W dzisiejszym odcinku programu „Lewy do Lewego” Jan Śpiewak i Piotr Ikonowicz po

WPunkt:W dzisiejszym odcinku programu „Lewy do Lewego” Jan Śpiewak i Piotr Ikonowicz porozmawiają o nieszczęściu, które zamierza zgotować ludziom warszawski ratusz oraz wojnie PO z biednymi. Na wokandzie znajdzie się też temat pandemii COVID-19 i zmarnowanego przez rządzących czasu.

Telewizja wPunkt zaprasza na audycję.

Subskrybujcie nas w mediach społecznościowych.

Kanał wPunkt
https://www.youtube.com/channel/UCOEYANttIwbBA2KlXVU0zXg

Kanał Jana Śpiewaka
https://www.youtube.com/channel/UCx9-nu6QYuVQltfJFMtm_3A

Informacje z Polski i ze świata dostępne na naszym serwisie informacyjnym
www.wpunkt.online


Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 20:10:07

„Wprost” ma przeprosić Durczoka za pomyłkę w cytacie o majtkach

Jan Śpiewak:

Mój były naczelny Marcin Dzierżanowski skazany w procesie wytoczonym przez Durczoka. Wprost jako pierwszy ujawnił mobbing i molestowanie seksualne w TVN. Teraz sędziowie uznali, że dziennikarze muszą za to zapłacić. Mamy coraz bardziej autorytarne sądy, która atakują wolność słowa broniąc bogatych i wpływowych. Nie muszę chyba mówić jaki efekt mrożący mają takie wyroki.

————-

Marcin Dzierżanowski nie kryje oburzenia taką decyzją wymiaru sprawiedliwości. – Ani sąd cywilny, ani karny nie wziął pod uwagę społecznego aspektu sprawy. Potwierdzono zarzuty dotyczące molestowania seksualnego przez Kamila Durczoka – mówi „Press” Dzierżanowski.

Jak podkreśla, ofiary zeznawały przeciwko… Więcej

A propos orzeczeń polskich sądów. Nieważne, że molestował, ważne, kto miał majtki…

„Wprost” ma przeprosić Durczoka za pomyłkę w cytacie o majtkach

Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 12:39:17

Zanim wyrzucicie kolejne 1800 rodzin

Piotr Ikonowicz:


Zanim wyrzucicie kolejne 1800 rodzin

W Warszawie toczą się postępowania eksmisyjne wobec 1800 rodzin. To potwierdza tezę, że głównym podmiotem eksmitującym jest władza publiczna, choć zgodnie art. 75 Konstytucji RP powinna ona „przeciwdziałać bezdomności”, a nie ją wywoływać. Eksmisja nie rozwiązuje właściwie żadnych problemów, tworząc wiele nowych. Łatwiej jest wesprzeć rodzinę zalegającą z czynszem, póki jeszcze ma gdzie mieszkać. Lęk przed eksmisją nie sprawia, że rodzina staje się bardziej wydolna finansowo. Długi czynszowe ciągną się latami. Duża ich część to odsetki od odsetek a także naliczane tzw. karne czynsze w wysokości dwu- a nawet trzykrotnego czynszu. Teraz już odszkodowanie za bezumowne zajmowanie mieszkania nalicza się w wysokości dotychczasowego czynszu, bo uznano, przynajmniej w stolicy, że jeżeli ktoś nie ma złotówki o tym bardziej nie będzie miał 2 zł. Ruch lokatorski wielokrotnie proponował, aby dokonać powszechnej amnestii czynszowej, przynajmniej w tej części, która pochodzi z owych drakońskich karnych naliczeń oraz odsetek od nich. Jednak miasto woli mnożyć te liczby na papierze i upierać się przy eksmisjach.
Powodem niedostatecznego wspierania rodzin zagrożonych eksmisją jest przekonanie, że należy tych ludzi ukarać. Jednak wśród tych, którzy zgłaszają się do Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej po pomoc nie sposób znaleźć takich, którzy „zasłużyli” na wyrzucenie z mieszkania. Najlepszy dowód, że wśród tych, którzy docierają na rozprawy sądowe w sprawie eksmisji, zdecydowana większość uzyskuje w wyroku uprawnienie do lokalu socjalnego. Cała operacja, więc sprowadza się do przeniesienia do mniejszych mieszkań o niższym standardzie. Ludzie trafiają do zatęchłych, zagrzybionych nor, bez łazienek z toaletą w korytarzu i z ogrzewaniem na prąd i wciąż mają do spłacenia długi powstałe w poprzednich mieszkaniach. Dorastająca młodzież często wchodzi w życie z długami, które powstały zanim osiągnęli pełnoletniość. Przypomina to mit o Syzyfie. Bo do długów czynszowych dochodzą chwilówki i astronomiczne rachunki za prąd, którym teraz przyjdzie się grzać, żeby nie zamarznąć. Zdarza się też, że w wyroku zaocznym orzeka się eksmisję bez lokalu socjalnego. I raptem powstaje problem dzieci, które przecież nie mogą być bezdomne, więc trafiają do rodzin zastępczych, takich które mają gdzie mieszkać. A przecież gdyby te tysiące złotych wydawane lekką ręką na pobyt dzieci u obcych dostała rodzina biologiczna to nie byłoby wielu eksmisji i dramatów.

