Zaszczepiony! Do czego i Państwa zachęcam. Im szybciej się zaszczepimy, tym sz

Adrian Zandberg:

Zaszczepiony! Do czego i Państwa zachęcam. Im szybciej się zaszczepimy, tym szybciej życie stanie się normalniejsze. Możemy uniknąć kolejnych fal epidemii i kolejnych ofiar. Wszystko jest w naszych rękach.

__________
Rejestracja na szczepienie:
https://pacjent.erejestracja.ezdrowie.gov.pl


Źródło
Opublikowano: 2021-05-12 17:04:01

Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Niestety nie mamy jako grupa

Adrian Zandberg:


Dziś obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pielęgniarki. Niestety nie mamy jako grupa zawodowa powodów do świętowania. Od początku pandemii jesteśmy na pierwszej linii walki z wirusem ale jest nas zbyt mało. Personel starzeje się, a nowych chętnych do pracy brakuje. Średnia wieku wynosi obecnie 52 lata, a za parę lat ma wynieść nawet 60 lat. Dziś protestujemy w Warszawie z inicjatywy Ogólnopolskiego Związeku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych żeby zwrócić uwagę na naszą trudną sytuację.
Główne nasze postulaty to zwiększenie płac oraz podjęcie przez rząd działań prowadzących do zwiększenia liczby pielęgniarek i położnych w systemie ochrony zdrowia.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-12 12:07:41

Cieszę się, że mój klub, Lewica, będzie miał szansę naprawić swoje stanowisko

Adrian Zandberg:

Cieszę się, że mój klub, Lewica, będzie miał szansę naprawić swoje stanowisko w kwestii fatalnego projektu o podwyżkach dla posłów. Bardzo bardzo dobrze, że senator Konieczny i senatorka Morawska-Stanecka w imieniu całego Klubu Lewicy złożą wniosek o odrzucenie tej ustawy w Senacie. Cieszę się, że udało się wypracować wspólne stanowisko.

Od początku głosowałam przeciwko podwyżkom uposażeń poselskich.

Od marca wiele Polek i Polaków pracuje za 80 proc. swojej normalnej pensji. Rośnie liczba bezrobotnych. Co trzecia osoba zarejestrowana jako bezrobotna nie ma jeszcze 30 lat. Młodzi bezrobotni często zostają bez środków do życia, bo wszystko, co mieli przed kryzysem to niepewna praca na umowie… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-05-11 21:56:04

Dziś dzień ratownictwa medycznego. W całym kraju ratownicy i ratowniczki organ

Adrian Zandberg:

Dziś dzień ratownictwa medycznego. W całym kraju ratownicy i ratowniczki organizują protest – warto pamiętać w dzień ich święta o jego postulatach.

Ratownicy medyczni w Polsce są słabo wynagradzani i skrajnie przepracowani – niestety Ministerstwo Zdrowia postanowiło nie realizować porozumienia, które zwiększyłoby wzorem pielęgniarek pensje ratowników pracujących w systemie ratownictwa, na SORach i w innych miejscach. Ratownicy domagali się też urlopów szkoleniowych.

Niestety, system ratownictwa medycznego w Polsce od lat popada w coraz większe kłopoty – ze względu na niewystarczającą ilość kadry i zasobów zwiększa się czas dotarcia zespołów ratownictwa do poszkodowanych. Ratownicy medyczni… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 16:55:44

Dziś razem z Daria Gosek-Popiołek jesteśmy w Kleszczowie. Pobliskie wąwozy to wy

Adrian Zandberg:


Dziś razem z Daria Gosek-Popiołek jesteśmy w Kleszczowie. Pobliskie wąwozy to wyjątkowe dziedzictwo przyrodnicze. Społecznicy, naukowcy i lokalni działacze Razem, na czele z naszą posłanką, walczą, by ustanowić tu rezerwat.

Miejsca takie jak to powinniśmy zostawić kolejnym pokoleniom. Nie wolno ich niszczyć w imię krótkoterminowych zysków.

Już wkrótce w sejmie – kolejna batalia w obronie lasów.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 16:47:06

W ciągu jednego dnia prawie 600 osób podpisało się pod listem lekarzy i lekare

Adrian Zandberg:

W ciągu jednego dnia prawie 600 osób podpisało się pod listem lekarzy i lekarek do sędziów Trybunału Konstytucyjnego!

To właśnie TK już pojutrze zadecyduje, czy przerywanie ciąży ze względu na wady płodu jest zgodne z Konstytucją. Jeśli ta przesłanka do aborcji zostanie wykreślona z ustawy, jakość opieki nad kobietami w ciąży będzie gorsza, a wykonywanie zawodu lekarza – trudniejsze i wątpliwe etycznie.

