakuje w polityce opolskiej?

Michał Pytlik:

Dziś powiem Wam coś od serca.

Czego najbardziej brakuje w polityce opolskiej? Ideowości. Przywiązania do ideałów. Kręgosłupa moralnego. Ludzie zmieniają strony i sprzedają się za posady, za pieniądze i marne obietnice.

Po co nam tacy politycy? Naprawdę nie wiem. A Wy?

Nigdy nie zapomnę widoku, kiedy podczas protestu głodowego w Dobrzeniu Wielkim pogotowie zabierało Panią Małgorzatę Nalewaję. Starsza osoba z nadciśnieniem była całkowicie zdeterminowana, by bronić swojej sprawy. Zaangażowała w nią swoje zdrowie i życie. Nie oczekiwała za to żadnej nagrody, nie czekała na błysk fleszy.

To dla takich osób jak Małgosia zdecydowałem się działać politycznie. Dla takich osób zdecydowałem się znosić oskarżenia o lans, hejt związany z wyglądem i agresję spowodowaną odmienną wizją miasta. Z podniesionym czołem przyjmuję to wszystko, by móc jej choć trochę pomóc.

Dlatego właśnie nikt mnie nie kupi. Oglądam się w lustrze ze spokojem. Dziękuję, Gosiu.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 12:08:09

Moich nielicznych, ale stałych hejterów z tego profilu zapraszam na rozmowę pr

Michał Pytlik:

Moich nielicznych, ale stałych hejterów z tego profilu zapraszam na rozmowę przy kawie. Kontakty przez Internet nie sprzyjają zrozumieniu się, a z mojej strony na pewno złych intencji nie ma.

Nie ma w tym ironii ani złośliwości. Szczerze zapraszam. Chętnie Was poznam na żywo.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 1 person and smiling

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 05:35:17

Tak napisała Wyborcza.pl Opole o kandydatach i kadydatkach do Rady Miasta z li

Michał Pytlik:

Tak napisała Wyborcza.pl Opole o kandydatach i kadydatkach do Rady Miasta z list Gambiec Marcin – radny Opola, kandydat na Prezydenta Miasta Opola:

„Choć może nie są to postacie pierwszoplanowe, to jednak w świadomości opolan od pewnego czasu funkcjonujące (…)”

Idziemy z impetem! Red. TVP3 Opole Łukasz Żygadło jest przerażony, że uczestnik protestu głodowego i spotkań z Patrykiem Jakim może kandydować do Rady Miasta. Otóż może i kandyduje.

Od kilku lat jesteśmy z ludźmi, o których nikt inny w Opolu nie chciał się upomnieć. Za nami stoją osoby, które mogą liczyć tylko na nas. I wiedzą, że ich nie zawiedziemy.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 3 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 23:11:21

Dziś dzień pełen pozytywnej energii! Na osiedlu ZWM (Armii Krajowej) mam wielu

Michał Pytlik:

Dziś dzień pełen pozytywnej energii! Na osiedlu ZWM (Armii Krajowej) mam wielu przyjaciół i znajomych. Z ogromną chęcią poszedłem zbierać w niej dziś podpisy pod rejestracją komitetu Marcina Gambca i porozmawiać z ludźmi.

To jedna z fajniejszych dzielnic Opola. Z rozmów jednoznacznie wynika jednak, że wciąż jest baaaardzo dużo do zrobienia.

Dziękuję za wszystkie historie, które mi dziś opowiedzieliście. Będziemy działać!

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 1 person

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 19:59:23

Pamiętacie kolesia Jakiego, sołtysa-celebrytę, którego Jaki ze zwykłego elektr

Michał Pytlik:

Pamiętacie kolesia Jakiego, sołtysa-celebrytę, którego Jaki ze zwykłego elektryka zrobił dyrektorem całej elektrowni pod Opolem? To ten, który z błędami ortograficznymi umiał pisać tylko o Waszym wyglądzie i chwalić się, ile ma kasy.

Tomasz Gabor był ostatnio u części z Was w Warszawie. Odwiedził tam swojego pupilka. Zapomniał jedynie dodać, że ślina Patryka Jakiego ma smak karmelu, a spod jego garnituru unosi się zapach lawendy. To chyba dlatego Jaki jakiś taki średnio zadowolony u boku swego przyjaciela.

Miłego dnia Wam życzę.

#KolesieJakiego

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 2 people and people smiling

KolesieJakiego

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 16:46:24

Z anektowanymi do Opola Czarnowąsami jestem związany już od dłuższego czasu. Z

Michał Pytlik:

Z anektowanymi do Opola Czarnowąsami jestem związany już od dłuższego czasu. Zawsze chętnie odwiedzam mieszkających w nich przyjaciół.

Piątkowy deszczowy wieczór spędziłem na rozmowie z bliskimi mi mieszkańcami nt. spraw związanych z ich miejscowością. Dobrze znam te problemy i żyję nimi na co dzień, dlatego nie musiałem nawet o nie pytać. Wspólnie zastanawialiśmy się, co z nimi zrobić z poziomu Rady Miasta.

Tak właśnie rozumiem swoją kandydaturę. Kiedy inni grają na siebie, ja wolę razem z mieszkańcami grać drużynowo, by załatwić sprawy ważne dla nas wszystkich.

#OpoleDlaWszystkich

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 7 people and people smiling

OpoleDlaWszystkich

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 10:18:19

W Opolu trwa Jarmark Franciszkański. Od ronda na Pl. Wolności do ul. Zamkowej

Michał Pytlik:

W Opolu trwa Jarmark Franciszkański. Od ronda na Pl. Wolności do ul. Zamkowej mamy dziś stragany z różnymi produktami i uwolniony ruch dla pieszych.

Czy taka ulica nie jest fajniejsza niż zwykły tranzyt dla kierowców, którym jest na co dzień? Taka, po której swobodnie poruszamy się pieszo, właściciele straganów mają dzięki temu większy utarg, a samorządy większe budżety?

Tak mogłoby być na co dzień. Żywe, wygodne i dochodowe ulice Opola to jeden z moich priorytetów.

Michał Pytlik, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 03:55:36

A na dzisiejszych dożynkach w Szczepanowicach zagrał nasz kochany Jerzy Przyst

Michał Pytlik:

A na dzisiejszych dożynkach w Szczepanowicach zagrał nasz kochany Jerzy Przystajko. Jurek jest aptekarzem, który gra na basie i śpiewa. Będziecie mogli na niego zagłosować w okręgu nr 3 z list KWW Marcina Gambca.

Warto znać i głosować na Jurka. Już wkrótce poopowiadam Wam o nim więcej.

Michał Pytlik, profile pictureMay be an image of 2 people and people smiling

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 00:43:38