Niewiele jest gorszych słów w języku polskim niż „nieroby” i „lenie”. To taka pr

Michał Pytlik:


Niewiele jest gorszych słów w języku polskim niż „nieroby” i „lenie”. To taka przypadkowa obelga, równie dobrze można by powiedzieć, że znowu pada albo kosz na śmieci znów pełny. Leniami są bowiem wszyscy, którzy nie są wystarczająco bogaci, a już nie daj Boże mają prawo domagać się więcej za swoją ciężką pracę. Jeśli zaś nic nie robisz, ale odziedziczyłeś fortunę – wszystko jest w porządku, bo masz pieniądze.

Czas dostrzec, że zarabianie marnych groszy za ciężką harówę naprawdę jest możliwe, a ilość na koncie nie jest wyznacznikiem pracowitości. Że rynek pracy nie działa w myśl „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz”, a jeśli „bez pracy nie ma kołaczy”, to z pracą często również nie. Że w Polsce mamy na masową skalę nie żadnych nierobów, tylko pracujących nędzarzy, którzy niewiele mogą z tym zrobić, bo to nie my decydujemy o wysokości pensji.

Czas przestać używać nieadekwatnych słów i docenić ludzi, którzy wylewają z siebie siódme poty. Bo taka jest rzeczywistość 99% z nas.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-25 10:03:35

Chyba muszę odwołać wszystkie moje słowa nt. negocjacji Lewicy ws. Funduszu Odbu

Michał Pytlik:


Chyba muszę odwołać wszystkie moje słowa nt. negocjacji Lewicy ws. Funduszu Odbudowy. Tomasz Lis i Newsweek Polska ujawnili bowiem tajny, genialny plan opozycji ma obalenie rządu.

W skrócie: Kaczyński by się zdenerwował, po czym rząd by upadł.

Było tak blisko… Lewica, co Wyście narobili, to przez Was Kaczyński nie nakrzyczał, a rząd, jak babki w piaskownicy, trwa nadal. ?


Źródło
Opublikowano: 2021-05-23 16:51:58

Oto prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. Zapamiętajcie go sobie. Przez lata op

Michał Pytlik:


Oto prezydent Opola, Arkadiusz Wiśniewski. Zapamiętajcie go sobie. Przez lata opisywałem Wam go jako pachołka Patryka Jakiego. W mieście nadal roi się od kolegów Jakiego i Janusza Kowalskiego, których pozatrudniał prezydent odpowiadający za nieludzkie powiększenie Opola, kolesi Jakiego w spółkach i wrogie przejęcia klubów sportowych przez rządowe koterie.

Czemu o tym piszę? Bo dziś Wiśniewski jest już ulubieńcem lokalnej Platformy Obywatelskiej, nawróconym „demokratą”, a pół miasta trąbi o jedynce na liście PO w następnych wyborach. Dla tego pachołka Jakiego, przyjaciela Kowalskiego. Jakie macie na to usprawiedliwienie, koledzy z PO?

I tak to wygląda: kiedy PO lubuje się we wciskaniu Lewicy w objęcia PiS, sama doskonale układa się z najgorszymi postaciami z tej bandy. Nie chcę nawet pytać, jak jest w innych miastach.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-20 10:11:39

Jest milion powodów, dla których należy krytykować Nowy Ład PiS-u. Najważniejszy

Michał Pytlik:


Jest milion powodów, dla których należy krytykować Nowy Ład PiS-u. Najważniejszy punkt dotyczy mieszkań, a więc kolejnych milionów dla deweloperów zamiast na dogodne, tanie państwowe budownictwo.

Tym powodem nie jest i nie może być zmiana podatków. Dlaczego?

Prawie wszystkie osoby, które czytają moje słowa, zyskują. Wszyscy, którzy zarabiają do 6000 zł (a więc ponad 90% z nas), dostaną więcej. Drobny procent złoży malutki ułamek wysokich kwot, które posiada.

