Zespół Hoovera czyli dlaczego politycy prawicy bywają zaciekłymi homofobami będą

Robert Maślak

Zespół Hoovera czyli dlaczego politycy prawicy bywają zaciekłymi homofobami będąc jednocześnie homoseksualistami: https://magazyn.wp.pl/…/jozsef-szajer-to-klasyka-dlaczego-k…

Dr n. med. Maciej W. Socha, specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej, perinatologii, Kierownik Oddziału Położniczo-Ginekologicznego Szpitala Św. Wojciecha w Gdańsku. Dodatkowo specjalizuje się w seksuologii i patologii współżycia oraz zajmuje się pomocą medyczną osobom transpłciowym.


Źródło
Opublikowano: 2020-12-06 01:00:24

Wrocław teraz spaceruje. KARTONOWA Procesja! ruszyła. #WyrokNaKobiety #piekło

Robert Maślak
WyrokNaKobiety,piekłokobiet,PrawaKobiet,aborcjaprawemczłowieka,strajkkobiet,prawowyboru,KobietaDecyduje

Źródło
Opublikowano: 2020-12-05 20:18:50

Ledwie udostępniłem informację o zabiciu dzisiaj wilka przy granicy Biebrzańskie

Robert Maślak

Ledwie udostępniłem informację o zabiciu dzisiaj wilka przy granicy Biebrzańskiego Parku Narodowego, a już jest następna ofiara. Wczoraj znaleziono zabitego wilka w pobliżu Puszczy Augustowskiej. To wierzchołek góry lodowej, o większości takich przypadków się nigdy nie dowiadujemy.
Bardzo rzadko udaje się złapać sprawcę, ale w 5 przypadkach w których doszło do skazania, sprawcami okazali się myśliwi.
Fot. za Stow.d.Natury Wilk.


Źródło
Opublikowano: 2020-12-05 11:17:25

Apel o zatrzymanie odstrzału wilków w Słowacji

Robert Maślak

Słowacja chce zabić w tym sezonie 50 wilków. Znaczna część populacji żyje w strefie przygranicznej, a odstrzał ma negatywny wpływ na całą populację. Narusza to unijne dyrektywy. Dlatego podpisałem apel o wstrzymanie tych polowań. Podpisz, pomóż wilkom.
https://petycja.pracownia.org.pl/akcja/zatrzymaj-odstrzal-wilkow-w-slowacji

Apel o zatrzymanie odstrzału wilków w Słowacji

Apel do Ambasadora Republiki Słowacji o natychmiastowe wstrzymanie decyzji odstrzału wilków w Republice Słowackiej w sezonie łowieckim 2020/2021, wydanej przez słowackiego Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dn. 27.10.2020.

Źródło
Opublikowano: 2020-12-05 01:59:31

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

Robert Maślak

3 grudnia to Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.
Polska łamie prawa tych osób. Nadal problemem są bariery fizyczne, dostęp do edukacji, do rehabilitacji, do leczenia, do wielu zawodów. Nadal wiele zależy od posiadanych środków i zamożności rodzin. W 2014 roku Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok w sprawie wsparcia dla opiekunów dorosłych osób z niepełnosprawnościami – do dzisiaj wyrok ten nie został wykonany (co ciekawe, wyrok pseudo-TK Przyłębskiej dot. aborcji jeszcze nie został opublikowany, a szpitale już odmawiają aborcji chorych płodów). Zasiłki są dramatycznie niskie, a rodziny pozostawione same sobie.
Dlatego potrzebujemy więcej solidarności – solidarności z innymi dyskryminowanymi grupami. Stąd zdjęcia, które tę solidarność wyrażają z marszów równości (Warszawa i Rzeszów).Źródło
Opublikowano: 2020-12-04 21:45:15

