Z cyklu polski "liberalizm" vs rzeczywistość.

Z cyklu polski "" vs rzeczywistość.

O TYM, KTO W POLSCE PŁACI PODATKI
Bronisław Komorowski, a propos poparcia dla PiS wśród osób niezamożnych: „Jest charakterystyczne i warte przeanalizowania to, że PiS wygrywało w tych kręgach wyborczych, które nie płacą podatków”.

Jakub Sawulski, ekonomista: „Ujmując rzecz najprościej: im słabiej Polak zarabia, tym wyższe płaci podatki. I jest to ewenement na skalę Europy. (…) Systemu silnie regresywnego – z obciążeniami podatkowymi, które maleją wraz ze wzrostem dochodów – nie ma poza nami chyba nikt”.

O SKUTKACH OBNIŻANIA PODATKÓW DLA NAJBOGATSZYCH
Ryszard Petru: „Przyszłością zamożnej Polski są niskie podatki”.

Joseph Stiglitz, ekonomista: „Od 40 lat USA i inne rozwinięte gospodarczo państwa wprowadzają w życie neoliberalny program obniżania podatków, deregulacji i cięcia świadczeń socjalnych. Nie ma już żadnych wątpliwości, że to podejście poniosło spektakularną porażkę”

O KATASTROFIE KLIMATYCZEJ:
Leszek Balcerowicz: „Nie uważam za zagrożenie globalnego ocieplenia. To polityka klimatyczna jest zagrożeniem dla rozwoju niektórych krajów, w tym Polski”.

Wniosek Międzyrządowego Panelu ds. Zmian Klimatu: Zostało nam 12 lat do katastrofy.

O KORZYŚCIACH JEDNOCZENIA SIĘ BEZ WSPÓLNEGO PROGRAMU
Wojciech Maziarski: „Co bowiem mówi nam rezultat eurowyborów? pierwsze to, że partie opozycyjne, które zawiązały koalicję, dobrze na tym wyszły”.

Dane wyborcze: W wyborach do europarlamentu z 2014 r. partie wchodzące w skład Koalicji Europejskiej miały 49%, a PiS 32%, w wyborach z 2019 roku KE miała 38%, PiS 45%,

WNIOSEK? Dużo ostatnio debat na temat tego, co muszą zrobić liberałowie, żeby wygrać z PiS. A ja się zastanawiam, czy zastępowanie jednego szaleństwa innym, to jest postęp.

Źródło
Opublikowano: 2019-06-12 12:10:33