Dzień dobry w ostatnim tygodniu marca. Uwaga, ustąp anakondzie na drodze

Robert Maślak


Dzień dobry w ostatnim tygodniu marca.
Uwaga, ustąp anakondzie na drodze 🐍🐍🐍


Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 09:29:21

W Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zmanipulowano obraz transmisji mszy dodaj

Robert Maślak


W Parafia św. Małgorzaty w Nowym Sączu zmanipulowano obraz transmisji mszy dodając ławki. Zrobiono to w tak nieudolny sposób, że jest to świetnie widoczne.Tu zdjęcia z transmisji.
Pojawiały się wyjaśnienia, że celem było ukrycie remontu, a dokładnie folii, która z obu stron, zakrywała remontowane części kościoła, ale proboszcz sam chwalił się efektami remontu. Jakieś pomysły, czemu służy taka manipulacja?


Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 09:03:00

Student bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Wrocławskim i koordynator Mło

Robert Maślak


Student bezpieczeństwa narodowego na Uniwersytecie Wrocławskim i koordynator Młodzieży Wszechpolskiej chwali się stosowaniem przemocy i nienawiścią do LGBT. Uczelnia wydaje oświadczenie (brawo za szybką reakcję!). Mam nadzieję, że na tym się nie skończy. Na uniwersytetach nie powinno być miejsca na przemoc, homofobię, rasizm, antysemityzm, czyli wszystko to, co reprezentuje Młodzież Wszechpolska, nie powinno być też miejsca dla osób, które propagują i stosują przemoc.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-27 21:21:46

Siadłem na potężnym zrębie na torfowisku Bagno Całowanie i się rozpłakałem – nap

Robert Maślak


Siadłem na potężnym zrębie na torfowisku Bagno Całowanie i się rozpłakałem – napisał fotograf i przyrodnik Daniel Petryczkiewicz. PGL Lasy Państwowe nie oszczędzają niczego, tak jakby nie było katastrofy ekologicznej i klimatycznej. Fotograf napisał dalej: Wracałem z liczenia żurawi. Naładowany klangorem, przemarznięty i szczęśliwy. Wszedłem do lasu. Pomyślałem – a co – sprawdzę jak się ma słynna mapa Lasy i Obywatele do rzeczywistości. Ten zręb to Celestynów 255c. PUL obowiązuje od 2019 do 2028 roku i przewiduje rębnię zupełną. Wycinkę wszystkich drzew na powierzchni 3,95 ha. Nie wiem co tu się nie zgadza Lasy Państwowe
😡🤷🏼‍♂️🤬

Na zrębie, który musiał się wydarzyć 2-3 lata temu już zaczęły się nieśmiało pojawiać samosiejki. Je także zaorają. Posadzą sadzonki sosny w rządku. Widziałem taki kilkaset metrów wcześniej na zrębie 229c (o powierzchni 0,9 ha). Zagrodzonej. Zasadzonej. Od linijki. Ma się to do lasu jak urlop na miejskiej plaży do dzikiego Bałtyku. Na mapie wszystko się zgadza.

Siedziałem tam i zadawałem sobie jedno pytanie. Co jest takiego w cholernej ludzkiej mentalności, że niektórzy nie potrafią po prostu odpuścić, zostawić w spokoju. Bagno Całowanie to jeden z ostatnich w miarę dziki obszarów na Mazowszu. Czy naprawdę stad trzeba pozyskiwać drewno? Naprawdę tutaj trzeba tak ingerować? Na 255c wycięto nie tylko drzewa. Zniszczono cały ekosystem. Nie dostrzegasz go. Przecież to grzyby, bakterie, owady, mchy, porosty. Nic nie znaczą. Nie robi się z nich desek ani wiórów do płyt z Ikei.