Z ostatniej chwili. Wilk zabity 500 m od granicy Biebrzańskiego Parku Narodowego

Robert Maślak

Z ostatniej chwili. Wilk zabity 500 m od granicy Biebrzańskiego Parku Narodowego. Zdjęcia: Katarzyna Ramontowska. Autorka przez 6 godzin walczyła, żeby sprawa nie została zamieciona pod dywan. Zwłoki udało się wieczorem przetransportować do Instytutu Badania Ssaków PAN w Białowieży – już wiadomo, że w ciele znaleziono szereg odłamków.
Jest tajemnicą poliszynela, że część myśliwych zabija wilki.- wielu bardzo chciałoby, żeby wilk wrócił na listę gatunków łownych. Prawdopodobnie dlatego populacja, licząca dziś w Polsce ok. 2,5 tysiąca osobników, rośnie tak powoli. Wilk od 1998 roku jest objęty ścisłą ochroną na terenie całej Polski.
Źródło
Opublikowano: 2020-12-04 21:27:09

Kobiety zmieniają świat! Po 10 latach walki, przejściu przez wszystkie krajowe i

Robert Maślak

Kobiety zmieniają świat! Po 10 latach walki, przejściu przez wszystkie krajowe instancje sądowe, udało się, pomimo utrudnień ze strony prokuratury! Dzięki wielkiej determinacji Renaty Markowskiej z fundacji "Noga w łapę" (wesprzyj: https://zrzutka.pl/f6rp9c ) i adw. Karolina Kuszlewicz sąd uznał, że ryby powinny być transportowane, przetrzymywane i przenoszone w środowisku wodnym. Wszelkie pomysły na trzymanie ich bez wody są znęcaniem się i przestępstwem: https://oko.press/trzymanie-karpia-poza-woda-jest-jak-podt…/
Fundacja CIWF apeluje do ministra rolnictwa o całkowity zakaz handlu żywymi rybami. Podpisz ten apel: https://akcje.ciwf.pl/page/72146/petition/1
Fot. Karolina Kuszlewicz i Renata Markowska (z FB Karoliny) i zdjęcie z karpii, które dało początek sprawie (fundacja Noga w Łapę)Źródło
Opublikowano: 2020-12-04 12:18:33

Kościół polskokatolicki (nie mylić z rzymskokatolickim) nie uznaje zwierzchnic

Robert Maślak

Kościół polskokatolicki (nie mylić z rzymskokatolickim) nie uznaje zwierzchnictwa papieża i liczy 20 tys. wiernych. W Kościele tym nie obowiązuje celibat. Rytuały i stroje księży są takie same jak duchownych katolickich. Zdjęcie muru kościoła polskokatolickiego w Gdańsku.Źródło
Opublikowano: 2020-12-04 07:47:41

Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do

Robert Maślak

Komisja Europejska podjęła dziś decyzję o skierowaniu sprawy przeciwko Polsce do Trybunału Sprawiedliwości UE. PGL Lasy Państwowe od lat niszczą siedliska gatunków objętych ochroną. Przepisy wprowadzone w okresie rządów Jana Szyszko w Ministerstwie Środowiska zwalniają Lasy z wielu obostrzeń związanych z wycinką. Wycinany jest starodrzew, który trafia często do pieców. Wcześniej w Puszczy Białowieskiej, dziś w Puszczy Karpackiej i wielu innych miejscach niszczone są najcenniejsze lasy. Plany Urządzania Lasu (PUL – plany robione przez nadleśnictwa co 10 lat, w których określa się m.in. skalę wycinki) podlegają co prawda konsultacjom społecznym, ale nie można ich zaskarżyć do sądu. Niejednokrotnie PUL-e są zatwierdzane bez znajomości gatunków, jakie występują na terenie nadleśnictwa. Często nie ma planów ochrony i planów zadań ochronny obszarów Natura 2000, co nakładają na Polskę regulacje unijne. Wskutek nieodpowiedzialnej gospodarki leśnej giną rośliny i zwierzęta gatunków chronionych.
Polskie organizacje pozarządowe od lat informują UE o tych szkodach, cieszy, że UE wreszcie zajęła się tematem, choć smutno, że nie da się chronić skutecznie polskiej przyrody bez odwoływania się do instytucji unijnych.
Foto: Fragment lasu nielegalnie wyciętego przez PGL Lasy Państwowe w Puszczy Białowieskiej, usytuowany na południowy wschód od miejscowości Grudki blisko granicy z Białorusią. Na wyciętych fragmentach osiedlają się inwazyjne gatunki, w tym trawy, które zwiększają zagrożenie pożarowe.


