W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Razem Wrocław:


W MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ UCHODŹCY POMYŚLMY O KLIMACIE

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.

W tak upalne dni jak ostatnie możemy sobie łatwiej wyobrazić co czują uchodźcy klimatyczni.
Jeśli nie będziemy działać, Polakom w przyszłości grozi uchodźstwo klimatyczne… Już teraz brakuje wody w niektórych częściach Polski. A będzie tylko gorzej!

Kurtyny wodne w miastach? Miły pomysł. Ale drodzy samorządowcy, rozważcie może taki radykalny pomysł. Nie betonujcie!!! Wyjdźcie na jeden z tych zabetonowanych placów i powiedzcie… jak długo jesteście w stanie tam wytrzymać? W tym tragicznym upale?

Czas na zupełnie nową filozofię w gospodarowaniu wodą! W Polsce marnujemy wodę na potęgę: masowo osuszamy bagna i torfowiska, odwadniamy tereny pod uprawy, regulujemy rzeki, budujemy niepotrzebne stopnie wodne i spiętrzenia.
Do tego dochodzą szkodliwe i często niepotrzebne inwestycje, jak wielkie kopalnie odkrywkowe. W efekcie, woda zamiast krążyć w krajobrazie, szybciej spływa do morza. Wciąż chcemy wyprowadzać rozwiązania rodem z lat 60-tych ubiegłego wieku: budowa tam i sztucznych zbiorników wodnych.

Tymczasem naukowcy, Unia Europejska i organizacje pozarządowe mówią jasno: to jest przestarzałe podejście! Prowadzi do m.in. pogłębienia problemu suszy na obszarach rolniczych i wysychania lasów, a co za tym idzie, do wzrostu zagrożenia pożarowego.
Zamieniamy rzeki w betonowe koryta, więc woda spływa z nich szybciej.
Negujemy fakty naukowe, ignorujemy ekspertów, a organizacje pozarządowe, traktujemy jako wrogów. A tymczasem trzeba współpracować: korzystać z raportów przyrodników i słuchać postulatów aktywistów od lat zaangażowanych w ten temat.
Podstawowym działaniem adaptacyjnym jest zatrzymywanie wody w krajobrazie, a osiągnąć to można tylko przez spowalnianie spływu i zatrzymanie wód gruntowych.

Woda jest w Polsce cenniejsza niż złoto.Źródło
Opublikowano: 2021-06-20 20:03:13

Czeka nas lato pełne miłości a miast może być jeszcze więcej! #lgbt #loveislove

Maja Staśko:

Czeka nas lato pełne miłości 🌈🌈🌈 a miast może być jeszcze więcej! #lgbt #loveislove #pridemonth #prideparade #marszrownosci #queerlgbt,loveislove,pridemonth,prideparade,marszrownosci,queer

Źródło
Opublikowano: 2021-06-20 11:50:23

Epatowanie chorym podejściem do życia

Aborcyjny Dream Team:Dostałyśmy od kilku osób linka do nagrania z Uniwersytetu z Bydgoszczy, na którym wykładowczyni daje popis transfobii, homofobii i stygmatyzacji aborcji, wyzywa studentki.Dosyć przykro się tego słucha 🤢

W każdym razie – bezczelne baby „od zabijania” wszystkich miast i wsi łączmy się ✊

Poniżej znajdziecie transkrypcje i link⬇

[Studentki witają się z wykładowczynią Bydgoskiego Uniwersytetu na kierunku farmacja]

Tak proszę państwa, ja wielokrotnie już mówiłam, i powtórzę jeszcze raz: proszę sobie, proszę więcej razy mnie nie epatować waszym chorym podejściem do życia i uważaniem, że zabijanie jest normą. Jedna pani mi się wyświetla jako lgbt, druga pani to jest typ pani Lempart. Mnie to nie interesuje, drogie panie. I proszę raz na zawsze sobie to zapamiętać. Nic nie umiecie! Tak naprawdę. Ale od zabijania specjalistki. Czy wy żadnej moralności już nie macie? Żadnej? Powiedziałam ostatnio: co to jest za matka, która zabija swoje dziecko? Co to jest za kobieta, która nie wie jaką ma płeć? Proszę więcej razy tego nie robić! Bezczelne baby.]