Zmiana podatkowa nam się zwyczajnie opłaca.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-19 09:00:27

Nowy Ład PiS zasługuje na krytykę, ale mądrą, a nie taką, która przysporzy mu je

Michał Pytlik:


Nowy Ład PiS zasługuje na krytykę, ale mądrą, a nie taką, która przysporzy mu jeszcze więcej punktów. Nie taką, którą uprawiają dziś liberałowie.

Propozycje podatkowe są niewystarczającym, ale krokiem w dobrą stronę – skorzysta na nich zdecydowana większość Polek i Polaków, a tym 6% najbogatszych nie stanie sie żadna krzywda.

Krytykować należy np. zmiany w zakresie mieszkań. Rząd powinien zacząć na serio budować mieszkania państwowe, bo to jedyny sposób na obniżenie cen mieszkań i zapewnienie, zwłaszcza ludziom młodym, jednej z najpilniejszych potrzeb. Obecne półśrodki niczego w tym zakresie nie zmienią.

Tych punktów jest więcej, ale ważne jest jedno: jeśli zależy Wam na upadku rządu, to krytykujmy go sensownie, a nie bezsensownie.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-17 09:55:45

Niezależnie od naszej bieżączki politycznej, moje myśli od kilku dni są z Palest

Michał Pytlik:


Niezależnie od naszej bieżączki politycznej, moje myśli od kilku dni są z Palestyńczykami – okupowanym, zgettoizowanym i wysiedlanym przez Izrael narodem.

Kiedy państwo izraelskie próbuje siłą i przemocą przejąć domy rodzinne Palestyńczyków, pozbawiając ich prawa do własnej ziemi i życia, nie ma miejsca na stanie pośrodku. Każda „neutralność” i podkreślanie, „jak trudny to konflikt” zapomina, że w tej sytuacji okupant jest tylko jeden, a szereg traktatów i konwencji międzynarodowych łamie jedna strona. Nie jest nią Palestyna.

Jako młody chłopak po maturze miałem okazję przekraczać granicę izraelsko-palestyńską. Wtedy nie rozumiałem tej grozy, strachu i przemocy, z którymi zmagają się Palestyńczycy na co dzień. Dziś pewnie też jej nie rozumiem, ale potrafię wiedzieć, gdzie w tej sytuacji jest dobro, a gdzie zło.

Zanim ktoś powie, że przecież Hamas jest organizacją terrorystyczną, odpowiem: Hamas jest produktem tego konfliktu, złą odpowiedzią na przemoc jednej strony. Powinien być lekcją, a nie wymówką.

Uznaję krzywdy, jakich doznali Żydzi. Nie uznaję agresji, jaką stosuje ich państwo. Za nic w świecie nie wolno jej akceptować.

Wolna Palestyna! ??


Źródło
Opublikowano: 2021-05-14 10:47:11

Kiedy czytam takie nagłówki, to mam ochotę zrobić sobie zdjęcie pod Orlenem. ;

Michał Pytlik:

Kiedy czytam takie nagłówki, to mam ochotę zrobić sobie zdjęcie pod Orlenem. Stacja jest dwie minuty od mojego bloku, to może nawet raz na tydzień? Hot doga wprawdzie nie zjem, a Obajtka nie spotkam, ale przynajmniej Platforma Obywatelska znów nie będzie musiała zajmować się tym, co najważniejsze – troskami Polek i Polaków.

Lewicy wzrosło, więc zapraszam, koleżanki i koledzy z PO, do dalszego pouczania. Jak widać, idzie Wam świetnie.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-13 13:17:36

Ponad 70% ludzi uważa, że opozycja powinna zagłosować za Funduszem Odbudowy. P

Michał Pytlik:

Ponad 70% ludzi uważa, że opozycja powinna zagłosować za Funduszem Odbudowy. Przeciwnie uważa jedynie 3,4%.

Wyborcy opozycji? 60% za, 5% przeciw.

