„Takich historii Aborcja bez Granic zna znacznie więcej. Dominika Biernat, nasza

Aborcyjny Dream Team:


„Takich historii Aborcja bez Granic zna znacznie więcej. Dominika Biernat, nasza dzisiejsza bohaterka, usłyszała od lekarki: „To wytrzewienie. Niech się mama nie martwi”. Wytrzewienie: jelita, żołądek i wątroba płodu rozwijają się na zewnątrz, bo nie zamknęła się powłoka brzuszna. Ciąża, którą można przerwać w prawie każdym europejskim kraju. Ale nie w Polsce. Tu kobieta ma urodzić za wszelką cenę. Nawet jeśli grozi jej zakażenie. Nawet wtedy, gdy może umrzeć. Dominika skontaktowała się z Aborcją bez Granic, poleciała do Amsterdamu. W jednej tylko klinice w Amsterdamie codziennie przyjmowanych jest nawet pięć Polek. Ta liczba wzrosła po 22 października 2020 r., po wyroku TK.”

Polecamy felieton Moniki Tutak- Goll ⬇️
https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,100865,27705976,w-jednej-tylko-klinice-w-amsterdamie-codziennie-przyjmowanych.html


Źródło
Opublikowano: 2021-10-24 09:58:07

Zrobiłyśmy w piątek 4. publiczny aborcyjny coming out! Stałyśmy w stłoczonym mie

Aborcyjny Dream Team:


Zrobiłyśmy w piątek 4. publiczny aborcyjny coming out! Stałyśmy w stłoczonym miejscu – – i mówiłyśmy o aborcji, o swoich doświadczeniach, o tym jak czułyśmy się samotne i zagubione, o tym jaka ulga przychodziła zaraz po, o tym jakby to było musieć zrobić aborcje, gdyby test ciążowy pokazał jednak dwie kreski. Czytałyśmy tez prawdziwe historie osób, które wysyłają nam
swoje doświadczenia.

Było kupę wzruszeń i emocji. Byłyśmy_bylismy razem a na głos były wypowiadane historie, które często dzieją się w ukryciu.
Łapałyśmy i łapaliśmy się porozumiewawczo wzrokiem, niektórym płynęły po policzkach zły wzruszenia. To było magiczne wydarzenie – dziękujemy, że wspólnie z nami odzyskujecie przestrzeń na aborcyjne doświadczenia.

Bo te doświadczenia były, są i będą nasze – niezależnie od prawa, czy antyaborcyjnej propagandy.

Dziękujemy za każdy podpis pod ustawą Legalna aborcja. Bez kompromisów
za każda rozklejoną wlepkę z namiarem na bezpieczną aborcje. Dziękujemy za każde „miałam aborcje” wypowiedziane na głos i w myślach. Za każde eksperymentowanie z prawdą.

Miłość 💚 i aborcyjne siostrzeństwo foreva!

Zdjęcie Kasia Strek

[na zdjęciu cztery osoby z adt stoją na tle ścianki z napisami aborcja jest ok i trzymają tabliczkę z numerem do aborcji bez granic +48 22 29 22 597]


Źródło
Opublikowano: 2021-10-24 09:06:43

Zagraniczne media, m.in. Guardian przytaczają dane #aborcjabezgranic (i bardzo

Aborcyjny Dream Team:


Zagraniczne media, m.in. Guardian przytaczają dane #aborcjabezgranic (i bardzo dobrze!), ale niestety dopowiadają od siebie, że te kilkadziesiąt tysięcy osób w Polsce przeprowadziło „nielegalne„ aborcje. Nic bardziej mylnego! Mamy XXI wiek i osoby w Polsce w większości samodzielnie przeprowadzają aborcje farmakologiczną 💊💊💊 która jest legalna, bezpieczna i rekomendowania przez Światową Organizację Zdrowia.
Tak, wiemy, jak wielkim wyzwaniem jest stygmatyzacja aborcji. Takie opisy aborcji niestety mogą ją wzmacniać ( i mogą z niej wynikać!). Dlatego niezwykle ważne jest dzielenie się wiarygodnymi informacjami, również o sytuacji
prawnej, i wspieranie się w aborcjach 💚.