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=B2e4ED0dlXM&fbclid=IwAR3xhstgKNttQn7Prg5L_cJ2bv4cH6L8CbTQGTzPHIa5L1CRRoV7GENswgw


Źródło
Opublikowano: 2021-06-20 10:45:00

’Solidarność' o strajku w PLL LOT: To nie nasz spór. Do protestu przyłączają się pracownicy naukowi z UW

OZZ Inicjatywa Pracownicza:

Komisja Zakładowa OZZ Inicjatywa Pracownicza na Uniwersytecie Warszawskim i Inicjatywa Pracownicza Warszawa organizują jutro wiec poparcia dla strajkujących w LOT pod bramą Uniwersytet Warszawski:

„Naszym celem jest pokazanie solidarności między różnymi branżami. Problemy umów śmieciowych, ograniczania prawa do strajku czy zastraszanie protestujących pracowników są powszechne – mówi Jakub Grzegorczyk z IP.”

Akcję współorganizują także organizacje studenckie Studencki Komitet Antyfaszystowski Uniwersytet Zaangażowany i ZNP na Uniwersytecie Warszawskim.

’Solidarność' o strajku w PLL LOT: To nie nasz spór. Do protestu przyłączają się pracownicy naukowi z UW

Źródło
Opublikowano: 2021-06-20 00:36:57

„Gdy nie jesteśmy w ciąży, ale dzieję się nam krzywda, o przemocy słyszą nasi są

Aborcyjny Dream Team:„Gdy nie jesteśmy w ciąży, ale dzieję się nam krzywda, o przemocy słyszą nasi sąsiedzi, mamy siniaki lub ktoś wyżywa się nad nami emocjonalnie – taka przemoc jest ignorowana. Ciąża sprawia, że pojawia się zainteresowanie kobietami. To jest cały czas stawianie płodu w centrum. Kiedy jesteśmy w ciąży, przestajemy być traktowane jako wolne osoby, które mają swoje życie, emocje i wiedzą, co chcą robić. Dla organów ścigania stajemy się ciążą – należy ją kontrolować, sprawdzać, rozliczać. Ta sytuacja to bardzo pokazuje.

Były osoby, które prosiły Aborcyjny Dream Team o pomoc, ponieważ doświadczały w domu przemocy, a wy nawiązałyście współpracę z policją?

Nigdy nie prosiłyśmy o wsparcie policji w takich sytuacjach. Osoby, które się do nas zgłaszają i komunikują o przemocy w relacji, bardzo często nie nazywają tego problemu. Dopiero w trakcie rozmowy osoba zaczyna uświadamiać sobie w jak bardzo toksycznej relacji jest. “Nie mam pieniędzy, żeby zamówić tabletek, ponieważ mój partner kontroluje wydatki” – mówi to na głos i dopiero wtedy uświadamia sobie jak to brzmi.

Wychodzimy z założenia, że osoba sama wie, czy potrzebuje interwencji policji. Mówimy jej jakie ma możliwości. Przede wszystkim staramy się jej pomóc w przerwaniu ciąży. Dużo rzeczy robimy z czystej empatii i odruchu sercu, ale nie jesteśmy ekspertkami i nie mamy do tego kompetencji, by pomóc w temacie przemocy. Podajemy adres do Feminoteki, Centrum Praw Kobiet, numery telefonów zaufania. Bardzo często po prostu akcentujemy: wydaje mi się, że doświadczasz przemocy; słyszę, że jesteś w relacji, w której jesteś krzywdzona. To bardzo dużo daje, bo ta osoba może mieć potwierdzenie, że inni też to widzą, a ona niczego sobie nie wymyśla.
Prawda jest taka, że bardzo rzadko dochodzi do sytuacji, w której partner zmusza do aborcji. Zdecydowanie częściej partnerzy uniemożliwiają przerwanie ciąży. To jest kolejna stygmatyzacja. Dyskusja o tym, czy przyszły ojciec dziecka ma prawo być zaangażowany w proces decyzyjny.”

dzieki ofeminin za rozmowę <3 https://www.ofeminin.pl/swiat-kobiet/to-dla-nas-wazne/1-na-4-ciaze-konczy-sie-poronieniem-i-spuszczeniem-wody-w-toalecie/ltz7pe3

Źródło
Opublikowano: 2021-06-19 13:23:31

Dziś Marsz Równości w Warszawie! Kochane queery, nie będzie mnie na miejscu, ale

Maja Staśko:


