Strach, że w zimie w mieszkania będą marznąć, obawa, że za moment rata kredytu w

Daria Gosek-Popiołek:


Strach, że w zimie w mieszkania będą marznąć, obawa, że za moment rata kredytu wzrośnie, lęk, że ceny żywności jeszcze bardziej pójdą w górę. O tym mówili nam dziś mieszkańcy i mieszkanki Tarnowa, Nowego Sącza i Brzeska. Ludzie martwią się o siebie i swoich bliskich. Widzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości sobie nie radzi z tymi problemami. I pytają: a co wy byście zrobili?

Odpowiadamy: dodatek węglowy – to złe rozwiązanie. Należy zastąpić go dodatkiem energetycznym, przyznawanym niezależnie od tego, czym dana rodzina ogrzewa dom. I powinien trafić do tych, którzy tego potrzebują. Chcemy drugiej waloryzacji emerytury, by seniorzy nie musieli wybierąć, czy kupić lekarstwa, opłacić rachunki, czy kupić jedzenie. Pracownicy budżetówki muszą otrzymać podwyżki (w przeciwieństwie do posłów, którzy tej podwyżki nie potrzebują). A raty kredytów należy zamrozić na poziomie z grudnia 2019 roku – i opracować korzystny dla kredytobiorców mechanizm konwersji kredytów opartych na zmiennych stopach procentowych – na te oparte o stałe.

Dziękuję wszystkim posłom, posłankom, politykom Lewica i Razem: Włodzimierz Czarzasty, Tomasz Trela, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Katarzyna Ueberhan, Katarzyna Kretkowska, Maciej Gdula, Jakub Bocheński i Jacek Jabłoński za udział w trasie Lewicy po Małopolsce!
Źródło: Daria Gosek-Popiołek
Więcej w kategorii: Daria Gosek-Popiołek

Opublikowano: 2022-07-28 20:01:34

Tomasz Lis komentuje tekst o mobbingu w „Newsweeku”. „Dzisiaj zrobiłbym dokładni

Jan Śpiewak:Tomasz Lis komentuje tekst o mobbingu w „Newsweeku”. „Dzisiaj zrobiłbym dokładnie to samo, zestaw półprawd, bzdury”.

Pracownicy „Newsweeka” oskarżają Tomasza Lisa o mobbing. Do dokumentów dotarli dziennikarze Wirtualnej Polski.

Według zgłoszeń pracowników, były redaktor naczelny miał poniżać podwładnych, wulgarnie się do nich odzywać i rzucać seksistowskie komentarze. – Podwładni od lat alarmowali o jego przemocowych zachowaniach – wynika z ustaleń Wirtualnej Polski.


Źródło
Opublikowano: 2022-06-24 10:13:40

Lazurowa, skok na kasę

Piotr Ikonowicz:


Lazurowa, skok na kasę

Towarzystwo Budownictwa Społecznego Lazurowa. Trzy bloki, 60 mieszkań. I wielka walka o zachowanie dachu nad głową. Zarząd się uwłaszczył. Teraz to już nie TBS tylko spółka z o. o. Połowa mieszkańców ma wypowiedziane umowy po drakońskiej i nie umotywowanej podwyżce czynszów. Za trzydziestometrowe mieszkanie jedna z lokatorek ma płacić karny czynsz w wysokości 3600 zł. A przecież grunt pod budowę dał samorząd, a środki na budowę lokatorzy wpłacając partycypacje i Krajowy Fundusz Mieszkaniowy. Oczywiście, że podwyżki są nielegalne i zostały zaskarżone do sądu. Oczywiście, że w związku z tym nie wypowiedzenia umów są nieskuteczne i tym się tez zajmują sądy. Ale zajmują się powoli.