Dlatego wczoraj napisałam list w tej sprawie i zaczęłam go wysyłać do znajomych lekarzy i lekarek. Odzew był bardzo duży, osób pracujących w zawodzie, które nie godzą się na zaostrzanie prawa aborcyjnego w ciągu zaledwie jednego dnia znalazło się prawie 600. Nasz głos jest jasny – nie… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 11:52:54

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na doniesienia prasowe w sprawie zatrudnienia

Adrian Zandberg:

Nie wiem czy zwróciliście uwagę na doniesienia prasowe w sprawie zatrudnienia w tymczasowym Szpitalu Nardowym. Konkretnie w sprawie warunków zatrudnienia personelu sprzątającego. Prasa donosi, że oferowana stawka wynosi 16 zł za godzinę pracy netto. Praca, mimo wykonywania jej w określonych godzinach, w określonym miejscu i pod kierownictwem przełożonych, ma być wykonywana w oparciu o umowę cywilno-prawną, co może stanowić naruszenie art. 22 par 1(2) Kodeksu Pracy (“Nie jest dopuszczalne zastąpienie umowy o pracę umową cywilnoprawną przy zachowaniu warunków wykonywania pracy, określonych w § 1.”). Wysokość proponowanego wynagrodzenia jest znacznie niższa, niż ta proponowana na rynku za… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-05-10 05:01:58

Joe Biden zmieni świat? Adrian Zandberg o globalnych zmianach, które nadciągają z Ameryki

Adrian Zandberg:

Joe Biden zmieni świat? Adrian Zandberg o globalnych zmianach, które nadciągają z Ameryki

Źródło
Opublikowano: 2021-05-09 09:02:08

„Ja bym bardzo zachęcał koleżanki i kolegów, żeby tym razem nie zaspać”

Adrian Zandberg:


Widzowie TVN24 nie mieli dotąd specjalnie wielu okazji, żeby tę historię usłyszeć. Dziś odwiedziłem tę stację, żeby opowiedzieć dlaczego Lewica zdecydowała się na ostatniej prostej zawalczyć o zmiany w KPO sama. Zrobiliśmy to z prostego powodu. Bo chęci do tego, żeby usiąść razem przy stole u reszty opozycji nie było. Była za to bajka, że jak Sejm odrzuci EFO, to Kaczyński się popłacze, rzuci zabawkami i zniknie. To fantasmagoria, wystarczy znać konstytucję, żeby to wiedzieć. Niestety tę bajkę zaczęli opowiadać politycy PO. Co gorsza – sami w nią uwierzyli.

Wysadzenie w powietrze EFO w imię doraźnej gierki byłoby skrajnie nieodpowiedzialne. To rozwalanie Europy. Nie było gwarancji, że Kaczyński podda EFO ponownie pod głosowanie. My się na poker przyszłością Polski w UE nie piszemy. Po takim spektaklu Kaczyński mógłby mówić o opozycji zabierającej Polakom setki miliardów pomocy. I miałby niestety rację. To była prosta droga do klęski w wyborach. Trzeba było zatrzymać ten absurd – i to zrobiliśmy.

W programie okazało się niestety, że szef klubu PO, Cezary Tomczyk, okłamał swojego koalicjanta, przewodniczącego Szłapkę, mówiąc, że ze strony Lewicy nie było woli współpracy. Tymczasem zaapraszaliśmy Tomczyka, żeby dołączył do rozmów. Zrobił to zresztą nawet na antenie TVN24 Krzysztof Gawkowski, zachęcając PO, żeby przyszła. Niestety bez powodzenia. PO zafiksowała się na swoim absurdalnym, groźnym planie.

A najciekawsze w tej historii jest to, że EFO to tak naprawdę swego rodzaju pułapka na PiS. Rumakowanie Ziobry się skończy, kiedy UE będzie miała narzędzie “pieniądze za praworządność”. Jeśli komuś zależy na praworządności, to powinien poprzeć szybką ratyfikację EFO. PO najwyraźniej tego nie zrozumiała.

https://tvn24.pl/polska/fundusz-odbudowy-adrian-zandberg-i-adam-szlapka-o-glosowaniu-w-sejmie-i-pieniadzach-z-unii-europejskiej-5087314

„Ja bym bardzo zachęcał koleżanki i kolegów, żeby tym razem nie zaspać”

Źródło
Opublikowano: 2021-05-06 20:50:02

Niestety, walka o Kruszyniany jeszcze się nie skończyła.