Dziś Marsz Równości w Warszawie! Kochane queery, nie będzie mnie na miejscu, ale jestem z Wami codziennie i wspieram z całych sił! Jestem dla Was i nie przestanę, bo nigdy nie będziecie szły same 🌈🌈🌈

Te dwa lata od ostatniego Marszu Równości były potwornie ciężkie. Nagonka na osoby LGBT przez prawicowych polityków i publicystów, asekuranckie kręcenie liberalnych polityków (typu: „wspieram LGBT, ale adopcję dzieci przez pary jednopłciowe nie” 🤦🏼‍♀️) i wreszcie – chyba najbardziej rozczarowujący hejt na osoby transpłciowe wśród niektórych ,,feministek” (w cudzysłowie, bo feminizm bez kobiet transpłciowych nie istnieje i kropka), które uznały, że w czasach drapieżnego kapitalizmu i katastrofy klimatycznej, gdy ludzie tracą prace i poczucie bezpieczeństwa – największym ich problemem jest czyjaś tożsamość płciowa.

Rok pandemii był także potwornie ciężki dla osób LGBTQ – nastolatki i dzieci zamknięte ze swoimi rodzicami, wystawione na ich ataki i krytykę, a czasem wyrzucane z domu, w kryzysie bezdomności. Osoby queerowe, które ze względu na swoją orientację psychoseksualną czy tożsamość płciową traciły pracę. Ten rok był ciężki dla nas wszystkich, ale dla grup dyskryminowanych – jak zwykle – najbardziej.

Ale przez te dwa lata rozwinęły się cudowne oddolne kolektywy, w których każda osoba queerowa znajdzie wsparcie, jak najcudowniejsza @grupanieustajacejpomocy , @queerowainicjatywapomocowa czy @niebinarne_cieplo . @stopbzdurom zrobiło rewolucję i pokazało każdej osobie queerowej, że jest ważna i zasługuje na wszystko, co najlepsze. Powstało mnóstwo zakończonych sukcesem zbiórek na tranzycje czy leczenie psychoterapeutyczne dla osób queerowych. Transpłciowe osoby wspaniale działają i są nareszcie widoczne, jak @majaheban , @tawszan , @wdynarski czy @ningrysica .

Dziś jest dzień queerów – ale tak naprawdę dla wielu z nas każdy dzień jest dniem queerowym. Większość moich znajomych jest częścią społeczności LGBTQ – i ja sama nią jestem. Nie wyobrażam sobie Polski bez tęczowej, oddolnej troski. Wiem, że gdy jest mi trudniej, zawsze mogę liczyć na wsparcie osób queerowych. A gdy tylko Wam jest trudniej – jestem i wspieram.

Polska będzie queerowa albo nie będzie jej wcale!


Źródło
Opublikowano: 2021-06-19 13:13:03

Jakiej ustawy o ekonomii społecznej potrzebujemy? Cezary Miżejewski: Partner, nie klient

Piotr Ikonowicz:

Jakiej ustawy o ekonomii społecznej potrzebujemy? Cezary Miżejewski: Partner, nie klient

Źródło
Opublikowano: 2021-06-18 11:37:08

Maja Staśko: Jak sobie wyobrażam, że za dwa lata będę wciąż to robić, pojawia się ciężar w klatce piersiowej

Maja Staśko:


Bardzo bliska mi rozmowa z Klaudia Kolasa. Dziękuję za wysłuchanie i empatię <3 "Kiedy moje nazwisko zaczyna trendować, pojawiają się nagłówki typu: "Kim jest Maja Staśko, która robi afery absolutnie ze wszystkimi?". Bawi mnie to. Nie zajmuję się robieniem afer nawet w 10 procentach swojej działalności. Wrzucam tweeta, ktoś się oburzy na tego tweeta, ja mu odpiszę i mamy wielką awanturę. Nie zajmuje mnie to jakoś szczególnie. Nie można powiedzieć, że jestem znana z tego, że jestem znana, ani że mam bogatych rodziców. Ale mimo że zajmuję się zupełnie innymi rzeczami, napisałam dwie książki, trzy spektakle itd., te przepychanki z celebrytami pojawiają się na pierwszym miejscu. Łatwo wejść do mainstreamu i stać się rozpoznawalnym, ale trudno przekuć tę rozpoznawalność na realne działanie na rzecz osób. To, że jestem co jakiś czas widoczna, sprawia, że za każdym razem dostaję więcej wiadomości, więcej próśb o pomoc. Wtedy myślę sobie: okej, wystawiłam się na hejt i nie było przyjemnie, ale było warto. Tylko to, że dzięki temu dużo osób otrzymało wsparcie, nie jest widoczne". "Codzienne konfrontowanie się z taką liczbą traum, tragedii i różnych emocji, bardzo na mnie wpływa. Tak samo jak hejt, który czytam. Mogę się z niego śmiać, mogę udostępniać i pokazywać, że ja przejmuję kontrolę, ale to jest przemoc. Ona może wywołać efekty długoterminowe, nawet po kilku latach. Teraz wytrzymuję, ale nie wiem, jakie konsekwencje będzie to miało dla mnie za chwilę. Żadna osoba nie powinna być wystawiona na taki ogrom krzywd. To powinno być systemowo rozłożone na kilkadziesiąt osób, nie jedną, która wyręcza państwo. Widziałam wiele osób, które pomagały razem ze mną i się wspierałyśmy, rozmawiałyśmy o tym. A później odpadały: jedna po drugiej". https://kobieta.gazeta.pl/kobieta/7,107881,27216747,maja-stasko-jak-sobie-wyobrazam-ze-za-dwa-lata-bede-wciaz.html?fbclid=IwAR2QYvoYGjbge9QQEtYlHIZOwWxxeHwMsMJpahsLJYrUxtgamjv_Uu-fX2Y

Maja Staśko: Jak sobie wyobrażam, że za dwa lata będę wciąż to robić, pojawia się ciężar w klatce piersiowej

Źródło
Opublikowano: 2021-06-18 11:32:14

Strajk w LOT – podsumowanie działań OZZ IP

OZZ Inicjatywa Pracownicza:


Komisja Krajowa OZZ IP podsumowuje strajk w PLL LOT i działania, jakie nasz związek podjął aby poprzeć protest Związku Zawodowego Personelu Pokładowego oraz Związku Zawodowego Pilotów Komunikacyjnych:

„Ogólnopolski Związek Zawodowy Inicjatywa Pracownicza od samego początku wspierał walkę pracowników i pracownic zrzeszonych w ZZPPiL i ZZPK. Nasze przedstawicielki i przedstawiciele byli obecni na pikietach załogi, zgromadzeniach strajkowych oraz solidarnościowych demonstracjach. Na lotniskach w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu zorganizowaliśmy akcje ulotkowo-informacyjne skierowane do pasażerów oraz do pracowników innych linii lotniczych. Komisje Inicjatywy Pracowniczej aktywnie używały swoich kanałów komunikacyjnych do rozpowszechniania informacji o strajku, a Komisja Zakładowa przy Uniwersytecie Warszawskim zorganizowała wiec poparcia pracowników i pracownic nauki.”

Z perspektywy Inicjatywy Pracowniczej, strajk w LOT miał kluczowe znaczenie także dla innych branż i zakładów pracy: „To co wydarzyło się w PLL LOT pokazuje jednak że zjednoczeni pracownicy mają olbrzymią siłę. Siłę, której żadna władza, żaden zarząd, żaden sąd im nie odbierze – mogą zatrzymać pracę i zażądać godnego życia dla wszystkich ludzi pracy, nie tylko dyrektorów.”. Tak jak ujęła to Monika Żelazik – przewodnicząca Związku Zawodowego Personelu Pokładowego i Lotniczego, zwolniona z pracy w czerwcu br. i przywrócona do niej w listopadzie na mocy porozumienia kończącego strajk: „To nie jest już strajk tylko pracowników PLL LOT, to jest strajk wszystkich pracowników w Polsce”

KK przypomina także, że sytuacja w Polskich Liniach Lotniczych uwidoczniła po raz kolejny, że podstawowe prawa pracownicze są w Polsce często fikcją: „W ciągu ostatnich lat kolejne zmiany prawa radykalnie ograniczyły funkcjonowanie związków zawodowych, pluralizm związkowy, uzyskanie reprezentatywności na poziomie zakładów pracy i prawo do strajku. W naszym związku boleśnie odczuła to chociażby Komisja przy fabryce Chung Hong, gdzie pracodawca zastosował lokaut strajkujących pracowników; pracownice sklepu bezcłowego Aelia oraz pracownicy fabryki Volkswagen, których zwolniono za założenie związku zawodowego. Ta sama sytuacja powtórzyła się we wrocławskim Teatrze Polskim i warszawskiej restauracji Krowarzywa.” W tej perspektywie, porozumienie zawarte 1 listopada jest zwycięstwem wszystkich związków zawodowych i wszystkich pracowników i pracownic – niezależnie od miejsca pracy, czy branży w której są oni i one zatrudnieni.

