Biejat o pieczy zastępczej #lewica #razem #sejm #polityka #dzieci #mama #rodzinaSUBSKRYBUJ nas na YouTube!

DOŁĄCZ do Razem 👉 http://partiarazem.pl/dolacz/

Bądź na BIEŻĄCO 👉 http://partiarazem.pl/zamow-newsletter/

Śledź nas:
FB 👉 https://www.facebook.com/partiarazem
Instagram 👉 https://www.instagram.com/partiarazem/
Twitter 👉 https://twitter.com/partiarazem
TikTok 👉 https://www.tiktok.com/@partiarazem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 45 150 zł.

#lewica #sejm #polityka #prawica #razem #partiarazem

Źródło
Opublikowano: 2022-09-16 10:54:54

Pracujmy krócej! #przepracowanie #przemęczenie #praca #rodzina #lewica #polityka #zdrowie #shortsSUBSKRYBUJ nas na YouTube!

DOŁĄCZ do Razem 👉 http://partiarazem.pl/dolacz/

Bądź na BIEŻĄCO 👉 http://partiarazem.pl/zamow-newsletter/

Śledź nas:
FB 👉 https://www.facebook.com/partiarazem
Instagram 👉 https://www.instagram.com/partiarazem/
Twitter 👉 https://twitter.com/partiarazem
TikTok 👉 https://www.tiktok.com/@partiarazem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

#lewica #sejm #polityka #prawica #razem #partiarazem

Źródło
Opublikowano: 2022-08-23 10:40:38

Alimenciarzu, nie okradaj swoich dzieci! – Równość

Stowarzyszenie im. Tadeusza Regera:


Lata temu w jakiejś gazecie przeczytałam list młodej kobiety do ojca alimenciarza. Autorka wyjaśniała mu, czym się kierowała, podejmując jedne z najważniejszych decyzji w swoim życiu, takie jak ślub, ścieżka edukacji, wybór zawodu czy miejsca zamieszkania. Kiwałam wtedy głową ze zrozumieniem – w jak podobnej sytuacji byłam! Pieniądze, których się nie ma, decydują o wielu rzeczach, w tym o poczuciu bezpieczeństwa, a właściwie jego braku. Odbieranie pieniędzy to przemoc i niestety wstydzi się go częściej ofiara niż oprawca. Pisze Katarzyna Gasparska

Alimenciarzu, nie okradaj swoich dzieci! – Równość

Źródło
Opublikowano: 2022-08-05 20:03:30

Uwaga! Unikajcie poronne.org, bo korzystając z ich serwisu narażacie się na oszu

Aborcyjny Dream Team:


Uwaga! Unikajcie poronne.org, bo korzystając z ich serwisu narażacie się na oszustwo i utratę pieniędzy.

DO ZAPAMIĘTANIA!

sprawdzonym i zaufanym źródłem tabletek są:

❣ Aborcja Polska – Women Help Women womenhelp.org ❣ i Women on web

❣ Aby zamówić leki z powyższych stron wystarczy wejść na ich strony i wypełnić konsultację. Dostęp do stron jest darmowy, nie ma potrzeby płacenia pośrednikom. To nie sprawi, że tabletki będą bezpieczniejsze, czy przyjdą szybciej.

❣ Wiemy, że dla wielu osób polskie serwisy brzmią wiarygodniej od zagranicznych stron. Dodatkowo obiecują też szybszą dostawę, a aborcja to jest pilna sprawa. Mimo to, warto zamówić tabletki z zagranicznych, feministycznych serwisów czyli Women Help Women i Women On Web.

⚡️Dlaczego lepiej zamówić leki aborcyjne z feministycznych zagranicznych serwisów i poczekać kilka dni na przesyłkę?

Bo w ten sposób chronisz swoje dane osobowe i siebie przed kontaktem z policją 🔒 Jeśli handlarz zostanie zatrzymany przez policję, to fakt, że się z nimi kontaktowałaś może być wykorzystany w trakcie śledztwa, a Ty wezwana na policje w charakterze świadka. (WAŻNE- nic Ci nie grozi. Przerwanie własnej ciąży nie jest w Polsce przestępstwem!)

Ponadto najpierw wypełniasz konsultację medyczną, dzięki czemu lekarz_rka wie, na co zwrócić uwagę. Przesyłka pomimo pandemii na pewno do Ciebie dojdzie, z reguły zajmuje to około 7 dni, czasem wydłuża się do 14. Sugerowana wysokość darowizny na rzecz organizacji to 75 euro, ale jeśli nie dysponujesz takimi funduszami to możesz poprosić o obniżenie kwoty.