Adrian Zandberg:


Niestety, walka o Kruszyniany jeszcze się nie skończyła.

Przypominamy: od dłuższego czasu trwa tam batalia między mieszkańcami, a inwestorem o lokalizację przemysłowych kurników w sąsiedztwie tej unikalnej w skali kraju społeczności. Mieszkańcy obawiają się, że inwestycja zniszczy walory turystyczne Kruszynian. Sprawa niestety wraca po odwołaniu do Samorządowego Kolegium Odwoławczego.

Chcielibyśmy wspomóc Stowarzyszenie „Dolina Nietupy”, którego członkowie to mieszkańcy okolic Kruszynian. Stowarzyszenie prosi wszystkich ceniących unikalny charakter tych okolic o wysłanie listu protestacyjnego do władz różnego szczebla. Termin: do 7 maja 2021 r.

Szczegóły i propozycja treści listu w linku, w komentarzu.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-05 22:56:55

Silna Europa to polska racja stanu i najlepsza gwarancja demokracji, jaką mamy.

Adrian Zandberg:



Silna Europa to polska racja stanu i najlepsza gwarancja demokracji, jaką mamy. Polska i Europa dramatycznie potrzebują tych środków, żeby wyjść z kryzysu i stanąć na nogi po epidemii. Nie wolno, w imię partyjniackich gierek, wysadzać w powietrze Unii Europejskiej! Wczoraj w Sejmie mówiłem o tym, dlaczego popieramy Europejski Fundusz Odbudowy.


Źródło
Opublikowano: 2021-05-05 14:40:39

Zandberg: Już raz Polska odrzuciła Plan Marshalla

Adrian Zandberg:

Zandberg: Już raz Polska odrzuciła Plan Marshalla

– To już się raz wydarzyło. Już raz Polska nie wzięła udziału w planie Marshalla i do dziś płacimy za to cenę. Jeśli Polska nowy plan Marshalla odrzuci, mniejsza o to z jakich przyczyn, to Zachód po raz kolejny nam ucieknie – zwrócił uwagę w Sejmie Adrian Zandberg z partii Razem.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-04 21:51:46

Podwójne standardy komentatorów: za to samo chwalą PO i atakują lewicę

Adrian Zandberg:

Jacek Żakowski pisze, jak jest. O "niezależnych dziennikarzach i komentatorach", urabiających opinię publiczną wbrew faktom i zdrowemu rozsądkowi:

"PO chciała rozmawiać z rządem o Planie Odbudowy. To było dobre i demokratyczne. A gdy z rządem rozmawiała Lewica, to było niedobre i niedemokratyczne. Rozmowy PO z rządem wzmocniłyby opozycję. Rozmowy Lewicy z rządem rozbiły opozycję. Ustalenia Borysa Budki z premierem byłyby wyryte w skale. Ustalenia Lewicy z premierem są pisane na wodzie. Na rozmowach z Budką Kaczyński by stracił, a na rozmowach z Czarzastym zyskał. Gdyby PO coś od PiS uzyskała, to byłby sukces Polski. Jak uzyskała Lewica, to jest zdrada Polski.

Co do tego wszystkiego nie mają wątpliwości politycy PO oraz niezależni dziennikarze i komentatorzy. Jak też co do tego, że przyjęcie przez rząd postulatów PO po rozmowach z Budką i Szłapką byłoby triumfem demokracji, a przyjęcie ich po rozmowach z Czarzastym, Zandbergiem i Biedroniem to klęska demokracji.

Gdy rządzi PiS, świat stoi na głowie i łatwo jest wyjść z nerwów. Atakowanie Lewicy nie szkodzi PiS-owi, ale utrudnia współpracę. Lepiej myśleć, jak zdobyć wyborców, których PO ubywa, niż jak skłócać opozycję, gdy samemu wciąż jest się bezsilnym".
https://wyborcza.pl/7,75968,27029325,podwojne-standardy-kom…

Podwójne standardy komentatorów: za to samo chwalą PO i atakują lewicę

Istnienie Lewicy obraża demokrację. Prawdziwa demokracja to taka, w której naród idzie za Panem Budką lub inną osobą z PO. A Lewicy zdarza się grymasić lub wręcz działać na własną rękę.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-02 10:22:01

Lewica odpowiedziała Budce. „Przyszłością Polski w Europie nie wolno grać w pokera” – Polsat News

Adrian Zandberg:

Koalicyjny Klub Lewicy wierzy w Zjednoczoną Europę. Chcemy Europy silnej, chcemy Europy zjednoczonej i chcemy Europy socjalnej.

