NIE dla Deca jako Honorowego Dolnoślązaka


NIE dla Deca jako Honorowego Dolnoślązaka ❗️❗️❗️
Wraz zMałgorzata Traczz,Krzysztof Mieszkowskii,Stowarzyszenie Dolnośląski Kongres Kobiett iKultura Równościi wsparliśmy apelKOD Dolnośląskie Wrocławw iStrajk Kobiet Wrocławw, by nie nadawać tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska biskupowi Ignacemu Decowi.

Pod apelem podpis złożyły tysiące osób zamieszkujących Dolny Śląsk. Na zdjęciu widać tylko początek rulonu z podpisami 📜
Tytuł Decowi radni dolnośląskiego sejmiku zamierzają przyznać 24 września, więc zostało mało czasu, żeby przekonać ich, że to zły pomysł.

Wojciech Browarny, profesor UWr i historyk literatury, radny dolnośląskiej Rady WojewódzkiejRazemm powiedział dlaczego uważamy, że Dec nie powinien otrzymać tytułu Honorowego Obywatela Dolnego Śląska:

"Radni sejmiku województwa dolnośląskiego postanowili w tym roku nadać tytuł Honorowego Obywatela Dolnego Śląska pisarce Oldze Tokarczuk i emerytowanemu biskupowi diecezji świdnickiej Ignacemu Decowi. Tokarczuk jest ważną pisarką i laureatką nagrody Nobla, a jako Dolnoślązaczka wspaniałą wizytówką kultury regionu. Jej nominacja jest więc oczywistością. Nominacja biskupa Deca – przeciwnie. Ten hierarcha słynie z mowy nienawiści, wymierzonej w osoby LGBT i uchodźców, a także z niechętnego stosunku do ochrony praw kobiet i edukacji seksualnej w szkołach.

Ignacy Dec jest przedstawicielem konserwatywnego „betonu” polskim kościele katolickim. Tacy ludzie, jak arcybiskup Marek Jędraszewski, dyrektor Radio Maryja ksiądz Tadeusz Rydzyk i właśnie biskup Dec rozpaczliwie usiłują powstrzymać cywilizacyjne i obyczajowe przemiany naszych czasów, prowadzące do powstania bardziej otwartego i równościowego społeczeństwa. Bezwzględnie zwalczają takie wartości, jak prawa człowieka, wolność osobista, tolerancja oraz równość i prawo do bezpieczeństwa każdego i każdej z nas bez względu na tożsamość, płeć czy pochodzenie.

Tych zmian oczywiście nie powstrzymają. Tych praw nam nie odbiorą. Ale ich demagogia przynosi zatrute owoce: akty przemocy ze strony prawicowych polityków i zwykłych chuliganów, poczucie zagrożenia wśród osób innej orientacji, uzasadnienie dla prób ograniczania praw obywatelskich i praw kobiet. Ten kto chce nadać biskupowi Decowi honorowe obywatelstwo Dolnego Śląska, popiera jego kampanię nienawiści i podpisuje się pod nią w imieniu mieszkańców i mieszkanek regionu. A my nie zgadzamy się na przyklejanie nam gęby homofobów, ksenofobów i szowinistów. Apelujemy do radnych sejmiku o wycofanie tej kandydatury!"

Źródło
Opublikowano: 2020-09-21 15:25:57

Wrocławski sąd zdecydował: 14-latka nie została zgwałcona, bo nie krzyczała, kiedy 26-letni mężczyzna ją gwałcił. Sąd ni

Maja Staśko:

Wrocławski sąd zdecydował: 14-latka nie została zgwałcona, bo nie krzyczała, kiedy 26-letni mężczyzna ją gwałcił. Sąd nie miał wątpliwości, że do zdarzenia doszło i jest to pedofilia. Ale nie uznał, że to gwałt na nieletniej. Gwałciciel dostał rok w zawieszeniu. To oznacza, że jeśli będzie się przez rok dobrze sprawował, NIGDY nie trafi do więzienia.

Oczywiście, że to gwałt, a nie żadna pedofilia. Osoba poniżej 15. roku życia to osoba poniżej wieku zgody. To oznacza, że nie może wyrazić zgody na stosunek. A czym jest stosunek bez zgody? Gwałtem.

26-latek to już z samego faktu obcowania z dzieckiem jest więc gwałcicielem dziecka. Ale niekoniecznie pedofilem. Dokonał czynu pedofilskiego – ale czy wynikał on z zaburzenia seksualnego, czy z innych powodów, to może stwierdzić psychiatra, a nie sędzia.

Dziewczynka wyrywała się i mówiła, że nie chce – ale nie krzyczała. Dla sądu to był wystarczający powód, by gwałciciel prawdopodobnie do końca życia chodził wolno. I szczerze? Jestem wściekła. Mnóstwo osób w sytuacji gwałtu nie krzyczy. To powszechna reakcja. Nasz organizm przy granicznych zdarzeniach często zamiera lub się zamraża. Wiele kobiet w trakcie gwałtu nie tylko nie wyrywa się i nie mówi, że nie chce – ale po prostu się nie rusza. Niektóre zwierzęta, czując, że nie zdołają się obronić, udają martwe. To mechanizm biologiczny, który u ludzi działa podobnie. Dla osób postronnych może to być niezrozumiałe. Ale dla osoby doświadczającej przemocy to jest najlepsza – a często jedyna – reakcja. Jeśli coś przekracza nasze możliwości poznawcze, racjonalna ocena nie wchodzi w grę. Każda reakcja na gwałt jest ok. To gwałt jest zły, nie reakcja na niego.

Sąd powoływał się na zapis dotyczący gwałtu w polskim kodeksie karnym – zgodnie z nim do gwałtu wymagane jest użycie przemocy. Gdyby gwałt był definiowany jako każdy stosunek bez zgody, gwałciciel musiałby trafić do więzienia.

Tyle że tak już jest! W 2015 r. Polska ratyfikowała konwencję stambulską z definicją gwałtu jako stosunku bez zgody. To oznacza, że od tego momentu obowiązuje nas ta definicja – prawo międzynarodowe jest ponad krajowym.

To co, może czas doedukować sędziów? Robimy akcję #BezZgodyToGwałt?BezZgodyToGwałt

Źródło
Opublikowano: 2020-09-15 21:29:33

Abp Jędraszewski atakuje już nie tylko LGTB i gender. Kolejna jego obsesja to &q

Robert Maślak

Abp Jędraszewski atakuje już nie tylko LGTB i gender. Kolejna jego obsesja to "ideologia singli". Atak na własną grupę zawodową, na Jarosława Kaczyńskiego czy zniesienie celibatu 😄.
Kościół katolicki jest nie tylko zblatowany z władzą PiS, ale też coraz bardziej oderwany od rzeczywistości. Może niektóre starsze osoby to kupują, u młodych takie anachronizmy nie przejdą
Artykuł: https://www.onet.pl/…/abp-jedraszewski-pel…/srqc7se,79cfc278


Źródło
Opublikowano: 2020-09-13 22:21:59

Funkcjonariusze polskiego kościoła katolickiego nie przestają wprawiać mnie w osłupienie.