‼️gdy zobaczysz post w Internecie osoby szukającej leków do aborcji odeślij ją od razu do nas i napisz jej, żeby usunęła post bo może dostać wiadomości od przeciwników aborcji oraz jej rodzina czy znajomi mogą zostać poinformowani o tym, że planuje przerwać ciąże 🤬

‼️wiemy, że kuszące jest kupienie leków, które może dostać tego samego czy następnego dnia, ale kupując leki z ogłoszeń internetowych narażamy się na oszustwo. Jeśli handlarz zostanie zatrzymany albo wobec niego będzie prowadzone postępowanie, to nasze dane są gołe, a my jesteśmy wzywane na świadka.

‼️leki nie powinny kosztować więcej niż równowartość 120 euro (480 zł), jeśli kosztują więcej, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że ktoś chce na nas zarobić albo nas oszukać

‼️nazwa RU 486 wychodzi z użycia, jeśli ktoś próbuje Ci sprzedać środek o tej nazwie, to istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że chce Cie naciągnąć.

‼️jeśli jednak decydujesz się zamówić leki z innych serwisów niż Women Help Women czy Women On Web, to zachowaj czujność. Poproś osobę sprzedającą leki o wysłanie Ci zdjęcia leków, najlepiej ze zdjęciem dzisiejszej gazety, czy czegoś co zawiera dzisiejszą datę. Zamów przesyłkę w taki sposób, by móc ją otworzyć przy kurierze i sprawdzić zawartość.

‼️do bezpiecznej aborcji farmakologicznej do 12 tygodnia ciąży wystarczy zestaw 1 tabletka mifepriston + 4 tabletki misoprostol, lub 12 tabletek misoprotolu. Metody te różnią się skutecznością i sposobem zażycia. Jeśli handlarz twierdzi, że dostaniesz zestaw to powinnaś zwrócić uwagę na instrukcje i ilość leków. Mifepriston nie powinien być nigdy wycięty z blistra – jeśli zauważysz, że tabletka mife jest wyraźnie wycięta, to znaczy, że najpewniej dostałaś tabletkę placebo.

‼️Jeśli handlarz twierdzi, że wysyła Ci zestaw 1 mife i 12 miso, to najpewniej próbuje Cię oszukać, ze sprzedaje zestawy, podczas gdy dysponuje tylko misoprostolem. Przy samym misoprostolu aborcja farmakologiczna jest możliwa, ale procedura zażywania leków jest inna. Skontaktuj się z nami jeśli jesteś w tej sytuacji.

‼️osobie kupującej lek na własny użytek nie grozi odpowiedzialność karna. Karana jest sprzedaż leków poza apteką, ale kara grozi osobie sprzedającej

‼️osobie przerywającej własną ciążę do 22. tygodnia nie grozi odpowiedzialność karna

‼️jeżeli masz wątpliwości, czy trafiłaś na zaufane źródło leków skontaktuj się z nami, z #aborcjabezgranic (☎️+48222922597) lub z @Kobiety W Sieci

💥Dostałaś/eś wezwanie na przesłuchanie w związku z tabletkami? Wesprzemy Cię w tych i innych kwestiach. Odpowiemy na pytania i wątpliwości, w razie konieczności poprowadzimy Twoją sprawę.

Przypominamy o poradach prawnych: możesz napisać maila na prawo@aborcyjnydreamteam.pl a nasze prawniczki się z Tobą skontaktują

Naszą siłą jest współpraca, siostrzaństwo i radykalna empatia.

#NieJesteśSama


Źródło
Opublikowano: 2022-08-05 10:32:27

Wreszcie ws.występu Maja Staśko tu i tam last but not least. Mianowicie podbic

Maja Staśko:


