Dziś Dzień Walki z Depresją. Objawy tej choroby ma nawet 50% nastolatków LGB

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:


Dziś Dzień Walki z Depresją.
Objawy tej choroby ma nawet 50% nastolatków LGBT+. Tymczasem do Ministerstwo Edukacji i Nauki trafił właśnie kolejny homofob!

Domagamy się odwołania Grzegorza Wierzchowskiego z resortu i przedstawienia przez ministra planu przeciwdziałania dyskryminacji w szkołach!


Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 19:09:12

Pan poseł twierdzi, że młodzi ludzie są niezaradni. Za to Pan poseł jest niezw

Marcelina Zawisza:

Pan poseł twierdzi, że młodzi ludzie są niezaradni. Za to Pan poseł jest niezwykle zaradny. Został wicedyrektorem, później dyrektorem i wynajmował od instytucji którą kierował mieszkanie za cenę gruuuuboooo poniżej rynkowej. W podobnej lokalizacji, podobnej wielkości mieszkania zaczynają się od 3 tysięcy miesięcznie.

Wiec moja droga młodzieży, żeby być uznanymi za zaradnych trzeba widocznie być dyrektorem z nadania politycznego! Wszystko jasne! Jak pokazuje wiele nominacji zjednoczonej prawicy nie ma specjalnie znaczenia czy się na czymś znacie, ważne kogo znacie!

A teraz na serio. Możesz harować kilkanaście godzin dziennie na śmieciówce za minimalną, bo pracodawca uważa, że skoro jesteś… More

Marcelina Zawisza, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'Mariusz Kałużny @m_kaluzny Takiemu młodemu człowiekowi, który nie jest nauczony pracy, zaradności, odpowiedzialności i do 35 roku życia mieszka z rodzicami rzeczywiście nie pozostaje nic innego jak biegać po ulicach z flagami LGBT pluć na Kościół i pomniki narodowe. 750 złotych miesięcznie- czynsz w takiej wysokości za ponad 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy przez cztery lata płacił Mariusz Kałużny, obecnie poseł PiS. Wynajmował je od Centralnego Ośrodka Sportu, W którym był zastępcą dyrektora, a potem dyrektorem.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 15:31:33

Szanowni Państwo, poznajcie pana posła Mariusza Kałużnego, Sekretarza Generaln

Daria Gosek-Popiołek:

Szanowni Państwo, poznajcie pana posła Mariusza Kałużnego, Sekretarza Generalnego Solidarnej Polski, z województwa kujawsko-pomorskiego.
Pan poseł uważa, że ktoś, kto jest zmuszony dzielić swoje mieszkanie z rodzicami, ponieważ mieszkań komunalnych w tym kraju się nie buduje, ceny mieszkań są horrendalne (a nie każdemu bank chce udzielić kredytu na kilkadziesiąt lat), nie jest nauczony pracy, jest leniem i nieudacznikiem.
Jednocześnie ten sam „superzaradny” polityk niby „prospołeczego” obozu politycznego PŁACIŁ 750 ZŁ ZA 90METROWE MIESZKANIE W WARSZAWIE. Korzystał z niego jako dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu przez kilka lat.

Tak wygląda oderwanie, tak wygląda pogarda wobec ciężko… More

Daria Gosek-Popiołek, profile pictureMay be an image of 1 person, standing and text that says 'Mariusz Kałużny @m_kaluzny Takiemu młodemu człowiekowi który nie jest nauczony pracy, zaradności, odpowiedzialności i do 35 roku życia mieszka z rodzicami rzeczywiście nie pozostaje nic innego jak biegać po ulicach z flagami LGBT i pluć na Kościół i pomniki narodowe.'May be an image of text that says '750 złotych miesięcznie czynsz w takiej wysokości za ponad 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy przez cztery lata płacił Mariusz Kałużny, obecnie poseł PiS. Wynajmował je od Centralnego Ośrodka Sportu, w którym był zastępcą dyrektora, a potem dyrektorem.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 13:17:55

