Zawsze mnie rozczula postawa bohaterów i bohaterek Powstania Warszawskiego . Sta

Robert Maślak


Zawsze mnie rozczula postawa bohaterów i bohaterek Powstania Warszawskiego ❤. Stawali w obronie osób LGBT, bo wiedzą czym kończy się dehumanizacja, nienawiść, dyskryminacja. Wanda Traczyk-Stawska ❤ zawsze trafnie o tym mówi. Tym razem fragment apelu Związku Powstańców Warszawskich pokazywany jest w komunikacji miejskiej w Warszawie.
Foto za: Polska Walcząca Przeciw Faszyzmowi.


Źródło
Opublikowano: 2021-07-28 00:11:20

Hymn Wodociągów Krakowskich

Robert Maślak

„Na początku była woda, czułe H2O” 😆 Ta pieśń w intencji Krakowskich Wodociągów zrobiła mi dzień. Czy Urząd Miasta Krakowa i Jacek Majchrowski słyszeli, że Polska nie jest krajem wyznaniowym? Kto zapłacił 37 550 zł za transmisję mszy? Poszły z podatków czy z prywatnej kieszeni pracowników magistratu? https://youtu.be/YM9rulLqgRc

Hymn Wodociągów Krakowskich

Źródło
Opublikowano: 2021-07-27 23:35:39

Puk, puk. Dzień dobry, tu poniedziałek

Robert Maślak


Puk, puk. Dzień dobry, tu poniedziałek 😀


Źródło
Opublikowano: 2021-07-26 13:52:14

Już w najbliższy weekend Festiwal Lewicy w Rzeszowie organizowany przez Spójnik.

Robert Maślak

Już w najbliższy weekend Festiwal Lewicy w Rzeszowie organizowany przez Spójnik. Będę miał przyjemność być jednym z dyskutantów w panelu ekologicznym, wraz z aktywistami działającymi na rzecz ochrony przyrody. Ale będą też inne, ciekawe rozmowy. Zapraszam! Link do wydarzenia: https://fb.me/e/168MoHhB0


Źródło
Opublikowano: 2021-07-25 19:43:16

Polska policja zdobyła unijną flagę .

Robert Maślak


Polska policja zdobyła unijną flagę 🇪🇺 😂.
A na poważnie, czy szefostwo MSWiA i polskiej Policji może przestać ośmieszać formację, która kieruje?
Film – OKO.press, muzyka – główny motyw z Benny Hill (FB pewnie wytnie podkład muzyczny).


Źródło
Opublikowano: 2021-07-25 14:36:47

Smacznego obiadu

Robert Maślak


Smacznego obiadu 😀


Źródło
Opublikowano: 2021-07-25 13:03:13

Czas wstawać? Miłego weekendu!

Robert Maślak


Czas wstawać? Miłego weekendu!


Źródło
Opublikowano: 2021-07-24 05:46:46

Ks. Kurtz, dyrektor szkoły Kuper Island, nazywany był Krabem. Chwytał palcami, n

Robert Maślak


Ks. Kurtz, dyrektor szkoły Kuper Island, nazywany był Krabem. Chwytał palcami, niczym szczypcami, chłopców za uszy i ciągnął, aż pojawiła się krew. Lub wkładał palce dziewczynkom w intymne miejsca, zadając im ból.
Nie lepsi byli inni tamtejsi duchowni. Odkryto tam 160 grobów.
#Kanada #ZbrodnieKosciolaKatolickiego

Za: Jerzy Bokłażec


Źródło
Opublikowano: 2021-07-23 13:42:02

Chciałabym poznać ścieżki dydaktyczne. Zobaczyć, co ma do zaoferowania nadleśnic

Robert Maślak


Chciałabym poznać ścieżki dydaktyczne. Zobaczyć, co ma do zaoferowania nadleśnictwo, czego mogę się nauczyć, co mijam, co oferuje las – mówiła przypadkowa turystka w TVP3. Okazała się pracownicą Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych. Dlaczego mnie to nie dziwi?
https://wiadomosci.wp.pl/pracownica-lasow-jako-turystka-anna-promowala-w-tvp-aplikacje-lasow-panstwowych-6663662495861504a