Przyszłością Polski w Unii Europejskiej nie wolno grać w pokera.

Lewica odpowiedziała Budce. „Przyszłością Polski w Europie nie wolno grać w pokera” – Polsat News

Lewica w Święto Pracy zapowiada projekty ustaw dla pracowników i deklaruje poparcie dla ratyfikacji unijnych środków, jeżeli do KPO, który zostanie wysłany do Komisji Europejskiej, zostaną wpisane jej postulaty. – Przyszłością Polski w Europie nie wolno grać w pokera – stwierdził Lider…

Źródło
Opublikowano: 2021-05-02 08:22:37

Działacze Razem w Warszawie, Miasto Jest Nasze i Wiosna w Warszawie upominają

Adrian Zandberg:

Działacze Razem w Warszawie, Miasto Jest Nasze i Wiosna w Warszawie upominają się o rezygnację ze śmieciowego zatrudnienia w stolicy. Dzisiaj zwrócili się do prezydenta Trzaskowskiego o zatrudnienie osób sprzątających oraz opiekujących się osobami starszymi bezpośrednio przez instytucje miejskie. Ci pracownicy są na pierwszej linii frontu walki z koronawirusem. To im zawdzięczamy czystość w miejskich szpitalach w czasie pandemii i to na nich mogą polegać nasi seniorzy. Czas się im zrewanżować i pokazać, że Warszawa jest miastem solidarnym z pracownicami i pracownikami.

Razem z Miasto Jest Nasze i Wiosna w Warszawie zwracamy się do prezydenta Trzaskowskiego o spełnienie postulatu z kampanii wyborczej w 2020 roku i rezygnację ze śmieciowego zatrudnienia na rzecz warszawskich szpitali i OPS. Warszawa solidarna z pracownikami i pracowniczkami!

Zdjęcie Bart robi zdjęcia


Źródło
Opublikowano: 2021-04-30 14:56:39

Ratujmy Bazar Sadyba! Żądamy zatrzymania likwidacji i zapewnienia dalszej działalności

Adrian Zandberg:

Bazary to ważny punkt każdej dzielnicy. Dla mieszkańców to doskonałe miejsce zaopatrzenia w świeże warzywa i owoce, a dla drobnych przedsiębiorców przestrzeń do rozwijania własnego biznesu. Razem na pewno uda się nam uratować targowisko na Sadybie!

Ratujmy Bazar Sadyba! Żądamy zatrzymania likwidacji i zapewnienia dalszej działalności

Prezydent m.st. WarszawySz. P. Rafał Trzaskowskipl. Bankowy 3/5, pok. 12900-950 WarszawaSzanowny Panie Prezydencie,bazar na rogu Powsińskiej i Świętego Bonifacego służy mieszkańcom Mokotowa od ponad 30 lat. To nie tylko miejsce handlu i usług, ale również żywa wspólna przestrzeń lokalne…

Źródło
Opublikowano: 2021-04-29 15:24:32

Zandberg o pomyśle rządu technicznego: w tym Sejmie nie jest to możliwe

Adrian Zandberg:

Bardzo szkodzi opozycji, kiedy politycy opozycji wciskają kit i opowiadają bajki własnym wyborcom. Trzeba mówić prawdę: w tym Sejmie nie jest możliwe to, żeby powstał inny rząd.

Jeżeli nawet pan Budka chciałby powołać rząd z panem Braunem jako pełnomocnikiem do spraw szczepień, z panem Winnickim jako ministrem spraw zagranicznych czy z panem Bosakiem jako pełnomocnikiem do spraw mniejszości – to i tak po prostu takiej większości w Sejmie nie ma.

Żeby zmienić ten rząd – a ja o tym rządzie myślę źle i uważam, że należałoby go zmienić – jest tylko jedna droga, która prowadzi przez wybory. To jest jedyny realistyczny scenariusz.

