"My nie zmarnujemy przyszłości Polski dla partyjniackich gierek" – to

Julia Zimmermann:

"My nie zmarnujemy przyszłości Polski dla partyjniackich gierek" – to zdanie z dzisiejszego wystąpienia Adrian Zandberg w Sejmie najlepiej podsumowuje stanowisko Razem i Lewica w sprawie Krajowego Planu Odbudowy i całego Europejskiego Funduszu Odbudowy.

Dla lewicy to jest nowy plan Marshalla. Szansa, której nie możemy zmarnować: tanie mieszkania na wynajem, wsparcie dla szpitali powiatowych, pomoc dla branż szczególnie poszkodowanych przez pandemię, min. 30 proc. środków z KPO dla samorządów i Komitet Monitorujący pilnujący wydawania środków.

Całość EFO to plan na wyjście Unii Europejskiej z pandemicznego kryzysu, wzmocnienie współpracy, a także wyraz europejskiej solidarności. To poprawa sytuacji milionów ludzi w całej Wspólnocie, w tym również Polek i Polaków.

Lewica nie zamierza zmarnować tej szansy dla Polski i Europy.

Źródło
Opublikowano: 2021-05-04 17:49:42

O 10.00 zaczyna się rozprawa Anna Sikora – jej „zbrodnią” miało być zawieszenie

Julia Zimmermann:

O 10.00 zaczyna się rozprawa Anna Sikora – jej „zbrodnią” miało być zawieszenie kartki z napisem „Zaginęły prawa człowieka, znalazcę prosimy o kontakt” na biurze posłanki Joanny Lichockiej.

Nie jest zaskoczeniem, że dla obecnej władzy ironia i kpina to najwięksi wrogowie. Obok obywatelek i obywateli, którzy uważają, że w demokracji uczestniczy się na codzień, a nie tylko w dniu wyborów.

Będziemy z Anką na każdym kroku tej sprawy.

#muremzasikorąmuremzasikorą

Źródło
Opublikowano: 2021-04-27 09:57:33

Między 23 a 28 kwietnia 1883 r. w Żyrardowie trwał strajk, pierwszy tak potężny

Julia Zimmermann:

Między 23 a 28 kwietnia 1883 r. w Żyrardowie trwał strajk, pierwszy tak potężny w Królestwie Polskim. Najpierw od pracy odeszło 120 szpularek w zakładach Hielle i Dittricha, ostatecznie w strajku powszechnym udział wzięło 8000 żyrardowskich robotników i robotnic.

Punktem zapalnym była próba obniżenia szpularkom dniówek. Próby zastraszenia robotnic i rozbicia strajku doprowadziły tylko do jego spotężnienia. Choć władze carskie sięgnęły po przemoc i pacyfikowały miasto z pomocą kozaków, to robotnice i robotnicy odnieśli sukces: władze fabryki nie tylko cofnęły decyzję o obniżeniu płac, ale również wypłaciły wynagrodzenie za okres strajku oraz zobowiązały się do skrócenia czasu pracy i zaprzestania zatrudniania dzieci. Żyrardów stał się jednym z najważniejszych ośrodków ruchu robotniczego w Polsce.

Jutro (25 kwietnia) o 16.00 składamy wraz z Razem Podwarszawski kwiaty pod pomnikiem Szpularki (ul. Nowy Świat 8, Żyrardów). W tym roku ze względu na pandemię obchody będą skromne, ale i tak warto oddać hołd bohaterkom i bohaterom walk robotniczych!