Wyborcy Lewicy? 77% za. Wyborcy Platformy? 58% za, 11% przeciw.

Tyle z badań IBRiS. Lewica w zgodzie z oczekiwaniami ludzi, PO zdradza wyborców. No cóż, to powodzenia.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-06 09:09:16

Miarą zwycięstwa Lewicy jest wynik wczorajszego głosowania: prawie cała opozycja

Michał Pytlik:

Miarą zwycięstwa Lewicy jest wynik wczorajszego głosowania: prawie cała opozycja zagłosowała tak jak Lewica, a Platforma Obywatelska się wstrzymała. Opolski rzecznik PSL ścigał się na złośliwości, a Polskie Stronnictwo Ludowe było w całości za. Najpierw ujadali jak oszalali, a później, po wywalczonych przez Lewicę postulatach, dziwnie zapomnieli o swoich zasadach, a nawet zaczęli naprędce zgłaszać własne pomysły. Bo głupio zagłosować przeciw pieniądzom dla Polek i Polaków, prawda? Lewica wiedziała to od samego początku.

Zwycięstwem jest nie tylko ugranie czegoś dla Polski w trudnych warunkach, ale także konieczność dostosowania się całej opozycji. Zwycięstwem jest w końcu odważne kroczenie własną ścieżką, bez oglądania się na szantaże hipokrytów w Sejmie, którzy na ustach mają wielkie słowa, a za plecami zwykłe cwaniactwo.

A teraz czas na surowe rozliczanie rządu z wydatków i dalszą walkę o lewicowy program: prawa pracownicze, prawa kobiet, praw osób LGBT+ i zatrzymanie zmian klimatycznych. Ani kroku wstecz!

Źródło
Opublikowano: 2021-05-05 09:12:25

O wiele bardziej niż wojenki na opozycji interesują mnie rozwiązania dla Polek i

Michał Pytlik:

O wiele bardziej niż wojenki na opozycji interesują mnie rozwiązania dla Polek i Polaków: nasze zarobki, prawa w miejscu pracy, czyste powietrze, równość i praworządność. Dlatego od zawsze jestem lewicowcem i popieram to, co dobre dla nas wszystkich.

Mam jednak szczerą nadzieję, że w dzisiejszej wojence między Platforma Obywatelska a Polska 2050 Hołownia odbierze jak najwięcej głosów PO. Gdybym wybierał sobie opozycję, to o wiele bardziej wolę Hołownię, który nie znajdzie u mnie poparcia, ale z którym przynajmniej da się rozmawiać.

A jeszcze bardziej mam nadzieję, że gdzie dwóch się bije, tam lewica korzysta.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-04 19:03:11

W święto 3 maja życzyłbym sobie, by Konstytucji RP nie traktować wybiórczo. Do

Michał Pytlik:

W święto 3 maja życzyłbym sobie, by Konstytucji RP nie traktować wybiórczo. Dotyczy to zarówno obecnego rządu, jak i większej części dzisiejszej opozycji. Art. 2 mówi:

„Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej”.

Realizujmy ten artykuł w pełni – kiedy walczymy o demokrację, walczmy o sprawiedliwość społeczną, a nie o prywatne zyski kilku wpływowych ludzi; gdy walczymy o sprawiedliwość społeczną, pamiętajmy o demokracji.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-03 16:34:07

Tyle żywności na rozdanie potrzebującym przysłał mi z Niemiec Pan Bernhard Serwu

Michał Pytlik:

Tyle żywności na rozdanie potrzebującym przysłał mi z Niemiec Pan Bernhard Serwuschok. Lekkie nie było, ale to dobrze.

Bernhardowi należą się wielkie, wielkie podziękowania nie tylko prywatne, ale także publiczne. Człowiek, który od kilkudziesięciu lat organizuje paczki z Niemiec dla całej Opolszczyzny, musi się spotkać z szacunkiem i uznaniem. Podziękujcie Mu polubieniami.