Rozmawiamy z władzami Dzielnicy Bemowo. Duża część lokatorów tu w dzielnicy starała się o przydział lokali komunalnych i urzędnicy tej dzielnicy przekonali ich do wejścia w TBS. Teraz rozkładają ręce. Niewiele mogą zrobić, bo ten niegdysiejszy TBS jest dziś de facto prywatna spółką należącą do pewnego małżeństwa. Nie bez znaczenia jest fakt, że mąż pani prezes ma już wyrok w zawieszeniu za oszustwo. Wszystko co robią ci państwo nosi wszelkie cechy czyszczenia kamienic. Bo ta nieruchomość zyska niepomiernie na wartości gdy znikną stąd lokatorzy. Dlatego nikt od kilku lat TBS nie naprawia cieknącego dachu, dlatego przed parkingiem należącym do tej nieruchomości pojawiły się wyrastające spod ziemi pachołki, a parking przekazano firmie zewnętrznej należącej do tergoż małżeństwa. A opłata za parkowanie to już 250 zł.

Kiedy zostanie spłacony kredyt w Banku Gospodarstwa Krajowego cała nieruchomość będzie już niczym nie ograniczoną własnością ludzi, którzy za grosze przejęli gigantyczny majątek. Niewiele już brakuje, ale właściciele tona w długach więc na razie bez skutku starają się o pożyczkę na ostateczną spłatę. Kiedy to nastąpi lokatorzy, którzy zaciągnęli kredyty by wpłacić partycypację, którzy zawierzyli władzom dzielnicy, że TBS to dobre rozwiązanie, znajdą się w prywatnych zasobach gdzie obowiązuje już nie czynsz regulowany w granicach 20-22 zł, a czynsz wolnorynkowy. Jeśli nie dadzą rady płacić, wylecą. I o to chodzi cwanym właścicielom
Mamy więc wyścig z czasem. Urzędnicy miejscy obiecują zaaranżować następne spotkanie z udziałem pani prezes TBS Lazurowa sp. z o.o. Przy czym wyraźnie zdają się stać po stronie mieszkańców a nie ich dręczycieli.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2022-06-13 08:54:20

Całość niesamowitej rozmowy z radną Platformy Obywatelskiej, która broniła decyz

Jan Śpiewak:Całość niesamowitej rozmowy z radną Platformy Obywatelskiej, która broniła decyzji o nadaniu Hanna Gronkiewicz-Waltz tytułu honorowego obywatela Warszawy, tłumaczyła dlaczego głosowała za zablokowaniem dyskusji mieszkańców nad tym punktem i czemu Lech Kaczyński nie ma w Warszawie nawet ulicy. Warto zobaczyć. Zrozumiecie z jakim mentalnym betonem musiałem walczyć, żeby przebić mur obojętności w sprawie afery reprywatyzacyjnej. Z taką opozycją PiS będzie rządził wiecznie i myślę, że o to właśnie Platformie chodzi.


Źródło
Opublikowano: 2022-06-12 10:44:31

Dzisiaj oprócz haniebnej decyzji o przyznaniu HGW honorowego obywatelstwa, rada

Jan Śpiewak:

Dzisiaj oprócz haniebnej decyzji o przyznaniu HGW honorowego obywatelstwa, rada miasta zdecydowała o przyznaniu nagrody miasta Warszawa Fundacji Obywatelskiego Rozwoju Leszka Balcerowicza. Jeśli to nie jest wojna klasowa i rewanżyzm to nie wiem czym on jest. Warszawa robi się naprawdę strasznym miastem z takimi władzami.

Źródło
Opublikowano: 2022-06-09 18:27:00

Dziś Rada Warszawy przyjęła uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa Hannie Gro

Magdalena Biejat:


Dziś Rada Warszawy przyjęła uchwałę o nadaniu honorowego obywatelstwa Hannie Gronkiewicz Waltz. To za jej prezydentury Warszawa była rozkradana przez mafię reprywatyzacyjną, tysiące mieszkańców straciło dach nad głową a miasto oddawało za bezcen nasz wspólny majątek.

Rządy Hanny Gronkiewicz Waltz powinny zostać wreszcie rozliczone. Tymczasem radni PO postanowili pokazać warszawiankom i warszawiakom, że mają ich gdzieś. Że ważniejsze są dla nich ich partykularne układy i trzymanie sztamy ze swoimi.