Tak wiem. Będą tutaj rosły drzewa. Za 80 lat. Mnie już nie będzie na tym świecie. Wskutek zmian klimatu cierpieć będą moje dzieci. I Twoje. I Twoje i także Twoje.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-27 18:56:15

Robert MaślakŹródło
Opublikowano: 2021-03-26 00:04:37

Klęską skończyły się negocjacje Adama Niedzielskiego Ministerstwo Zdrowia z Epis

Robert Maślak


Klęską skończyły się negocjacje Adama Niedzielskiego Ministerstwo Zdrowia z Episkopatem Polski. Kościoły nie zostaną zamknięte, we wspólnym komunikacie jest tylko deklaracja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa. Wszystko to dzieje się w dniu, w którym na COVID19 umiera prawie 600 osób, najwięcej na świecie w przeliczeniu na liczbę mieszkańców, w kolejny dzień jest blisko 30 tysięcy zakażonych przy ponad 90 tysięcy testach. To oznacza, że zakażonych jest znacznie więcej, a państwo nie ma kontroli nad pandemią. Na Podkarpaciu dyspozytorka 112 wysyła strażaków do człowieka z zawałem, bo na SOR nie ma wolnego personelu, lekarze, ratownicy i pielęgniarki pracują na oddziałach covidowych niejednokrotnie całymi dniami i nocami z krótkimi przerwami. Ale jest grupa szczególna, to kler, którego zyski są ważniejsze niż życie i zdrowie Polek i Polaków. Z żadną inną grupą społeczną i zawodową rząd nie negocjował sprawy obostrzeń.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-24 20:20:09

Na oddziale covidowym w Gdańsku odbył się ślub. Pan młody jest w ciężkim stanie.

Robert Maślak


Na oddziale covidowym w Gdańsku odbył się ślub. Pan młody jest w ciężkim stanie. Medycy zrobili baloniki z rękawiczek. Jedna z pielęgniarek została świadkową, a druga fotografką. O ceremonii poinformowało Pomorskie Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy: https://www.facebook.com/1668434606794528/photos/a.1691290904508898/2560012890970024/


Źródło
Opublikowano: 2021-03-24 10:18:00

Nowalijki najlepsze z własnego parapetu. W podziurkowanej, dużej butelce po wo

Robert Maślak

Nowalijki najlepsze z własnego parapetu. W podziurkowanej, dużej butelce po wodzie mineralnej zagościł czosnek i pietruszka, w klasycznej skrzynce – cebule na szczypior. Gdy cieplej, czas spędzają na balkonie, żeby się nie wyciągały z braku światła. Dobre zwłaszcza do wegańskich i wegetariańskich potraw.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 14:31:21

Znowu poniedziałek? Miłego tygodnia!

Robert Maślak


Znowu poniedziałek? Miłego tygodnia!


Źródło
Opublikowano: 2021-03-22 10:18:23

Jak uczcić swój ślub lub Walentynki? Te dwie pary z USA uznały, że najlepsze b

Robert Maślak

Jak uczcić swój ślub lub Walentynki? Te dwie pary z USA uznały, że najlepsze będzie zabicie żyrafy lub zebry. W USA po zmianie władzy organizacje pozarządowe apelują do Joe Bidena o zakaz przywożenia trofeów myśliwskich. Trump spełniał wszystkie postulaty lobby łowieckiego.Źródło
Opublikowano: 2021-03-21 15:25:43

COVID19 i szczepienia – wybrane newsy.

Robert Maślak


COVID19 i szczepienia – wybrane newsy.
❗️Padają rekordy w liczbie osób hospitalizowanych i pod respiratorami w Polsce. Tak źle jeszcze nie było od początku pandemii. Tymczasem kilkadziesiąt % osób nie zgłosiło się na szczepienia Astra Zeneca – wg. sondażu 39% nie stawiłoby się na szczepienie, a 11% nie ma zdania. Rezygnują starsi ludzie, którzy są zagrożeni COVID-em, często ogłupiali przez swoje nieodpowiedzialne dzieci i fake newsy. Dlatego od wtorku będą mogły rejestrować się młodsze roczniki, a rezygnujący trafią na koniec, gdy już będę zaszczepieni wszyscy chętni Polacy. Część ekspertów uważa, że do opanowania epidemii trzeba wyszczepić 90% populacji, bo wariant brytyjski łatwiej zaraża i jest groźniejszy.
Tymczasem szczepionka Astra Zeneca w tydzień po drugiej dawce w 100% zabezpiecza przed ciężkim przebiegiem zakażenia COVI19.