Nie ma bardziej roszczeniowej i bezczelnej grupy niż politycy. Szczególnie pol

Jan Śpiewak:

Nie ma bardziej roszczeniowej i bezczelnej grupy niż politycy. Szczególnie politycy partii rządzącej. Poseł wynajmuje 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy za 750 złotych miesięcznie, a sam gada farmazony o „zaradności” i „odpowiedzialności”, której niby brak młodym ludziom. Nadzwyczajna kasta polityków skazała całe pokolenie na smieciowki i 9-metrowe mikrokawalerki samemu napychając sobie kieszenie publiczna kasą.

Socjalizm dla bogatych i polityków, dziki kapitalizm dla całej reszty. Pycha kroczy przed upadkiem.

Jan Śpiewak, profile pictureMay be an image of 1 person and text that says 'Mariusz Kałużny @m_kaluzny Takiemu młodemu człowiekowi, który nie jest nauczony pracy, zaradności, odpowiedzialności i do 35 roku życia mieszka azrodzicami z rzeczywiÅcie nie pozostaje nic innego jak biegać po ulicach z flagami LGBT pluć na Kościółi pomniki narodowe.'May be an image of text that says '750 złotych miesięcznie- czynsz w takiej wysokości za ponad 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy przez cztery lata płacił Mariusz Kałużny, obecnie poseł PiS. Wynajmował je od Centralnego Ośrodka Sportu, w którym był zastępcą dyrektora, a potem dyrektorem.'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 10:18:04

Mówią o flagach LGBT, znaczy będą kraść. Nie ma bardziej roszczeniowej

Jan Śpiewak:

Mówią o flagach LGBT, znaczy będą kraść.

Nie ma bardziej roszczeniowej i bezczelnej grupy niż politycy. Szczególnie politycy partii rządzącej. Poseł wynajmuje 90-metrowe mieszkanie w centrum Warszawy za 750 złotych miesięcznie, a sam gada farmazony o „zaradności” i „odpowiedzialności”, której niby brak młodym ludziom. Nadzwyczajna kasta polityków skazała całe pokolenie na smieciowki i 9-metrowe mikrokawalerki samemu napychając sobie kieszenie publiczna kasą.

Socjalizm dla bogatych i polityków, dziki kapitalizm dla całej reszty. Pycha kroczy przed upadkiem.Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 09:53:57

RAZEM stanowczo sprzeciwia się ograniczaniu praw i wolności obywatelek oraz ob

Razem Pomorze:

RAZEM stanowczo sprzeciwia się ograniczaniu praw i wolności obywatelek oraz obywateli ze względu na ich tożsamość i orientację psychoseksualną, co nadal ma miejsce w działaniach polskich instytucji państwowych, w miejscach pracy, placówkach edukacyjnych oraz relacjach społecznych. Państwo musi dołożyć należytej staranności, by zasada równego traktowania była respektowana” – oto fragment Karty praw LGBT (http://partiarazem.pl/stanowiska/karta-praw-lgbt/), jednego z głównych dokumentów programowych naszej partii.

Razem od początku istnienia jest po właściwej stronie tęczy. Opowiadamy się za pełną równością i ramię w ramię idziemy w marszach i paradach równościowych organizowanych w polskich… More

Razem Pomorze, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-23 05:58:18

Razem w Gdyni popiera i przyłącza się do protestu pracownic i pracowników siec

Razem Pomorze:

Razem w Gdyni popiera i przyłącza się do protestu pracownic i pracowników sieci Tesco. W czwartek 8 czerwca spotykamy się pod gdyńskim sklepem tej sieci na ul. Kcyńskiej, o godzinie 14.