#naszekorzenie

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W tle grafiki znajduje się zdjęcie szpularek i szpularzy z żyrardowskich zakładów z przełomu XIX i XX wieku. Tekst na grafice głosi: "Prawa zdobywa się w walce! Strajk szpularek w Żyrardowie 23-28 kwietnia 1883 roku". W prawym dolnym rogu logo partii Lewica Razem i tekst "Julia Zimmermann".]naszekorzenie

Źródło
Opublikowano: 2021-04-24 20:15:17

Minister Czarnek chce, żeby „uczniowie uczeni byli wartości”. Tylko jakich? Nagr

Julia Zimmermann:

Minister Czarnek chce, żeby „uczniowie uczeni byli wartości”. Tylko jakich? Nagradzając dyrektora łódzkiej szkoły, który karał uczniów za używanie symbolu Strajku Kobiet, pokazuje: oportunizmu, serwilizmu i zamordyzmu.

W tym tygodniu minister edukacji i nauki, znany z tego, że ma parcie na szkło, przyciąga uwagę dwoma występami. Najpierw udzielił wywiadu, w którym zapowiedział, że będzie dążył do wprowadzenia obowiązkowych lekcji religii lub etyki (trzeba będzie wybrać jedną z nich, ale nie można będzie nie chodzić na żadną z nich, jak jest teraz). Wczoraj zaś pochwalił się przyznaniem Medalu Komisji Edukacji Narodowej – czyli najwyższego odznaczenia dla osób zajmujących się edukacją i wychowaniem – dyrektorowi łódzkiego liceum, który postanowił karać uczniów za posługiwanie się symbolem Strajku Kobiet w aplikacji do nauki zdalnej.

Dlaczego te dwie sprawy się wiążą? Otóż pan minister argumentuje, że uczniowie muszą uczęszczać na religię lub etykę, żeby docierał do nich „jakikolwiek przekaz o systemie wartości”. Dla tych, którzy już cieszą się na łatwiejszy dostęp do etyki w szkołach, zimny prysznic: uprawnienia do nauczania etyki mają też (a w obecnych warunkach wręcz przede wszystkim) katecheci. Głównie jednak dr hab. Czarnek kompromituje się jako edukator, zakładając, że wartości przekazuje się jedynie łopatologicznie tłumacząc, co jest dobre, a co złe. A może ignoruje to całkiem świadomie.

Niestety, minister Czarnek bez wątpienia pokazuje polskiemu społeczeństwu, a w szczególności uczniom i nauczycielom, jakie wartości ceni on osobiście. Odznaczając dyrektora szkoły, który postanowił karać uczniów za wyrażanie poglądów, pokazuje, że liczy się dla niego usłużność wobec władzy (przynajmniej tej aktualnej), brak poszanowania dla praw obywatelskich i wspieranie antydemokratycznych postaw.

Nadzieja w tym, że młodzież – tradycyjnie – odrzuci wzorce narzucane jej siłą.

Źródło
Opublikowano: 2021-04-23 18:02:41

Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi jest „Przywróć naszą ziemię“. Dla wielu Polek i P

Julia Zimmermann:


Hasłem tegorocznego Dnia Ziemi jest „Przywróć naszą ziemię“. Dla wielu Polek i Polaków może to brzmieć dosyć abstrakcyjnie, ale dla milionów ludzi na całym świecie kryzys klimatyczny to nie przyszłe zagrożenia, tylko codzienne cierpienie.

Według najnowszego raportu World Meteorological Organization w latach 2010-2019 średnio ponad 23 milionów ludzi rocznie migrowało w związku z ekstremalnymi zjawiskami pogodowymi. Często były to gwałtowne ewakuacje w wyniku powodzi, osunięć ziemi, huraganów czy pożarów lasów. W pierwszej połowie 2020 r., głównie w związku ze zjawiskami hydrometeorologicznymi, przesiedlonych zostało blisko 9,8 mln osób.

Na początku pandemii niektórzy pocieszali się, że przynajmniej spadnie emisja gazów cieplarnianych. Owszem, chwilowo spadła, ale na niewiele się to zdało. Stężenie gazów cieplarnianych w atmosferze tak czy inaczej wzrosło, średnia temperatura roczna nadal się podnosi, coraz więcej mamy ekstremalnych zjawisk pogodowych. Te zmiany przekładają się na bardzo konkretne życiowe problemy milionów ludzi. Od 2014 r. bezpieczeństwo żywieniowe, po latach wzrostu, zaczęło maleć. W 2019 r. 9% światowej populacji było niedożywione.