❗️Europejska Agencja Leków EMA ogłosiła, że szczepionka Astra Zeneca jest bezpieczna, a 25 podejrzanych przypadków zakrzepicy na 30 milionów dawek nie jest większa niż w populacji nieszczepionej (a nawet ogólna liczba zakrzepicy jest mniejsza niż w populacji nieszczepionej, więcej jest pewnego typu zakrzepów w mózgu u osób przez 50-tką). Jednocześnie zakrzepica i śmierć w wyniku zatorowości jest jednym z głównych powikłań COVID19.

❗️W Wielkiej Brytanii zmarła kobieta w kolejce do szczepienia. Gdyby stało się to 30 minut później, po szczepieniu, pewnie winna byłaby szczepionka. To nie są szczepionki na nieśmiertelność! Kolejne kraje, które zawiesiły szczepienia Astra Zeneca powracają do jej stosowania.

❗️Absolutnym rekordzistą w tempie szczepień jest Izrael, gdzie dwie dawki przyjęło ponad 52% populacji, następne jest Chile z 15%, Bahrain, USA i Serbia (12-14%). Polska jest w trzeciej dziesiątce w skali świata z wyszczepieniem dwoma dawkami 4,7% populacji.

❗️😀 Są pierwsze dane o skuteczności w zapobieganiu szczepionek transmisji. 300 tys. medyków i ich rodzin – po szczepieniu medyków pierwszą dawką nastąpił spadek o 30 pkt. procentowych zakażonych domowników, co jest zaniżone, bo mogą się przecież zakażać niekoniecznie od medyków z którymi żyją.

Na podstawie:
https://oko.press/rzad-otwiera-szczepienia-dla-60/

https://www.gla.ac.uk/news/headline_780689_en.html

https://twojezdrowie.rmf24.pl/choroby/koronawirus-covid-19/news-zakrzepica-jedna-z-czestych-przyczyn-powiklan-pacjentow-z-co,nId,4893253

https://wiadomosci.wp.pl/jest-opinia-ema-o-szczepionce-astrazeneca-6619484424862400a

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

😡 Jak zwykle kasuję wpisy antynaukowe i blokuję antyszczepionkowców, foliarzy, proepidemików, konfederatów i zwolenników wielkiego spisku światowego. Wczoraj poleciało 10 osób 😀


Źródło
Opublikowano: 2021-03-21 14:02:18

Miłego weekendu! Dźwięki wydawane przez jedzącego bobra to nie tylko chrupani

Robert Maślak


Miłego weekendu!
Dźwięki wydawane przez jedzącego bobra to nie tylko chrupanie, jest zaskakująco rozgadany 😀🦫🦫🦫
Bóbr wychowany w domu, w USA, w ramach rehabilitacji, ma wrócić do natury.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-20 11:31:29

Foliarze i trolle (już zbanowałem) pod postem o Piasku Piasecznym podawali jak j

Robert Maślak


Foliarze i trolle (już zbanowałem) pod postem o Piasku Piasecznym podawali jak jeden facet z You Tube naśmiewa się z ciężkiego stanu piosenkarza chorego na COVID19. To oczywiście obrzydliwe, ale sam facet to nie jest zwykły kabareciarz, to głosiciel ideologii neofaszystowskich i nacjonalistycznych, a dla takich oraz ich apologetów nie ma u mnie miejsca. Wszystkie takie osoby blokuję. Nacjonalista, homofob i patostreamer walczy w internecie z Żydami, szczepionkami i USA. Chwali Łukaszenkę, rozprawia o gwałceniu posłanki i mordowaniu przeciwników bagnetem. Jego występy łatwo uznać marginalną groteskę, ale ze swoimi teoriami spiskowymi i przemocowymi fantazjami trafia do dziesiątek tysięcy odbiorców na portalu YouTube. Kim jest Wojciech Olszański – używający pseudonimu Aleksander Jabłonowski: https://oko.press/prawicowy-patostreamer-fantazjuje-o-gwalceniu-poslanki-nie-jest-wybrykiem-jest-problemem/