Urszula Kuczyńska

Funkcjonariusze polskiego kościoła katolickiego nie przestają wprawiać mnie w osłupienie.
Otóż biskup Marek Mendyk, podczas uroczystości objęcia swojego urzędu, przestrzegł rzesze witających go katolickich aktywistów z takich formacji jak Wojownicy Maryi (to ci, od zabaw z mieczami moczonymi w wodzie święconej, bo gdzieżby indziej) przed … pokusą ulegania „ideologii aktywizmu”.

Mam szczerą nadzieję, że to oznacza, że fanatyczne Wiewiórki, homofobusy i obrazy dżemu ze sklepu przed szpitalami wreszcie znikną z ulic naszych miast.


Źródło
Opublikowano: 2020-09-13 11:17:43

Taką pocztówkę mamy dla Was dzisiaj z Rabki-Zdroju.

Razem Małopolska:

Taką pocztówkę mamy dla Was dzisiaj z Rabki-Zdroju.

"Drogie Osoby LGBTI+

Wszystko z Wami w porządku. Jesteście wspaniałe i silne. Jeśli Kościół zwraca się przeciwko Wam, to grzeszy Kościół, nie Wy.
Homofobia nie jest chrześcijańską wartością.

Jeśli zarzuca się wam niszczenie rodzin, to obnaża to tylko słabość polskiej rodziny. Homofobia nie łączy rodzin, ona je rozbija. Homofobia nie jest patriotyczna, ona dzieli kraj.

Jesteście dzielne, jesteście ważne i będziemy o Was walczyć.

Przyzwoici Rabczanie. "
Źródło
Opublikowano: 2020-09-10 18:35:53

Okej, będzie to niepopularne, ale.

Adriana Rozwadowska:

Okej, będzie to niepopularne, ale.
Nie rozumiem, dlaczego aż tak silny sprzeciw na lewicy budzi hołowniowy ruch.
Raz. Nie chcę być jak Tomasz Lis. Wyborcy i wyborczynie nie są ani jego, ani moimi zakładnikami w imię Wyższej Sprawy – jaka by ona, ta wyższa sprawa, nie była. Lis marzy, żeby lewicy nie było, co samo w sobie jest dobrym powodem, żeby nie marzyć o nieistnieniu Hołowni.
Dwa. Zarzut ad jakiś tam prezenter telewizyjny jest chybiony. Po pierwsze prezenterzy też mają poglądy polityczne, po drugie prawa obywatelskie, po trzecie Reagan był aktorem. Niestety dla USA i świata był też głupszy niż Hołownia. Jak i banda historyków i prawników w obecnym Sejmie.
Trzy. To się zaraz rozpadnie. No może, ale jak się ma poniżej 3 proc., to w sumie jest to dość odważne szukanie źdźbła w cudzym oczodole.
Cztery. Zgoda, Hołownia odbierze głosy lewicy – a raczej temu amalgamatowi, którym dziś ją nazywamy. To oczywiste, bo duża jej część ma hołowniowe poglądy. Poglądy strikte lewicowe ma w tym kraju ze 3 proc., ten mariaż był sztuczny, to się musiało rozpaść. No i co pani poradzisz, nic pani nie poradzisz.
I teraz najważniejsze.
Pięć. Hołownia to katotaliban, nie głosujcie nań, bo pod płaszczykiem pozornych uprzejmości i konsyliacyjności skrywa zamiar zmuszania kobiet do rodzenia mimo wszystko. Tak, jest to katolik, to jasne jak słońce i nikt, zwłaszcza on sam, nigdy tego nie ukrywał. Podobnie jak 90 proc. polskiego społeczeństwa (romantyzowanego ludu przede wszystkim) oraz tyle samo Platformy. Za zakazem aborcji w 1993 roku rękę podniósł m.in. Bronisław Komorowski.
Poglądy Hołowni to taka polska średnia – tak się żeśmy 30 lat temu przesunęli na prawo: chcemy mieć usługi publiczne na dobrym poziomie, wolność gospodarczą z domieszką etatyzmu, światopoglądowo trochę europejsko, ale bez ekstrawagancji.
Czy mi się to podoba? Nie. Ale oni też mają prawo do reprezentacji, a są zmęczeni PO. Dla rozkruszania obecnego klinczu to wyłącznie dobrze.
Natomiast o sprawach społeczno-gospodarczych wolę rozmawiać z jakimkolwiek hołowniowcem niż wielbicielem Platformy. Przeciętnie światopoglądowo niewielka różnica, ale przynajmniej da się na argumenty – mam sprawdzone. Czy aby po 5 latach nie byłoby pięknie, powrócić do jakichkolwiek rozmów w Sejmie?
Jest sobie Hołownia, i niech sobie będzie, jaki jest. Czy zapisałby się do Wiosny, czy cała nawet Wiosna przyszła do niego – dla sytuacji lewicowych wyborców jeden kot. Naprawdę szkoda czasu i atłasu na pomstowanie, bo problem lewicy i całej polskiej sceny politycznej mieści się teraz tam, gdzie zawsze: na styku PiS-u i PO. Nigdzie indziej.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-08 14:15:31

Wyraźnie ostatnio widać jak prawicowa propaganda z determinacją próbuje napisać

Czerwonobiali:

Wyraźnie ostatnio widać jak prawicowa propaganda z determinacją próbuje napisać na nowo historię polskiej lewicy. Lewica, ta „dobra”, ta tolerowana przez prawicę, czyli lewica PPS-owska, jest dla potrzeb tej propagandy obdzierana z wszelkiej tożsamości, ideowości i symboliki. Wszystko po to by zrobić z niej taką ewentualnie trochę bardziej wrażliwą społecznie wersję konserwatywnej prawicy. Lewicę obdziera się więc z Czerwonych Sztandarów, z międzynarodowej solidarności proletariatu, z walki klas, z Karola Marksa, z pierwszomajowego Święta Pracy.

Obdziera się ją też z antyklerykalizmu i próbuje się stworzyć jej obraz jako ruchu, której w dużej mierze opierał się na religii. Oczywiście uczciwie zauważmy, że do zafałszowania obrazu historii lewicy przyczyniają się też osoby związane z lewicą współczesną, którzy albo historii własnego ruchu nie znają, albo gotowe są kłamać na zlecenie prawicowej propagandy.