Strajk w LOT – podsumowanie działań OZZ IP

Źródło
Opublikowano: 2021-06-17 09:37:13

Przynajmniej wtedy kiedy ludzkość jest zagrożona zasada maksymalizacji zysków po

Piotr Ikonowicz:

Przynajmniej wtedy kiedy ludzkość jest zagrożona zasada maksymalizacji zysków powinna być zawieszona. Producenci szczepionek muszą dostarczyć szczepionki po kosztach produkcji do krajów biednych. gdzie akcja szczepień nawet się nie zaczęła albo jest w powijakach. W przeciwnym razie z powodu ich chciwości dopadnie nas jakaś kolejna mutacja wirusa wyhodowana w krajach gdzie brakuje lekarzy i lekarstw. Nie może być zgody na to, by miliony ludzi umierały po to by garstka mogła się wzbogacić.

Źródło
Opublikowano: 2021-06-17 08:57:50

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! Pytacie nas zaniepokojone/jeni o sytuację w Agorze. Poniżej nasze stanowisko, które pr

Adriana Rozwadowska:


Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy! Pytacie nas zaniepokojone/jeni o sytuację w Agorze. Poniżej nasze stanowisko, które przesłaliśmy do Zarządu Agory i kierownictw redakcji „Gazety Wyborczej” i Gazety.pl.

Zapraszamy Zarząd Agory, naczelnych „Gazety Wyborczej” i Gazety.pl do Agorowego „Okrągłego Stołu”

W ostatnich dniach sytuacja w Agorze związana z planami połączenia „Wyborczej” z Gazetą.pl jest niezwykle dynamiczna. Obecny kryzys powoduje, że pracownicy i pracownice obu tytułów niepokoją się o swoją przyszłość. Rozmawialiśmy z naczelnymi „Gazety Wyborczej” i Zarządem Agory. Każda ze stron ma swoje racje, ale żadna nie wątpi, że fuzja jest konieczna.

My także popieramy takie stanowisko, pamiętamy jednak, że jesteśmy przede wszystkim związkiem zawodowym, stąd naszym głównym celem jest wspieranie i obrona interesów pracowników i pracownic. Uważamy, że zbyt prędko wprowadzane, chaotyczne, nieprzemyślane i niekonsultowane z pracownikami i pracownicami zmiany mogą temu interesowi zagrozić.

Dlatego przychylamy się do propozycji złożonej Zarządowi Agory przez naczelnych „Gazety Wyborczej”: resetu, czyli wycofania się z dotychczasowych pozycji i rozpoczęcia rozmów od nowa, na spokojnie, wychodząc od punktów, które nas łączą, a nie dzielą. A takim punktem jest z pewnością potrzeba stworzenia większej synergii między Gazetą.pl, Wyborczą.pl i „Gazetą Wyborczą”. Proponujemy zatem Agorowy „Okrągły Stół”.

Ponieważ fuzja dotknie wszystkich zatrudnionych, nie tylko zgłaszamy gotowość, ale uważamy za konieczne, byśmy zostali do tego stołu zaproszeni. Proponujemy utworzenie zespołu roboczego, w skład którego wejdą przedstawiciele „Gazety Wyborczej” i Gazety.pl, Zarządu Agory oraz przedstawiciele pracowników i pracownic.

Gwałtowność, z jaką zmiany są obecnie przeprowadzane, utrudnia wypracowanie korzystnej dla wszystkich stron i sprawnie działającej formuły. Z naszej perspektywy najważniejsze jest, by proces zmian i sposób ich wprowadzania nie zaszkodził ani sytuacji dziennikarzy i dziennikarek, ani ich – o co mamy obawy – dziennikarskiej niezależności. Fuzja powinna być przeprowadzana tak, aby zachować jak najlepsze warunki pracy i jak największą dziennikarską niezależność, przy jednoczesnym zmniejszeniu konieczności zwolnień do minimum lub zera.

