Paulina Matysiak:


Krajowy Program Kolejowy to wieloletni program, który obejmuje na liniach kolejowych, które dofinansowane są przez ministra właściwego do spraw transportu. Program ten obowiązuje do 2023 roku. Realizuje strategie przyjęte przez Radę Ministrów, w tym „Strategię Rozwoju Kraju 2020” oraz „Strategię Rozwoju Transportu do 2020 z perspektywą do 2030 roku”.

Pytałam o efekty realizacji tego programu już w lutym tego roku. Jednak wciąż nie zostały udzielone mi odpowiedzi na pytania zawarte w mojej interpelacji poselskiej nr 1924 w sprawie efektów realizacji Krajowego Programu Kolejowego. Przypomniałam się z tym tematem na wrześniowym posiedzeniu Komisji Infrastruktury i otrzymałam od prezesa PKP PLK zapewnienie, że jeśli będzie taka potrzeba, to informacje na ten temat zostaną przekazane.

Oczywiście jest taka potrzeba! PKP PLK chwali się na plakatach liczbą 9000 km torów objętych pracami i wskazuje na 220 realizowanych projektów. Stąd i moja interwencja u prezesa PKP PLK, której celem jest uzyskanie dwóch zestawień:
▪️ zestawienia linii kolejowych, kilometracji i długości odcinków składających się na łączną liczbę 9000 kilometrów torów, jakie są ujęte do modernizacji w planie rzeczowym Krajowego Programu Kolejowego
▪️ zestawienia linii kolejowych, kilometracji i długości poszczególnych odcinków tych linii kolejowych, na których podniesiona zostanie prędkość jazdy pociągów po realizacji prac w ramach Krajowego Programu Kolejowego.
Czekam z niecierpliwością na odpowiedź!


Źródło
Opublikowano: 2020-11-16 18:30:00