Przypomina nam się, że to nikt inny jak Krzysztof Gawkowski, obecny szef klubu parlamentarnego Lewicy, twierdził w mediach, że Ignacy Daszyński „zawsze zaczynał spotkania z wyborcami od ‚Szczęść Boże'”, a Kazimierz Kik, były działacz PZPR i SLD, przekonywał, że PPS w ogóle zaczynała swe wiece wyborcze od … mszy świętych.

Oczywiście jedno i drugie jest kłamstwem, z tym że przynajmniej wypowiedź pana Gawkowskiego jest jakimś tam dalekim echem rzeczywistych wydarzeń.

Bajka o tym, że Ignacy Daszyński od „Szczęść Boże” zaczynał swe spotkania z wyborcami (a nawet jak twierdzą niektórzy – wszystkie publiczne wystąpienia bądź przemówienia w parlamencie!) bierze się prawdopodobnie z anegdoty, którą opowiedział w swoich wspomnieniach.

Otóż Daszyński pisał z nich, że towarzysze podśmiewali się trochę z niego, gdy wchodząc do chłopskich chat na małopolskiej wsi, witał gospodarzy słowami „Pochwalony Jezus Chrystus”. Pierwszy premier niepodległej Polski miał bowiem świadomość tego, że u wierzących słowa te były ogólnie przyjętą formułą grzecznego powitania. Daszyński, będąc zdecydowanym antyklerykałem, nie walczył jednak z samą religią, a wręcz podkreślał, że np. popularny wśród katolików „ideał Chrystusa” jako symbolu równości może pomóc socjalistom w agitacji. Dodawał też, że nawet pośród księży znajdują się czasem szlachetni ludzie, jak np. Piotr Ściegienny, którzy poświęcają swe życie walce o nowy, sprawiedliwy ustrój społeczny. Wyrażał też nadzieję, że część uboższego duchowieństwa będzie kiedyś gotowa utworzyć własne stronnictwo, które wspólnie z socjalistami podejmie walkę nie tylko z hierarchią kościelną, ale i z całym systemem kapitalistycznym. Oczywiście niektórzy mogą powiedzieć, że Daszyński był trochę niekonsekwentny, gdy sprzeciwiał się zaangażowaniu kościoła w politykę i wykorzystywaniu w niej religii, a sam próbował wykorzystywać przekonania religijne dla celów własnych i dla celów swojego obozu politycznego, ale cóż – nikt nie jest idealny.

Choć Daszyński zapewniał, że z samą religią nie walczy, to jednak wskazywał na obłudę osób, które zapewniają, że są „wierzące”. Według Daszyńskiego religia katolicka była szczera „tylko u chłopów i u najbiedniejszej warstwy robotniczej. To co poza tymi warstwami mieni się religijnym, jest nieraz zbiorem pustych obrządków, albo często bardzo kabotynizmem szczególnego rodzaju, jeżeli nie głupotą graniczącą z idiotyzmem”. Toteż podkreślał Daszyński, że jego uwagi o poszanowaniu religii odnoszą się tylko do tych ludzi biednych i niewyedukowanych oraz nielicznych znanych mu przykładów z innych warstw społecznych, czyli do osób „których uczucia się rzeczywistą religią, a nie kłamstwem konwencjonalnym”.

Wobec kościoła zajmował Daszyński stanowisko zdecydowanie konfrontacyjne, zaznaczając jednak, że winę za to ponosi sam kościół i jego bezwzględnie wrogie stanowisko wobec ruchu socjalistycznego. „Dopiero kiedy nas biskupi i księża zaczęli zwalczać w dziki sposób, broniliśmy się, jakieśmy umieli” – pisał we wspomnieniach.

Na załączonym obrazku jedna z antyklerykalnych grafik Polskiej Partii Socjalistycznej.

You can clearly see how right-wing propaganda with determination tries to rewrite the history of the Polish left. The left, the ′′ good ′′ one, the one tolerated by the right-wing, i.e. the PPS left, is ripped from all identity, ideality and symbolism for the needs of this propaganda. All to make it such a slightly more socially sensitive version of the conservative right. So the left is ripped off from Red Banner, international solidarity of the proletariat, class fight, Karol Marks, from the first May Labor Day.

It is also ripped from anticlericalism and tried to create an image of it as a movement, which it was largely based on religion. Of course, let us point out fairly that people related to the contemporary left also contribute to the fake image of the history of the left, who either do not know the history of their own movement or are ready to lie on behalf of right-wing propaganda.

We are reminded that it was no other than Christopher Gawkowski, the current head of the Left-wing parliamentary club, claimed in the media that Ignacy Daszyński ′′ always started meetings with voters from ‚God bless’ „, and Kazimierz Kik, former activist of the PZPR and SLD, convinced that PPS even started its election rallies with… holy mass.

Obviously, both are a lie, with the fact that at least Mr. Gawkowski’s statement is some distant echo of real events.

A fairy tale about the fact that Ignacy Daszyński started his meetings with voters (and even as some people claim – all public speeches or speeches in parliament! ) is probably from an anecdote he told in his memories.

The answer is: Daszyński wrote from them that his comrades made fun of him when entering peasant chat in the Lesser Poland village, he welcomed the hosts with the words ′′ Praise Jesus Christ „. The first prime minister of independent Poland was aware that in believers these words were generally accepted the formula of a polite welcome. Daszyński, being a strong anti-clerical, did not fight the religion itself, but even stressed that e.g. popular among Catholics ′′ the ideal of Christ ′′ as a symbol of equality can help socialists in agitation. He also added that even among priests there are sometimes noble people, such as: Piotr Ściegienny, who sacrifice their lives to fight for a new, fair social system. He also expressed the hope that part of the poorer clergy will someday be ready to create their own party, which together with socialists will fight not only against the church hierarchy, but also with the entire capitalist system. Of course some people can say that Daszyński was a bit inconsistent when he opposed the church’s involvement in politics and exploited religion in it, and tried to use religious beliefs for his own and for the purpose of his political camp, but well – nobody is perfect.

Although Daszyński assured that he did not fight with religion itself, he pointed to the hypocrisy of people who ensure that they are ′′ believers „. According to Daszyński, Catholic religion was honest ′′ only in peasants and in the poorest worker layer. What beyond these layers is glowing religious is sometimes a collection of empty rituals, or often very cabotinism of a special type, if not stupidity bordering with idiocy „. Therefore, Daszyński stressed that his comments about respect for religion relate only to these poor and uneducated people and few examples known to him from other social layers, i.e. people ′′ whose feelings are real religion, not a conventional lie „.

In view of the church, Daszyński was definitely confrontational, however, pointing out that the church itself and its absolutely hostile position towards socialist movement. ′′ It was only when the bishops and priests started fighting us in a wild way that we defended ourselves as we could ′′ – he wrote in memories.

In the attached picture one of the anti-clerical graphics of the Polish Socialist Party.