Uchwała została przyjęta w skandaliczny sposób. W ramach taniego szantażu w jednym dokumencie połączono nadanie honorowego obywatelstwa Gronkiewicz Waltz i mera Kijowa, Witalija Kliczki. W ostatniej chwili radni PO odebrali także mieszkańcom możliwość zabrania głosu w dyskusji na sesji rady. Sesja ta zresztą odbywała się zdalnie, żeby maksymalnie odgrodzić się od warszawiaków. A wszystko miało miejsce rok po tym, gdy honorowe obywatelstwo Warszawy otrzymała Jolanta Brzeska, zamorodowana za walkę z reprywatyzacją w Warszawie.

Wstyd.


Źródło
Opublikowano: 2022-06-09 17:44:07

Zapytałem prezydenta Majchrowskiego przed salą sądową, jak to jest, że jedzie na

Jan Śpiewak:


Zapytałem prezydenta Majchrowskiego przed salą sądową, jak to jest, że jedzie na prywatną sprawę służbową limuzyną na parking gdzie mogą parkować tylko pracownicy sądu. Wtedy zareagował agresją, złapał mnie za ramię i próbował mnie popchnąć.

Prawdziwy popis ze strony profesora prawa. Taki obraz naszych elit. Skonfrontowane potrafią odpowiadać tylko siłą.Źródło
Opublikowano: 2022-06-07 17:04:05

Wyeksmitowani przez wojnę

Piotr Ikonowicz:


Wyeksmitowani przez wojnę

Warszawa. Emilii Plater 31. Opuszczone od lat liceum im. Hoffmanowej niszczeje. W sali gimnastycznej bawią się dzieci ukraińskich uchodźców. Są ślady podpalenia. Ale to musiało być dawno bo nie czuć spalenizną. Mury są zdrowe, szkoła potężna. Wystarczy remont i można tu urządzić noclegi dla wielu ukraińskich rodzin, centrum kulturalno-sportowe dla okolicznych mieszkańców. Kolega wiesza więc kłódkę, a jeden z kluczy daje młodym liudziom z Ukrainy. Żeby mogli dalej tu bywać. Są sympatyczni, kulturalni, ani śladu alkholu czy nawet papierosów. Dobre dzieciaki. Umawiamy się, że będziemy wspólnie pilnować tego miejsca i zaczniemy je w czynie społecznym uprzątać z gruzu i śmieci.

Istnieje obawa, ze zaniedbywanie obiektu to celowa praktyka mająca ułatwić decyzję o sprzedaniu działki deweloperowi. W końcu jest ona położona w cieniu hotelu Marriot i kilku innych drapoaczy chmur. Budowę kolejnych udało się ruchom miejskim i lokatorskim zablokować.
Ale nasze plany zadbania o szkołę i wykorzytania jej do celów społecznych wyraźnie nie spodobały się miastu. Gdy tylko ogłosiliśmy nasze plany przysłali policję z adminisrtratorem i wymienili naszą kłódkę na swoją. Byliśmy umówieni. Mieliśmy tu posprzątać i zacząć remont. Niestety nic z tego. Póki nikt o to nie dbał. Póki budynek niszczał, urzędnicy mieli dawną szkołę w nosie. Kiedy jednak chcieliśmy coś tu zorganizować władze miasta wykazały się czujnością. Rozpoczynamy więc walkę o to miejsce. O to, żeby służyło ludziom, a nie korporacyjnym zyskom.

Na złomowisku na obrzeżach Warszawy, pośród śmieci, w tragicznych warunkach mieszka małżeństwo z trójką dzieci. Jedno z nich jest bardzo chore. Mąż pracuje przy złomie, ale zarobek ma skromny. Matka cierpi na chorobę nowotworową. Uciekli z rejonu w pobliżu białorusko-ukraińskiej granicy, gdzie wciąż trwa rosyjski ostrzał. Próbujemy znaleźć dla nich jakieś lokum, ale jest coraz trudniej.

Takich rodzin są tysiące. A mieszkań na wynajem w Warszawie prawie nie ma. A jak są to tak drogie, że stać tylko nielicznych. Po okresie pełnej mobilizacji i wielkiej solidarności przyszła trudna codzienność życia na wygnaniu. Wykorzystywanie trudnego położenia przybyszów przez chciwych pracodawców. Niemożliwie drogie czynsze i coraz częstsze nieprzychylne komentarze. Kłują w oczy suwy na ukraińskich blachach. Ale sprawdziłem, dochód narodowy na mieszkańca Ukrainy to jeszcze przed wojną jakieś 3500 dolarów rocznie. To sytuowało Ukrainę na przedostatnim miejscu w Eruropie. Gorzej było tylko w Mołdawii. Ale to zabnim napadli ten kraj Rosjanie. Dla porównania w Polsce to ponad 15 000 rocznie. I przed taką biedą uciekali Ukraińcy za chlebem do Polski. A teraz uciekają przed wojenną pożogą.