Wreszcie ws.występu Maja Staśko tu i tam last but not least. Mianowicie podbicie tej decyzji poprzez fakt, że równo zostaną podzielone „zdobyczne” środki i 20 tys.otrzyma Centrum Praw Kobiet i oraz 20 tys. otrzyma Fundacja Fortior wspierająca mężczyzn z doświadczeniem przemocy wpisuje się w niezwykle szkodliwy przekaz: „przemoc nie ma płci”. To jednak zaprzeczenie całego kontekstu kulturowego przemocy wobec kobiet. To manipulacja i victim blaming. Fundacja Fortior na swojej stronie pisze: „Specjalizujemy się w pracy z mężczyznami, którzy doświadczyli przemocy seksualnej. Często spotykamy się ze stwierdzeniem, że to forma przemocy, która dotyka tylko kobiety, ale nic bardziej mylnego”.
Pomijanie statystyk, pomijanie wspomnianego wcześniej kontekstu kulturowo – systemowego to celowe zakłamywanie rzeczywistości. Nie przypadkowe – celowe. To kobiety żyją w rzeczywistości, która wyklucza symetryzm w przekazie społecznym dotyczącym przemocy.


Źródło
Opublikowano: 2022-08-04 23:15:49

Czytam, że ruch feministyczny zostanie ośmieszony z powodu decyzji Maja Staśko c

Maja Staśko:


Czytam, że ruch feministyczny zostanie ośmieszony z powodu decyzji Maja Staśko co do występu tu i tam.
Stanowczo protestuję – ruchu feministycznego nie można ośmieszyć. Można ośmieszyć siebie jako osobę.
Ta sytuacja pokazuje natomiast, że nieustannie nasze ciała to ich pole walki, nomen omen w tym przypadku jak najbardziej, i dzieje się to wielowymiarowo w każdej przestrzeni. W przestrzeni tak podłej jak wojna, w przestrzeni publicznej poprzez przemoc i przemoc instytucjonalną, w przestrzeni publicznej kreowanej przez showbiznes również.

fot.z zbiorów własnych, a w ręku nogi od odnawianego fotela


Źródło
Opublikowano: 2022-08-04 11:44:35

Mam wielki przywilej, że mogę w ten sposób pozyskiwać pieniądze i uwagę dla szcz

Maja Staśko:


Mam wielki przywilej, że mogę w ten sposób pozyskiwać pieniądze i uwagę dla szczytnego celu. Nie wyobrażam sobie, żeby tego nie wykorzystać. 20 tys. zł przeznaczę na Fundację Fortior, czyli organizację wsparcia dla mężczyzn po doświadczeniu przemocy. Dzięki tym pieniądzom chłopaki uciekający z toksycznych domów będą mieli mieszkania treningowe. Poza tym 20 tys. zł trafi do Centrum Praw Kobiet – na schronienie dla kobiet po przemocy, które uciekają od swoich oprawców.

Bez tej walki zdobycie tak dużych kwot na tak ważną pomoc byłoby niemożliwe. Skoro państwo nie zapewnia wsparcia najbardziej potrzebującym – wywalczę je.

Zasięgi pomogą mi też nagłośnić inne organizacje, gdzie można szukać pomocy, i pozyskać psychologów do naszego pomocowego discorda, w którym udzielają darmowych konsultacji psychologicznych.

A ja będę mogła wrócić na psychoterapię. Treningi pozwalają mi też lepiej pomagać Wam: oczyścić się, wyładować trudne emocje i historie, które codziennie słyszę. Mam więcej siły psychicznej, by wspierać.

Może też w końcu rozpoczniemy poważną dyskusję o zgodzie. Słyszę głosy, że walka w oktagonie to przemoc. Skądże! To jest sport – wszyscy znają zasady i wyrażają na nie zgodę. To przeciwieństwo przemocy. Przemoc jest wtedy, kiedy nie ma zgody. Z tym przekazem będę mogła dotrzeć do osób, które dostają wyłącznie dyskryminujące komunikaty oparte na hejcie. Nie chcę takiego świata. A tu mogę go zmienić, choć trochę.

A co do sztuk – razem z Moniką Strzępką robimy z tego spektakl! Mam też mnóstwo pomysłów artystycznych, bo cała ta sytuacja jest bardzo inspirująca: książki, spektakle, filmy. Jeszcze zobaczycie! Dzięki treningom chodzę też pewniejsza siebie, czuję się sprawcza, jak superbohaterka. Bo kocham sport! Od dziecka trenowałam gimnastykę artystyczną, uwielbiam tę ekscytację i ten tryb życia.

Oczywiście, rozumiem wątpliwości – sama mam ich milion. Ale to moja decyzja, podejmowałam ją wiele miesięcy. I wiem, że to dobra, przemyślana decyzja – dla mnie i dla innych, którym mogę pomóc. Jeśli nie jesteście przekonani – ok. Zaufajcie mi.