Translated

Źródło
Opublikowano: 2020-09-06 16:46:11

Nocna poprawka do tarczy antykryzysowej dała kościołom i klasztorom milionowe umorzenia składek ZUS

Urszula Kuczyńska

Ograniczenia wpisane w ustawę o obrocie ziemi z 2016 roku nie dotyczą kościołów i związków wyznaniowych. Te mogą ziemią dysponować swobodnie.

Działająca w latach 1989 – 2011 Komisja Majątkowa (niech ją diabli), "zwróciła" polskiemu kościołowi katolickiemu grunty o powierzchni ok. 80 000 ha – w tym takich, które nigdy do niego nie należały.

Dodatkowo, w okresie od 1991 roku, "dary" wojewodów i innych organów administracji na rzecz kk nadały polskiemu kościołowi katolickiemu tytuły własności do 76 000 ha.

Parafie nagminnie wykorzystywały lukę prawną, która pozwalała im ubiegać się o nieodpłatne przyznanie im 15ha, następnie teren sprzedawały i ubiegały o kolejne 15ha. W niektórych rejonach parafie pozawiązywały konsorcja, by poprzejmować grunty po PGRach.

To czyni z polskiego kościoła największego właściciela ziemskiego w kraju, dysponującego ziemią o wartości co najmniej 3,5 mld złotych.

Bieda, panie. Daj piniondz, bo na tacy puściutko.

Nocna poprawka do tarczy antykryzysowej dała kościołom i klasztorom milionowe umorzenia składek ZUS

Tarcza antykryzysowa, dzięki poprawce, która została zgłoszona pod obrady Sejmu w nocy pod koniec maja, osłania też kościoły i związki wyznaniowe. Redakcja Gazeta.pl uzyskała z ZUS informacje dotyczące skali udzielonej pomocy.

Źródło
Opublikowano: 2020-09-06 14:21:04

Przenosimy się do wielkopolskiego Kuślina, gdzie postanowiono wyeksponować bryłę neogotyckiego kościoła z końca XIX wiek

Jan Śpiewak:

Przenosimy się do wielkopolskiego Kuślina, gdzie postanowiono wyeksponować bryłę neogotyckiego kościoła z końca XIX wieku. Architektura całkiem, całkiem, cóż więc warte tych kilka drzew. Chwalmy Pana (od zieleni miejskiej)!

Musimy zrobić edit: z tą ekspozycją kościoła to był żart. Jak widać całkiem udany: łyknęła i poznańska Wyborcza i donald.pl, nie wspominając już o rzeszach kometujących i szerujących. Przeklęta choroba literalizmu, może następnym razem oznaczymy…Źródło
Opublikowano: 2020-09-03 07:39:55

Polska 2020. Pytam, skąd oni ich biorą? Mają jakiś wehikuł czasu, z jakiej nory ich wygrzebują?

Robert Maślak

Polska 2020. Pytam, skąd oni ich biorą? Mają jakiś wehikuł czasu, z jakiej nory ich wygrzebują?
To oczywiście nie jest jedyna bzdura, jaką wypowiada Rzecznik Praw Dziecka. „- Ja jestem w stanie się zgodzić z tym, że są osoby LGBT. Są. I tak jest, i nie neguję tego – dodał.” – po prostu mistrz, odkrył właśnie, że istnieją osoby LGBT. Dać mu Nobla. Mówi rzeczy straszne i podłe, np. odmawiając osobom LGTB patriotyzmu. Zatem ja powiem jedno Rzecznik Praw Dziecka – WARA od naszych dzieci, jest pan dla nich niebezpieczny!

W ten sposób Mikołaj Pawlak odniósł się do kolejnych wypowiedzi przedstawicieli władzy na temat osób LGBT. Małopolska kurator oświaty Barbara Nowak, która swego czasu twierdziła, że „to propagowanie między innymi pedofilii”, przed kilkoma dniami powiedziała w Radiu Maryja: – Środowisko LGBT ma jeden cel: zniszczyć świat, w którym żyjemy, do którego przywykliśmy i na ruinach tego świata zbudować jakiś świat neobarbarzyński.

Zaledwie tydzień wcześniej wystąpiła w programie w TV Trwam, w którym łódzki kurator oświaty Grzegorz Wierzchowski mówił o „wirusie LGBT”. Kurator stracił stanowisko, choć władze – wojewoda Tobiasz Bocheński i MEN – podkreślały, że decyzja ta nie miała związku z jego wypowiedzią.

Mikołaj Pawlak: To sprzeczne z tym, czym jest Polska

Według rzecznika praw dziecka „z szacunku choćby do osoby, każdej osoby” nie należy tak mówić. – Ale jednocześnie sposób rozprzestrzeniania się pewnej idei, która nie jest zgodna z tym tradycyjnym polskim rozumieniem chociażby patriotyzmu, nie jest dobry – zaznaczył. Pawlak podkreślał, że są osoby i jest „ideologia”, „idea” LGBT. – I ta idea się rozprzestrzenia – kontynuował.

– I ta idea, o której pan dosyć mgliście mówi, to jest idea sprzeczna z polskim patriotyzmem? – dopytywał prowadzący.

Pawlak kluczył. – Jeżeli jest prezentowana przez takie osoby, o których ostatnio też głośno słychać – chociażby osoba Michała Sz. czy Margot, jak się tam nazywa… – zaczął odpowiadać.

Dalej mówił o „sposobie wyrażania patriotyzmu w przeddzień 1 września, najważniejszego dla wielu milionów Polaków święta, pokazywaniu fucka czy opluwaniu Polski”. – To jest sprzeczne właśnie z tym, czym jest Polska – ocenił.
Episkopat przyjmuje stanowisko „w kwestii LGBT+”

Decyzją sądu, a na wniosek prokuratury, na początku sierpnia aktywistka kolektywu Stop Bzdurom Margot została aresztowana na dwa miesiące. Śledczy zarzucają jej, że wraz z innymi osobami uszkodziła samochód Fundacji Pro – Prawo do Życia. Kierowca miał doznać obrażeń ręki i pleców. Takie obklejone homofobicznymi i niepopartymi faktami hasłami furgonetki organizacji coraz częściej widziane są na ulicach kolejnych polskich miast. Za Margot wstawiło się wiele osób, apelowano o jej uwolnienie. W piątek aktywistka opuściła areszt, a internet obiegło zdjęcie, na którym pokazuje środkowy palec i napis: „Polsko ty h**u przestań mi Margo aresztować”.

Tego samego dnia obradujący na Jasnej Górze biskupi przyjęli stanowisko „w kwestii LGBT+”, w którym stwierdzają, że „obowiązek szacunku dla osób związanych z ruchem LGBT+ nie oznacza bezkrytycznego akceptowania ich poglądów”.