Źródło
Opublikowano: 2021-10-23 09:56:10

Macie swój wyrok! Każdego dnia w Polsce 9 do 13 kobiet przerywa ciążę, w Holandii: 3 do 6 Polek

Aborcyjny Dream Team:


„Najlepszy team świata

Gdy o Aborcyjnym Dream Teamie zaczęło robić się głośno, budził mieszane uczucia nawet wśród osób pro-choice. No bo co to za nazwa, co to za hasło „Aborcja jest okej”?
Jednak gdy Trybunał Konstytucyjny zakazał terminacji ciąży z przyczyn embriopatologicznych, Aborcyjny Dream Team stał się jedną z najważniejszych, a przede wszystkim najpotrzebniejszych organizacji kobiecych w kraju.
Numer do Aborcji Bez Granic trafił na tysiące plakatów, wlepek i do postów na Facebooku. „Potrzebujesz aborcji? Dzwoń tutaj: +48 222 922 597”.
I kobiety dzwoniły. Tak często, że grupa aktywistek odbierających telefony powiększyła się przez ostatni rok trzykrotnie. Do tego doszły maile idące w tysiące.
Dzięki pomocy organizacji zrzeszonych w ramach Aborcji Bez Granic ponad 18 tys. Polek zamówiło w zeszłym roku tabletki poronne. Kobietom, które tego potrzebowały, dziewczyny z Aborcyjnego Dream Teamu towarzyszyły podczas ich przyjmowania.
Na aborcję poza Polską dzięki pomocy grup zrzeszonych w ramach Aborcji Bez Granic wyjechało 1080 Polek. Ponad połowa ze względu na ciężkie lub letalne wady płodów.
Nie udałoby się, gdyby nie ludzie. To oni wpłacali pieniądze dla kobiet, których nie byłoby stać na terminację niechcianej ciąży. Pod koniec września tego roku 10 tys. euro przekazał na ten cel belgijski minister zdrowia wraz z wiceministrą ds. równości płci, równych szans i różnorodności.”

Tak pisze o nas Helena Łygas w Natemat.pl – dziękujemy 🖤🔥

Cały artykuł ⬇️

https://natemat.pl/379831,ile-kobiet-w-polsce-mialo-aborcje-w-2020-rocznica-aborcyjnego-wyroku-tk

Macie swój wyrok! Każdego dnia w Polsce 9 do 13 kobiet przerywa ciążę, w Holandii: 3 do 6 Polek

Źródło
Opublikowano: 2021-10-22 20:30:19

O take aborcje feat Zdrada Pałki

Aborcyjny Dream Team:Rok temu tk wyszłyśmy_lismy pierwszy raz na ulicę w całej Polsce, by wykrzyczeć „wypie*dalać” w reakcji na wyrok tk. Decyzja tk zaostrzająca polską ustawę antyaborcyjną przyparła nas do muru. Mogłyśmy_liśmy walić głową w mur z bezradności, albo wyciągnąć sprej i napisać na murze +48 22 29 22 597 Aborcja Bez Granic.

Chwała Bogini, że wyciągnęłyście ten sprej! Dzięki temu osoby dowiedziały się o tym, że jest szansa na bezpieczną aborcję nawet w tak beznadziejnym miejscu. Te 34 tysiące bezpiecznych aborcji odbyły się dzięki Wam! dzięki Waszym wpłatom, dzięki Waszym krzykom, dzięki Waszym napisom na murach!