Jestem wojowniczką. Od lat walczę z przemocą i niesprawiedliwością. Teraz czas na walkę w nowej formie: w oktagonie!


Źródło
Opublikowano: 2022-08-03 17:02:29

Kobieta i czyściciel

Piotr Ikonowicz:


Kobieta i czyściciel

Kobieta ma bardzo duże oczy, które co chwila napełniają się łzami. Ma wylecieć z mieszkania, bo tak chce on. Jacek P. jest znanym od lat co najmniej 20 czyścicielem kamienic. Teraz zajmuje stanowisko prezes Rady Nadzorczej w jednej z warszawskich spółdzielni mieszkaniowych. W myśl prawa powinna wstąpić w prawa najemcy po zmarłych rodzicach. Najpierw adwokat zawalił sprawę, a teraz kiedy wszystko jest już na dobrej drodze, może zabraknąć czasu. Wyznaczono już eksmisję. To ma być ostatniego dnia sierpnia. Latem sądy pracują wolniej, więc zanim pozew pani Magdy zostanie rozpatrzony może się ona znaleźć na bruku. Wniosek o zabezpieczenie powództwa czyli o wstrzymanie eksmisji do czasu aż sąd rozstrzygnie czy jest ona zasadna, sąd odrzucił. Pani Magda się temu dziwi. Widziała jak sędzia z adwokatem Jacka P. umawiali się na grilla.

Pan P. jest ekspertem w wyrzucaniu. Już jakieś 20 lat temu działał on w dziale windykacji innej spółdzielni, na Targówku. Przekonywał osobę, której spółdzielnia chciała się pozbyć, że ma zabezpieczony dach nad głową i namawiał do przeprowadzenia się do innego, opłaconego mieszkania. Po miesiącu lub dwóch zgłaszał się właściciel lokalu z żądaniem opłacenia wolnorynkowego czynszu, na który lokatora nie było stać. Przerażeni ludzie dzwonili wtedy do pana Jacka. Ale on zdążył już zniknąć.

Od kilku tygodni próbuję się skontaktować z typem, ale sekretariat niezmiennie zapewnia mnie, że szef przebywa na urlopie. Wyraźnie ma powody by unikać rozmowy.

Pani Magdalena ma jakieś 50 lat. Pracuje on line wykonując prace biurowe. Zarabia licho na umowę zlecenie, z czego część komornik zabiera. Zostaje jej 1300 zł. Za to w Warszawie nie da rady wynająć choćby pokoju i przeżyć. W ramach pomocy zamierzamy sprawę nagłośnić. Bo skądinąd wiemy, że pan Jacek rozgłosu się boi. Woli pozostawać w cieniu. Spróbujemy tez doprowadzić do szybszego rozstrzygnięcia sprawy sądowej. A gdyby te środki zawiodły, zrobimy wszystko, aby kobieta otrzymała jakąś pomoc mieszkaniową od miasta st. Warszawa.

Rozmawialiśmy ponad godzinę. Taka rozmowa to nie tylko wymiana informacji, narada. To także dodawanie otuchy. I dopiero kiedy ta samotna, przerażona kobieta usłyszała, że od tej chwili nigdy nie będzie sama ze swoimi kłopotami, bo nikt kto przekracza próg Kancelarii Sprawiedliwości Społecznej nie zostaje sam, na jej twarzy pojawił się pierwszy, nieśmiały uśmiech.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2022-08-01 09:34:06

W tym roku rocznica Powstania Warszawskiego będzie szczególna. Coraz mniej jest

Adrian Zandberg:W tym roku rocznica Powstania Warszawskiego będzie szczególna. Coraz mniej jest wśród nas świadków tych wydarzeń – śmierci i odbudowy Stolicy.
W tym roku są za to wśród nas uchodźcy, którzy często doświadczyli jak ich miasta padają ofiarą bestialskiej agresji.

Nie chcemy by tak jak wiosną syreny obudziły w nich traumatyczne wspomnienia. Dlatego dzielimy się z nimi historią Powstania Warszawskiego i nadzieją na to, że zwycięstwo i odbudowa są możliwe.