Dziś zaczyna się zdalny (ze względu na pandemię) szczyt klimatyczny zorganizowany przez prezydenta USA Joe Bidena. Zaproszony został na niego również prezydent RP Andrzej Duda. Miejmy nadzieję, że ten szczyt natchnie wreszcie naszą głowę państwa, która jeszcze niedawno nie była pewna czy wpływ człowieka na zmiany klimatyczne jest realny, do zaangażowania się na rzecz podjęcia działań, które powstrzymają kolejne zmiany, kolejne wysiedlenia i kolejne zgony.

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W tle grafiki znajduje się zdjęcie strażaka filmującego pożar lasu. Tekst na grafice głosi: „Nie ma czasu do stracenia! Zmiany klimatyczne to głód i utrata dachu nad głową dla milionów ludzi na świecie”. W prawym dolnym rogu logo partii Lewica Razem i tekst „Julia Zimmermann”.]


Źródło
Opublikowano: 2021-04-22 19:00:51

Jak najszybsze osiągnięcie neutralności klimatycznej jest ogromnym, najpoważniej

Julia Zimmermann:


Jak najszybsze osiągnięcie neutralności klimatycznej jest ogromnym, najpoważniejszym wyzwaniem, przed jakim stoją Polska i świat.

Kluczowym dla ochrony klimatu działaniem jest transformacja elektroenergetyki. Nasze odchodzenie od pozyskiwania energii elektrycznej ze spalania paliw kopalnych musi być możliwie szybkie, a przy tym głębokie: nie możemy sobie pozwolić na to, by docelowo znaczący udział w miksie energetycznym Polski zyskał – reklamowany czasami jako czystsza alternatywa wobec węgla – gaz ziemny. Dlatego musimy równolegle rozwijać różne i niekiedy błędnie przedstawiane jako wykluczające się niskoemisyjne metody produkcji energii elektrycznej oraz inwestować w efektywność energetyczną. Takie założenia przyświecają programowi energetycznemu mojej partii Razem, a jednocześnie są to wnioski płynące z najnowszego komunikatu interdyscyplinarnego Zespołu doradczego do spraw kryzysu klimatycznego przy prezesie Polska Akademia Nauk.

Zamiast fetyszyzować konkretne technologie (fałszywy spór „OZE czy atom”) czy prawno-organizacyjne (równie nieprawdziwa dychotomia „energetyka wyłącznie rozproszona czy skoncentrowana”) powinniśmy zdawać sobie sprawę z zalet i wad różnych niskoemisyjnych metod produkowania energii elektrycznej i dążyć do tego, by wzajemnie się one uzupełniały.

Nie możemy sobie więc pozwolić na to, by postawić wszystko na energetykę jądrową – będzie ona dostarczać energii najwcześniej za kilkanaście lat i nawet wtedy pokryje tylko część zapotrzebowania. A emisje musimy przecież ciąć teraz, zaraz – do czego świetnie nadają się technologie takie jak fotowoltaika czy energetyka wiatrowa na morzu i lądzie. Z drugiej strony musimy pamiętać, że transformacja energetyczna musi zakładać zachowanie stabilności dostaw energii elektrycznej i docelowo domknięcie dekarbonizacji. Z tym nie poradzą sobie same OZE, a wielką rolę do odegrania ma właśnie energetyka jądrowa.

Nie szukajmy złudnych oszczędności i nie kręćmy nosem na sprawdzone i skuteczne rozwiązania. Kryzys klimatyczny wymaga od nas pełnej mobilizacji sił i środków.

