O demokracji w Ameryce i europejskim 500+

Obywatel:

W nowym tekście na naszej stronie Mateusz Piotrowski przygląda się sytuacji w USA, ale także pisze, co powinno z tego wynikać dla Europy: „Chciałbym, żeby chrześcijanie dwa razy zastanowili się, zanim prześlą dalej kolejny film promujący kolejną teorię spiskową; bo za wiarę w takie teorie spiskowe – a nie za wiarę w Jezusa – zginęło na Kapitolu kilkoro ludzi. I ci ludzie, którzy niepotrzebnie zginęli, byli dla kogoś siostrą, mężem albo córką, a teraz naprawdę nie żyją. Chciałbym też napisać tym znajomym lewicowcom, którzy cieszą się, że Twitter zablokował bezterminowo konto Prezydenta Trumpa i tym lewicowym znajomym, którzy krytykują Facebooka co najwyżej za to, że bierze się za cenzurę za… More

obywatel, profile picture

O demokracji w Ameryce i europejskim 500+

Źródło
Opublikowano: 2021-01-19 20:44:31

Uwaga, drastyczne. Film żywej szopki w Kałkowie (świętokrzyskie). Autorka film

Robert Maślak


Uwaga, drastyczne. Film żywej szopki w Kałkowie (świętokrzyskie). Autorka filmu pisze (FB Spotted Starachowice): Dogoniliśmy dzikie psy na chwilę, ale później znów wróciły. Były to dzikie głodne psy które chciały ja poprostu zjeść, sami się baliśmy, bo byliśmy z małym dzieckiem. Ksiądz do którego poszliśmy z filmem stwierdził ” proszę się nie przejmować owce mają grubą skórę, nic im nie będzie ”
Moje zdanie: uważam, że żywe szopki to w ogóle zły pomysł, transport zwierząt, trzymanie ich w nowym miejscu, narażanie na ciągły kontakt z ludźmi – rozrywka w złym stylu. W tej konkretnej sytuacji ksiądz powinien odpowiedzieć karnie za znęcanie się nad zwierzętami – poprzez brak zabezpieczenia… More


Źródło
Opublikowano: 2021-01-12 18:38:21

Dziś święta Bożego Narodzenia obchodzą chrześcijanie należący do kościołów pra

Razem Wrocław:

Dziś święta Bożego Narodzenia obchodzą chrześcijanie należący do kościołów prawosławnych i grekokatolickich, których członkowie licznie mieszkają we Wrocławiu.

Z tej okazji życzymy Wam, wrocławscy prawosławni i grekokatolicy, wszelkiej pomyślności oraz aby nasze miasto zawsze było dla Was przyjaznym domem.

Pamiętajcie, że zawsze możecie liczyć na naszą gotowość do reprezentacji i obrony Waszych praw, jeżeli odczujecie jakiekolwiek przejawy wykluczania Was z udziału w życiu społeczności z powodu wyznawanej przez Was religii.

Razem Wrocław, profile pictureImage may contain: text and outdoor

Źródło
Opublikowano: 2021-01-06 23:10:33

Spór w PO o aborcję, kościół i LGBT. „Partia nie powinna się poddawać skrajnej lewicy” – wPunkt

WPunkt:

Jeszcze w styczniu opinia publiczna miała poznać nową deklarację programową Platformy Obywatelskiej. Poprzedni taki dokument został przyjęty prawie 20 lat temu, rok po powstaniu partii. Przyjęcie nowej deklaracji opóźnia się jednak i prawdopodobnie poznamy ją dopiero późną wiosną.

WPunkt, profile picture

Spór w PO o aborcję, kościół i LGBT. „Partia nie powinna się poddawać skrajnej lewicy” – wPunkt

Źródło
Opublikowano: 2021-01-06 21:03:28

Rydzyk prosi o pieniądze. Argumentuje to zbawieniem podczas Sądu Ostatecznego – wPunkt

WPunkt:

Namawiając do wpłat, redemptorysta podkreśla, że młodzi powinni uczyć się od starszych pokoleń oraz rolę. którą Radio Maryja pełni w kształtowaniu młodzieży dla “Pana Boga, rodziny, Ojczyzny, ludzi”.