“Czas wyzysku minął!” – to jedno z haseł, pod jakimi związki zawodowe WZZ “Sierpień 80”, ZZ Pracowników Handlu, OPZZ „Konfederacja Pracy” i NSZZ „Solidarność 80” zrzeszające pracowników Tesco protestują pod polskimi sklepami przeciwko polityce sieci. Spór zbiorowy trwa już prawie od miesiąca, pracownice i pracownicy domagają się nie tylko podwyżek (zarabiają w okolicach 1700 zł netto), ale też zwiększenia zatrudnienia. Sieci hipermarketów są w tej chwili – po podwyżkach płac w dyskontach – jednymi z najmniej… More

Razem Pomorze, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 17:37:09

Razem wspiera strajk kobiet! W najbliższy poniedziałek, 3 października, w m

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Razem wspiera strajk kobiet! ♀
W najbliższy poniedziałek, 3 października, w miastach województwa warmińsko-mazurskiego organizowane są wydarzenia związane z akcją „Ogólnopolski Strajk Kobiet”! Razem na Warmii i Mazurach weźmie udział w tych akcjach. Nasze działaczki i działacze organizują akcje w Elblągu i Lidzbarku Welskim. Aktywnie uczestniczyć będziemy również w proteście w Olsztynie. Zachęcamy serdecznie do przyjścia na wydarzenia!

Poniżej linki do akcji w poszczególnych miastach województwa:
➡ Ogólnopolski strajk kobiet – Olsztyn
Demonstracja godz. 16:30 – plac Jana Pawła II w Olsztynie, przemarsz na Stare Miasto w Olsztynie.
https://www.facebook.com/events/968921066552964/
➡… More

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 16:49:14

Razem Warmińsko-Mazurskie wspiera strajk kobiet! 3 października, w miastach

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Razem Warmińsko-Mazurskie wspiera strajk kobiet! ♀
3 października, w miastach naszego województwa organizowane są wydarzenia związane z akcją „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. Weźmiemy udział w tych akcjach.
➡ Nasze działaczki i działacze organizują wydarzenia w Elblągu i Lidzbarku Welskim.
➡ Aktywnie uczestniczyć będziemy również w proteście w Olsztynie. Zachęcamy serdecznie do przyjścia i walki o prawa kobiet!

❗W poniedziałek widzimy się na ulicach miast regionu❗
#czarnyprotest #strajkkobiet trwa! ✊

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

czarnyprotest,strajkkobiet

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 15:48:13

Wejście z przypinką Razem do Sejmu jest poważnym wykroczeniem, o czym przekona

Razem Pomorze:

Wejście z przypinką Razem do Sejmu jest poważnym wykroczeniem, o czym przekonała się dzisiaj licealna młodzież. Mieli wziąć udział w debacie zorganizowanej przez IPN, ale zostali z niej wykluczeni. Za cenzurę i rozmontowywanie demokracji na żywo i w kolorze dziękujemy partii PiS.

Przypominamy, że Razem jest legalną partią, biorącą udział w demokratycznych procesach politycznych, gwarantowanych przez Konstytucję i prawo międzynarodowe. Naszą bronią jest solidarność. Stoimy po stronie milionów, nie milionerów.

Straży Marszałkowskiej i przedstawicielce IPN nie spodobały się oprócz przypinek Razem przypinki “Parady Równości”, „Refugees Welcome” i „Nie dla Chaosu w Szkole”. Nie podobają się im empatia, krytyczne myślenie, solidarność, demokracja i prawa człowieka.

Te wartości są Ci bliskie? Przypinkę Razem możesz odebrać w naszych biurach albo zapytać o nią nasze aktywistki i naszych aktywistów.

Kuchciński przy pomocy straży marszałkowskiej dał warszawskim uczniom lekcje z cenzury.