Piotr Ikonowicz


Źródło
Opublikowano: 2021-03-29 10:50:12

Barbarzyńcy. To się w pale nie mieści!!! Przy drodze wojewódzkiej 23

Jan Śpiewak:

Barbarzyńcy.

🤬 To się w pale nie mieści!!! 🤬
Przy drodze wojewódzkiej 239 pomiędzy Laskowicami a Krąplewicami trwa wycinka drzew, które jeszcze w 2019 były pomnikami przyrody. Z 3,5-kilometrowej alei, przy której rosło 433 drzew wyciętych ze względu na przebudowę drogi zostanie ‼️ 176 dębów szypułkowych, 8 klonów jaworów i 6 klonów zwyczajnych ❗️❗️❗️
Dlaczego⁉️ Gmina stwierdziła, że niezbędny jest remont, drzewa utrudniają wyjazd z posesji i rzekomo niszczą nawierzchnię drogi. Dziś członkowie MODrzewia dokumentowali trwającą wycinkę. Przy drzewach, które nie zostały jeszcze wycięte zauważyliśmy:
❌ brak zniszczenia nawierzchni drogi, choć korzenie drzew miały rozsadzać jezdnię;
❌ gniazda i dziuple na… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-28 19:07:12

Żeby nam to nie umknęło. Na Pradze Północ władze dzielnicy prowadzą nagonkę na o

Jan Śpiewak:


Żeby nam to nie umknęło. Na Pradze Północ władze dzielnicy prowadzą nagonkę na ośrodek dla osób wychodzących z bezdomności i uzależnienia dla narkotyków, które ma powstać w remontowanym skrzydle szpitala praskiego.

Kampania przeciwko ośrodkowi jest prowadzona m.in. przez człowieka Pawła Piskorskiego, który pracuje dla okolicznych deweloperów. Kto szczuje na biednych? Ugrupowanie Kocham Pragę oraz SLD. Tak tak. Sojusz Lewicy Demokratycznej w osobie Ireneusza Tondery szefa rady dzielnicy a w przeszłości członka gangu karateków, którego członkowie rozbijali spotkania opozycji w latach 70-tych. Tondera to przyjaciel Sebastiana Wierzbickiego. Na procesie, który mi wytoczył Seba Tondera mówił, ze Wierzbicki to „jednej z najpiękniejszych umysłów pokolenia”.

Kilka dni temu z inicjatywy władz dzielnicy doszło do protestu przeciwko ośrodkowi dla osób wykluczonych. Okazuje się, ze cześć protestujących była najprawdopodobniej wynajęta!!

Mamy tutaj wszystko co sprawia, ze wiara w przemianę SLD na prospołeczna lewice, jest dla mnie bardzo podejrzana. Władze partii tak jak w przypadku Wierzbickiego milcza. Milczy tez młodzieżówka SLD.

Boję się, ze przejście posłanki Pawlowskiej z Lewicy do Zjednoczonej Prawicy nie jest żadnym wyjątkiem ani przypadkiem. To raczej potwierdzenie czegoś co w samorządach gdzie lewica rzadzi widzimy od dekad.