Żywność przekazałem na Jedzenie Zamiast Bomb OPOLE – akcję przeciwko marnowaniu jedzenia i wydatkom na zbrojenia. Jeśli również chcielibyście jej pomóc, zgłaszajcie się. Bardzo, bardzo zachęcam!


Źródło
Opublikowano: 2021-05-02 16:42:20

Żadna armia nie istnieje bez szeregowców. Żadna szkoła nie istnieje bez uczniów.

Michał Pytlik:


Żadna armia nie istnieje bez szeregowców. Żadna szkoła nie istnieje bez uczniów. Żadna firma nie istnieje bez pracowników – najważniejszego ogniwa każdej gospodarki.

Ktoś uszył ubranie, w którym chodzimy. Ktoś budował dom, w którym mieszkamy, i pałac, który podziwiamy. Ktoś zbierał zboże na chleb, który jemy, i przewiózł go do sklepu, z którego go kupiliśmy. Ktoś uczył nas w szkole, ktoś pozmywał za nas naczynia w restauracji, ktoś nas przewiózł z Opola do Warszawy i z Suminy do Rydułtów. Ktoś wysila się, byśmy mogli czasem odpocząć.

To pracownicy, pierwsi twórcy naszego dobrobytu. 90% z nas. Należą nam się szacunek, uznanie i prawa. Z okazji Święta Pracy życzę ich nam wszystkim. Niech się święci!

Źródło
Opublikowano: 2021-05-01 13:33:17

Człowiek może żyć godnie tylko wtedy, gdy ma za co kupić jedzenie, stać go na mi

Michał Pytlik:


Człowiek może żyć godnie tylko wtedy, gdy ma za co kupić jedzenie, stać go na mieszkanie, a stan jego konta jest stabilny. Politykę robi się po to, by każdy z nas miał pieniądze na sensowne życie.

Tym trudniej czyta się padające dziś słowa: „Najpierw wartości, później pieniądze”, „Nażreć się nieważne, bo konstytucja” itd.

Jeszcze trudniej czyta się te słowa ze strony chrześcijan i katolików. Głodnych nakarmić, spragnionych napoić, moi drodzy, uprzejmie przypominam.

Wartości są ważne, ale to dzięki pieniądzom kupujemy pożywienie, opłacany rachunki, mamy pracę i możemy wierzyć w swoje wartości. Bez pieniędzy tego nie ma. Zanim powiesz, że są nieważne, zastanów się, w jakie wartości byś wierzył, gdybyś ich nie miał.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-29 08:24:56

Od wczoraj Platforma Obywatelska i jej listonosze ujadają jak oszalali z wiado

Michał Pytlik:

Od wczoraj Platforma Obywatelska i jej listonosze ujadają jak oszalali z wiadomego powodu: to Lewicy udało się coś ugrać dla ludzi, a oni pozostali partaczami.

Klub Lewicy jako całość uważam za beznadziejny, więc tym bardziej się cieszę, że choć raz postąpił słusznie i zrobił coś dla ludzi ponad gierkami dwóch klanów. Z miliardów euro niech skorzystają Polki i Polacy – to o nich tutaj chodzi.

Następny cel: progresywne podatki.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-28 08:27:44

Bartek Kocejko z OKO.press nie po raz pierwszy najmądrzej. Platforma Obywatels

Michał Pytlik:

Bartek Kocejko z OKO.press nie po raz pierwszy najmądrzej. Platforma Obywatelska i jej listonosze lubią zarzucać brak samokrytyki, a jak zwykle są w kontrze do absolutnej większości Polek i Polaków.

„Najmniej popularny wybór – wskazywany przez zaledwie 2,7 proc. ankietowanych – to opcja głosowania razem ze Zbigniewem Ziobrą, czyli przeciwko funduszowi”.

2,7 proc.