Źródło
Opublikowano: 2020-12-03 22:45:54

Dzisiaj zapadł wyrok. Wrocławska i bydgoska kuria przez 10 lat ukrywała księdza

Robert Maślak

Dzisiaj zapadł wyrok. Wrocławska i bydgoska kuria przez 10 lat ukrywała księdza pedofila. Sąd uznał ich winę – muszą zapłacić ofierze 300 tys. zł. W apelacji Archidiecezja Wrocławska próbowała zrzucić winę na ofiarę "Gdyby powód nie zdecydował się na prywatny wyjazd z Pawłem Kanią, to nie doszłoby do powstania szkody".
Były już ksiądz (usunięty ze stanu duchownego przez papieża dopiero rok temu) Paweł kania w 2015 r. został skazany na 7 lat więzienia. Gdy pojawiały się skargi, Kania przenoszony był do kolejnych parafii: we Wrocławiu, Bydgoszczy, znów Wrocławiu i Miliczu. Jego ochroną zajmował się przede wszystkim skompromitowany dziś i pozbawiony urzędu biskup kaliski Edward Janiak, negatywny bohater filmu braci Sekielskich „Zabawa w chowanego”.

https://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,26569933,precedensowy…

https://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,26566787,sprawa-pawla…


Źródło
Opublikowano: 2020-12-03 13:39:44

Polski światek energetyczny rozgrzał w ten zimny dzień ćwit Antoniego Macierewic

Urszula Kuczyńska

Polski światek energetyczny rozgrzał w ten zimny dzień ćwit Antoniego Macierewicza, który stwierdza autorytatywnie, że PiS zaplanował powstanie jednej z elektrowni jądrowych objętych Programem Polskiej Energetyki Jądrowej w Bełchatowie.

Ten ćwit wymaga komentarza na dwóch zasadniczych poziomach: politycznym i merytorycznym.

1. Poziom polityczny

W polityce każdy ma do odegrania jakąś rolę. Polityka, bardziej nawet niż inne dziedziny życia, stanowi ucieleśnienie szekspirowskiego stwierdzenia, że świat jest teatrem a aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają (a każdy tam aktor niejedną gra rolę). Te role w polityce są zwykle ściśle określone a Antoni Macierewicz odgrywa w niej rolę – żeby nie powiedzieć dosadniej – zepsutego zegara, co dwa razy na dzień pokazuje jednak właściwą godzinę. Tak może być i tym razem.

Nie sądzę, aby istniał rządowy dokument, który jasno wskazuje, że Bełchatów albo śmierć. Nie. Bardzo jednak możliwe, że powstała lub powstaje już lista lokalizacji, które bierze się pod uwagę dla budowy kolejnych obiektów – bo że pierwszy będzie w Polsce musiał powstać albo w Żarnowcu, albo w Choczewie (tzw. lokalizacja Lubiatowo-Kopalino) to nie ulega wątpliwości. Toczące się tam prace są już bardzo zaawansowane, raporty środowiskowe mają powstać w przyszłym roku a przede wszystkim – wśród lokalnych społeczności poparcie dla budowy elektrowni jądrowej na ich terenie jest stabilnie wysokie. I rośnie!

Pisałam o tym w rozdziale o aspektach społecznych wdrożenia energetyki jądrowej w Polski miks energetyczny, jaki wydał niedawno Instytut Sobieskiego.

Nie ma jednak żadnych przeszkód – a nawet ba, jest to absolutnie wskazane – aby zacząć myśleć o lokalizacjach dla kolejnych obiektów. Jeśli prace nad stworzeniem listy lokalizacji – kandydatur się w jakiś sposób rozpoczęły, niechby na poziomie koncepcyjnym, jak zdaje się wskazywać ćwit Macierewicza, to tym lepiej.

Skąd w ćwicie Antoniego Bełchatów?

Ano, nie trzeba być żadnym Sherlockiem Holmesem, żeby się domyślić, że nazwa Bełchatowa jest w korytarzach ministerstw odmieniana w tym kontekście od lat i przez wszystkie przypadki. Bo jest. I nie ma w tym nic dziwnego.

I tutaj dochodzimy na poziom merytoryczny dyskusji o Bełchatowie jako potencjalnej lokalizacji jednej w polskich elektrowni jądrowych.