PS Po dłuższej przerwie wracam do regularnego zamieszczania treści na tej stronie. Przy okazji zachęcam Was serdecznie do obserwowania działań mojego okręgu Razem Podwarszawski. 🙂

[Opis dla osób niewidomych i niedowidzących: W tle grafiki znajduje się zdjęcie elektrowni wiatrowej i chłodni kominowych stanowiących część elektrowni jądrowej w Saint-Paul-Trois-Châteaux we Francji. Tekst na grafice głosi: „Polska Akademia Nauk: Dekarbonizacja energetyki powinna uwzględniać wszystkie nieemisyjne źródła energii, zarówno OZE jak i energetykę jądrową”. W prawym dolnym rogu logo partii Lewica Razem i tekst „Julia Zimmermann”.]


Źródło
Opublikowano: 2021-04-21 16:45:15

Dziś w Wiadomościach materiał „Pacjenci chcą zakończenia protestu lekarzy”. Na

Julia Zimmermann:

Dziś w Wiadomościach materiał „Pacjenci chcą zakończenia protestu lekarzy”. Najpierw mamy w nim ogólne zachwyty nad pomysłami ministra Radziwiłła, następnie połajanki dla niecierpliwych i roszczeniowych „początkujących lekarzy”. A potem głos oddany jest samym pacjentom. Czyli komu? Panu Sławomirowi Łabszowi ze Stowarzyszenia Pacjentów Rzeczypospolitej w Gdańsku. Szybki google mówi, że to organizacja widmo, która w 2010 roku zajmowała się obroną przychodni „Piastowska” na Przymorzu. Potem słuch o niej zaginął. Poza paroma artykułami z prasy lokalnej google zwraca jeszcze udział w zarządzonych w 2014 roku przez Ministerstwo Zdrowia konsultacjach rozporządzenia dotyczącego wzoru karty zgonu.… Więcej

Źródło
Opublikowano: 2021-03-13 19:27:46

Oświadczenie Zarządu Krajowego Razem ws. publikacji „Codziennika Feministyczne

Julia Zimmermann:

Oświadczenie Zarządu Krajowego Razem ws. publikacji „Codziennika Feministycznego”

Mężczyźni stosujący przemoc – werbalną, fizyczną, seksualną – zasługują na jednoznaczne potępienie. Bez względu na to, po której stronie sceny politycznej stoją, do jakiej organizacji należą, jakie deklaracje wygłaszają w mediach, na demonstracjach czy na portalach społecznościowych. Bez względu na to, czy są wpływowymi redaktorami, błyskotliwymi publicystami, autorami poczytnych książek czy celnych felietonów. Przemoc, molestowanie, gwałt – to brutalne przestępstwa, których sprawcy muszą ponieść konsekwencje.

Przyzwolenie na przemoc oraz przekraczanie granic psychicznych i fizycznych, ukrywanie i… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-10 09:26:31

Już można zgłaszać się do szczepienia na #covid_19 Ja już się zgłosiłam. Ty

Julia Zimmermann:

Już można zgłaszać się do szczepienia na #covid_19 ?
Ja już się zgłosiłam.
Ty też możesz: wejdź na https://szczepimysie.pacjent.gov.pl/
#covidvacccine #szczepimysię #szczepionka #szczepienie #pandemia

Julia Zimmermann, profile pictureImage may contain: text that says 'pacjent.gov.pl Serwis Ministerstwa Zdrowia NFZ Telefoniczna informacja pac Twoja chęć udziału w szczepieniu przeciw COVID-19 została potwierdzona. Po wystawieniu dla Ciebie e-skierowania na szczepienie bÄ™dziemy siÄ™ TobÄ… ponownie kontaktować na wskazany wczeÅ›niej adres e-mail. pacjent.gov.pl MinisterstwoZdrowia Zdrowia Warunki korzystania serwisul2 Skontaktuj siÄ'

covid_19,covidvacccine,szczepimysię,szczepionka,szczepienie,pandemia

Źródło
Opublikowano: 2021-01-15 17:47:39

W poniedziałek w protestujące w Warszawie kobiety celowo wjechał samochód. Kiero

Julia Zimmermann:

W poniedziałek w protestujące w Warszawie kobiety celowo wjechał samochód. Kierowca uciekł z miejsca wypadku. Następnego dnia został zatrzymany, okazał się funkcjonariuszem ABW. Dziś dowiadujemy się, że prokuratorce, która chciała mu postawić zarzuty, sprawę odebrano, bo przecież to tylko wykroczenie – nikt poważnie nie ucierpiał.

Prokuratura Krajowa rozesłała instrukcje, żeby karać osoby organizujące protesty przeciwko haniebnemu wyrokowi TK. Już można znaleźć wstrząsające wpisy dziewczyn "rezygnuję, mam małe dziecko, nie chcę żeby dorastało z matką w więzieniu." Bo w ujęciu naszej prokuratury poważniejsza kara grozi za korzystanie z konstytucyjnego prawa do zgromadzeń niż za wjechanie w tłum.

W 2017 r. w Charlottesville w USA w demonstrację antyfaszystowską wjechał samochód. Zginęła aktywistka socjalistyczna Heather Heyer, wiele osób zostało rannych. Była to próba sterroryzowania ludzi przeciwstawiających się maszerującym ulicami miasta neonazistom. Zastraszenia antyfaszystów, żeby więcej nie odważyli się protestować.

Dziś prokuratura Zbigniewa Ziobry również próbuje zastraszać. Korzystanie z jednej z podstawowych swobód obywatelskich chce podciągać pod przepisy o zagrożeniu epidemiologicznym. Wjechanie w tłum, oznaczające nie tylko bezpośrednie zagrożenie dla osób stojących na drodze samochodu, ale również możliwą panikę tłumu, która może mieć tragiczne konsekwencje – traktuje jako wykroczenie.

Po raz kolejny nie możemy więc liczyć na państwo polskie. Nie tylko w zakresie stanowienia prawa przyjaznego swoim obywatelkom i obywatelom, ale też ochrony tych z nas, które nie zgadzają się z rządzącą prawicą.

Na szczęście nie jesteśmy same. Jesteśmy razem i będziemy się bronić nawzajem.


Źródło
Opublikowano: 2020-10-30 16:06:01

#WyrokNaKobiety

Julia Zimmermann:


#WyrokNaKobiety
WyrokNaKobiety

Źródło
Opublikowano: 2020-10-02 11:09:55

Myśleliście, że jak zakończy się rekonstrukcja rządu, to Solidarna Polska odpuści i przestanie straszyć wymyśloną "

Julia Zimmermann:

Myśleliście, że jak zakończy się rekonstrukcja rządu, to Solidarna Polska odpuści i przestanie straszyć wymyśloną "ideologią LGBT"? Wygląda na to, że nie przestanie.

Michał Woś, znany jako minister środowiska (bez ochrony) i człowiek, który uważa, że kontrola NGOs-ów w stylu przypominającym rozwiązania z Putinowskiej Rosji, ma objąć w zrekonstruowanym już rządzie nowiutką tekę: ministra ds. "praw obywatelskich i tożsamości europejskiej". Tłumacząc na polski: ministerstwo ds. zwalczania tzw. agendy lewicowej.

"Agenda lewicowa" to w ustach prawicowców najwyższa obraza: prawa człowieka, brak dyskryminacji ze względu na płeć, orientację seksualną czy światopogląd, społeczeństwo otwarte i obywatelskie. Inaczej "cywilizacja śmierci".