„W badaniu IBRiS dla „Rzeczpospolitej” aż 66,3 proc. [ankietowanych] stwierdziło, że opozycja powinna zagłosować razem z PiS w tej sprawie. 20,5 proc. ogółu ankietowanych uznaje, że opozycja powinna wstrzymać się od głosu, jeśli jej żądania nie zostaną spełnione. Najmniej popularny wybór – wskazywany przez zaledwie 2,7 proc. ankietowanych – to opcja głosowania razem ze Zbigniewem Ziobrą, czyli przeciwko funduszowi. 10,5 proc. ankietowanych nie ma zdania w tej sprawie”.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-27 22:07:36

Drodzy liberałowie, droga Platforma Obywatelska, czy w imię walki z PiS należ

Michał Pytlik:

Drodzy liberałowie, droga Platforma Obywatelska,

czy w imię walki z PiS należało odrzucić pieniądze od Unii Europejskiej, a ze zwolenników Unii zmieniliście się w eurosceptyków? Należało się sprzeciwić całej Europie, bo PiS? Czy im gorzej Polkom i Polakom (a tak byłoby bez tych pieniędzy), tym lepiej?

Rozumiem, że można wszystko spalić, a ziemia niech płonie, bo trzeba dokopać Kaczyńskiemu?

Źródło
Opublikowano: 2021-04-27 18:01:59

Wczoraj Leszek Balcerowicz pozwolił sobie poszczuć na moją serdeczną koleżankę z

Michał Pytlik:


Wczoraj Leszek Balcerowicz pozwolił sobie poszczuć na moją serdeczną koleżankę z Razem Podlaskie.

Oczywiście nie trzeba mówić, że Justyna ma rację. Dziwi jedynie, a jednocześnie dogłębnie żenuje, że tyle zarzutów ad personam do lewicy ma były działacz PZPR, który przez całe życie zarabia na państwowych etatach.

Nikt nie jest idealny, ale trochę pokory, proszę Pana.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-23 12:06:18

Kuba Błaszczykowski w kontekście powstania piłkarskiej Superligi powiedział dl

Michał Pytlik:

Kuba Błaszczykowski w kontekście powstania piłkarskiej Superligi powiedział dla Rzeczpospolita: „Nie wolno odbierać biednym szansy i nadziei”.

Piłkarz ma całkowitą rację. Pomyślcie, że tak jak 12 ultrabogatych klubów chciało postawić się ponad wszystkimi i odebrać szansę i nadzieję biednej reszcie, tak dziś 1% najbogatszych ludzi, który posiada więcej niż my wszyscy razem wzięci, stawia się ponad całą resztą.

Superliga upadła, bo postawili się jej obywatele. Z oligarchią multimiliarderów powinniśmy zrobić to samo.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-21 11:55:11

Nie wiem, co gorsze: to, że Leszek Balcerowicz, „profesor ekonomii”, jest na bak

Michał Pytlik:


Nie wiem, co gorsze: to, że Leszek Balcerowicz, „profesor ekonomii”, jest na bakier z podstawowymi pojęciami z polityki, że średnio potrafi pisać po polsku czy to, że praw socjalnych nie uznaje za prawa człowieka?

Ikonowicz siedział w więzieniu za PRL, żeby teraz Balcerowicz mógł tak pieprzyć trzy po trzy.

Jedno jest pewne: „profesor” rzeczywiście ewidentnie się w pracy nie wisilał.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-18 12:38:52

Kończąc już temat Piotra Ikonowicza jako RPO, dwie rzeczy muszą być jeszcze po

Michał Pytlik:

Kończąc już temat Piotra Ikonowicza jako RPO, dwie rzeczy muszą być jeszcze powiedziane:

a) 40% wyborców Koalicji Obywatelskiej chciało, by Piotr został Rzecznikiem Praw Obywatelskich;
b) Piotr został nagrodzony i poparty przez Adama Bodnara.