[treść wystąpienia w języku polskim i ukraińskim w komentarzu]


Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 18:40:28

Rok temu stanął Paroc w Trzemesznie. Pół roku temu zatrzymaliśmy Solaris w Bolec

Grzegorz Ilnicki:


Rok temu stanął Paroc w Trzemesznie. Pół roku temu zatrzymaliśmy Solaris w Bolechowie. W obydwu przypadkach pracodawca pozorował dialog, odmawiał wprowadzenia realnych podwyżek lub opóźniał je, grając na czas.

Negocjacje nie polegają na tym, że jedna strona prosi drugą o spełnienie jej oczekiwań, bo ładnie prosi, ale dlatego, że ma ważne argumenty w ręku. Dla pracowników odpowiedzią na egoizm właścicieli biznesu jest strajk. Prowadzimy strajki, mimo że ich unikamy. Są ostatecznością, gdy dialog w oparciu o argumenty nie przynosi rezultatów.

Rząd PiS proponuje nowe prawo o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, które utrudniać będzie i akcję strajkową i reprezentowanie pracowników w sporze zbiorowym. Już dzisiaj protesty pracownicze są krępowane niepotrzebnymi formalnościami. Projekt PiS nie rozwiązuje żadnych problemów, a generuje nowe. Konfederacja Pracy jest przeciwna tym antypracowniczym zmianom. Kilka słów na ten temat w naszej niedawnej rozmowie z red. Agnieszka Lichnerowicz na antenie tok.fm.


Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 14:42:22

Strajk w oddziałach PGE Obrót

Obywatel:

Brawo oni i one: „Utrzymanie miejsc pracy i wyższe płace – to jedne z najważniejszych postulatów strajkujących pracowników PGE Obrót. W czwartek na dwie godziny odeszli od swoich stanowisk pracy”. Więcej informacji w linku:
https://nowyobywatel.pl/2022/07/29/strajk-w-bialostockim-oddziale-pge-obrot/

Strajk w oddziałach PGE Obrót

Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 11:21:05

Większość pozytywnych ważnych zmian w świecie nie zachodzi nie dlatego, że są ni

Piotr Ikonowicz:


Większość pozytywnych ważnych zmian w świecie nie zachodzi nie dlatego, że są niemożliwe, tylko dlatego, że ci na górze postarali się by te zmiany były „nie do pomyślenia”.

To właśnie myśl, niepodległa, nie ujarzmiona zmienia świat. Dlatego rozpoczynamy rozmowę, wymianę myśli. Kwestionujemy kapitalistyczne dogmaty o rzekomo świętej własności prywatnej, maksymalizacji zysku, wolnym rynku, konieczności wzrostu.

Oto przykład. Jeżeli odrzucimy religię wzrostu PKB i to co już wytwarzamy podzielimy sprawiedliwie i racjonalnie, planeta ocaleje. W przeciwnym razie „Słońce zgaśnie”.

Źródło
Opublikowano: 2022-07-30 10:43:27

Zabrać bogatym

Piotr Ikonowicz:


Zabrać bogatym

Niektórzy powiadają, że nie ma co „zabierać bogatym” bo tego zabranego nie wystarczy na obdzielenie biednych. To ciekawe skoro 1% ma 99% światowego bogactwa. Czy jakoś tak. Ale nawet gdyby nie obdzielać biednych tym co zabierzemy bogatym, to i tak trzeba zabrać. Bo oni używają bogactwa do tego, żeby nami rządzić. Jeżeli więc chcemy żeby była jakaś demokracja, musimy zabrać bogatym.


Źródło
Opublikowano: 2022-07-29 13:19:22

Wszystko co nas otacza to wynik czyjejś pracy. Sam kapitał jest jałowy, sam z si

Piotr Ikonowicz:


Wszystko co nas otacza to wynik czyjejś pracy. Sam kapitał jest jałowy, sam z siebie niczego nie wytwarza. A jednak zyski z pracy przejmują w znakomitej większości posiadacze kapitału. Wytwórcom, bezpośrednim wykonawcom pracy rodzącej zyski rzuca się ochłapy. Nazywają to wynagrodzeniem. Sprawiedliwy podział dochodu będzie polegał na tym, że pracownicy będą mieli udział w wytwarzanych przez siebie zyskach.


Źródło
Opublikowano: 2022-07-29 08:13:34

Byliśmy dziś na demonstracji zorganizowanej przez Ogólnopolskie Porozumienie Zwi

Razem Pomorze:


Byliśmy dziś na demonstracji zorganizowanej przez Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych pod Pomorskim Urzędem Wojewódzkim w Gdańsku. Pracownicy różnych zawodów z sektora publicznego protestowali przeciwko niskim płacom i głodowym podwyżkom, domagali się godnych warunków pracy.