Wygląda więc na to, że prowadzona przez organizacje pokroju Instytut na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris walka o podporządkowanie całego polskiego społeczeństwa zasadom moralnym pani Dulskiej nie tylko nie zelżeje, ale jeszcze się zaostrzy, otrzymując dodatkowe wsparcie ze strony nowego ministerstwa, nowego polsko-węgierskiego instytutu praworządności i może poddanej liftingowi Polska Fundacja Narodowa.

Kolejne 3 lata mają więc dużą szansę obfitować nie tylko w próby wprowadzania restrykcyjnych praw w Polsce, ale też wzmocnienie narzędzi propagandy, które będą ich bronić na scenie międzynarodowej.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-29 15:34:39

Zakończyły się wybory wewnętrzne w Razem. W związku z limitem kadencji nie kandydowałam ponownie do Zarządu Krajowego, w

Julia Zimmermann:

Zakończyły się wybory wewnętrzne w Razem. W związku z limitem kadencji nie kandydowałam ponownie do Zarządu Krajowego, w którym działałam ponad 3 lata. Nie znaczy to, że kończy się moja aktywność w partii – dołączam do Rady Krajowej. Dziękuję za wszystkie głosy i gratuluję wszystkim osobom wybranym do organów nowej kadencji. Nowemu ZK – Anna Górska, Bartosz Grucela, Paulina Matysiak, Maciej Szlinder, Joanna Wicha – życzę powodzenia!
Razem damy radę ?

Źródło
Opublikowano: 2020-08-26 21:43:13

Dziś w Warszawie pokazujemy, że osoby #LGBT nie są w Polsce same. I że brutalne akcje policji nas nie uciszą.

Julia Zimmermann:


Dziś w Warszawie pokazujemy, że osoby #LGBT nie są w Polsce same. I że brutalne akcje policji nas nie uciszą.

#polishstonewall #wszystkichnasniezamkniecie

LGBT,polishstonewall,wszystkichnasniezamkniecie

Źródło
Opublikowano: 2020-08-08 19:21:28

Ulicami Warszawy przeszedł dziś od Umschlagplatzu do Pomnika Powstania Warszawskiego marsz antyfaszystowski Powstań! Pr

Julia Zimmermann:

Ulicami Warszawy przeszedł dziś od Umschlagplatzu do Pomnika Powstania Warszawskiego marsz antyfaszystowski Powstań! Przeciwko faszyzmowi, którego głównymi organizatorami były lewicowe organizacje młodzieżowe Młodzi Razem, Czerwona Młodzież – Organizacja Młodzieżowa PPS, Przedwiośnie, Federacja…

Więcej


Źródło
Opublikowano: 2020-08-01 19:59:28

Miało być miasto dla obywatela, a nie dewelopera, a jest festiwal niedasizmu.

Julia Zimmermann:

Miało być miasto dla obywatela, a nie dewelopera, a jest festiwal niedasizmu.

Wzięliśmy wczoraj z kilkoma osobami z Razem Mazowsze Zachodnie udział w spotkaniu Paweł Makuch, Prezydenta Pruszkowa z mieszkankami i mieszkańcami ul. Lipowej, na której miała być omawiana sprawa budowy megabloku w otulinie Parku Potulickich.

Trudno mówić o omawianiu, bo prezydent na spotkanie przyszedł wyraźnie nieprzygotowany. Nie potrafił powiedzieć, ile czasu zajęło mu wydanie WZ-tki, twierdził że żaden właściciel nieruchomości nie chciał być stroną w postępowaniu, choć na sali natychmiast podniosły ręce osoby, które składały odpowiednie wnioski, a zapytany o to, czy na terenie inwestycji przeprowadzono jakikolwiek rekonesans ekologiczny – wyraźnie się zdziwił, że w ogóle można było o czymś takim pomyśleć. Informacja, że na wskazanym terenie znajdują się siedliska 21 gatunków ptaków podlegających ścisłej ochronie, kompletnie zbiła go z pantałyku.

