"15 lat temu dołączyliśmy do Unii Europejskiej. Historia pokazała, że Roman Giertych gadał bzdury, kiedy przekonywał, że to "masoński spisek" mający na celu zniszczenie Polski. Rację miała wtedy lewica. Dziś żadna duża siła nie podważa już członkostwa we Wspólnocie. Gdyby partia rządząca chciała wystąpić z UE, wyborcy wynieśliby ich z Sejmu na widłach. Polskie pytanie o Europę nie brzmi już "czy chcemy być w Unii", tylko "jaka ma być Unia".

Unia ma dziś kłopoty. Kilka lat temu kryzys mocno uderzył w strefę euro. Rośnie potęga Chin. Pod rządami Trumpa Stany Zjednoczone traktują Europę jak wroga. Zmiany klimatu, robotyzacja, rosnące nierówności, okiełznanie banków i wielkich korporacji – z tym wszystkim musi sobie poradzić Europa. Jak? Odpowiedzi są trzy" – w Super Expressie o stawce wyborów europejskich i o trzech pomysłach na przyszłość Europy.

https://www.se.pl/…/adrian-zandberg-lider-partii-razem-na-1…

Adrian Zandberg, lider Partii Razem, na 15-lecie Polski w UE: Spór o Europę

15 lat temu dołączyliśmy do Unii Europejskiej. Historia pokazała, że Roman Giertych gadał bzdury, kiedy przekonywał, że to "masoński spisek" mający na celu znis …

Źródło
Opublikowano: 2019-05-06 09:01:58