„Wprost przeciwnie – uważa Episkopat. – Ideologia tych ruchów i ich postulaty są bowiem obarczone licznymi błędami szkodliwymi dla życia społecznego, jak chociażby oskarżenie o brak tolerancji, za którym nierzadko kryje się ideologia negująca różnicę i naturalną komplementarność mężczyzny i kobiety”.
Pawlak: Edukatorzy podają środki farmakologiczne

W podobnym tonie co Mikołaj Pawlak wypowiadał się już prezes PiS Jarosław Kaczyński, który podczas ubiegłorocznej konferencji organizowanej przez Akcję Katolicką Diecezji Włocławskiej stwierdził, że „ruch LGBT” „zagraża naszej tożsamości”, „naszemu narodowi”, „polskiemu państwu”. Sam Pawlak tuż przed ubiegłorocznym „Tęczowym piątkiem” pisał, że „szkoła musi być wolna od ideologii, która skrywa się za tolerancją”.

We wtorek opowiadał też o edukatorach seksualnych, którzy „wychwytują dziecko gdzieś rozchwiane, zaniedbane”, i podają mu „jakieś środki farmakologiczne, żeby zmieniać jego płeć”. – Bez wiedzy i zgody rodziców i lekarzy – podkreślił. Do takiej sytuacji miało dojść „chociażby w Poznaniu”. Szczegółów jednak nie podał.

Pawlak nie dostrzega za to niebezpieczeństwa wynikającego z powrotu uczniów do szkół w czasie pandemii: – Dzieci wiedzą, jak się zachowywać. Będą miały modne maseczki, będą na pewno zachowywały dystans. A tam, gdzie potrzeba, to po prostu stolarze powinni ciąć ławki na pół – to, co się dzieje we Włoszech – i w ten sposób powinny być przygotowywane szkoły. Jeżeli trzeba to zrobić teraz, bardzo dobrze, stolarze będą mieli co robić.

https://wyborcza.pl/7,75398,26257260,rzecznik-praw-dziecka-…


Źródło
Opublikowano: 2020-09-01 14:25:05

Episkopat po roku pracy wydał dokument liczący 27 stron na temat homoseksualizmu

Robert Maślak

Episkopat po roku pracy wydał dokument liczący 27 stron na temat homoseksualizmu. W nim stek antynaukowych bzdur, ale też pomysł ośrodków, które pomagałyby osobom LGBT zmienić orientację na "naturalną". Pomijam, że trudno o rzecz bardziej naturalną niż homoseksualizmu, ale terapie, a właściwie tortury konwersyjne, są zakazywane w różnych krajach jako niehumanitarne. Jolanta Sacewicz opisuje te tortury.

Terapie zalecane gejom

Mam 13 lat i wilgotne elektrody przyklejone do jąder. Jestem gejem i zaraz popłynie prąd przez moje jądra, żeby mnie uleczyć. Mój terapeuta wyświetla rzutnikiem zdjęcia kobiet. Mój mózg ma pamiętać, że widok kobiet jest dobry. Następny obraz. Zdjęcie mężczyzny. W tym momencie do moich jąder dopływa elektryczny szok i wbija piorunem w mózg. Teraz zimne waciki elektrod płoną między moimi nogami. Chyba zamoczyłem spodnie. Ból odpływa powoli falą gorąca. Na ekranie pojawiają się zdjęcia kobiet. W tej chwili patrzę na te kobiece twarze z ogromną przyjemnością odchodzącego bólu. Ale znowu zmienia się zdjęcie i na ekranie widzę męską twarz i natychmiast elektryczny szok przeszywa mi jądra. Krzyczę. Płonie mi odbyt, znowu się moczę. Terapeuta mówi, że to koniec na dzisiaj. Podaje mi papierowe ręczniki. Wycieram podłogę.

Przerwa

Marzec 2018 roku. Parlament Europejski głosuje rezolucję potępiającą terapie przekształcające gejów w hetero. 435 za rezolucją, 109 przeciw, czyli za kontynuacją terapii.

Sala Pooperacyjna

Mam 15 lat i nie mam łechtaczki. Jestem lesbijką. Wycięcie łechtaczki zalecili specjaliści od terapii, która ma mnie zrobić hetero. Rodzice znów będą mnie kochać. Teraz boli bardzo. Nie wstaję. Mam podłączony cewnik.

Przerwa

Marzec 2018 roku. Parlament Europejski wzywa kraje członkowskie Unii Europejskiej do zaprzestania i zakazania gejowskich „conversion therapies”.

Salka terapeutyczna

Mam 14 lat, tabletkę i szklankę z wodą. Połykam tabletkę. Terapeuta włącza telewizor. Oglądam pary hetero, które się całują i obejmują. Piękne krajobrazy. Terapeuta zapala lawendową świecę. Zmysłowa muzyka. Mija piętnaście minut i zaczyna mi być niedobrze. Nudności podbijają mi pod gardło. Tabletka na wymioty zaczęła działać. Terapeuta podaje mi wiadro. W torsjach opróżniam żołądek. Gdy prostuję się, na ekranie są pary homoseksualne. Terapeuta przesuwa mi pod nosem wacik, który śmierdzi zepsutą rybą. Wymiotuję. Na ekranie geje całują się jak zwierzęta. Pęka mi głowa. Wacik pod moim nosem tym razem śmierdzi gównem. Wymiotuję żółcią. Na ekranie geje. Wymiotuje niczym, śliną. Geje na ekranie. Mdleję.

Przerwa

Marzec 2018 roku. Parlament Europejski. Europosłowie PiS i kilkoro europosłów z PO głosują za tym, by nie przerywać terapii uleczających gejów, by terapie były kontynuowane.

Piwnica kościoła

Mam 12 lat i leżę przywiązana do stołu skórzanymi pasami w mrocznym pokoju. Płonie tylko kilka świec. Ksiądz macha nade mną kadzidłem i krzyczy na kobietę-demona, by opuściła moje ciało, bo moje ciało jest chłopcem. Dym kadzidła gryzie mnie w gardle. Ksiądz krzyczy i uderza mnie rytmicznie po całym ciele małym batem z warkoczykami. Duszę się, dym jest gorący, duszący i już nic nie widzę. Szarpię pasy, którymi jestem przywiązana. Chcę uciec. Krzyczę: jestem chłopcem, jestem już chłopcem!!! Wiem, że tylko to mnie wyzwoli, że muszę to powiedzieć, by kobieta-demon mnie opuściła i ksiądz przestał.

Przerwa

Niemcy wprowadzili zakaz terapii konwersyjnych w 2019 roku. Terapie takie są zakazane na Malcie, w Ekwadorze, Brazylii, Tajwanie i 20 stanach USA. Różne rozwiązania zakazujące lub ograniczające prowadzenie takich terapii wprowadzają lub wprowadziły Francja, Hiszpania, Irlandia, Nowa Zelandia.