2. Poziom merytoryczny

W Bełchatowie stoi największa polska elektrownia, wytwarzająca 20% produkowanej w Polsce energii elektrycznej. Jest to największa na świecie elektrownia na węgiel brunatny i największy emitent CO2 w UE. Elektrownia składa się z 12 bloków energetycznych pracujących w systemowej podstawie obciążenia – ich produkcja jest stabilna i niezależna od warunków pogodowych, dzięki czemu łatwo przewidzieć jej wysokość, co daje operatorowi polskiego systemu energetycznego możliwość dysponowania nią w ramach systemu, za którego zarządzanie, bezawaryjne i stabilne działanie odpowiada. Bełchatów to łącznie ok. 5000 MWe (nieco mniej, jeśli mówimy o mocy zainstalowanej, nieco więcej, gdy o osiągalnej). To bardzo dużo.

Taką elektrownię najrozsądniej jest zastąpić elektrownią o takich samych cechach: obiektem, który będzie działał bez względu na to, czy świeci i czy wieje, i który będzie produkował prąd w sposób dyspozycyjny – podporządkowany potrzebom większej całości, którą jest system elektroenergetyczny, w ramach którego działa. Bo ten system jest super istotny. To dzięki jego działaniu – a nie działaniu poszczególnych elektrowni – mamy w gniazdkach prąd 24h/7 dni w tygodniu. Pojedyncze elektrownie, bez włączenia ich w system, to tylko możliwość produkcji prądu a nie dostarczania go wciąż, nieprzerwanie i wszędzie tam, gdzie jest on potrzebny.

Od lat 70-tych, kiedy w Bełchatowie pojawił się pierwszy blok energetyczny (a pojawił się tam, dlatego, że uprzednio grupy młodych inżynierów i geologów jak mój tata zmapowały w okolicach Bełchatowa bogate złoże węgla brunatnego i otwarto tam kopalnię), Bełchatów zdążył, jako jednostka wytwórcza, stać się trochę takim mini-serduszkiem polskiego systemu energetycznego. Przez dekady zdążyła powstać tam cała, ogromna infrastruktura wyprowadzająca moc z elektrowni i pozwalająca na jej dystrybucję dalej, w świat. Takiej infrastruktury nie ma nigdzie indziej w kraju a to są nie tylko ogromne pieniądze, ale przede wszystkim również ogromny, środowiskowy koszt potworzenia takich korytarzy wysokich – a potem i średnich – napięć.

Tworzenie jednostek o takiej mocy w miejscach, gdzie tej infrastruktury jeszcze nie ma oznacza konieczność poniesienia tego kosztu: zarówno w czystym pieniądzu związanym z jej budową (i to, niejednokrotnie, wymaga współudziału PSE, czyli operatora polskich sieci elektroenergetycznych a więc nas wszystkich), jak i w środowisku.

Dlatego jest bardzo rozsądne korzystać, z tego, co jest i co nie zniknie wraz z wyłączeniem ostatniego bloku na węgiel brunatny w Bełchatowie.

W Bełchatowie znajduje się też spory, sztuczny zbiornik wodny do chłodzenia 12 bloków energetycznych. Skoro już tam te 5 dekad temu powstał, niech służy dalej chłodząc reaktory potencjalnej jądrówki: jeśli wystarcza dla 12 bloków o łącznej mocy 5000 MWe, wystarczy swobodnie i na 2-3 bloki jądrowe (i to z dużym zapasem).

Co więcej, w elektrowni Bełchatów pracuje obecnie ponad 4000 ludzi – w ogromnej części świetnych specjalistów prowadzenia ruchu i utrzymania ciągłości ruchu dużego obiektu przemysłowego. Ich wiedza i kompetencje przydadzą się w nowej elektrowni jądrowej jak znalazł, bo jedyne, co ją różni od elektrowni węglowej to sposób ogrzewania kotła. Do tego trzeba będzie nowych specjalistów w Bełchatowie. Ale do obsługi całej części konwencjonalnej elektrowni jądrowej, wykształcona i doświadczona kadra Bełchatowa nada się przewspaniale.

I – na zakończenie – najważniejsze.

Bo najważniejszy jest aspekt społeczny.