Z czym więc pan prezydent przyszedł? Zaprezentować serię niedasizmów. "Nie dało" się nie wystawić nowej WZ-tki, "nie dało" się dopuścić przedstawiciela mieszkańców na niedawne połączone posiedzenie komisji RM (choć już przedstawiciela dewelopera się dało), "nie dało" się nawet przedstawić mieszkańcom ich racji bez przerywania. "Nie dało" się też przedstawić, jakie konkretnie działania pan prezydent ma podejmować w związku z informacjami, które uzyskał na spotkaniu, choć kilkukrotnie deklarował, że będzie je podejmował.

Szczęśliwie mieszkanki i mieszkańcy Lipowej to nie potulne baranki, które taki niedasizm przełkną i dadzą się zagadać pustym obietnicom. Przyzwolenie na budowę na terenach zalewowych, w otulinie zabytkowego parku, niszczącą okoliczne systemy, po prostu nie może się obronić. Mam nadzieję, że na kolejnym spotkaniu pan prezydent przynajmniej wykaże się znajomością faktów. My na pewno nie przestaniemy patrzeć mu na ręce.


Źródło
Opublikowano: 2020-07-22 14:22:46

Stowarzyszenie Młodzi Razem. Tak, oficjalnie zarejestrowane stowarzyszenie zrzeszające młode osoby o poglądach lewicowyc

Julia Zimmermann:

Stowarzyszenie Młodzi Razem. Tak, oficjalnie zarejestrowane stowarzyszenie zrzeszające młode osoby o poglądach lewicowych. Jest to dla nas niezwykle ważny dzień. To wynik roku ciężkiej pracy na ulicach, wydarzeniach, w mediach społecznościowych. To także wynik zaufania i wewnętrznej demokracji,…


Źródło
Opublikowano: 2020-07-18 18:45:59

W niedzielę zagłosuję na Robert Biedroń.

Julia Zimmermann:

W niedzielę zagłosuję na Robert Biedroń.

Dlaczego? Bo potrzebujemy prezydenta, który jest odważny. Który nie odkłada na bok praw człowieka, „bo są ważniejsze sprawy”. Nie ma ważniejszych spraw. Potrzebujemy prezydenta, dla którego równość małżeńska, prawa kobiet czy realna oddzielność państwa od kościoła to oczywistość. Takiego, dla którego obywatele i obywatelki należące do mniejszości to cenna część społeczeństwa. Wreszcie takiego, który pamięta, że Polska to nie tylko duże, zamożne miasta, że równość zapisana na papierze to za mało.

Robert Biedroń to kandydat z gruntu lewicowy, popierany w tych wyborach przez moją partię, Razem. Kandydat, który nie buduje swojej polityki na szczuciu na wyimaginowanego wroga, tylko chce rozwiązywać realne problemy: przerzucanie kosztów kryzysu na pracujących, brak mieszkań czy katastrofa klimatyczna. Kandydat, który uważa, że walka z ubóstwem jest odpowiedzialnością państwa, tak samo jak jest nią walka z dyskryminacją.

Oddawanie głosu na kandydata, którego naprawdę chce się poprzeć, a nie wyliczone taktycznie „mniejsze zło”, to kwintesencja demokracji. Dzięki Robertowi Biedroniowi będę to mogła zrobić już w najbliższą niedzielę.

Źródło
Opublikowano: 2020-06-26 23:07:18

Prawica nigdy nie zbuduje dobrego państwa, państwa dla zwykłego człowieka. Najlepiej pokazała to epidemia.

Julia Zimmermann:

? Prawica nigdy nie zbuduje dobrego państwa, państwa dla zwykłego człowieka. Najlepiej pokazała to epidemia.
Tak być nie musi. Razem możemy zbudować lepszą Polskę, Polskę godności! – @robertbiedron na konwencji #biedron2020biedron2020

Źródło
Opublikowano: 2020-06-20 14:54:39

Niespecjalnie chce mi się wgłębiać, jaki ten rzekomy tajny plan Trzaskowskiego jest.