Więcej o tym w moim filmie:

https://youtu.be/R-68r0TMDLE


Źródło
Opublikowano: 2021-03-23 09:12:04

Wiesztort i Burza: Jolantę Brzeską zabił system

OZZ Inicjatywa Pracownicza:


Owoce naszej pracy są nam odbierane, a nam zostają ogryzki – to jest istota problemu w kapitalizmie. „Cały naród zbudował stolicę” i wierzył, że robi to dla siebie. Dzisiaj wychodzi na to, że była to tylko zawieszona w czasie akumulacja kapitału. Bez tamtej społecznej pracy nie byłoby dziś czego reprywatyzować. Obecnie tak samo przez swoją pracę tworzymy owoce, które są nam odbierane. Najpierw odbiera je szef – bo płaci ułamek tego, co sam zyskał z naszej pracy. Potem odbiera je prywatny rentier – przez wysoki czynsz. Zostawiają nam wspomniane ogryzki, wkrótce to będą jakieś nanokawalerki, jeśli nie powstrzymamy ich zapędów. Jak mówią budowlańcy z naszego związku Inicjatywa Pracownicza: „Budujemy domy, na które nas nie stać”. I to jest przemoc, z którą musi się zmierzyć ustrój III RP, a nie szantażować nas jakimiś emohistoriami przedwojennych kamieniczników.

– Z Antonim Wiesztortem i Martą Burzą – członkami Warszawskie Stowarzyszenie Lokatorów, związkowcami OZZ Inicjatywa Pracownicza rozmawia Marta Zdanowska w Magazyn Kontakt

Wiesztort i Burza: Jolantę Brzeską zabił system

Źródło
Opublikowano: 2021-03-22 20:58:25

Dominika Wielowieyska podpierając się Adam Leszczynski przez 10 minut grillowa

Jan Śpiewak:

Dominika Wielowieyska podpierając się Adam Leszczynski przez 10 minut grillowała Anna-Maria Żukowska, że Ikonowicz to fatalny kandydat na Rzecznika Praw Obywatelskich. Słucham TOK FM głównie po to, żeby się ćwiczyć z metod propagandy i fabrykowania zgody na neoliberalizm. To jak liberałów boli Piotr Ikonowicz jest naprawdę najlepszym dowodem na to, że trzeba zrobić wszystko, żeby został rzecznikiem. Go Piotr!

Źródło
Opublikowano: 2021-03-22 08:26:44

Platforma Obywatelska uważa, że Jolanta Brzeska nie zasługuje, aby pośmiertnie p

WPunkt:Platforma Obywatelska uważa, że Jolanta Brzeska nie zasługuje, aby pośmiertnie przyznano jej tytuł honorowej mieszkanki Warszawy. W tym tygodniu przypominamy także, że “Amica ma krew na rękach” i ruszamy na pomoc pracownikom DPS-u, którego właścicielka rzekomo ukrywa pacjentów na swoim ranczo.

Telewizja wPunkt zaprasza na audycję.

Subskrybujcie nas w mediach społecznościowych.

Kanał wPunkt
https://www.youtube.com/channel/UCOEY…​

Kanał Jana Śpiewaka
https://www.youtube.com/channel/UCx9-…​

Informacje z Polski i ze świata dostępne na naszym serwisie informacyjnym
wwww.wpunkt.online


Źródło
Opublikowano: 2021-03-19 18:04:45

Jakiś czas temu, wspierana przeze mnie organizacja OPZZ Konfederacja Pracy w Sol

Grzegorz Ilnicki:


Jakiś czas temu, wspierana przeze mnie organizacja OPZZ Konfederacja Pracy w Solaris ujawniła bulwersujące praktyki pracodawcy związane ze zwalnianiem pracowników leczących urazy czy powikłania po przebytym COVID-19. W sprawie, z własnej i natychmiastowej inicjatywy interweniowała też Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Po publikacjach w prasie na ten temat, firma odpowiedziała publicznymi groźbami wyciągnięcia odpowiedzialności cywilnej, karnej i pracowniczej wobec działaczy związkowych.

Mnie, w osobnym piśmie, uraczono zarzutem intensyfikowania w ostatnich tygodniach nieprawdziwych zarzutów na temat spółki, niestety bez pokazania choćby jednego takiego przykładu. A jest to tym ciekawsze, że w swojej pracy bardzo pilnuję faktów i konkretności. Zdaje się po prostu, że są fakty miłe i niemiłe. Te drugie nie wywołują jednak autorefleksji, a złość.

Kolejny raz mamy więc przykład, że są takie obszary życia społecznego, w którym wielki kapitał nie życzy sobie demokracji. Prawo do krytyki, protestu, obrona interesów pracowniczych ma się nie mieścić w relacjach społecznych, których życzą sobie pracodawcy.