Górnicy z Bełchatowa protestują przeciwko budowie elektrowni jądrowej w Polsce. Protestują pomimo, że wiedzą, że złoże w Bełchatowie jest na wyczerpaniu a ceny emisji CO2 czynią dalsze spalanie węgla w energetyce nieopłacalnym.
(Pomijam wątek, że to spalanie jest niebezpieczne dla ludzi, górnicy nie lubią o tym mówić i to nie dlatego, że nie boją się o przyszłość swoich dzieci a WŁAŚNIE DLATEGO, że boją się o przyszłość swoich dzieci – dzieci, które czeka niewesoły los, jeśli ojciec trafi na bezrobocie i zostanie uznany za niepotrzebnego nikomu do niczego, w gminie, która nagle straci dochód wraz z zamknięciem i kopalni, i elektrowni.)

Z ich obawami łatwiej będzie walczyć, ich strach przed zamknięciem kopalni i elektrowni, lęk przed odejściem od energetyki węglowej łatwiej będzie rozwiewać, kiedy dostaną perspektywę nawet nie tyle konkretnie pracy w planowanej na terenie ich gminy elektrowni jądrowej, co tego, że ich gmina wraz ze śmiercią kopalni i elektrowni nie wszystek umrze. Że jest na nią plan, jest dla niej wizja dalszego rozwoju, będą perspektywy i dla nich, i dla młodszego pokolenia, że ze statusu najbogatszej gminy w Polsce nie zostaną nagle zdegradowani do roli żebraka.

Bo wiecie – kto daje i odbiera, ten się w piekle poniewiera, co nie?


Źródło
Opublikowano: 2020-12-03 00:07:08

Hipokryzja, prawica, seks József Szájer, prominentny węgierski eurodepu

Robert Maślak

Hipokryzja, prawica, seks

József Szájer, prominentny węgierski eurodeputowany, współzałożyciel partii Fidesz, bliski współpracownik Orbana (jego żona jest w węgierskim TK, a wcześniej była przewodniczącą Krajowej Rady Sądownictwa i jest odpowiedzialna za czystki w sądownictwie), który w swoim kraju jest homofobem (autorem zapisu o małżeństwie w węgierskiej konstytucji jako związku M i K), uczestniczył w gejowskiej orgii w Brukseli. Po wkroczeniu policji w związku z doniesieniami o narkotykach i łamaniu przepisów antycovidowych, Szájer salwował się ucieczką przez okno. Byl tak zdeterminowany, że się przy tym pokaleczył troszkę. W niedzielę, dzień po wydarzeniu złożył mandat europosła. Belgijska prokuratura podała, że… More


Źródło
Opublikowano: 2020-12-03 00:00:07

Ciała wychodzą z ziemi. Polscy futrzarze w obawie przed koronawirusem rozpoczęli

Robert Maślak

Ciała wychodzą z ziemi. Polscy futrzarze w obawie przed koronawirusem rozpoczęli wybijanie norek o miesiąc wcześniej niż zwykle. Łącznie z innymi gatunkami zabitych zostanie ponad 4 mln osobników. To i tak połowa mniej niż kilka lat temu. Chętnych na futra jest coraz mniej. W Danii, ktora jest największym producentem skór na świecie, z powodu koronawirusa zabito część z blisko 17 mln norek. Później okazało się, że rząd nie mial prawa zdecydować o zabiciu norek. Większość została zakopana na terenach wojskowych. Przykryte zostały 2 m warstwa ziemi, ale pod wpływem rozkładu ciał i powstałych gazów, fragmenty zaczęły wydostawać się na powierzchnię. Okazało się, że zakopano je w pobliżu ujęć wody. Stąd rozważa się, wykopanie 10 tys. ton szczątków zwierząt i ich spalenie.

Dania nakazała wybicie norek miesiąc temu po ujawnieniu zakażenia koronawirusem 12 osób pracujących na fermach i stwierdzeniu zakażonych norek na 63 fermach. Zmutowana wersja wirusa przenosi się na człowieka i odwrotnie, z człowieka na norki. Właśnie ukazały się dane, że zakażonych koronawirusem jest w Danii 310 osób, które pracowały przy obróbce skór z norek. Dyrektor ośrodka zajmującego się epidemią koronawirusa określił pracę w branży futrzarskiej jako bardziej niebezpieczną niż w ochronie zdrowia. Dania zakazała działania ferm do końca 2021 r. Podobnie Holandia wybiła setki tysięcy norek – kraj ten przyspieszył datę wprowadzenia całkowitego zakazu ferm futrzarskich.