Każdy pusty, należący do miasta budynek powinien być dziś zagospodarowany na potrzeby ludzi, których wojna wyeksmitowała na bruk. Dlatego żądamy dialogu z ratuszem.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2022-06-06 09:18:36

Mieszkańcy zrealizowanego w ramach programu Mieszkanie+ plus osiedla Nowy Nikisz

Maciej Konieczny:


Mieszkańcy zrealizowanego w ramach programu Mieszkanie+ plus osiedla Nowy Nikiszowiec w Katowicach niespodziewanie zostali obciążeni dodatkowymi opłatami za kontenery do wywozu śmieci. Koszt ten nie był uwzględniony w umowie, a pomimo to lokatorzy Nowego Nikiszowca mają zostać nim obciążeni.

Mieszkańcy osiedla nie godzą się na dodatkowe opłaty, a pod listem protestacyjnym podpisało się kilkaset osób. Na ich prośbę wraz z posłanką Marceliną Zawiszą interweniujemy w spółce MDR Katowice zarządzającej osiedlem.


Źródło: Maciej Konieczny
Więcej w kategorii: Maciej Konieczny
Opublikowano: 2022-05-17 17:00:08

O dach nad głową

Piotr Ikonowicz:


O dach nad głową

Pan Marek jest kucharzem. W tarapaty popadł w czasie pandemii kiedy cała branża praktycznie stanęła w miejscu. Teraz próbuje podjąć pracę, ale przy swoich 55 latach nie jest specjalnie mile widziany przez pracodawców. Zatrudniają więc go na jeden, dwa dni próbne i nie płacąc dziękują.
Żeby zawrzeć porozumienie w sprawie spłaty zadłużenia czynszowego musimy mu znaleźć stałą pracę i to na etat, bo pobory ze zlecenia czy dzieła łykną w całości komornicy. A pan Marek nie chce wracać na ulicę. Przeżył już cztery lata w kryzysie bezdomności i bardzo się boi. Ale żeby w ogóle podjąć jakieś negocjacje z miastem musi zacząć płacić czynsz, a z 719 zł. zasiłku stałego, jedynego dochodu jaki uzyskuje nie da się płacić i przeżyć.

Innemu naszemu podopiecznemu pomagamy w upadłości konsumenckiej. Padł ofiarą lichwiarzy i kilku nierozważnych decyzji. Komuś podżyrował, komuś zaufał i teraz musi upaść, żeby żyć. Ale żeby żyć musi też jeść. Dlatego załatwiamy mu robotę. Człowiek jest wiekowy i niepełnosprawny więc chętnie go wezmą do pracy w ochronie. Musimy jednak z tym zaczekać aż sąd ogłosi rozpoczęcie procedury upadłości, bo inaczej będzie pracował głównie na komorników. Upadłością pana Wojtka zajmuje się Bartek, student IV roku prawa przebywający obecnie w Hiszpanii w ramach programu Erasmus, co nie przeszkadza mu kontynuować działalności w Kancelarii, on-line.

Wkrótce spotkam się z lokatorami jednego z warszawskich TBS (Towarzystw Budownictwa Społecznego), których zarząd podobno oszukuje i okrada. Ta forma budownictwa miała pomagać w zaspokojeniu potrzeb mieszkaniowych osób, które ze względu na zbyt duże dochody nie kwalifikują się do lokali komunalnych, a są nie dość zamożne by dostać kredyt hipoteczny. Tymczasem mamy coraz więcej sygnałów o drastycznych podwyżkach czynszów w TBS-ach. Coś co miało rozwiązywać problem społeczny zarządy zaczęły traktować jak intratny biznes.