Głos zabrała Anna Górska z Zarządu Krajowego Razem. Mówiła o szkodliwości idei taniego państwa, wrogości rządu wobec związków zawodowych i postulowała o solidarność z protestującymi.

Dziękujemy wszystkim obecnym i życzymy realizacji postulatów. Razem zawsze z ludźmi pracy!Źródło: Razem Pomorze
Więcej w kategorii: Razem Pomorze
Opublikowano: 2022-07-28 20:15:01

Strach, że w zimie w mieszkania będą marznąć, obawa, że za moment rata kredytu w

Daria Gosek-Popiołek:


Strach, że w zimie w mieszkania będą marznąć, obawa, że za moment rata kredytu wzrośnie, lęk, że ceny żywności jeszcze bardziej pójdą w górę. O tym mówili nam dziś mieszkańcy i mieszkanki Tarnowa, Nowego Sącza i Brzeska. Ludzie martwią się o siebie i swoich bliskich. Widzą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości sobie nie radzi z tymi problemami. I pytają: a co wy byście zrobili?

Odpowiadamy: dodatek węglowy – to złe rozwiązanie. Należy zastąpić go dodatkiem energetycznym, przyznawanym niezależnie od tego, czym dana rodzina ogrzewa dom. I powinien trafić do tych, którzy tego potrzebują. Chcemy drugiej waloryzacji emerytury, by seniorzy nie musieli wybierąć, czy kupić lekarstwa, opłacić rachunki, czy kupić jedzenie. Pracownicy budżetówki muszą otrzymać podwyżki (w przeciwieństwie do posłów, którzy tej podwyżki nie potrzebują). A raty kredytów należy zamrozić na poziomie z grudnia 2019 roku – i opracować korzystny dla kredytobiorców mechanizm konwersji kredytów opartych na zmiennych stopach procentowych – na te oparte o stałe.

Dziękuję wszystkim posłom, posłankom, politykom Lewica i Razem: Włodzimierz Czarzasty, Tomasz Trela, Agnieszka Dziemianowicz-Bąk, Katarzyna Ueberhan, Katarzyna Kretkowska, Maciej Gdula, Jakub Bocheński i Jacek Jabłoński za udział w trasie Lewicy po Małopolsce!
Źródło: Daria Gosek-Popiołek
Więcej w kategorii: Daria Gosek-Popiołek

Opublikowano: 2022-07-28 20:01:34

Równość! #lewica #razem #polityka #sejm #lgbt #warszawa #pride #polskaSUBSKRYBUJ nas na YouTube!

DOŁĄCZ do Razem 👉 http://partiarazem.pl/dolacz/

Bądź na BIEŻĄCO 👉 http://partiarazem.pl/zamow-newsletter/

Śledź nas:
FB 👉 https://www.facebook.com/partiarazem
Instagram 👉 https://www.instagram.com/partiarazem/
Twitter 👉 https://twitter.com/partiarazem
TikTok 👉 https://www.tiktok.com/@partiarazem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj nas, bo możemy więcej!
Wpłać darowiznę na naszą działalność:

Nr konta: 41 1240 1037 1111 0010 6408 8296
Nazwa: LEWICA RAZEM

Uwaga: polskie prawo zezwala partiom politycznym przyjmować darowizny przychodzące wyłącznie z kont krajowych i wyłącznie od osób fizycznych. maksymalna łączna wysokość wpłat od jednej osoby w roku kalendarzowym nie może przekraczać 31500 zł.

#lewica #sejm #polityka #prawica #razem #partiarazem

Źródło
Opublikowano: 2022-07-28 12:45:12

Masafer Yatta – bardzo bliski koniec świata.

Razem:


Masafer Yatta – bardzo bliski koniec świata.

Do celu naszej podróży dotarliśmy po ponad godzinie jazdy po złych szutrowych drogach ledwie odcinających się od pustyni. Pomimo małej odległości od Hebronu niewielkie palestyńskie osady na wzgórzach wydają się być kompletnie odcięte od cywilizacji. Goszcząca nas rodzina mieszka w zalewanej zimą jaskini wykutej w skale. Żyją z hodowli bydła. Prąd czerpią z paneli słonecznych. Ogromny problem stanowi dostęp do wody. Dotarcie do lekarza w przypadku nagłej potrzeby graniczy z niemożliwością. Sieć komórkowa nie działa. Warunki życia są tutaj naprawdę ciężkie.