W Polsce tydzień temu potwierdzono SarsCov2 u 8 norek spośród zbadanych 91 zwierząt. Będzie to choroba zwalczana z urzędu (hodowca musi zgłosić fakt choroby i dostanie odszkodowanie od państwa)
Źródło
Opublikowano: 2020-12-02 11:36:49

Coraz więcej osób odchodzi z Kościoła katolickiego w Polsce. We wrocławskich szk

Robert Maślak

Coraz więcej osób odchodzi z Kościoła katolickiego w Polsce. We wrocławskich szkołach podstawowych spadek liczby dzieci na lekcji religii jest mały, spadł z 79,7 na 78,2%, w szkołach ponadpodstawowych, gdzie uczniowie w wieku ponad 18 lat sami decydują o zapisaniu się na religię, chodzi tylko 32,16%. Z religii można się wypisać w każdym momencie, również w trakcie nauczania zdalnego, wysyłając wniosek drogą elektroniczną.

"Mikołaj z pierwszej klasy liceum na religię nie chodzi od czterech lat. – Zrezygnowałem przez wierzących rodziców, którzy przez wiele lat zmuszali mnie do cotygodniowej mszy."

"Katolicka wizja świata, według mnie, nie odpowiada rzeczywistości – komentuje Andrzej."

https://wroclaw.wyborcza.pl/…/7,35771,26550002,coraz-mniej-…

https://wyborcza.pl/…/7,124059,25073908,rodzice-i-dziadkowi…


Źródło
Opublikowano: 2020-12-02 05:44:05

To nagranie z brytyjskiej TV nie jest nowe, ale przypominam to w ramach przegl

Robert Maślak


To nagranie z brytyjskiej TV nie jest nowe, ale przypominam to w ramach przeglądu najgłupszych wypowiedzi polityków prawicy. Jest z czego wybierać, zarówno PiS, Konfederacja, Korwin mają tego w nadmiarze. Tak, to do czego część Polaków przywykła, w Europie budzi zdumienie.

Film za Stefan Pokora.


Źródło
Opublikowano: 2020-12-01 11:36:00

Kolejny poseł PiS. Mamy już nie tylko profanację pomników i obrazę uczuć religij

Robert Maślak

Kolejny poseł PiS. Mamy już nie tylko profanację pomników i obrazę uczuć religijnych, ale nawet literek L, którą zresztą ktoś wcześniej nielegalnie narysował na murze. Oczywiście to L oznacza Legię. To nie może zostać bez kary. Obraza plemiennych uczuć kibicowskich może spowodować agresję kibica, rzucanie racami i kostką brukową w kierunku osób mających inny kolor szalika.😉


Źródło
Opublikowano: 2020-12-01 09:51:11

Stanowisko rektora Politechniki Warszawskiej w sprawie wtargnięcia policji na te

Robert Maślak

Stanowisko rektora Politechniki Warszawskiej w sprawie wtargnięcia policji na teren uczelni w dniu 28 listopada 2020 r.
Od kilkudziesięciu lat nie było takiego przypadku – polskie prawo wymaga każdorazowo zgody rektora. Służby mogą wkroczyć na teren uczelni wyłącznie w dwóch przypadkach: na wezwanie rektora lub w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia ludzkiego lub klęski żywiołowej. Rektor domaga się wyjaśnień: https://www.pw.edu.pl/…/Stanowisko-w-sprawie-wkroczenia-fun…


Źródło
Opublikowano: 2020-12-01 03:18:35

Francja: gorący weekend protestów przeciwko propozycji rządu Emmanuela Macrona,

Urszula Kuczyńska

Francja: gorący weekend protestów przeciwko propozycji rządu Emmanuela Macrona, który zaostrza przepisy bezpieczeństwa w obliczu pandemii i ostatnich wydarzeń w postaci zamachu w Nicei. Ponad pięćset tysięcy ludzi na ulicach całego kraju. Na policję poleciały cegły, krawężniki i – tradycyjnie, jak to we Francji – bruk. Bilans: 98 rannych policjantów i żandarmów, część hospitalizowana.