Julia Zimmermann:

Niespecjalnie chce mi się wgłębiać, jaki ten rzekomy tajny plan Trzaskowskiego jest.

Jaki jest realny plan jego kampanii, mogliśmy sobie pooglądać przez ostatnie 2 dni: najpierw wielkie oburzenie i wietrzenie prowokacji od prawa do lewa, bo ludzie tańcem protestowali przeciw szczuciu na #lgbt przez @prezydent_pl, następnego dnia peany zachwytu, bo poseł Żalek (tak, ten poseł Żalek, który znany jest z wyłącznie kompromitujących wypowiedzi nt. LGBT) został wyproszony (tzn. zerwano połączenie z nim) ze studia @tvn24.pl. Sprowadza się to do klasycznego planu @platformaobywatelska względem mniejszości: wykorzystać politycznie, ale pod żadnym pozorem nie dopuścić do głosu.

Tyle w temacie rzekomej postępowości kandydata Platformy.lgbt

Źródło
Opublikowano: 2020-06-13 15:14:41

Czy jako rodzic byłeś w ostatnich dniach zasypywany mailami od każdego możliwego nauczyciela i opiekuna swoich dzieci? T

Julia Zimmermann:

Czy jako rodzic byłeś w ostatnich dniach zasypywany mailami od każdego możliwego nauczyciela i opiekuna swoich dzieci? To efekt radosnych pomysłów MEN na oszczędzania na nauczycielach przy okazji zamknięcia szkół.

W związku z epidemią koronawirusa rząd na wiele sposobów powstrzymuje nas przed bezpośrednimi kontaktami, żeby spowolnić tempo jej rozprzestrzeniania. Jednym z tych środków jest zamknięcie szkół i przedszkoli.

Takie działania są sensowne – dzięki społecznej izolacji nowe zakażenia pojawiają się wolniej i ochrona zdrowia jest w stanie lepiej sobie z nimi radzić. Ale nie może się to odbywać kosztem pracowników, którzy w efekcie nie mogą normalnie realizować swoich obowiązków.

Niestety, tak właśnie wyglądać będzie realizacja obowiązującego od jutra rozporządzenia MEN. Nauczyciele będą zgodnie z nią rozliczani z tego, czy prowadzili zajęcia, czy też byli "tylko" w stanie gotowości. Ci ostatni (przede wszystkim np. świetliczanki, bibliotekarze czy przedszkolanki) dostaną wyłącznie pensję zasadniczą, bez przysługujących im dodatków (choćby za staż pracy). Niektóre samorządy już robią tabelki, żeby móc sprawdzić, na kim można przyoszczędzić.

Na dłuższą metę i tak nie zaoszczędzą, bo takie rozwiązanie jest niezgodne z Kodeksem Pracy (w Karcie Nauczyciela nie ma przepisów na taką sytuację, więc to Kodeks Pracy jest tutaj podstawą prawną). A zgodnie z nim za pozostawanie w stanie gotowości powinno być wynagradzane tak samo, jak świadczenie pracy. Kiedy więc pandemia się przetoczy, będą mogli dochodzić swoich praw przed sądami pracy.

Tylko dlaczego mają biegać do sądów, dlaczego teraz mają być w trudniejszej sytuacji finansowej? Czy na tym ma polegać solidarność w tych trudnych czasach? To ma być ta "nowa normalność"? Nic dziwnego, że antykryzysowa tarcza rządu jest tak antypracownicza, skoro nawet na pracownikach uzależnionych bezpośrednio od państwa rząd chce przyoszczędzić.

Kiedy więc dostaniesz n-tego maila od szkolnej bibliotekarki nie sarkaj na spam. Sarkaj na ministra Piontkowskiego, który inaczej obetnie jej pensję.

Źródło
Opublikowano: 2020-03-24 15:57:19