Dlatego w podzięce łapcie wideoklip w podzięce <3 z podkładem od Zdrada Pałki montaż Karo Szewska <3 https://www.youtube.com/watch?v=6DPNpcmpsPQ

Źródło
Opublikowano: 2021-10-22 12:52:04

„Gdy po wyroku trybunału na ulice wyszły tłumy, szłam i ja. Byłam razem z innymi

Aborcyjny Dream Team:


„Gdy po wyroku trybunału na ulice wyszły tłumy, szłam i ja. Byłam razem z innymi kobietami, dziewczynami, towarzyszącymi im mężczyznami. Czy wiedziałam, przeciwko czemu to wszystko? Tak i nie, bo treść wyroku przeczytałam, dopiero kiedy sama zaszłam w ciążę obarczoną wadą letalną. Wtedy dotarło do mnie, że tak naprawdę jest to wyrok na mnie – opowiada Joanna Sagier. Zastrzega, że to będzie jej subiektywna historia. Kilka razy pytam, czy na pewno chce mówić pod nazwiskiem. Zdecydowanie potwierdza. – Nie mam sobie nic do zarzucenia. Nie złamałam przepisów, kodeksów. Tłumaczyć powinni się ci, którzy doprowadzili do obecnego stanu prawnego i przekonują, że ma to coś wspólnego z wiarą, moralnością, godnością czy etyką.”

Koniecznie przeczytajcie artykuł Pauliny Nowosielskiej, która rozmawiała z osobami bezpośrednio dotkniętymi wyrokiem tk z zeszłego roku. Jedną z nich jest Joanna, która wyjechała do Amsterdamu i tam miała
aborcję z pomocą Abortion Network Amsterdam. Joanna dziękujemy Ci, za zaufanie do Aborcji Bez Granic i za podzielenie się swoim doświadczeniem! Zrobiłaś właśnie coś wspaniałego – pokazałaś osobom, które mają za sobą podobne doświadczenie i tym, które będą je miały, że nie są same 🖤 to wielka rzecz! Jesteśmy wzruszone

Cały artykuł https://www.gazetaprawna.pl/magazyn-na-weekend/artykuly/8276894,aborcja-problem-strategia-pis-kobiety-wyrok-tk.html


Źródło
Opublikowano: 2021-10-22 08:52:09

Jutro – podczas demo Bronimy życia / Warszawa

Aborcyjny Dream Team:Jutro – podczas demo Bronimy życia / Warszawa
o 18.00 obok warszawskiej rotundy robimy publiczny aborcyjny coming out! Wystarczy przyjść i wziąć do rękę szczekaczkę lub mikrofon, głęboki wdech i… bez wstydu. Bez strachu. Powiedzieć: ja też miałam aborcję! Towarzyszyłam w aborcji. Kocham osobę, która miała aborcję.

Czyli widzimy się i wrzeszczymy, krzyczymy, śpiewamy i mówimy o swoich aborcjach! Razem, ramię w ramię!

Dosyć mówienia w naszym imieniu!
Dosyć mówienia nad naszymi głowami!
Dosyć szeptania i zamykania nam ust!
Dosyć kompromisów!

Aborcje to nasze doświadczenia!
Nasze decyzje! Nasze życia! Przyjdź, dołącz!
Powiedz lub wykrzycz tyle, ile chcesz!
Ważne, żeby było nas dużo!
Przyjdź i daj sobie szansę. W kupie łatwiej!

Nie chcesz mówić swojej historii? To nic straconego. Będziemy mieć dla Was wydrukowane doświadczenia osób, które przerwały z nami ciąże. Będzie można je odczytać!

Pokażmy, że aborcje się dzieją!

[opis grafiki: na czarnym tle napis: miałyśmy aborcje vol 4. Grupowy aborcyjny coming out. Piątek 22.10 18.00 obok rotundy]

Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 22:13:14

Liczby #AborcjiBezGranic w akompaniamencie saksofonu

Aborcyjny Dream Team:


Liczby #AborcjiBezGranic w akompaniamencie saksofonu 🎷AborcjiBezGranic

Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 18:54:57

„- Nie jest jednak tak, że po wyroku TK przejęłyśmy tylko te aborcje, które do t

Aborcyjny Dream Team:


„- Nie jest jednak tak, że po wyroku TK przejęłyśmy tylko te aborcje, które do tej pory można było wykonać legalnie w Polsce. Wyrok TK rozsławił numer Aborcji bez Granic (222 922 597). On był wszędzie; na murach, ulicach, przystankach. Zwiększyła się świadomość. Dowiedziały się o nas osoby, które i tak zrobiłyby aborcję, ale do tej pory nie wiedziały, gdzie szukać pomocy. 22 października 2020 to dzień, który zapoczątkował nową falę pomagania sobie w aborcjach – mówi Natalia Broniarczyk z Aborcyjnego Dream Teamu.

