Fundacja Ocalenie:


👱‍♀️🧕 8. marca stanowi okazję do bliższego przyjrzenia się grupie kobiet, której wspólnym mianownikiem jest doświadczenie migracji.

Według raportów ONZ niemal połowa osób migrujących to kobiety. Ten utrzymujący się od dekad trend zyskał wśród badaczy miano feminizacji migracji. I choć procent kobiet migrujących od lat utrzymuje się na stałym poziomie, zmienia się sposób w jaki migrują – coraz częściej są to migracje samodzielne, niezależne od partnera.

-migrantki zmagają się z wieloma wyzwaniami, zwłaszcza, jeśli ich migracja miała charakter przymusowy. Uchodźczynie mierzą się nie tylko z efektami traumatycznych doświadczeń, lecz także z koniecznością przystosowania się do nowej rzeczywistości, nieznajomością kultury i tradycji państwa przyjmującego oraz (co najmniej) podwójną dyskryminacją – ze względu na i pochodzenie, czasem także kolor skóry i inne.

Więcej na ten temat wyzwań, przed którymi stają migrantki oraz o wsparciu, którego udzielamy im w Fundacji Ocalenie, przeczytacie w artykule Doroty Przyguckiej, naszej koordynatorki zespołu psychologicznego.
Polecamy! 👉 https://witajwdomu.org.pl/o-wsparciu-psychologicznym-dla-migrantek

***
W okresie grudzień 2020 – czerwiec 2021 psychologiczna dla uchodźców i uchodźczyń oraz migrantów i migrantek, dotkniętych skutkami pandemii oraz lockdownu, jest współfinansowana dzięki wsparciu IKEA – Partnera Strategicznego Fundacji Ocalenie – w ramach projektu “Razem w trosce o dom”.


Źródło
Opublikowano: 2021-03-08 09:59:10