Stosunkowo dużo zgłasza się do nas osób, które wynajęły lokale na wolnym rynku i ze względu na spadek dochodów, utratę pracy, chorobę nie są już w stanie płacić tych co najmniej 2000-3000 zł komornego. Właściciele cisną na wyprowadzkę, a oni nie mają dokąd pójść. Najprostszym rozwiązaniem jest pozew o eksmisję. Wtedy sąd może przyznać prawo do lokalu socjalnego i matka dzieciom, osoba niepełnosprawna czy z innego tytułu objęta ochroną przed bezdomnością, nie trafi na bruk. Do czasu kiedy gmina taki lokal dostarczy, właścicielowi mieszkania należy się odszkodowanie w wysokości czynszu rynkowego. Problem w tym, że wielu właścicieli nie chce czekać. Wolą podjąć działania bezprawne, posuwając się nawet do przemocy. Są to dla nas szczególnie trudne i stresujące interwencje.

Źródłem tych wszystkich napięć jest głód mieszkaniowy. Czynsze i ceny mieszkań niewspółmierne do zarobków.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2022-05-16 08:31:54

Solidarni z pracownikami sieci Kaufland!

Maciej Konieczny:


Solidarni z pracownikami sieci Kaufland!

Już jutro o 12:00 Manifestacja, miasteczko namiotowe pod siedzibą Kauflandu – Wrocław al. Armii Krajowej 47 – organizowana przez Wolny Związek Zawodowy „Jedność Pracownicza”, na którą serdecznie zaprasza Razem. Miasteczko będzie codziennie aż do 28 maja od 12 do 18.

Pokażmy jutro wsparcie i solidarność z pracownicami i pracownikami Kauflandu, którzy domagają się wyższych wynagrodzeń i godnych warunków pracy!
Związek walczący o pracowników jest atakowany przez pracodawcę, który w działaniach związku na siłę upatruje naruszania jego dobrego imienia. A Jedność Pracownicza tylko mówi jak jest i pokazuje pracowników jak może być kiedy się zrzeszają w związek zawodowy.
O 11:30 również konferencja prasowa z udziałem związkowców, posłanki Agnieszka Dziemianowicz-Bąk z Lewica oraz przedstawiciela i przedstawicielki Razem Wrocław, Michał Gocałek i Marta Stożek

Do zobaczenia!

Cc: Wolnelewo, Strajk Kobiet Wrocław, WPunkt, Młodzi Razem – Dolnośląskie, Młodzi Razem, Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych, OZZ Inicjatywa Pracownicza, Jan Śpiewak, obywatel

Źródło: Maciej Konieczny
Więcej w kategorii: Maciej Konieczny
Opublikowano: 2022-05-15 21:22:33

Wreszcie jakiś porządny literacki Fame MMA się szykuje a nie tylko jakieś influe

Jan Śpiewak:

Wreszcie jakiś porządny literacki Fame MMA się szykuje a nie tylko jakieś influencery

Postrctiptum inby jest takie, że Okraska napisał u siebie na FB że ludzie krytykujący książkę jego żony stosują taktyki stalinowskiego gestapo i że zrobi im to co Szela zrobił jaśniepanom. Fajnie jest kochać swoją żonę, ale jeśli o mnie chodzi to słuchaj Remigiusz weź Szelę, Kwiczoła, Pyzdrę i resztę głosów w swojej głowie i wpadaj, zapraszam, różne fantazje można rozwiązać na żywo, taką też. Natomiast pani Magdalenie tak w ogóle to szczerze życzę tego, co uzna za sukces (chociaż chyba już to dostała) i dalszego pisania, bo jeszcze raz, poza wszystkim fajnie jednak pokłócić się w końcu o jakąś książkę a nie o to że ktoś się znowu zesrał na zakręcie internetu i życzę nam wszystkim takiej sytuacji co tydzień.

Źródło
Opublikowano: 2022-05-10 22:45:34

Płacimy rachunek za przestarzałą energetykę. Zandberg nie ma złudzeń. „RAZEM!!!”

Adrian Zandberg:


Najpierw Glapinski naganiał bankom klientów na kredyty mieszkaniowe, obiecując, że raty przez długie lata będą niskie. Teraz w panice chce uciąć bolącą nogę siekierą – bo do tego sprowadza się udział w licytacji „kto podniesie stopy procentowe najmocniej w Europie”. Taka terapia rozwiąże pewnie ostatecznie problem bólu nogi – ale jakim kosztem?