Dlatego – nie opowiadając się po żadnej ze stron – apelujemy: siądźmy (tak jak kiedyś) do stołu do rozmów, i włączmy do nich stronę społeczną. To ona pracuje na wyniki finansowe naszej spółki.

Komisja Międzyzakładowa NSZZ „Solidarność” w Agora S.A. i Inforadio sp. z o.o.

Adriana Rozwadowska, Angelika Swoboda, Ilona Kutowska, Paulina Reiter, Paweł Gawlik, Zbigniew Bajor, Łukasz Cynalewski, Jarosław Kopeć, Maciej Sandecki

Źródło
Opublikowano: 2021-06-15 20:41:14

Jak stracić dom

Piotr Ikonowicz:


Jak stracić dom

Zaczyna się od niewinnego kredytu konsumpcyjnego. Kupujemy nowy odkurzacz, remontujemy mieszkanie. Ale w pracy zaczyna się psuć. Szef opóźnia wypłaty. Wreszcie proponuje przejście na pół etatu albo zwolnienie. Godzicie się, bo w waszej miejscowości mało jest ofert pracy. Zaczynacie się potykać ze spłatą rat. Windykatorzy wydzwaniają, cisną, uprzykrzają życie. Więc bierzecie kolejną chwilówkę, żeby przestali wreszcie dzwonić. Jednak warunki pożyczki okazują się jeszcze gorsze. A windykacja uruchamia się już po jednej opóźnionej racie. Bierzecie jakieś fuchy, staracie się mniej wydawać, ale dług żyje już własnym życiem. Jest jak kula śniegowa. Kolejne pożyczki tylko pogarszają sytuację. Trzeba coś zrobić. Ale w bankach już byliście. Nie mając stałej umowy o pracę na pełny etat nie ma co marzyć o kredycie na cywilizowanych warunkach. Wreszcie pani Ania natrafia w Internecie na pana Antoniego. „Dobrego człowieka”, który ją rozumie i wie jak się poruszać w zawiłym świecie finansów. Załatwi kredyt w banku. Konsolidacyjny. Wreszcie będzie tylko jedna rata i to taka, którą pani Ania da radę regularnie płacić. „W końcu od tego są banki”, mówi pan Antoni, a pani Ania nie wie jak mu dziękować. Ale takiego kredytu nie załatwia się od ręki. To trochę potrwa, a na razie będzie pożyczka, która pozwoli na „ogarnięcie” sytuacji. Oczywiście będzie potrzebna jakaś gwarancja, najlepiej nieruchomość. I pani Ania idzie z panem Antonim do notariusza. Nie idzie, a właściwie jedzie, bo pożyczkodawca ma „swojego” zaufanego notariusza. Zaufany notariusz jest bardzo uprzejmy i załatwia wszystko w rekordowym tempie.
Nieszczęsna dłużniczka jest wreszcie spokojna. Trzyma w garści wprawdzie zaledwie połowę sumy wpisanej w akcie notarialnym, ale to i tak dużo pieniędzy, a swemu wybawicielowi ufa, że resztę dostanie później. Dopiero w domu mąż doczytał się z aktu, że sprzedała mieszkanie za 20% jego wartości. Kobieta próbuje wyjaśnić mężowi, że zaraz dostanie obiecany kredyt w banku i spłaci pana Antoniego, że nie stracą domu. Oszust jednak nie odbiera od niej telefonu. Sprzedał dom komuś innemu i ten ktoś ich teraz wyrzuca.

Piotr Ikonowicz

Źródło
Opublikowano: 2021-06-14 09:19:49

Polska jest krajem o największych nierównościach w Unii Europejskiej (wg badań

Piotr Ikonowicz:

Polska jest krajem o największych nierównościach w Unii Europejskiej (wg badań zespołu Piketty’ego 10% najlepiej uposażonych przejmuje 40% POKB) i na straży tych nierówności stoją dziennikarze, analitycy, ale też olbrzymie rzesze pożytecznych głuptasów, które wbrew własnym najlepiej pojętym interesom, bronią mechanizmu w którym bogaci, czyli nie oni, się bogacą, a biedni, czyli często właśnie oni, biednieją.