Jeśli nadal uważasz, że Platforma Obywatelska z szacunkiem podeszła do swoich wyborców i poprzedniego RPO, a Ikonowicz nie zasługuje na miano Rzecznika Praw Obywatelskich, to zastanów się, czy aby ktoś Ci tego nie wmówił. Albo zapytaj Bodnara, dlaczego uważa inaczej.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-17 13:25:12

Nie ma na opozycji bardziej żenującej partii niż Platforma Obywatelska. Partii,

Michał Pytlik:


Nie ma na opozycji bardziej żenującej partii niż Platforma Obywatelska. Partii, która poucza wszystkich o jednoczeniu się opozycji, a nie potrafi poprzeć innego kandydata na RPO niż swój. Gorzej: nie potrafi nawet podziękować innym za to, że w swojej naiwności poparli jej kandydata. Małostkowe, bezideowe cwaniaki, nic więcej.

Może warto przypomnieć, że to ta sama partia, która mając większość nie przegłosowała Trybunału Stanu dla Ziobry. To dziś macie efekty. Szczęśliwie jej czas się kończy.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-16 14:33:13

PiS i PO nie raczą wystawić rekomendacji Piotrowi Ikonowiczowi, który cieszy się

Michał Pytlik:


PiS i PO nie raczą wystawić rekomendacji Piotrowi Ikonowiczowi, który cieszy się największym poparciem na Rzecznika Praw Obywatelskich wśród ludzi.

Doskonale pamiętam, co się dzieje, gdy posłanki i posłowie Razem zagłosują tak samo, jak PiS. Szantażom i obelgom ze strony PO nie ma wtedy końca, już ogłasza się koalicję, Zandbergowi dokłada głowę Kaczyńskiego.

Spytałbym, czy PO jest już koalicjantem PiS-u, ale doskonale wiem, że oni po prostu nie lubią prospołecznych kandydatów, takich jak Piotr Ikonowicz. Tak samo jak PiS.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-15 11:12:17

To fascynujące, jak dużo o „nieróbstwie”, o „wzięciu się do pracy” i „roszczenio

Michał Pytlik:


To fascynujące, jak dużo o „nieróbstwie”, o „wzięciu się do pracy” i „roszczeniowej mentalności” mają do powiedzenia… rentierzy, właściciele mieszkań. 🙂

Słuchajcie, naprawdę nie ma nic złego w dodatkowym dochodzie na starość. Jeśli traktuje się lokatorów w porządku, nie żeruje na nich i przestrzega prawa, a najlepiej jeszcze, gdy państwo buduje dużo tanich mieszkań, to w porządku. Ale może odrobina autorefleksji i pokory nad tym, kto tutaj dostaje pieniądze bez pracy i kto uważa, że „się należy” z tytułu własności, a kto na ten czynsz i media pracuje i ile odejmuje sobie z pensji?

Wystarczy być po prostu przyzwoitym człowiekiem. Jak zazwyczaj.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-04 12:26:28

Adrian Zandberg interweniował ws. nielegalnej eksmisji na bruk matki z dzieckiem

Michał Pytlik:


Adrian Zandberg interweniował ws. nielegalnej eksmisji na bruk matki z dzieckiem. Podkreślmy: nielegalnej. Podczas pandemii nie wolno nikogo wyrzucić na bruk bez wyroku sądu.

Momentalnie zlecieli się komentatorzy, którym to nie przeszkadza. Można łamać prawo, bo właściciel ma prawo robić ze swoim mieszkaniem, co chce.

To zadziwiające: kiedy Dominika Kulczyk wyprowadza miliardy z Polski, to wszystko jest w porządku, bo to przecież „zgodne z prawem”. Ale kiedy właściciel mieszkania łamie prawo, to nagle jest to nieistotne, bo przecież własność jest najważniejsza. Tak to jest z tym (nie)respektowaniem prawa.

Powiem Wam krótko: lepiej stać po stronie słabych, nie silnych. Mówię to jako człowiek lewicy, ale wydawało mi się, że chrześcijanin i katolik powinien się z tym zgodzić.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-03 12:58:03