W Sejmie właśnie odbywa się turniej debat historycznych dla liceów. Jego organizatorem jest IPN. Miała brać w nim udział drużyna z I SLO w Warszawie. Ale nie weźmie. Dlaczego? Reprezentanci szkoły chcieli pokazać, że nie zgadzają się na język nienawiści i pogardy, którym posługują się rządzący. Żeby zamanifestować swoje poparcie dla postulatów równości i solidarności, mieli ze sobą przypinki: Parady Równości, Refugees Welcome, Nie dla Chaosu w Szkole i Razem. Okazało się, że chodzenie po Sejmie z nieprawomyślnymi przypinkami jest niemożliwe – straż marszałkowska zatrzymała uczniów już przy wejściu.… More

Razem Pomorze, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 10:26:25

„Czy potrzeba szczególnej przenikliwości, by zrozumieć, że wraz z warunkami ży

Piotr Ikonowicz:

„Czy potrzeba szczególnej przenikliwości, by zrozumieć, że wraz z warunkami życia ludzi, ich stosunkami społecznymi, bytem społecznym, zmieniają się także ich wyobrażenia, poglądy i pojęcia – słowem, także ich świadomość? Czegóż dowodzi historia idei, jeżeli nie tego, że produkcja duchowa przeobraża się wraz z materialną? Ideami panującymi każdego okresu były zawsze tylko idee klasy panującej.”


Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 07:59:12

Aaaaa patrzcie co się dzieje pod polską ambasadą w Holandii „Radical Sister

Aborcyjny Dream Team:


Aaaaa 🖤 patrzcie co się dzieje pod polską ambasadą w Holandii 💥✊🏼
„Radical Sisters Abroad są na terenie polskiej ambasady w Holandii! Solidarnie za dostępem do aborcji i przeciwko granicom! ✊
„Słuchajcie jesteśmy pod ambasada Polski w Hadze, wszystkie wejścia zostały zamknięte kłódkami na kody. Dodatkowo jedna aktywistka przypięła się za szyję, a druga weszła z megafonem na balkon. Kodami do kłódek są:
🙃Ilość policjantów która poniosła realne konsekwencje swoich czynów.
🔥Realny rok odejścia od wegla
🤸W skali od 13 do 12″”

Radical Sisters Abroad są na terenie polskiej ambasady w Holandii! Solidarnie za dostępem do aborcji i przeciwko granicom! ✊
„Słuchajcie jesteśmy pod ambasada Polski w Hadze, wszystkie wejścia zostały zamknięte kłódkami na kody. Dodatkowo jedna aktywistka przypięła się za szyję, a druga weszła z megafonem na balkon. Kodami do kłódek są:
🙃Ilość policjantów która poniosła realne konsekwencje swoich czynów.
🔥Realny rok odejścia od wegla
🤸W skali od 13 do 12 jak bardzo wkurwia nas to co dzieje się w Polsce. I dzisiejsza data
📞☎️Numer pod który się kierować o pomoc przy dokonaniu aborcji.

📣Solidarność nie zna granic! 🌈💜🖤💚
Update!
Obeszło się bez wizyty na komendzie, na mandaty będziemy pisać odwołania i w sądzie kontynuować informowanie o tym co sie dzieje w Polsce.
Trzymajcie się siostry w tym chlewiku! Nigdy nie będziecie szły same i czekajcie na kolejne sygnały od RSA 🙂


Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 04:49:32

Spotkanie w Elblągu Z przyjemnością zapraszamy Was na zebranie elbląskiego ko

Razem Warmińsko-Mazurskie:

❗Spotkanie w Elblągu❗
Z przyjemnością zapraszamy Was na zebranie elbląskiego koła Partii Razem, które odbędzie się już jutro o godzinie 18:00!
Spotkanie ma charakter organizacyjny. Aby dowiedzieć się o miejscu wydarzenia, należy skontaktować się bezpośrednio z Robert Koliński – kolinski.robert@gmail.com

Do zobaczenia!
✔ 13 października (czwartek)
✔ Godzina 18:00
✉ Robert Koliński – kolinski.robert@gmail.com
Solidarność naszą bronią! ✊
[Grafika: Na górze napis „Razem w Elblągu”; poniżej „Spotkanie członkiń/członków i sympatyczek/sympatyków Stare miasto 13 października 18:00” W stopce: logotyp Razem Warmińsko-Mazurskie i adres strony internetowej: partiarazem.pl.]