WPunkt, profile picture

Rydzyk prosi o pieniądze. Argumentuje to zbawieniem podczas Sądu Ostatecznego – wPunkt

Źródło
Opublikowano: 2021-01-05 12:42:50

Sprawa Świętokrzyski Park Narodowy bardzo leży mi na sercu. Dzisiaj przedstawici

Urszula Kuczyńska


Sprawa Świętokrzyski Park Narodowy bardzo leży mi na sercu. Dzisiaj przedstawiciele Stowarzyszenie MOST, złożyli w Najwyższa Izba Kontroli (NIK) doniesienie w tej sprawie.

Jak Wam już wspominałam, wiceminister Michał Woś robi, co może, aby pomniejszyć teren parku o kluczowy punkt na samym szczycie Łyśćca, zwanego też Świętym Krzyżem i przekazać ten punkt zakonowi oblatów, którzy rezydują tam w pobenedyktyńskim klasztorze. Zakonnicy wymyślili sobie bowiem doskonały sposób na zarobek – chcą uczynić z jednego z najcenniejszych w Polsce terenów przyrodniczych i historycznych kolejne miejsce turystyki religijnej, konkurujące z Jasną Górą. Chcą do serca Gór Świętokrzyskich, w pobliże ścisłego rezerwatu, do jednego z najstarszych obszarów chronionych w Polsce – zapraszać rocznie 200 000 turystów. 200 000!!!

Ostatnio, wiceminister Woś wpadł na genialny pomysł, jak obejść prawo i wymyślił, że park … powiększy. To znaczy odda oblatom ten kluczowy teren na szczycie Świętego Krzyża, ale namówił Lasy Państwowe do tego, by do parku włączyć 60ha przeciętnie cennych przyrodniczo terenów … w sąsiadującej gminie. Ten teren nawet nie przylega do granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Lasy Państwowe już wyraziły chęć jego oddania do ŚPN a więc wyłączenia go z normalnej gospodarki leśnej.

Jakie są powody, dla których Lasy Państwowe tak ochoczo zgadzają się na wyłączenie tego terenu, za to nie mają najmniejszego zamiaru zaprzestać wycinek w bezcennej Puszczy Karpackiej?

Czysto polityczne.

Rządząca prawica chce podsypać grosza kościołowi katolickiemu – drugiemu po skarbie państwa, największemu posiadaczowi ziemskiemu w Polsce.

To jest oburzające na wielu poziomach. Również na tym, że na szczycie Łyśca – oprócz pobenedyktyńskiego klasztoru – znajdują się zabezpieczone, materialne dowody na to, że Święty Krzyż był górą świętą dla Słowian, na długo zanim do Polski zawitało chrześcijaństwo. Czczono tam Ładę, bogów Lelum i Polelum, Światowida.

Wraz z oddaniem szczytu Łyśca oblatom, zniknie nie tylko dzika przyroda – przyspieszy też znikanie pamięci o tym, że kościół katolicki w Polsce nie ma monopolu na prawdę, moralność i przyzwoitość; że nie był pierwszą ani też nigdy nie był i nie będzie jedyną formą wiary i wyznawania w tym kraju religii – również chrześcijańskiej.


Źródło
Opublikowano: 2021-01-04 15:30:40

No siema, jak tam, apostazja zrobiona? Bo ta dziewczyna nie mogła jej zrobić

Czerwonobiali:


No siema, jak tam, apostazja zrobiona? Bo ta dziewczyna nie mogła jej zrobić w Warszawie, gdyż ksiądz postanowił wezwać wulgarną i agresywną policję. Sprawa była już omawiana w Halo Radio, poszła skarga do RPO i do kurii, ale nie zaszkodzi, żeby to nagłośnić. To nie jest pierwszy tego typu przypadek.

Link do relacji na Instagramie (są też aktualizacje): https://www.instagram.com/stories/polypodiumvulgar.e/2477815359006920444/

Czerwonobiali, profile pictureNo photo description available.Image may contain: text

Źródło
Opublikowano: 2021-01-03 16:52:33

Kard. Dziwisz: „TRWAM i Radio Maryja przyczyniają się do tego, by Kościół był szanowany” – wPunkt

WPunkt:

“[TRWAM i Radio Maryja] przyczyniają się do utrwalenia tożsamości narodowej, chrześcijańskiej, przyczyniają się również, aby Kościół miał swoje miejsce i był szanowany” – mówił hierarcha.