Lewica jest gotowa na wybory, bo Lewica chce przejąć odpowiedzialność za państwo. I – także z tego powodu – myślimy bardzo odpowiedzialnie o tym, w jakim stanie będzie państwo, którym będziemy wtedy rządzić.

https://www.gazetaprawna.pl/…/8152918,zandberg-rzad-technic…

Zandberg o pomyśle rządu technicznego: w tym Sejmie nie jest to możliwe

Myślę sobie, że to bardzo szkodzi tak naprawdę opozycji, kiedy wciska kit i opowiada bajki własnym wyborcom; w tym Sejmie nie jest możliwe to, żeby powstał inny rząd – powiedział w czwartek lider Lewicy Razem Adrian Zandberg.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-29 11:09:45

Zandberg odgryza się Budce. „Żeby współpracować, trzeba coś robić, a nie jęczeć” [WYWIAD]

Adrian Zandberg:


Dziś w FAKT24.pl wywiad o 250 miliardach złotych dla Polski – i o tym, kto tak naprawdę je wyda. A także o tym, dlaczego histeria i jęczenie nie przybliża nawet o krok odsunięcia PiSu od władzy:

„Myślę o tej władzy źle. To, co władza myśli o mnie, też nie jest tajemnicą. Ale są sprawy, w których trzeba rozmawiać także z ludźmi, których się nie lubi. Chodzi o 250 miliardów zł dla Polski. To są pieniądze, które w większości wyda kolejny rząd. Mam nadzieję, że to będzie nasz rząd. Także dlatego Lewica myśli o przyszłym budżecie, o tym, żeby były wtedy pieniądze na ochronę zdrowia, na pomoc dla ludzi, żeby Polska nie wyoutowała się z Unii Europejskiej. Bo PiS się skończy, a Polska zostanie. My na Lewicy, zamiast wiecznie tylko gadać o „odsuwaniu PiSu od władzy”, chcemy naprawdę zmienić rząd. Żeby to zrobić, trzeba wygrać wybory. Jak ktoś myśli, że można wygrać wybory, zabierając Polakom 250 miliardów złotych, to nie myśli mądrze.

Lewica nie ma złudzeń co do PiS-u. Mamy natomiast zaufanie do mechanizmów działania Unii Europejskiej. Dlatego oczekujemy wpisania zmian do dokumentu, który rząd musi wysłać do Brukseli. Wtedy na straży będzie stać Komisja Europejska. To w Brukseli jest kurek z pieniędzmi. I tam można go zakręcić, jeśli rząd nie dotrzyma warunków. Dlatego niezależny komitet monitorujący, z udziałem samorządowców i związków zawodowych, który będzie patrzeć rządowi na ręce. I alarmować Brukselę, jeśli będą jakiekolwiek nieprawidłowości”.

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/zandberg-o-krajowym-planie-odbudowy-i-rozczarowaniu-po/08y9xg0

Zandberg odgryza się Budce. „Żeby współpracować, trzeba coś robić, a nie jęczeć” [WYWIAD]

Źródło
Opublikowano: 2021-04-28 16:12:27

Bazar Sadyba znika. Lewica wzywa, by go ratować lub przenieść. Ale dokąd?

Adrian Zandberg:


Bazar Sadyba, na rogu Powsińskiej i Świętego Bonifacego, służy mieszkańcom Mokotowa od ponad 30 lat. To nie tylko miejsce handlu i usług, ale również żywa przestrzeń lokalnej społeczności. To miejsce spotkań, rozmów, osobistych relacji. To dziesiątki różnorodnych działalności. Tego rodzaju targowiska, coraz rzadsze i przez to coraz cenniejsze, warte są uwagi i opieki władz miejskich. Warszawa i jej dzielnice, wzorem wielu europejskich miast, powinny je wspierać.
W pełni popieram i przyłączam się do apelu do prezydenta Trzaskowskiego – ratujmy Bazar Sadyba!

Bazar Sadyba znika. Lewica wzywa, by go ratować lub przenieść. Ale dokąd?

Źródło
Opublikowano: 2021-04-28 15:35:10

Nowe europejskie fundusze trzeba wydać rozsądnie i uczciwie. Dziś w Sejmie przed

Adrian Zandberg:



Nowe europejskie fundusze trzeba wydać rozsądnie i uczciwie. Dziś w Sejmie przedstawiliśmy nasze oczekiwania wobec Krajowego Planu Odbudowy:

– budowa 75 000 energooszczędnych mieszkań na wynajem
– dodatkowe środki dla szpitali powiatowych
– pomoc dla ludzi pracujących w branżach, które dotknął covid
– 30% środków do dyspozycji samorządów
– w pełni jawna część pożyczkowa Funduszu Odbudowy
– komitet monitorujący wydatki, z udziałem samorządu i związków zawodowych

Czasu nie ma dużo. W najbliższych dniach trzeba przedstawić plan Brukseli. Dlatego zaprosiliśmy rząd na rozmowy w sprawie kształtu planu do Sejmu. Rozmowy rozpoczną się jutro, o godzinie 9 rano.


Źródło
Opublikowano: 2021-04-26 18:23:08