Aborcja bez Granic przygotowała z okazji tej niechlubnej rocznicy raport. Dowiadujemy się z niego m.in., że: przez ostatnich 12 miesięcy z jej pomocy w dostępie do aborcji skorzystało 34 tys. osób. Najwięcej, bo 99 proc. aborcji, to aborcje tabletkami, wykonane w domu. – Jesteśmy z tymi osobami poprzez maila, Messengera czy telefon. Nieważne, czy święta, wakacje, zima, lato, dłuższy weekend, wieczór czy ranek.”

Czytajcie materiał przygotowany przez Paulinę Nodzyńską! A w środku wideo Dominika Łowickiego ⬇️

https://wyborcza.pl/7,82983,27706199,aborcje-rok-po-wyroku-tk-ile-polek-usunelo-ciaze-za-granica.html


Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 17:11:27

„Te dane mówią same za siebie. Nie chodzi o to, aby się licytować na liczby, ale

Aborcyjny Dream Team:


„Te dane mówią same za siebie. Nie chodzi o to, aby się licytować na liczby, ale one pokazują skalę aborcji. I to, że wyrok spowodował coś odwrotnego, niż oczekiwał rząd. Liczba aborcji nie spadła, wręcz przeciwnie – ocenia Natalia Broniarczyk. I podkreśla, że wyrok spowodował m.in. to, że otwarcie zaczynamy rozmawiać o aborcji, że zwiększyła się nasza świadomość:

Poprzez protesty temat aborcji stał się wielu ludziom bliższy. To właśnie podczas manifestacji ludzie słyszeli o takich organizacjach jak nasza. Potem dzwonili do nas, opowiadali, że byli na protestach, i nigdy nie spodziewali się, że będą potrzebować pomocy. A teraz potrzebują i wiedzą, do kogo się zgłosić. A wiedza ułatwia podjąć decyzję, zwłaszcza wiedza o tym, że można przerwać ciążę w sposób bezpieczny niezależnie od wyroku TK.”

Cały tekst Dominiki Wantuch z Wysokie Obcasy https://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/7,163229,27708637,efekt-julii-przylebskiej-aborcji-jest-wiecej-niz-przed-zakazem.html


Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 14:08:22

Przez ostatnie 12 miesięcy grupy działające w ramach Aborcji Bez Granic pomogły

Aborcyjny Dream Team:


Przez ostatnie 12 miesięcy grupy działające w ramach Aborcji Bez Granic pomogły 34 tysiącom osób z Polski w dostępie do aborcji. 1080 osób mogło przerwać ciążę w zagranicznej klinice w drugim trymestrze. Wsparcie finansowe wyniosło ponad 700 tysięcy złotych.

Od 22 października 2020:

⚡1080 osób skorzystało ze wsparcia całej inicjatywy Aborcja Bez Granic w organizacji aborcji w drugim trymestrze w zagranicznej klinice.
⚡Łącznie ze wszystkich 1080 osób, które zgłosiły się do organizacji wchodzących w skład Aborcji Bez Granic 523 osoby ujawniły informacje o występowaniu wady płodu. Aborcja w Holandii i Anglii jest do o występowaniu wady płodu. Aborcja w Holandii i Anglii jest dostępna na życzenie, dlatego osoba nie ma potrzeby podawać powodu do aborcji
⚡Łączna kwota wsparcia udzielonego przez wszystkie organizacje wchodzące w skład Aborcji Bez Granic wynosi ponad 700 tysięcy złotych.
⚡Na infolinię Aborcji Bez Granic zadzwoniło ponad 8457 osób szukających informacji i dostępu do aborcji a 2758 osób napisało wiadomości e-mail z prośbą o pomoc w aborcji. 274 osoby szukały informacji o tym jak zdobyć tabletkę „dzień po”, a 407 potrzebowało konsultacji po aborcji.
⚡ Ciocia Basia działająca w Niemczech samodzielnie pomogła 378 osobom w dostępie do aborcji. 243 osoby przerwały ciążę przyjeżdżając do Berlina, 33 osoby zostało skierowane do Wiednia do Ciocia Wienia do Austrii a pozostałe 102 osoby zostały skierowane do innych niemieckich miast i tam przerwały ciąże z pomocą aborcyjnych Cioć.
⚡ Abortion Network Amsterdam (ANA) z Holandii samodzielnie pomogła 245 osobom w dostępie do aborcji w drugim trymestrze ciąży. Łączna kwota wsparcia udzielonego przez Abortion Network Amsterdam wynosi ponad 25 tysięcy złotych – kwota ta obejmuje koszt zabiegu, pobyt i organizację wyjazdu w wielu przypadkach również obowiązkowe testy na COVID.
⚡ Abortion Support Network działająca w Anglii pomogła co najmniej 460 osobom w dostępie do aborcji w drugim trymestrze. Wsparcie finansowe udzielone przez ASN osobom z Polski przerywającym ciążę w wyniosło 670 tysięcy złotych.
⚡Pozostałe osoby z łącznej liczby 1080 osób w drugim trymestrze uzyskały wsparcie w aborcji za granicą od więcej niż jednej organizacji wchodzącej w skład Aborcja Bez Granic i wyjechało, żeby przerwać ciążę w Belgii, Hiszpanii, Francji i Czechach.
⚡ Aborcja Polska – Women Help Women – międzynarodowa organizacja zapewniająca pocztowy dostęp do tabletek aborcyjnych odpowiedziała na ponad 80 tysięcy wiadomości z Polski. W ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 18 tysięcy osób skorzystało z pomocy Women Help Women.
⚡Na forum Kobiety W Sieci- aborcja po polsku maszwybor.net zarejestrowało się ponad 2200 nowych osób. Od 22 października 434 osoby przeprowadziło swoją aborcję ze wsparciem osób z forum, które również mają doświadczenie aborcji farmakologicznej. 45 osób było w drugim trymestrze ciąży – nie mogły/nie chciały wyjechać na zabieg do zagranicznej kliniki i zdecydowały się przyjmować tabletki z asystą Kobiet w Sieci.
⚡ Aborcyjny Dream Team towarzyszył ponad 3400 osobom w trakcie aborcji tabletkami w ciągu ostatnich 12 miesięcy. Spośród tych 3400, 77 osób było w drugim trymestrze ciąży – nie mogły/nie chciały wyjechać na zabieg do zagranicznej kliniki i zdecydowały się przyjmować tabletki z asystą ADT. 967 osób szukało dostępu do tabletki „dzień po”. 361 osób skontaktowało się z naszą infolinią prawną.
⚡W dwóch klinikach w Holandii, do których najcześciej wysyłamy osoby na zabieg aborcji w drugim trymestrze, każdego dnia ciążę przerywa od 3 do 6 osób z Polski. Wiele z nichzałatwia sobie zabieg na własną rękę.
⚡W Dzień Bezpiecznej Aborcji, 28 września 2021, Belgijski minister zdrowia i wiceministra ds. równości płci, równych szans i różnorodności ogłosili, że przekażą 10 000 euro na Aborcję Bez Granic, aby wesprzeć osoby, które nie mają dostępu do aborcji w Polsce. Rząd Belgii zauważył, że państwo polskie nie chroni zdrowia swoich obywatelek i obywateli

⚡Biorąc pod uwagę statystyki rządowe z wykonania ustawy za poprzednie lata, stwierdzamy, że Aborcja Bez Granic przejęła niemal wszystkie „ustawowe” zabiegi aborcyjne, które do tej pory były wykonywane w publicznych szpitalach.

Więcej informacji tutaj⬇

Aborcja Bez Granic pomogła 34 tysiącom osób w dostępie do aborcji od wyroku TK

Kasę na aborcje można wpłacać tu:
💸 https://zrzutka.pl/55g5gx
💸 https://aborcjabezgranic.pl
Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 10:40:37

Konferencja prasowa Aborcji Bez Granic

Aborcyjny Dream Team:


Konferencja prasowa Aborcji Bez Granic


Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 10:39:37

Przynajmniej raz Polska w czymś jest potęgą!