Źródło
Opublikowano: 2021-07-22 00:04:02

Poszkodowanych jest ponad 200 dzieci klas 1-3. Ciągnął za uszy, nos i włosy, bił

Robert Maślak


Poszkodowanych jest ponad 200 dzieci klas 1-3. Ciągnął za uszy, nos i włosy, bił dziennikiem po głowie, drwił z nich, publicznie przy całej klasie wyśmiewał, poniżał. – ksiądz i były już katecheta ze szkoły podstawowej w Bystrej koło Gorlic (podkarpackie) po 2 latach śledztwa stanie przed sądem. Prokuratura oskarżyła go o znęcanie się nad dziećmi. Grozi mu do 5 lat więzienia. Takie zachowanie księdza trwało aż 7 lat zanim rodzice jednej z uczennic zawiadomili policję. Niektórzy rodzice niechętni byli bowiem ściganiu duchownego. – Uważali, że sprawa została niepotrzebnie rozdmuchana, nieprzychylni byli przesłuchiwaniu dzieci, mówili, że to niepotrzebny rozgłos.

https://wiadomosci.radiozet.pl/Polska/Bystra.-Ksiadz-oskarzony-o-znecanie-sie-nad-dziecmi-na-religii.-Uderzal-ponizal-i-ublizal

https://krakow.wyborcza.pl/krakow/7,44425,27345766,ksiadz-na-lekcjach-bil-zeszytem-po-glowie-ciagnal-za-wlosy.html


Źródło
Opublikowano: 2021-07-21 23:47:30

W Sejmie w tej chwili próba odwołania Przemysława Czarnka z funkcji ministra edu

Robert MaślakW Sejmie w tej chwili próba odwołania Przemysława Czarnka z funkcji ministra edukacji i nauki. Nie dla fanatyków z Ordo Iuris w szkołach! Nie odbieraniu dzieciom dzieciństwa! Nie dla przymusowej religii! Nie dla pisowskiej wersji historii! Nie dla przekształcenia nauczycieli w partyjnych funkcjonariuszy!
Tak dla udziału rodziców w kształtowaniu nauczania w szkole! Tak dla edukacji klimatycznej! Tak dla wolnej, demokratycznej szkoły!


Źródło
Opublikowano: 2021-07-21 23:20:16

Dzisiaj wieczorem Sejm zdecyduje czy odwoła Przemysława Czarnka – fundamentalist

Robert MaślakDzisiaj wieczorem Sejm zdecyduje czy odwoła Przemysława Czarnka – fundamentalisty religijnego na stanowisku ministra edukacji i nauki. Czarnek chce szkoły zideologizowanej, dyskryminującej uczniów i nauczycieli, szkoły ze średniowiecza. Potrzebuje do tego zmiany kuratorów oświaty, stąd projekt, aby ministerstwo mogło ich odwołać. Czarnek wprowadzi obowiazkową naukę religii i etyki – ale nauczycieli etyki będą przygotowywać do pracy głównie katolickie uczelnie. Na tej konferencji w Oleśnicy mówię o pomysłach Czarnka na szkolnictwo wyższe, o nieuczciwości Czarnka, o zagrożenie dla wolności nauki oraz praw naukowców i studentów. Nagranie z portalu Oleśnica nasze miasto – bardzo zła jakość dźwięku, dlatego dodane napisy.
Cała konferencja – https://olesnica.naszemiasto.pl/poslanka-lewicy-w-olesnicy-zbiera-podpisy-pod-odwolaniem/ar/c1-8362174

Info o apelu o odwołanie – https://wpunkt.online/polska/ponad-100-tys-podpisow-zebraly-akcja-demokracja-i-lewica-za-odwolaniem-ministra-czarnka/
Ostatni moment na podpis –
https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/obywatelskie-wotum-nieufnosci-czarnek


Źródło
Opublikowano: 2021-07-21 17:06:02

Moja arbuzownia . Charleston Gray, Crimson Giant, Janosik, Orangeglo, Złoto Wol

Robert Maślak

Moja arbuzownia 🍉🍉🍉. Charleston Gray, Crimson Giant, Janosik, Orangeglo, Złoto Wolicy, Sugar Baby. W sumie 6 odmian. Niektóre mogą mieć owoce 1-2 kg, inne 15-30 kg. Rosnące na zewnątrz są nawet większe niż te pod folią. Tegoroczna pogoda bardzo im sprzyja.
Mam nadzieję, że za 2-3 tygodnie pierwsze będą do zbioru.