Źródło
Opublikowano: 2021-06-13 10:29:51

Polska jest krajem o największych nierównościach w Unii Europejskiej (wg badań z

Piotr Ikonowicz:

Polska jest krajem o największych nierównościach w Unii Europejskiej (wg badań zespołu Piketty’ego 10% najlepiej uposażonych przejmuje 40% POKB) i na straży tych nierówności stoją dziennikarze, analitycy, ale też olbrzymie rzesze pożytecznych głuptasów, które wbrew własnym najlepiej pojętym interesom, bronią mechanizmu w którym bogaci, czyli nie oni, się bogacą, a biedni, czyli często właśnie oni, biednieją.

Źródło
Opublikowano: 2021-06-13 10:20:21

Są politycy, których poparcie rośnie w miarę jak koncentrują się na byciu miłym

Piotr Ikonowicz:

Są politycy, których poparcie rośnie w miarę jak koncentrują się na byciu miłym i wystrzegają się wygłaszania jakichkolwiek wyraźnych poglądów w kluczowych sprawach. Ludzie popierają ich z tysięcy różnych, często sprzecznych ze sobą poglądów. Głosowanie na takich ludzi to jak wciśnięcie pedału gazu po zamknięciu oczu. Zgadnijcie, kogo mam na myśli?

Źródło
Opublikowano: 2021-06-13 10:13:06

Piotr Ikonowicz jak zwykle na posterunku…. jako jedyny z byłych kandydatów n

Piotr Ikonowicz:Piotr Ikonowicz jak zwykle na posterunku….
jako jedyny z byłych kandydatów na Prezydenta Warszawy…jako jedyny z polityków wspiera literalnie protestujących…nie są gołosłowne Jego hasła :.”obojętnie jaki będzie wynik wyborów i tak będę pomagał”….
dziś ostro wsparł Ludzi Pracy.
udostępniajcie ! ! !
Materiał TV RSS realizacja: Tomasz Laskowski.
Nic nie wycinamy , pokazujemy to co ważne ! ! !
✈️✈️✈️


Źródło
Opublikowano: 2021-06-12 13:30:37

Sądy, silne wobec słabych, słabe wobec silnych

Piotr Ikonowicz:


Sądy, silne wobec słabych, słabe wobec silnych

Zwróciła się do nas o pomoc matka młodego człowieka niepełnosprawnego intelektualnie. Za kradzież czterech dezodorantów wartości łącznej 60 zł. został on skazany na 2 lata więzienia. I mimo, że siedzi już rok i nienagannie się sprawuje nie mowy o warunkowym, przedterminowym zwolnieniu, bo Zbigniew Ziobro, człowiek o bardzo specyficznym charakterze robi wszystko, aby instytucji warunkowego przedterminowego zwolnienia nie stosowano. Przypomnę, że niedawno Sąd Najwyższy uchyli ł wyrok skazujący na 1.5 roku więzienia Marka Mossakowskiego (prześladowcy Joli Brzeskiej) a Leszek Czarnecki właściciel Getin Banku wciąż nie może trafić za kratki. Pewnie nie można znaleźć dla nich miejsca, bo wszystkie cele są już zajęte przez złodziei dezodorantów i batoników.

Źródło
Opublikowano: 2021-06-12 09:52:02

Tak! To my – wulgarne aborcjonistki

Aborcyjny Dream Team:


Tak! To my – wulgarne aborcjonistki 🖤
Tak! Uważamy, że zdobędziemy serca (nie tylko Polaków 😛)

Zdobędziemy?

A rzeczony ykhm spot to nasz TikTok dostępny tutaj ⬇️
https://instagram.com/stories/aborcyjnydream/2592821309236789212?utm_source=ig_story_item_share&utm_medium=copy_link

[opis: zrzut ekranu z tytułem: z pozdrowieniami dla ordo siuris. Treść: Wulgarne aborcjonistki nagrały spot. Środowiska radykalnej lewicy, ze szczególnym uwzględnieniem środowisk proaborcyjnych przyzwyczaiły nas do wulgarnych form swojej ekspresji. Podczas tzw. „Strajku Kobiet” lewaccy bojówkarze atakowali świątynie, kapłanów i wiernych. Dziś „Strajk Kobiet” jest cieniem samego siebie, ale grupy takie jak tzw. „Aborcyjny Dream Team” nadal uważają, że wulgarnością zdobędą serca Polaków.]


Źródło
Opublikowano: 2021-06-10 18:28:03