Przychodnia

Mam 17 lat, jestem gejem i wypijam pod okiem terapeuty cyproterone acetate. Ten lek brał Alan Turing.
Rośnie mi od niego biust i sadło. Mąci mi się głowie. Drętwieją mi ręce, dostałem nerwowych tików. To chemiczna kastracja odwracalna. Mój terapeuta pokazuje mi zdjęcia mężczyzn i każe się masturbować. Jestem obolały od prób, ta chemia zabija pragnienie seksu. Nie chce mi się nic, nie chce mi się żyć. Za trzy miesiące będzie lepiej. Wtedy już nie będę brał tej chemii. Wtedy będę musiał masturbować się, patrząc na zdjęcia kobiet. Będę uczyć się tego, co jest naprawdę przyjemne dla hetero.

***

Te terapie nadal trwają w kilku krajach europejskich i w kilkunastu stanach USA. Na życzenie pobożnych rodziców młodzi ludzie są siłą doprowadzani do ośrodków, które dokonują konwersji gejów. Prowadzone są głównie przez organizacje religijne i religijnie afiliowane ośrodki medyczne. Wśród metod uleczenia były lub są:

– wymiana jąder geja na transplantowane jądra osoby hetero.

– lobotomia wykonywana szpikulcem do lodu wkładanym przez nos.

– "masaże” odbytu ostrymi obiektami

– płukania pęcherza moczowego

– przymusowe akty seksualne z osobami przeciwnej płci

– kastracje operacyjne

– uszkadzanie zakończeń nerwowych genitaliów

Te przymusowe terapie dla młodzieży LGBTQ prowadzone są przez nielicencjowanych terapeutów i potępione przez wszystkie znaczące organizacje psychologów, psychiatrów i seksuologów.

Całość: https://wyborcza.pl/7,162657,26253341,mam-13-lat-i-wilgotne…

PS. Wszystkie opisy terapii są autentyczne i pochodzą ze źródeł:

https://en.wikipedia.org/wiki/Conversion_therapy

https://www.hrc.org/…/the-lies-and-dangers-of-reparative-th…

http://www.nclrights.org/bornperfect-survivor-stories-and-…/

https://www.goodtherapy.org/b…/psychpedia/conversion-therapy

https://en.wikipedia.org/wiki/Walter_Jackson_Freeman_II

https://www.usatoday.com/…/gay-conversion-therap…/838633002/

https://williamsinstitute.law.ucla.edu/…/Conversion-Therapy…

https://www.glaad.org/conversiontherapy?response_type=embed

https://en.wikipedia.org/wiki/Gay_exorcism

https://www.theguardian.com/…/jun/25/gay-exorcism-youtube-v…

https://www.ranker.com/…/reprogramming-camp-…/jacobybancroft

https://www.ranker.com/…/conversion-therapy…/mike-rothschild


Źródło
Opublikowano: 2020-08-31 17:02:56

O czym marzy Episkopat? O stworzeniu ośrodków, które miałyby "leczyć"

Robert Maślak

O czym marzy Episkopat? O stworzeniu ośrodków, które miałyby "leczyć" z homoseksualizmu, choć wiadomo, że terapie konwersyjne są nienaukowe i zakazywane w kolejnych krajach jako okrutne. Jak rozwalają psychikę także inne "terapie" dla LGBT i o nowym dokumencie Episkopatu świetnie piszę Sylwester: https://slwstr.net/…/2020/biskupi-chca-torturowac-ludzi-lgbt


Źródło
Opublikowano: 2020-08-30 18:12:13

Orientacje seksualne i tożsamości płciowe to nie choroby!

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Orientacje seksualne i tożsamości płciowe to nie choroby!

Konferencja Episkopatu Polski wydała stanowisko w sprawie osób LGBT+. Zamiast zająć się problemem pedofilii wśród swoich duchownych albo mową nienawiści, którą przedstawiciele kościoła katolickiego w Polsce kierują wobec osób LGBT+, jego przedstawiciele postanowili wezwać do pomocy osobom ”pragnącym odzyskać zdrowie seksualne i naturalną orientację płciową” w poradniach przy strukturach kościoła. W swoim stanowisku kierują się ”cierpieniem i duchowym rozdarciem przeżywanym przez te osoby”.

Nie zgadzamy się z tym przekazem! Od zawsze członkinie i członkowie Lewicy Razem wspierają osoby LGBT+ oraz kierują się głosami specjalistek i specjalistów, którzy jednogłośnie głoszą, że promowanie nienawistnych postaw wobec osób LGBT+, propagowanie terapii polegających na korekcie, konwersji czy zmuszaniu do heteroseksualizmu jest niezgodne ze współczesną wiedzą na temat seksualności człowieka i może zaowocować poważnymi niekorzystnymi skutkami psychologicznymi dla osób poddawanych tego typu oddziaływaniom. W 2018 r. “leczenie homoseksualizmu” zostało potępione przez Parlament Europejski. Jest również zakazane w wieku krajach i stanach w USA.

Razem sprzeciwiajmy się nienawiści wobec każdej i każdego z nas oraz wspierajmy osoby LGBT+ w Polsce! 🌈

W tle grafiki zdjęcie abp Marka Jędraszewskiego, przedstawiciela kościoła katolickiego w Polsce, który nazwał osoby LGBT+ "tęczową zarazą” i porównał je do epidemii cholery.

[Grafika dołączona do wpisu: w tle zdjęcie abp Marka Jędraszewskiego. Na środku na górze napis ”KOŚCIÓŁ KATOLICKI W POLSCE CHCE LECZYĆ OSOBY LGBT+ / Nie zgadzamy się z tym! Orientacje seksualne i tożsamości płciowe to nie choroby!”. Na dole po lewej stopka z napisem ”LEWICA razem / WARMIŃSKO-MAZURSKIE”.]


Źródło
Opublikowano: 2020-08-30 13:13:45

Biskupi chcą torturować osoby LGBT+ terapiami konwersyjnymi — slwstr

Czerwonobiali:

„W swoim niebywale nasyconym nienawiścią do osób LGBT+ stanowisku (w kleromowie: nienawiść to “troska”), polscy biskupi zdradzają gotowość pomocy w zorganizowaniu sieci ośrodków do torturowania osób LGBT za pomocą tak zwanych terapii konwersyjnych”

Biskupi chcą torturować osoby LGBT+ terapiami konwersyjnymi — slwstr

Kościół przyznał, że jest chętny pomagać w stworzeniu systemu tortur dla osób LGBT+ prowadzonych poprzez tak zwane “terapie konwersyjne” – pozbawione skuteczności pseudonaukowe interwencje skutkujące często pzwoąznymi szkodami psychologicznymi.