Nie sądzę, żebym był obciążony koniecznością wizytowania sądu tak często, jak Jan Śpiewak, ale jeśli będzie trzeba ponosić odpowiedzialność za wsparcie pracowników Solaris w ich proteście przeciwko zwalnianiu za chorowanie, to będę do dyspozycji.

https://www.facebook.com/OPZZ-Konfederacja-Pracy-w-Solaris-Bus-Coach-101820874699160/photos/pcb.299003804980865/299001671647745/


Źródło
Opublikowano: 2021-03-18 14:03:27

Jak zarabiają na nieruchomościach ludzie PiS. Program Pałac +

Jan Śpiewak:

15 nieruchomości Obajtka, działka Morawieckiego za 70 baniek, hotel na godziny Banasia oraz liczne mieszkania naszych samorządowców. Polityczny establiszment jest zapakowany w nieruchomości i nie ma żadnego interesu budować mieszkan dla ludzi. Polecam najnowszy odcinek na moim kanale!

Jak zarabiają na nieruchomościach ludzie PiS. Program Pałac +

Źródło
Opublikowano: 2021-03-16 08:18:19

Jest akcja. Sprawa jest prosta, to dwa plakaty autorstwa Oli Jasionowsk

Jan Śpiewak:

Jest akcja.

Sprawa jest prosta, to dwa plakaty autorstwa Oli Jasionowskiej, które nigdy nie będą w sprzedaży, poza tą wyjątkową sytuacją. Możecie je nabyć za 80 zł, a całość dochodu wyląduje na koncie Centrum Praw Kobiet. Chyba więcej namów nie trzeba!

Piszę o tym jeszcze raz, bo musiałem przejechać usianą kocimi łbami drogę weryfikacji – tak to teraz trzeba przy promowaniu na FB treści społecznych. TAKŻE TAK: akcja potrwa jeszcze 2 tygodnie. Potem drukuję w świetnej jakości plakaty – oczywiście na własny koszt – i do Was ślę. Każda złotówka ze wspomnianych 80 trafia na konto Centrum Praw Kobiet. Do dzieła moi mili, pisać do mnie! By ułatwić procedurę, już tutaj napiszę:
80 zł przelewacie bezpośrednio na konto CPK: 59 1020 1156 0000 7102 0059 9241
Lub poprzez PayU: https://cpk.org.pl/pomagam/wesprzyj-centrum-praw-kobiet-2/

Mi wysyłacie tylko potwierdzenie i dane do wysyłki
Win – win: dostajesz GENIALNY plakat, wspierasz BARDZO ważną działalność.Źródło
Opublikowano: 2021-03-15 20:30:29

[WIDEO] Recepta Śpiewaka dla Polski: „Wziąć kapitalizm pod but i obniżyć podatki” – wPunkt

WPunkt:

[TYLKO U NAS] Zyski z kapitału zawsze rosną szybciej niż dochód, czy zysk z pracy. Dlatego kapitalizm należy wziąć pod but – argumentował Śpiewak.

ZOBACZ.

[WIDEO] Recepta Śpiewaka dla Polski: „Wziąć kapitalizm pod but i obniżyć podatki” – wPunkt

Źródło
Opublikowano: 2021-03-14 12:35:13

“Lewy do lewego”, czyli Piotr Ikonowicz i Jan Śpiewak rozmawiają o najważniejszy

WPunkt:“Lewy do lewego”, czyli Piotr Ikonowicz i Jan Śpiewak rozmawiają o najważniejszych tematach tygodnia. Telewizja wPunkt zaprasza na audycję.

Subskrybujcie nas w mediach społecznościowych.

Kanał wPunkt
https://www.youtube.com/channel/UCOEY…​

Kanał Jana Śpiewaka
https://www.youtube.com/channel/UCx9-…​

Informacje z Polski i ze świata dostępne na naszym serwisie informacyjnym
wwww.wpunkt.online


Źródło
Opublikowano: 2021-03-12 21:47:21

Jak odzyskać kraj z rąk deweloperów i umieścić kapitalizm tam gdzie jego miejsce

WPunkt:Jak odzyskać kraj z rąk deweloperów i umieścić kapitalizm tam gdzie jego miejsce, czyli pod butem?
Piotr Ikonowicz i Jan Śpiewak rozmawiają o najważniejszych tematach tygodnia. Dzisiaj na agendzie również kandydatura Piotra na Rzecznika Praw Obywatelskich i Nowy ład PiS.

Telewizja wPunkt zaprasza na audycję.

Subskrybujcie nas w mediach społecznościowych.