Doprowadzenie w to miejsce niezbędnej infrastruktury nie stanowiłoby większego problemu dla władz palestyńskich. Nie pozwala na to Izrael. Mieszkańcy niegościnnej pustyni znajdują się według Izraelczyków w “strefie ostrzału”. Skutkiem ustanowienia izraelskiego posterunku wojskowego jest bowiem utworzenie specjalnej strefy rozciągającej się w promieniu 360 stopni na odległość strzału. Sama odległość zależy od rodzaju przyjętej broni, jest więc w efekcie arbitralną decyzją wojska. W strefie ostrzału izraelskie wojsko decyduje o wszystkim. Bez zgody nie można wznieść żadnego budynku, przemieszczać się, doprowadzić wody.

Realia końca świata są więc w Masafer Yatta wykreowane całkowicie sztucznie przez władze Izraela, wyłącznie po to żeby Palestyńczyków wypędzić i zająć ich miejsce. W tej samej strefie ostrzału, w której Palestyńczykom nie wolno pociągnąć rury z wodą albo postawić najmniejszego budynku, jak grzyby po deszczu wyrastają nielegalne izraelskie osiedla. Podczas gdy Palestyńczykom dramatycznie brakuje wody, górujące nad nimi żydowskie osiedla pełne są zieleni. Kontrast jest uderzający.

W regionie Masafer Yatta mieszka kilka tysięcy Palestyńczyków, ale brutalne realia apartheidu i arbitralność wojskowej władzy to niestety codzienność milionów. Prawie dwadzieścia procent Zachodniego Brzegu stanowią upiorne “strefy ostrzału” rodem z najmroczniejszego since fiction. Na przeciętnego Palestyńczyka przypada siedemdziesiąt litrów wody, norma wyznaczona przez Światową Organizację Zdrowia to 120 litrów, izraelscy osadnicy mogą liczyć na ponad czterysta. Cel jest jeden. Wypędzić Palestyńczyków z ich domów i przejąć ich ziemię.

Po czterech dniach spędzonych na miejscu pewien jestem jednego – to się nigdy nie uda. Nawet na końcu świata, w odciętej od wszelkich współczesnych udogodnień osadzie, gdzie życie stało się naprawdę ciężkie, słyszymy jedno – zostajemy, to jest nasz dom.

Warto odnotować, że polska dyplomacja aktywnie upomina się o sprawiedliwość dla mieszkańców Masafer Yatta. To nasze ministerstwo zainicjowało oświadczenie rzeczników prasowych MSZ Francji, Belgii, Danii, Finlandii, Grecji, Hiszpanii, Irlandii, Luksemburga, Malty, Niemiec, Norwegii, Polski, Szwecji i Włoch przeciwko nielegalnemu osadnictwu i wysiedleniom w regionie. Miło jest być dumnym z własnego państwa.


Źródło
Opublikowano: 2022-07-28 09:30:21

Ciąg dalszy naszej wizyty w Palestynie. Tym razem zamiast „wielkiej polityki” tr

Razem:


Ciąg dalszy naszej wizyty w Palestynie. Tym razem zamiast „wielkiej polityki” trochę obserwacji z pierwszej ręki.

Hebron to prastare miasto zamieszkałe obecnie przez setki tysięcy Palestyńczyków oraz kilkuset nielegalnych, często fanatycznych osadników ochranianych przez parę tysięcy Izraelskich żołnierzy. W 1994 roku skrajnie prawicowy żydowski ekstremista Baruch Goldstein wszedł do hebrońskiego Meczetu Abrahama i zaczął strzelać do modlących się muzułmanów. Zabił 29 osób, ranił 129. Od tego czasu ze starówki w Hebronie zaczęło uciekać życie. Środki bezpieczeństwa uderzyły oczywiście w Palestyńczyków. W efekcie masakry z 1994 świątynia będąca ważnym miejscem dla trzech wielkich religii została podzielona między żydów i muzułmanów. Palestyńczycy dostali mniejszą część.