Źródło
Opublikowano: 2020-08-30 10:24:20

Zamiast lekcji plastyki, muzyki, czy dodatkowego języka, prawica postanowiła 30

Razem Warmińsko-Mazurskie:

Zamiast lekcji plastyki, muzyki, czy dodatkowego języka, prawica postanowiła 30 lat temu przeznaczać rok w rok kolejne miliony na kościół katolicki. Dość tego! Od początku zapowiadamy – jedną z naszych pierwszych decyzji jako rządzących będzie wyprowadzenie religii ze szkół publicznych.


Źródło
Opublikowano: 2020-08-26 19:01:10

Zamiast lekcji plastyki, muzyki, czy dodatkowego języka, prawica postanowiła 30 lat temu przeznaczać rok w rok kolejne m

Razem:

Zamiast lekcji plastyki, muzyki, czy dodatkowego języka, prawica postanowiła 30 lat temu przeznaczać rok w rok kolejne miliony na kościół katolicki. Dość tego! Od początku zapowiadamy – jedną z naszych pierwszych decyzji jako rządzących będzie wyprowadzenie religii ze szkół publicznych.


Źródło
Opublikowano: 2020-08-26 15:27:49

„Spór zniknie, ciemnota zostanie”. Rozmowa z Iwoną Orzełowską, radną z listy PiS, która zablokowała przyjęcie karty Ordo Iuris

Robert Maślak

Nie jest łatwo być radną z listy PiS-u i jednocześnie przyzwoitym człowiekiem. Szacunek!
https://queer.pl/artykul/204772/spor-zniknie-ciemnota-zostanie-rozmowa-z-iwona-orzelowska-radna-z-listy-pis-ktora-zablokowala-przyjecie-karty-ordo-iuris

„Spór zniknie, ciemnota zostanie”. Rozmowa z Iwoną Orzełowską, radną z listy PiS, która zablokowała przyjęcie karty Ordo Iuris

27 maja Rada Miejska w Siedlcach odrzuciła Samorządową Kartę Praw Rodzin. Decydujący okazał się głos radnej z listy PiS, która odmówiła poparcia dyskryminacyjnej uchwały, motywując swoją decyzję niezgodnością wszelkiej dyskryminacji z nauczaniem Katechizmu Kościoła Katolickiego. J…

Źródło
Opublikowano: 2020-08-22 16:00:59

NIEKTÓRE Z DZIECI MYŚLAŁY, ŻE CIĄGLE TRWA WOJNA I TO NIEMCY ICH ATAKUJĄ. Było to 75 lat temu.

Robert Maślak

NIEKTÓRE Z DZIECI MYŚLAŁY, ŻE CIĄGLE TRWA WOJNA I TO NIEMCY ICH ATAKUJĄ. Było to 75 lat temu.
Tuż po wojnie w 1945 r. setka dzieci i blisko 250 dorosłych Ocalałych z Holokaustu, schorowanych, niedożywionych znalazło schronienie w Rabce. Niektóre dzieci przetrwały okupację z rodzicami, inne widziały śmierć swoich najbliższych, były przedmiotem eksperymentów medycznych w obozach zagłady. W Rabce dzieci miały zapomnieć o traumach. Gdy tam trafiły myślały, że to raj, jedzenie, ubrania, buty. Raj trwał krótko, 12 sierpnia 1945 r. do jednej z willi, gdzie były dzieci wrzucono granat. Ofiar nie było, lęk tak.
Polskiemu personelowi placówki i dostawcom żywności do sierocińca grożono ogoleniem głów, jeśli dalej będą pracować dla Żydów. Niektóre dzieci pisały do rodziców, że chcą jak najszybciej wyjechać z Rabki.
Drugi napad zorganizowano w kolejną niedzielę – 19 sierpnia. Tym razem wszystkie budynki ostrzelano z broni ręcznej i automatycznej, rzucano też granaty.
Dzień po tym ataku do ochrony sierocińca przysłano jedenastoosobowy oddział wydelegowany przez Powiatową Komendę Milicji Obywatelskiej w Nowym Targu. Jeden z milicjantów, Józef Jama z Krościenka, wspominał po latach: "Dzieci wychodziły na spacer pod naszym ubezpieczeniem. Zaprzyjaźniliśmy się bardzo, kiedy na spacerze uzbierały trochę polnych kwiatów, wręczały nam tak po dziecinnemu jedno przez drugie, były to chwile bardzo radosne., prawie codziennie przychodziły do nas i dzieliły się swoimi wrażeniami i zmartwieniami. Opowiadania te, wyrażone w dziecinnych słowach i wyobraźniach, były tego rodzaju, że trzeba było nieraz silnie zaciskać zęby, żeby nie rozpłakać się nad ich dolą. Wdzięczność tych małych istot była wielka., wzruszała nas ogromnie".
Minął tydzień i znów kolejny atak – w nocy z niedzieli na poniedziałek. W napadzie wzięły udział 32 osoby. Ostrzał trwał 2 godziny. Wyjątkowe szczęście, że nikt nie zginął.
Rabczański sierociniec zlikwidowano 28 sierpnia 1945 r. Niektórzy z podopiecznych wrócili do swych rodziców, część dzieci wysłano do domów dziecka w Otwocku i Bielsku. Te najbardziej chore i bez opiekunów trafiły do sierocińca w Zakopanem. Oleś Aronowicz miał wtedy siedem lat. Tak wspominał tamte wydarzenia: : W Zakopanem było dużo lepiej, było naj-, najlepiej. Bo w Rabce, jak się poszło do lasku na chwileczkę, pobawić się, to zaraz ktoś mówił: »O, ja ci tu dam! Chcesz, żeby ci łeb rozwalić? «. Nie było swobody w Rabce.".

Atak zorganizowali uczniowie i nauczyciele Prywatnego Gimnazjum Sanatoryjnego Męskiego doktora Jana Wieczorkowskiego. Zaraz po wznowieniu działalności szkoły, w lutym 1945 r., zaczęła w niej działać komórka Ruchu Oporu Armii Krajowej, której dowódcą był Jan Stachura "Adam". Uczniowie gimnazjum należący do tej organizacji skupieni byli w kilkunastoosobowej drużynie harcerskiej. Ich duchowym i faktycznym przywódcą był ksiądz Józef Hojoł, wspierany przez profesora Edmunda Chodaka, polonistę, autora przedwojennego elementarza.
Ks. Hojoł po napadzie pisał: nie szkodzi, jeżeli skupiska żydowskie przepędzi się, byleby wypadków nie było (.), ja pochwalałem te czyny.
W 2011 r. w rabczańskim kościele św. Marii Magdaleny umieszczono tablicę upamiętniającą antykomunistyczną działalność ks. Hojoła. O jego współudziale w organizowaniu ataków na żydowskie dzieci nie wspomniano.

Pogrom w Rabce był jednym z wielu, które miały miejsce w Polsce zarówno przed, jak i po wojnie.