Aborcyjny Dream Team:


Przynajmniej raz Polska w czymś jest potęgą!
Dziś w Dziennik Gazeta Prawna liczby Aborcji Bez Granic z roku od wyroku.
Chcecie poznać szczegóły? Ile osób wyjechało, ile osób miało aborcje z nami, ile osób zadzwoniło na infolinię i ile to kosztowało? Zajrzyjcie do tekstu Pauliny Nowosielskiej i Klary Klinger i/albo oglądajcie naszą konfe online dziś o 10.30 🖤


Źródło
Opublikowano: 2021-10-21 07:52:14

Przypominamy, że jutro publikujemy dane Aborcji Bez Granic #porokuodwyroku TK z

Aborcyjny Dream Team:

Przypominamy, że jutro publikujemy dane Aborcji Bez Granic #porokuodwyroku TK z 22 października 2021 ⚡️ O 10.30 tutaj i na naszym IG @aborcyjnydream do obejrzenia transmisja konferencji prasowej – bądźcie z nami 🔥🥰✊🏼 [opis zdjęcia: zrzut ekranu dziennika.pl z tytułem Polska potęgą w eksporcie aborcji]porokuodwyroku

Źródło
Opublikowano: 2021-10-20 22:22:57

W internecie trwa afera o jakiś zestaw Maty. Trochę nie łapiemy o chodzi – serio

Aborcyjny Dream Team:


W internecie trwa afera o jakiś zestaw Maty. Trochę nie łapiemy o chodzi – serio nie jesteśmy na bieżąco- ale dostałyśmy dziś takie grafiki i szczerze nas to rozbawiło 😂😂😂 jako ze jedna z nas to nata, to łapcie zestaw naty😂 czyli numer do aborcji bez granic, zestaw m&m, czyli jedno mife, cztery miso, zapas podpasek i termofor. Oraz wsparcie adt 🖤

Na pomysł wpadła i grafikę przesłała Domi. Dzięki Domi 🖤Źródło
Opublikowano: 2021-10-20 18:57:56

gdzie się podziały tamte aborcje?

Aborcyjny Dream Team:


gdzie się podziały tamte aborcje?
tamte czyli te, które wykonywane były w polskich szpitalach zanim trybunał postanowił ich zakazać.

Już jutro o 10.30 w Kulturalnej (Warszawa) Aborcja Bez Granic ogłosi dane z minionego roku.

Powiemy ile
❓aborcji zostało zrobionych przez ostatni rok
❓osób wyjechało za granicę
❓osób przyjeło z nami tabletki
❓zadzwoniło na numer +48 22 29 22 597
❓to wszystko kosztowało (i dlaczego tak dużo?)

Będziemy transmitować online 📹
Przy okazji zdradzamy, że od wczoraj w okolicy Warszawy, Poznania i Wrocławia wiszą billboardy z pewną liczbą. Jest to liczba pięciocyfrowa i oznacza ilość aborcji, w których pomogłyśmy przez ostatni rok. Ktoś już widział?

ps – dzięki, że jesteście z nami. To był ciężki ale ważny rok. ⚡💔
przetrwałyśmy go dzięki Wam i ogromnej solidarności, której doświadczałyśmy.

[opis grafiki: czerowno – różowe tło i napis: zaproszenie, konferencja prasowa Aborcji bez Granic, 21/10/2021 cafe kulturalna, godzina 10.30
potrzebujesz aborcji? +4822 29 22 597]


Źródło
Opublikowano: 2021-10-20 11:09:27

zbliża się rocznica wyroku, który zaostrzył prawo antyaborcyjne w Polsce. Dziś p

Aborcyjny Dream Team:


zbliża się rocznica wyroku, który zaostrzył prawo antyaborcyjne w Polsce. Dziś publikujemy historię Kasi, która na własnej skórze przekonała się, jak ta zmiana na gorsze w praktyce wygląda. Kasia była w ciąży chcianej. Diagnostyka prenatalna miała tylko utwierdzić Kasię w przekonaniu, że ciąża rozwija się prawidłowo i dziecko będzie zdrowe. Niestety, szybko się okazało, że jest inaczej. Pod koniec maja Kasia przerwała ciążę w Holandii a dziś napisała do nas list z prośbą o podzielenie się nim – może komuś pomoże.