WPunkt, profile picture

Kard. Dziwisz: „TRWAM i Radio Maryja przyczyniają się do tego, by Kościół był szanowany” – wPunkt

Źródło
Opublikowano: 2020-12-27 13:05:06

„Zaprzysiężenie miało miejsce dosłownie kilka dni po aferze w szeregach Zakonu

Robert Maślak

„Zaprzysiężenie miało miejsce dosłownie kilka dni po aferze w szeregach Zakonu Rycerzy Jana Pawła II. Jeden z członków tytułujący się mianem Wielkiego Rycerza przyznał się do pedofilii. 46-letni Przemysław C. z Lubonia pod Poznaniem wykorzystał seksualnie nieletnią dziewczynkę.
Już w 2009 roku skazano go na 10 miesięcy pozbawienia wolności (w zawieszeniu na 3 lata), ale to nie przeszkodziło mu to w pracy z młodzieżą. Policja znalazła w jego mieszkaniu płyty z „Arką Noego” i materiały pedofilskie oraz zoofilskie.”. Więcej: https://natemat.pl/332055,zakon-rycerzy-sw-jana-pawla-ii-na-podkarpaciu-czym-sie-zajmuje#

Robert Maślak, profile pictureImage may contain: 2 people, people standing, text that says 'Rycerze Jana Pawła około tyg temu Knights of John Paul I 13 grudnia 2020 roku w Nowej Dębie powstała nowa Chorągiew Zakonu Rycerzy ŚW. Jana Pawła II. Mimo pandemii ograniczeń, mimo potwornej nagonki na naszego Patrona ŚW. Jana Pawła Pomimo neobolszewickiej nagonki na Kościół walki Kościołem istnieją ludzie, którzy widzą w Kościele sens, a nauczaniu ŚW. Jana Pawła światło rozwoju. Tak działa umacniający nas Duch Święty. Takie łaski wyprasza dla nas nasz Patron. Pamiętajmy w modlitwie naszych nowych Braciach. Módi... Zobacz więcej'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-27 11:55:49

Tak, Stanisław Dziwisz chronił pedofilów. Nie, nie oznacza to, że nie ukrywał

Justyna Samolińska:

Tak, Stanisław Dziwisz chronił pedofilów. Nie, nie oznacza to, że nie ukrywał ich Karol Wojtyła. Zrzucenie Dziwisza z pomnika to ważny gest, nie może jednak oznaczać ocalenia pomników jego szefa.

Nie, Isakiewicz-Zalewski ani Tomasz Terlikowski nie są wiarygodnymi, uczciwymi ekspertami od pedofilii w KK. Tacy eksperci (A nawet ekspertki!) to osoby, które rozumieją, że rozliczenie pedofilii to część większej sprawy, jaką jest świeckość państwa. Gdyby Kościół nie był instytucją stojącą ponad prawem, nie mógłby latami krzywdzić dzieci. Nieustająco polecam Agata Diduszko-Zyglewska – to z nią, a nie z katolickimi radykałami, powinny rozmawiać media.

Dziękuję za uwagę, nie pozdrawiam Don Stanislao.

Źródło
Opublikowano: 2020-12-25 00:12:37

W Polsce przedsiębiorcy są ofiarami leniwych i pazernych pracowników, Kościół

Łukasz Kowalczuk:


W Polsce przedsiębiorcy są ofiarami leniwych i pazernych pracowników, Kościół jest ofiarą ataków, rządzący państwem i miastami są ofiarami PRL, naród jest ofiarą zaborców itd. itp. Nawet na Lewicy pełno jest ofiar poszkodowanych przez małe zarobki w Sejmie, złą ordynację, nie fajnych koalicjantów.

Jedynie kobiety nie są ofiarami, po prostu wyszły na ulicę jesienią bo się wkurzyły. Jak lament się podniósł, że atakują, trzeba było zwoływać gwardie narodowe i zastępy antyterrorystów. Policja stała się ofiarą obywateli, niebywałe.
Nie przeszkadza w tej logice, że przedsiębiorcy są najbogatszą grupą, która płaci pracownikom odsetek zysków, który jest jednym z najmniejszych w skali swiata. Kościół… Więcej

The US and colonialist nations claim to be victims to avoid looking at themselves. Gabor Mate explains their hypocrisy.

·


Źródło
Opublikowano: 2020-12-24 16:20:29

Zandberg: Sprzeciwiam się administracyjnemu prześladowaniu chrześcijan w Polsce

Adrian Zandberg:

¯_(ツ)_/¯

Spodziewaliście się tego?

Zandberg: Sprzeciwiam się administracyjnemu prześladowaniu chrześcijan w Polsce

Jeden z liderów Lewicy Razem Adrian Zandberg wyraził zaniepokojenie administracyjnym prześladowaniem chrześcijan w Polsce. Polityk nawiązał do cofnięcia z wpisu do rejestru kościołów Reformowanego Kościoła Katolickiego.

