W tym miesiącu, 21 października, zdecydujemy, kto obejmie władzę w samorządach
Chcesz, aby wreszcie zadbano o Twoje codzienne potrzeby? Chcesz radnych, które/którzy będą walczyć o żłobki, rozwój transportu publicznego i godne płace w samorządzie? Głosuj na nas. Stwórzmy wygodny dom dla wszystkich!

Kandydatki i kandydaci, których wystawiamy, są zarejestrowani w każdym z 5 okręgów Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego! Będziemy prezentować Wam nasze listy. Dziś okręg 2⃣, obejmujący powiaty: działdowski, nowomiejski, ostródzki, iławski.

1⃣ Emilia Bartkowska – działaczka kulturalna i feministyczna. Od pierwszej edycji pracuje przy poruszającym temat wielokulturowości WAMA Film Festival. Zaprezentowana na stronie Menedżerkultury.pl. W Sejmiku Wojewódzkim chce działać na rzecz równości i rozwoju kulturalnego regionu. Opiekunka psa Szarika.

2⃣ Bogdan Kuligowski – iławianin, budowlaniec. Do lewicy przekonali go dwaj synowie. Państwo opiekuńcze poznał podczas pracy w krajach skandynawskich. Zwolennik idei bezwarunkowego dochodu podstawowego. W przyszłym samorządzie województwa chciałby się zająć sprawami bezrobocia.

3⃣ Katarzyna Gulczyńska – z zawodu wychowawczyni w żłobku. Obecnie emerytka. W Sejmiku Województwa chciałaby zajmować się sprawami związanymi z edukacją.

4⃣ Janusz Wach – z zawodu mechanik urządzeń kolejowych. Obecnie na emeryturze, na której pozostaje aktywny. Aktualnie kształci się z rachunkowości, wcześniej ukończył kursy z prawa i administracji oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. W Razem od 2015 roku. Zwolennik wyraźnego rozdziału Kościoła od państwa, propagator idei świeckiego państwa.

5⃣ Monika Drążewska – pochodząca z Mazur pracowniczka sektora bankowego. Joginka i wegetarianka. Zwolenniczka ekologicznego trybu życia oraz ruchu “zero waste”. Uwielbia podróżować. W październiku zostanie mamą.

6⃣ Grzegorz Bobrowicz – urodzony w Krakowie. W młodości harcerz. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Przez 10 lat pracował na kierowniczych stanowiskach w instytucjach finansowych. W Sejmiku chciałby zająć się finansami oraz rozwojem województwa. Mieszkaniec Olsztyna od 2008 roku. Żonaty. Jego pasją jest muzyka.

MAMY PARYTETY! Idziemy po Sejmiki!
Warmińsko-mazurskie – wygodny dom dla wszystkich! 💜


Źródło
Opublikowano: 2018-10-03 19:00:01