Weźmy to, co boli Polaków najbardziej, czyli ceny jedzenia. Czy podwyżki stóp je zatrzymają? Nawozy, ze względu na wojnę, szaleńczo podrożały. Rolnicy muszą się zadłużać, żeby utrzymać produkcję. Podwyżka stóp oznacza wyższe koszty kredytu. Rolnicy odbiją ją sobie oczywiście na cenach żywności. Po drodze zyskają banki, a rachunek przy kasie zapłaci konsument.

Mieszkania? Kolejne podwyżki pozwolą bankom windować WIBOR i dalej podnosić raty. W ślad za tym wzrosną czynsze – bo znaczna część wynajmowanych mieszkań została kupiona na kredyt. Efekt będzie taki, że w najbliższych miesiącach koszty życia pchną i tu inflację do góry.

Wyższe stopy nie zatrzymają też rosnących cen energii. Płacimy tu rachunek za przestarzałą energetykę. To wspólne dzieło PiSu i poprzednich rządów, które trzymały się paliw kopalnych, jak pijany płota. Żeby uciec z tej pułapki, potrzebne są inwestycje w czyste źródła energii. Wyższe koszty kredytu oznaczają, że będzie takich inwestycji mniej.

Skoro podniesienie stóp nie zatrzymało drożyzny, coraz głośniej słychać wezwania, żeby „działać ostrzej”. Dziwnym trafem mówią to przedstawiciele banków, które na takiej polityce zyskają. Niektórzy już suflują, że trzeba sztucznie wywołać recesję. Faktycznie, jeśli wpędzimy miliony ludzi w ubóstwo i beznadzieję, popyt na chleb i masło spadnie. Tylko jakim kosztem?

Płacimy rachunek za przestarzałą energetykę. Zandberg nie ma złudzeń. „RAZEM!!!”

Źródło
Opublikowano: 2022-05-08 09:14:40

A wiecie, że królowa Wiktoria kochała Irlandię? Wieczorne lustrowanie Wikipedii

Grzegorz Ilnicki:


A wiecie, że królowa Wiktoria kochała Irlandię? Wieczorne lustrowanie Wikipedii podpowiada, że w 1845 r. zaraza spowodowała zniszczenie zbiorów ziemniaków w całej Irlandii. Na kraj spadła wówczas klęska głodu (sama choroba ziemniaków nie spowodowała głodu, ale Irlandczycy musieli sprzedawać uprawiane zboże, aby móc opłacić wysokie czynsze i to właśnie było przyczyną klęski), która trwała do 1851 r.

Z głodu zmarło wówczas milion ludzi (!!!), a drugie tyle opuściło Irlandię. Podczas katastrofy królowa przekazała 5000 funtów szterlingów z własnej szkatuły dla głodujących Irlandczyków.

Kumacie? Dała 5 koła dla głodujących, przy milionie zmarłych i drugim emigrujących. Ma się ten gest. Głowa państwa. Suweren.

Maximilien, gdzie byłeś wtedy?


Źródło
Opublikowano: 2022-04-24 22:09:25

Na minutę przed północą zakończył się strajk w Solarisie. Załoga wywalczyła 50

Jan Śpiewak:

💪

Na minutę przed północą zakończył się strajk w Solarisie. Załoga wywalczyła 500 zł podwyżki brutto dla każdego pracownika. W szóstym tygodniu strajku pracodawca uległ żądaniom pracowników i zgodził się ostatecznie na duży wzrost funduszu płac. Podwyżki zostaną uruchomione w dwóch transzach, najpierw ze skutkiem od 1 marca 2022 r. nastąpi wyrównanie do kwoty 400 zł brutto, a od 1 lipca 2022 r. do pełnej kwoty 500 zł. Wynagrodzenie za czas strajku pokryjemy ze zbiórki i środków związkowych. Dziękuję wszystkim, którzy razem z nami żyli tym strajkiem, którzy nas czynnie wspierali, którzy czuli, że ten strajk to walka o chleb i wolność. Bo wolność jest tam, gdzie można powiedzieć „nie”. Przez… Więcej


Źródło
Opublikowano: 2022-03-03 00:30:02

W tym tragicznym czasie nie zapominamy o Jolancie Brzeskiej, która za sprzeciwie

Magdalena Biejat:


W tym tragicznym czasie nie zapominamy o Jolancie Brzeskiej, która za sprzeciwienie się patologii reprywatyzacji została 11 lat temu brutalnie zamordowana w Lesie Kabackim. W rocznicę jej śmierci złożyłam kwiaty pod pomnikiem na skwerze jej imienia.

