Jednym z częściej powtarzających się motywów politycznej paplaniny, jaką mój bąb

Bartosz Migas:


Jednym z częściej powtarzających się motywów politycznej paplaniny, jaką mój bąbelek uprawia, jest porównanie ruchu Biedronia do Razem i wyciąganie z tego jakichś ogólnych wniosków, w szczególności zaś upupianie Razem i wykazywanie, jak to Razem nie umi, a Robert umi w politykę.

Ogólnie to nie trzeba być mędrcem, żeby wpaść na to, że jak jakaś partia ma 0-1% a inna 14% to ktoś robi politykę skutecznej czy tam lepiej, ale jednak płytkość tych rozkimn jest strasznie rozczarowująca.

W rzeczywistości bowiem trudno wskazać elementy, które są dla tych dwóch ruchów wspólne, co jest kompletnie ignorowane w felietonach. Ruchy startowały w zupełnie innym czasie, w zupełnie innej rzeczywistości politycznej, są skonstruowane osobowo i organizacyjne zupełnie inaczej, od początku pozycjonowały się inaczej, mają inny profil programu, inny do mediów i naprawdę można tak wymieniać w nieskończoność.

Nie chodzi tu już o wykazywanie, kto jest bardziej lewilny, czy kto jest bardziej uczciwy w tym co robi itp. po prostu ignorowanie tych wszystkich różnic przy porównywaniu powoduje, że te porównania i analizy są niczym innym jak dłubaniem baboli we własnym nosie i zachwalanie walorów poznawczych takich odkryć.

No bo jak czytam, że Robert się uśmiecha i dlatego wygrywa z Razem, to zaprawdę powiadam Wam, choćby Adrian Zandberg założył najelegantszy gajerek, a -Bąk odpitoliła się jak Beyonce i całe Razem cięło by brokatowe konfetti, które ich zasypie po otwarciu konwencji programowej, to i tak nie mielibyśmy wyniku Biedronia, a to z tysiąca innych powodów, które umykają komentatorom lecącym po łebkach, by załapać się z bieda-analizą na szczyt atencji i zebrać łatwe lajeczki do koszyczka.

Proponuję porównać PiS do Wiosny Biedronia i na podstawie podobnych dwóch czy trzech kryteriów wybranych na ślepo zastanowić się, czemu starszy Pan z poprzedniego systemu ma ponad 30%, a Roberto ze Słupska 14%

– wnioski z tej intelektualnej rozrywki będą równie „wartościowe”

Źródło:Bartosz Migas
Wiecej w kategorii: Bartosz Migas
Opublikowano: 2019-02-09 01:56:30
Opublikowano: 2019-02-09 01:56:30