Rozrost nielegalnych osiedli, wszechobecność izraelskiego wojska oraz absurdalne restrykcje i zakazy uderzające w miejscową ludność składają się na palestyńską codzienność w Hebronie. Setki palestyńskich sklepów kazano zamknąć ze “względów bezpieczeństwa”. Stoją zamknięte do dzisiaj. To wszystko czyni życie w bezpośrednim sąsiedztwie nielegalnych osiedli nieznośnym. Tętniąca tysiące lat życiem starówka dziś pod lufami izraelskich karabinów wygląda na niemal wymarłą.

Na jednym ze zdjęć możecie zobaczyć dawną palestyńską szkołę przejętą przez Izrael i zamienioną w posterunek wojska oraz szkołę religijną. Budynek góruję nad palestyńską starówką. Z wysokości budek strażniczych nastoletni izraelscy żołnierze kontrolują okolice. Wbrew upiornym okolicznościom palestyńscy mieszkańcy starówki starają się w miarę normalnie żyć i pracować pod wycelowanymi w nich lufami karabinów.

W bezpośrednim sąsiedztwie starówki nielegalnie zamieszkuje zaledwie czterystu żydowskich osadników. W celu ich ochrony powstała ogromna infrastruktura wojskowa dewastująca żywą tkankę miasta. Trzy Izraelskie bataliony w sile 2100 ludzi są stale obecne w mieście. Nastoletne żołnierki i żołnierze z bronią nieustannie gotową strzału zyskują ogromną władzę nad codziennym życiem Palestyńczyków.

Skradziona palestyńska szkoła przemieniona w narzędzie wojskowej i religijnej dominacji doskonale pokazuje czego chcą fanatyczni żydowscy osadnicy oraz izraelska prawica. Chcą przepędzić Palestyńczyków z ich ziemi, a kolonialnej agresji Izraela, reżimowi apartheidu i po prostu zwyczajnemu złodziejstwu nadać charakter wojny religijnej.

Izraelscy osadnicy starają się zawsze budować nielegalne osiedla na wzniesieniach aby móc górować nad okolicą i palestyńskimi sąsiadami. Tak jest na okalających Hebron wzgórzach, tak samo jest w jego centrum. Posterunki wojskowe oraz domy osadników znajdują się ponad ulicami palestyńskiej części starówki. Jak zwykle chodzi o “względy bezpieczeństwa”. Jak zwykle chodzi o przemoc i upokorzenie Palestyńczyków. Na zdjęciu widać siatkę rozpostartą przez palestyńskich kupców ponad ulicą. Siatka chroni przed śmieciami i kamieniami rzucanymi z góry przez żydowskich fanatyków.

Deklarowane przez izraelskie władze “względy bezpieczeństwa” bardzo często oznaczają tak naprawdę niepotrzebne okrucieństwo i pogardę. Cel jest jeden. Wypędzić Palestyńczyków z ich ziem kawałek po kawałku, dom po domu. Uprzykrzyć im życie tak bardzo, żeby zdecydowali się ulec przemocy i bezprawiu i wyjechać. Palestyńczycy jednak nigdzie się nie wybierają. Przemoc zatrzymać może jedynie powstrzymanie izraelskiego bezprawia, szacunek dla praw człowieka i poszanowanie godności ludzkiej wszystkich mieszkańców tych ziem.
Źródło
Opublikowano: 2022-07-27 10:25:25

Imagine

Piotr Ikonowicz:


Imagine

Ci, którzy korzystają na niesprawiedliwym podziale dóbr i dochodów, używają tych samych środków do przekonania mas wyzutych z owoców ich pracy, że ten system jest jedynym możliwym i że nie można go zastąpić żadnym innym. Sama sugestia o zmianach systemowych wywołuje gromy oburzenia.

Propagandyści kapitalizmu przekonują, że jedyną alternatywą dla liberalnego kapitalizmu jest jakaś totalitarna dyktatura. Tymczasem to właśnie obecny system ewaluuje w kierunku dyktatury garstki bogaczy nad całą resztą.

Kiedy wreszcie większość wygra wybory, nie będzie biedy, bezdomności, umierania na uleczalne choroby. Bo przy obecnym poziomie technologii, wiedzy, wydajności, wszystkie plagi ludzkości wynikają z niesprawiedliwego podziału i to jest jedyna bariera.

Wątpiący wciąż powtarzają, że się nie da, bo „oni” są zbyt potężni. Nie doceniacie potęgi ludzkiego umysłu. Bo ta walka to nie walka na kapitały czy działa tylko na umysły.

Źródło
Opublikowano: 2022-07-26 08:55:00