Mordercy Jolanty Brzeskiej do tej pory nie zostali ukarani. My pamiętamy o jej odwadze, o wszystkim co zrobiła walcząc o prawa lokatorów i dopominamy się o przeprowadzenie rzetelnego śledztwa.

Jolanta Brzeska nie zaznała sprawiedliwości za życia, niech zazna jej w końcu chociaż po śmierci.

Cześć jej pamięci!


Źródło
Opublikowano: 2022-03-01 19:24:36

Drodzy, przygotowujemy dzisiaj siedzibę Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich

Jan Śpiewak:


Drodzy, przygotowujemy dzisiaj siedzibę Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich przy ulica Elektoralnej 26 do przyjęcia uchodźców!

W pierwszej kolejności odmalować siedzibę i dokonać drobnych napraw. W tym celu potrzebujemy:

Drabiny, wałki do malowania, taśma klejąca, duże worki na śmieci, kit murarski, biała farbę

W drugiej kolejności będziemy potrzebować:
materacy, śpiworów, pościeli i rzeczy higieny osobistej.

Jeśli możecie wpadajcie dzisiaj do nas i piszcie na prv.


Źródło
Opublikowano: 2022-02-27 12:06:09

FUNDUSZ STRAJKOWY:

OZZ Inicjatywa Pracownicza:


FUNDUSZ STRAJKOWY: https://zrzutka.pl/r2uwj9

💯 Dziękujemy za wsparcie wczorajszej pikiety! Dzięki Wam zebraliśmy ponad STO podpisów w jedynie GODZINĘ!
Zainteresowanie było spore, zadawano nam pytania odnośnie strajku i chętnie słuchano szczegółów walki w Solarisie.

🖤 Rozdaliśmy też listy chętnym, którzy chcieli pozbierać podpisy wśród swoich znajomych, w miejscach pracy, u rodzin.
Są w nie również wyposażone nasze komisje zakładowe, u których długopisy poszły w ruch.
Jesteśmy pozytywnie zaskoczeni i zbieramy dalej!

❗️Możecie złożyć podpis w biurze Razem na ulicy Nowy Świat 27/1.
• PONIEDZIAŁEK OD GODZINY 10 DO 15
• ŚRODA OD GODZINY 16 DO 18

❤️‍🔥 Chcesz zdobyć listę i zaangażować się w akcję? Napisz do nas, a my wyślemy Ci potrzebny plik. Zapełnione kartki odniesiesz naszemu Kołu Młodych Inicjatywy Pracowniczej.

Zdjęcia: Tomasz Swierzewski

Konfederacja Pracy Konfederacja Pracy Młodych OZZ Inicjatywa Pracownicza Piotr Ikonowicz Jan Śpiewak Razem w Warszawie Inicjatywa Pracownicza Warszawa


Źródło
Opublikowano: 2022-02-25 18:17:10

SEKCJA LEWACKA Radio Wnet jutro 11:00 – 12:00. Gościem moim i Jan Śpiewak będz

Jan Śpiewak:


SEKCJA LEWACKA Radio Wnet jutro 11:00 – 12:00. Gościem moim i Jan Śpiewak będzie Andrzej Dolecki z Wolnych Konopii. Porozmawiamy też o Kanadzie. 87,8 FM i w necieSEKCJA LEWACKA Radio Wnet jutro 11:00 – 12:00. Gościem moim i Jan Śpiewak będzie Andrzej Dolecki z Wolnych Konopii. Porozmawiamy też o Kanadzie. 87,8 FM i w necie

Źródło
Opublikowano: 2022-02-18 19:08:54