Kanał wPunkt
https://www.youtube.com/channel/UCOEYANttIwbBA2KlXVU0zXg

Kanał Jana Śpiewaka
https://www.youtube.com/channel/UCx9-nu6QYuVQltfJFMtm_3A

Informacje z Polski i ze świata dostępne na naszym serwisie informacyjnym
wwww.wpunkt.online


Źródło
Opublikowano: 2021-03-12 19:44:59

Rusza nasz nowy program z Piotr Ikonowicz. Polecam Jak odzyskać kraj z

Jan Śpiewak:


Rusza nasz nowy program z Piotr Ikonowicz. Polecam 🙏

Jak odzyskać kraj z rąk deweloperów i umieścić kapitalizm tam gdzie jego miejsce, czyli pod butem?
Piotr Ikonowicz i Jan Śpiewak rozmawiają o najważniejszych tematach tygodnia. Dzisiaj na agendzie również kandydatura Piotra na Rzecznika Praw Obywatelskich i Nowy ład PiS.

Telewizja wPunkt zaprasza na audycję.
Subskrybujcie nas w mediach społecznościowych.
Kanał wPunkt
https://www.youtube.com/channel/UCOEYANttIwbBA2KlXVU0zXg
Kanał Jana Śpiewaka
https://www.youtube.com/channel/UCx9-nu6QYuVQltfJFMtm_3A
Informacje z Polski i ze świata dostępne na naszym serwisie informacyjnym
wwww.wpunkt.online


Źródło
Opublikowano: 2021-03-12 19:44:59

Bycie oskarżanym w sprawie o zniesławienie przez faceta dwukrotnie skazanego z

Jan Śpiewak:

Bycie oskarżanym w sprawie o zniesławienie przez faceta dwukrotnie skazanego za przyjęcie łapówki za lewe zwolnienia dla Lwa Rywina to dość absurdalne doświadczenie nawet jak na standardy upadłego polskiego wymiaru sprawiedliwości.

Wczoraj odbyła się kolejna parodia sprawiedliwości pod tytułem „spróbujmy skazać Śpiewaka na rok więzienia za ujawnienie kulis kolejnej aferalnej reprywatyzacji”.

Jakiś czas temu dzielnicowy wręczył mi akt oskarżenia od ludzi, których pamiętałem przez mgle. Była to rodzina, która podawała się za spadkobierców kamienicy na ulicy Marymonckiej 49 na warszawskich Bielanach. Oskarżyli mnie o zniesławienie, bo nie podając nigdy nigdzie publicznie ich nazwiska nazwałem tę rodzine „rzekomymi spadkobiercami kamienicy”.

O co chodzi w tej sprawie? Otóż w 2002 roku powstało miasto stołeczne Warszawa w nowych granicach i z nowym ustrojem. Burmistrz z PO Zbigniew Dubiel założył wówczas własna firmę… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-11 13:40:47

Nie wiem czy wiecie na lewicy trwa sfabrykowana przez agentów dużego kapitału in

Jan Śpiewak:


Nie wiem czy wiecie na lewicy trwa sfabrykowana przez agentów dużego kapitału inba o rzekomą transfobię posłów Razem i jednej asystentki posła Razem. Jako osoba, która straciła w czasie wojny prawie całą rodzinę i część w obozach śmierci, jestem porażony, że młoda lewica używa języka – co tu dużo mówić – nazistowskiego. Totalna dehumanizacja przeciwników politycznych i otwarte wołania do ich fizycznej eliminacji. „Zabawne” jest to, że cała sprawa jest wywołana przez biznesową grupę lobbingową.

Tak właśnie umiera lewica – polityka tożsamości stała się narzedziem neoliberałów do zaorania resztek tego co zostało z lewicy.
Źródło
Opublikowano: 2021-03-07 13:23:39

Pierwszy pozew od uniwersytetu. Nowy miesiąc nowy 25 pozew. Tym razem

Jan Śpiewak:

Pierwszy pozew od uniwersytetu.

Nowy miesiąc nowy 25 pozew. Tym razem od Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego wartości kilkunastu tysięcy złotych. O co chodzi?

Półtora roku temu ujawniłem, że firma aresztowanego w 2019 roku za korupcję dewelopera Sabriego B. robiła interesy również z SGGW. Firma Sabriego B. zarobiła na transakcji z SGGW na jednej działce 12 milionów złotych w rok.

Zamieściłem wówczas taki wpis:

„Naprzeciwko budynku Szkoły Głównej Handlowej w Alejach Niepodległości znajduje się założony sto lat temu park dendrologiczny SGGW. Park założył jeden z profesorów szacownej uczelni Seweryn Dziubałtowski. Znajdują się w nim liczne cenne drzewa i pomniki przyrody. SGGW zwróciło się o… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2021-03-06 15:19:54