Źródło
Opublikowano: 2021-07-20 23:29:20

Rządowa telewizja zrezygnowała ze współpracy z wydawcą „Pytanie na śniadanie” po

Robert MaślakRządowa telewizja zrezygnowała ze współpracy z wydawcą „Pytanie na śniadanie” po 12 latach wydawania programu. W środę, 14 lipca 2021 roku, 19-letnia słowacka wokalistka miała zaśpiewać piosenkę na zakończenie „Pytania na śniadanie”. Niespodziewanie, w trakcie występu, wyciągnęła z torby tęczową flagę i trzymając ją przed sobą, zwróciła się po angielsku do widzów:
„Piosenkę dedykuję całej społeczności LGBTQ w Polsce, bo wiecie, jak to wszystko wygląda. Zasługujecie na miłość, zasługujecie na to, aby czuć się bezpiecznie. Jestem z wami, stoję tu z wami i kocham was”.
Uznano, że wydawca powinien skierować kamerę na gitarzystę piosenkarki albo wyciemnić obraz. Na stronie programu wykasowano ten odcinek, ale w internecie nic nie ginie. Piosenkarka wniosła flagę w plecaku, po programie nikt z nią nie rozmawiał.
Telewizji Kurskiego coraz bliżej do standardu Korei Północnej.
Na podstawie – https://oko.press/tvp-zwolniony-wydawca-flaga-lgbt/


Źródło
Opublikowano: 2021-07-20 11:00:00

Za dużo pijaru, za mało myślenia o najsłabszych. Tramwaje nie kursują przez waka

Robert Maślak


Za dużo pijaru, za mało myślenia o najsłabszych. Tramwaje nie kursują przez wakacje, tablice świetlne zgaszono, informacja o tym małym drukiem. Starsze osoby czekają w upale niepotrzebnie. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk MPK Wrocław chyba jeszcze dużo jest do poprawy w myśleniu o mieszkańcach Wrocławia.
Akcja Miasto pisze: 😞 A w takich warunkach czekają na autobus seniorzy na Kozanowie, którzy dowiedzieli się od innych osób (tych z internetem i dobrym wzrokiem), że nie będą jeździć tramwaje do centrum miasta przez 3 miesiące.
Dlaczego od innych? Bo brak czytelnej informacji na przystankach, że są one nieczynne, a wyświetlacze nie informują o NICZYM.
I kiedy już taki starszy człowiek przejdzie z trudem na zupełnie inny przystanek by wsiąść w autobus zastępczy z innego miejsca, to co?
To… okazuje się, że ten autobus po prostu nie przyjeżdża… W chwili robienia zdjęcia opóźnienie na przystanku wynosiło… 13 minut!
Kozanów to fajne osiedle, ale czy to znaczy że nie wolno się stamtąd wydostawać? 🤯
Fot. Akcja Miasto


Źródło
Opublikowano: 2021-07-19 14:40:32

Życzliwość wobec nacjonalizmu? Nie, dziękuję.

Robert Maślak


Życzliwość wobec nacjonalizmu? Nie, dziękuję.

Tego samego dnia, gdy Konfederacja na swoim oficjalnym koncie opublikowała wideo ze słowami “nie chcę żydostwa, nie chcę LGBT”, media poinformowały, że Donald Tusk planuje nawiązanie „życzliwych” relacji z Konfederacją.

Oba te wydarzenia bulwersują, ale nie zaskakują. Ani to pierwszy raz, gdy Konfederacja pokazuje swe prawdziwe, na co dzień ukryte pod poselskimi garniturami, oblicze, ani nie jest to pierwszy życzliwy uśmiech PO w stronę środowiska Brauna, Bosaka i Winnickiego. “Dziękuję Krzysztofowi Bosakowi i jego wyborcom. Jeśli chodzi o wolność gospodarczą mamy w większości takie same poglądy” – przymilał się do nacjonalistów Rafał Trzaskowski od pierwszych godzin wyborczego wyścigu z Andrzejem Dudą. Poseł Sławomir Nitras na sali sejmowej zwrócił się do posłanki Lewicy Anny Marii-Żukowskiej z groźbą i zapowiedzią: “Kiedy my [Platforma Obywatelska] będziemy rządzić z Konfederacją, to my się zajmiemy rządzeniem, a oni Wami”. Na czym miałoby polegać to “zajęcie się” Lewicą przez Konfederację? Nie wiem, o czym fantazjował poseł Nitras, ale na podstawie popularnej przyśpiewki nacjonalistów można się domyślać, że w rezultacie tego “zajmowania” mielibyśmy my, tzn. socjaldemokraci i socjaliści, zawisnąć na drzewach „zamiast liści”.