Dziękujemy Kasiu – za zaufanie i dodawanie otuchy innym.
Cały list ⬇
https://aborcyjnydreamteam.pl/2021/10/aborcja-ratuje-zycie-rok-od-wyroku-tk-kasia-opowiada-swoja-historie/


Źródło
Opublikowano: 2021-10-19 11:44:04

Fajne, fajne.

Aborcyjny Dream Team:


Fajne, fajne.

My to byśmy chciały abortomaty na każdym rogu i misoprostol obok gum do żucia w każdym sklepie i stacji benzynowej.

Dlaczego? Przypominamy nasz tekst z Codziennik Feministyczny o aborcji w domu ⬇️

Aborcja w domu to kwestia klasowa

[opis zdjęcia: zrzut ekranu z dorzeczy z artykułem pod tytułem: Aborcjoniści omijają prawo? „Mobilne punkty aborcyjne” staną na granicy z Teksasem. W oczekiwaniu na kolejną bitwę o teksańskie prawo pro-life aborcyjna organizacja uruchomiła zbiórkę na wysłanie „mobilnych punktów aborcyjnych”.
Płód plastikowy zastąpiony przez zdjęciem tabletki]


Źródło
Opublikowano: 2021-10-18 20:48:40

W najbliższy czwartek mija rok o decyzji TK w sprawie zaostrzenia ustawy antyabo

Aborcyjny Dream Team:


W najbliższy czwartek mija rok o decyzji TK w sprawie zaostrzenia ustawy antyaborcyjnej. W związku z rocznicą opublikujemy dane z całego roku – ile osób wyjechało na zabieg aborcji, ile osób przyjęło tabletki aborcyjne, ile osób zadzwoniło na infolinię Aborcji Bez Granic, ile kosztowało wsparcie w organizacji zabiegów. Przez te najbliższe kilka dni potrzymamy te liczby jeszcze w tajemnicy, ale jedno już możemy zdradzić – niemal 99% wszystkich aborcji w Polsce o których wiemy to aborcje tabletkami. Każdego dnia, co najmniej 90 osób przyjmuje tabletki aborcyjne w domu i przerywa samodzielnie ciąże, a my jesteśmy z tymi osobami poprzez maila, messengera czy telefon. Nieważne czy święta, wakacje, zima, lato, dłuższy weekend, wieczór czy ranek – aborcja tabletkami dzieje cały czas – nawet teraz – w momencie, w którym to czytasz.

Potrzebujesz tabletek aborcyjnych?
Aborcja Polska – Women Help Women to bezpieczne źródło 💚
A my jesteśmy tutaj, żeby powiedzieć co i jak 😘

[opis zdjęcia: kompliacja zdjęć dłoni trzymajacych tabletki aborcyjne]


Źródło
Opublikowano: 2021-10-18 15:38:22

Już dziś o 20.30 w Czarno na białym TVN24 reportaż Darii Górki o osobach, które

Aborcyjny Dream Team:


Już dziś o 20.30 w Czarno na białym TVN24 reportaż Darii Górki o osobach, które pojechały do Holandii i Belgii na zabieg aborcji w przypadku stwierdzonych wad płodu. Bohaterki tego reportażu próbowały przerwać ciążę w Polsce, ale nie udało się ze względu na funkcjonujące prawo. Jednej z bohaterek lekarz powiedział wprost: lepiej będzie zrobić to za granicą.

Każdego dnia w do jednej z klinik w Amsterdamie przyjeżdża nawet 6 osób z Polski przerwać ciążę. Liczba ta zwiększyła się po wyroku TK z 22 października 2020 roku. Sam personel holenderskich klinik mówi, że nie był przygotowany ani na taki ruch ani na specyficzny rodzaj potrzeb pacjentek, które zgłaszają się do holenderskich klinik. Do czasu wyroku większość osób, które jeździły do zagranicznych klinik to były osoby, które po prostu nie chciały być w ciąży. Teraz ogromną grupą są osoby, które przerywają ciąże planowane i chciane, często na dość zaawansowanym etapie – i w związku z tym
potrzebują empatii, zrozumienia i opieki.