Źródło
Opublikowano: 2021-03-19 23:31:02

Myśliwi próbują zamknąć aktywistów, ale im się nie udaje. Nie pomagają kłamstwa

Robert Maślak


Myśliwi próbują zamknąć aktywistów, ale im się nie udaje. Nie pomagają kłamstwa i manipulacje. Świeża sprawa, w której obrońcą była Karolina Kuszlewicz – W imieniu zwierząt i przyrody – głosem adwokatki. Brawo!
Warszawski Ruch Antyłowiecki tak opisuje przebieg sprawy:
Dziś w Sądzie Rejonowym w Piasecznie odbyło się odczytanie wyroku w sprawie przeciwko spacerowiczom, którzy rzekomo 4 listopada 2018 roku uniemożliwili myśliwym z KŁ „Chojnice” w Zalesiu Górnym odstrzał sanitarny dzików.
Choć był to zwykły Hubertus, czyli polowanie z okazji dnia św. Huberta, na wiele gatunków zwierząt, myśliwi próbowali przekonać Sąd, że był to odstrzał sanitarny, za którego utrudnianie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.
Polowanie nie zostało oznaczone, właściwie nawet się nie rozpoczęło – spacerowicze trafili na zbiórkę myśliwych, a nie polowanie.

Myśliwi powołali na sprawę kilku świadków, ale nie uzgodnili wcześniej wspólnej wersji i każdy mówił co innego. Zeznania nie zgadzały się nawet z tym, co mówili pod przysięgą wcześniej i Sąd musiał odczytywać je świadkom.
Jeden np. utrzymywał, że polowanie było oznaczone tablicami „Uwaga! Polowanie”, ale na pytanie kto te tablice rozstawił, nie potrafił odpowiedzieć. Drugi, że tablic nie było, a inny jeszcze, że nie mogło być, gdyż polowanie jeszcze się nie rozpoczęło, co akurat zgodne było z zeznaniami spacerowiczów, którzy na miejsce wezwali później policję z powodu braku oznaczeń właśnie.

W lesie tego dnia było pełno ludzi – spacerowiczów, biegaczy i grzybiarzy, jak to w podmiejskim lesie w słoneczną sobotę. Według myśliwych jednak nikogo w lesie nie było, a grzybiarzy tym bardziej, bo jak stwierdził jeden z myśliwych, grzybów w listopadzie się nie zbiera…
Myśliwi podczas przesłuchań utrzymywali, że spacerowicze czynnie blokowali polowanie, wchodząc na jego obszar, ale nie potrafili rozpoznać podejrzanych, ani określić gdzie stali podczas rzekomego blokowania.

Wiele wątpliwości budziła przede wszystkim kwestia samego odstrzału sanitarnego. W planie polowań nie było takiej informacji, wręcz przeciwnie – polowanie miało odbyć się na wiele gatunków. Dopytywany o to myśliwy odpowiedział, że była to kwestia umowy ustnej- prowadzący polowanie miał ich o tym poinformować dopiero przed samym polowaniem. Zapytany o zestaw bioasekuracyjny, który powinien być przygotowany na odstrzał sanitarny, twierdził, że któryś z myśliwych go wziął, że wcześniej się umawiają, choć według świadka, o sanitarce mieli dowiedzieć się tuż przed polowaniem. Nie potrafił również poprawnie wymienić składu takiego zestawu. Według niego miały się w nim znajdować m.in. igły i strzykawki…

Spacerowicze, co zauważył Sąd, a potwierdzili myśliwi, nie mogli posiadać wiedzy, że prowadzone polowanie jest odstrzałem sanitarnym, za którego utrudnianie grożą poważne konsekwencje karne. Odstrzał sanitarny, według prawa nie jest inaczej oznaczany aniżeli zwykłe polowanie – na jednym i drugim podczas zbiorówek obowiązują te same tablice „Uwaga! Polowanie”, które w tym czasie pełniły jedynie funkcję informacyjną – w 2018 roku utrudnianie polowań nie było karalne.