Kokietowanie przez liberałów skrajnej prawicy to żadna nowość – także dlatego, że jest na nie przyzwolenie ze strony tzw. liderów opinii, czyli po prostu – mediów. Bo trwające od lat oswajanie faszyzmu dzieje się nie tylko w polskiej polityce, ale i w polskich mediach – i to wcale nie wyłącznie tych narodowych. Media liberalne, o wolność i niezależność których słusznie walczymy, niestety regularnie dają skrajnej, niedemokratycznej, faszyzującej, antyszczepionkowej, antysemickiej i homofobicznej prawicy przestrzeń do promocji swoich przedstawicieli i szerzenia swojej propagandy. Propagandy radykalnie wykraczającej poza ramy demokratycznej debaty.

Co ja na to?

Jako polityczka nie mogę i nie zamierzam dyktować mediom, co mają robić, kogo zapraszać, gdzie stawiać granice. Ale mogę decydować, w czym chcę brać udział, a do czego nie będę przykładać ręki.

Dlatego od początku swojej obecności w Sejmie konsekwentnie odmawiam udziału w programach, w których jedynym gościem poza mną ma być przedstawiciel/ka Konfederacji lub bliskich jej środowisk. Taką obietnicę złożyłam swoim wyborczyniom i wyborcom na początku kadencji, zdając sobie oczywiście sprawę, że jej spełnienie będzie kosztowne – tzn. że będzie oznaczało mniej okazji do zabrania głosu w mediach. Nie chcę przykładać ręki do dawania przestrzeni ludziom, którzy szczują na innych ludzi. Nie chcę uczestniczyć w normalizacji rasizmu, antysemityzmu, homofobii, szowinizmu, czy po prostu – faszyzmu. Nie chcę budować złudzenia, że między środowiskami demokratycznymi – lewicowymi, liberalnymi czy konserwatywnymi – a skrajną, faszyzującą prawicą jest jakakolwiek symetria, że to po prostu różne środowiska polityczne. Nie. Nienawiść wobec innych ludzi – czy będą to Żydzi, czy uchodźcy, osoby LGBT, kobiety czy jakakolwiek inna grupa – nie jest “jednym z poglądów”, “stroną sporu”, “opinią w dyskusji”. I – w odróżnieniu do niemałej części polityków zarówno obozu władzy, jak i opozycji – nie zamierzam udawać, że nią jest.

Czasami, choć nie zawsze, dzięki takiej postawie udaje się przekonać media do zmiany planów – i rezygnacji z zapraszania skrajnej prawicy. Nierzadko oznacza to oczywiście, że i ja tracę możliwość występu, bo wydawca zupełnie zmienia koncepcję programu. Tak zdarzyło się już wielokrotnie, ostatnio kilka dni temu. Zaproszona do rozmowy z osobą z Konfederacji w jednym z popularnych programów w mediach liberalnych, odmówiłam i w efekcie ani ja, ani ta osoba w mediach się tego dnia nie pojawiła. Bywa, że cena za taką postawę jest wyższa niż jednorazowa utrata miejsca w programie publicystycznym, że muszę się liczyć z długotrwałą obrazą i niechęcią ze strony mediów. Liczę się. Jeśli jednak dzięki temu można widzom oszczędzić wysłuchiwania pełnych nienawiści treści, jeśli da się choć trochę ograniczyć promocję postaci, których słowa, postawy i działania są zagrożeniem dla równości, wolności i bezpieczeństwa obywateli – to warto. Gorąco zachęcam kolegów i koleżanki z sejmowych ław, by także spróbowali.


Źródło
Opublikowano: 2021-07-19 11:18:42

Czy można mieć piękne, żydowskie imię, działać w branży modowej i mieć poglądy f

Robert Maślak

Czy można mieć piękne, żydowskie imię, działać w branży modowej i mieć poglądy faszystowskie, antysemickie i homofobiczne? Można.

Brawo Kubota i Kossie za szybką reakcję.
https://www.money.pl/gospodarka/nie-chce-zydostwa-i-lgbt-teraz-marki-nie-chca-z-nia-pracowac-6662600778357536a.htmlŹródło
Opublikowano: 2021-07-18 19:06:24

Kolejny upalny dzień. Miłej niedzieli!

Robert Maślak


Kolejny upalny dzień. Miłej niedzieli!