Polska: rząd PiS odbiera kobietom podstawowe prawa obywatelskie, protesty trwają piąty tydzień, wszystkie pokojowe. Największa "krzywda" stała się pomnikowi Reagana, który pomalowano, kościelnym elewacjom, które trzeba było umyć i chodnikom, z których trzeba było zetrzeć spray.

Jak reaguje policja?

Waląc pokojowych demonstrantów pałkami teleskopowymi, gazując posłanki na polski Sejm i po raz pierwszy od haniebnych wydarzeń 1968 łamiąc autonomię uczelni.

Czy Wy widzicie tę różnicę?
Polska Policja


Źródło
Opublikowano: 2020-11-30 21:55:50

Policja 28 listopada 2020 r. skuła Katarzynę Augustynek, przedstawicielkę inicja

Robert Maślak

Policja 28 listopada 2020 r. skuła Katarzynę Augustynek, przedstawicielkę inicjatywy "Polskie Babcie" i wrzuciła do suki. "Polska Babcia" na pytanie vzym jest dla niej policyjna przemoc, odpowiada: "Jest poniżeniem i upodleniem , bo taki jest ich cel. Nie chcą przecież udowadniać swojej przewagi fizycznej wobec małej, okrągłej, starszej kobiety. Nie muszą pokazywać, że są silniejsi. Chcą pokazać, że jestem bezradna."
Więcej: https://oko.press/nie-lubimy-jak-policja-bije-kobiety-sond…/


Źródło
Opublikowano: 2020-11-30 01:05:34

W Wielkiej Brytanii opublikowano raport dotyczący kobietobójstw.

Urszula Kuczyńska

W Wielkiej Brytanii opublikowano raport dotyczący kobietobójstw.

Wynika z niego, że na przestrzeni dekady ponad 1400 kobiet w Wielkiej Brytanii zostało zamordowanych przez bliskich sobie mężczyzn: najczęściej partnerów, byłych i obecnych.
Wśród cudzoziemców dokonujących kobietobójstw w Wielkiej Brytanii, najliczniej reprezentowaną grupą są Polacy.

Pomyślcie o tym.

Polscy mężczyźni.

Ci sami, którym do teraz nie przyszło do głowy, że na seks potrzebna jest zgoda a osób nie będących w stanie jej wyrazić z uwagi na odurzenie alkoholem, czy farmaceutykami się nie gwałci.

Z ostrożnych polskich szacunków wynika, że w Polsce w wyniku przemocy domowej rok rocznie ginie ok. 500 kobiet. To ponad trzykrotnie więcej niż w Wielkiej Brytanii, przy mniejszej ogólnej liczbie ludności.

Tymczasem, fanatycy od Ziobry pracują nad wypowiedzeniem Konwencji Stambulskiej. Gmina Zakopane wciąż "broni tradycji" do bicia kobiet – nigdy nie przyjęła i nie wdrożyła procedur antyprzemocowych a ich "uczucia religijne" obraża baner Strajku Kobiet powieszony na krzyżu na Giewoncie.

Wisienką na torcie jest dodatkowo fakt, że policja w Wielkiej Brytanii właśnie aresztowała Polaka, 26-latka mieszkającego w Luton, wyborcę Konfederacji i fana Janusza Korwina-Mikkego, który przygotowywał zamach terrorystyczny.

Mamy w tym kraju potężny kłopot z toksyczną męskością. Mamy w tym kraju ogromny problem z patriarchalnym porządkiem świata prowadzącym do aktywnego czynienia zła i krzywd.

I jest to nasz towar eksportowy.

To nie tradycja. To głęboki i palący wstyd.


Źródło
Opublikowano: 2020-11-29 18:25:05

Wrocław pl. Wolności teraz. Marsz za chwilę wyruszy. Policja spisuje część osó

Robert Maślak


Wrocław pl. Wolności teraz. Marsz za chwilę wyruszy. Policja spisuje część osób.
#StrajkKobiet #WyrokNaKobiety #piekłokobiet #PrawaKobietStrajkKobiet,WyrokNaKobiety,piekłokobiet,PrawaKobiet

Źródło
Opublikowano: 2020-11-29 15:25:29