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-22 01:08:30

Gdańsk chce przyjąć uchodźców. Radny PiS się sprzeciwia

Razem Pomorze:

Cieszymy się, że polski samorząd, w tym Miasto Gdańsk, deklaruje otwartość na migrantów i migrantki oraz gotowość do przygotowywania rozwiązań systemowych.

Uchodźcy i uchodźczynie to przede wszystkim ludzie i warto skupić się na tym, co nas łączy, zamiast podsycać lęki o „zderzeniu kultur”. Radny Hamadyk nie zdaje sobie poza tym chyba sprawy, że „kultura Islamu” to bardzo mętne pojęcie, bo osoby wyznające tę religię mieszkają na prawie wszystkich kontynentach i bardzo różnią się między sobą. Wypowiedź o tym, że muzułmanie chcą „uczynić innych swoimi poddanymi” jest wyrazem albo skrajnej ignorancji, albo cynicznego zarządzania lękiem przed obcokrajowcami.

Migracje były, są i będą – zamiast… More

Razem Pomorze, profile picture

Gdańsk chce przyjąć uchodźców. Radny PiS się sprzeciwia

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 18:47:09

Okrutnych i fanatycznych ludzi stojących z makabrycznymi, gorszącymi transpare

Razem Pomorze:

Okrutnych i fanatycznych ludzi stojących z makabrycznymi, gorszącymi transparentami nie obchodzi nic poza szerzeniem kłamstw i manipulacji wycelowanych w kobiety i osoby LGBT+.

Stają więc pod szpitalami, zakłócając spokój chorym, osobom w ciąży i odwiedzającym. Straszą i zatruwają życie groteskowymi zdjęciami rodzinom, dzieciom, turystom na pomorskich ulicach. Terroryzują spokojnych ludzi, używając bez zahamowań nagłośnienia. Ostatniego skandalicznego popisu głupoty i nienawiści dokonali na Festiwalu Tęczowych Rodzin w Sopocie. To się musi skończyć!

Na szczęście okazuje się, że nie pozostaną bezkarni. Wyrok skazujący na grzywnę za wykroczenia z art. 51 par. 1 k.w. w zw. z art. 141 k.w. oraz… More

Ciąg dalszy sprawy plakatu umieszczonego nielegalnie na przyczepie przy ulicy Karmelickiej w Krakowie! Sąd nie potrzebował wiele czasu, żeby wydać wyrok, który przyjmujemy z satysfakcją. Oskarżony przedstawiciel fundacji został uznany winnym. Udowodniono mu wykroczenia z art. 51 par. 1 k.w. w zw. z art. 141 k.w. oraz z art. 63a par. 1 k.w. i zasądzono 1000 złotych grzywny oraz 150 zł kosztów postępowania. To pierwszy wyrok skazujący od rozpoczęcia akcji #zdalaodszpitala.

Cieszymy się z takiego rozstrzygnięcia i zachęcamy, żeby w sprawie pikiet i plakatów wciąż składać doniesienia na policję – wzory pism znajdziecie na www.zdalaodszpitala.pl. Jeśli nie wiecie, który wybrać albo spotkaliście… More

Razem Pomorze, profile pictureNo photo description available.

zdalaodszpitala

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 15:38:26

Posłanka Lewicy Magda Biejat potraktowana gazem na Strajku Kobiet [FILM] – wPunkt

WPunkt:

Wczoraj miała odbyć się zapowiadana przez Ogólnopolski Strajk Kobiet blokada Sejmu. Po jej uniemożliwieniu przez funkcjonariuszy, doszło do użycia środków przymusu bezpośredniego w stosunku do protestujących, w tym posłów i posłanek. Ucierpiała m.in. Magda Biejat, wobec której użyto gazu.