Za: Karolina Panz "Dlaczego oni, którzy tyle przecierpieli i przetrzymali, musieli zginąć. Żydowskie ofiary zbrojnej przemocy na Podhalu w latach 1945-1947".

https://krakow.wyborcza.pl/…/1,42699,20214234,skupiska-zydo…

https://www.polityka.pl/…/1708942,1,ksiadz-holoj-z-rabki-bo…

Foto: Lena Kuchler z podopiecznymi w Zakopanem, 1945 r.. Yad Vashem Museum


Źródło
Opublikowano: 2020-08-21 09:00:01

Sanktuarium w Kałkowie (świętokrzyskie) – zwierzęta bez wody, w fatalnych warunkach. Ksiądz powiedział, że on wody nosić

Robert Maślak

Sanktuarium w Kałkowie (świętokrzyskie) – zwierzęta bez wody, w fatalnych warunkach. Ksiądz powiedział, że on wody nosić nie będzie i zamknął się na plebanii. Klasa panująca?
Praca fizyczna poniża? Tekst: https://www.spottedalert.pl/powiat-starachowicki/pawlow/sanktuarium-matki-bozej-bolesne

More


Źródło
Opublikowano: 2020-08-20 19:12:49

Rzeczpospolita Obojga Narodów była krajem wielu nacji i religii. Oprócz katolicyzmu, na ziemiach I RP mieszkali wyznawcy

Urszula Kuczyńska

Rzeczpospolita Obojga Narodów była krajem wielu nacji i religii. Oprócz katolicyzmu, na ziemiach I RP mieszkali wyznawcy judaizmu (Żydzi), islamu (Tatarzy), prawosławia (Rusini), monofityzmu (Ormianie) i kościoła greckiego.

Reformacja trafiła tu na podatny grunt i rozlała się szeroką falą dzięki znanym w historii humanistom i reformatorom takim jak Jan Ostroróg, Jan Dantyszek, który znał osobiście króla Henryka VIII, czy Biernat z Lublina, który z kolei kolegował się z Marcinem Lutrem. Do tego zacnego grona zaliczał się też Andrzej Frycz Modrzewski.

Przez ponad 100 lat ziemie polskie były tyglem wolności religijnej i myśli teologicznej, gdzie działała słynna Akademia Krakowska pod przywództwem profesora Jakuba z Iłży a polska szlachta z chęcią przyjmowała pozycje reformatorskie względem katolicyzmu.
Król Zygmunt Stary sprzyjał zresztą tej wolnej dyskusji, wolności wyznania i sumienia mówiąc wprost, że rządzi nie tylko owcami (katolikami), ale ma i stadko kozłów (tak zwano zwolenników reformacji). Protestantom sprzyjała też królowa Bona. Powstał nawet specyficznie polski odłam protestantyzmu – arianie, bracia polscy z siedzibą w Rakowie.

Ale szybko skończyło się rumakowanie.

Wpływy kościoła katolickiego sięgały zbyt daleko: jezuici wylobbowali wsparcie Zygmunta Augusta. Wojnę polskiemu protestantyzmowi wypowiedzieli potem również Stefan Batory i Zygmunt III Waza.

Szerokim strumieniem na polskich ziemiach, słynących z religijnej tolerancji i wolnej dyskusji, polała się krew. Zwyciężyła kontrreformacja, która na stulecia zapisała Polskę i polskie ziemie do tej części świata, gdzie w duchu mrocznych, barokowych mów Piotra Skargi walczono też później z ideami oświecenia.

Ja nie mam wątpliwości, że to do tej niechlubnej tradycji należy zaliczyć działania Zbigniewa Ziobry.

Nie wystarczy mu, że pary jednopłciowe są wprost dyskryminowane w prawie. Teraz chce też dyskryminować polski kościół reformowany, dlatego że ten ich nie dyskryminuje.

Quo vadis, Polsko?


Źródło
Opublikowano: 2020-08-20 19:04:24

Ileż to ja się przez lata nasłuchałem o tym, jak to cynik i cwaniak Rydzyk żeruje na naiwnych i wyciąga z nich pieniążki

Remigiusz Okraska:

Ileż to ja się przez lata nasłuchałem o tym, jak to cynik i cwaniak Rydzyk żeruje na naiwnych i wyciąga z nich pieniążki. A tu proszę, rok 2020, niemal co tydzień demokratyczni demokraci po oderwaniu ich od publicznego cycka (nie powinni łkać, zwykle wychwalali wolny rynek) chcą, żeby coś im ufundować za składki: radyjko jedno i drugie, filmiki, portale, iwenty, personalny patronajt działającej działaczki itd. Zbiórka zbiórkę pogania. Mnie to nie przeszkadza, to jest normalna rzecz, tak trzeba…

Więcej

Źródło
Opublikowano: 2020-08-17 21:50:22

Za chwilę dalszy ciąg programu – Byłem w partii

Łukasz Najder:wizjonerskie, genialne

– Gdzie pan się tak spieszy?
– Widzi pan, kupiłem sobie długopis – idę poświęcić, bo jeszcze niepisany jest. Tu do kościoła lecę.
– Długopis poświęcić?
– No a co, proszę pana. Nowy to trzeba jakoś… buty se poświęciłem, żona mi z Węgier przywiozła, proszę pana. Odebrałem…

Więcej

https://www.youtube.com/watch?v=f4jEqO91dGU&feature=share&fbclid=IwAR11mEwxXHcmigt-7ml46LDI57XRtjQG547AQE854lHFAdSeTw3lxgs3HY4

Źródło
Opublikowano: 2020-08-14 12:48:21

„Jeśli ktoś wierzy w piekło, to właśnie je mamy”

Robert Maślak


„Jeśli ktoś wierzy w piekło, to właśnie je mamy”

„Ksiądz Piotr M. został wypuszczony z aresztu i na wyrok drugiej instancji poczeka na wolności. Pierwsze dni po wyjściu zza krat spędził w Ruszowie, w którym skrzywdził dwie dziewczynki. Ku oburzeniu mieszkańców i przerażeniu jego ofiar. – Jeśli ktoś…

Więcej
Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Źródło
Opublikowano: 2020-08-12 23:22:31

Ten kraj torturuje osoby LGBT. Od miesięcy. Dzieci, nastolatki, kobiety, osoby niebinarne.

Maja Staśko:

Ten kraj torturuje osoby LGBT. Od miesięcy. Dzieci, nastolatki, kobiety, osoby niebinarne.

Politycy, księża, policja – macie krew na rękach.

Ale my nie przestaniemy się wspierać. Dużo miłości dla wszystkich 🏳️‍🌈 Nie mamy władzy w sejmie, nie mamy wielkich pieniędzy – ale mamy siebie. Dbamy o siebie i nie damy skrzywdzić nikogo wśród nas. I to jest nasza największa siła

#lgbt #lgbtq #lgbtq🌈lgbt,lgbtq,lgbtq

Źródło
Opublikowano: 2020-08-09 11:39:13