Koszt aborcji za granicą w drugim trymestrze przy występujących wadach płodu plus koszty wyjazdu i pobytu to nawet ponad 8 tysięcy złotych. Mało kogo stać na taki luksus.

Dlatego powstała właśnie #AborcjaBezGranic, by pomoc opłacić zabieg i wyjazd osobom, które takich pieniędzy nie mają. Za tydzień z okazji „rocznicy” powiemy Wam ile wynosiło wsparcie z ostatniego roku i ile osób skorzystało z tego wsparcia.

Polecamy Wam ten reportaż⬇️

https://tvn24.pl/go/programy,7/czarno-na-bialym-odcinki,11367/odcinek-1701,S00E1701,611258


Źródło
Opublikowano: 2021-10-14 14:04:58

Dziennikarz pyta, czy w Polsce jest bezpieczna aborcja. Lekarka waha się. Aborcja Bez Granic: „My się nie wahamy”

Aborcyjny Dream Team:


Czy w Polsce jest bezpieczna aborcja?

Tak.

Bezpieczna aborcja w Polsce istnieje i ma kształt koperty, w której znajdują się tabletki poronne od feministycznej organizacji oraz głos osoby dyżurującej na infolinii Aborcji Bez Granic. Bezpieczna aborcja w Polsce to połączenie międzynarodowej solidarności, mniejszych i większych darowizn, to uspokajające konwersacje na forum maszwybor.net. Bezpieczna aborcja w Polsce nie skończyła się październiku razem z wyrokiem trybunału. Każdy kto tak myśli, jest w błędzie.

Polecamy nasz artykuł na Codziennik Feministyczny 🖤

Dziennikarz pyta, czy w Polsce jest bezpieczna aborcja. Lekarka waha się. Aborcja Bez Granic: „My się nie wahamy”

Źródło
Opublikowano: 2021-10-14 09:23:23

Zbliża się rocznica decyzji tk z 22 października 2020 ograniczającej dostęp do a

Aborcyjny Dream Team:


Zbliża się rocznica decyzji tk z 22 października 2020 ograniczającej dostęp do aborcji w ramach polskiego systemu ochrony zdrowia. To dla nas słodko-gorzka rocznica. Z jednej strony był to kolejny środkowy palec pokazany ze strony rządu, z drugiej strony czas wielkiego przebudzenia. To właśnie podczas zeszłorocznych protestów udało się nagłośnić fakt, że da się w Polsce zrobić aborcje. Tysiące osób dowiedziało się o tym, że jest #AborcjaBezGranic, że możliwa jest aborcja farmakologiczna. Jeszcze więcej osób zaczęło wspierać dostęp do aborcji i mówić o realnej potrzebie – aborcja była, jest i będzie zawsze potrzebna.

Już za tydzień – dokładnie 21 października – opublikujemy nasze aborcyjne liczby. Dowiecie się ile osób z naszą pomocą w ciągu ostatniego roku miało dostęp do aborcji, ile wyjechało za granicę a ile przerwało ciąże tabletkami w domach. Dowiecie się też ile to wszystko kosztowało.
Jak myślicie – o jakich liczbach mówimy?

Niemal cały dostęp do aborcji dla osób w Polsce spoczywa na barkach feministycznych organizacji i grup nieformalnych. Tylko w jednej klinice w Amsterdamie każdego dnia ciąże w drugim trymestrze przerywa od 3 do 6 osób z Polski. Każdego dnia około 90 osób przyjmuje tabletki poronne.

ps – kto widział_a już squid game?

[opis grafiki: mem ze scena z filmu Squid Game. Jedna osoba przytrzymuje druga, żeby nie upadła. Ta która trzyma ma napis: samopomoc aborcyjna. Ta która upada opisana jest jako „społeczeństwo”]


Źródło
Opublikowano: 2021-10-12 18:33:28