WPunkt, profile picture

Posłanka Lewicy Magda Biejat potraktowana gazem na Strajku Kobiet [FILM] – wPunkt

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 13:07:47

Razem w Szczytnie Z przyjemnością zapraszamy na pierwsze spotkanie szczycień

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Razem w Szczytnie❗
Z przyjemnością zapraszamy na pierwsze spotkanie szczycieńskiego koła Partii Razem, które odbędzie się 28 października o godzinie 17:00! Porozmawiamy o sytuacji politycznej, omówimy ostatnie wydarzenia i zaplanujemy pracę koła!

Osoby ze Szczytna i okolic, zainteresowane działalnością w Razem, prosimy o kontakt bezpośrednio z Bartoszem Grucelą – bartoszgrucela@gmail.com
Do zobaczenia!
✔ 28 października (piątek)
✔ Godzina 17:00
✉ Bartosz Grucela – bartoszgrucela@gmail.com
Solidarność naszą bronią! ✊
[Grafika: Na górze napis „Razem w Szczytnie”; poniżej „Spotkanie członkiń/członków i sympatyczek/sympatyków / 28 października / 17:00” W stopce: logotyp Razem Warmińsko-Mazurskie i adres strony internetowej: partiarazem.pl.]

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureNo photo description available.

Źródło
Opublikowano: 2021-02-21 11:45:20

Dziś Gazeta Wyborcza opisuje, jak poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski pr

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Dziś Gazeta Wyborcza opisuje, jak poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski przekazał pieniądze neofaszystom z ONR. Ta sprawa to jednak tylko czubek góry lodowej, jaką jest aktywne wspieranie nacjonalistów przez Prawo i Sprawiedliwość. W ciągu dwóch miesięcy kampanii „Zero Tolerancji” udokumentowaliśmy blisko 100 przypadków współpracy władz i instytucji publicznych: od radnych i burmistrzów, przez wojewodów, skończywszy na ministrach – ze skrajną prawicą. Prezydent Stalowej Woli przekazuje 1,5 tys. zł dla Młodzieży Wszechpolskiej na dojazd na Marsz Niepodległości. Posłanka PiS z Pabianic udostępnia ONR-owcom swoje biuro poselskie, opłacane z pieniędzy podatników. Minister Spraw Wewnętrznych… More

Dziś Gazeta Wyborcza opisuje, jak poznański poseł PiS Bartłomiej Wróblewski przekazał pieniądze neofaszystom z ONR. Ta sprawa to jednak tylko wierzchołek góry lodowej, jaką jest aktywne wspieranie nacjonalistów przez Prawo i Sprawiedliwość. W ciągu dwóch miesięcy kampanii „Zero Tolerancji” udokumentowaliśmy blisko 100 przypadków współpracy władz i instytucji publicznych: od radnych i burmistrzów, przez wojewodów, skończywszy na ministrach – ze skrajną prawicą. Prezydent Stalowej Woli przekazuje 1,5 tys. zł dla Młodzieży Wszechpolskiej na dojazd na Marsz Niepodległości. Posłanka PiS z Pabianic udostępnia ONR-owcom swoje biuro poselskie, opłacane z pieniędzy podatników. Minister Spraw… More

Razem Warmińsko-Mazurskie, profile pictureMay be an image of 3 people

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 19:52:35

Wiecie, co jest szczególnie ważne w walce z seksizmem dnia codziennego? Soli

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk:

Wiecie, co jest szczególnie ważne w walce z seksizmem dnia codziennego?

Solidarność.

Dlatego bardzo dziękuję Pani Redaktor Małgorzacie Łaszcz za reakcję podczas wczorajszego programu. Była ważna dla mnie – ale jestem przekonana, że także dla kobiet przed telewizorami. Dziękuję!

Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, profile pictureMay be an image of 2 people, people standing and text that says 'TVN24 POLSKA "Polityczki nie są od dostarczania doznań estetycznych politykom" 20 LUTEGO 14:19'

Źródło
Opublikowano: 2021-02-20 18:45:03