Źródło
Opublikowano: 2020-12-23 22:26:20

Trwa dyskusja, czy prezydent Gdyni Wojciech Szczurek powinien potępić biskupa

Łukasz Kowalczuk:

Trwa dyskusja, czy prezydent Gdyni Wojciech Szczurek powinien potępić biskupa Szlachetkę za jego szczucie przeciw społecznościom o innej tożsamości na obchodach rocznicy walk robotników o poprawę swojego losu w PRL. Nie wiem czy prezydenci w Polsce mogą krytykować majestat monarchiczny i są władni dyskutować z rządem dusz. Na pewno nie mieli do tej pory na tyle odwagi.

Nie mam siły na wzmożenia w tym temacie, ale mam takie skojarzenie, że niezatapialność biskupów w Polsce, ich bezkarności i co za tym idzie arogancja są tolerowane m.in. przez naszą perwersyjną tęsknotę za monarchią. Kościół jest namiastką polskich królów, Piastów. Silna ręka kontrreformacji wspólnie z kapitalistami… More

Łukasz Kowalczuk, profile pictureImage may contain: one or more people, text that says 'A moment of tension in Vatican. If the bishop moves forward the queen can take him.'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-19 19:47:56

Szokujące słowa ks. Bortkiewicza o Strajku Kobiet: „Hordy inspirowane neobolszewizmem” – wPunkt

WPunkt:

„Hordy inspirowane neobolszewizmem, walczące przeciw życiu i przeciw wolności” – tak o Strajku Kobiet mówił duchowny.

Szokujące słowa ks. Bortkiewicza o Strajku Kobiet: „Hordy inspirowane neobolszewizmem” – wPunkt

Ksiądz w swoim cotygodniowym programie na antenie telewizji TRWAM zabrał głos na temat trwających protestów w sprawie zaostrzenia prawa aborcyjnego.

Źródło
Opublikowano: 2020-12-19 15:23:14

Przez kilka lat pan Piotr mieszkał w altance śmietnikowej. Miasto Łódź (władze

Piotr Ikonowicz:

Przez kilka lat pan Piotr mieszkał w altance śmietnikowej. Miasto Łódź (władze) miało to w nosie. Dobrzy chrześcijanie czasem przynosili coś do zjedzenia lub jakieś ciuchy. Od wczoraj pan Piotr mieszka w wynajętym przez Kancelarię Sprawiedliwości Społecznej mieszkanku. Koszt miesięczny to 1000 zł. Wystarczy, że każdy z nas rzuci grosik, a się zbierze.

Kancelaria Sprawiedliwości Społecznej
14 1020 1156 0000 7202 0083 2899
z dopiskiem, „dla Pana Piotra na wychodzenie bezdomności.”

A my tymczasem będziemy cisnąć miasto Łódź o lokal socjalny.

Piotr Ikonowicz, profile picture

Źródło
Opublikowano: 2020-12-19 14:20:41

Robotnicy na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku protestowali przeciwko podwyżkom cen

Razem Pomorze:

Robotnicy na Wybrzeżu w grudniu 1970 roku protestowali przeciwko podwyżkom cen żywności. Sprzeciwiali się także podniesieniu norm produkcji w swoich zakładach. Wobec pracy na akord stanowiło to faktyczne obniżenie ich wynagrodzeń. Ludzie ci ginęli walcząc o swoje podstawowe prawa bytowe.

Biskup Szlachetka postanowił w trakcie uroczystości rocznicowych w Gdyni zbezcześcić ich pamięć. Posłużył się Ofiarami Grudnia’70 w agitacji za swoją fundamentalistyczną ideologią. Cynicznie zrównał autorytarny, satelicki wobec ZSRR reżim z dzisiejszymi masowymi protestami ze Strajkiem Kobiet na czele – organizowanymi również w obronie podstawowych praw bytowych. Taki sam zabieg propagandowy stosowała 50 lat… More

Razem Pomorze, profile pictureImage may contain: 1 person, text that says 'LEWICA razem Wiesław Szlachetka Delegat KEP ds. Duszpasterstwa Kobiet Szczując na bite przez policję kobiety i walczące o swoje prawa mniejszości biskup Szlachetka stanął tam, gdzie kiedyś stało ZOMO. razem POMORZE'

Źródło
Opublikowano: 2020-12-18 08:05:43