Źródło
Opublikowano: 2021-07-18 11:40:44

Wieczór

Robert Maślak


Wieczór


Źródło
Opublikowano: 2021-07-15 19:59:03

Brawo dla młodego człowieka!

Robert Maślak


Brawo dla młodego człowieka! 👏👏👏👏👏


Źródło
Opublikowano: 2021-07-15 01:55:33

Są już pierwsze propozycje jak „ugruntowywać cnoty niewieście” dziewcząt w szkol

Robert Maślak


Są już pierwsze propozycje jak „ugruntowywać cnoty niewieście” dziewcząt w szkole Czarnka 😆 (autor: Andrzej Rysuje). Przypomina mi się schyłkowy PRL, kiedy absurdy władzy stały się przedmiotem kpin i szyderstw. Dzisiaj mamy podobnie.
Odwołajmy ekstremistę religijnego. Podpisz: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/obywatelskie-wotum-nieufnosci-czarnek


Źródło
Opublikowano: 2021-07-13 16:58:29

Od nowego roku szkolnego Czarnek będzie”ugruntowywał dziewczęta do cnót niewieśc

Robert Maślak


Od nowego roku szkolnego Czarnek będzie”ugruntowywał dziewczęta do cnót niewieścich”. To jeden z priorytetów ministra.
Nie, nie żyjemy w średniowieczu, to Czarnek i jego ekipa tam żyje.
„Dziś obserwujemy w kulturze bardzo niebezpieczne zjawisko moralne, także religijne, pewnego zepsucia duchowego kobiety polegającego na rozbudzeniu w kobiecie pychy, która się przejawia próżnością, zainteresowaniem wyłącznie sobą, egotyzmem, zwalczaniem obiektywnego porządku na rzecz widzenia siebie – mówi dla „Naszego Dziennika” dr Paweł Skrzydlewski, doradca ministra edukacji, komentując priorytety wyznaczone na nowy rok szkolny.”
Podpisz obywatelskie wotum nieufności dla fundamentalisty religijnego na stanowisku ministra: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/obywatelskie-wotum-nieufnosci-czarnek

https://www.onet.pl/styl-zycia/onetkobieta/doradca-czarnka-o-priorytetach-na-nowy-rok-szkolny-wypowiedzi/wdbsdnn,2b83378a

https://wyborcza.pl/7,75398,27319521,znamy-priorytety-na-nowy-rok-szkolny-doradca-czarnka-konieczne.html


Źródło
Opublikowano: 2021-07-13 02:09:45

Odwołajmy Przemysława Czarnka ze stanowiska ministra edukacji i nauki. W piątek

Robert Maślak


Odwołajmy Przemysława Czarnka ze stanowiska ministra edukacji i nauki. W piątek i w sobotę w Oleśnicy i we Wrocławiu wziąłem udział w konferencjach prasowych z udziałem m.in. posłanki Agnieszki Dziemianowicz-Bąk, w których poddaliśmy krytyce działania Czarnka. Wraz z Akcja Demokracja zbieramy podpisy. Lewica wspiera tę społeczną, oddolną akcję. Podpisz proszę obywatelskie wotum nieufności: https://dzialaj.akcjademokracja.pl/campaigns/obywatelskie-wotum-nieufnosci-czarnek

Dla Wyborczej mówiłem m.in. – Kilka dni temu rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce, czyli tzw. Pakiet Wolności Akademickiej.
– Jeśli rząd Zjednoczonej Prawicy mówi o wolności, to należy zacząć się bać – ostrzega dr Robert Maślak z Uniwersytetu Wrocławskiego. – Głównym motywem tych zmian jest ochrona wykładowców, którzy głoszą na uczelniach poglądy dyskryminujące inne osoby i poglądy antynaukowe dotyczące homoseksualizmu, ale także na przykład ewolucji. Dlatego uważam, że minister powinien być jak najszybciej odwołany.
Więcej: https://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,27312150,lewica-chce-dymisji-przemyslawa-czarnka-podporzadkowuje-szkoly.html

#MinisterNienawiści #Czarnekout #RecePreczOdNaszychDzieci

Fot. Małgorzata Kaczmarczyk


Źródło
Opublikowano: 2021-07-11 23:29:41

Miłego weekendu i pamiętaj, aby zamknąć śmietnik!

Robert Maślak


Miłego weekendu i pamiętaj, aby zamknąć śmietnik!


Źródło
Opublikowano: 2021-07-11 04:40:32