Myśliwi twierdzili, że informowali spacerowiczów o planowanym w tym miejscu odstrzale, ale oskarżeni temu zgodnie zaprzeczyli – myśliwi powtarzali jedynie, że to prywatna impreza, a kiedy spacerowicze chcieli odjechać, myśliwi zablokowali ich i wezwali policję, a jak się po kilku miesiącach okazało – w odwecie za wydumane krzywdy, założy im sprawę z nadzieją, że spacerowicze trafią na 3 lata do więzienia.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-19 12:38:00

Każdego dnia dowiaduję się, że ktoś z bliższych czy dalszych znajomych jest pod

Robert MaślakKażdego dnia dowiaduję się, że ktoś z bliższych czy dalszych znajomych jest pod tlenem, w szpitalu, czyjś partner, żona, dziadek, brat umiera. Idę na komisariat policji – nikt nie ma maseczki, w sklepie – połowa na brodzie ma jakieś szmatki. Gardzimy innymi i ich losem, także najbliższymi.
Prawie 2300 osób pod respiratorami – najwięcej od początku pandemii w Polsce. Ponad 400 osób każdego dnia umiera na COVID19. Także od początku pandemii ponad 100 tysięcy nadmiarowych zgonów. Lekarze podkreślają, że wirus jest bardziej nieprzewidywalny niż jesieni – więcej młodych w ciężkim stanie, bardziej nieprzewidywalny, umiera 17% spośród będących na tlenoterapii.
W szpitalach zaczyna brakować miejsc, karetki znów jeżdżą z chorymi wiele kilometrów lub godzinami czekają przed szpitalami. III fala ma być większa niż jesienna.
Trzymaj się Piasek, trzymajcie się zdrowo!

PS. Po rekomendacji Europejskiej Agencji Leków z 18 marca 2021 r. o braku związku między szczepieniami Astra Zeneca i zakrzepami, jeszcze w tym samym dniu Francja, Niemcy, Hiszpania, Portugalia, Litwa i Łotwa zapowiedziały powrót do szczepień tą szczepionką.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-18 23:55:33

Podpisz apel w obronie wilków:

Robert Maślak


Podpisz apel w obronie wilków: https://przyrodnicze.org/kampanie/apel-w-obronie-wilkow-w-polsce
W ostatnich tygodniach mamy wysyp medialnych manipulacji na temat wilków. Łowczy Krajowy, na podstawie fakenewsa o rzekomym ataku wilków na drwali, chce przywrócenia polowań. Media bezkrytycznie powielają opinie części myśliwych i leśników bez pytania specjalistów o zdanie. Tutaj analiza dwóch przykładów takich manipulacji: https://oko.press/media-bez-sensu-strasza-polakow-wilkiem/. Dlatego trzeba odeprzeć pomysły, aby wilk stał się zwierzęciem łownym, czy to formalnie, czy w bardziej zawoalowany sposób poprzez zezwolenia GDOŚ na odstrzał gatunku chronionego: https://przyrodnicze.org/kampanie/apel-w-obronie-wilkow-w-polsce


Źródło
Opublikowano: 2021-03-17 23:58:23

Bociany są już w drodze do Europy. Część zimuje aż RPA i ma do pokonania tysią

Robert Maślak


Bociany są już w drodze do Europy. Część zimuje aż RPA i ma do pokonania tysiące kilometrów. Po drodze strzelanie do lecących ptaków, linie energetyczne. Atak lamparta to niewątpliwie bardzo rzadka sytuacja. W kwietniu bociany pojawią się w Polsce.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-16 23:30:25

Zaczął się nowy tydzień. Pośpiech to stres, żyj wolniej! Bizon w Yellowstone.

Robert Maślak


Zaczął się nowy tydzień. Pośpiech to stres, żyj wolniej!

Bizon w Yellowstone.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-15 23:03:35